wmm Croqca Tt "L.,... Aspirin MADELEINE LiUOi De mannen dis naar Roma zijn vertrokken Hebben oosd hun plan getrokken Ze zullen iietbeii veel plezier Want Z3 zijn voorzien van «D£ OH EESTzijn bier r©uw|| 18 April. H. Idesbald, AM on Be lijder. Hij woonde in Vlaanderen tij dens de Xlle eeuw. Hij trad .in het. Cis- tfrcSënserskloosler van Onze Lieve (Vrouw, ten Duine bij Veurne dicht tegen de zee. Hij werd door zijne ordebroe ders tot abl aldaar verkozen en was )steeds een voorbeeld van liefde en zelf verloochening. Hij stierf een zaligen dood in 1167 en. wordt sindsdien aan roepen tegen rhumalisme kwalen. Naar Congo. De «Thysville» zal Vrijdag middag uit Antwerpen naar Congo vertrekken. Een bijzondere trein ten gerieve der passagiers en dergenen die hem vergezellen, zal 's morgens ten 9 ure 2.1 uit Brussel-Noord heensloo- men naar Antwerpen inschepin.gskaai, öongaar 22. Nieuw formulier voor gelukwensch- tclegrammen. Een nieuw formulier van liefdadigheidstelcgram is geieekend door den schilder Alb. Pinot. Een rui ker rozen is er, met een heel fijn kolo- fiet op afgebeeld. Het vult de formulierenverzameling ran, waarvan de typen werden ontwor pen door Constant Moniald, Herman Ftichir, Amcdéc Lynen en Fcrnand To us. saint. Belgische bedevaarders te Rome. Z. 11. de Paus heeft Zaterdag avond eenc groep Belgische bedevaarders ont vangen, die den H. Vader voorgesteld werden door Mgr Devóghel, geestelijk raadsheer bij het Belgisch Gezantschap in het Vatikaan. Onder de bedevaar ders waren M. Jansen, gewezen minis ter van Financiën, professor Pirenne, enz. Dc Paus heeft eenc locsprank ge houden, waarin- hij herinnerde welke vaderlijke genegenheid hij koestert voor onze Vorsten en voor ons land. De H. Vader schonk ten slotte zijn zegen aan do bedevaarders, met uitbreiding tot ganscb Belgie. Een teekening van Rubens. Door het British Museum te Londen is een teekening van Jtubens aangekocht, voor stellende boel waarschijnlijk een Mag- dalèna uit een Piëta, of pon voorstel ling van Maria met het «loode lichaam van Jezus op haar schoot. Vertrok van Staatsminister Van Cau- vvelaert. De lieer Staatsminister Dr Frans Van Cauwelaert is Zaterdagna middag uit Antwerpen vertrokken in bestemming voor Le Havre, waar hij Maandagmorgen is ingescheept naaf New-York. De drukte tijdens de Paaschdagen. -Die inzet van de Paaschdrukte in Frankrijk,, heeft Zaterdagavond reeds het leven gekost aan 9 mensehen, ter wijl een dertigtal personen gewond werden. M. Herriot naar Washington vertrok ken.iDe heer Herriot, die als Fransch algevaardigde naar de Conferentie le Washington gaat, is te Le Havre toege komen. Hij is op het perron van liet hotel waar hij zijn intrek neemt, be groet geworden door den burgemees ter-afgevaardigde en door talrijke voor aanstaande personaliteiten van de slad. VAN HEDEN AF groote keus van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «Do Volks, stem», Kerkstraat, 21, Aalst. 95ste Vervolg Dat nog niet, maar hij kan daar elk oogenblik op komen. In dat geval begrijp ik niet waar om gij de on.tknooping vertraagt... In dien hij Madeleine terugvindt, dat hij haar dan te laat terugvinde..., Toen Philip en zijne moeder dc villa binnengetreden waren, was Paul weder den weg naar het paviljoen ingeslagen. Hij ging zitten op eene der sleenen banken onder de schaduw, niet ver van de deur, haalde zijne bricveniesch uil den zak en sloeg zc open. Hij -'.reef het volgende Innig geliefde, dierbare Madeleine, Morgen avond zal ik ten half twaalf ure in het park zijn. Het zal u niel moeilijk vallen hel paviljoen verlaten, en bij de kleine deur, uitko mende op den oever der rivier, op mij le wachten.» Hij stond op het punt dit briefje le onderteekenen, doch bedacht zich. In dien dit briefje eens verloren mocht geraken, Op hetzelfde oogenblik werd een der ramen van het. Paviljoen geopend, co voor de opening vertoonde zicli de be vallige en slanke gestalte van het jon ge meisje. Mijnheer dc Challin liet haar nu liet briefje zien, dat hij bij zich had, en Slak het op aanwijzing van Madeleine in èene vaas van nagebootst bron9. Het was trouwens hoog lijd, want MAAGZIEKTEN Bijna al de ongemakken dor spijs vertering vanaf de minste wrangheid lot de gevaarlijke maagzweren komen soort van een overtollig verzuren van hel. maagsap. Hel zuur hoopt z-ch in de maag, vei wekt de gisting van het voedsel en b Remmer;, ae goeie werking van het spijsverlerii.gsstelscl. Om en - stige ziekten, te voorkomen - verwaar loos uw- maag niet, zelfs bij'de minste ongemakken der spijsvertering, maar neem een half kofl'ielepellje of Z tot 3 tabletten Magnésie. Bisinurée in een weinig water na de maaltijden. Dit le- genzuur maakt bijna onmiddellijk het overtollig zuur werkeloos, houdt de gisting van het voedsel tegen, verzacht de ontstoken vliezen en verzekert een spijsvertering zonder pijn. Dc Mugnë- sie Bismurée onschadelijk en gemak kelijk orn innemen is te koop in alle apotheken aan den prijs van 7.50 fr of hel groot spaarzaam formaat aan 13.50 fr. AUTO-ONGELUK TE MELLE Een Aalstenaar op slag gedood De steenweg Gent-Brussel vormt, aan het «Iluis van Melle», op het grondge bied van Melle', een zeer gevaarlijken bocht, waar reeds menig doodelijk au to-ongeluk plaats had. De autobestuur ders kunnen er niet voorzichtig genoeg rijden. Zondagnamiddag kwam do auto be stuurd door den n. Nonslant Van Nuf fel, handelaar, wonende te Herdcrsem, bij Aalst, in groote snelheid gereden uit de richting van Gent. Aan voormel den bocht geraakte de h. Van Nuffel het stuur kwijt en kwam de aulo te recht tegen een hoorn, met zoo'n ge weld, dat de wagen zich heelemaal om draaide. Dc h. Maurits Plelsier, 35 jaar, mu zikant, wonende Welvaartstraat, Aalst, die naast don bestuurder zat., werd let terlijk vermorzeld. Hij werd uit dc aulo geslingerd tegen den boom, en was op slag dood. Hem waren beide beenen verbrijzeld, de armen gebroken. Gok had zich een schedelbreuk voor gedaan. Het lijk werd door de zorgen van do. rijkswacht uit Melle, die ter plaatse kwam en het eerste onderzoek instel de naar het lijkenhuis overgebracht. Ook de h. Van Nuffel, die aan het stuur was blijven zitten, werd doodelijk gewond. Hij klaagt over Inwendige pij nen. Hem werd de borstkas ingedrukt en ook hij, naar dr. De Vos uit Melle. Vaststelde, liep een schedelbreuk op. Bij hoogdringendheid werd de gewon de overgebracht naar de kliniek le Aalst. In den namiddag kwam de bestuur der van den fotogTafischen dienst van het parket van Gent ter plaatse om de r.oodige opnamen le maken. De h. Pietsier laat een weduwe na. Hij was muziekleeraar. Pas onlangs werd hij benoemd tot muziekleider van de kunstvcreeniging ,De Barbaris. lën j AUTO OP EEN HUIS TE LOKEREN I Zondag namiddag, rond 6 ure, kwam Julien De Bruyne, marktkramer, wo nende te Gent, van Sl-Niklaas gereden met zijn aulo. Gekomen aan de 7 Weeënkapel, aan de herberg van Au gust Smet, sprong de band van een voorwie), waardoor de geleider zijn stuur verloor en op de herberg terecht kwam. De zijgevel werd gedeeltelijk in gedrukt en de auto gahsch ontredderd. Aan het huis was zeer groote schade. Als bij wonder werden geen persoon lijke ongelukken veroorzaakt, alhoewel de gansche herberg vol verbruikers was en gewoonlijk op een klein pleint- je daarvoor, altijd vele kinderen spe- 1 len. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. HEVIGE BRAND TE GENT Zondag morgen, rond 1 Viuur, brak een hevige brand uit in de kinema «Co liseum». Het vuur dat in enkele oogen- blikken eene groote uitbreiding dreigde te nemen, was ontstaan op de «scène». Gelukkiglijk dat-het alarm terstond kon gegeven worden, zoon tel hacide men voorzeker ongelukken te betreuren, ge had. Er had in-de zaal een feest der oud-strijders pltiats gehad, welke om .1 uur 's morgens was geëindigd. Het publiek had de zaal nog niet gansch ontruimd toen het vuur uitbrak. De pompiers, die spoedig ter plaats waren, konden na een uur werken het vuur overmeesteren. De schade is aan zienlijk; een rechterlijk onderzoek is ingesteld. BELANGRIJKE diefstal T£ OOSTENDE In den nacht van Zondag op Maan dag zijn stoutmoedige dieven gedron gen in eene villa aan deen zeedijk te Ooslende-Mariakerke, bewoond door M. Emiel Bulcke. Zij hebben daar wat zilverwerk ge sleten, zooals couverts, cigaretlenko- kers, alsook uurwerken, armbanden en eene groote som geld. Men hoopt de dieven te ontdekken. HET HAKENKRIUIS IN EEN SPEEL ZAAL TE OOSTENDE Een eigenaardig incident heeft zich voorgedaan in een speelzaal Le Oosten, de, die bezocht wordt door talrijke Duit- sche Joden uit hun vaderland ontvlucht om te ontsnappen aan de Hitleriaansche furie. Een rijkgekleede dame had zi;'i in de lokalen aangeboden en trok haar jas uil. P;oor hel feit werd een groot ha kenkruis zichtbaar dat de dame rond den arm droeg. Dit werkte ais olie op vuur op de aanwezige Duitsche Joden. De dame trok de speelzaal binnen, maar aanstonds ging een delegatie van de Joden naar den bestuurder om van hem te eischen dat de dame zou verzocht worden het teeken. In verbergen ofwel de lokalen te verlaten. De Joden dreig- den met een namfesfatie waaraan zou den deelnemen al de Joden die zich le Oostende bevonden en voornamelijk de. ze die uit hun vaderland verbannen zijn. De bestuurder, om vedere moeilijk heden le vermijden, verzocht de dame het leeken le verbergen. Verontwaar digd trok zij haar jas terug aan en ver liet de lokalen,, alzoo een kleine over winning overlatend aan di Joden. Crocgpa Chocolat lieyeps. BRAND TE WAARSCHOOT Maandag in den vroegen morgend werden de bewoners van den wijk bost h gewekt door het geroep brand I brand! en inderdaad een grooten graanopper in liet veld staande en loebehoorende aan August De Muynck, veldwachter, stond in lichte laaie. Aan blusschen viel er niet te denken en men moest het vernietend vuur. zijn werk laten ver richten. Men vermoedt dat er kwaad willigheid in het spel is, gezien de op per ver van den weg staat. Als men nu weet dat er 2.0.00 schooven in. staken kan gemakkelijk berekend worden hoe groot de schade i9 die men veldwachter De Muynck daardoor heeft toegebracht iedereen laakt die leelijke daad. onmiddellijk hierop trad de baronnes en haar zoon uit het hoofdgebouw. Madeleine bleef echter voor liet raam slaan. Welnu, kind lief, vroeg de baron nes, zijt ge wat uitgerust. O ja, mevrouw I Gevoelt ge u krachtig genoeg om naar het bootje le wandelen en met ons een roeitochtje op do Marne le maken O, zeer zeker, mevrouw I De beide mannen gingen nu de roeispanen halen en keerden bijna on middellijk terug. Madeleine was inmiddels uit bet pa viljoen gekomen en had zich bij de ba ronnes 'gevoegd, die tegen haar zei Engel, steun maar gerust op mij. Ik dank u, mevrouw, ik gevoel mij sterk genoeg. Zooveel te béter. Men had nu weldra het bootje be reikt. In weinige minuten was her. voor hel roeitochtje doGr Philip overtuigd. De baronnes on Madeleine gingen van achter zitten. De beide neven namen plaats op de roeibanken vatten de rie men aan. die zij als ervaren roeiers handteerden. Paul en Madeleine die recht tegenover elkander zaten, wis selden nu en dan heimelijk blikken vol liefde ja, het jonge meisje herinner de zich. bedwelmd door haar geluk, zelfs niet eens meer. dat zij zulke he vig''1 pijnen had geleden. Men kwam te rug op liet uitgangspunt slechts eeni- ge minuten voor het etensuur. Ditmaal weigerde Madeleine niet op den arm BRAND TE BISSEGEIYI Brand is uitgebroken in eeu van de twintig noodbarakken van den militai ren vliegdienst te Wevelgem, opgetrok ken langs do baan Bussegem-Gultegem. De noodwoning van Bosloen ging in de vlammen op. De pompiers van Bisse- gem, met hun kollega's van Gullegem waren spoedig ter plaatse en trachten de belendende baraken le vrijwaren. Niettegenstaande hun krachtinspannin gen gingen vijf barakken in de. vlam men op. der baronnes te steunen, terwijl zij het park doorgingen. !De buiten'acht had haar afgemat. Te 10 ure scheidde men. Madeleine begaf zich naar haar Paviljoen, na li'og een blik van ver standhouding rfcet Paul gewisseld le hebben. Gedurende dep dag, dien wij. onze lezers te Bry, ljij mevrouw de Garen nes hebben doten doorbrengen, had Julien Vandam'-zijnen tijd niet nutte loos laten voorbijgaan. Wij hebben zeker niet noodig onzc- lezers le.verzekeren, dat Vandam zij nen persoon zoowel al zijn gelaat eene algeheele verandering had doen on dergaan. Een fijn gekrulde pruik van een veel donkerder kleur dan zijne ha ren maakte hem onkenbaar. Op deze pruik droeg hij eenc klak, terwijl zij ne bleeding die van eenen werkman was. Daar de omnibus van Montfon- laine niet met alle treinen in verband stond, was hij wel verplicht dc aan komst van den volgenden trein af le wachten. Hij had nog twee uren tijd om zich op de hoogte te stellen van verschiller.de zaken. Zich allereerst tot den statieoverste wendend vroeg hij hem Gij ontvangt hier telegrammen, niet waar, mijnheer Ja, dat wil zeggen, dat zij over ons kantoor naar het post- en tele. graafkantoor te Chapelle gaan, dat ze op de plaats van beslemming bezorgt. Ik danik u zeer voor uwe .inlich ting, mijnheer* STOUTMOEDIGE INBRAAK TE MULLEM Eene stoutmoedige diefle is hier Zon dag II. m den vooravond lusschcn 8,30 en 9.,30 ure gepleegd bij den daglooner en oorl'Ogsinvalied. IMeero Emiel, wo nende wijk Beke. Eene nog al belangTijke som geld is verdwenen. Dc dieven hebben lanigs achter eene ruit uit gesneden, hebben zoo de ven ster kunnen openen en, zijn zoo in liet huis binnen gedrongen. Dat de schurken goed met de ligging van het huis bekend zijn lijdt geen twijfel en met grooten spoed gehandeld hebben, want zij hebben een grooten houten koffer totaal medegenomen met deze door het venster te stekpn. Dit be wijst dat de dieven met twee moeten ehandeld hebbent. De diefle is gebeurd tijdens eene korte afwezigheid der bewoners. De noodige bestatigingen werden gedaan dOQr de politie die spoedig ter plaats was. Deze stoutmoe'dige inbraak wordt op de gemeente druk besproken en men boopt de dieven alras te zullen ont dekken. CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD E6N BCHTJfiRIG MEISJE DOOR EEN AUTO DOODGEREDEN Te Esschen deed zich gisteren een vrecselijk verkeersongeval voor. Het 8-jarig meisje Lisette De Ro, wonende in de Grijspeerdtstraat, 102, te Deurne, verbleef rer gelegenheid van de Paasch- vacantie bij haa room te Esschen. Het kind was met haar oom gaan vc- lorijden. Bij eene zwenking op den steenweg viel het meisje met haar rij wiel, juist toen een auto aan kwam ge bold. Alvorens kon geremd worden, Was het slachtoffer al door h'et voertuig gegrepen en door het achterwiel ovcl- reden. Het arme slachtoffer werd op den slag gedood. Het lijkje werd in de woning van den oom binnengedragen. De wanhoop van den ouden man is hartverscheurend om aanzien. Het parket van Antwerpen word op de hoogte gebracht van het smarte lijk ongeval en stapte ter plaatse af. BEGIN VAN BRAND TE ROESELARE Zondagavond was Frans Tcmineft mans, wonende Batavialaan. om 11 u« te bed, toen hij uit zijn slaap .gewekt werd door een slikkenden rook, die langs de schouw in zijn kamer drong. Het gevaar beseffende, riep hij enkele buren, die zich onmiddellijk to werk stelden om het inmiddels vastgestelde begin van brand te blussehen. De brand weer verscheen op haar beurt weldra met het materiaal ter plaatse. Maar bij haar aankomst bleek alle gevaar reeds gewegen Le zijn. De schade ig tamelijk groot. AUTO-ONGELUK TE CHARLEROI Zondagavond, rond 9 ure, op den hoek der rue du Ravin en Emiel Tame- laere, le Charleroi, werd een auto, ko mende van Montignies sur Sambre, ge voerd door Emiel Brognaux, van Char leroi, aangereden door de auto van M; Islane van Jumet. 'De schok was zoo geweldig dat de auto van M. Istane, na op zichzelf rond gedraaid te hebben omsloeg. Een der inzittenden werd gekwetst Raoul Brognaux, van Schaarbeek, die nevens zijn broeder zat, werd ey? ge- Mad. Emiel Brognaux werd licht ge kwetst en kloeg over inwendige pijnen, kwetst. Jn vol vertrouwen laat ge Uw kind over aan de zorgen van hen, aan wie ge het hebt toevertrouwd Evenzoo gaat het wanneer het Uw gezondheid en welzijn betreft. U neemt dan eveneens dan altijd het product van vertrouwen, dat niet de minste twijfel over laat aangaande doeltreffendheid, dat de maag goed verdraagt en absoluut onschadelijk is. BAYER De schurk sloeg nu den weg in naar het dorp dat ongeveer veertig minu ten van Survilliers verwijderd ag.Het postkantoor bevond zich midden in het dorp. Vandam wendde zijne schreden r.aar ae deur doch bevond dat zij van binnen gesloten was. Tamelijk teleur gesteld wilde hij zich verwijderen,toen de vrouw van den briefdrager hom staande hield met de woorden Wat was er van uw verlangen. mijnheer Ik kwam hier om eene inlichting in te winnen. Over wat Ik ben huisschilder en kom bief le Montfontaine voor mijnen patroon werk verrichten. Hij zou mij een te legram zenden en nu wilde ik gaarne weten, hoe laat de bestellers vertrek- ken. Och, mijnheer, het bestellen der telegrammen geschiedt maar door jongens. "Wij hebben er twee in dienst maar er zijn geen bepaalde, uren voor het bestellen der telegrammen. Ik dank u zeer voor uwe beleefd heid madame. Julien groette en verwijderde zich. De bestelling geschiedt door jon gens, dacht hij, den weg weder in slaande naar de .static. Zulk een hen gel te overvallen is niet moeilijk-., in elk geval is hij niet in staat de tele grammen te verdedigen die >ij zich I draagt. Aan de statie zal ik de uren i van vertrek wel te weten komen. I Toen hij te Survilliers aangekomen was won hij hierover, yyerkelijk in- Vraagt de crlglnee-tf Ie verpakking met 'hel BAYER krui*. -Tuben van 20 tabletten fr*. 9.--1 Kleine YsrBakklng fM. 4.2JJ" lichtingen in. De snelwagen stond reeds p de aankomst van den" volgenden trein, te wachten. Vandam liet zijne koffers op laden en nam plaats op den bok ne- vens den koetsier. Tien minuten later zette het rijtuig, opgepropt met huiswaarts koerende reizigers zich in beweging en sloeg den weg naar Montfontaine in. Zijn de pakken, die gij daar bij u hebt voor iemand te Montfontaine vroeg de koetsier aan Vandam. Neen, zij zijn voor mij zeiven. Voor u l Woont gij dan te Mont fontaine Neen. maar. ik ben huisschilde/ en ga er werken. - Bij wien Bij mijnheer Loisèau'i 'Loiseau uit Parijs 1 De ei.gènaai van het klein huisje Moet gij dal werk alleen doen 3 Geheel alleen. Het zal wel vijf of. zes weken duren. Eensklaps deed de koetsieg zijne paarden stilstaan. Daar is het huis, zeide hij hel best zal zijn hier de koffers maat af le laden. Vandam sprong vlug- n den wagen, waarna he koetsier hem de pakken overgaf. Vermoeid van. 'ti geen hij dien dag verricht had, trad Julieni de woninj binnen en begaf zich Ier ruste. •t yervolgL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2