Croqca Pesrlsnd flssch of kraan MADELEINE oniloopen Vloeit hef schuimend in de pint 'I Bier DE GHEEST zoo graag gezopan En dal alk zoo lavend vindt. 21 April. H. Anselmus, bisschop, belijder en kerkleeraar, Hij v,'os ir.cnnik van de beroemde abdij van Maria du Dec, in Normandie. Later wend hij er abt en nadien bisschop vrn Kantelberg. Hij steunde zijne uit ge breide kennissen op zijn geloof, ge. trouw aan zijne leuze Tracht niol te begrijpen om te gelooven, maar ge loof om te begrijpen». Hij was een held van deugd en leering en onver saagd in de verdediging van het ge loof. Hij verdedigde zijne kudde tegen de dwingeladij van Willem den Rood harige. Hij stierf op den ouderdom v 13 jaren in 1109. Fiscale entvangsten. In Maart be- droegen de ontvangsten van registra- fie en domeinen 2-i0.270.8S0 fr. tegen 251.465.990 fr. in Waart 1932 en een budgetair vooruitzicht van 247. niil- lioen. In Februari beliepen de ontvangsten slechts 180.893.930 fr. zoociat ec voor Maart 60 millioen meer is. Ite maand Maart bracht dus een zeer voldoende belastinggeld aan, waartoe de transmissietaks voor 181.624.850 fr. lusschen kwam, legen 136.513.230 in Februari. AANRANDER TE SINT STEVENS- WOLUWE Gisteravond,j rond half lien, werd een wandelaar, beer Vanderzjjpen, te St. EEN GIJSEGEMNAAR VERPLETTERD Stévens-AVoliitve, aan de Twee Huizen, - IN HET STATION VAN SCHAARBEEK aangerand door een kerel, die 35 jaar I Woensdagnamiddag, rond 3 uur on n',zf'slc^k. wa3 lialf, is genaamde R, newilde. wo-i™ h'e? w»s Slapend ine,,de le Gijsegem, tusselien iwee buf-imct. "ol-s jzcr. leer Vamlcmjpon - - V I verdedigde zich krachtig en de a an ran. fors gevat liet station, van bchaar. der na° dan de vlucht en op den slag gedood. Dennelfdon avond, omstreeks half Met parket van Brussel is aanstonds hvaalf werd te Audergcm een vrouw Minister Tschoffen door de Paus ont vangen. De Paus heeft Wonesdag den h. Tschoffen, minister van Koloniën, ontvangen. De Heilige Vader heeft ook ontvan gen een groep studenten van de Jezuïe tencolleges le Luik en te Brussel, als mede de Zeer Eerwaarde Moeder Over ste van de Dochters van het Kruis te Luik. Spoorwegreizigers. Volgens een officieele statistiek bedroeg het aantal reizigers, in 1932 per spoor vervoerd, 189 millioen, tegen. 221 millioen in 1931. Er is bijgevolg eene vermindering van 32 millioen, te wijlen aan de eko- nomische krisis en wellicht ook aan de mededinging van autobussen. Voor het, personenvervoer boekte de Nation. Maats, van Spoorwegen in 1932 een ontvangst van 712-millioen frank, tegen 815 millioen in 1931. Wedstrijd voor Fckpaarden. De nationale wedstrijd voor fokpaarden, telken jare ingericht door de Konink lijke Maatschappij van het Belgisch Trekpaard, zal dit jaar plaats hebben 'op 9, 10 en 11 Juni, te Brussel, in de groolé hal van het Half-Eeuwpaleis. De Koninklijke familie zal de uitreiking der premiën bijwonen. De Fransche leening van 10 miljard. Men meent te weten-, dat de Fransche minister van Financiën besloten heeft de uitgifte van de tweede snede van de ieening van lien milliard, waarvan reeds meer dan vijf milliard gedekt is, vast je stellen op 1 Juni a.s. Tweede vlucht boven den Everest. Men gelooft dat de zending Houston Woensdagochtend voor de tweede maal hoven den Everesl-berg is-gevlogen. Jonge Schotten in Belgie. Eeno groep van vijf en twintig Schotsche jonige vrouwen in nationale tlecder- dracht en voorzien van doedelzakken, zijn uit Londen afgereisd naar Belgie, waar zij vijf dagen komen doorbrengen, met verblijf te Brugge. z7ste Vervolg. Paul liep nu een heel eind langs den afsluitingsmuur, klom op een en' steenhoop die bij toeval daar was bij eengebracht en had alzoo liet geluk zich boven tc trekken oti in het park le springen. Na eenigen tijd geloopen te hebben, bereikte bij eene laan en sloeg de richting in naar het klein poortje waar Madeleine bij hem zou komen. Van dit poortje liep eene rechte laan naar de villa. Zoo zacht mogelijk liep hij de laan weer op, met den. blik., dë duisternis peilende, om le zien of Ma deleine hem niet te gemoet kwam. O]) hel oogenblik dat hij bij de vaas gekomen was, waarin hij zijn briefje geworpen had, hield hij stil. Een bij na onhoorbaar gerucht trof zijn oor. Zijne oogen vestigden ziz-h op de deur van hel paviljoen. Deze werd geopend Cn Madeleine trad op dtn drempel. Paul snelde naar haar toe. Toen Made leine zoo onverwachts den burggraaf zag, dien zij aan de tegenovav,gestelde zijde van het park waande, gaf zij oen gesmoorden gil, strekte de armen uit en viel in zwijm. Madeleine dierbare Madeleifls zegde hij half fluisterend, open uwe oogen... Hoor mij spreek lof mij Op hare beurt sloeg Madeleine de armen om den hals van mijnheer üe Challin en stamelde mei gesmoorde stem Mijn dierbare Paul och, thans eerst kan ik sterven I ter plaatse gekomen om de oorzaken van het ongeval na te gaan-. aangerand, .door een man, waarvan de persoonsbeschrijving overeenkomt met den aanrander van den heer Vandcrzij- pen; Hij bemachtigde de handtasch, waarin geld zat. De politie zoekt den kerel op. EEN WINKELIERSTER NEERGESLA GEN TE BRUSSEL 'Dinsdagnamiddag, Le halfzes, meldde hui'sversiering en Rolgordijnen bij de VERSTEKELINGEN TE ANTWERPEN gezusters Ouvreux, Blaesslraal, tc1, D vreemdelingen werden aangc- Brussel, een kerel aan, die vroeg «m h f wegens bedr.egl.jke mschepmg touw te koopen. Een tijdje naderhand °P Btoomsdup «Pennland» Het onderzoek wees uit, dat zn aan kwam hij terug, waarschijnlijk na zich J. J .rtl -boord werden gebracht door bemidde- le hebben vergewist dat er geen belet-' i - i i r.io. Z 1T,--f, i Img van den 38-jarigen V., wonende sel was om zijn slag te slaan. Hij deed c, J J u„ i Ouden- bteenweg de 44-jartge S., wo- een nieuwen aankoop van weinig be lang en gaf daarvoor een vijffrankstuk. Terwijl de oudste zuster, de 50-jarige Marie Ouvreux, naar pasmunt zocht, gaf hij haar een geweldigen slag op het hoofd met een eiken meter, die hij op de toonbank had gegrepen. Terwijl de vrouw onder den slag wankelde, sprong hij naar haar toe en diende naar een messteek toe in de borst. Op het hulp geroep van de vrouw kwamen medebe woners van het huis loegeloopen en de aanrander vluchtte de straat op, waar hij door voorbijgangers kon worden aangehouden. In het kommissariaat van- politie, Priemstraat, werd zijn identiteit vast gesteld. Het is Jean Deville, tramonl- vanger, geboren te Molenbeek op 5 Ja- nende Rijnkaai; den 32-jarigen V., uit Borgcrhout, den 30-jarigen H., uit de Van Straelehstraat en 'den 22-jafigen T. uit Berchem. Deze medeplichtige^ w.erden opge leid, doch later in voorloopigc vrijheid gesteld, terwijl de vreemdelingen onder aanhoudingsmandaat werden opgeslo ten! BRAND TE ISEGHEM Woensdag namid'dag rond 3 V-z ure, is brand uitgebroken in de achterkeu ken der wofting van Jules Veys, velo- maker, op Hen Ingelmunstersteenweg. De bewoners konden met behulp van de geburen het vuur uitdooven voor de komst van de pompiers. De zoldering is gedeeltelijk ingestort; eenijge meubelen nuari 1908, en wonende Van Sr-ust- cn eene partij waschgoed zijn verbrand, straat, te Anderlecht. Hij verklaarde r\e schade is door verzekering gedekt, sedert enkele dagen het plan van een aanslag le hebben opgevat, om aan gold geraken. Nog denzelfden avond slapte het parket, onder leiding van onderzoeks rechter Bareel, in het huis aan de Blaasslraat af. Deville werd, onder be vel lot aanhouding opgesloten. WATERLEIDING GESPRONGEN TE BRUSSEL Woensdag morgen rond 4 ure is een groote buis der waterleiding van Brus- 1 voor n. 94 der Nieuwslraat- gespron gen. Het water overstroomde den steen weg vanaf de Mechelenstraat tot de Nieuwbrug. Op verscheidene plaatsen werd de kasseiïrig opgetild. Te 6 u. Vi was er een trechter gevormd van 6 me ter breedte op 2 m. 50: Kelders werden onder gezet. De walerdienst is ter plaats ekomen om de noodige herstelwerken te verrichten. ERG VERKEERSONGEVAL TE BEVEREK-WAAS Auto op eene woning gebotst Twee kinderen gewond Dinsdagavond kwam de vrachtauto bésluurd door Frans Braeke, van Sint Niklaas, gereden uit de richting van Antwerpen in tamelijk groote snelheid. Gekomen aap de Vijfstraten alhier te Beveren-Waas zag men dat de auto voerder zijn stuur niet meer meester was. Plots bolde hij rechts van den steenweg vlak op het huis 116, bewoond door Frans Van Hove. Deze was thuis en hield zich bezig met zijn kleinste zoontje. Zoo hevig was de schok dat de man juist den tijd had het kind weg te trekken, zoo niet, was het onder de voordeur verpletterd. Erger was het met het 14 jarig meis je gesteld dat aan de venster zat. Dit werd weggeduwd door den vensterdor pel en erg bezeerd in den ru:g. Het kind werd medegesleept door den voorsten slijkweerder- en men had alle moeite om het daar van onder te krijgen. Zi ERG AUTO-ONGEVAL TE LAKEN Woensdagavond rond 6 uur kwam de genaamde Bernagce Jan, 25 jaar, wo-j klaagt over eene wonde aan het"been nende- Theofiel de Baisieuxstraat, 215 veroorzaakt door den kant van der. le Laken met zijn paard en wagen in de dorpelsteen die in baar been gedrongen 1 gereden. Zijn Nog erger, was het gesteld met het 4 jarig jongentje dat aan de stoof zat, waarop een- fa oor stond met kokend wa. Maria-Chrïstinastraat broeder Karei, 38 jaar, zat naast hem. Plots werd de wagen aangereden door een auto, gevoerd door H. Jos. Gillet, wonende Emiel Bockstaellaaiv. De ge-j ter. Alles, stoof en helgene er op stondé broeders Bernagce werden mot geweld;kwam terecht op het knaapje, dat deer- op de steenen geslingerd en erg ge-j lijk verbrand aan handen, rug en bee- kwetst. Zij moesten naar liet Brug-j nen, er vam óndergehaald werd. manngasthuis overgebracht worden, Gansch de voorplaats van het huis waar men vaststelde dat zij beide en.was als eene ware verwoesting, want kele ribben gebroken waren terwijl zij alles was beschadigd of bevuild daar ook menigvuldige kneuzingen hadden gansch het voorste gedeelte van den opgeloopent over geheel het lichaam. auto ruim 2.65 m. in huis stond. EEN KNAAPJE DOOR EEN KOEPEL GEVALLEN TE ANTWERPEN Woensdagavond was de li-jarige Hendrik Blomme, wonende Cockerili- kaai 20, aan het spelen in een leeg staand kwartier van zijn hubs. Op een gegeven oogenblik waagde de knaap zich ver buiten het raam, viel erdoor, kwam op een koepel terecht en daarna op den grond. Bewusteloos werd het knaapje opgeraapt en dadelijk naar het Stuyvenbergsigasthuis gevoerd. Als bij wonder was er bij het kind niets gebro ken; alleen' li aid het glas van de koe pel vreeselijke wonden aan het rechter been toegebracht. Na een eerste verzorging, werd het kind in het gasthuis opgenomen. TRAGISCHE GEBEURTENIS TE ASSEBROUCK BIJ BRUGGE Jonge dochter levend verbrand "Een afgrijselijk ongeluk is Dinsdag gebeurd le Assebrouek, in het buiten verblijf der familie van M. Kervyn, rechter bij de rechtbank van eersten aanleg le Brugge. De meid, Anna Bar- bely geheeten, 22 jaar oud. afkomstig uit Hongarie, was bezig meubelwas te bereiden, toen de pot bevattend de ter pentijn en het was alopeens ontplofte. Op hetzelfde oogenblik sloegen de vlammen over op' de kleederen van de jonge dochter, dewelke in een oogwenk een levende toorts geleek. De personnen die zich in den tuin bevonden, hoorden de jammerkreten van het slachtoffer en haastten zich de arme meid ter hulp. Men gelukte er nogal spoedig in het vuur te dooven. Anna Barbley had ech ter reeds zulke ijselijke brandwonden bekomen, dat heel haar lichaanl nog slechts een afzichtelijke klomp geleek. Onverwijld werd het slachtoffer naar het Sinl-'Janshospilaal te Brugge ge-1 voord, doch geen zorgen konden baten, .pe Ilongaarsohe jonge dochter bezweek Woensdag nacht in de vreeselijksle smarten. DOODELIJK MIJNONGEVAL [TB ST-BARBARA-EISOEN j,J Een val van 700 meter1 Een schrikkelijk ongeval deed 5fi.cJÖ5 voor, in de kolenmijn! te Eisdem Werklieden hadden plaats gënomeïü in den ophaalbak om zich naar hunj werk beneden in de mijn te begevenj Tusschen hen bevond zich de mijnwer ker Vincken uit Stokheim, gehuwd eri vsder van vier kinderen. Eensklaps, men weet nog niet dooil welke oorzaak, ging een der zekerheids- kettingen van den ophaalbak los cn viel de ongelukkige "Vincken, het evonwichfi verliezend, in den put, om op een diepte van 700 meter neer te ploffen. Toen men hem opnam was hij afschuwelijk verminkt. Het was -juist een jaar geleden dat do vader van Vinckem in denzelfden puji verongelukte. da bestff CrcBcgQa der Chocoladen. Chocolat ü/ieyers. Sterven herhaalde hij. Waar om spreekt gij van sterven, wanneer wij elkaar lief hebben) 't Is waar, ik heb ongelijk. Ik moest eigenlijk alleen denken aan het geluk, dat mij op dit oogenblik over, stelpt. Gij bemint mij, niet waar, Paul! Gij zult mij alijd blijven lief hebben? Altijd 1 met geheel mijne ziel U te beminnen is mijn leven. Maar gij zult mij ook lief hebben Voor u alleen klopt mijn hart Nooit ben ik zoo gelukkig geweest als op dezen stond En toch lijdt gij pijn O neen 1 op dit oogenblik vol strekt niet. 't Geer* mij ziek heeft doen worden, dat was van u geschei den le zijn. Maar, dierbare Madeleine, gij hebt immers zelve deze scheiding ge wild. Ik riep het jonge meisje. Wel zeker. Had ik u niet ge smeekt om te Parijs te blijven Ja, dat is zoo, maar 't waren de middelen om er te blijven die ik on mogelijk kon aannemen. Wat geeft deze tijdelijke scheiding Gij zijt nu bij mij, ik zie u, gij bemint mij Wij kunnen elkander op deze wijze nog dikwijls spreken, want gij zult loch terugkomen niet waar O zeker zal ik terugkomen. Maar, wel beschouwd, doen wij verkeerd aan, hervatte het jonge meisje. In welk opzicht doen wij er ver keerd aan Indien men ons eens beiden en zoo in den nacht verraste, dan zou ik verloren zijn Gij kunt dat niet weten, wijl gij mijne vrouw zult worden. j Uwe vrouw Welnu, dan wil ik look blijven leven, indien gij maar dik- i'wijls komt. (Doch spreken wij thans over U' Hoe" is het met het vonnis Alles gaat naar wensch, Madelei ne. Binnen weinige dagen zal ik weer meester van mij zeiven zijn geworden. Zullen wij elkaar dap voor hel oog der wereld kunnèn lief hebben... en die wereld zal onze liefde toejuichen. Paul verleide nu in het kort, welke stappen ér door dokter Gilbert, door Philip en door hem waren gedaan en .eindigde met'deze woorden Gij ziet het mijne dierbare, gij .dient moed ën vertrouwen le hebben,! moed voor beden, vertrouwen in de toekomst. Wanneer wij beiden vrij j [zullen zijn, zal uw herstel niet lang j meer uitblijven. Dokter Gilbert is eon j kundig- geneesheer, en mijn vertrouwen in hem is zoo groot, dal ik waarlijk lust zou gevoelen, hem hier heen ie brengen, opdat hij u zijne zorgen rkunne wijden. Welk een denkbeeld, zei Madelei ne haastig. Waarom is dit denkbeeld niet goed Op dit oogenblik sloeg het drie ure op de pendule van de kamer op de ecisle verdieping. Madeleine ontstel de. Reeds drie ure 1 lispelde zij ang stig. De dag begint aan te breken. Nu moet gij u gereed mak^ om le ver* VROUW LEVEND VERBRAND TE FAYT-LEZ-MANAGE Er kan nooit genoeg op de onvoor. ziohtigheid gewezen worden, die nog dagelijksch door onnadenkende lieden begaan worden. Ditmaal heeft een vrouw er in de gruwelijkste pijnen het leven bij ingeschoten. Vrouw FranQoise Maurice, geboren] Germaine Cocuqereau, 30 jaar oud, wo nen Place Sainlê Barbp te Fayel-lez- manage, ontstak haar vuur met petrool. Eene ontploffing had plaats, de kleede-j ren van de vrouw vallen vuur en wel dra geleek zij eene levende loorls. Zij werd schromelijk verbrand over gansch het lichaam en gaf, in de ijselijksto pij nen den geest, jn het godshuis van Jo- limont, waar zij in allerijl heengevoerd was. trekken, Paul... Dat wil ik, geliefde maar ik beloof u terug le komen. Wanneer Overmorgen, op hetzelfde uur als heden. j Dit blijft dus. afgesproken. Doch j wees loch voorzichtig. Hebt maar geene vrees... Het kostte de twee geliefden veel jpijn malkander vaarwel te zeggen,'coch de voorzichtigheid gebood dringend !cene scheiding. Paul snelde naar buiten. Het jonge, meisje sloot wederom de deur an het paviljoen, keerde naar bare kamer i terug, ontkleedde zich, begaf zich te Ited en sliep in met de hoop in het harte.; *2 Bij het aanbreken van den dag 'ra. I ren al de door storm van den vorigen. nacht opeengehoopte wolken verdwe nen. Liefelijk schitterde de morgend- zon aan den wolkeloozen hemel en ha re schuinsche stralen, deden de lom- merijke lanen van het park opdrogen. Mevrouw de Garennes was dien mor- gend zeer vroeg1 opgestaan. Voor dat zij zich naar de kamer van liare ge zelschapsjuffer begaf, kwam het donk- beeld bij haar op eene wandeling door het park te doen, ten einde de frissche morgendlucht in te ademen. De baron nes ging langzaam en met de oogen haai den igrond gericht, terwijl zij hij- na voortdurend aan Madeleine dacht. Zij volgde de laan, die wij gedurende den nacht Eaul hebben. 2iaru inslaan, EEN DRAMA TE GLABAIS Een man kwetst erg zijne vrouw, en pleegt zelfmoord Hot dorp Glabais, nabij Genappe, werd Woensdag, door het volgende drama in opschudding gebracht. De briefdrager, op zijne morgenronde, was verwonderd dat de docbler van de we. duwe Jacob, 70 jaar oud, .doof on bijna gebrekkelijk, nog niet op. was. Hij klom naar het verdiep waar de dochter, met haren man, Hubert Mottin, 55 jaar oud, aannemer Van dorschwcrk ecna kamer bewoonde. Een ijselijk schouw spel rees voor zijne oogen op Hubert Mottin Jag, in nachtgewaad, dood voor het bed; zijne vrouw, Laura Jacob, 40 jaar oud, lag te bed, hel hoofd met rc-n kogel doorboord, zij ademde nog; naast haar laig een revolver. IDe briefdrager ging onmiddellijk, met alle omzichtigheid, de oude moe der verwittigen;.vervolgens verwittigde hij de gendarmerie van Genappe, die onmiddellijk ter plaats kwam. De vrouw werd in schier wanhopende toestand, per auto naar eene kliniek van Brussel overgebracht. Uit het onderzoek blijkt dat Hubert Mottin op zijne vrouw ge schoten heeft, en zich vervolgens een kogel door de hersens joeg. De echtgenooten hadden samen da Paaschdagen doorgebracht, en Maandag deden zij eene lange wandeling per au to. Zij kwamen laat thuis. Hel. drama moet, volgens de beslaligingcn van een wets'doktoor, rond 5 ure 's morgens ge beurd zijn. Het parket van Nijvel is: Woensdag nog Ier plaats afgestapt, en zal heden, Donderdag, terugkomen, CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVEWAARD nadat hij den muur was overgeklom- men. Hare blikken hechtten zich werk tuigelijk op den rand van het park met heesters. Eensklaps bleef zij stil staan. Zij had in den weeken grond de diepe afdruksels van voetstappen bemerkt. Zeer verwonderd, zelfs geens zins beangstigd, wilde zij welen waar deze afdruksels begonnen en zocht ze daarom met de oogen binnen in het park, te midden van de afgerukte bladeren en gebroken takken. Toen de baronnes uit het park rond. liép," hervond lzij sporen op het zand eenen afsluitingsmuur, en verloor ze van eene aangrenzende laan langs niet uit het ooig tot op eene plek, waad de grond met stukken kalk bedekt wras, hetgeen duidelijk aantoonde, Hat men nog niet lang geleden ovcv den muur was geklommen., Wie kan hier dezen nacht gcw;est| zijn, mompelde mevrouw de Garennes. Men is klaarblijkelijk van den niuutf. gesprongen. Maar wie kan dat gedaan hebben Deze afdruksels komen van c«nerl fijnen, goed geschoenden voet, ging zij na dit onderzoek voort. De manfdie door het overklimmen van den nuur hier binnen is gekomen, drisg onge^ twijfeld botinnen van een fijn ïnaalu sel. Wat mag dat beteeke.icn In de lioop de oplossing van het raadsel te kunnen vinden, liep de ba ronnes tot aan liet poortje, opende heti en vervolgde haren weg langs den af- sluitin-gsmuuiig fA yervolgL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2