RadiO'Verrassingstrein Boe!str.Rïtl.y.DffltoioMt Ouderdomspensioenen Vele Lezers denken dat onze DE GROOTE VERRASSIAGSTOMBOLA mei luimige en schoone prijzen •- Technische Scholen it Apotheek MEGANCK Internationale Hondantanloonstelllng Provinciaal Bestuur van Oost Vlaanderen Zomerprijzen Dt Firma Amand De Kegel Zoon ilezelfd# «*g zal Toigen els de train van MAANDAG 3 JULI laalstledan. MIS LEZERS Voor onza rais tan Maandag 31 Juli liobban wij zeil een ganacha nieuwe wegwijzer met stilstanden gemaakt, welke ten minate zoo schoon an gemakkelijk zal wazen als de eerste reis, ook hebben wij onderweg lots gansch nieuws die ons da reis veel zal veraangenamen. De prijs van het middag- of avondmaal in de spijswagen ls 12,50 fr- Neemt dus onmiddellijk uwe coupons, en wacht niet tot als het te laat is 1 Het getal reizigers is beperkt. De coupone mogen van heden afgehaald worden In bel Bureel der VOLKSSTEM, Kerkstraat, 9-21, te Aalst. Telefoon 114. -4 O Franten per persoon. 225 irr. voor Q personen (compartiment) Het Plechtig «JAARGETIJDE voor de zielsrust van Mijnheer Edmond Brandt zoon van Mr Frani en Mevr, Louise VAN NUFFEL zal plaats hebben Maandag 17 Juli om 8 u. ia de kerk van den Ht Martinus. SLAGEN. Van Hoebroeck isidoor van Lokeren kreeg op 2 Februari 11. ruzie met Vercauieren Isidoor,ook van Lokeren, over dezes zoon. Vercauteren ging zijn zoon met name Marcel verwittigen. Beiden kwa men terug naar de herberg waar Van Hoe» broeck nog zat. Van Hoebroeok begon va der Vercauteren te verwijten. Toen daagde Marcel op. Eene algemeene vechtpartij ont stond, waarbij de genaamde Van Avermaet Petrus, eene goede kennis van Hoebroeck, zich voegde om dezen laatste te helpen.Maar zijn rol was onbeduidend, aangezien de Rechtbank hem vrijspreekt. Van Hoebroeck gaf vader Vercauteren zware slagen in het aangezicht- Marcel Vercauteren sprong dan naar Van Hoebroeck en gaf deze eenige stampen om zijn vader te kunnen verlos sen, Vercauteren Marcel wordt verwezen tot 850 fr. boet, en Van Hoebroeck tot eene maand gevangenis en 182 fr boet. Boven dien zal hij aan vader Vercauteren betalen als schadevergoeding eene som groot 5185 fr. eisolibaar bij middel van lijfsdwang waarvan de duur op ééne maand wordt be paald. GROVE ONVOORZICHTIGHEID. Van Caelenberghe Charles-Louis van Lede bad in December II. het bezoek gekregen van eenen deurwaarder, die beslag had ge legd op zijne meubelen- Van Caelenbergh kon dit maar moeilijk kroppen, en op eenen acboonen dag trok hij er van onder een aan tal der inbeslaggenomen meubelen medene mend. Dit kost hem thans 350 fr. boet. VISGHVANGST. Van Onderbergen Georges, van Zele, stond op 20 Mei 11. te visschen in een water in verbinding met de Schelde. Opeens stond er een toeziener van het beheer van Waters en Bosschen nevens hem, en deze maakte aan Van Onderbergen wijs, onder vorm van een flink proces ver- baa, dat hij vischle met een verboden tuig, namelijk een kruisnet, dat het in verboden tijd was, en dat hij bovendien geen geldig vlsohverlof had. En dit alles kost aan Van Onderbergen 522 fr. boet, voorwaardelijk. DOODSBEDREIGINGEN. Lemeire H., van Erondegem, leeft in onmin met Zijn zoon Victor, kwestie van eigendommen. Op 19 Januari U. was Lemeire Victor bezig een muurtje te plaatsen op zijnen eigendom, die paalt aan dien van zijn vader. Lemeire Hubert kon dit niet uitstaan, begon ruzie te maken tegen zijn zoon Viotor en daar deze weigerde het muurken af te breken, uitte vader Lemeire grove bedreigingen tegen zijnen zoon. Dit kost aao vader Lemeire 210 frank boet. MELK VER VALSCHINQ. Vercauteren Albert van Nieukerken Waas. stelde op 22 Maart 11. botermelk te koop. die bij ouder, zoek bleek vervalscht te zija door toevoe ging van water. Daar het bleek dat Ver- oauteren onwetend was van die vervalschlng wordt hij slechts verwezen tot 140 fr. boet. POGING TOT DIEFSTAL. Moreels G. van Antwerpen, was op 14 Deoember II. te Beveren Waas aangekomen per rijwiel. Gekomen aan een kapelleken, stapte hij met eens af, stapte naar het heiligdom en trachtte den offerblok open te breken. Doch hij werd verjaagd door personen die van verre zijne handelwijze hadden gezien. Moreels loochen de eerst alle pliohtigheid, doch bekende daarna te hebben gehandeld uit nood. Hij wordt verwezen tot twee maand gevang. ONDERSCHEIDING. - Wij vernemen dat de heer Xavier Eeman zijn eindexamen met groote onderscheiding komt af te leg gen van Dokter in geneeskunde. Beste gelukwenschen, De Karmelieten wijk kermis Belangstellend zien de Aalstenaars uit naar de alomgekende folkloristische Karme- lietenwijkkermis, die telkenjare op het Kermisprogramma van het oude Aalst een zeer belangrijke plaats inneemt Ziehier wat de belleman van deze beruohte en kluchtige wijk ons aankondigt Zaterdag 15 Juli begint 't sport I De kanonnen van den vrede, de klokken en de beiaard zullen aan de oude Keizerlijke zesde kond maken dat de Karmelieten fees ten 1 De Jury zal de wijk bezoeken om de uitstallingen en versieringen te bewonderen. Te 9 u. Groot Muzikaal Verbroederings feest der geburen f Zondag 16 Juli Groote versiering Gansch den dag door leute en plezier In al de huizen en bijzonder bij de itaminébazen. Te 9 n. 's avond», Groot Symphonisoh Concert, door den Kunstkring «Lyra» ond leiding van h. Jos. Cammaert, Maandag 17 JuliJaarlijksche buiten gewone Jaarmarkt van alle levend gedierte. Ze heeft plaats op de Keizerlijke Plaats, te 10 ure. Om 10 1/4 ure groote Kaatsprijakamp op de Veemarkt Te 2 u, Patatterkoers in de St Jorisstr Te 8 u. Groot Hanengevecht onder de Overdekte Botermarkt (gendarmen niet toi' gelaten Te 4 u, Pietoletkoers in de KorteNieuw- straat, en om te eindigen 't bijzonderste punt van den dag Traditioneel vermaard Volksbal onder de overdekte Botermarkt, die prach tig zal versierd en verlicht zijn Woensdag 19 Juli, om 8 ure, plechtige HMis aan het Hoogaltaar in de St Mar- tenskerk tot lafenis der ziel des overleden geburen, AaJstenaars Houdt den goeden ouden Vlaamschen geest onzer stede in eere I Viert de Karmeüetenwijkkermis. VAKSCHOOLSTRAAT, AALST SCHOOLBEZOEK Op Zondag 23 Juli 1933 van 14 tot 18 u. zullen de lokalen en werkhuizen toeganke lijk zijn voor het publiek. De leerlingen zullen in de werkhuizen zijn. N. S. B. Afdeeling Aalst, Geachte Leden. Zondag toekomende, 16 Juil. allen naar Ga vere voor de vtaginhuldiging. Deze afdeeling heeft met oneerlijke middelen te kampen tegen een gemeentebestuur die zijn plicht niet be- grijpt. Dus allen op post voor do verbroedering met deze afdeeling. Inschrijving bij Julee Verspaille tot Zaterdag avond. Vertrek te 12 1/2 ure'a middags, Bijeenkomst in't Lokaal. Hot Bestuur, KUNSTLEVEN Het Bestuur der Koninklijke Rederijk- kamer «Da Catharinisten» heeft de eer iljn talrijke werkende- en eereleden uit te noodigen tot de plechtige aoademische zit ting, op Zondag aanstaande, te 10.30 uur, in de feestzaal van het Stadhuis, waarop Meester Valerius De Saedeleer, onzen be roemden landschapschilder, het diploma van eereburgerschap van de stad Aalst zal over handigd worden. Alle Catharinisten rekenen het zieh tot plicht dezen beroemden kunstbroeder, door hunne aanwezigheid op deze plechtigheid, een getuigenis hunner vereering te geven, Bijeenkomst in 't lokaal «Het Paviljoen», Groote Markt, te 10,15 uur. TOMATE Soep saua oogenbllkkelijk klaar TOMATE - Gewaar borgd door zija supe- rloritelt. TOMATE Beter dan de beste. TOMATE - Bereikt in Belgiö 80 0/0 van het totaal verbruik. 211 De ouderRopisjiensioenen zullen be taald worden tëen stadh'uize (trouwzaal), telkens van 20ot 4 uur op.de hierna volgende dagén en per letter van fami lienaam, niet sneer per nummer. Maandag 17 Juli voor de letters A en B Dijnsdag 18 Juli voor de letters C en D. (tot Delvoye) Donderdag 20 Juli voor de overige D Maandag 24 Juli voor de letters E tot M Dijnsdag 25 Juli voor de letters N tot T Donderdag 27 Juli voor de letter V (tot Van Dijck) Vrijdag 28 Juli voor de overige V tot Z Aanmerkingen. Indien de pensioen gerechtigde belet is zich te verplaatsen kan het pensioen aan een daartoe aan gestelde persoon uitbetaald worden mits een getuigschrift van den genees heer (zegelvrij'y en eene volmacht (ze gel- en registrafièvrij)van de gopen- sionneerde. De handteekening van den gepensionneerde moet door het gemeen tebestuur gelegaliseerd zijn. Een le- vensbewijs van deze gepensionnqerde moet bij elke betaling voorgelegd wor den. De eerizelvigheidskaart van alle pen sioengerechtigden zal streng geeischt worden. Pe Ontvanger der Belastingen. A. SCHOTTE. Katholieke Middenstandsbond van Aalst en Omliggende Het bureel, gevestigd in ds KORTE 20UTSTRAAT, 40, te Aalst, verschafte Steeds inlichtingen over 1. Vermindering van grondbelaa'ingen 2. Fiscale Diensten 3. Schuldvorderingsdiensl 4. Leerlingenwezen 5. Leenkas voor kleine werktuigen 6. Verzekeringen (tegen brand, persoon»- lijke verzekeringen, werkongevallen, levens verxekerüigen. enz.) 7. Hulp voor kredietaanvragen 8. Leeningen aan verkoop op krediet 9. Middenstandszegel 10. P«n8ioenkaarten voor werklieden 11. Loonboekjes, bedrijfsbelasting, crisis, taks. Bureel open eiken Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren. Middenstanders, maakt van deze gelegen heid gebruik. Laat U inschrijven in onze organisatie. Leest en steunt ons blad «Mid denstand-Burgersblad». Dp Bauwepaepis over de Beieekenis van II Juli De rede, door Dr Bauweraerts gehouden. Donderdag avond, ter geleeenheid van de li Julivierlng (Davidsfonds) gaf ons een diepen kijk op de bezielende beteekeni?, voor ons huldig Vlaanderen, van het ge- sohiedkundig feit. Wij moeten leven in den geest van eeuwi ge traditie onze oude gevoelens opnieuw in ons opwekken, ten dienste van Vlaanderen, dat zijn volledige kultureele zelfstandigheid wil. Ons volk was, in die tijden, meer dan nu, godsdienstig, gehecht aan den Paus van Rome. Het had aanleg tot de kunst, ge groeid uit het eigen volk zijn schilders maken nu nog den roem uit van Vlaanderen en uit onze streken gingeen heele vernieu wing der muzikale kunst de bouwkunst (heel Vlaanderen is één museum), is gespro ten uit de ziel van het volk (zijn God, zijn vrijheid.) Vlaanderen wilde zijn eigen taal, één met zijn natuur, zijn heel wezen. En, zoo wij 11 Juli vieren, gedenken wij die grootheid van ons volk. Daarin ligt een kracht tot hernieuwen. Wij moeten de gaafheid der volksziel be oogen, met, al» groot steunpunt, de goheoht- heid aan het Roomsch Katholiek geloof. De natuurlijke solidariteit loopt nu schipbreuk tegen aide menigvuldige antipalieën die nu heersohen zij worden gesublimeerd door de werking van ons Katholiek geloof. Ons land is een erfenis ons door de voor zaten nagelaten, na noesten arbeid. Wij hebben meesterschap over dezen grond en mogen de vreemdelingen herbergzaamheid verleenen, doch, op voorwaarde dat zij, tegenover de volksziel, die herbergzaamheid niet misbruiken. Helden vieren beteekent een gedeeltelijke gelijkmaking. Wij willen ons eigen kuituur verrijken en ons volk eraan deelachtig maken. Het nationale is niet het hoogste bij ons volk, doch wel de menschelijkheld. En ons eigen kuituur is het noodzakelijke om tot die menschelijkheid te komen, gericht door zelfeerbied. Het Davidsfond?, door zijn stadige wep- king, is in overeenkomst met 11 Juli«Voor God. Taal en Vaderland I». Offeren wij ons voor Vlaanderen. De Davidsfondsers moeten apostels zijn, die hun volk hooger leiden willen tot kultureele en zedelijke hoogheid van Vlaanderen. En, om die rsde van Dr J3ouweraerts mede te smaken, zijn diepgaand woord in ona Vlaamsch leven óp te nemen, waren er veel, veel te weinig toehoorders. Had de lastige regen de afwezigen weer houden Staat Vlaamsch geestesleven niet hooger dan enkel oogatreelendo aantrek» kelijkheid Heropening der 7, KATTESTRAAT, AALST op 15 Juli aanstaande Uitvoering van alle Doktervoor- sohriften. Inlandsohe en vreemde specialiteiten 1366 M Gemoets. Stadsmeisjesschool nr 1 TEN TOONSTELLING van de werken der leerlingen Bewaarschool. Lagere school. Avondschool. Open op Zondag 16 Juli, van 10 tot 12 u. Maandag 17 Juli, van 14 tot 18 u. Ingang Lange het Vredeplein (Kat.) Vtaamsche Toeristenbond TAK AALST Een prachtreis naar Zwitserland voor flinks fietsers Vertrek uit Brussel (N.) op Zondag 23 Juli, te 8 u.'s avonds. Per trein over Luxemburg, Metz, Straatsburg en Basel naar Bern. Na liet middagmaal en het bezoak aan de prachtige bondshoofdstad van Zwitserland fietsen we naar Thun en langs het meer van Thun, met heerlijke uitzichten op het meor en de besneeuwde bergtoppen naar Interlaken. Per fiets naar Lauterbrunnen Te voet naar Mürren overheerlijk uitzicht op de sneeuw, en ijslandschappen van 't Berner Oberland. Boklimming van den Allmendhubol (1938 m.), eender mooiste uitzichtspunten van Zwitser land. Bezichtiging van de indrukwekkende Trümmelbachfallen (met lift). Per bergspoor naar Wengen. Eenig-mooie voettocht met voortdurend uitzioht op Jungfrau Silberhorn en Schneehorn, naar Wengerall en Kleine Seheidegg, Verder te voot naar den Eigergletscher (2323 m.}. Wandeling op den gletscher en bezoek aan do ijsgrot. Naar Grin- delwald, hot nevelige Alpendorp, aan den voet van 2 gletachers. Per fiets naar Interlaken.Nu doen we een fietstocht langs een weg, eenig in Europa. Langs het meer van Brians naar Mei- ringen (bezoek der grootsche Aarekloof). Ver der door het Haslital naar Innertkirchen en den Handekfall. Naar het Grimsalhospiz, met het donkera Grims.elmeer en don Grimselpas (2182 ra.) Wat verder zien we de tragische Totensee. Nu daalt de weg onrustwekkend langs den steilen Maiënwand naar GJetseh. De weg klimt nu weer naar het hotel Belvédère, prachtig gelegen op 1272 m, hoogte aan den Rhonegletscher. We vernachten in dat hotel. '«Anderendaags naar den Furkapas (2431 m) heerlijk Uitzicht I Nu gaat het steeds bergaf door een grootsch landschap naar Hospenthal en de belangrijke wintersportplaats Ander- matt. Door de woeste Scböllenenkloof met de Dui velsbrug naar Gosehenen, met den ingang van den St Gotthardtunnel. naar Wassen fkeertun- nels), Amsteg en Altdorf. Verder naar Fluëlen aan het Vierwoudstedenmeer. We volgen nu de bekende Axenstrasse lang» en het meer, bezooken de Tellskapol en fietsen over Brunnen en Gersan naar Küssnacht. We beklimmen den Rigi en overnachten er om den zonsondergang en opgang te bewonderen. 's Anderendaags naar de prachtige stad Luzern en over Sursel naar Aarburg en Olten. Vertrek par trein naar Bazel, Straatsburg cn Brussel Aankomst te Brussel op Zondag 30 Juli. om 7,45 u. 's morgens. Prijs: 1090 fr. alles (behalve drank) inbegre pen. Onmiddellijk inschrijven I Slechts nog een paar plaatsen vry. Onze Aalstersche Hondenclub S| Rochus geeft op 23 Juli een tentoonstelling waar de kampioenen en eerste prijahonden van allo ras sen zullen aan deel nemen, Aslstenaars met schoone honden worden verwacht en verzocht in te schrijven. Drie duizend rank prijzen in geld en voorwerpen Veel inwoners van de stad loofden mooie prij zen uit, die met dank aanvaard werden. Komt zien op 23 Juli in de oude Jongens school, Vrijheidstraat (Kat) van 9 ure 's mor gens tot 6 uur 'a avonds. BERICHT Het examen van gemeentesecretaris en dat van gumoonteontvauger (2® en laatste zitfe^d 1933) zullen plaats grijpen op de volgende dagen a) schriftelijk examen van gemeentesecreta ris in gemeenten van 2.500 inwoners en meer 14 en 15 September b) schriftelijk examen van gemeentesecreta rie in gemeenten van min dan 2.500 inwoners: op J4 September c) schriftelijk examen van gemeenteontvanger op 14 September. A) mondeling examen voor allen op later te bepalen dagen. De personen die verlangen deel te nemen aan een dezor examens kunnen zioh laten in schrijven op liet Provinciaal Bestuur te Gent, van lieden af tot 31 Oogst, van 9 tot 11 uur, of wel hunne schriftelijke aanvraag en terzelfder tijd het bedrag van het inschrijvingsrecht stu ren aan den Heer Gouverneur voor gestelden datum. Na 31 Oogst zal geene aanvraag tot inschrij ving meer aanvaard worden, onder welk voor wendsel ook. Programma op aanvraag. De kort9 inhoud der vakken wordt aan de ingeschrevenen ver schaft tegon vooralgaandelijke betaling. Het inschrijvingsrecht is bepaald op 100 fr. voor de candidaten-secrotaris on 50 frank voor de candidatsn-ontvangors. Geeraerdsbergen H. Hartbetooging Van hier en daar verneemt het inrichtend Comitó van de H. Hartbetooging van 13 Oogst aanstaande, dat in sommige kerken van het Bisdom Gent, nog geen plakbrief van de betoo ging uithangt. Wij veronderstellen dat het hier parochies gelden die bij vergetelhoid geen plakbrieven hebben ontvangen. De EE. IIH. Pastoors en Bestuurders van H. Hartbonden en Xaverianengenootschappen die in dit geval varkceren, gelieven het Secretariaat van hol Vlaggefeest, Kattostraat, 44, Gee raar dsbergen, hiervan to verwittigen hun zal dan onmiddel lijk eon plakbrief worden opgestuurd. Wij richten tevens oen oproep tot de EE. HH Geestelijken, opdat za zoo spoedig mogelijk hun toetreding tot do betooging inzenden, om ons toe te laten binnen kort do speciale treinen en tranis aan te vragen. Alle wenschen en wen ken hieromtrent worden mot dank aanvaard. -4.de H voor Kunst, Handel en Nijverheid rtgerioht in de ruime lokalen der Leger- puptllenschool den 21, 23, 24, 27, 30, 31 Juli en 3 on 6 Augustus e.k. Concerten, Volksbals, Tombola, Vermake lijkheden, Versieringen, Klectrische Ver- lichting der Hovingen. Ingang: 2 Frank. De toegangskaart geeft reoht tot deelne ming aan de prachtige Tombola. De Bonden van het H. Hart gaan op Zondag 30 Juli 1983 naar dt Pas siespelen van Naney. 600 tooneelipelers en figuranten. 16 Bedrijven. 17 Kooren- 18 Tafereelen. 6 uur vertooning van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, Gansch de zaal voor ons gehuurd. Vertrek den Zaterdag avond met speciale treinen. Aankomst te Nancy Zondag morgen om 6 uur. Om 6 1/2 ure Communiemis op gedragen voor onze Bondsleden door Z,Exo. den Bisschop van Nancy. PASSIESPELEN. Daarna rond 5.30 u. vertrek om Zondag avond thuis te zijn. Ongehoorde gunstprijzen, Treinbiljet Forfaitaire prijs van 65 fr, (heen en weer) van welke statie ook (met inbegrip van reisboekje met plan en beschrij ving van Nancy, alsmede van de inrich» tingskosten.) Ingang Passiespelen Eerste rang 35 fr Twee rang 30 fr. Derde rang 24 fr. Vier de rang 17 fr. Vijfde rang 12 fr. Daar het aantal plaatsen beperkt is, ia spoedige insohrijving noodig. Alle inlichtingen verkrijgbaar bij de E H. BondibestuurderB en ijveraars. kaatsen •.Donderdagavond, wierd, ondanks liet' slechte weder, de vierde afvallingslultep der Diepestraat, gespeeld tusschen dö Houtmarkt en Electro-Sport. Spijtig dat de hemelsluizen maar im mer bleven openstaan, want deze beide partijen zijn elkander waart, en 't is voorzeker de schuld van het slechte we_. der, dat het spel dat wij te zien kregen van minder gehalte was, nochtans; brachten zij het tot 8 spelen gelijk, om ten slotte de overwinning ie laten aait de Houtmarkt met' 10 spelen 51 vijftie nen om 8 spelen 50 vijftienen. Electro-Sport verliest 6 spelen vurj 40 gelijk de Houtmarkt 1. Zondag werd de halve finaal gespoeld tusschen Nieuwe Beekstraat, Diepe straat I, Erembodegem (Grot) en IIouL markt. Zaterdag avond loting. Maandag 17 'Juli finaal. En voor wanneer nu het hcroepenl spel tusschen Aimé Van Hover, en Jo-« zcf Borms VOETBAL KOSTELÖOZE TOMBOLA Hierbij wordt aan de leden van den «Overal» bekend gemaakt dat de loting voor den Kosteloozen Tombola, aangebo den aan de leden deelnemers van den licht» stoet, zal plaats hebben in liet lokaal van do Esro-sixpportersclub Overal Kattostraat 62, op Zondag 16 Juli te 8 uur avonds. Voor wie zijn al die vele mooie prijzen WIE LRU DEN Mijlbaka (wijk Borroputja) Sclioono Baar.koers voor Beginnelingen, op Zondag 16 Juli 1933, gegevon door de gokenda herbergiers Alf, Ringoir, Alf. Sp-aeus on Jozef Roelandt en met de medewerking van don rij wielfabrikant Gust. Do Ruyeschor. 600 fr. prijzen, Afstand 60 kim, Eerste prijs 125 fr en palm tweede prijs 65 fr en tube verde s 70, 00, 50, 43, 33. 25, 20, 15» 10, 10. Inschrijving van 1 tot 2 uur bij A. Ringoir. Venrek te 9 uur bij Alf. Spaens. Aankomst bij Jozef Roelandt. Deze die op den omloop premiën willen ge® ven, worden verzocht het bekend te makon aan het Bestuur, 1 -VVV TE HUREN rechtover den ingang van 't Park nf 6, schoon benedenhuis, 4 plaat een, koer, rolder, pomp- regen- c-q atade- water, gaz, electriek. Matige huur. Bevra gen Zonnestraat 51, 1367 Voor uwe bestellingen van HUISKOLEN Mussohenkoppen, Anthraeietenookea enz. wendt men zioh in volle vertrouwen tol het oud en welgekend Huis. 186® Amand De Kegel Zoon Vraagt onze Zomerprijzen en vergelijkt# Burgemeestersplaats 16, «Telefoon 623

De Volksstem | 1933 | | pagina 3