50LEIL maakt zoo wit als linnen gebleekt Met SOLEIL wasschen is op heL gras bleeken. ■v- I De Apostolieke Schooi Gebruik SOLEIL. Vlugge en volmaakte methode! Stadie van Notaris 1EEÜ1T eeue behuisde Hofstede Landen en Meersch t ^ei'zoekt ons Jiet overlijden te Welden van Mijnbeer BENEDICTUS DE SfiDELEER weduwenaar van VALENTINE PAUWENS Öud-Strjjdei fcebopen te Aalst den 8 April 1881 en door droevig ongeval overladen te Erembodegem den 28 Mei 1933, iyoorzien van de II. H. Saor-tmontGn De plechtige Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 31 Mei, om 8 ure, in de kerk van den H. Jozef, te Aalst. Men vergadere aan de St Jozefskerk, Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen nebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. GROEPREIS NAAR GRERAMMERGAU (Passiespelen), Duitschland. Oostenrijk (Tyrol); Zwitserland en Frankrijk September 1934 Woensdag einde Mei, 12e storting Elke inschrijver van de stad zal zijne kaan gereed houden. De personen bui ten de stad storten op postchekrekemng n. 138559. Moeten wij nog de Maatschappij De Aposto'ieke School voorstellen Een vriendenkring, wier loden, maandelijks, eon heel geringe bijdrage storten, ten behoe ve der Apostolieke School, te Turnhout. Tel ken jare worden, te Turnhout een of moer stortingen gedaan, zoodat het Kristen Aalst aldus medewerkt tot de priestervorming, tot het zielen-winnen, Is dit geen werk van hooge godsdienstige betcekenis, waaraan alle geloovigen zeu len moeten aangesloten zijn Naar de zoo gewe'ensvolle en ijverige sekietaris-schatbewaardrr L. Van Cauwen* berg in zijn zaakrijk verslag meldt, werd voor 1932 een totale somme van 3000 fr. (1600 fr en 1400 fr) de Apostolieke School te Turnhout, geschonken en de lo storting voor 1933 beliep tot 1600 fr. Die stortingen dienen te verdubbelen, minstens. De goede mensehen van Aalst zullen daarvoor zorgen, met, in grooten ge- talie, zich bij de 329 huidige leden aan (9 sluiten. Zoodanig zal 1934 het waar jubel jaar (60 jarig bestaan der maatschappij) wezen en viert het Kristen Aalst, gods- dienatvol de 19 honderdste verjaring van den marteldood van Krist u», die zegde - Gaat en onderwijst alle volken Mede helpen voor de Apostolieke Scholen, doon wij het onze bij tot de priestervorming, tot de uitbreiding van Kristus' Rijk. Ieder jaar kwestie van eens samen te zijn in broederlijke voreeniging wordt een avondmaal gegeven, eenvoudigen discb, demokratisch. Dit gebeurde Zondag 11. cn het bestuur mocht zich verheugen ii de tegenwoordigheid van den Z.E.H. Deken, van B. Pater Schunnans, S.J. vroeger be stuurder der Apostolieke School, te Turn. hout, van de UH. Senator Moyersoen, Volksvertegenwoordiger, P. Van Schuylen- bergh, van verscheidene katholieke ge meenteraadsleden, alsmede van een talrijke opkomst leden. Na liet verslag van den schrijver-schat bewaarder, dankte de II.J. Ghyselen, voor zitter al de aanwezigen en zette aan niet al leen tot standhouding maar tot ledotiaan- groei, 3 Jubilarissen werden gevierd, om hun 25jaar lidmaatschap: HH. Joz. Arijs, L. Van der Meersch en L. Griek. De Z. E, H. Deken herinnerde aan de betcekenis van het huidig Heilig Jaar. En, daar het werk dor Maatschappij «De Aposto lieke School in hetzelfde teeken staat, is liet zoo verbeven, ten bale der zielen, dooi de bijdrage en giften gered alsook ten date der ziel van de leden zelf. Gezellig verliep de avond, na nog een op wekkend woord van den voorzitter, Aalstenaars, gedenkt de Maatschappij «De Apostolieke School», Sluit u aan. Om wit linnen te hebben 'Overtrokken weder, regendagen, mist en vorst, .niets kan de blankheid van uw linnen schaden als ge Soleil voor uw wasch gebruikt. Uw Iwaschgoed wordt sneeuwwit en geurt naar ffrissche buitenlucht als ge het met SoleiL ,afkookt. Niet enkel neemt Soleil alle stof en vuil van het linnen weg maar het zuiverend bestanddeel dat Soleil bevat, dringt dwars door de kleinste dradenuw bedde-, tafelgoed en servetten zullen witter zijn dan ooit en zoo frisch als hadden ze in de open lucht gebleekt. (ZEEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL,, Ge hebt ook geen ander zeep of bleekproduct meer noodig - enkel een half uur in Soleil-sop afkoken. Soleil is eveneens geschikt voor .gekleurd en wollen goed. Is het dan te 'verwonderen dat zoo veel huisvrouwen, die Soleil beproefd hebben, nu voorgoed dit product gebruiken SE 46-OJ27A BFL GIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD 0- L. Vrouw van Banneux. Donderdag 1* Juni reis naar Banneux over Brussel on Luik. Vertrek om 8 ure morgend» en tefug te 10 ure 's avond». Prijs 50 fr. Inschrijven bij Aimé De Saede- leer, Handelstraat, 6, Aalst. «MARIA«VIHRING- Zaterdag nacht worden door oen groep Ca- tharinistou-Mariaveroerdore prachtige vier stemmige Meiliederen uitgevoerd aan de ver schillende wykkapellan en Mariaboolden aan talrijke gevels onzer stad. Deze openbare uiting van hun oud vlaamsoh geloof slrokt de Catharinisten tot eer, Dit vroom gebruik zal telken jare in eer ge houden worden. VERLOREN gouden broche brengen tegen goede belooning, •traat 9, ter stede. terug te Nazareth- 1092 Verloren klein Portefeuille, gaande van de Vrijheidstraat, Kattestraat, Brus6elschestr. Terug te brengen tegen belooning, Stoof straat, n. 2, Aalst. Een atelier van een Garage deor het vuur vernield Zondag op don morgen, te half twee uur, word dj stedelijke politie telefonisch opgebeld dat er bp and ontstaan was in het atelier be- hoorende bij de Garago Moderna, colegen in de Gentsché straat en ingangen hebbend in do Nieuwboakstraat en Capucijoonlnan. Do Beheerraad van de Garago had vergade ring gehouden tot 11 uur 's avonds. Toen da vergadering uiteen ging was er nog nie'.s ab normaals te bemerken. De heer bestuurder dor Garage doed zelfs na dit uur nog een autotocht naar Herdersem met een der beheerders. Bij zijn terugkeer was er nog geen brand ti bespeuren. Eenigan tijd nadien werd da politie opgebeld en de pompiers verwittigd, die onmiddellijk met twee grooto auto's ter plaatse waren en hot vernielend olement bestreden. Ondertusschen waren een 25tal antos uit do Garago kunnen gored worden, terwijl het immer door brandde in hot atelier dat aan de Garage paalt. Deze auto's zijn op de Capucijnenlaan geplaatst Slechts éen auto, een Min rvavoertuig is de prooi der vlammen geworden. De pompiers dedeu veol moeite om hot vuur te omschrijven, doch gelukten er in het woon huis va»» don Heór Bestuutder der Garage en de stedelijke Jongensschool van den anderen kant. te vrijwaren, Het was vier uur toen de brandweer, die eens té meer puik werk geleverd heeft, do plaats van het onheil kon verlaten. AUTOBOTSING. Twio hoerenautos die uit verschillende richting reden, kwamen ii botsing aan de kruising Leo da Bethunelaan, Geeraerdsbergsche straat on Parklaan. Alles bepaald zich bij stoffelijke schade, De politie deed hot gebruikelijk onderzoek. WIELRIJDER AANGEREDEN DOOR AUTO. Zaterdag in den vooravond kwam een auto uit de Deiiderstraat gereden, om zich over do Denderbrug naar den Zwarten Hoek te begeven. Toen hij op de brug was, bemerkte hij dat ook een andere auto d.ar was. Daar het kruisen niet mogelijk is, gezim de brug te smal is. reed de stuurder. zonder zich to verge wissen of de weg vrij was, achteruit. Zoo kwam het dat de wlalrijder Van dou Bossche Albert van Aalst, aangereden werd. Deze kon geluk- kiglijk van zijn fiets sprinsran an-'ers werd hij verpletterd door den auto. Zijn fiets is onbruik baar. Do policie ondarzoekt. Kerk der EE. PP. Jezukten, Aalst Plechtig Triduaim ter eere van O, L. Vrouw van het H. Hart van Zondag 28 tot Woensdag 31 Mei Dinsdag 30 Mei 's Morgens, te 7,30 uur, Mis voor de leden van liet Aartsbroederschap en hunne inzichten: Na de Mis korte Onderrichting-, 's Avonds te 8 uur. Lof, Sermoen en Lofzang door liet Volk. Woensdag 31 Mei 's Morgens t» 7,30 uur. Algemeen» Communie en Mis voor de afgestorvene le den. Avonds te 8 uur. Plechtige sluiting van het Triduunb De Preeken worden gehouden door E, P. Van der Veken, S.J. Retrettenbond De jaarlijkaehe gesloten retrei te Gent zal beginnen den eersten Zondag van Aalst Kermis en eindigen den Dinsdag daaropvolgend 's avonds. Terug te Aalst te 7 uur. Wij doen een warmen oproep, ton eerste tot de leden van den Retrettenbond, maar ook tot alle werkmeisjes, allen zijn welkom 1 Wij vragen aan werkbazen en fabrjeklei- ders hunne werkmeisjes aan te zetten die retret te volgen. De kosten bedragen 15 fr. DRENKELING OPGEHAALD. Zondag middag is to Erembodesonr, uit den Dendor bet lijk opgehaald van de genaamde D. S. B. wonende te Aalst. Men denkt dat de ongeluk kige in het water is gesukkeld. De familie werd verwittigd. LINNEN GESTOLEN. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag is een partij linnen iresto- len Igu nadeule van Lievens Prosper en Huyon Beuoit, beidon wonende St Jobstraat, alhier. Het gestolen linnen lag in den hof te bloekon. De Vierde Handelsfoor. Door li9fe Stedelijk Feestkomiteii wordt van af 21 Juli tot en met 6 Augustus een Vierde Handels/oor ingericht in de rui me lokalen der Legerpupiilenschool. Tijdens deze Handelsfoor, waarvan het succes op voorhand ia verzekerd, zullen op verscheidene dagen grooie feesten worden gegeven. Vanaf 1 Juni kunnen nijveraars, han delaars, neringdoeners en ambachtlieden. alle inlichtingen bekomen bij M. Felix De Loose, Algemeene Schrijver, Stadswaag, Hopmarkt, T/S- Aan de Verzekeringsagenten. De lokalen der Handelsfoor en de s'.an- den worden tegen brand verzekerd. Inlichtingen en aanbiedingen worden door hat inlichtingsbureel aan de verze-» keringsagenten verstrekt en aanvaard. Aan de Steenkappers van Aalst, Met deze brengen wij ter kennis dat er vami heden af zal overgegaan morden tot de aanbesteding van bet monument JAN STEENHOUT. iPje plans zullen ter beschikking liggen in bet secretariaat, boek Statiestraat en Statieplein n. 3, Maandag en Donderdag van 6 tot 8 u. 's avonds, ten allerlaatste tot Donder, dag 8 Juni. Namens het bestuur der Opgeeischten Groep Aalst, i Als Racing Gent wint dan eindig-n de drie ploegon met gelijke punten, doch dan kan het dnelgomiddelte den kampioen aanduiden. We hebben nog kans al is zo ook heel klein gewor den, Rekent eens uit I Kampioenschap van Aalst De laatste mateh eindigt op een pun tenverdeeling. Eendraeht 3 Aalst Sport 3. Geringe belangstelling voor den Inatsten wedstrijd van het Kampioenschap van Aalst In beide ftallen treden invallers op, terwijl Gtjssils (Deudermondc) bij Aalst Sport onder do lat staat. Het geleverde spel was nogmaals van zoor laa.* gehalte. Na een gelijk opgaand begin kre gen wo den indruk dat het wat beter ging wor den. Eendracht's voorlijn haalde wat passen- spel voor den dagen aan Verhuist (oonter-voor) VOETBAL De Kadetisn winnen! Eendraeht 3 Raeing Gent 1. Een hevig betwiste 'in aal mateh We moeton hisr een warm bravo richten tot de flinke kadettenploeg van Eendracht d verleden Zondag, in gelukt is van de sterke Racingers tweo zeer kos'.on punten te ontne men. Gent bezit een stevig elftal, hé jongens Zijn me dat kerels. Ziehier enkele woorden over deze moedig betwiste match. Eendracht begint met windop en reeds aan de eerste minuut doet de keeper zich toejuichen door eon penalty te stoppen. We vluchten weg, doch twee, drio man onzer voorlijn verkijken eeneenig kansje. Corner voor A-1st. gevolgd van corner voor G nt. De Racingers z(jn volop in do meerderheid gekomen en aan de min. doelen ze onhoudbaar. Ze blijven aan dringen en krijgen na 24 min. spel, een tweeden etraf80hop die nogmaals door onzen keeper gestopt wordt. Wel, jongen I Hierop rent De Breucker met don bal langs zijn lijn, hij drib belt drie, vier man centert dan zeer tchoon. doch de gansche voorlijn laat dit prachtkansje onbenut. Rust I—0 voor Gent. Na de koffie geniet ook Eendracht van het windvoordeel en de meeste aanvallen ataan op onze rekening. Corner voor Eendracht 4m.). Do Bruecker geeft hem wonderschoon en Soe- tinck kopt mooi den gelijkmaker binnen I—1, We komen nu goed op dreef en Gerard Van Molle gaat hoekschop afdwingen. Weer geeft De Brucker hem prachtig en nummer twee zit in het net na 7 min. apel. Racjng ontmoedigt zich niet en onae backs worden hard op proef gesteld. Naar het einde van den macht toe ko men we weer in de meerderheid en aan de 26 min. kunnen we op strafschop, een derde doel* punt aanteekenen. Wo winnen dus met 3—1, Flink gewerkt, jongons. En nu wacht ieder een met spanning den uitslag RacingGent Dendermonde af. Zal de kampióon Zondag ge kend zijn Ziehier de klasseeriog Dendermonde 3 1 0 2 5 8 4 Eendracht 4 1 1 2 5 5 4 Racing Gent 3 0 1 t 4 0 t Zooals blijk» uit het klassement heeft Den dermonde de meeste kans. fieii 'overwinning of gelijkspel op Racing Gent en onze Denderbu- ren zijn met den titel weg- de 10° min. doelt voor de eerste maal. Eendracht boheerscht het veld tot d n 30* min. doch, er wordt niet doorgespeeld Waarom niet Hebben de menscheu uiet betaald om schoon sport te zien Als Aalst Sport aan den 35» minuut, na schoone center van De Wilde, den gelijkmaker binnenzendt wordt Eendracht met den slag wakker. Aan dezelfde minuut schiet De Woerdt er van onder oeu pas naar Do Saedeleer, deze zendt in en Verhuist (cen ter-voor) zorgt door mooie kopstoot voor 2-—1. Nog wat oorners voor Eendracht, nog wat strooivuur en daar komt de rust met 21 voor de thuisploeg. Eendracht bokwam 7 corners, Aalst Sport geen. Zal het gedurende den tweedon time boteren? Integondeel 1 Niettegenstaande Aalst Sport slechts mot 10 man speelt, laten de Eendrach' t-Ts zich netjes in doekjes doen. Nogwel dat Panne, Claus en De Schrijvor, keeper, het zaakjo ernstig opnemen, waren dezen met den zelfden geest der andaren bezield geweest, het zou een overrompeling geworden zijn voor Een dracht. Het is dan ook tot eenieders voldoening dat Aalst Sport, weer na gfipasten center van De Wilde, aan de 25e minuut gelijk stelt (2—2). Eondrachts voorlijn doen nu een paar wel go- leido aanvallen en twee minuton later zendt Do Sadeloor nummer drie binnen, op pas van Verhulst (centervoor). Eendracht leidt dus weer met 3—2 en dat is voldoende denken onze mannen, Ze loggon er liet bijltje weer bij neer en laten Aalst Sport weer ten aanval overgaan. De moedige wit blauwen doen goed hun beste en aan do 41o minuut gaat Louis Da Wilde de ploegon gel(jk stellen. Luide toejuichingen Wel. Louis 1 Nog vier minuten te spelen. Eendracht wil nu kost wat kost voor de winningsgoal zorgen, doch 't is te laat. Do heer Moens fluit af. Vijf corners voor Eendracht, drie voor Aalst Sport, En hiermede is het Kampioenschap van Aalst - afgeloopon. Do Invalidenbond heeft gedaan al wat in zijn macht lag om aan do Aalsterscho voetballief hebbers enkele schoone matchen aan te bieden. Niet altijd zijn zij or in g lukt van hunnen wensoh vervuld te zien. Ze wezen er echter van overtuigd dat niemand hier ten onzent twijfelt aan den goeden wil en de sportieve bedoolingen dezer inrichters. We verheugen ons dan ook met al do Aalstersche sportmannen, in den bij val dien dit tornooi geoogst heeft en in don steun die zoodoende zal kunnen verloond wor den aan de noodlijdende invaliden onzer stad. Wit en Zwart, Het Beroepenspel De Latjes—De Papakensvrienden Dezen avond Maandag, te halfzeven gaat op Eendracht's plein do laatste match van het sei zoen door tusschen Do Latjes en «De Papa kensvrienden» In beide ploegen treden promotiespelers op. Wie zal het halen We doen beriep op den goeden goest van beide ploegen om alle overdreven hardnekkig heid van kant te laten. En laat bet balletje nu maar rollen. Supporters, Aalstersche voetbalmannen, spoed u naar Eendracht's plein. Oa zult u deze verplaatsing niet beklagen. Wat we vurig wenscbon: extra-times I Wit en Zwart. DE GROOTE'KOERS Beker Tabakken 't Haantje 600 fr. Prijzenpremïènpalm Daze koers voor beginnelingen wordt door do supportersclub Dj Noordstar ingericht ter gelegenheid der Vlaarr.sche Kermis van Eendracht. Er zijn verschillende ronden voorzien zoodat de toeschouwers gedurende een paar uur schoone sport zullen te zien krijgen. Allen met 2e Sinksendag naar d zo grooto koers. Beginnelingen schrijven in bij Clement De Neef, Br êodestraat. Wit en Zwart. KAATSEN Supporlerstornuoi Dezon avond Maandag, ta half zeven in de Gazomsle scraat, 2 kaatst utten tusscheu 4 supportersclubs van Eendracht. Ie lutte Vooruitzicht tegen de Fair Plj.yj.-g I)e Dikke tegen Hooger Op. Een felle strijd in 't verschiet. v-V*- Dö Vlaamsche Kermis Va aupporteraaluba gaan aan 't werh Morgen, Dinsdag, kan er op Eendracht's plein begonnen worden met de Vlaamech» Kermis.» De plaatsen der verschillende tent»a, barak keu en aantrekkelijkheden worden aaugeduid. Of er deze week zal getimmerd worden. Aalstenaars, de twee Binksendagen hebben wat voor u weggelegd. TE EKFE OPENBARE VERKOOPING VAN WOONHUIS cn BOUWGRONDEN te NIEUWERKERKEN Pypcnbcek De notarissen MEERT te Erpe en DE VIS te Aalst, zullen openbaarlijk ver- kc-open Gemeente Nieuwerkerken Koop een Een bezonder welgelegens hofstede met acht loten bouwgrond, ge legen ter gehucht Pvpenbeek (aan do Housestraat) sectie B, nrs 753, 754, 755, 756, groot 22 aren. Bewoond door den heer Jan Van der IIulsLEeckhout. On in i d d e 11 i j ke ingeb ru ik treding. Verdeeld in acht loten. Koop twoe Een woonhuis en afhan gende gebouwen igelegen op Pvpenbeek, gekadastreerd sectie B, nrs 7Ö4s, 794r, groot 1 aar 70 ca. Bewoond door den heer Fredericus- Dominicus Eeckhout.Licvens te Nieu werkerken, Pijpcnbeck. Enkele Zitdag MAANDAG 12 JUNI 1933 om 2 uren van den namiddag Ier her berg van den heer Gustaaf Peerlinck te Nieuwerkerken, Pypenbeek (IIousc, straat); 103 i' OPEN BA R E~V E R K GO PING VAN te ERONDEGEM en OTTERGEM De Notaris MEERT te Erpe zal na. mens wie het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Erond \gmn Koop I. 12 aren land dienstig voor 'bouwgrond op het. Kauterken B. 215. Gebruikt door de kinderen De Craec. ker. verdeeld in 2 deelen. lvoop II. 10 aren 46 ca. meersch op Kokelaar, sectie A., 637, Gebruikt dook den heer Benoit Annaerts. Koop III. 17 aren 90 ca. bouwgrond op' den Molenkauter sectie B. 320. Gebruikt door den heer Theodore Do Coninck. Koop IV. 4 aren 60 'a. grond op Mo. lenkauter sectie B., ex 262«v; 263a. Gebruikt door den beer Jean De» Boeek. Koop V. 11 aren 60 ca. land op F.ron. degein, sectie B. 285c en deel op Ut. tergem sectie A., 9c. Gebruikt dooi) den heer August Bacyens. Enkele Zitdag DINSDAG 20 JUNI 1933 om 3 uren namiddag ter herberg «Tn dc Klok gehouden door Jut)rouw Germaine Van Den Eeckhout te Eron. degem. 1012 GELD te bekomen bij notaris Meerfc' te Erpe, groot en kleine kapitalen voor het bonwen van huizen, koopen van hui zen en landen, met gemak van betalin gen. mits eenen intrest te betalen van „4.25 ten honderd 's jaars.

De Volksstem | 1933 | | pagina 3