Aan onze achtbare klienteel Wie is mijne Moeder Va» tot Missietat Hel Beheer der Brouwerij DE GHEEST N. V. Aalst. gebeurtenis te Beauraing De bomaanslag op St-Pieterskerk te Rome Prinses da Ligna overleden 29 Juni. HH, Apostelen Petrus en Paulus. Zij werden in hetzelfde -jaar en .Dp den zelfden dag (-e Hom" onder keizer Nero gefolterd. Petrus werd op zijne aanvraag met hel hoofd naar beneden .gekruisigd en begraven op den Vatikaansehen berg, waar than* zijn. Basiliek is. Paulus werd onthoofd nadat hij ganseh de bekende wereld had doorkruist om zijnen beerlijken Kristus te prediken. Afschaffing van Vrouwenarbeid In de slotzitting van de internatio nale arbeidseonferentie 'neeft de re- geeringsafgevaardigde van Denomar- ken geprotesteerd tegen de afschaffing van vrouwenarbeid als middel om de werkloosheid te doen verminderen. Prinses Charles de Ligne overleden. Prinses Charles de Ligne is Dms- tlag op 79 jarigen ouderdom- in haar hotel der Kunstlaan overleden. De af gestorvene prinses was in de volkswij ken der hoofdstad zeer bekend 0111 haar groole liefdadigheid. 's Konlrvgs uitstap. De Koning, die Maandag namiddag te Brussel teruggekeerd, bad een korte uitstap 'naar het Italiaansche Dolomieten-ge bergte gedaan. Van bet schoon e weerbet is dan toch ergens schoon heeft de vorst "geprofiteerd om tiwee hoogten te be klimmen de Torre della Sella en de Picola Torre deze laatste beklim ming wordt beschouwd als een van de moeilijkste. Een rozenfeest. De stad Sanger- hausen (in Duitschland), die een be roemden rozentuin, bezit van 350.000 'rozenstruiken van zoowat 9000 ver scheidene soorten, zal op 1 en 2 Juli 'de 30ste verjaring van de stichting van dien tuin vieren. Er zal een groo le ommegang plaats hebben en de gan- sclic stad zal met rozen versierd wor den. Dc Kommissie van Justicie en vari Landbouw. Deze .Senaatskommissie vergaderde Dinsdag namiddag in het Parlement, om het wetsontwerp op.de paditen te onderzoeken. Er werd be sloten van het bedrag van bet geschil van 400 op 1.000 frs te brengen, voor aleer in beroep te kunnen gaan zulks om te voorkomen dat de Gerechtsho ven overlast zouden zijn.' Er is eene juridische onderkommissie benoemd, samengesteld uit MM. Legrand, Lebon, Crockaert Rolin en Hickuet, Deze kom missie heeft tot zending van het ont werp zoo «in te kleedcn», dat het, door den Senaat onveranderd zou kunnen gestemd worden. Men weet dat aan het wetsontwerp, door de Kamer aan den Senaat overgemaakt, eenige wijzigin gen gebracht zijn, namelijk door M. Le grand. Von Papen weer naar Rome. Vice- kanselier von Pap-en, vergezeld.van den Duitschen gezant te Rome, heer. von Hassal, is naar Rome afgereisd. Men veronderstelt dat deze reis in verband staat m-et den strijd door het nationaal-socialisme aangebonden te gen hetgeen nu genoemd wordt het po litieke Katholicisme, LIT MIJN DAGBOEK MADELIEVEN. Verscholen blanke bloemen met goudgeel hart voj licht als stormen dreigen...doemen... sluit stil uw kelkjes dicht.» Haweeli geeuwde nen keer, zuchtte non keer, en sprak voort. Van mijn vier dochters, Padri Sa hib, is mijn Bibi de beste tegen U. gezegd Padri Sahib, ik zie mijn Bibi liefst en bekommer me mtfest om haar. Zoolang ik yen'haar moedor er zijn is Bibi veilig bij ons maar wij ook zul len eens den weg opgaan van alle vloesch en ik zou g-een ruste inden in mijn graf, moest ik sterven en mijn Bibi achterlaten lijk een eenzame musch op het dak... Van trouwen wil ze maar niet weten... Gisteravond was ze alleen bij mij op 't veld gebleven dan weer heb ik haan mijn kommer onder dc oogen gebracht en haar van trouwen gesproken. Ze luisterde eer biedig schoon, maar begon, weer te sveencn... en dat kan ik niet zien, Pa dri Sahib, ik kan geen tranen uit liaar oogen zien vallen -want dan breekt er iets los in mij, dan is bet juist alsof mijn harte breekt... en snikken' in haar stem kan ik niet li0oren, Padri Sahib, want dan scheurt er iets in mij, dan is het juist alsof mijn harte scheurt... Vader, zei ze, heb ik u ooit ver driet in 't hart gebracht... Vader weet ge dal uw Bibi liever stierf dan een traan uit uw oog, een zucht uit uw hart te verwekken... O vadertje... ik walg van trouwen, ik kan niet trou wen... ik kan het niet... O vadertje... laat me Gods Bibi en uw Bibi blijven... laat me fakiri worden... En dan heb ik baar schreiend hoofdje in mijn han den opgericht mijn Bibi, heb ik ge zegd, ge moogt niet. schreien, want het doet me pijn... ik zal er met den Padri Sahib over spreken...» heb ik gezegd. Dan is ze aan mijn hals gevlogen, heeft me gezoend en gezoend, en mij haar beste vadertje genoemd ze is zoo braaf Padri Sahib, zoo'n braaf ki'ild, Padri' Sahib Bibi is juist baar moeder ik denk dat Gods engelen moeten zijn lijk Bibi en haar moeder.» Ja... Haweeli, dat is geen leugen er zijn weinig vrouwen lijk uw Lawan, weinig meisjes lijk uw Bibi... Als' ik goed versta Gij zoudt liefst hebben dat uw Bibi trouwde ze ware op haar plaats en liet. geen kommer achter dat is ook mijn eerste gedacht. Maar als Bibi walgt van trouwen... dan moe ten iwe ook gedenken dat alle planten niet gedijen op gelijken grond, dat de vogel bestemd is voor de lucht, dat de viseh gemaakt is voor het, water... Ha weeli, men trouwt uit liefdé niet met walg liefde legt als een guirlande de armen' rond elkanders hals. walg zou wegen als een zware keten op tv.ee levens. Wat go doen kunt, Haweeli, laat. Bibi met haar moeder'eens bij mij komen Dat is juist, wat ik kwam vragen Padri Sahib... klap gij er eens mee, vraag ze eens uit ziet ge. wij 'nebben wel verstand van beesten en vruchten, maar van menschcn en zielen weel gij toch meer.» Morgen is 't Zondag, in den na middag zal ik hen verwachten.» ('t Vervolgt.) Pater GASPAR, Kapucion-Missiov.oris Panjab Engel sell Indie De Kermis nadert en onze voorraad EXTRA en DUBBEL-EXTRA vermindert alle dagen deze-bieren zijn nu goed op trok daarom raden wij onze Achtbare klienteel aan, indien zij met de kermis hunne genoodigden iets lekkers willen laten proeven, zoo spoedig mogelijk hunne be stellingen te doen opdat zij nog van de laatste flessdien zouden kunnen genieten. Dinsdag verspreidde zich in de- ge meente Beauraing," als een loupènd vuur, hel gerucht dat er zich aan de Grot weer eene merkwaardige gebeur tenis voorgedaan had.' Rond 10, uur, 'Dinsdag morgen werd het knaapje Willy Huclion, 3 jaar oud zoontje van den briefdrager van Piélón door zijne ouders aan de Grot gebracht. Sedert zeven maanden was dit kind lam aan beide beentjes. Er dient ech ter gezegd dat er in de laatste dagen een lichte beternis gekomen was in den toestand, maar oogenblikkeüjk moeten we er aan toevoegen dat de kleine in de onmogelijkheid wtfs een stap te doen. De ouders Huchon zaten godvruch tig te bidden aan dé Grot toen, rond 11 uur, liun zoontje opeens begon rond Ie loopen. Natuurlijk werd cïït merkwaar dig geval druk besproken en. lokte 'iet een-e gro'oté ontroering uit onder de overtalrijke personen die zich op dat oogénblik aan de Grót bevonden. We vertellen dc zaken zooals zo ons medegedeeld werden, zonder een stand punt in te nemen. Zeker is het echter dat dit feit onder de bedevaarders nog meer de devotie tot de II. Maagd aan gevuurd heeft. Z, H. de Paus naar St, Paulus buiten de Muren De «Msb.» verneemt van haar corres pondent te Rome Het staat thans vast, dat de H. Vadc: zich den 30slen Juni a.s. naar de basi liek van,St. Paulus, buiten de muren zal begeven, 0111 daar-d-e «Capella Papale» op het feest van St. Paulus bij te wo nen, hetgeen sinds .1870 niet meer ge beurd is. Inlu-sschen. gaan er te Rome geruch ten dat Zijne Heiligheid binnenkort ook een bezoek zal bréngen aan dc Cata comben. Ook spreekt men weer over een a.s. bezoek van. den H. Vader aan Castcl Gondolfo. Van een langdurig verblijf zal echter in geen geval sprake kunnen zijn, wijl li-et groote Castel, waar de Paus eventueel zijn intrek zal nemen, nog niet gereed is. Naar de Heiligverkla:mg der gelukzalige BernadetteSoubirous Rome, 27 Juni. De algemecne cpngregatie an Riten heeft dezen morgen vergadering ge houden in aanwezigheid van Z. II. den Paus, ter bespreking van het dekreet de tuto in. betrek met de heiligver klaring van Bernadëtte Soubirous. Dc geloovigen van het bisdom Nevers hebben den wensch uitgedrukt dal de heiligverklaring zou geschieden in 1933 (75e verjaring der verschijningen te Lourdes), en, indien mogelijk, op 8 December, feest van de Onbevlekte Ontvangenis. De Paus heeft daarvoor nog geen beslissing genomen. Het is nochtans zeker dat de heiligverklaring zal geschieden gedurende het Heilig Jaar, dus voor 2 April 1934. De Congregatie heeft zich ook bezig gehouden met de voorgestelde mirakels voor de zaligverklaring van broeder Saleziaan Dominicus Xavio, leerling van den Gelukzaligen Dom Bosco. BRUTALE AANRANDING TE ANTWERPEN Rond. 11 ure 's avonds werd op de Brouwersvliet, ter hoogte van het tun nelgebouw, Michaur Joseph, wonende Falconrui, 33, door een: onbekende in het Engelsch aangesproken en verzocht een weinig vuur te geven om eene siga ret te onsteken. Op het oogénblik dat Michaux aan dit verzoek voldeed bracht de onbekende liem een hevigen slag toe op de bovenlip, waardoor de man bij na het bewustzijn verloor. De aanrander nam deze gelegenheid te baat om een handtasch van onder den arm van, M.icliaux te rukken en er de vlucht mee te nemen, langs de kaaien De handtasch bevatte 2500 frank en zaakpapieren. De aanrander, vermoedelijk een vreemdeling, wordt door de politie der le wijk opgezocht. Aanrijding te Kortrijlc Dinsdag avond rond 6 ure. reed Vic tor Rosseuw met zijn rijwiel op den Gentschen Steenweg en wilde op een gegeven oogénblik de Staceghemst.raat inrijden, toen hij verrast werd door een auto, die uit de richting kwam van de markt van Kortrijk. Rosseuw werd ten Door een t)ij ongeval geciooci Dinsdagnamiddag, omstreeks 2 uur. heeft men Leon Vuylsteke, 42 jaar, schildersbaas, wonende Akkergems Ir, 95, te Gent, in de achterkeuken zijner woning dood gevonden. Het hoofd was doorboord door een revolverkogel. Uiti het ingesteld onderzoek blijkt dat Vuyl steke zijn revolver aan het kuisohon was en een schot plots afging. Het lijk werd naar het doodenhuisje der Bijloke overgebracht. Vliegongeval in Wallonië Maandagnamiddag gebeurde lo Mailley, een klein dorpje ten Zuiden van het kanton Namen, een ernstig vliegongeval. Een militair vliegtuig van Gossoncourt, bezet door twee on derofficieren, vloog op 200 meters hoogte boven Maillen. Plots stuikte het toestel naar bene den en kwam terecht in een veld. Men snelde de vliegers ter hulp. :De piloot Leon Mylle was slechts licht gewond, doch de observateur Le- opold Pochet, 20 jaar oud, werd met. een schedelbreuk opgenomen. Beiden werden naar het militair hospitaal van Namen overgebracht. De politie van. Rome zet liaar on derzoek voort over den aanslag die Zondag in het Vatikaan werd gepleegd. Maandag werd een persoon aangehou den over wiens eenzelvigheid men nog geen zekerheid bezit. Anderzijds weet men dat Zondag een kerel van ver dacht. allooi werd opgemerkt nabij de gronde geslagen en zijn yelo was I Obelisk der Sint Pietersplaals. Of.de ganscli fluk. Re ongelukkige zelf werd plfjU waar h.j gestaan had, vond men deerlijk gekwetst opgenomen en in een naderhand een paspoor p Historisch tafereel 8ste Vervolg. wij waren aan elkander, niets schuldig gebleven, mijnheer toch blijft Ligny nog maar een begin, van Waterloo... Ik mocht er niet bij zijn 'om goede redenen maar zij, die daar ■gestreden hebben, zullen een gevoel met hen ten grave dragen, dat geen goud kan opwegen. Is 't niet waar De landraad glimlachte, toen. hij be merkte: het kan zijn, kameraad, dat dc zegenkreten nooit vergeten worden. ■Maar te. Ligny hebt gij als helden ge streden en den zegepraal van Waterloo mogelijk gemaakt. Gij hebt Napoleon's leger verzwakt en Ney belet door te 'dringen te Quatre-Bras, op 15 Juni, den 18en voltooiden: wij, wat gij zoo wei begont. Beklaag u niet, dank God, integendeel, want op de velden van W a_ terloo is menig edel bestaan verdwe nen ja, ja, heer onderbrak de op- getogene soldaat. Ik wenschte ook tiaar te rusten, zes voet diep Wan neer de trompetten ons naar het laatste oordeel roepen, en men kan voor den Opperrechter eenen. bebloedden kop en een doorstoken hart toonen en daarme de bewijzen, dat men voor den vijand palvast heeft gestaan, borst legen borst... Dat dan de opperhoutvester yl nog wage te zeggen: de meeste hee ften zijn op de vlucht verloren Het aangezicht des mans werd don kerrood, bij bet herhalen dezer spot- naburig huis binnen gebracht.,Een bij geroepen geneesheer diende hem de eerste zorgen toe en liet hem naar zijne woonst in de Staeeghemstraat over brengen. Het slachtoffer.klaagt over ge weldige inwendige pijnen. BRA.ISTD TE IEPER Dinsdag nacht om 3.30 ure, huilde hot. noodsein over de ingeslapen stad. Er was brand uitgebroken in den werk winkel" van: den schoonzoon van Henri Roose, wonende rechtover het gemeen tekerkhof. De bakker die in het gebuur te woont bad het bij zijn opstaan be merkt en de inwtmers verwittigd. De vlammen sloegen hoog op daar zij een goed voedsel vonden in de talrijke ve- lobanden welke daar voor handen wa ren. Gelukkig, de pompiers met hunne autopomp waren spoedig ter plaats en konden na korten tijd den brand blus- schen. Alles bepaald zich bij stoffelij ke schade die tamelijk groot is. woorden, welke zijn meerdere in rang hem had toegestuurd. Von Schollin. trad tot den toornigen man; legde de hand op zijnen schouder, om hem te bedaren, -en sprak «Lind- stedt, laat hem toch klappen. Zij, die den veldtocht in Frankrijk hebben me degemaakt, die tot voor de poorten van Parijs voor D.uitscliland's verlossing gestreden en bun bloed vergoten heb ben, deze mannen dragen een eerege tuigschrift bij zich. Maar staat gij dan niet wel met den opperhoutvester Wij verstaan -elkander in het ge heel niet, lieer landraad, en zijn nooit te zarnen, tenzij de dienst zulks vor dert. Over het. algemen ben ik weinig vervaard van hem, dat kan hij niet ver kroppen... De opperhoutvester' is ei genzinnig, wil in alles gelijk hebben, en is in den hoogstcn graad heethoof dig, driftig... Ik bekommer mij niet om d-eze deugden, en doe mijnen plicht. Hij zou zichzelf als willekeurig rechter opdoen, en mcnschen mishan delen ondervroeg de landraad. De boekhouder streek met de platte hand over zijnen knevel, gaf een veel zeggend antwoord door zijn hoofdknik ken, tevens bijvoegende op eenen schier onhoorbaren toon: een weinig geduld, here landraad Gij zult er meer van hooren, indien gij maar cenigen tijd hiér blijft. Von Schollin richtte het hoofd op en sprak met al den ernst coner groot- schc en sterke ziel: ik denk het tegen deel, Lindstedt. Hij zal begrijpen; dat het meer dan tijd is om op te lrouden. Immers moet hij weten, dat ik vaste- Demetrio Solamon, geboren te Alexan dria (Egypte) en' gewoond hebbende irt Griekenland en vervolgens in Spanje. Men weet nog niet of er eenig verbond bestaat tusschcn dezen persoon, de eenzelvigheid van den man die Maan dag morgen, aangehouden werd en het paspoort in kwestie. Naar uit Brussel gemeld werd, is 'Dinsdag morgen om 8 ure de prinses Charles de Ligne, geboren Cliarlotte- Josephin-e van Gonlaut-Biron, in liaar, hotel der avenue des Arts, overleden. D.e prinses was geboren te Parijs op 19 'Juli 1854, en was in hare laatste oogenblikken omringd van hare kinde ren de hertogin d'Arenberg, en Prins Henrt de Ligne en hare kleinkindéren. De lijliplechtigheden van de overle dene zullen plaats hebben op het Kas teel Bellceil en in de grootste intimiteit. lijk beslist ben, zonder aanzien van personen recht te doen. Mischien is liét wiel zou fluis terde Lindstedt kortstondig Indien het heter gaat, dan zullen wij geene oude koeien uit den gracht halen... Ik vrees nochtans, dat gij een moeielijke taak onderneemt,.. Heer landraad, op uwe hoede, de man is gevaarlijk Op hoede zijn, wat wil dat zeg gen Ilij is boosaardig fluisterde de oude soldaat nog zachter. Dc hoofd- bedientle trad bij, bot hooren dezer waarschuwing nader, en vroeg dan zou 't kunnen waar zijn, wat de oude Jan Kunze nlij zegde. dat. de hont- slor hem zoo deerlijk liad geslagen? ;D,e landraad stak de ooren op, toen dc boekhouder vroeg naar getuigenis van den ouden Kunze. De hoofdklerk ing aldus voort Dc ouderling be weert, dat de Opperhoutvester, over ongeveer een jaar, een oude vrouw heeft doodgeslagen,, die bezig was met eenen bundel hout te rapen. Dan zou liij -oenen hoop lakken op het lijk ge schoven hebben, om te doen gcloovcn, dat dc takken, bij ongeluk, op haar ge vallen waren. Klap van oude Wijven! riep de landraad verontrust, terwijl Lindstedt zweeg Hóe kan men aan eenen be schaafden man zulk schelmstuk ton laste leggen De haal is 't, dien hij door zijn strengheid verwekt; het zijn luiaards en dieven, die hem. beschul digen... Misschien ook iets anders viel Lindstedt in plocli het is We), dat gij zoo zonder vooroordeel te werk gaat weshalve wij maar zullen zwijgen over het verledene. De houtvester heeft im mers reeds moeten zien, dat gij een on der man zijt dan uiw voorganger. Zijn geweten zal hem leeren en, waarschu wen; overigens, wat gedaan is, blijft gedaan. Mijn God, zulks ware immers af grijselijk, Lindstedt onderbrak de landraad Zijn er getuigen van -leze daad Ooggetuigen, neen 'antwoordde Lindstedt slechts eene kleinigheid Ik zelf had dc Vrouw den houtbunde! opgeholpen, wel honderd stappen van den hoop, waar ik twintig minuten la ter haar dood vond, zonder haren hun- del... Als zij dood was, kon zij haren bundel niet weggedragen hebben 1 Nu, wie tijd van leven heeft, zal zien. En dat zou dus Malchow gedaan hebben Hoe onrechtvaardig Neen, heer landraad bemerkte de oud-soldaat; nam de krijgshouding met bitsigheid aan, en wilde vertrek ken. Von Schollin zag, dat hij den inan had beleedigd; weshalve hij tot licm trad en met goedheid zegde oude krijgsmakker, scheiden wij niet vijan dig... Wij zullen de zaak nauwkeurig onderzoeken. Doe dat niet, heer landraad. bad de boekhouder, gij zult niet lang moeten wachten om nieuwe gevallen te onderzoeken, laat de oude maar rus ten. God behoede mij van de gedachte der verklikking; nochtans bedrieg ik jnij grovelijk, dan zult gij weldra gele genheid vinden, om mij recht le laten wedervaren Hij groette de landraad reikte hem de hand, welke de eerlijke man met warmte drukte. Dan; ging hij met vas ten stap naar buiten. Met stijve blik ken volgde de man, want een onbekend, alhoewel onwoderstaanbaar gevoel, boeide liCm aan den ouden krijgsmak ker. Vermoedde of voelde hij, dat deze m-enscli zijne toekomstige lotgevallen in banden had n. Een gevaarlijk manschap Terwijl de landraad den loop zijner gedachten volgde, verwijderde Lind stedt zich rustig langs dc populieren- dreef, die van het .kasteel naar het woud leidde. Achter den beschreven hoek, die naar den stroom spitsig af daalde, lag eene groote partij gevademd hout, hetwelk den volgenden dag moest naar de schepen gebracht worden. De boekhouder zou aanstonds overgaan tot overmetcn en opteckenen; dit viel in zijn ambt, dat hij al de werkzaamheden des opperhoutvesters konlrolecrde. Malchow had onder Napoleon's wille keurig Bestuur, de willekeur ruim- sclioos leeren plegen. De gewoonte was bij hem een tweede natuur geworden. Bovendien toehebt met al de gebreken, die uit de heerschzucht geboren wor den, trad hij thans óp als een ware dwingeland. Hij was een willekeurige huismeester, een wreedaardige vader, een hard echtgenoot en een onbeschoft ambtenaar voor al degenen, die onder hem stonden. Zelfs toondo hij weinig, eerbied xp.pi zijne pv-epsttcn, 't yervolg.;

De Volksstem | 1933 | | pagina 2