duur eo t STERFGEVAL Eerw. Heer DE BUYST Technische Scholen doorzakken der steken. Bonneierie Bostsels-Da Smeffi ZEEPZIEDERIJEM GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL. Men mel(il ons dezen morgen ail Hofstade iet onverwacht afsterven van den Pastoor van Ilofatade sedert 25 April 1929, geboren te Ninove den 28 Februari 1876 R. I. P. «Da Volksstem» neemt innig dael in bet smartelijk verlies welke de Familie De Buyst komt te treffen. Wij vernemen dat de Heer Jan VANVOOREN-CLINCKAERT gewezen schoolhoofd aan de vrije katholieke Jongensschool St Camiliusgeslicht die hier lange jaren in onze stad op voor beeldige wijze aan de ontwikkeling der volksjeugd gewerkt heeft, op Dinsdag 48 Juni 1933, te Watteren godvruchtig in den Heer ontslapen is, De plechtige Lijkdienst heeft plaats te Weüeren, op Vrijdag aanslaande, te 10 1/2 u. Het stoffelijk overschot worut nadien over gebracht naar Aalst, waar in de St Martens- kerk de absouten zullen gezongen worden, voor de begrafenis in don familiekelder op het stedelijk kerkhof. Men verzoekt Hielden van ons net overlijden te Mijnheer Ccirolus-Ludovicus DE LUYCK weduwnaar van Mevrouw FRANCISCA CORNEL1S geboren te Denderhautem don 19 April 1858 en overleden te Aalst den 12 Juni 1933, .voorzien van de H. H, Sacramenten Do Lijkdionet cn Begrafenis zal plaats heb ben Donderdag 15 Juni, om 10 ure, in do kerk van hel Heilig Hart te Aalst. Dc Vpouwmis onder ds Vigiliën. Men vergaders ten sterfhuiza Hoveniers straat, 34, om 9 1/2 ure. De dienst van het Broederschap van Barm hartigheid Vrijdag 16 Juni, om 8 ure, in dezelfdo kerk. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. Een voerman onder zijn eigen gerij doodgepletterd Maandag namiddag, rond 3 uur, kwa de genaamde Leon Pols, bieruitzètter, we nende in de Groenstraat, 178, alhier, met zijn gerij de Groenstraat afgereden. Hoe het gebeurde weet niemand, want was geen menscb op straal, maar zijn paard moei op hol gegaan zijn en de brave man moet van zijn kar gestuikt zijn, Goburen droegen hem onmiddellijk bin nen in de nabijzijnde kliniek der Klooster straat, waar een Eerw. Meer Onderpastoor hem de H, Olie toediende en Dr Willetns enkel de dood kon vaststellen. BELANGRIJK BERICHT VERMINDERINGvan GRONDBELASTING Middenstanders, kunt ge genieten van de vermindering der grondbelastingen Denkt goed na 1. Al wie in zijn eigen huis woont of i een huurhuis waarvan het kadastraal inko men 3.000 fr. niet overtreft en niet grooter dan 3 aren, genieten 25 ten honderd ver- mindering op hun kadastrale belastingen, op voorwaarde dat het niet voor drankslij lerij bestemd is. 2. De grondbelasting behoorende bij eei huis bewoond door het hoofd van een gezii dat ten minste drie kinderen heeft geteld, wordt op zijn verzoek verminderd met ten honderd voor elk dezer kinderen die - 1 Januari van het aanslagjaar ten laste zij- van den belastingsplichtige. zonder dat de vermindering, ia hoofdsom 200 fr. per kind mag overschrijden; Allo inlichtingen hierover zijn te verkrij gen in het bureel van den Christen Midden atandsbond, Korte Zoutstraat (Katholieken Kring). Daar ook worden formulen voor U op op hun bestemming ge- De Rome-avond Een verblijdende, een geestelijk hoog staande avond was de Rome-avond, die Maandag 11. de Vrouwelijke Katholiek Burgers- en MLldenstandsjeugd van Aalst, de ouders en talrijke buitenstanders, aan bood. Wij mochten er zien, bij de toehoorder. den Z- E. H. Deken Reynaert, de E. H. De Feyter, (proost van V. K. B. J), en E. H. Duorinolc, onderpastoor, Mevr. R. Moyer soen, Mej, Ver.scbraegen, vool'zitstec van Oost Vlaanderen, Zang, spel, woord en omlijsting, (de zaal was sober, doch smaakvol, in de pauselijke geel- en witte kleuren versierd, waarbij de rein-witte meiajeskleeren tactvol uitkwamen gingen allen stijgend op in de lijn van het H. Jaar-vieren, met Rome-Bedevaart, Paus en H, Kerk tot einddoel. Gansch het pro> gramma door was één hulde en liefdeblijk tot den H. Vader der Katholieke Actie, tot den bewaarder der eeuwige levenswijze, actie en verzedelijkende levenswijze, die de V. K. B, J. wil mede in de wereld verste vigen. Ingezet met het jubelend I ondslied, ver breedde de Kristi-liefde in de gerythmeerde groapcdeklamatie, besloten door de Viva Pio XI. Ka de uiteenzetting der beteekenis der aangekondigde V. K* B. J. Rome Bedevaart en het galmend lied «Ten Strijde» werden op het doek enkele lichtbeelden geworpen, een algemeene gedachte gevend van de be zochte steden in Italië, wijl de begaafde spreekster de beteekenis wist te leggen, niet alleenlijk op het natuurschoon, doch ook op de diepte van het hooger godsdieustig ge voel die alle bedevaardsters zullen bezielen. Meerdere gesohenken zullen den Paus aangeboden worden o. a. talrijke misgewa den voor de missies. «Moeder van Rome» werd doof vele toe hoorders meegezongen, Tot slot gaf 51ej. Verschraegen een diep treffende toespraak om de noodzakelijkheid der Katholieke Actiebeweging bij de Vrou welijke Burgers, en Middenstandsjeugd aan te toonen. Katholieke ouders, uw volstrekte plicht is het uw dochters lid te doen worden der V. K. B. J. 1 De zedelqke toekomst etaat op het spel 1 KATHOLIEKE WIJKKLUB St ANNAVRIENDEN De leden worden uitgenoodigd tot de algemeene vergadering op Woensdag 14 Juni, te 8 uur 's avonds in het Café Robert, St Annalaan. Heer Moriau, zal er spreken over het zoo hedendaagsoh besproken punt De Paus en het Maatschappelijk Vraagstuk Ieder breogo een nieuw lid of een gebuur mêe. Verlangt een lid inlichtingen omtrent zijn belastingen, hij brenge zijn brieven eens mee. zelf ingevuld en bracht. Middenstanders, aarzelt niet, 't is in uw persoonlijk belang. Bureel open eiken Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren De VlaaitischëToepisfenbondl (Afdeeling AALST) Naar *Het Witte Paard Deze wereldbekende operette wordt te genwoordig schitterend opgevoerd in den Empireschouwburg te Antwerpen. Vooraan staande kunstenaars van de Vlaamsche Opera en den Ne-lerlandschen Schouwburg hebben de hoofdrollen een uitstekend bal letkorps treedt ophet orkest bestaat uit eerste rnngskraohten tooneelschikking en kostumeering zijn buitengewoon frisch on rijk. De bijval is dan ook geweldig. V. T B. Aalst gaat er naarloo op Vrijdag 16 Juni. Vertrek aan het Belfort per auto car te 17,30 u- zeer stipt. Terugrond 1 uur, Heen ovsr St Niklaas terug over Boom; Prijs 35 fr, (auto en fooi, veer- en tol- rechton, ze^r goede plaats in den Schouw burg). Onmiddellijk insohrijven bij een der drie vertegenwoordigers. Het 6° Jaar-Congres van den Oud-Leer lingenbond A,V.A- zal gehouden worden op ZONDAG 25 JUNI 1933. IJ Zaterdag 24 Juni, vergadering van de afdeling der Technische Ingenieurs* 2) Zondag van 9 10 1/2 ure, in de Technische Sohool, bijeenkomst der ver- sohillende afdeelingen, Mecaniekers, Elec- triakers, Meubelmakers, Schrijnwerkers, Modelmakers, Wevers. Is hel niel jammer Ie moeten vaststellen dal er wederom steken zijn doorgezakt in deze nieuwe kousen Hoe schadelijk I Maar wees ervan verzekerd dat de s hoedanigheid der kous daaraan geen schuld heeft, maar dikwijls uwe vvaschmethode. De zijden mazen zijn zeer fijn, gemakkelijk beschadigd door de 'harda zeepen ol door hei wrijven. Daardoor verliezen da weeldraden hunne rekbaarheid en het gevolg na een ol tweemaal wasschen is', bij de mins'a beweging, krak ._,_een steek doorgezakt! Wasch uwe kousen in lauw Lux-sop om zö gedurende maanden "sterk en schoon te bewaren Onder de werking van dit zachte sop zullen uwé kousen zuiver zijn en niet de minsfe schade lijden door het wrijven of 'onder 'de nadeelige inwerking van alcali. Hunne natuurlijke rekbaarheid zal dus niel verminderen. Uwe kousen moogt ge regelmafig en in volfc vertrouwen met^Lux wasschen. Dit is zelfs hei eenige aanbevelenswaardig middel want daardoor wordt het zweef, dat zoo schadelijk is voor de zijde, volledig verdreven. Een Lux-wasch vergt maar twee minuten en uwe kousen zullen veel langer duren. 3) Te 11 ure Geaolemnlseerde Mis in de St. Jozefskerk voor de overleden* leden van den Bond. Onder de Mis. Kaneelrede door Z. E. H. Pater Norhertus Bfoekkaert, Dr. in Wijsbegeerte en Professor in wel' sprekendheid. 4) Na de Mis Optocht met Muziek door de stad. 6) 's Namiddags, bijeenkomst in de Tech* niscbe Sohool, te 14 1/2. Te 15 ure, Feestvergadering in de Groote Feestzaal van den Volkskring, Meuleschette- straat 1. Verslag over de Sectievergaderingen door den He8r Voorzitter van A.V. A. 2. Rede door Mr Guns Roger, Technisch Ingenieur. 3. Feestrede door den Heer Segers Paul, Gemeenteraadslid te Antwerpen en Algem. Secretaris van A.C'W. Tusschen de spreekbeurten zullen optre den het Zangkoor A.V.A. en Zangkoor der Technische Scholen. ZWEMFEEST TE AALST DOOR «NEPTUNUS» Het eerste zwemfeest gegeven in de Stedelijke Zwemkom lo Aalst op Zon dag 11 Juni is een echt succes geweest. I\e overgroote toeloop van volk eiu de aanwezigheid van de HH. burgemeester, Schepenen en gemeenteraadsleden, en de Stadscommissaris Van de .Winkel zette het feest luister bij. Het programma viel flink mee. Dc Gentsche Zwemvereeniging was ter plaats met haar beste elementen. Fel betwiste kampen werden geleverd tus- seihen D'IIooge Emiel, Matthijs Frans, Arsohodt. G,u,staaf en Van den Bossche John. De groep der Middelbare School en Athcneumafdeeling mag met een ver meld worden. Vcrmeiren Charles <en Schotte Paul zijn veelbelovend jonge krachten; ook Callobaut en G e erom s krijgen «stijly. 'De mannegroep «N-eptunus» overtrof ichzelf. Van Walleghcm, Heyvaert en Kieckens kunnen dit jaar zich nog tol goede beginnelingen opwerken. De damesigro-ep belooft een succes te worden. Spijtig ontbraken de beste elementen. Die juffers Baert Martha, Josephine Roels, Elvire Triest en Van Nuffel Marie-Louise hebben bewijzen gegeven van kunnen. Ook het kleintje Baert behaalde veel succes, dit kleine zwemratje, 5 jaar oud zjwom 25 meter. Strekt dit niet tot voorb-eeld Het nummer dat wel de meeste toe juichingen uitlokte was de demonstra tie van «Gezamenlijke Oefeningen» door de Gentsehe Zwemvereeniging. Deze uitvoering geeft de toeschouwers een bewijs van het flinke rythme de schoonheid en symmetrie van 't zwem men; do prachtige figuren en het uit houdingsvermogen van deze knappe zwemmers lokten stormen van toejui chingen uit. Deze oefeningen zullen im mer een succes blijven. Bij het aangename en het sportieve kwam ook het nuttige en leerrijke Mijn heer André Duchène en Arschodt gaven een zeer aanschouwelijke reeks red- dingsoofenin'gen buiten en in 't water, sappig gecommenteerd door den Heer Massart en gevolgd door enkele humo ristische nummers. •De waterpolomatcli was werkelijk zoo aantrekkelijk, dat zelfs bij een ge weldige regenvlaag de vrouwen er niet aan dachten plaats te ruimen en die flinke waterpolo spelers een minuut-uit 't oog te verliezen. Tusschen de nummers in maakte de secretaris, de heer Van Cleempui van de gelegenheid gebruik h-et aanwezig schepenkollegie le bedanken om de de gelijke verbeteringen aan de Stedelijke Zwominrichting gedaan en drukte erop dat zulks niet alleen bijdraagt tot de uitbreiding van de «Neplunus» maar te vens tot spoorslag en aanmoediging dient van de watersport nn. do gezond heid van onze Aalstersche bevolking. KAATSEN Supporters-tornooi Gedurende een paar weken zijn er voor hel supporters'.ernooi geen kaastlulten door gegaan oni de verschillende supportersclubs tce te laten van mede te werken aan Een- dracht's Vlaamsche Kermis. Na op hun plein in innige samenwerking met het Feestcomité, zoo'n schoon volks feest te hebben Ingericht, komen ze weer bijeen, om op gezellige en sportieve manier hunne kansen in het groot kaatslornooi verdedigen. Hoever staan we nu met de kaatalutten in de Nestor de Tièrestraat Tot nu toe kwamen 17 supporlersclubben lussohen de krijtlijnen. De afvallingslutten zijn voorbij. Ze gaven meer dan eens aan leiding tot schoon en lievig betwist ape Soms ook gebeurde het dat de ploegen van ongelijke sterkte waren en dat de wedstrijd alsdan minder boeiend was. Dcch over 't al gemeen mag gezegd worden, dat er hard ge speeld werd. De greote slag gaat echter nu maar voorgoed aan den gang. We staan voor den KWART-FINAAL. Negen supportersclubs hebben zegeviei rend de afvallingslutten doorgemaakt en ko men nu in strijd voor de kwart-finaal. Wie zal er nu afvallen Vermits de ploegen na meer en moer nan elkaar gewaagd zijn, slaat het vast dat de hoedanigheid van hot spel, ook in stijgende lijn gaat. Op Donderdag 15 Juni, te 6 uur, krijgen we de twee eerste finaallutten. lutte Noorstar Eendraoht voor Al. 2' lutte Vooruitzicht Vliegers. Gedurende de eerste afvallingswe Istrij- den vertoonden deze vier ploegen een over groote meerderheid op hunne tegenstrevers. Wat zal het Donderdag worden De mannen de Noorditar (Breede- straat) gingen verleden Zondag nog een be- ker weghalen op den Ouden Dendermond- schensteenweg. Dat ze zich evenwel goed in 't hoofd prenten dat de kaatsers van Een dracht voor Al (Blok Borreman) in onze stad zeer gunstig en sisrk aangeschreven staan. De mannen van den Blok steken het zelfs onderstoelen nooh banken de be ker Van der Eist moet de hunne worden. Opgepast voor Donderdag, jongens, want de Noordstai-spslers zitten in blaken t vorm. Als tweede lutte Vooruitzicht Vliegers Vooruitzicht is de moedige suppore tersclub der Vooruitzichtstraat die den Bolga met eware cijfers versloeg. De Vlieg-rs zijn de naarstige suppor ters van Gamille Spittaal». Onzes inziens, zijn beide vijftallen even sterk en wie best op dreef is, zal zich voor de halve finaal doen opsohrijven. En nu, tot Donderdagavond I De inrichtende supporleredub De Gas tars e mag er zeker van zijn dat, als het we der van de partij ie, er Donderdag veel volk voor deze lutten zal opkomen. Waar kunnen de supporters beter zijn dan bij hun beste vrienden. Ze krijgen er zonder een centiem (e ver teren, twee sobooot luiten te zien. Hallo, supporters en kaatsliefliebbers, komt Don* derdag eens naar de Gazometerstraat. Ef zal flink gekaatst worden. Begin te 6 uur. Het Junïors-aouper. Da Supportersclub De Latjes biedt Donderdag 15 Juni a. s. in haar lokaal bij Staaf Van den Broeok, Bierstraat, een sou- per oan Eendrachi/u juniorsploeg die Zich gedurende liet verloopen seizoen, zoo bij zonder onderscheidde. Ook andere suppor ters mogen voor don spotprijs van 6 fr. aan den gezelligen disch plaats nemen. Spoedig inschrijven bij Staaf. Juniors op post. ATHLETIEK Twee Aalstersehe overwinningen te Namen.- Op het athletiekfeest die verleden Zon dag op het ata iiuni van Namen doorging heeft de Aalstersche loopersafdeelinj ziob nogmaals flink onderscheiden. Tombeur en De Vuyat verasten al hunne tegenstrevers. Proficiat 800 m. 1. Tombeur in 2 min. 6 sec» 2. Lavaix (F. C. Luik). 3. Dejardin (Na- men). 4. Beeckman (Un. St-Gilloise), 1500 m. 1. De Vuyst in 4 min. 25 sec. 2. Norwah (Luik) op 0 met, 3. Closset (id.)» 4. Tasseroul, (Namen). 5. Courtout. Voorwaar twee soboone eereplaatsen. Wit en Zwart. VV - Etrembodegeiustr. t,s.vraagt goede rein. mailleersters alsook breisters voor ron. de macblenen. 1095 Markt van DENDERMONDE 12 Juni T.r markt gebracht18 koeien, 16 ran- ders en 11 vaarzen. Verkocht 16 koeien van 1900 tol 3400 Fr«. 12 Runder» van 900 tot 1400 Fr». 8 Vaarzen van 1100 lot 3000 Fr. Aardappelen van 25 tot 30 fr. de 100 kgr. Boter van 16 tol 18 fr. de kilo. Lieren van 0,35 tot 0,40 fr, per ituk.

De Volksstem | 1933 | | pagina 3