Vrijdag ApriH953 HET WALGELIJK KOMMUNISME DE DICTATUUR VAN HITLER De IVeldaden van het Nat Regiem in Amerika Valsche 20-frankstukken in omloop Gouduitvoerverbod in Amerika Hel Proces der Brilsche Ingenieurs te Moskou KomZie, en oordeel dan Het Conflict tusschen Japan en China XXXIX JAARGANG NUMMER 93 Kerkstraat, 9 én 21 Aalst. Telefoon 114. DAGBLAD 20 Ceatiemen Uitgever J. Van Nuffel-D# Gendt Publiciteit bulten het Arrond. AALST Agentschap Havas, Adolf, Maxlaan 13, te Brussel Rue de Richelieu, Ra rijs Bank Buiding/Kingsway, 20 Londres W. O, S. H. Anaelmus Zonop4,5eZonaf6,48 N. M. 24 E. K. 2 De schoonste prooi waar 'in België rde socialisten, kommunisten en. vrij metselaars op loeren als een kat op ls.en muis is het onschuldig kind. Om 'er goed aan te geraken en do ziel te kunnen treffen, leggen ze, overal waar ze kunnen, de hand op de school. Daar. Sn doen zij niets anders dan de Rus sische bolchevisten na-apen. In Rus land staat de schoolkwestie op don .voorgrond hier stellen wij .hetzelfde Vast. Wij katholieken, willen in ons land het kind vrijwaren tegen het kwade g. hart cri igeest willen wij vatbaar ma ken voor het goede, tot het geluk van het kind zelf en Lot welvaart van het vaderland, want het kind van heden is 'de toekomst van morgen.. In Rusland bedoelen de volksbedervers het tegen overgestelde. Een der kopstukken van het hatelijk bolchevisme, schreef het Volgende Het geloof moot zoo snel mogelijk hit de harten der kinderen gerukt wor den. Het geloof is een onkruid, dat ik pit onze hoven-en velden wieden wil.» Do bolchevisten trachten op school 'de aandacht der kinderen wakken te schudden met. hun opruiende en aan hitsende vertellingen op te dienen over 'do priesters, die zij afschilderen als domkoppen en als uitbuiters van het volk. Al wat in verband staat mot on godsdienstigheid en klassenstrijd, is voedsel waarmede zij den geest van het kind opvullen tegen al wat .goed cn deugdelijk is. En zoo leggen zij langzamerhand, in do harten der klei nen, de kiemen van ongeloovigheid en godloochening neer. De ongelukkige bengels slikken alles in cn worden go;c!loochenaars zonder hel te weten. Dit wraakroepend werk, op onschul dig,en gcpleeigd, begint van in de kin den tuinen. liet goddeloos werk moet er helaas gedijen, want de kleuters, aan de liefde hunner ouders onlrukt vol gens de leer van Marx, blijven er tol hun achtste jaar. Oorlog tegen God dit is het hoofdprogramma voor alle slag van scholen in Rusland. En moes ten socialisten en kommunisten, ie toenadering zoeken, hier in Belgie de meesterschap hebben, dan zou het hier ook klinken oorlog aan God 1 Wanneer de bolchevisten den "1 Mei Vieren, dan richten zij stoelen in aan wier hoofd de kleintjes stappen met roode vaantjes in de hand en godde- looze, revolutionnaire liedjes zingen de. Men laat op school de kleuters een heilige of een priester teekenen, met wie zij dan den spot moeten drijven. Men laat hun met blokjes een kerk opbouwen, die ze dan omvergooien al dus bet tergend werk verbeeldende van de bojchevisten, die de kerken met dynamiet doen springen. Zoo maakt men van de kinderen stilaan verwoes- ters en vernielers van al wat de ge dachte tot God kan doen ontstaan Bestaan in de huizen nog teekeoen van godsdienst, dan worden de arme slachtoffers van het godloochenend bolchevisme gedwongen hunne eigene ouders aan te klagen. Zoo vertelt men de volgende geschiedenis Een knaap was im de afdeeling der pioniers of baanbrekers aanvaard.Do ■moeder had hem een kruisje aan den hals gehangen, dat hij niet afnemen mocht. Zijn kameraadjes lachten hem vierkant uit. Gauw dat kruis weg ge moet. met ons voor de nieuwe gedachlo Strijden. De jongen trok liet kruis af. Thuis vertelde hij aan, moedor dat hij het verloren was. 's Nachts, terwijl hij lag te slapen, deed de moeder hem een nieuw kruisje aan, terwijl ze vurig bad. Toen bij 's morgends opstond, zei hij moeder, iemand heeft me dezen nacht een nieuw kruis aangehangen. De jongen vroeg op school aan de pioniers wat moet ik nu met dat kruis doen Ge moet het verbranden f Hij aar zelde, maar deed het eindelijk toch.En thuis gekomen, zegde hij tot zijne moedeïï [t gij kunt aan God gelooven zooveel gij iwjlt, maar ik, ik geloof niet meer 1 Ziedaar op welke wijze dé goddeloos heid op school ïngefljant wordt. In de Russische scholen, is liet gods dienstonderwijs buitengesloten. Maar de bolchevisten zijn daarmede nog niet tevreden, daarom gaan zij verder. Zij deelen aan do kinderen goddelooze vertellingen uit waarvan de titels niets anders zijn dan godslaste ringen. Die gelooft wordt er In uitge. maakt voor bedrieger, verspreider van besmettelijke ziekten, domkop, die met gebeden mirakelen wil verrichten, enz. Al die kinderen zijn van 9 tot 10 jaar oud. De uitslag van die goddeloo ze propaganda doet huiveren. In eenc omschrijving der Volga, ondervroeg men meer dan 600 kinderen over hun godsdienst, 52 verklaarden dat zij in niets meer geloofden 15 W zeg den dat zij niet wisten wat gelooven was'. De onderwijzers moeten, overtuigde godloochenaars zijn of ze worden niet aanvaard. En nu begrijpt men zeer goed waarom de Belgische socialisten kommunisten en vrijmetselaars de onderwijzers im katholieke normaal scholen gevormd, uit de olficieele school sluiten willen. De onderwijzers, die zij willen, moeten vijanden Gods zijn, evenals im Rusland, zij moeten den haat tegen God bij de kinderen kunnen inprenten. In hoo;gere klassen "deri Russische scholen gaat men natuurlijk nog ver der den weg op naar de goddeloos heid. Wij kwecken, schreef of een, in hef, kind, den haat voor do banden, die de godsdienst oplegt, den haat voor -hetgeen de menschen vergiftigt. Wij cischen van ieder kind dat het overal, in de school, in het huisgezin, een strijder tegen den godsdienst we. ze zou. Zoo spreekt men in Rusland, zoo spreekt men hier in de socialistische kcmmunistisclie en ook liberale mid dens het een'ig front tegen God, bij middel van onschuldige kinderen. Wij, Katholieken, zeggen dat a'le onderwijs, geheel den dag door op school, met godsdienst mojt door spekt zijn tot glorie van God en lot meerder geluk van het kind en de maatschappij. ID.e bolchevisten zeggen het anders. Het is volkomen valsciï, de anti godsdienstige schoolopvoeding,slechts zoo op te vatten, dat in het program ma bijzondere antigodsdienstige les uren voorzien worden. Men kan de an tigodsdienstige opvoeding niet van den overigen schoolarbeid afscheiden. Het gansche onderwijs, de geheele opvoeding, moet met antigodsdiensti ge elementen] doordrongen zijn.»- Juist wat onze valsche onzijdig heidsmannen in Belgie willen invoe ren zij beoogem dus hetzelfde doel de goddeloosheid als de Russen. En nu begrijpt men, waarom onze an tiklerikalen van alle kleur, den oorlog verklaren aan omzo Katholieke scholen, waar God de eereplaals bekleedt. Zij willen die van alle toelagen berooven, om hun bestaan onmogelijk Ie maken en dezer kinderen naar de onzijdige» (lee3 ongodsdienstige) school te doen overgaan, om er. in den klauw van den duivel te vallen. Hitlerianen te Éupen Een groep Hitlerianen, mannen en vrouwen, uit Aken, hebben zich in de stralen van Eupen vertoond. Zij school den samen voor het lokaal van de «Grenz-Echo», het vaderlandslievend blad der heraangehechte kantons, hebben luidruchtig en vijandig betoogd onder den kreet «Ileil Hillerl». Zij zon gen ook het «Hitler-lied». De politie en de gendarmerie zijn niet tusschenge- komen. Na een dansnummer te hebben uitge voerd, vormden de racisten een stoet. Zij trokken door dc stralen der stad. De bevolking van Eupen liet zich weinig gelegen aan de opgepaste be looging. Intusschen had een voetballornooi plaats, waaraan twee Duitsche ploegen deelnamen. Aan de toeschouwers wer den hakenkruisen uitgedeeld. De Nationaal-socialisten en de Poolsche gang. Tijdens een anli-Poolsche belooging in het Oost-Pruisische grensstadje Sluim, heeft een nationaal-socialistiscli redenaar geeischt dat het Oosten van het rijk weer zou deel uitmaken van de Duitselie republiek 'en hij verklaarde verder dat alle Oost-Pruisen hun leven en" hun bloed veil hebben voor dit ver heven vaderlandsch doel. Zooals men weet is Oost-Pruisen in derdaad van het overige van het Duit sche rijk gescheiden door de zooge naamde Poolsche gang naai) 'de Oost zee. Het Nationaal-socialistische incident Nationaal-socialistische te Metz Het -Ruitsch gezantschap te Wat al zedeloosheid, walg, losban digheid, uit zulke goddelooze opvoe ding spruiten moet, hoeft niet gezegd. De jeugd in zulke atmosfeer opgevoed, wijkt eindelijk voor niets meer achter uit. De bolchcvislisehe scholen zijn modderpoelen van onzedelijkheid ge worden bij zooverre, dat sommige kopstukken er voor schrikken en be ven. 'Wat zou er ons te wachten slaan, indien de socialisten en kommunisten met de vrijmetselaars hier te lande, de teugels van het bewind in banden kregen Parijs' heeft opdracht gekregen om een onder zoek in le stellen naar de incidenten die 'eenige nationaal-socialisten, op Goeden Vrijdag te Metz, in Elzas-Lolha. ringen verwekt hebben. De Pruisische minister van rechts wezen heeft de zaak in handen. Hitiers verjaardag De verjaardag van Hitier, op 20 April zal de «dag van het cdelweiss-blóenipjc»" genoemd worden. Drie duizend personen zullen kunst matige edelweis-blocmpjes ten bate van goede werken verkoopen. Dit Alpenbloempje heeft de bijzonde re voorliefde van den «Fuhrer»'. Duitsche bladen verboden In Pelen D.e Poolsche minister van binnen- landsche zaken heeft in het land den verkoop van drie Duitsche bladen ver boden. Minder dronkaards De aanhoudingen voor dronkenschap en nachtlawaai in de.Vereonigdc Staten zijn met -de helft verminderd sedert den terugkeer lot het nat regiem. De Paaschdagen, die zooeven achter den rug zijn, hadden een rustig verloop, dat scherp afstak met do zoogezegde «droge» Paaschfeesten van de tien laat. ste jaren. Te Boston waren er 7G t.h. minder aanhoudingen dan gedurende hetzelfde tijdperk van 1932, alhoewel in de stad zes millioen flessclien bier waren ge dronken. Te Philadelphia waren cr slechts 12 aanhoudingen, legen 06 ver leden jaar. Zelfs le Chicago, wordt door de poli tie medegedeeld, dat het getal beschon ken personen, die in het politie-gevang werden ondergebracht met 66 t.h. was verminderd" en dat meest al de aange houdenen bekend hebben, dat zij ge smokkelde wisky hadden gedronken, en geen bier. VAN HEDEN AF groote kous van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «De Volks stem», Kerkstraat, 21, Aalst, Zij zijn grof nagemaakt ïn den laatsten lijd werd vastgesteld dat, hoofdzakelijk in de omgeving van Lier, valsche 20-frankstukken in om loop waren. IDic stukken werden bekomen door middel van het afgietsel van een eeiit stuk, cn zij dragen het jaartal '1931. Zij zijn nogal gemakkelijk le herken nen. omdat zij zwaarder wegen dan de gangbare en grof zijn nagemaakt. Onder andere, zijn de letters *G» en iQ» in het randschrift «Belgique» van de echte stukken niet duidelijk zicht baar, ze gelijken eerder op een «C» rn «O». Dergelijke stukken werden oofc uit gegeven ie Antwerpen en te Brussel. New-York, 19 April. Volgens de «New York Times» zou Roosevelt het voornemen hebben nog Woensdag een verbod tot .uitvoer van goud uil te vaar digen. Tevens zou er bij de federale reser ve banken op aangedrongen worden een ruimere kredietpolitiek dan .tot nu toe het geval was, te voeren. Men meent te weten, dat de politieke groepen, die voor inflatie waren, be reid zijn deze politiek te laten varen, indien de beperking van den gouduil- voer en een betere kredietpolitiek van de federale reservebanken aangenomen worden. De tegenstanders van Inflatie weren zich Washington, 19 April. De ke»- missie voor het reglement van de Ka mer heeft een door do demokratischo leiders gevraagde wijziging goedge keurd, waardoor in het vervolg 215 in plaats van 115 handteekeningen noodig zijn voor 't indienen van een .petition nement. De demokratische leiders hopen op deze wijze te voorkomen, dat infla- tie-voorsfellen in overweging zouden worden genomen. Gedurende de bespreking hebben 59 dcmokralen, die voorstanders van in flatie zijn, zich telgen den' nieuwen maatregel uitgesproken. De wijziging in het reglement zal Donderdag aan de goedkeuring van de Kaïner worden on derworpen. Gevangenisstraffen van drie en twee jaar De Jury beraadslaagt Na afloop van de pleidooien hebben de beschuldigden zelf hun laatste argu menten ontwikkeld. Mac Donald die bij den aanvang van het geding zichzelf schuldig had ver klaard en daarna zijn eerste verklaring herroepen had, heeft thans opnieuw uitgeroepen: «Ik ben schuldig en. ik heb niets bij te voegen». Nordwaal, Oushy, Gregory, Thorn ton en Monckhousse- hebben geprotes teerd en uilgeroepen dat zij onschuldig zijn De Russische beschuldigden hebben alle schuld bekend. De jury heeft, zich teruggetrokken te 15 u.15. Doch volgens een oude gewoonte moet- de rechter Ullrich eigenhandi zijn laatste redevoering alsmede het vonnis overschrijden. De uitspraak Twee der Engclsche ingenieurs wor den veroordeeld: Thornton tot drie jaar. gevangenisstraf en Mac- Donald lot 2 jaar. Monkhouse, Cuhonv en Nordwall zul len binnen de .drie dagen uit Rusland gedreven worden. Gregory wordt vrijgesproken. .Van de elf beschuldigde Russen wordt cr slechts één vrijgesproken Siebert'. Vrouw Kouousova krijgt 1 jaar ge vangenisstraf; Gousiev, 10 jaar; Zorin 8 jaar; Krachenninfkov, 5 jaar; Kollia- revaki 8 jaar; Lebedov 2 jaar Loba- nov. 10 jaar; Olienik 3 jaar Soukou- rouchtina 10 jaar en Sokolov, 8 jaar. Zoo eindigt een dramatisch proces, waaraan door de Russische overheden groolc ruchtbaarheid werd gegeven, om redenen van buitenland3'che politiek die gemakkelijk te begrijpen zijn. Anderzijds lieeft men zich niet' te verwonderen over de betrekkelijk ge ringe straffen. Groot-Brittannie heeft duidelijk stelling genomen en heeft niets onbeproefd gelalen om te doen begrijpen, dat de Brilsche regeering het lot barer onderdanen ter harte nam. De Engelsche privaatraad komt samen Uit Londen, 19 April. -P,e minister van buitenlandse he zaken meldt dat de privaatraad samenkomt in het kasteel van Windsor, om eenc proclamatie toe te laten, dit volgens de wettelijke be palingen inzake prohibitie van Russi sche producten. Een Koninklijke afkondiging in Engeland De koninklijke afkondiging embargo leggend op den invoer in" Engeland van Sovjetgoederen weir* getcekend. De koninklijke proctetTiatie in Engeland Foreign Office meldt dat de bijzon dere Gazelten van Londen, rond 15 ure, een tekst zal afkondigen der KoniakÜj! ke proclamatie, opgesteld volgens do or langs gestemde bepalingen en aan de regeering het recht verleenend het em bargo le leggen op het geheel of op een ede.elle van den invoer der Sovjets, j IDic proclamatie zal den invoer van Aan U, geachte lezer, die sinds en kele weken, de zeer uiteenvolgende ar tikeltjes leest, die hier over scoutisme verschenen, zij dit gericht. Misschien is U geen voorsiaander van die beweging, misschien staal u er vijandig tegenover. Ach dal neem ik u niet kwalijk. Ik eerbiedig ten zeer ste uw opinie en we gaan niet eens over de zaak discuteecen. Discutie heeft overigens gewoonlijk alleen dit voor. gevolg dat beide pai tijen nadien des te steviger op hun standpunt slaan en de afstand tusschcu ben wat verwijderd werd. Onze beweging wordt bekampt, maar waar is er :n de we reld een die het niet is Geen actie zonder reactie. Maar beste lezer mag ik u een vraa.g stellen Weet u voldoende wat scoutisine is, op welke princiepen hét gesteund is, welke methode het volgt, hoe het werkt Hebt u ooit scouten: in werking gezien Of gaat u mis schien alleen voort op wat u eens Iaast of hoordel van iemand die zelf bevooroordeeld was, of zelf misschien zaagt van een bepaald scout, of een trcep die mogelijk de regels van de groole Chief niet na leefde. Laat u daardoor niet leiden, geachte lezer 'vocral niet misleiden. De mensen laat zich zoo gemakkelijk beïnvloeden cn strijdt dikwijls met des te meer gloed en overtuiging een zaak, als hij er tveiniig afweet. De mooiste gelegenheid om scoutis me beter te leeren kennen, om scouten in al hun doen en laten te beschouwen, om de scoutswet "nageleefd te zien, om een scoulsvereeniging bij te wonen, om een scoutskamp mee te leven,wordt u binnen een drietal weken aangebo den. Een prachtige splinternieuwe scoutsfilm in S deelen, Moedige Harten wordt 'in Cinema J'AL ACS afgerold i een prachldrama reggen we, met Jean Forest in de hoofdrol, en boeiend lot het einde. Een documentai re film «Scouting en Kamping» vervo- lcdiigt het programma. Laat die eenige gelegenheid niet voorbijgaan. Ge gaat dc werkelijkheid zien. Geen opscheppe rij, geen pose, maar een tromv beeld van wal scoutisme is en kan. Ik eindig met een woordje lot u, Bes, te Lezers, die de zaak genogen zijt, Gij vooral moogt op die verloor,ing niet ontbreken. We rekenen stellig op uw tegenwoordigheid. Ze zal ons aarmoe digen en aanzetten om ons met nog meer ijver aan de zaak too te wijden en om ons niet te doen sparen om ze lo leiden naar haar verhoeven doel. Daar in helpe ons God en uw kostbare en ge waardeerde steun. Kcningslceuw. vele producten, waren en artikels ver biedend. voorkomend van Sovjet Rus land, cn ongeveer 80%' van den uitvoer van dit land naar Engeland. De bijzonderste getroffen producten «le vervolg pn&gaan volgende Kolom 4.GO0 dooden; 10.000 gewonden 'Japansehe bombardementsvliegUiï. gen hebben, zooals reeds gemeld, reeds het 30 kilomeier verder Zuidelijk ge legen: Tchan'g Li gebombardeerd. Ja pansehe bommen vielen in de onmid dellijke nabijheid van het Amerikaan- sché marinckamp bij Tchin Wan Tao4 Bij Chichia werden elf Chineesrhe roo- de-kruis soldaten door een Japansehe bom gedood. P,e Chineesehe verliezen bij de jong., ste gevechten ten Zuiden van den groo- ten muur worden door buitenlandscho waarnemers op 4.000 dooden en ruim 10.000 gewonden geschat. Japansehe ruiterij zou zien reeds op 85 kilometer afstand van de stad Dolonor in de pro, vincie Tchahar bevinden. De Japansehe admiraliteit heeft een radiogram ontvangen, waarin wordt' medegedeeld, dal, de landing der Japan sehe troepen bij Tchin Wan Tao nor maal is verloopcn. |Dc troepen hebben niet slechts dc haven cn de stad, doch' ook de Kailin-kolenmijnen bezet. De Japansehe vloot zal in de haven van, Tchin Wan Toa ILjvcn. zijn granen, katoen, boter, petrolic en h ou i. Men denkt dat dc specifieke bepaling der goederen hel werk van liet behecrj zal vergom a k k e 1 i jken. Die maatregel zal invocgo treden, eene week na de afkondiging, om toe te laten dal de onderweg zijnde gouden zouden kunnen in Engeland loekomenr.- Men is verheugd over dc houding der. regeering die grootendeéls gesteund is; op do gematigheid van het vonnis, dat; veel strenger verwacht werd. Men hoopt dat die houding der' over1-, heden gunstige gevolgen zal hebben op; Tiet' lot der twee veroordeetdc ingej nie.urs*

De Volksstem | 1933 | | pagina 1