D@ aroote kuisen MADELEINE Wie Benige aangename uren slijten wil Ga naar de variooning HAAR LAATSTE WIL Kcopi bins! de poezen een pintjan DE GHEEST En dan wordt dien avond een oprecht leutig teest HANDEN 6 April. H. Sixtus, Paus on Mar telaar. Hij bestuurde de K. Kerk on der keizer Adrianus. Onder de rogce- ring van Antoninus Pius heeft hij vreugdevol den marteldood endergaan. Nog H. Celestinus, Paus en Belij der. Hij veroordeelde Neslorius den ketterschen bisschop van Konstantino- |pel en verjoeg Pelagius, e'cn anderen ketter. De Koning en de Koningin naar Pa lestina. De Belgische soevereinen zijn Dinsdag per watervliegtuig te Cai ro te 15 u. 45 aangekomen. Zij zijn Onverwijld naar Gaza vertrokken. Dood van Mevrouw Doumor. Me vrouw Paul Doumer, weduwe van den gewezen President van de Fransehc lle- publiek, is Dinsdag morgen overleden in hare wondng te Parijs. De' lijkplechtighedem zullen Donder dag morgen te 9 uur plaats hebben in Notrc-Dame de Grace te Passy. De ouderdomspensioenen. De ou derdomspensioenen zullen gehecht blij ven aan bet ministerie van maatschap pelijke werken. M. Van Isacker, minister van arbeid en nijverheid zal zich aldus meer bij zonder met de kwestie der werkeloos- beid kunnen bezig houden. Gaat Lindbergh naar Engeland Volgens een bericht van de «Daily He rald» uit Cardiff, zou kolonel Lindbergh zich binnen kort met zijne vrouw en zijn kind te Llandaff, op drie kilome ters van Cardiff, komen vestigen. Een HohenzoKemt naar Londen. Prins Hubertus van Pruisen, derde zoon van den gewezen kroonprins, zal een bezoek brengen aan Londen. Het is de eerste maal, sinds den oorlog, dat een nabije bloedverwant van den keizer naar de Engelsche hoofstad .komt. 's Zaterdags sluiten de postkantoren te 4 u. 's namiddags. Het Beheer van Posterijen doelt mede Ten overslaan van de dringende noodzakelijkheid zijn exploitatiekosten: te verminderen on al- zoo te verhelpen aan de mofeiiijkon toe stand der. Schatkist en overwegende dat de slinking van liet geval der pos'tbe- werkingen ent het instellen van de En- gclsghe week in de meeste private in richtingen toelaten de werkzaamheid van de postkantoren 's Zaterdag 's na middags te beperken, zonder de belan gen van bet publiek te schaden, heeft het Beheer der Posterijen besloten de winketten van zijn kantoren dien dag te 16 uur Ie sluiten. De maatregel zal toe gepast worden van 22 April eerstko mend af. Echter zal in de voornaamste steden des lands, na 16 uur en tot het op an dere dagen der weck bestaande slui tingsuur, één kantoor open. blijven, voor de afgifte van do gewone aangeteeken- de briefwisseling, de spoédzendingen eiu postcolli, en voor den verkoop van postzegels en fiskale waarden. Om na dere inlichtingen leze men de in de postkantoren uitgehangen berichten. "G «VI ATE Hoep saus fcl oogenhlikkelijk klaar. TOMflTE Gewaar borgd iloor zijn supe rioriteit. TOW1ATE Beter d:»n do boste. LtTOWMTE— Bereikt in Boltfië 8') 0/0 van hot totaal varbruilc. 211 BRAND TE LQKEREN In den nacht van Maandag op Dins dag rond 12 ure. is er. brand ontstaan in de stalling van llomain De Mol, land bouwer, wonende wijk Puttonen alhier. Een. hoeveelheid vlas, alsook een kar en wat alaam,'zijn de prooi der vlam men geworden. Gelukkig dat-de gebu- ren er spoedig bij waren en zoo eene groolere uitbreiding konden beletten. De oorzaak van don brand is tot nu toe onbekend. De schade, welke tamelijk groot is, is door verzekering gedekt. Agenten, Vertongen en Verschelden heb ben bet noodige onderzoek gedaan. WOEDENDE STIER TE GENT Maandagnamiddag werd in de Ossen- straat, Emiel Criel, 57 jaar cud, stal knecht, wonende Diendermondsehen steenweg, liet slachtoffer van oen ern stig ongeluk. Een stier willende vast binden, welke zich had losgerukt, werd hij omgeworpen en vertrapt, waardoor li ij inwendige verwondingen had op>gc- loopen. liet slachtoffer dat overge bracht werd naar een verbandhuis is Dinsdagmorgen overleden aan de be komen verwondingen. 86ste Vervolg De trein; stelde zich ;n beweging. Vijf en veertig minuten later stopte iiij aan de statie waar de postwagen op Montfontaino stond le wae'u' ?n. Paul ent •Mulin ï.anien plaats binnen in, terwijl Jul ion buiten ging zitten bij den koetsier. Toen hij den wagen zag stilhouden voor het logement, waar hij met zij- non bankwagen overnacht had, toen hij do meesteres des huizes wederzag, die hem gediend had, kon Vandam een gebaar van ongerustheid of liever van angst niet onderdrukken. Vergetende (lat hij in niets meer geleek op den graanikoopman, met zijne boersche houding, en zijne roode haren, draaide liij toch werkelijk het hoofd om. Philip zelf had niet gerekend op dit stilhouden voor het Wit Paard waar hij Vandam ontmoet en met hem gemiddagmaald had. Gilbert had nogmaals met de wedu we Magloire en. met de vrouw uit bet Wit Paard een langdurig gesprek gehad en haar tot in de kleinste bij zonderheden de te volgen gedraglijn voorgeschreven. Het sloeg juist half elf, op' hel oogenblik dat dokter .Gilbert, achter bet. dichte heestergewas verborgen,de reizigers op den weg bemerkte. Aan dachtig nam hij hunne houding waar, naarmate zij het ijzeren hek naderden. Mijnheer de Ghallin, belde. De dokter opende het hek. Paul DIEVENBENDE AANGEHOUDEN TE BRUSSEL De policic van het parket van Brussel komt eene dievenbende aan te houden, wélke zicli aan talrijke diefstallen, in den Brusselschen omtrek, plichlig ge maakt heeft. De aangehoudenen beken nen, de woningen geplunderd te hebben van MM. Ernest D.enaycr, Depagestraat Ukkcl; Emile Slroobant Gobertst.rnat, Elsene, en A an generaal d'Orjo de Mar- chevelctle. De dieven zijn ter beschik king van den Prokureur des Konings opgesloten. Het zijn: Renó -De Brueker, van Gent; Leonard Van Huffel, van Lier, Pierre Boelem, van Sint-Jans-Mo- lenbeek, en twee vrouwen; Wynanls, van Verviers, en Dortmans, van Sint- Joost-tcn-Noode. EEN VROUW ^DOODGEDRUKT TE BRÜ8SEL Dinsdagmorgen?, te 9 uur 15, had op den hoek van de Pa/irdcngang en de Wolvengrachl, te Brussel, een vree I lijk ongeval plaats, I Een vrouw werd gcpletterd fnssehen i eent muur en den.- brouwerswagen van Vorst, die juist de gang was ingcro- den-. In deerniswekkenden-toestand werd I liet slachtoffer naar het, St-Janshospi- I taal overgevoerd. Onderweg overleed 1 het slachtoffer reeds. De vrouw bad geen identiteitspapieren bij zich. De politie opende een onderzoek en verwittigde het parket. Naderhand slaagde men er in de iden titeit van liet slachtoffer vast te steilen. Het is de genaamde Jeanne Evernerts, eehtgenoole Van Lesbergh. 30 jaar oud, woonachtig in de VerfrouwetiSlraai. te Etterbeek. Mevr: Jeanne E\eraerts had bet konfeetiemagazijn voor rekening j van hetwelk haar man kleederen maak te, en dat gelegen is op den hoek der W olvengracht, bezocht. Ze verliet het magazijn door een: poortje dat uitgaf in de nauwe- Paardensteeg en werd hier door den bierwagen verrast r EEN LINNENFASRIEK AFGEBRAND TE MOLENBEEK Dinsdag, te 7 uur 's morgens, brak brand uit in de linnenfabnek der broeders D., in <fe Opzichtersstraat te Molenbeek. Plet vuur brak uit op de eerste vérdieping. Onmiddellijk snelden de pompiers ter plaatse. Na een uur en half waren zij het vuur meestor. Een groote hoeveelheid koopwaar kwam in de vlammen om. De schade wordt op meer dan 100 duizend frank geschat. De. oorzaak van den brand is op heden nog niet gekend. De politie stolde een onderzoek in. DOOR ZIJN MAKKER BESTOLEN TE ETTERBEEK De bakkersgast Henri Van llamrne, inwonend bij M. Tistiaen^ op den, Wa- verschen steenweg, beeft vastgesteld dat zijn makker Gustaaf F., geboren te Ingelmunsler in 191 j, tijdens zijn slaap zijn kleederen. doorzocht en er den sleutel van zijn koffer uitgehaald had, waaruit hij. 1.110 fr. en verschei dene voorwerpen weggenomen lieel'l.; Sedertdien is F. spoorloos verdwenen. Van Hanime heeft bij de policie klacht neergelegd en de persoonsbeschrijving van F. werd overal rondgezonden. LIJK OPGEV1SCHT TE HAREL3EXE Dinsdag morgen, rond 6 ure, zagen werklieden langs dc Twee Bruggen straat, een lijk in de wateren der Leie liggén. Seffens werd de rijkswacht ver wittigd en met dc hulp van andere per sonen werd hét lijk dat in. verren staat van ontbinding verkeerde, op hel. droge getrokken. Uit. de papieren die de ver dronkene op zak had, kon men uitma ken dat het Leopold Lap er re was. 37 jaar oud, echtgenoot van Martha Pan- necoucke, wonende Vischmarkt te Kor- trijk en sedert den; nacht van 5 Januari 1.1. vermist. Het uurwerk lag siil op 2,37 ure. In zijn zakken vond men nog een twintig franken ongeveer, liet lijk werd naar het doodonhuis overgebracht en de familie verwittigd. drukte hem de hand de. baron de Ga rennes groette, hem beleefd. Mijn waarde dokter, zei Paul,ver gun mij dat ik u mijnen neef Philip de Garennes voorstellc. De beide mannen groetten elkaar opnieuw. Hartelijk dank, sprak de baron, dat gij mij toegestaan bobt. 'nier met u Pauls belangen te komen bespreken. Wij zullen ons na bet ontbijt met ernstige zaken bezig houden, mijnheer de Garennes, antwoordde Gilbert. Voor het oogenblik zullen wij ons aan tafel begeven. Men bereikte eindelijk don drempel van het vierkante buis. Willem stond zijnen meester in de voorzaal op le wachten. Gilbert gelastte hem Julicn aan te wijzen, waar hij do reisgoederen kon neerzetten, en opende vervolgens de deur der eetzaal, waar do lafel reeds gedekt stond. Aan tafel! mijne hecren, aan ta fel! noodigde de beer des huizes uit. Neem, wat ik u verzoeken mag, het, wei nige dat ik aan te bicden heb, voor lief aan. Mijnheeren, zei de dokter toen de koffie was rondgediend en de sigaren waren aangestoken, het is thans tijd, dunkt mij. ons bezig to houden melde zaak, die ons hier bijeen heeft doen ko men. Weest zoo goed en gelieft mij le vergezellen naar mijne studeerkamer. Toen Philip den drempel dezer ka mer overschreed, toen hij de lijkkist van. mijnheer de Vadan zich onder liet zwarte laken zag afleekenon, beving GEHEIME STOKERIJ ONTDEKT TE STE KATHELIJNE-W&VER Sinds geruim en lijd hadden, de ac cijnzen vermoedens dat er bij'den 45- jarigen landbouwer Jacobs Victor, wo nende op de Wijk Goor-Hoflei. een ge heime stokerij was ingericht. Zij slop ten Dinsdag ten zijnen af, doch ont dekten er enkel ccr 70-tal liter alco hol, waarvan Jacobs de herkomst niet kon aanduiden. In 't nauw gebracht be kende hij ten laatste1 zijn materieel in het Beo-Mortelbosch te hebben verdo ken. Hot werd ér inderdaad gevonden. Jacobs werd aangehouden en. naar Mechelcn overgebracht waar hij in het gevang werd opgesloten. HEVIGE BOSCH BRAND TE STEKENE Een hcvi5^ kr»-«4 ;c njt.2-roken m dc bossehen gelegen in, de nabijheid van Slekene cn gelegen op de wijken Hellestraat, Trompe cn Paal. Deze bos sehen beslagen een groote oppervlakte en, Worden vrij druk door de toeristen bezocht, 's Namiddags zagen voorbij gangers dat er brand was ontstaan in een dezer bossehen. Deze nam echter zeer spoedig eene groote uitbreiding en' sloeg weldra oyer op het groot ge was. Spijs de hulp welke, was opge daagd narri de brand eene vrecsclijke uitbreiding. Al de inwoners van liet. omliggende snelden toe cn moesten hard werken ten einde sommige wo ningen te vrijwaren. Gisteren morgen gaven de grootendccls vernielde bos sehen een treurige» aanblik. Men. zag nog enkel zwart berookte en half ver koolde dennenbóomen staani. rte oor zaak moet gelegen zijn in kinderen wel ke met vuur speelden. De gendarmen kwamen tér plaats en stelden een on derzoek in. LIJK OPGEHAALD TE ANTWERPEN Aan n. 228 der dokken werd Dinsdag avond het lijk van een jongen man op- gebaald. In zijn vestzak vond men een briefje waarop geschreven stond: Cor- neel Raemapckers, soldaat van het 6de linieregiment, kazerne 10-11, Antwer pen. Men, onderzocht of dit. de juiste identiteit van den verdronkene is. Het lijk werd naar liet doodenliuis gevoerd. GEVAARLIJK SPEL TE POLLINCHOVE Eeniige knapen die hier aan het spel waren in de weide van V. Lebeur, kre gen bet gedacht oorlog te verbeelden en langs weerzijden der Haag bestook ten zij elkander met stokken,, toen op zeker oogenblik de 10-jarige Gaston Vancecke juist, in den bock van een zij ner oogen getroffen werd en uit den neus bloedde. Gelukkig.lijk. zal het on geval geen te érge gevolgen hebben. hem eene lichte huivering. Dezer pijn lijke indruk duurde trouwens niet. lan ger dan, een bliksemlicht, en weldra hernam hij zijne gewone; vrijmoedig heid. Gilbert wees dc twee neven stoelen aan, ging zelf zitten en begon in ciezer voege Gij weet, mijnheer de Garennes, dat, orn redenen van ondergeschikt be lang, ik mij zeer ingenomen gevoel.met alles, wat de familie de Vadan betreft. Gij weet, dat ik aan 't gerecht dc ge- boorleulil bezorgd heb van eene wettige dochter van den graaf de Vadan en ik koester alle hoop weldra mot zeker heid het lot van dit meisje te kennen. Gij zijt ongetwijfeld verwonderd dat ik zoo goed op de hoogte ben van zaken, die gij en dc uwen zelfs niet eens kent. Ik was de boezemvriend van uwen oom. De Toegenegenheid, dien ik graaf Maxi- miliaan toedroeg, is thans overgegaan op zijne geheele familie, dat wil zeg gen, op zijne'neVeh. Dat zal u duidelijk maken wat ik gedaan heb eh nog' zal doen. Ik wil den ellendigen bedrijver opsporen van dé hciligschendendé daad gepleegd met het doel om le doen ge- looven, dat de graaf de Vadan vergiftigd is geworden en. tevens den burggraaf de Ghallin in 't verderf te storten. Dat is do taak die ik met Gods hulp lot een goed einde zal brengen. Inderdaad,1 mijnheer, sprak Philip op een ent toon vap schijnbare oprecht heid, ik wist door Paul het grootste ge deelte van hetgeen gij mij daar voor den geest terugbrengt, en ik. verblijd mij ten zeerste óver uwe tusschcrikomst NOG HET VREESELIJK VLIEGTUIG ONGEVAL TE EESSEN Het onderzoek betreffende de hande lingen van M. Voss heeft thans bepaald uitgemaakt dat hij van 2'4 tot 27 Maart 's avonds met M. Doardon in een hotel te Spa verblijf heeft gehouden. Op 27 Maart zijn zij beiden naar Brussel ge reisd en hebben aldaar de firma vunj tandheelkunde der Lombioltestraat be zocht. Bij een bezoek aan, dezelfde in stelling, daags daarna, verklaarde de h. Voss dat hij dadelijk per vliegtuig naar Engeland moest, weerkeeren. Uil liet onderzoek van iDiinsd-ig is echter nog geblékeni dat M. Voss oen v( rwodd cigarelten rookcr was en bo vendien dikwerf onder den invloed Ven den, drank was. De hypothesis waarbij men thans blijft .stilstaan, is deze, dat de h. Voss, onder den invloed van drank of niet, in het lavabo van het vLijgtuig sluiks een cigaret- is gaan rooken en n».i bij onvoorzichtigheid het vuur aan hef,"vliegtuig 'heeft gebracht. De veronderstelling van een moge- lijken aanslag wordt rha de thans inge wonnen inlichtingen heelemaal verwor pen. DOOR DEN TREIN VERHAKKELD TE AARLEN iPjinsdag morgeit vond men op den .spoorweg lussehen Aarlen en. Slokkem het afrijselijk verminkte lijk van M. Francois Loutsch, 40 jaar, die waar schijnlijk door een trein word verrast. M. Loutsch' had Te Stokkom zijn ou ders bezocht en was zinnens te Aar len den trein van 7 uur naar Longwy te nemen. Men weet niet hoe het ongeval zich heeft voorgedaan'.'Beidé beenen werden afgereden en de schedel werd versplin terd. M. Loutsch die Herserange bewoon de, was vader van drie Kinderen. in deze geheimzinnige zaak. Met uwe hulp zullen wij er in slagen eenig licht le brengen in het afschuwelijk korn- plot legen mijnen neef gesmeed. Even zeer, als gij, ja, wellicht nog meer dan gij, mijnheer, zal het mijn. streven zijn, op eene onwederlegbare wijze aan te toon en, daLPaul de Challiii een slacht offer is eh niet een schuldige iets waar wij trouwens toch niet meer aan twij felen. Een slachtoffer en niet een schul dige, herhaalde Gilbert, o ja, honderd maal ja. >Tv«c geheele wereld moet in dit op zicht deze overtuiging deelen, hernam Philip, en daartoe zullen wij geraken, niet door argumenten, maar door ge tuigen aan te voeren. Getuigen! zei de dokter verbaasd. Ja, mijnheer. lk moet erkennen, dat ik u niet goed begrijp... Gij zult mij beter begrijpen, :n- d'ien gij mij vergunt u de memorie voor te lezen, die ik met mijnen neef heb opgesteld. 't Is juist om deze te hoorefi, dat ik mijnheer de Ghallin verzocht heb, u naar Montfontaine mede te brengen. Ik dank u daar zeer voor, mijnbeer en zal mij haasten uwen wensch la be vredigen. Met deze woorden! opende Philip zij ne brieventasch, waaruit 'lij een vrij lijvig pak papieren nam. De bedaard heid van. den jongen man, zijne koel bloedigheid, zijne vrije an gemakkelij ke wijze van spreken, brachten den dokter wel eenigszins aan het wankelen^ EEN VLIEGTUIG TE PLETTER GEVALLEN TE FUMAL Dinsdag op het middaguur, is een militair vliegtuig te pletter gevallen te Fumal, nabij Hoei. Landbouwers die in het veld aan bet werk waren, bemerk ten de niet gewone doenwijze van bet vliegtuig, dat zeer laag vloog en waar van de motor buitengewoon onregelma tig klopte. Het w,as heel duidelijk te zien dat de loods een geschikte lan dingsplaats zocht. Opeens stuikte Iet vliegtuig op de helling en. men zag de piloot wel. dertig meter verder w gge slingerd worden. De boeren, snelden den ongelukkige ter hulp en met duizenden voorzorgen werd het slachtoffer in een naburige hoeve binnengedragen. Een' toegesnelde dokter stelde vast dat de loods over ganseh het lichaam met vrij erge won den bedekt was, en dat dezes linker arm en linkerschouder gebroken, waren. Het slachtoffer is de 24-jarige graaf Baudouin de Hemptinne, wonende te Gent, en gehecht aan de vlicgbavon van. Gossoncourt. Hij was opgestegen aan boord van een Sabena, N. 154. De jeugdige vlieger had de tegenwoor digheid van geest gehad, vooraleer het vliegtuig ten gronde stuikte, den ver gaarbak van benzine te laten, ieegloo- pen, ten einde bij gebeurlijk ongeval het-in; brand schieten; van zijn tuig le voorkomen. I\e gendarmen van Braives kwamen ter plaatse en stelden een. onderzoek in waarna een. bestendige wacht ter plaat se bleef bij het totaal vernield .vlieg tuig. VAN HEDEN AF groote keus van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «De Volks stem», Kerkstraat, 21, Aalst. DOOR EEN DRI3JFRIEM GEDOOD IN WALLONIË in de koolmijn van Forle-Taille te Montignies-le-Tllleu], werd de machi nist J. B. Feron, 55 jaar, woonachtig le Monl-sur-Marchienjie, door een drijfriem gevat en het hoofd verple'- terd. Pas toen de dood was ingetreden, vond men hem. n ruw, rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 4 en 7'A frank.\n alle Apotheker» zonder echter volkomen zijne overtui ging omver te werpen, eene overtuiging gegrond op beredeneeringen. Zou ik mij ten opzichte van dezen man zoo vergist hebben vroeg hij zich z-elven af. Is het mogelijk zulk eene af schuwelijke huichelarij te voreenigen met zulk eene laffe eerloosheid Mijnheer de Garennes begon nu mot eene duidelijke cn bedaarde stem zijne memorie le lezen. Hoe verder Philip met de lezing van het stuk kwam, hoe meer Gilbert, zich zeiven afvroeg of hij geen ongelijk had géhad Philip te beschuldigen. Toen de ze laatste geëindigd had, richtte de dok ter weder het hoofd op. Zoo, zoo, zegde hij, hebt gij het spoor gevonden van den man met roode liaren Ik heb liet ook gevonden, maar voor het oogenblik kan het ons van geen nut wezen. Wij zullen er later over spreken. Vergun mij thans eenige op merkingen, betreffende uwe memorie onder uwe aandacht te brengen. Diokter Gilbert liet opnieuw zijit doordringenden blik op don jongen man rusten en vroeg In de eerste plaats dan, welke is uwe gevolgtrekking Mijne gevolgtrekking is zoor oen. voudi'g, antwoordde Philip. Paul is het slachtoffer van eene lasterlijke aantij ging. Welk belang kan men er hij hefo- Ken om liern te belasteren, hem in 't verderf te storten Een belang van haat en wraak* ?JL yervolgL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2