Wie is mijne Moeder LEKKER KRIEKENBIER Hei Beheer der Brouwerij ÖE GHEEST N. V. Aalst. (Aspirine De Gceaanvlucht van het Italiaansclia LuriiUskadsr Hevigs Brand te Issgem Omgeval aan da dokken te Antwerp-am 13 Juli. H. Anekletus, Paus en Martelaar. Nog- de H. Eugenius en Gezellen, Mar telaren. Eugenius was bisschop van Karthago* hij heeft met de geheele gccstelijkheid zijhéi' kerk, meer dan 500 in getal, onder de Vandaalselië vervol, ging stokslagen en liongerkwelling door slaan. Bij hen waren ook kinderen die het ambt van lezer waarnamen, allen '■doorstonden met vreugde de strenge kwellingen, van het ballingschap. i\e aartsdiaken Salutaris en Muritta leden jreeds voor de derde maal de marteling. Verloofd To Amsterdam doet het •gerucht de ronde dat Prinses Juliana ■der Nederlanden verloofd is met prins George, een der zonen van de Engelse he Vorsten. Prinses Juliana was Zondag op bezoek bij den Koning en de Konin gin van Engeland op hel Buckingliam- paleis. Wij willen bier even doen opmerken dat in Londensche Sócicly-lc.ringen een heel ander gerucht loopt namelijk de op handen zijnde verloving van prins George met... prinses Ingrid van Zwe den; verleden jaar was prins George op bezoek in Zweden. Prinses Ingrid is thans !c Londen en deze week neemt prins George haar, wet zijn eigen vliegtuig, mee de lucht in. Die fwoe schijnen dus malkander al heel goed te kennen. IV!. Poincaré te Spa. M. Poincaré, gewezen President der Fransche Re publiek, en: Mad. Poincaré zijn te Spa aangekomen, waar zij eenigen tijd zul len verblijven. De gewezen President zal er het ge- betonneerd verblijf van ex-keizer Wil helm kunnen gaan bezichtigen en phi. losofisch zeggen, met Brederco, dat het in de wereld soms kan verkeere. ,CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD Bnvalieden in den trein. De «Moni- teur» kondigt het volgende Koninklijk besluit ai' Eenig artikel. Ons besluit van 4 April 1895 is aangevuld met een artikel. 7bis, luidend als volgt Artikel 7bis; De reizigers zijn ver plicht aan de invaliden dé met" djezcr berken.ningsteekcn gemerkte plaatsen af te staan,.op vertoon van een bijzon dere kaart die getuigt dat zij moeilijk kunnen blijven rechtstaan», 't Had moeten overbodig zijn zulk be sluit af te kondigen. Valiede menschen zouden liet als eene eer moeten aan zien eene zitplaats af te staan aan ge- brekkelijke oud-strijders. Vermindering der werkloosheid. Het internationaal arbeidsburcel heeft zijn jongste statistieken gepubliceerd over den stand dor wereld-werkloosheid. Voor bet eerst wordt daarbij een ver mindering der werkloosheid .vastge steld. Een toenemen der werkloosheid stelt, het bureel echter vast, in vergelijking met de cijfers van het voorjaar 1933, in Tcheco.Slowakije, de Scandinavi sche landen en in Nederland. Het aantal Werkloozen bedroeg in Engeland den 26n Juni 2.438,108, of 444.771 minder dan op 22 Mei. Historisch tafereel 19de Vervolg iTjeze deugdzame vrouw deed haar hegrijpen hoe onwaarschijnlijk het was, dat de rijke moeder nog zoude terugkeeren dat zij vooral moest trachten zich nuttig te maken voor het huishouden aangezien hoven, de ge wone noodwendigheden, men nog met eene geringe jaarwedde moeder Weber te onderhouden had. Stella luisterde met aandachtigheid naar deze terecht wijzing, de waarheid drong in het onbedorven hart. Zonder morren ver liet zij den ouden Weg, en. liet zich door Lindstedt's echtgcnoote vormen tot eene ijverige helpster. In dezen gemoedstoestand verkeerde zij, toen wij haar leerden kennen.Doch wij hadden gelegenheid om den ont waakten droom der jeugd af te luiste ren, toen zij voor de stroohut stond,bij het verdwijnen der echtge.nooten Schol, lin. Het was een onverklaarbaar gevoel dat haar bezighield toen Fraicisca heón ging. Uit de diepte van; haar alleszins blij moedig hart, steeg een wensch op dien zij evenwel niet uitte aan hare kinderdroomen "gaf zij thans eene be paalde gedaante. Zoo wensch te zij, dat de moeder ware, welke zij hoopte we- der te zien. Haar gemoed was in eenen «ogenblik door een geheel tijdvak .des levens geschreden. In nadenken verslonden,keerde zij Generaal Balbo over 't vliegen in den mist IJet is mij gebleken, aldus Balbo aan een vertegenwoordiger van de «Intran- sigeant», dat het «blind»-vliegcn zwa re eischcn .'stelt aan de zenuwen der piloten. Het vliegen in: eskaderformatie is veel moeilijker dan, het maken van een solovlucht. Onze machines zijn uiterst betrouwbaar, maar in een dikke mist. is het natuurlijk zeer moeilijk, om de formatie te bewaren. Iedereen zal inzien voor hoeveel moeilijkheden de piiótent komen te staan, als zij 'hun: af stand van machine tot machine.en \an cseadrilel tot escadrille willen behou den. Bij het naderen, van de mistbank, ver volgde Balbo, heb ik onmiddellijk mijn maatregelen genomen. Ieder toestel kreeg' draadloos het bevel: Afstand vergrooten Vervolgens kreeg iedere mecanicien: nauwkeurige aanwijzingen over het aantal toeren der motoren, de vlieghoogte, en de kompas-inrichting, die gevolgd moest, worden. De orders Werden onmiddellijk uitge voerd. De twee toestellen, die iedcren groepscommandant volgen, weken 4 minuten* 45 graden uit, het eene naar rechts, het andere naar links, en, vlogen toen in de opgegeven compasrichting verder. D,e afstand tusschen de een heden was hierdoor vergroot tot 10 km. De afdeelingsoommandanten waren reeds te voren ingelicht, dat bij het naderen van een mistbank, de vliegsnel- heid moest worden verminderd en dat de afstand tusschen do escadrilles ver. groot moest worden. Maar ondanks al deze voorzorgsmaat regelen, blijft het altijd een moeilijke tocht.. In dergelijke gevaarlijke om standigheden heeft men steeds het ge voel, dat cr zoo aanstonds een ongeluk zal gebeuren. Een botsing is inderdaad zeer goed mogelijk. Maar onze armada heeft gelukkig geen enkel vliegongeval gehad. Wij mogen nu hopen dat wij ook de volgende etappes nje.t succes zullen volbrengen. Wij blijven hier in Reijkjavik, t,ot de atmosferische toestand zoo gunstig mogelijk is. Thans zijn wij hier in het gebied van een depressie: er slaat een sterke Wes tenwind, en de meteorologen' verwach ten storm. Maar ik heb heelomaal geen haast, ik behoef niet in Chicago te zijn, voor het einde van Juli. Langs de kust van Labrador Door kapitein Clarke, den gezagvoer der van het stoomschip' «Kyle» wordt gemeld, dat zich langs de kust van La brador ton noorden; van Cartwright groote hoeveelheden drijfijs bevinden. Nog steeds hangt Cr een zware mist maar uit Cartwright wordt gemeld, dat er uitzicht is op goed weer. Men gelooft hier echter, dat de weer- gestcltenis en den toestand van het ijs een verder uitstel van den tocht der Italiaansche armada noodzakelijk ma- kén. Het vertrek nog eens uitgesteld Reykjavik, li Juli. Het luchteska der van generaal Balbo hoeft eens te meer zijn vertrek moeten uitstellen. Men denkt dat het dit maal toe ie schrijven is aan zekere stoornissen in da werking der motoren, en dit ten ge. volge de gebruikte essence. Onïo LEZERS aanbevolen Extra öulkerljpeën DE RYCKE. 936flj Itooiletijk ongeluk te lovenitegem Maandag avond, rond 9 ure, kwam de lieer Cosyns Henri, 26 jaar, ongehuwd, notaris te Moerbeke.Waes.' die per mo to was en vail Sleydinge kwam, door de Breedcs'traat' géredén, om de groote baan. te nemerir'ibe motocyclist die met groote snelheid' bólde, kwam met ge weld terecht op;'den auto van M. Stan- daert van Éekloo. De schok was zoo hevig dat de auto werd weggeslingerd; de motorijder dié met het hoofd voor over was gestuikt, lag bewusteloos in een plas bloed. De ongelukkige- werd in een naburig huis gedragen, waar de. heer dokter Clócpiet, van Lovendegem, hem de eerste zorgen toediende en ver volgens per auto deed overbrengen naai de «Refuge de Marie» te Gent, waar hij oru 11 ure 's avonds, tengevolge, eener dubbele schedelbreuk bezweek. De veld wachter iPievótleyér, die bet eerste on derzoek instelde', verwittigde het parket van Gent. De auto van M. Slandaci t was nog al beschadigd. terug in de hut en begon voor de op warming van 's pleegvaders avondmaal te zorgen. Haar geest hield zich we derom bezig met de droomen der jeug dige jaren, maar de pronkerij en glans waren verdwenen. Edele en fiere ge stalten vreschenen in hare droomen en spraken, woorden vol medelijden en tee. dorheid lot haar over de lange ontbe ring. Geheel en gansch met dit nieuw ge voel bezig zijnde, zette zij zich op den eenigen blokstoel en steunde met het hoofd op de tafel. Een scherpe wind tocht wierp de hutdeui4 toe en hulde de droomster in dat halfduister,- wat zoo zeer behaagt aan dergelijken gemoeds toestand. Meer dan een uur zat zij daar half sluimerend,- Wanneer eens klaps een geruisch haar deed ver schrikken. Haastige, zware stappen naderden... de luide ademhaling van eenfen mensch die een zwaar werk verricht, werd hoorbaar. Bedeesd en verschrikt ter oorzake barer eenzaamheid, aangetast door eenen angst, welken zij, dochter des w'ouds, nooit gewaar was gewor den, sprong zij op, trok de deur vast toe en ketende ze van binnen. (De loopende kwam van den legen- overgcstelden kant, waar 'de landraad verdween, en moest nabij de hut gcloo- pen zijn, naar de opene plaats, waar de gereedschappen der houtakkers la gen. Stella legde haar oor tegen' de deurspleet om to luisteren... Geene stappen lieten zich meer hooren.Reeds stond, het meisje op het punt de deur De Brouwerij DE GHEEST N. V. Aalst, brengt ter kennis van hare Geachte Klienteel dat het speciaal bier voor het opsteken van Krieken dit jaar bijzonder goed is. Daar de kriekentijd aan breekt raden wij de liefhebbers van LEKKER KRIE KENBIER aan hunne bestellingen zonder uitstel te te doen, want de voorraad is niet groot. DOODELIJK ONGEVAL TE BAEL Vrouwi Maria Elisabeth Janssens, echtgcnoote van Edw Bernaerts, wonen, de op Velling (Bael) ging rond 9 uur des morgens naar het dorp, toen uit te genovergestelde richting Serneels Fr., schrijnwerker, te Betecom per moto kwam aangereden. 0e vrouw die sukkelachtig is, wist niet welke richting te nemen, liep heen en weer over .de straat en werd door de motócycliste geraakt en viel dood ten gronde. Dr. Willy Van Öen Bosch, van; Bete com, Was oogch.bliiike.lijk ter plaatse, doch kon sleclps den dood vaststellen. De vrouw was licht aan het hoofd ge_ wond; er besLpnd g.cen schedelbreuk. Zij moet zekér .aan.har.tyerlomm.ing zijn bezweken. Maandag'namiddag, rond 3 Vj uur, is er eensklaps brand uitgebroken in de ongebruikte vlasfabriek van Honoré Soenen-De Akker, en gelegen wijk «Ze- vecote» te Iseghem. Het vuur dot een gretig voedsel vond in de 5000 kilo le men, welke er zich bevonden, zette zich bliksemsnel voort..zoodat de vlammen de machienen aantastten. 0e pompiers, spoedig ter plaats be gonnen met de reddingswerken, waar. na zij den brand nógal spoedig meester werden". De schade is evenwel no.gal groot, vooral aan de lemen, welke totaal ver- neld zijn, en de machienen, die groote schade opliepen. Alleen het gebouw is verzekerd. De oorzaak van den brand is niet gekend. Ken officier zwaar gewond door een oor- logawedxiwe "te Blsene Dinsdagmiddag, rond 12 u. 15, ver liet kapitein Vigneron, groot oorlogs- gekwetste, secretaris van de Kommissie der pensioenen van weduwen en oor- logsweezen, zijn bureel op den Waver- sehen steenweg, te Elsene. Plots werd hij aangevallen door .de weduwe'van, een oudstrijder,d.e genaamde, -Madeleine Francois, 38 jaar oud, oorlogsweduwe van adjudant Dudion, woonachtig Es- touvellestraat te Schaarbeek. Sedert 2 jaar bekwam ze geen pensioen meer als oorlogsweduwe en stelde kapitein Vigneron daarvoor aansprakelijk. De vrouw loste een eerste schot dat doel trof, ze wilde nog. een; tweede schot los sen doch het wapen werkte niet meer. Kapitein Vigneron werd de borst doorboord door een revolverschot en in onrustwekkenden toestand naar liet gasthuis overgebracht. De daderes, Mevr. Dudion, viel be wusteloos neer op bet OQgenblik dat men haar aanhield en werd eveneens haar het gasthuis overgebracht. Hot parket stapte ter plaatse af. Dinsdag namiddag heeft een smarte lijk ongeval plaats gehad op nummer 251 der dokken, waar de Engelsche stoomboot sinds een vijf-tal maanden opligt. Het schip zou Woensdag ver trekken en daar voor ook waren twee matrozen den voorsteven aan 't schil deren. Ten gevolge eene verkeerde beweging viei een hunner, de 17-jarige Francis Gleed in het dok. Zijn makker wierp hem eene touwladder toe, die den dren keling kon grijpen. Deze wilde echter langs de touwladder omhoog klauteren, rhaar liét gewicht was le zwaar voor dén maat dié de' ladder .-.vasthield, zoo danig dat hij hét niet meer kon hou den én de touwladder moesï lossen, met het ongelukkig gevolg dat de jonge drenkeling terug in het water terecht kwam en verdronk. Vermoedelijk moet de touwladder om zijne beencn zijn geslagen, want natr het scheen kon de jongen goed zwem men. Smokkelaar feajj Ifewlo doodgeschoten In de Duitsche grensstreek bij Ven- lo is dc 121-jarige werklooze tuinier P. H. Op de Hipt, uit Goldern (Duitsch. land), door douanebeambten uit deze plaats op een smokkeltochl doodge schoten. Omstreeks 4 uur ontdekten surveil- leerende kommiezeni twee' smokkelaars, die badende door een beek dc grens overschreden en schijnbaar smokkel waar onder hunne kleeren liadd.cn ver borgen. Op bet ballgeroep bleef een der, smokkelaars staan. De ander nam de vlucht. Daarop gaven de beambten en- Role waarschuwingsschoten. Toen deze ook niet hielpen, werd op den vluch tenden smokkelaar gericht, die getrof fen werd. Onmiddellijk scholen de beambten toe. Zij' logden een noodverband. Het Moek,-dat ;dc smokkelaar een schot wond in zijn hoofd had gekregen'. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, werd de jonge ittan naar het ziekenhuis te Geldern overgebracht, waar hij in denloop- van dén. dag- aande bekomen smokkelaar werd aangehouden. Beider verwondingen is overleden. De andere smokkelaars -hadden ongeveer vijf pond koffie en tabak in: smokkel vesten ge borgen. De waar is in beslag genomen. Ongeluk aan het Albert-Kanaal Aan de werken van het Albert-Ka- naal tusschen de gemeenten Klein Ter- naaien en Canne deed zich een ernstige instorting voor. Men weet, dat voor den aanleg van het kanaal op deze plaats een loopgraaf gegraven wérd die op sommige plaatsen 60 meter diep is. Werklieden waren op deze plaats aan den arbeid, toen plots, van het hoogste gedeelte van den berg, zich een zand- massa losscheurde, die op ruim twintig ton geschat wordt, en rollend langs de helling, in de diepte neerstortte, Daar waar de instorting plaats greep waren twee werklieden aan den arbeidt Een ervan had een zeker gerucht waar genomen en had zich nog kunnen "red den. Hij had echter" zijn werkmakker niet meer kunnen Waarschuwen, die door de ontzagelijke zandmassa bedol ven werd. Slechts een uur later wérd het lijk van den ongelukkige bevrijd. Die dood was ingetreden door verstikking, ter wijl tevens de schedel en de wervelko lom gebroken waren'. Het slachtoffer is de 36-jarige Leo. pold Macrtens wonend te Zellik en va der van drie kinderen. De 'rijkswacht van Canne kwam ter plaatse en waarschuwde het parket van Tongeren. te openen, om van de dikke duisternis verlost te wórden, toen het geruisch zich wederom liet vernemen... Zij hoorde duidelijk dal de loopende eene hcutsleep voorttrok, gedurig haastiger tot dat liet geloop met' spook.i rhtigc snelheid voortging en welhaast uit ha re nabijheid verdween. Thans sloop zij uit de hut en blikte oplettend langs den rijweg, die schier rechtlijnig het woud doorsneed. Niet verre van den weg naar het dorp Swechten,' liep een tweede weg over den rijweg. Stella, kwam r.og ten gepasten tijde om den oppërhoutves. ter von Malchow te erkennen, die zij nen eigenen persoon! voor de houtsleep had gespannén waarop een zwaar voor werp lag, dat zij niet kon onderschei den. Malchow naderde het puilt, waar hij den weg naar Swechten ging in slaan. Voorzichtigheidshalve hield Stella zich tusschen de boomen, tot dat de woeste ambtenaar verdwenen was want zij voelde Izréh niet op haar ge mak en wensch te hem 'niet té ontmoe te n. Ondertusschén was de milde ëiï kal me avond ingevallen, de zon was se dert lang verdwenen de boschzangers zwegen-, ter uitzondering van den nach tegaal, die zingende Van takje tot tak je huppelde. Op de opene plaats waar het vademhout1 lag gestapeld, heersch. te nog -een sooft van avondschemering bloedstrepen lippen door het uitspan sel. Stella keerde zwaarmoedig naar huis, haar brein kwellende met gedachten: Wat. verrichtte Malchow zoo laat in het woud Waarom spande hij zoo groote krachten in, bij het voorttrekkni. dczc.r housleep', waarop men maar -blokken Vervoerde Wat lag op deze sleep De woning haars pleegvaders Rg cp den boord des wouds, tegenover de vo- ning van heer Swechten' op honderd stappen afstands. Lindstodt bewoonde dit buis met toestemming der overheid tegen Male,how's wil, alhoewel hij de helft maar mocht gebruiken, zijnde de andere helft een: keuken, een kamer en eem slaapvertrek bestemd voor den boschwachter. Deze laatste bezat een eigen huis ie Swechten en verkoos van zijn recht geen gebruik te maken, uit genegen- beid voor den boekhouder, die er zijne z-ieke zuster, vrouw Weber in' plaatste. De opperhoutvester had reeds' gepoogd over deze hélft anders le beschikken; maar hij was mislukt in zijn voorne men. Immers Lindstodt liet zich niet gemakkelijk van zijn recht berooven Hij sloeg geen acht op Malcbow's be dreigingen, kweet zijnen plieïnJ en had hem, sedert bijna veertien: jaren, bet hoofd geboden... Wij zullen weldra zien, waarop het was uitgeloopen. Toen Stella buiten het woud kwam en zichtbaar werd, onthaalde baar eori luidruchtig jubelgeroep. De drie zoon tjes van Lindstedt stonden voor de hof- deur op schildwacht en schreeuwden alle 'drie te gelijk moeder', moe der, daar komt zuster Stella De kleine Otto, met zijn verband om het hoofd, liep naar; haar, to gejmoed en i Drukkende Sïiffe veroorzaakt lichf lievige hoofdpijn. Neemt dan, als altijd, Aspirine-Tabletten.' >f product van vertrouwen! Lei op hei BAYER-kruis, Tuben van 20 Tabletten frs. 9.00 Kleine Verpakking frs 4,25. berichtte moeder Weber is gansch nerseh... zij heeft luidkeels gejam merd en getierd... zij" is m hare kamer; en wil niemand binnenlaten. Stella haastte zich, moeder Minelle, Lindstedt's gade, kwam haar op den dorpel te gemoe.t Het gezicht der pleeg moeder drukte de hoogste ongerustheid uit. Weshalve Stella haar vroeg moeder Mihetle, wat is er gaande ge weest Hebben de dorpsbengeis op gespeeld... of heeft een vreemde bede laar mijne arme mama .Weber schrik aangejaagd Vrouw* Lindst'edt schudde haaf hoofd en antwoordde zachtjes: er is niets der gelijks voorgevallen. Het kwam plotse- lijk op gelijk eenbliksemstraal, die door het wolkeloos uitspansel schiet,... Gij waart nauwelijks in het woud ge gaan, om voor vader het avondmaal te dragen... gij weet mama Weber zat hier op de hofbank... eensklaps richtte zij zich op' en ging naar het woud, langs den Swechtenerweg... Dit baarde mij een groot genoegen1, want haar gelaat liet een helderheid zien, die in de stralen der avondzon op: eenen gouden krans geleek... mijn goe de God dacht ik, weinige dagen zullen haar nog vergund zijn, dat haar over gang tot het eeuwige leven, zacht zij. Plotseling stoot zij een' vervaarlijk geschreeuw uit... Alsof zij 'door een verslindend dier achtervolgd wierd,- komt zij huiswaarts gelooperi..; ?ukt"dé hofdeur open, onder, het aanhoudende; getier en geroep 9 K't Vervol

De Volksstem | 1933 | | pagina 2