Stint» 250.000 fr. Kujt winnen MADELEINE De Brusselsche handels- foor is goed geslaagd voorwaar Een endels stand ontbreekt er maar Een waar men lapt 'I bierkan «BE6HEEST» En dan ware 'f perfaki VOOR EEN BIDON mÊJÊS 89 11 April. H. Lao de Eerste, Paus, Belijder en Kerkleeraar. Hij werd bijgenaamd -«den Groote» ömr'al hij de grootste figuur was van het stervende romeinsehe rijk.. Als Paus verdedigde hij de Kerk tegen de ketterijen en ver stevigde hare leer door zijn geïnspi reerde geschriften. Als bisschop van Rome beschermde hij de stad legen de Barbaren. Toen Atilla met zijne vree- selijke Hunnen alles te vuur en te jwaard zette verscheen Leo voor hem en dworng den woesteling achteruit te trekken. Do heilige stierf in 461. Wet op de Godslastering in Enge land. Het Lagerhuis heeft de wet, welke verbiedt liet aansporen van kin deren lot opstandigheid of godslaste ring in tweede lezing ine 124 iegen 30 stemmen aangenomen. /I>e wet bedreigt met een gevange nisstraf van viei maanden, of een boe te van hoogstens vijftig pond sterling ieder, die kinderen beneden de zestien jaar aanspoort lot opstand of godslas tering. Vervolging wegenis overtreding van deze wet kan slechts ingesteld worden door den officier van justicie. IV;" hertogin van Aholl, die do wet on dersteunde, toonde den afgevaardigden het continent afkomstig waren en, waar- een, aantal aanplakbiljetten, welke van op karikaturen van God en den Paus waren afgebeeld. Tevens werden op de ze biljetten de Joodsclie Marhomedaan- sclie godsdiensten beleedigd. ONTPLOFFING TE GENT In de fabriek S.LfyA.C., gelegen 01- trrgemsehe steenweg, te Gent, had Za terdag voormiddag eene on'.ploffin» plaats. Een ketel ziedende lijni vloog in de lucbl. Drie werklieden werden door liet brandend vocht gekwetst. Twee hunner bekwamen erge brandwonden aan ganscli het lichaam. Het zijn de ge- naamden Van Damme Jeröme, mees tergast, 25 jaar cn WeytensAch'eJ, ver. wer, 29 jaar. De derde gekwetste is Jan Beernaerts. De gekwetsten werden naar eene kliniek overgebracht. Het Postduivenrecord. Te Kliarg- pur is een postduif aangekomen, die te Madras was opgelaten en die hiermede een afstand van ruim 1500 km. een wereldrecord voor postduiven heeft afgelegd. Een tweede duif, die gelijk- tijdig was opgelaten is niet aangeko men. Bij de aankomst le Khargpur bleek de duif licht gewond te zijn tengevolge van een aanval door een havik. Een kostbaar horloge. Een kost baar horloge, dat naar men. gelooft bet persponlijkeigendom geweest is van .wijlen tsaar Nicolaas van Rusland, wordt, naar Reuter meldt, te Delhi te koop aangeboden voor den prijs van 25.000 rupy. Het horloge bevat beelte nis van zeven generaties der Engelsche koninklijke familie en van zeven gene raties van Russische keizers. Naar gemeld wordt, is 'ne horloge na dc Russische revoluie overgebracht bracht naar Kaboel, waar. liet in een museum werd bewaard. Tijdens de plundering van bet museum is het hor loge gestolen. Het kwam daarna te recht in de handen van een opkoopcr. Ven Papen te Rome. Von Papen is Zondagmorgen te Parijs aangeko men. Ilij blijft tot 18 April te Rome en zal door den Paus worden ontvangeu. De bollen bloeien al in Nederland. Met. het zachte weer van de laatste da gen loopen de bollen, in de streek tus- sclien Haarlem en Leiden vlug uit en nadat verleden weck nog in hoofdzaak marcissen te zien waren, staan thans ook do hyacinten reeds in bloei. De vel den zijn op het o ogen blik al zoover, dat een. bezoek de moeite loont en met ver wachte dat Zondag dan, bok dc eerste «bollenzondag» zou zijn. 9Dste Vervolg. pokter Lourbet, was een grijsaard van, bij de zeventig, die m de veeUig jaar, dat hij nu al praktiseerde, geencn stap verder gekomen was. Laat ons eens kijken zegde hij, Ma- delena's hand met een soort van ver ouderde hoffelijkheid omvattende. Wat scheelt dat lieve.meisje Waarschijn lijk een beetje jonge jufvrouwenpijn Hij legde nu de twee vingers op den pols en voegde er bij Zoo, zoo koorts ook! Do huid is brandend heet. Welke soort van pijn ge voelt ge, mejufvrouw, en sinds wan neer Madeleine vertelde hem nu in T kort, wat zij den vorigen dag en dien rnor- gend gevoeld had. Klopt uw hart nog al hevig -Ja, mijnheer, op sommige oogen- blikkeu is liet alsof het zich uitzet, en op het punt staat om te barsten. - Hebt gij vroeger wel eens pijnen gehad gelijk aan die, welke gij mij zoceven hebt beschreven Noen, mijnbeer. En na de krisis gevoelt gij u uit geput, vermoeid, even alsof gij eene verre wandeling gemaakt hadl 7a, mijnheer. Dokter Lourbet schudde herhaalde malen liet hoofd en zijn gelaat nam eene hoogst, ernstige uitdrukking aan. Men heeft groot gelijk gehad mij te laten roepen. Wij hebben hier. le doen met eene beginnende hartkwaal. Maar maak u echter volstrekt niet on- VERKEERSONGEVAL TE BE VEREN. WA AS. Zaterdag nanliddag, kwam de land bouwer Frans Heyndrickx, van Beve- ren-Waas in de Vracencstraat gereden, met eene drijwielkar bespannen met een jong paard. Hij moest uitsteken voor een automobiel en als deze even voorbij was, blaasde hij voor een an der rijtuig, maar op hetzelfde oogen- blik verschrikte 't paard en ging op hol, de geleider deed wat hij kon om paard te beteugelen, maar niets hielp. De briefdrager E. Geleijn reed eenige meiers voor het gespan en zette zich I op den rechterkant maar hij werd ge vat en van zijn rijwiel op de sleenen geworpen, zoodanig dat een wiel eer3t over zijn rijwiel en dan over zijn heen reed. Geleijn lag bewusteloos ten gron de cn bloedde uit twee gapende wonden aan zijn hoofd. Seffens was de politie ter plaats alsook den H. dokter De Boe, die hem deed binnen"dragen in 'n nabu rig huis en hem daar verzorgde. Ieder die het omgeval zag, meende een doo- de te moeten, oprapen, maar na verzor ging kon Geleijn naar huis keeren. Hij zal geruimen tijd zijn werk niet kun nen hernemen. ERGE BOTSING TE BORGERHOUT Zondag middag, rond 12 ure, had op den hoek der Schoenstraat en Turn- houtsche baan eene erge aanrijding plaats tusschen een wielrijder, komen de uit de Seh o ernst ra at en een Tuoionj- dtr, die van de stad kwam op den rech terkant, en de richting van Detirne hield. Eerstgenoemde had weinig letsel maar de raotorijder was er erger aan toe. Deze was erg gesteld over gansoh liet aangezicht en had zelfs het. neus been gebroken. Hij werd ter verzorging bij Dr Joos binnengedragen. De politie agent Aerts stelde aldaar het eerste on derzoek in en maakte de zaak over aan de bevoegde overheid. De weirijder noemt zich Fr. Carme- 1 iet, woonachtig FamilieslraaL 57, te Antwerpen, en liep verwondingen op aan bet- hoofd; de motorijder is zeke re J. Prooi, vam llalle bij Santhoven, rond d"e 3.0 jaar oud. GROOTE KEUS van kerkboeken, pa ternosters, beeldekens, geschenken voor de 1ste en Plechtige Communie in den boekhandel J. Van Nuffol-De Gcndt, Kerkstraat, 21, Aalst. IJSELIJK TRAMQNGELUK TE ANTWERPEN In de Nalionalestraal, ter. hoogte der Prclmrsstraat, le Antwerpen, heeft een smartelijk ongeluk plaats gehad, dat heel wat beroering verwekte. Zoo als het gewoonlijk plaats heeft in de ze druk bevolkte omgeving, zijn er steeds tal van kinderen die op de straat spelen, en dikwijls loopen de Kinde ren in de drukte van het spel plots de straat over, onbedacht vooor het druk ke verkeer van trams en allerhande vervoermiddelen. Het kind Johanna Van der Bruggen, nauwelijks, G jaar oud, wonende Lange Vlierstraat, 23, liep al spelende de Na- lionalestrgat over, juist bij de aankomst van een tramrijtuig. De wattman deed a! het mogelijke om zijn rijtuig nog tij dig te sloppen, maar kon er niet geheel in 'gelukken een ongeluk te voorkomen, Het meisje geraakte onder het voertuig en werd de twee beentjes tot boven de knie vermorzeld. Het kleine slachtoffer werd in een erbarmelijken toestand bij hoogdrin gendheid naar het Sint-ElisabelhgasL huis gevoerd, waar men de twee ver morzelde ledematen heeft moeten af zetten. De toestand van liet kind is deerniswekkend en zooals men licht kan vermoeden, wordt voor het leven gevreesd. gerust. Ik hen er nog, mijn Kind, en zal wel maken dat gij beter wordt. Gij ziet er dus geen gevaar in, dokter? vroeg de baronnes. Volstrekt niet, mevrouw, indien men ten minste stipt mijne voor schriften nakomt. Wat moet er dan gedaan worden? Wij zullen de ziekte eens met kracht aanpakken, harham de dokter, terwijl hij zijn recept onderloekende. Ik zal hier digitaline moeten toepas sen. Digilaline riep de baronnes met eene meesterlijk gehuichelde /erba- z i ng. Ja. mevrouw. Dat is immers een vergift, dok ter Een zwaar vergift, mevrouw. En gij schrijft zoo iets voor Wel zeker. Dit vergift, dat in eene groole dosis toegediend, eene doo'delijke hartkwaal ten gevolge heeft wordt wanneer men liet bij kleine hoeveelheden geeft, het onfeilbaar geneesmiddel tegen hartkwalen, die niet teweeggebracht zijn door het ver. gift zelf. Ziehier het receptje, mevr. dc baronnes. Hebt gij dat lieve kind geene an dere bijzondere aanbevelingen le ge ven Neen, mevrouw. Dat mejuf vrouw geene verandering in hare ge wone levenswijze brenge. Wanneer zij zich wat in acht neemt is het herstel zoo goed als zeker. Welk een geluk ik houd zoo veel van dezen enge) Wanneer komt gij terug dokter VERKEERSONGEVAL TE DAMPREMY Een, ongeval, dat het leven aan drie personen had kunnen kosten, deed zich in den nacht van Zaterdag op Zondag voor langs den Eergenschen steenweg te Dampremy. M. Ju lien Descauwer, wonende rue du Manége, te Charleroi, kwam per rnoto uit de richting van Marchienne-au-Pont gereden. Hij beging de onvoorzichtigheid een vrouw in het schuitje te nemen, terwijl een andere van achter op de moto had plaats ge nomen. Ter hoogte van het kasteel Co- pin te Dampremy slibte de moto. die aan groote snelheid reed, zoodat de bestuurder en zijtn gezellinrie'nj Jnet' groot geweld ten gronde werden ge worpen. M. Descauwer werd met ern stige verwondingen aan de knieën en over geheel het lichaam opgenomen. Wat beide vrouwen betreft, deze liepen kneuzingen op over geheel hun lichaam Het zijn de genaamde Gabrielle Wette- ren, wonende r.ue Laltrale te Marchien- ne-au-Pont, en Oyrille Teerlinckx, wonende rue de Macrhionne te Marci- nelle. Alle drie werden naar bet vip. ken hu is Sainle-Thérèse te Monlignies- sur Sambre overgehracht. De rijks wacht van Parnpremy heeft, een onder zoek ingesteld, dat uitwees dat de rno. tovoerder de onvoorzichtigheid beging zonder licht te rijden. BELANGRIJKE AANHOUDING TE ANTWERPEN Tijdens den wapenschouw met 's Konings verjaardag, werd door de speurpolifcie op de Meir te Antwerpen een goede vangst gedaan. Nabij de tri buun der overheden zagen de speurders een net gekleed heerschap tusschen de toeschouwers drimgen. Zij sLelden vast boe-'op pit'oogertblik een zilveren si- gareltenkjoker uit den vestzak viel van W. Van Lerberghe, wonende Kroon- straat te Borgcrhoul. De policiemannen verdachten dade lijk het net gekleed heerschap van po ging Lot zakkenrollerij en besloten hem te achtervolgen. Na een poosje rond geslenterd te hebben in de omliggende straten, begaf de verdachte zich op nieuw! tusschen de toeschouwers Dp de Meir en toen zagen zij hem de vrouw .Vanden Wijngaerd, wonende Breede- slraal van haar geldbeugel ontlasten. Alsdan sprongen de policiemannen toe en de zakkenroller werd bij den kraag gepakt. Op bet bureel der Gildenka- merstraat bekende de kerel een inter, nationaal zakenroller le zijn. Hij wenschte zelf de policieagenten geluk met zijn aanhouding die hij een knap stukje vond. Hel is de 52-jarige Rus Alexander. M. Spoedig, ten einde de uitwerking van mijn recept le kunnen beoordee- len. Tot weerzien mejufvrouw. Dokter' Lourbet verliet nu de kamer vergezeld van de baronnes. Beiden traden den gang op, die naar het hoofdgebouw leidde. Dokter, zeg mij thans eens, nu zij ons niet meer kan hoore'n, hoe gij haar vindt, zei mevrouw de Garennes. De dokter schudde het hoofd m ant woordde Zeer ziek, zeer bedenkelijk ziek. Maar er is toch geen recht, streeksch gevaar bij Wat zal ik u zeggen Ondanks de krachtige behandeling zou bet mij niet verwonderen, dat de uitzetting van het hart sneller vorDuugen maakte... ja. dan zgu het door wezen. Denkt gij dat, dokter, iep de baronnes, o I dat zou vreeselijk zijn. Zeker weet ik net niet, ik vrees, het alleen. Indien er iets nieuws of ongewoons mocht gebeuren, laat mij dan terstond roepeni, Ik dank u zeer, heer dokter. (De dokter verwijderde zich. Mevrouw de Garennes riep eenen bediende, gaf hem het recept en zond hem daarmee naar den apotheker in het dorp. Ter wijl zij zich weder naar het Paviljoen begaf, zegde zij bij zich zelve Die oude dokter bewijst ons in zijne onnoozelhcid een grooten dienst. Aan hem hebben wij het te danken dat wij thans zonder eenige vrees kunnen bandelen. Wat er ook gebeure, verden king kan er onmogelijk op ons vallen. Hij gebruikte immers digitaline als geneesmiddel Welniu, indien io:ng de die zich uitgaf als kopman en in ban- breuk van uitdrijving verkeerde. De kerel was door de policie uil Duilseli- land gedreven en. beweerde thans van Parijs gekomen te zijn. Ilij werd ter beschikking van het gerecht gesteld. ERG VERKEERSONGELUK TE TWEE-AKREN Te' Twee-AJiren is er Zaterdag na middag eeni droevig ongeluk gebeurd, in de volgende omstandigheden Het knaapje Lapiaux stond met zijn oom op de brug Polyle om een trein te zien voorbij rijden. Op een gegeven oogenblik wilde de kleine de brug over steken, maar juist kwam een auto aangesnord, oom sprong toe om het kind weig te trekken, doch beiden wer den door het voertuig verrast on met geweld ten gronde geslingerd. De oom bekwam eene diepe en zoo erge wonde aan het hoofd, dat zijn toestand als hopeloos beschouwd wordt. De kleine Lapiaux heeft kwetsuren over gansch het lichaam. Beide slachtoffers zijn naar het gasthuis van Lessen overge bracht. De auto die het ongeluk veroor zaakte was gevoerd door een bakker .uit Lessen. VECHTPARTIJ TE GOIRLE Gisterennacht, omstreeks haif vier, beeft in de gemeente Goirle (Hol- landsch Limburg), wederom een tref fen plaats gehad tusschen de belas- tinigsambtenaren en smokkelaars, die met twee .auto's van de grens kwamen. Er ontstond een hevige schietpartij, die de omwonende met doodelijken schrik vervulde, om reden dat zij de kogels langs de huizen hoorden fluiten. Een der auto's ontsnapte. De tweede, een vrachtwagen, werd grondig uitgeladen, maar bevatte als smokkelwaar niets, als een maatje cognac. Er werd niemand gewond. In de gemeente heerscht groote ver ontwaardiging. omdat nu reeds voor de derde maal in enkele maanden tijds, de bewoonde kom wordt gebruikt, om ge vechten met smokkelaars te leveren. Eenmaal drong daarbij zelfs een ko gel in een der huizen. Men is thans voornemens om het geval ter kennis te brengen van den. betrokken minister. KOPER KUiSCH A e. C. N. 3 Ontvangt gij een biljet der Tombola der Tentoonstelling van Brussel 1935, waarmede gij plotselinge dood van Madeleine den eenen of anderen mocht verwonderen, en het geTecht er zich mede kwam bemoeien, dan ware het recept van dokter Lourbet voldoende om alles te verklarem. Aldus in zich zelve sprekende, was do baronnes aan de kamer barer ge zelschapsjuffer gekomen. Zij trad binnen bet jonge meisje gevoelde zich veel beter en kon ziCh na ir het salon begeven, waar zij zich tan bor duurwerk zette met de gedachte aan baren teerbeminden Paul, De bediende keerde uit het dorp te rug mot bet drankje en het recept.Hij gaf beiden aan mevrouw de Garennes. Ik zal uwe ziekenverpleegster nu eens wezen, kind lief zei de baronnes, tot baar. lederen avond zal ik u eenen theelepel vol van het drankje geven.Ik wil dat aan niemand anders toever trouwen dan aan mij zelve. Glimlachend antwoordde Madeleine; Dank zij uwe goedheid, mevrouw zullen Thans de rollen omgekeerd zijn. Tk" ben in uwen dienst en toch zijt gij het. die mij thans bedient. Gij weet wel, mijn schat, boe lief ik u heb. Ik gevoel mij gelukkig u te kunnen oppassen, gelijk eene moe der hare dochter oppast...- VII. Nadat Philip de Garennes en Julien Vandam zegevierend de proeven had- den doorstaan, die dokter Gilbert hun had doen ondergaan, waanden zij zich Uegen elk gevaar beveiligd. Toen de dokter le Parijs aangekomen was, be gaf hij zich in gez.elschap van Paul [en £hilift naar. hef «Paleis yan Justitie. WERKONGEVAL BIJ NAMEN Zaterdag bad een ernstig ongeval plaats in de Société des Carrières et Travaux publics» te Tailfer. Twee werk lieden waren bezig met een kabel een rotsblok door te zagen, wanneer liei deel op hetwelk ze stonden los ge raakten en omsloeg, de twee ongeluk, kigen in den val meesleepcnd. Een bun. ner, de genaamde Winand, 32 jaar oud, van Lustin, gehuwd en vader van een 5-jarig kind, werd letterlijk plat ge- drukt ander de reusachtige massa. Wat zijn makker betreft, Joachim Jacquet 50 jaar oud, woonachtig le Yvoy-Mail. leu, deze liep talrijke kneuzingen op, vooral aam het hoofd. DOOR EEN ZIGEUNERIN VOOR DUIZENDEN GULDENS GPGELBOHf Op werkelijk niet te gelooven ma. nier is een ingezetene van Breda bel slachtoffer geworden van een zwerven, de zigeunerin Ze was bij hem gekomen om onder, stand en deed allerlei wonderlijke ver balen. De medelijdende Bredanaar voor zag haar van noodzakelijk levensonder houd en deelde haar tevens mede. dal hij aan een ongeneeslijke kwaal leed. De Zigeunerin beweerde echter, dat zijn ziekte wel te genezen was door bid. den, waarvoor geld moest worden ge geven. Na ecnig lengenstribbelen gat de Bredanaar de gevraagde som en geen kleine. Na eenige dagen kwam de vrouw weer terug. Ze wist den zieke in le blazen, dat bij al aan bet beteren was. De genezing zou echter een vlugger tempo nemen, wanneer ze nog meet bad. En... opnieuw moest gegeven wor den. Een week later verscheen zo ander, maal, thans in het bezit van een wortel door haar opgegraven 's nachts om 12 uur bij volle maan. Deze wortel, die too. verkrachl bezat, moest hij op zijn hart dragen. Hij behoefde er maar... 130C, gulden voor neer !,e leggen De Zigeunerin liet haar prooi niet meer los. Aanhoudendend kwam ze te rug, overreedde den rnan, dat bij zien- deroogen beter werd en... ging door. met hem handenvol geld af te persen', zoodat hij ten laatste niets meer over had. De Zigeunerin begon te begrijpen', dat de tijd gekomen was voor den laat- slen slag. Ze deelde de man mede, dat! zijn genezing volkomen zou zijn, indien ze voor hem kon gaan bidden in een kapel, ergens in Italië. De Bredanaar, die geen rooden cent meer inliggend had nam een hypoth »ek op zijn bezittingen en voorzag Je vrouw van een groote som gelds voor bot ma- ken der verre reis. Hij heeft haar nooit meer terug-gezien. Duizenden fuMcr.s heeft ze den man welen af te troggo. len-. De overste der. veiligheidspolieio be vond zich op dit oogenbiik juist bij den magistraat. Toen bij de namen hoorde der bezoekers wilde hij zich verwijderen. Integendeel, blijf, zei ae rechte*, tot hem. Daar deze heeren mij een bezoek brengen, hebben, zij mij zeker iets mede Le deelen. Gij hebt u ook met deze zaak bezig gehouden, bijge- vcLg moet hunne mededeeling u zoo. veel belang inboezemen als aan mij. Mijnheer Caltier liet nu de drie hee ren weten dat hij ben wachtte. Gilbert trad het eerst binnen, gevolgd door, Paul en Philip. Nadat de uoodigs groeten gewisseld waren, nam de ba< ron de Garennes, in zijne hoedanig heid van advocaat het woord Mijn waarde beer, zegde hij lof den onderzoeksrechter, in dc eersfe plaats acht ik mij verplicht, u te ver< klaren, waarom ik deze heeren verge- zei. Die reden is zeer eenvoudig maai. ook zeer belangrijk tevens. Mijn neet Paul de Challin beeft mij de eer bewe zen mij tot advokaat te kiezen. Ik ben het die hem voor bet assisenhof ver dedigen zal tegenover eene besc'nuldi. ginig, waaraan gij, wij zijn er van overtuigd, even weinig geloof h»eht als dokter Gilbert en als ik zelf. Kortom, wij zijn de waarheid op het spoor, maar om daartoe te geraken hebben wij u noodig en thans komen wij uwen bijstand inroepen. iDeze zij u bij voorbaat verleend"; Wij hebben er nooit aan vetwii- feld. h— Eii .welke zaak betreft het 2 ?A YeEVOlgL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2