MADELEINE Een wandelingske doen In 't jeugdig malscha groen In de rust, een pintje van «ÖE GHEEST En dan is 'i Lentefeest 8 April. Gelukzalige Julia Billiart, Maagd. Op 14-jarigcn ouderdom wijdde zij haar maagdom aan God toe. Gedurende 22 jaar bleef zij lam aan beide beenen; desniettegenstaande was zij steeds een voorbeeld van opge ruimdheid. In 1805 stichtte Zij met eenige gezellinnen te Amiens de con gregatie der «Zusters van Onze Lieve Vrouw» gewijd aan de opleiding der jeugd. Korts nadien kwamen deze zus ters naar Belgie. «p4e zalige stierf in Ü806. Bij den Paus. Z. II. de Paus ont ving Woensdag opvolgenlijk 500 be devaarders uit Frankrijk; eene Duit- sehe bedevaart uit Munchen, ruim 300 personen; verscheidene honderden be devaarders, toegestroomd uit alle dee- len van Italië. De volmacht der regeering. Aller lei geruchten doem de ronde-over de nieuwe volmacht die de regcering zou vragen in verband met den financierden toestand. Het zou hier echter geen volmacht gelden die afbreuk doet aan de normale werking van omze grondwettelijke in stellingen. Alleen zou het gaan om be- stuurshervormingen die verband hou den met de bezuinigingspolitiek. In elk geval moet men verhopen, dat de financieele .gezondmaking de boven hand zal bewaren» boven de politieke berekeningen. Bouwvallen van een stad ontdekt In Egypte. Te Aboe Ghalib, in de N.W. delta van Egypte, zijn» bouwvallen van .een stad gevonden, van aanzienlijken omvang. Hulp op de Baan. De internationa le kommissie van hulp op de baan, doet op dit oogenblik, studiereizen in Frank rijk,. Belgie en Nederland. Donderdag voormiddag .hield deze kommissie een» vergadering in den zetel van liet Rood- Ivruis van Belgie, onder het voorzitter schap van Professor Nolf. De kommis sie heeft de hulpposten van Brussel en van Antwerpen bezocht, en is dan naar XY>n Haag vertrokken. Heden "Vrijdag, bij de herdoorreis langs Belgie, bezocht de Kommissie, te Namen, de rivier- hulpposten. Wie zijn de beste clienfcon van de geneesheeren De mannen, zoo be sluit een statistiek opgemaakt door fe ministische organisaties te Parijs. Deze statistiek steunt öp de c ij Iers van de verzekeringsmaatschappijen, die aantoonen, dat. tegen iedere veertig vrouwen 48 mannen ziek zijn. Als een vrouw eenmaal onder is dan 20 jaar, dan nemen de ziektegevallen hoe langer hoe meer af, terwijl bij de mannen boven de 30 jaar de «iektege- vallen töcnemen. De plaag der dorpen. Steekt de plaag van het alkoholisme wederom de horens op In 1026 was het verbruik per inwoner 1 liter 82; in 1930, 3 liters 17, dus een verhooging van 80 t.h. op vijf jaar! In het kleinste onzer dorpen vindt men tegenwoordig ten minste een ge heim geneverhuis per tien inwoners, soms wel twee en of die plaatsen van de «plaag der dorpen» goede zaakjes doen En dan wijst men ons op dat in Bel gie het verbruik van alkoliol afgenomen heeft. Op het papier ja. 88ste Vervolg. O mevrouw doe dat niet, zoo ik u bidden mag het betreft hier im mers geene ongesteldheid, maar slechts eene voorbijgaande pijn. Op het oogenblik dat Paul te Monlfontai- ne den dokter goeden nacht wenschle, trad Madeleine hare kamer binnen en knielde neder, alvorens zich naar bed te begeven, ten einde God te smeeken dat hij zou waken over hem, dien zij lief had, dat Hij hem tegen elk gevaar zou behoeden. yi. Pen volgenden dag waren de gasten van het Vierkante Huis reeds vroeg op cn wenschten beurtelings den dokter den goeden morgend. Gaan wij naar Pontarmé, mijn heer vroeg Paul. Ja, antwoordde Gilbert. iD,e drie mannen begaven zich op weg, op eerbiedigen afstand gevolgd door Julicn Vandam. Men verliet liet park door de deur die in het kreupel- boschje uitkwam, en weldra bevond men zich in open veld. Gij zult ons toch de plek willen wijzen, waar de ontdekking plaats had heer dokter, zei Philip onbeschaamd. Ik zal er u heenbrengen. Zijn wij nog ver van de herberg 'der weduwe Magloire luidde nu- de «vraag van mijnheer de Garennes. Zoo ongeveer een half uur. »r— De ellendige bedrijvers van dezo SCHRIKKELIJK DRAMA TE GENT Een schrikkelijk drama heeft Don derdag namiddag dc volkrijke wijk van de St- Elisabethgracht en Hoogstraat in opschudding gebracht. In het huis n. 57 van de. St. Elisa bethgracht, wonen de echtgenooten Forét-De Graeve, die een tabakwinkel uitbaatten. .P/i man, Arthur Forêt, ge boren te Gentbrugge, den 18 Juni 1878, was wijnaftrekker van beroep. De vrouw, genaamd Reine Louise, De Graeve, werd geboren te St. Oil lis- bij-Brussel, den 13 October 1873. De echtgenooten zijn gehuwd te Ledeberg den 20 September 1899. uit den echt is een zoon gesproten, genaamd All'ons 33 jaar, wonende te St-Amandsberg. De vrouw was sedert een paar weken ziek; zij leed aan de griep. Dagelijks kwam n;u een meisje ten, huize om de boodschappen te doen-. Donderdagmorgend kwam het meisje aankloppen; de deur was op slot en er werd niet opengedaan. Zij gaf er kennis van aan de gebu ren, die ook verwonderd waren, daar dagelijks de echtgenooten vroeg op zijn. Gansch den morgend bleef het ta bakmagazijn gesloten en, vreezende dat er iets gebeurd was, verwittigden de geburen rond 2 uur de politieagent Leon Behaeghel, van dienst in de St. Elisabethgracht. ■D,e politieagent klopte en belde ins gelijks, doch er kwam niemand open doen. Hij begaf zich dan in het huis daar naast; bij middel ecner ladder klom hij op het platform om in de ka mer te dringen die op den koer uitgeeft. Daar het venster tegenaan stond, duw de hij dit open. Een akelig schouwspel vertoonde zich voor zijne oogen hij zag den man ten gronde liggen en de vrouw in het bed. Hij klom dan de slaapkamer binnen, opende de voordeur en verwittigde da delijk den politiekommissaris van de 2e wijk, M. Lafontaine die spoedig ter plaats kwam. Midderlerwiji had de politieagent Be haeghel, dokter De Schynckcl verwit tigd, die ook ter plaats kwam en vast stelde dat de man overleden was, 'en de vrouw zich stervend bevond. De ongelukkige vrouw was door (wee kogels in het hoofd getroffen; over haar aangezicht en de borst vloeide bloed en do dekens waren van het bloed door drenkt. De man, die nog den revolver in de hand gekneld hield, had zich ook twee kogels in het hoofd gejaagd. Volgens de vaststellingen van den geneesheer moet de man zijne vrouw, die nog te bed lag, hebben geschoten en zich dan rechtstreeks een eerste schot gelost hebben achter het rechter oor. Daar do dood niet ingetreden was, heeft hij dan een shawl genomen, alsook liet tapijt dat voor net bed lag, heeft daar een kussen van gemaakt, zich dan neer gelegd, cn vervolgens een schol gelost boven het rechter oog. .De kogel is in do hersenen gedrongen en de dood was dan oogenblikkelijk. Toen de geneesheer ter plaats kwam, was het lijk reeds stijf wat laat vermoeden, dat het drama reeds Verscheidene uren te voren was afgespeeld. VAN HEDEN AF groote keus van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «Do Volks stem», Kerkstraat, 21, Aalst. misdaad, vervolgde Philip, waren zon der den minsten twijfel van alles op de hoogte en hadden vooraf hunne maatregelen genomen zij moeten daarenboven bijzonder goed met deze streek bekend zijn geweest. Veronderstelt gij, dokter, dat men dezen weg heeft gevogd hervat te mijnheer de Garennes. Ik doe meer dan veronderstellen. Ik ben er zeker van. Deze weg loopt, aehter de herberg der weduwe Mag loire en het is door de herberg der we duwe Magloire, en 't is door de deur, die op den weg uitkomt, dat de boos wichten op de binnenplaats van dc herberg zijn gekomen. Na dertig minuten gaans, bereikte men de bewuste deur. Als naar ge woonte was zij niet gesloten. De dok ier duwde haar open, liet de drie man nen voor zich binnengaan en sloot haar vervolgens weer. De weduwe Magloire, voor een der ramen van de hérberg slaande, had do drie wandelaars den drempel barer binnenplaats zien overschrijden. Haastig kwam zij naar hen toegoloo- pen. 'Dag heeren sprak zij met een vroolijk gelaat en eenen glimlach op de lippen. En zich tot Paul wendende voegde zij er bij Als ik mij niet vergis mijnheer, dan herken ik u. Gij zijt dat jonge hereschap, dat hier den nacht heeft doorgebracht met den lijkwagen: der begrafenisvereeniging, die gevoerd werd door den koetsier Saturnin. Paul wilde een antwoord geven.doch ONTPLOFFING TE GENT Donderdagavond^ om kwart voor. ne gen deed zich een ontploffing voor, voor het komraunitisch lokaal aan de Onderstraat. D,oor de luchtverplaat sing vlogen de ruilen van den kelder aan -stukken. Weldra was een groote massa volk bijeengestroomd. Zij werd door de politie uiteengedreven, in. den kelder van het kommunistiseh lokaal zou men een önlploiffingstuïg gevonden hebben. Uit het eerste onderzoek zou blijken, dat twee kerels gezien worden, even voor deze zich voordeed. De man nen zouden de vlucht genomen hebben langs dc Wcergarenstraat, die juist te genover het lokaal ligt. De aangerichte schade schijnt aanzienlijk. DE MISLUKTE AANSLAG OP EEN GENEESHEER TE BRUSSEL De dader aangehouden In verband met den mislukten! aan slag op Dr Desguin wordt nader ge meld Eerst werd een persoon verdacht, die door Dr Desguin was onderzocht geworden en die reeds tweemaal werd geïnterneerd, op zijn verslag'. Deze ver moedens steunden op hét feit dat de persoonsbeschrijving scheen overeen le komen met dezè van den verdachte, die door een bediende hekend is, alhoewel de dokter zelf in den aanrander de trek ken niet herkende van iemand dien hij reeds had verpleegd. ■P,e vermoedens berustten evenwel op een vergissing-. Inderdaad werd in den loop van Woensdagavond de dader «'tan gehouden. Hij is een zekere Arthur Se- gers, telefoonbediende. Een brief van den dader Aan een Br.ussel'sch blad heeft deze man een brief geschreven waarin hij zegt dat li ij zich naar de Groote Markt begeeft, naar het politiekommissairaat. Hij beweert in de brief dat, dr. Des guin «op laffe wijze zijn vrouw heeft vermoord, die reeds sedert 13 maanden geïnterneerd is». De man zegt verder dat hij heeft ge handeld «opdat de rechtvaardigheid zou zegevieren en de zaak niet meer in den doofpot zou worden gehouden». De brief is gesteld in een verwarde taal en men heeft den indruk met een zwakzinnige te doen te hebben. Het verhoor De aangehoudene werd Donderdag morgend in lipX gerechtshof onder vraagd. Hij bevestigt wat hij in zijn brief heeft geschreven cn zegt dat hij dc aandacht van het. publiek op zijn zaak heeft willen vestigen. Arthur Sogers is een bediende hij den telefoondienst en is geboren in 1894. Hij woont ie Molenbeek. Ook zijn vrouw die geïnterneerd is, was in dienst van het teJcfrionbeheer. BRAND TE W/EVELGEM Donderdagmorgen omstreeks 7 uur, •na het luiden der triomfklok ter gele genheid der plechtige II. Communie, was liet plots de noodklok die over de gemeente weergalmde. Brand was ont slaan in het vLaszwingelarijtje van Des- champs Karei, gelegen langs de Guido Gezellelaan. - D.e brandweermannen met hunne au- to'pcmp spoedig ter plaats.gesnel.», wa ren ras hot vuür meester en wisten de aanpalende vlasschuur .van brandge vaar te vrijwaren. De vlaszwingelarij bestaande uit 5 vlasmolén-s is met al het ander gerièf uitgebrand doch ge- lukkiglijk door verzekering gedekt. De oorzaak moet te wijten zijn aan! het feit dat, een stalen arm.van: een oer stofmoleris gebroken is en alzoo het vuur verwekt heeft. de dokier liet er hem den tijd niet toe. Inderdaad, juffrouw Magloire, zegde hij, mijnheer is de burggraaf de Challin, voor wiens zaak gij bij den onderzoeksrechter zijt geroepen en deze beer is da/baron de Garennes,zijn neef, een beroemd advökaat, die zich met zijne verdediging heeft belast. Ik ken mijnheer niet, noch dien anderen, liet zij er op volgen, nooit gezien. Wat JS^er van uwen dienst, heeren Mevrouw, antwoorddo Philip, ik kwam u verzoeken zoo goed te zijn mij eenige inlichtingen te geven om trent den persoon, die bij u is geweest eenige uren voor de misdaad cn die deze wel zou kunnen: gepleegd hebben. Wees zoo goed binnen le gaan, heeren ik zal u gaarne het weinige vertellen wat ik weel. De dokter, door Philip" en Paul ge volgd, liep nu dwars de binnenplaats ovei en trad de herbergkamer binnen. Vandam bleef achter. Ga maai" voor, mijnheer, zei de weduwe Magloire, hem aandachtig ga deslaande. Een van de twee is het niet en toch... zei de herbergierster hij zich zelve, op hare beurt de gelagkamer binnentredende. Wat zullen de heeren gebruiken vroeg zij vervolgens. Hebt gi-j Thuin, beste juffrouw Ja, mijnheer de baron. Welnu, geef er ons een glas van. Gilbert, zich' tol Vandam wendende, voegde er bij Neem gij, wat gij hebben wilt, vriend. W.'M GROOTE HOEVEBRAND TE THISSELT Donderdag morgen, rond 6 ure 30, toeni dc bewoners reeds op en aan den huisarbeid waren, brak er plotseling brand uit in de landbouwershoevc, be woond door het gezin Jef Verhoeven, en gestaan in de Blaesveltslraat, te. Thisselt. Het vuur igreep zoo. snél om zich heen, dat weldra schuur en stal lingen alsook het woonhuis werden aan getast en weldra in lichte laaie ston den. Buren1 snelden toe om een reddende hand toe te steken, ook de brandweer kwam ter plaatse, wat evenwel met meer baten kon daar aan blusschen niet meer te denken- viel. Gansch de hoeve, schuur en stallingen met hun inhoud werd 'de prooi der vlammen. Een drijtal hoornbeesten werden even eens levend verbrand. De aangerichte schade mag geschat worden op onge veer 100.000 fratok. Er bestaat verze kering. De oorzaak is niet gekend. ERG VERKEERSONGELUK TE WAARSCHOOT Donderdag morgend reed de groen- selhandelaar Alois Huysman, woon achtig te Waarschoot, zooals gewoonte met zijne waren naar de wekelijksche markt tc Eekloo. Gekomen op de wijk Dam, nabij de hofstede van den landbouwer Karei Ver meulen, kwam achter de kamion van Huysman-de automobiel aangereden van den vrachtvoerder Hilaire Vermei re van Sleidinge, die op zi.jne beurt werd gevolgd door eenen tweeden automobiel- gevoerd door eenen marktkramer uit Gent, die wekelijks met zijne eehlgé- nöole ook de markt van Eekloo doet met zijne koopwaren. Vermeire week uit, om lief voertuig van Huysman, die den rechterkant der baan liiéld, 'voorbij té steken, docli dc tweede auto van, den -Gentenaar na<lor de, te snel en moest'van de Daan afwij ken om Vermeire te ontwijken-. Toch bad eene aanrijding plaats tus- sclien de twee. automobielen, met het ongelukkig gevolg dat de tweede auto omkantelde. Gelukkiglijk gebeurde het ongeluk juist aan de dreef, leidende naar de hofstede van landbouwer Vermeulen, zoodat de auto aan dem overgang of «mennegat» viel of anders ware hij in de breede, diepe gracht, langs de baan gelegen-, terecht gekomen en hadden dc twee inzittenden het vermoedelijk mei diK dood bekocht. |De botsing was zeer geweldig en de marktkramer en zijne vrouw werden met geweld uit. het voertuig geslingerd. De vrouw werd gekwetst aan het hoofd en de handen, daar zij dc han den voor het gezicht sloeg toen zij het onvermijdelijk ongeluk zag gebeuren. Gelukkiglijk zijn hare wonden niet ge- O mijnheer dc dokter is wel goed, antwoordde de kamerdienaar met eene vaste stem, dan zal ik maar eene flcsch bier nemen. Juffrouw Magloire, na hem goed aan gekeken en thans ook zijne stem ge hoord te hébben, maakte tegen. Gilbert eene hoofdbeweging, die zooveel wilde zeggen a4s Hij is hel niet...» Hoe vluchtig deze beweging ook ge weest was, toch ontsnapte zij niet aan Philip, die voortdurend op zijne hoede was. Goed, zei hij bij zich zeiven, ik vergiste mij dus niet. Ons bezoek hier is er het bewijs van. Geen twijfel of men verdenkt mij, zoowel als Vandam. De weduwe Magloire had inmiddels dc verlangde ververschingen ge- brach'l. En' thans heeren, zegde zij zich neerzettende, hen ik te uwer beschik king. Als ik u dus wel begrijp, zei Gil bert aan de herbergierster, dan was die man u onbekend. Ja, mijnheer, ik had hem nog van mijn leven niet gezien. -En zijn haarwas rood, ze.gl ge? Zoo rood als vuur, mijnheer. Denkt gij niet dat dit wel eene vermomming kon zijn Onwillekeurig wendde d.e weduwe Magloire den blik naar Julien Vandam die dezen echter doorstond, zonder de oogen neer te slaan. -'t Is mogelijk, antwoordde zij, maar ik voor mij geloof het niet. Mijnheer de Garennes zette den el leboog op tafel, legde het hoofd in zijne hand en scheen na te denken. vaarlijk, en werd zij slechts door de verbrijzelde scherven van den giazeni windscherm getroffen. Met den man was het echter slechter gesteld. Deze werd eene bil gebroken en kloeg over hevige inwendige pijnen. Na verzorging door den heer dokter Do Wispclaere, van Waarschoot die wel dra ter plaats was, werd de ongelukki ge. d-i.ê naar., bet .schijnt-qeii:..o.od,agSin-» valied is, per auto naar een heelkun dig gesticht- overgebracht. De automobiel was<geheel ontred derd. Het mag een geluk heeten. dat niet nog meerdere ongelukken te betreuren zijn, want op dit uur zijn ook ontelbare wielrijders langs het velopad op weg naar dc wijdvermaarde Eekloosehe Donderdagmafkt. (Die gendarmen en politie zorgden voor den ordedienst en- deden het 'on derzoek om dc verantwoordelijkheid van het ongeluk vast te stellen. GROOTE KEUS van kerkboeken, pa ternosters, beeldekens, geschenken voor de 1ste en Plechtige Communie in den boekhandel J. Van Nuffel-De Gcndt, Kerkstraat, 21, Aalst. STOUTMOEDIGE DIEFSTAL IN EENE BANK TE JEMEPPE Donderdag middag, tusscen 12 ure 15 en 13 ure, werd eene stoutmoedige inbraak gepleegd in het agentschap der Banque Generale, waarvan dc bureelcn gevestigd zijn in de rue Grand Vinave, te Jemeppe. JP.e gerant, M. Octave Beau fort, 36 jaar oud, wordt in zijn werk bijgestaan door twee bedienden. Om 12 ure waren de twee bedienden naar huis gegaan en een kwartier later begaf ook de gerant zich naar zijn appartement. Toen hij rond 1 ure terug in het bu reel kwam, stond de deur van het bu reel open en waren drie laden», onder een afgezonderd winket opengebroken. Eene som van 150.000 frank was er uit verdwenen. Dadelijk verwittigde M. Beaufort de policie welke ter plaats een eerste onderzoek kwam instellen. Hier uit blijkt dat de inbrekers met een haak de klink moeten opengekregen hebben; dat zij vervolgens over het afsluitings hek van het winket geklauterd zijn en dan den diefstal gepleegd hebben. De dieven moesten goed op de hoogte zijn van de ligging dér 'plaatsen. Het Parket van LuTk is eveneens tor plaats, afgestapt. Tusschen 12 ure 15 en 12 ure 30 hebben geburen rechtover de bank een auto zien stoppen., waaruit een persoon is gestapt, wiens persoons beschrijving gekend is. Woensdag avond had men in eene herberg uit de omge ving der bank twee verdachte kerels opgemerkt. De persoonsbeschrijving van een dezer komt volkomen overeen met deze van den automobilist. Waar denkt gij aan, neef vroeg Paul hem een weinig daarna. Hieraan de man met de roode haren hoeft ergens in eene herberg in dc buurt moeten stilhouden! met zij- non medeplichtige, of zijne medeplich tigen, zijn wagen,, zijne kist, zijné ge reedschappen. Er moet dus ook elders een spoor van zijnen doortocht te vin den zijn Te Pontarmé is geene andere herberg dan de mijne, zei de weduwe. Zijne komst alhier had alleen ten deel, antwoordde Philip, inlichtingen in te winnen en het terrein alhier eens te verkennen, ten- einde gedurende den nacht in uw woning le kunnen binnen sluipen. Doch klaarblijkelijk was hij in een ander dorp ingespannen. Dat zoudt gij gerust kunnen be weren, zei de dokter, terwijl hij Philip strak in de oogen zag. Zoo, zei deze, zoudt gij soms die plaats ontdekt hebben Die heb ik inderdaad ontdekt. En gij hebt er mij niets van ge zegd, riep Philip op misnoegden toon uit. Ik behield mij voor, u dit heden nog te zeggen. Welnu, daarheen dienen wij 0113 te .begeven, om te^ ondervragen, ten einde het. juiste signalement van deze booswichten en hun aantal tc lecren kennen. Zij waren met hun beiden'. Waar hebben deze schurken zich dan opgehouden voor het oogenblik der misdaad X Vervolgt*

De Volksstem | 1933 | | pagina 2