De Vlaamsche Kermis Ceniral Cinema Roller Skating Rink 0. L, VROUW vasi L0UR0E8 Bonneterle Bosleels-De Smeth Studie v.Denrwaarder DE Y3S Melkkoeien, Paard Sluis van KaSans BOYS een Gerieflijk Woonhuis Studie van leester Breckpel GRASSINGEN HOOIGRAS Men verzoekt ons het overlijden to tnelden. van Mijnheer BENEDIQTUS DE SADELEER weduwenaar van VALENTINA BAUWENS Oud-Strijder, geboren te Aalst den 8 April 1881 en door droevig ongeval overladen ta Erembodegem den 28 Mei 1933, 'lyoorzieri yan de H. H. Saoi'.imenteri De plechtige Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 31 Mei, om 8 ure, in de kerk van den H. Jozef, te Aalst. Men vergadere aan de St Jozefekerk. Vrienden en kennissen die bij verge', felheid geen doodsbericht ontvangen toebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. GROEPREIS NAAR OBERAMMERGAU (Passiespelen)] Duitschland, Oostenrijk (Tyrol)j Zwitserland en Frankrijk September 1934 Woensdag einde Mei, 12e storting Elke inschrijver van de stad zal zijne kaart gereed houden. De personen bui len de stad storten op postchekrekening n. 138559. BAESRODEPONTWEG AALST PLECHTIGE WIJDING der Kapel aan het H. Hart van Jezus, van Stichter-Gever M. on Mevr. Fr. De Vulder-Van der Vorst alsook van de KAPELLEK E-K ERMIS op Zondag 4 Juni Sinksenen Maandag 5 Juni 1933 VooravondAankondiging der Feeste lijkheden door Kanongebulder. Te 8 uurBuitengewone Rozenkrans in de Kapel met prachtige Verlichting, Zondag, 4 Juni. te 5 uur namiddag Vorming van den Stoet op het Onze Lieve Vrouwplein vandaar stoetsgewijze langs de Leopoldlaan, Groenstraat, de versierde Binnenstraat en Baesrodeponlweg (Boter- melkstraat). Daarna wijding der Kapel aan het Aller hevigste Hart van Jezus. Aanspraak door den Zeer Eerwaarden Heer Doken Reynaert. Ontvangst der Geestelijke Overheden door Mr Frans De Vulder. Lofzangen. Koncert door de Muziek-» maatschappij Groen Kruis Buitengewone Verlichting aan de Kapel. Maandag 5 Juni, te 5 uur namiddag Korcert gegeven door de Koninklijke Har monie «Concordia et Dociletas» Herdersem. Te 6 uur: Uitstap met muziek door do versierde straten. To 9 uur Verlichting en Vuurwerk. Zondag 11 JuniSlichting van het Broe derschap van het H. Hart. Gezellig samenzijn* Het Bestuur. Kerk der EE. PP. Jezuieten. Aalst Plechtig Triduum ter eere van O. L. Vrouw van het H. Hart ven Zondag 28 tot Woensdag 31 Mei Woonsdag 31 Mei 's Morgens te 7,30 uur. Algemeene Communie en Mis voor de afgestorvene le den. Avonds te 8 uur, Plechtige sluiting van het Triduuim De Preeken worden gehouden door E, P. Yan der Veken, S.J. Retrettenbond De jaarlijksehe gesloten retrel te Gent zal beginnen den eersten Zondag van Aalst Kermis en eindigen den Dinsdag daaropvolgend 's avonds. Terug te Aalst te 7 uur. Wij doen een warmen oproep, ten eerste tot de leden van den Retrèttenbond, maar ook tot alle werkmeisjes, allen zijn welkom Wij vragen aan werkbazen en fabrieklei- ders hunne werkmeisjes aan te zetten die relret te volgen. De kosten bedragen 15 te. 0- L. Vrouw van Banneux. Donderdag le Juni reis naar Banneux over Brussel en Luik. Vertrek om 8 ure 's morgends en terug te 10 ure 's avonds. Prijs 50 fr. Inschrijven bij Aimé De Saede- lser, Handelstraat, 6, Aalst. VERLOREN gouden broche terug te brengen tegen goede belooning, Nazareth- straal 9, ter stede. 1092 Aan de Steenkappers van Aalst, Met deze brengen wij ter kennis dat er vajn heden af zal overgegaan worden tot de aanbestedi'ng van het monument 'JAN STEENHOUT. Dje plans zullen ter beschikking liggen in het secretariaat, hoek Statiestraat en Statieplein n. 3, Maandag en Donderdag van G tot 8 u. avonds, ten allerlaatste tot Donder, dag 8 Juni. Namens het bestuur der Opgeeischlen Groep Aalst. De Vierde Handelsfoor. Doof het Stedelijk Feestkomiteit wordt van af 21 Juli tot en met 6 Augustus eert Vierde Handels/oor ingericht in rui me lokalen der Legerpupillenschool. Tijdens deze Handelsfoor, waarvan het succes op vcorhand it verzekerd, zullen op verscheidene dagen groote feesten worden gegeven. Vanaf 1 Juni kunnen nijveraars, han delaars, neringdoeners enambaChtlieden. alle Inlichtingen bekomen bij M, Felix De Loose, Algemeene Schrijver, Stadswaag, Hopmarkt, T/S- Aan de Verzekeringsagenten. De lokalen dar Handelsfoor en de stan den worden tegen brand veraekerd. Inlichtingen en aanbiedingen worden door hat inlichtingsbureel aan de verze keringsagenten verstrekt en aanvaard. Reis naar Flobecq Het Feestkomiteit der Koninklijke Rede rijkkamer De Catharinisten richt op Maandag a. a. 5n Juni (2e Sinxendag) etn prachtige reis in naar Flobecq-Bosch, De werkende- en eereleden die dezen uit stap willen medemaken, zullen er voorzeker het grootste genoegen aan beleven. De trein vertrekt uit Aalst te 10,06 uur en komt rond 12 uur te Flobecq aan in het bosch pio-nic waarna gezamentlijke wande lingen en vermakelijkheden. Terug (e Aalst te 9,48 uur. De prijs van het spoorkaartje week-end bedraagt 16,50 fr, Naar Lourdes per veto Drie Aalstenaara zijn op Zaterdag 20 Mei laatstleden aaar Lourdes (Frankrijk) vertrok ken per vela. Heden morgend is het volgende telegram toegekomen Lourdes, 7.50 u. Gezond aangekomen. Karei De Reu, Gaston Uytersprot, Frans Saey. VAN HEDEN AF groote keus van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «De Volks stem», Kerkstraat, 21, Aalst, i VOETBAL HET BEROEPEN SPEL De Latjes 1 Papakensvrienden 3 De belangstelling voor dén returnmatob, tnsschen deze twee supportersclubs van den Eendracht mag bevredigend genoemd wor den. Er was bij de toeschouwers veel geest drift. Beide elftallen hebben beroep gedaan op klassespelefs, vandaar oek dat de wed* strijd over 't algemeen goed verdeeld ver liep. Ziehier ten andere hoe de ploegen zioh onder de leiding van den heer Pierre Calle- baut, in lijn stellen De Latjes G. Van den Broeck P. Vertongen Ysebaert Simon V. d. Bruelle Soupez Steleman, De Luyck. Vanderryst, V.MolIe. Van Geert. Boxstael, Gargam, Ghysbrecht, Blommaert, Kieckens Ant. De Brauw, V.d.Borght, N. Da Brauw Gust Janssens, Joz. De Brauw De Neve De Papakensvrienden De ploeg van Leon Van der Borght is het sterkst opgesteld. Kijkt maar eens naar de halflijn. De Latjes weren zioh nochtans moedig en houden gelijken tred tot aan de ruat (0—0) Noteeren we dat de Papakensvrienden een strafschop onbenut hebben gelaten. Na de koffie herneemt de strijd in volle hevigheid. De suppo tere en supporteressen moedigen laidkeels hunne favori's aan. Daar zet Norbert De Brauw voor aan Kieckens (buitenspeler) deze centert en Blommaert schiet hard nummer één binnen. (2e min,) Wat een lawaai I! Nu gaat de slag maar voor goed aan ?ang I Ghysbrecht, centervoor bij de Papakensvrienden, is een voortdurend gevaar voor Gaston Yaebaert. Zijn kogels naar de goal worden heel lastig door Staaf Van den Broeck gestopt. Ook Boxstael on derscheidt zioh in den linkervleugel en plaatst centers waar deze van den grooten Baat een lesje kunnen bij nemen. De Latjes zetten een hevig offensief in nadat de Papa kensvrienden, op offside, den stand op 2-0 gebracht hebben. (10 min.) De linkervleugel der Latjes Van MolleVan Geert beeiormt onafgebroken het kamp der tegenstrevers en jaagt meer dan een kogel te pletter tegen de bovenlat. De Luyck draait en keert laat nie nand los en als Steleman hem een center geeft, jaagt hij krachtig den bal in het net der Papakensvrienden. 2—l na 25 minuten spel. Gaan we gelijk spel en exlra times te zien krijgen Best mogelijk, want De Latjes zijn in de meerderheid gekomen, Onkans voor de ploeg van Staaf Van den Broeck als Piorre Vanderrysl tegen de lat schiet. Leon zet nu op zijne beurt enkele aanvallen in en op strafsohop tegen «De Laijes n wordt de eland 3l. En nogmaals zien we de mannen van Staaf hevig ten aanval trekken. Misschien hadden ze nog kans dooh de scheidsrechter blaast tien minuten te vlug af, De match zal dus te herspelen zijn. Eendrachl's spislïald wordt eon Kermisplein. Het voetbül»;izoen is afgeloopen. Einde lijk Pas is de bal weggestopt en de netten geborgen of Ecndracht's supporters komen nogmaals het plein op, dezen k°er om aan hunne stadagenooten een Vlaamsche Kermis te bieden, die in niets zal ten onder doen voor al de andere feesten van dezen aard. Met de Sinksendagen zal er leute en plezier zijn op het ruime veld der Breedestraat. Wie zinnens was van op reis te gaan, kome gauw op zijn besluit terug. Waarom elders ontspanning gaan zoeken, als hier in Aalst, bij de deur, ge een paar aangename dagen beleven kunt Niet alleen met den Hoogdag van Sinksen is er voor allerlei aantrekkelijkheden ge zorgd, doch ook 's Maandags zal er niets ontbreken. Te 3 uur, in de Breedestraat, Groote Velokoera Beker Tabakken 't Haantje, (600 fr. prijzen, premiën, palm.) 't Is de Supportersolub - De Noordstar die voor deze groote koers voor beginnelin gen heeft gezorgd. De afstand bedraagt 60 kim. en de wegwijzer AalstHerdersem Moorsel (groote ronde) en AalstHocksken Geldhofitraat (kleine ronde) zal toelaten den wedstrijd een groot aantal malen aan het plein te volgen. In te schrijven bij Rom- De Neef, Breedestraat. Te 7 uur Coneert. Te 10 uur Praohtig vuurwerk, af te steken door de Firma Gebroed. Üe Winter. En dan op 't plein, die tientallen van ten ten en barakken I Neen. onze supporters clubs hebben niets onverlet gelaten om de Vlaamsche Kermis zoo aantrekkelijk moge lijk te maken. Beste atadsgenooten, schikt uwe wande ling zóó, dat ge een bezoek kunt brengen aan deze groote Vlaamsche Kermis. Men zegge het voort I Wit en Zwart. WIELRIJDEN Twee koèrsen op de Moorselbaan De twee koersen, door Louis Sergeant ter gelegenheid van den Kermis.Maandag der Moorselbaan op touw gezet, hadden gewel dig veel volk op de-been gebracht. Ziehior de uitslagen 1. Koers voor knapen onder de 16 jaar Afstand 80 km. (Aalst, Assohe, Baerdegem, Moorsel, Aalst) 1 Trooh, 2 Smolders Si mon, 3 Leroy Piere, 4 Anckaert, 6 Van Wevenbery, 6 Caraphyn. 7 De Schrijver enz. 2. Koers voor onderbeginnelingen Afstand 80 km. (tweemaal de ronde) 1 Gyssels, 2 Willems, 8 Tjiyba^rt F. 4 De Maeseneer, 6 Van de Maele, 6 Rubbrecht, 7 Janseens, ATHLETlEK Zaterdag avond werden op het plein van Aalst Sport verschillende zeer interessante loopkoersen betwist. Ziehier de uitslagen I. 70 m. snelheid voor voetbalspelers Eerste reeks 1. Van de Moortele, Volhsrden, In 9 sec. 4/5 2. Amant Alfons, Volharden 3. De Bolle, F, C. Denderleeuw 4. Boriau, F. C. Denderleeuw. Tweede reeks 1. Sonck, F. G. Denderleeuw, in 9 sec, 4/5 2. Rigo, Denderleeuw 3, De Buck, Volharden 4. Martens, Volharden. Finaal 1. Van de Moortele, Volharden; 2. Amant Volharden 3- Sonck, Denderleeuw 4. Rigo, Denderleeuw, II. 600 meters voor niet aangesloten seholieren 1. Kempkcns, Dend. de 600 m. in 1 min. 57 seo. 3/5 2. Baevegems; 3- Vermreiech; 4. Sonok 5. Scheerlinck 6. Trooh 7. Petit. III. 1500 m, ju nigra Baeyens. Aalstenaar, aangesloten bij Gantoise, vertrekt op kop, ontsnapt, doch De Vuyst van Aalst Sport laat niet, gaat zelf ten aanval over en wint onbedreigd de 1500 met. in 4 min, 37 seo. 1/5. IV. 800 m. aangesloten seholieren Hier gaat het tusschen de gebroeders Van Lancker, Oudenaard^, en Sohouppe van Aalst Sport, kampioen van Belgie. Tegen de vereenigde krachten zijner tegenstrevers is Schouppe niet opgewassen. De Van Lan cker» loopen op hunne beurt uit en geven den Aalstenaar geen kans, 1. Van Lancker Julien, de 800 meters in 2 min. 14 sec. 4/5 2. Van Lancker Frans 9. Schouppe. V. ÏOOO m. niet aangesloten seniors Er werd in snel tempo vertrokken en me nig looper die al te vurig aanzette, kon tot de bevinding komen dat 1000 meters een heel eindje is, 1, Rods, Denderraonde, in 3 min. 9 sec. 4/5 2. Wauters, Aalst 3. Baevegems 4. De Corte 6. Boriau 6. VanAudenhove. VI. 5000 m. voor aangesloten seniors of 17 ronden Hier voert Veiheylesonne van Oudenaer- de, de gekende internationale looper, het hooge woord. Samen met Van den Abeele, Aalst Sport, vorricht hij het meeste werk en tijdens de ISe ronde loopen zij beiden weg. Van den Abeele onderscheidt zioh het lukt hem het hoog gezelschap tot de laatste ronde bij te houden, Alsdan wipt Vtrheyle- sonnt zich vooruit en aan soo'n kraohttoer kunnen er weinigen weerstaan. 1. Verheylesonne. de 5 km. in 16 min. 55 sec. 2. Van den Abeele, Aalst Sport 3 Ophaelvens, Dendermonde 4. V;in Ircpe Jozef, Aalst Sport 5. Van Impe Alois, Aalst Sport6. Van der Slraelen7. Wal- graeve. VII. Aflossingskoers tussehen Volharden en F. C. Denderleeuw Volharden, met De Buck, Martens, Fons Amant en Van de Moortele wint op F. C. Denderleeuw (Sonck, D Bolle, Rigo: Van Neck de 1100 meters in 2 min. 46 sec. De beker «Hel Nieuwsblad» wordt dus gewonne i door Volhardon. Mochten deze loopkoersen het hunne bij gebracht hebben om de schoone looperssport in onze stad beter te doen kennen «n naar waarde schatten. Soeiété A nony me a A LOST 18 rue De Ridder constituée le 2 Novembre 1917 et publié aux Annexes du Bulletin Officie 1 des Arrêtés poitr le rayon des Etapes de la 4,ème Armée No 103 du 28 Novembre 1917 Acte No 632 Messieurs les actionnaires sont priés d'assister aux assemblées générales extraordinaires et ordinaires qui se tien- dront le 17 Juin a 10 heures en l'étude de Monsieur le Notaire Sohet, Avenue Van Volxetn a Forest. Ordre du Jour de VAssemhlèe Générale Extraordinaire 1. Modifications des articles ci apres désignés des statuts:3, 14, 16, 17, 29, 44, 45. Ordre du Jour de VAssemblée Générale Ordinaire 1. Examen de Ia situation 2. Nomination de 4 Administrateurs et de 2 Commissaires. Pour assister a cette Assemblée, Mes sieurs les Actionnaires devront déposer leurs titres cinq jours a l'avance au siége social. 1U94 JUBELJAAR 1933 BISDOM GENT Oost.Vlaanderens Bedevaart naar 13e Zomerbedevaart 3 tot 11 Aug. 1933 onder de Hooge Bescherming van Z.H. Exc. Mgr. den Bisschop van Gent. die de Bedevaarders naar Lourdes zal vengezellen. Geestelijke Bestuurder Kanunnik VAN DEN GHEYN. De Sermoenen zullen gepredikt worden in. het Vlaamsch door Z. H. Exc. Mgr. den Bisschop en E. II. Van Kerck. hove, Diocesaan Bestuurder der Maatschappelijke Werken te Gent. in het Franseh door Kanunnik Van den Gheyn. 5 Bijzondere Treinen 1) Witte Treir» Rechtstreeks Lourdes en terug.Met zieken en bedevaarders Vertrek 3 Augustus uit Gent St Pie- ters rond 8,30 uur. Prijzen der plaatsen uit Aalst Witte Trein, rechtstreeks Lourdes en terug 2e klas 630 fr.; 3de klas 410 fr. 2) Roze Trein Langs Parijs, Mont. mortre (H. Hart) en terug langs Lisieux. Vertrek 3 Augustus uit Antwerpen, (Vlaamsch Hoofd) rond 6,15 uur. Roze Trein Prijzen uit Aalst 2de klas 735 fr. 3de klas 500 fr. 3) Oranje Trein Langs Parijs Mont- martre (H. Hart) en terug langs Lisieux. Vertrek 3 Augustus uit Brugge rond 7 uur. Oranje Trein Prijzen uit Aalst 2de klas 735 fr. 3de klas 500 fr. 4) Groene Trein Rechtstreeks Lour. des en terug langs Nevers Vertrek 3 Augustus uit Antwerpen (Vlaamsch Hoofd) rond 10.20 ure. Groene Trein Prijzen uit Aalst 2de klas 735 fr. 3de klas 500 fr. 5) Blauwe Trein Langs Lisieux, St Laurent s/Sevre en terug langs Parijs Montmartre (H. Hart) Vertrek 2 Augustus uit Maeslricht rond 7,50 uur. N. B. De inschrijvingen voor ilezen trein worden aanvaard alleenlijk hij E. Pator Huppefts, Klooster van O.L. Vrouw Middelares, Dielsche Vest, 121, Leuven. Vraagt uitgebreide prospectus aan: Mevrouw Van de Kerckhove-Cercelet, Aalst, Lange Zoutstraat, 11, of aan do Gewestelijke Afgevaardigden. De inschrijvingen worden aanvaard, tot. 10 Juli. N. B. De inschrijvingen van de Zie. ken worden na 31 Mei niet meer aan vaard. Men schrijve in bij do Afgevaardig den voor Aalst Mevr. Van de Kerckhove-Cercelet, 11, Lange Zoutstraat. E. H. Impehs, Onderpastoor, St. Mar- tensplaats. M. J. Van Nuffel. Kerkstraat, 21. Erembode^emeitr. t, 8, vraagt goede re- mailleursters alsook breidsters voor ron de macUienen. 1095 Brusselschestraat, 18, Aalst Bij uitscheiding van bedrijf OPENBARE VERKOOPING VAN vruchten te velde, landbouwalarrr, Meubels enz. te Aalst.Mijlbeke Roozendreef nr 9 jPjeunwaarder iDE VOS te A a 1st, za: op DINSDAG 6 JUNI 1933 om l uur stipt namiddag Ie AalsL Mijlbeke, Roozendreef nr 9. ten ver. zoeke en ten hove van de echtgenooleni Podevyn-Verdonck overgaan tot de openbare verkooping van 1 goed Merriepaard (5 jaar). 3 schoone melkkoeien, onlangs ge„ kalfd. 2 Vaarskalveren (3 maand). 40 kiekens, 2 hanen, 12 Reisduiven'. Landbouwalam Dubbele ploeg; en kele ploeg, 2 eegden; raapmolcn; 2 beerstukken, kortewagen; schocpeij wandmolen harnassuren kammen emmers en ander klein alam 1 drie. wielkar 1 sessortkar. Mobilaire voorwerpen KI eerlos,, buffet, tafels, 4 zetels, 10 stoelen, keu_ kenslool', régulateur; keukenkas; ba. lans baseuul met gewichten; baktrog; en allerhande huisraad. Vruchten te velde 60 roeden Ilooigras 80 roeden b'eeten 15 roeden aardnppeis 60 roeden aardappels (eerstelingen)) 30 roeden aardappels j 60 roeden tarwe j 67 roeden tarwe 90 roeden tarwe 70 roeden haver 15 roeden erwten 15 roeden snyboonen. Gewone voorwaarden. *1077, TE LEDE. OPENBARE VERKOOPING VAN te IMPE (Impe Kautcr) De Notaris BUYS le Lede, daartoe in rechle benoemd, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816. ien over staan van den heer Vrederechter van het kanton Aalst, namens wien het be hoort, openbaar verkoopen Een schoon en gerieflijk woonhuis; thans dienstig voor slachterij en boer- Kautep, sektie A. n. 146a, met eene op pervlakte van dertien aren vijf en vijf- derij, gestaan en gelegen te Impe, Impe tig centiaren, begrijpend Benden vier woonplaatsen. Boven: drie mansarden. Verders groote schuur, ruime stal lingen en jongen boomgaard in vollen bloei. Voorzien van elektrickleiding en pompwater Ingebruïktreding vier maand na do toewijzing. Eenige Zitdag DONDERDAG 8 JUNI 1933 om 2 ure 's namiddags ter zittingzaal van het Vredegerecht, Kapcllestraat te Aalst. 9 9 lj GELD te hekomen tor studie van no taris Buys te Lede, om huizen ie bou wen en te koopen mits 4.25% 's jaars. NOTARIS TE AALST VENDITIE VAN te MELDERT JD'e Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal apenbaarlijk verkoopen op WOENSDAG 7 JUNI 1933 om 2 uren namiddag. 1) Namens M. Herelle, eigenaar te Parijs. 24 koopen Hooi. en nagras, wassen de op eenen meersch te Mcldert in de Falluintjes (oude meersch M. Felix Boone) 2) Namens M. Leon Camu, nijvcraar. te Aalst. 2 koopen hooi. en nagras, wassende" op eene meersch te Meidert All'ligem, genaamd «Laanmeersch». 3) Namens heer Jean Caudron.Meei t.- 24 koopen-hooi en nagras le Meidert, Affligem, Hoogenmeersch. Te vergaderen ter herberg van den h'. Roselcth, te Meidert aan het Klooster^ Alfligem. De verkooping geschiedt op gewone conditiën en komptante betaling van koopsom en ongeld. 1975 VENiPiITIE VAN te WANZELE De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal' ten verzoeke van Mijnheer Eugènc Gu- mont le Brussel op DINSDAG 13 JUNI 1933 te beginnen om 2 uren namiddag open. baarlijk verkoopen 42- koopen schoon en goed hooigras, wassende op zijne meersohen, gelegen, te Wanzele, aan den Watermolen van damae weduwe Matthys en kinderen. Oe wachter Karei Wynant, te Smetle^ de, is met den aanwijs gelast. De verkooping geschiedt op gewone conditiën en komptante betaling van koopsom en ongeld. 1976 UIT TER HAND TE KOOP 2) Schoon heerenhuis met greoteri hof en bouwgrond, ie hieltcrt aan de static, Geeraerdbergschesleenwcg, n. 60, groot 26 aren 52 centiaren, samen breed aan de straat 23 meters 4 0 cm. Dezen eigendom is zeer wel geschikt voor groothandel of nijverheid. Onmid dellijke ingebruiktredinar- /lOlj

De Volksstem | 1933 | | pagina 3