m Op *1 Halvaslenbal van 'ILAND Honderd prijzen werden verpand Veel hecios werden gedronken Want Bier «DE GHEEST» werd er gedronken. MADELEINE BRAND TE NliMOVE 1. April. H. Theodora, maagd on I Woensdag a vond rond 9 uur, zagen martelares. Zij was de zusier van 1 eenige voorbijgangers rook opstijgen den H. Hermes, eveneens martelaar.Zij uit de zoldering van bet buis bewoond werd evenals'haar broeder onder den cioor de Wed. Eduard Cappiau, wijk rechter Auirelianus gefolterd en ne- Preulegem, te Ninove. Seffens werd Vens hem op den Salarisc.hen Weg bQ-.]lfit alarm gegeven, en de pompiers op graven. De H. Paus Alexander beeft1 gebeld, die evenals de politie spoedig hun lijden beschreven, omstreeks bet jaar 130, Z:j stierven SPREUK Den eersten April stuurt men de zotten op den dril. ter plaatse waren. Het klaroengesihal der pompiers had ook eene groole me. nigle nieuwsgierigen n iar. den brar.d gelokt. Onze bluschdienst kwam af met zijn autopomp en stelde deze- in 't werk aan eene beek die achter bet geboiuv doorloopt. Alle pogingen werden ge Onze Vorsten naar Palestina. De flaan om het vujr in de male van lie Koning en cle Koningin zullen in het mogelijke le beperiieVï. Deze konden begin der maand April uit Brussel echter'niet baten dn men moest -zich vertrekken. Ter gelegenheid van het. getroosten met slechts nog eenige Paaschverlof zullen zij zich, incognitokeukenmeub.elen te redden, naar Palestina hegeven, waar zij do j ,p,e vrouw hield daar een klein win- groole godsdienstige plechtigheden keltje van hemden, enz. De inhoud van zullen bijwonen. Onze vorslen zullen den winkel koa men met moeite ïed- bij hunne afreis, een wij] In Italic, den. doch de voorraad dis op een ka. vertoeven, waar zij prins Umborlo en prinses Mario José zullem ontmoeten. De reis zal ongeveerg drie weken du ren. mer lag is in cle vlammen gebleven, evenals haar bedden, kleerkas en heel den inboedel. Dc vlammen slojgen zoo boog in de lucht dat de kabel der olektrici'cit doorbrandde en een gedeelte der slad werd er door in het donker gezet Amerikaansche matrozen uit den Slaat hetgeen natuurlijk een grooten tegen- Amerikaansche matrozen. Z. H de Paus heeft gehoor verleend aan 78 Californie. Dood van luitenant-generaal De Mol der. Luitenant-generaal f\e Molder gewezen algemeen opzichter van den gezondheidsdienst van het leger, is Donderdag le Brussel overleden. Hij had dien post hekleed van. 1929 tol 1931 en was afgevaardigd geweest bij de kommissie voor dc slandardisa- tie van. het gezondheidsma'leriaal le Geneve. Hij was ook lid van hot mid- denkomiteit van het Rood Kruis van België. Do versterkingen aan de Fransclie Noordergrens. De legerkommissie van den Franschen Senaat is opnieuw bijeengekomen onder het voorzitter schap van generaal Bourgeois, en beeft het vraagstuk van dc versterkin gen aan do Noordergrens verder on derzocht. slag was voor de pompiers, die all moesten in het werk stellen örn de aanpalende (gebouwen le bevrijden, waarin men na cén uur werken is ge lukt. Van dn woning zijn slechts de vier muren overgebleven. De droefheid dei- arme weduwe was onbeschrijfelijk, want de meubelen en hel huis zijn maar gedeeltelijk verzekerd. Om 10 uur was het licht reeds her steld. Een. woordje van hulde aan al dezen die zich bereidwillig ten dienst hebben gesteld, want 't is dank aan ben dat de aanpalende gebouwen, niet vernield zijn. AUTOBOTSING TE LOKEREN Gisteren namedda^ kwam 'zekere Thuysmaiïs per autocamion op den Bergendries, uit .de richting van Gent. Gekomen aan den. Overweg van den spoorweg Lokcreri-jfoeröeke, kwam daar uit tegenovergestelde richting, de heer Marcel Cock in-?t zijn luxaufo van zijn kasteel. Bei do-' personen wilder» te gelijk over de spoorbaan, doch bot sten met geweld op, elkaar zoodat de luxauto erg Beschadigd werd. Persoon lijke ongelukken zijn niet t.e betreu ren. Agenten van Eetvelde en PjO Brau- wer hebben het uoodige onderzoek go- daan. DIEFSTAL IN EEN DANSZAAL TE OOSTENDE Madeleine Mos trey" was 's namiddags een dansje gaan. doen in een danszaal van de Oesterbankstraat. Op oen be paald oogenblik stelde zij vast dat haar han-dtasch gestolen: was. Daai- an dere dansers gezien hadden dat zekere V., P. heel vreemd en verdacht deed, gingen fcij even in de zakken van zijn overjas zoeken en vonden daarin de gestolen, hnridlascl,. Al het geld zijnde 350 fr. ,was er nochtans uit verdwenen. V. P. wachtte op géén verderen uil- leg en koos het. hazenpad. De politie greep nochtans in én 's avonds werd de kerel teruggevonden.. Hij heeft een volledige bekentenis' afgelgd. V. p. is slechts 22 jaar oud en. herkomslig van Eernegem. Onze LEZERS aanbevolen Aulkerljpeën DE RYCKE. Extra 9363i blanke bevolking en vooral «Je Bel gische, in Katanga voortdurend af neemt. Op l Januari 1930 waren er 10.477 blanken waaronder 7.464 Bel gen en 3.013 vreemdelingen op 1 Januari 1933 bedroeg liet aantal blan ken 6.370 waaronder 3.941 Belgen en 2.429 vreemdelingen. EEN MEISJE LAAT ZICH DEERLIJK BEETNEMEN TE BRUSSEL Toen Mej. Marieüe M., woonachtig in de I.aneaustraat te Laeken, op de Emiel Bockslaellaan wandelde, be merkte zij een man, die veinsde iets op te rapen. De kerel kwam voorbij de juffrouw en zegde haar dat hij zoo even, een ring kwam Ie vinden die-met.roodo en gewezen witte steenén was versierd en waar- n1~ ge- aan cgn prijskaartje was gevestigd, Waarop 650 fr; geschreven stohS. Wilt igij hem voor 50 fr.?» vroeg hij de juffrouw. Deze was naief ge noeg. den kerel 50 fr. te geven, on in de meening, een goed zaakje te hebben naar een i& doen Twintig kommunisten te Mcxiko aangehouden. Twintig kommuni sten die te Mexiko het gezantschap der Vereenigde Stalen hadden. aangeval len, ten toeken van protest, tegen de benoeming van, M. (Danrel sekretaris van bet zceweezen als zant le Mexiko. T)c aanvallers zullen naar een straf kolonie worden, overgebracht De blanken in Katanga. In een Vlaamsche bijdrgae van L'Echo du gemaakt, spoedde zij zich Katanga wordt er op gewezen» dat de juwelier, om het juweel Engelsche officieren opgelicht. uit Niou Tchang wordt gemeld dat 4 Engelsche officieren door zeeschui mers werden opgelicht, na een aanval, welke op het schip gepleegd werd door drie Cbineescbe rooversjonken. Het waren de officieren vani een Stoombootgoud die aan eene Engelsche maatschappij zou ik mij verplicht gezien hebben toebehoorde. to vervolgen wegens verheling*. schatten. De man van. het vak bracht haar spoedig aan het verstand, dat ze zich had laten beetnemen, wijl de ring van koper was. Nukkig en bitter over dien tegen slag, ging zij op het poliliekommissa- riaat. baar beklag doen. Hier wachtte het kind een tweede ontgoocheling, want toen ze op een toon, waar de ver ontwaardiging in doorklonk liet ge beurde had verhaald, kreeg ze vin den kommissaris te hooren, dat ze den bedrieger dank mocht wijten, wijl hij haar slechts een, koperen ring in de pollen had gestopt. Was hij van besloot de kommissaris, dan 83ste Vervolg, Dat wilde ik juist wel... Ik weet er niets meer van dan 't geen de geheele wereld weet. Misschien dat gij mij toch wel iets meer zoudt kunnen vertellen. Van de misdaad Neen, van de misdadigers. Hemelsche goedheid riep de goede vrouw uit, terwijl zij hare han den omhoog hield. Gij verbeeldt u toch niet. dat ik hen ken Ja, dat verbeeldt ik mij wel. Foei, mijnheer, ik wordt er koud .van alleen bij de gedachte daaraan. Raadpleeg uvv geheugen nog eens Ha riep zij eensklaps, daar schiet mij iets te binnen. Ik heb eenen reizi ger gehad met een karrelje, eenen graankoopman. Këndet gij hem Ik had hem nooit van mijn le ven gezien. Hij beeft hier ontbeten en is daarop eenige landbouwers uit den omtrek gaan. bezoeken. Vervolgens is hij teruggekeerd om op eenen zijner vrienden le wachten, die evenals hij graankooper was. Was die man. die'bij u ontheien heeft, niet een sterk gebouwde, eerder groote, dan kleine kerel Ja, mijnheer. En. zijn baar Zijn haar was rood. zoo rood als vuur. BRANDSTICHTING TE ZOUT LEEUW Vrouw aangehouden Over een paar dagen was brand ont slaan in; de woning van zekeren Koe- kelkoren, te Zout-Leeuw. Daar allerlei geruchten over dezen brand do ronde deden, is het parkot van Leuven, met opzichters MM. Rampelbergh en D. Dewaele lei'plaats afgestapt. Bij het eerste onderzoek, op den zolder gedaan, werd men een slerke petroleumlucht gewaar, en bij nader onderzoek vond men. nog eenige solfer slekjes, die in beslag genomen weruen evenals een stuk balk, dat werd door gezaagd om verder te laten onderzoe ken door deskundigen. In het nauwo gebracht Koekelkoren en zijn vrouw werden ondervraagd door de agenten der verzekeringsmaatschappij. Ook ge- buren werden on.derhoord. Vrouw Koekelkoren, Josephine Mees, deed het huishouden de man werkte bij d.ag in den molen. Zij leefden m on- ëeriighéid mét' fuirine ge bur.en en er was'vóél ruzie. 'Koekelkoren bad on langs een. andere woning verkocht, en deze waar hij thans in woonde was te koop voor 20.000 frank, wal bij er ech ter niet kon van krijgen. Na langdurige ondervraging leverde het parket een aanhoudingsmandaat af tegen de vrouw, die gevankelijk, naar Leuven, werd overgebracht Bekentenissen In bet nauwe gebracht door de vra- n van den befer onderzoeksrechter Kumps, legde de vrouw voi ledige be kentenissen af. Zij verklaarde het vuur zelf aangestoken te hebben aam baar woning om de hooge verzekering le trekken. Het vuur dat door voorbijg&ngers was opgemerkt, kon bij tijds gebluscht worden, zoodal. de schade jr ing is. Indien echter de iwoning was afge brand, dan. waren ongetwijfeld ver schillende buizen, uit de buurt mede de prooi der vlammeji geworden. WERKONGEVAL TE OOSTENDE De genaamde Albert Van Au were, in dienst van den telegraaf en» wonende te Zandvoorde, was Donderdag een repa ratie aan liet uitvoeren -op een paal, toen) deze omver viel. Die ongelukkige werkman kwam met geweld op de, steenen terecht en werd met erge ver wondingen opgenomen. Hij bekwam de eerste verzorging in het gasthuis van Oostende, maar zijn toestand ver ergerde in zulke, mate dat zijn over brenging naar Gen.t noodzakelijk ge acht werd. Een zegevierende glimlach vertoon de zich op Gilberts gelaat. En hoe zag er de tweede persoon uit Ook juist als een graankoopman, maar 't was een veel aardiger jon gen dan zijn kameraad. Hoe oud scheen hij u loc Zoo tusschen de vijf en twintig en de dertig jaar, denk ik. Zoudt gij hem nog herkennen Zoo zeker als ik voor u sta. Een weerlicht straalde uit dc oogen van Gilbert, die haastig zei Het kan zeer wel gebeuren, beste vrouw, dat ik een middel vind om op den eenen of anderen dag twee mannen, die ik bei den verdenk, hier te brengen. Gij zult dan hunne gezichten aandachtig ga deslaan, ook hunne houding gij zult naar hunne stemmen luisteren. Indien gij. in hen eenen van u»we gasten van de vorige maand terugvindt, dan moet gij u zoodanig gedragen, dat zij in den waan blijven», dat men hen volstrekt niet herkent. Om echter elke verras sing te voorkomen, zal ik u eenen dag te voren waarschuwen. Op dit oogenblik hield de diligonlie van Montfontaine naar de statie Sur- villiers juist voor de deur aer herberg j Het Wit Pasrd stil. Dokter Gilbert stapte er in om naar Parijs terug te Tieeren. Gedurende twee dagen hadden de baronnes de Garennes en hare voorle zeres liet buitengewoon druk gehad dp noodige toebereidselen vöoc het vertrek naar den buiten. (Den dag voor bet vertrek van de baronnes, schreef Philip een kort briefje aan Paul, waarin hij hein me dedeelde, dat hij. tot zijn gropl leedwe zen dien. namiddag verhinderd was met hem samen te komen. Mevrouw de Garennes moest uit om eenige bezoeken le doen. Een oogenblik koesterde Paul de hoop', alleen te zijn met Madeleine, doch de baronnes verzócht hare voor- lezeres haar té willen vergezellen; Eerst tegen den middag zouden» allen weer bijeen zijn. Paul besloot nu.ten einde dozen halven dag n.nt nutteloos voorbij te laten gaan, een bezoek af le leggen bij dokter Gilbert... Nadat Philip zijne moeder en zijnen meef verlaten had, na het onderhoud, waarvan onze lezers getuigen zijn geweest, had hij zich naar zijne wo ning in de Assas^straat begeven. Julien Vandaniii was te huis. Philip wij wet,en het reeds, had Julien er me de in Kennis gesteld, dat mijnheer de Challin uit de gevangenis ontslagen was. Hij sprak liem evenmin over de kwestie der erfenis. ■Tie bediende ging behoorlijk op zijde om zijn meester door te laten en zei buigende Mijnheer dè baron schijnt niet bijzonder wel gestemd. Dat ben ik ook niet, antwoordde Philip op norsclién toon. -Zou Madeleine Vandam, dat .wil zeggen, de nicht vam mijnheer, den baron soms eenen -sjok in 'i rad san- SMARTELIJK VERKEERSONGEVAL TE LIER Rond 11,30 uur gebeurde er Don derdag-middag een smartelijk ver keersongeval te Lier, op den Meciiel- scben steenweg. Rond dat uur eindigt de school en de kinderen Keeren huiswaarts. De meisjes volgen den kant van de tram- laan. Gekomen ter hoogte van het Ilo? Van Ringen, beging de 8 jarige Loui Robrechts, woonachtig op den Mechel- schen Steemweg, de noodlottige n- voorziclitigheid van zonder uit te kij. ken, den steenweg over le loouen. Op dit oogenblik kwam een auto aan gehold geladen met 3500 kgr. vracht en gevoerd door G. Merlens, 3| jsar oud, uit de Boomlaerslr. 42 te Lier. Wat de voerder ook deed, bij ken het meisje niet ontwijken. Het 'Slacht offer werd getroffen door het achter wiel en zwaar gewond. Overgebracht naar <je Kliniek van het II. Hart is de kleine aldaar kort daarop overleden. Het parket van Mechelen kwam ter plaatse. EEN NOODLOTTIG SCHOT TE ST MARIABURG Donderdag mórgen deed zïc'h 'te St Mariaburg'een smartelijk ongeval voor waarbij eene vrouw op jammerlijke wijze het leven liet. De echtelingen SLerekx bevonden zich in hun woning waar de man zijn revolver nazag. Plots ging een schot af dat de vrouw ini den buik trof. Ze zeeg neer en overleed kort daarop. De man blijft met twee kinderen ach- ter. ONGEVAL TE BAVIGHOVE De paarden,geleider Gustaaf Buysse in werkelijken dienst b-ij den voerman Veys', reed met een met vlas geladen wagen de vlasschuur binnen, van den vlashandelaar M. Jonckheere. Op' ze ker oogenblik stortte een balk van de schuur neder en kwam terecht op het hoofd van den paardengeleider. De man liep eene .gapende wonde op, die door een geneesheer moest verzorgd wórden. Hij zal eenige dagen werke loos blijven». onze fortuin gestoken, hebben Ja, dat doet zij, antwoordde hij. En vóór die kleinignetd trekt mijnheer de baron een zoo armenzori- daarsgezicht. Ja, er dreigt ons een gevaar Welk gevaar, als ik p ragen mag Om langs eenen natuurlijken cn eenvoudigen weg het doel te Dereiken, 't welk ik mij had voorgesteld, had ik Madeleine kunnen huwen... En is het middel niet gelukt Cf. Neen. Heeft Madeleine, die meent dat zij de dochter der Vandam's en bij gevolg mijne zuster is, geweigerd den naam te nemen van baronnes de Ga rennes Zoo is bet, juist I Zoo iels mag niet geduld worden mijnheer. jJeen, bij de hel 1 dan zou ik nog liever met mijn eigen handen Madeleine den nek omdraaien... Bedaar jongen 1 bedaar. Nimmer Zoo iets is te straf. Mijnheer de baron had aan dat juffer tje uitdrukkelijk zijnen wil moeten te kennen geven, en als heer en meester tot haar. moeten; spreken. Dat zou vergeefsche moeite ge weest zijn. En waarom Omdat Madeleine iemand anders bemint. Iemand anders herhaalde Van- dam met een: doffe stem. O wist ik den naam van dien ongeluksvogel maar eens J.aJ HET VREESELIJK VLIEGTUIGONGE LUK TE EESSEN Het verder onderzoek Het parket van Veurne kwam Don derdag namiddag ter plaatse, teri ein de over te gaan tot een verder onoer- zoek. M. Van den Bogaerdé,procureur des Konings, kwam eveneens ter plaatse. Het is de eenige personaliteit welke certificaten van den burgerlijken stand, geldig voor alle landen mag af leveren en waardoor-toelating wordt bekomen de slachtoffers te vervoeren of te begraven. Het gaat bier over het Belgisch slachtoffer M. Kreglmger het Deutsche fraulein Voss, en de twee Oostenrijkers M. en Mevr, llroth. Dig andere slachtoffers zijn allen Engel- schen. De logboeken van den loods Leleu, van den tweeden loods en den radio telegrafist Slubbe en van den meka- nieker werden teruggevonden. Het logboek van den mekanieker be vat technische gegevens over de wer king der motors, gegevens die zullen nagegaan wonden, door de experten. Het logboek van de radio-telegrafist bevat als laatste vermelding de vlucht over Roeselaere. In het boek van den loods Leleu, dat men heeft weergevon den, vastgebonden, een weinig boven de knie van het slachtoffer, heeft men geen enkel gegeven gevonden daas de bewuste bladzijde verbrand is. De onderdeden der motors, welke eenig belang hebben voor 'iet onder zoek der experten, -zullen worden over gebracht naar het vliegveld te Oosten de, alwaar het officieel onderzoek der Belgische en Engelsche experten zal worden voortgezet. Brussel, 30 Maart.. De lijken der -slachtoffers werden Donderdagmorgen gekist en slaan in, eene 'drievoudige reeks opgesteld in een. bijgebouw van het gasthuis van Dixmuide, hetwelk in eene rouwkapel is herschapen. M. De Keyser, burgemeïstor van Dixmuide, is een laatsten groet komen brengen namens de stad "ii op het stadhuis hangt de vlag halftop. Bloemen werden gezonden door de stad, de gemeente Eessen, Mej. Collin, Belgische vliegster enz. Het stoffelijk overschot, van M. Kreglinger zal naar Antwerpen wor den verzonden;. Dit der Engelsche slachtoffers wordt ingescheept heden Zaterdag, op de maalboot Oostende Dover.- GROOTE KEUS van kerkboeken, pa ternosters, beeldekens, geschenken voor de 1ste en Plechtige Communie in den boekhandel J. Van Nuffel-De Gcndt, Kerkstraat, 21, Aalst, Nogmaals, kom tot bediren, her nam Philip. Niets kan de eigenzinnig heid van. Madeleine overwinnen. Dan moet zij maar jit den weg geruimd worden,mijnheer ,de baron zou alsdan alleen erven. Niet alleen, hervatte Philip, Mijn neef, Paul de Ghallin, dien wij ons van den hals meenden geschoven te heb ben, is in» vrijheid Toen Vandam deze zoo geheel on verwachte tijding hoorde, was hij van verbazing bijna achterover getuimeld. Mijnheer de Ghallin in vrijheid herhaalde Julien met eene steun die bijna in zijn keel bleef steken. En on ze maatregelen waren zoo goed geno men Ja, maar de duivel was tegen ons. Heeft mijnheer de Challin dan zijne onschuld aangetoond Philip, die zeer wel begreep dat hij thans geene geheimen meer moest hebben, voor zijne medeplichtige,deel de hem a11e3' mede, wat in de laatste dagen was voorgevallen. Alle duivels mompelde Vandam de zaak begint er slecht uit te zien. De Challin zal zonder twijfel vrijgespro ken worden en dan 2ijn deel der erfe nis krijgen - Er zijn millioenen genoeg onY eene deeling toe te laten maaf men zoekt naar Madeleine, man kan haar. elk oogenblik vinden en dan is alles verloren J yprvoigL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2