LEKKER KRIEKENBIER Wie is mijns Moeder Eene smokkelzaak Boleldiofstal te Spa Hst Beheer dei Brouwerij DE GD EEST N, V. Aalst. te Oestenile De wonderbare gebeurtenissen TE BEAIIIAIAG Aftruggelaars aan hei werk in De Panne Zware brand bij Luik Sle moord te Zant vliet 16 Juli. Cnze Lieve Vrouw van den Berg Karmel. Nog de H. Reiniidis, Mai'igd en "Mar (tel ar es."Zij »vas.-.-dé dbahtor van" den igraaf Wijtgerd en van de II. Am el- bergs. Vroegtijdig wijdde 'dj zich aan God toe en woonde 'n lijd te midden: der ■wereld. Na eene bedevaart naar h Heilig Land èn een ver-blijf aldaar van fccven jaren: trok zij zich terug in dc '^cjenz/aamlieid van Sai 11 tes (Henegou wen). Zij leidde daar op liaar eigen- Hom- het leven eener kluizennres. Rond het jaar 680 werd zij daar te £amen met hare gezellinnen door de Saksers omgebracht. Vele wonderen .geschieden op haar graf. 17 Juli. H. Fredegand, Abt en Be lijder. Hij evangeliseerde vooral de treek van Antwerpen, waar hij stierf. Nog de H. Alexius, Belijder. Hij was de zoon van den romeinschen se nator Eudhemianis. In dén eersten nacht van zijn huwelijk verliet hij zijn huis en zijne maagdelijke bruid en .vluchtte weg. Na een langen pelgrims tocht keerde hij in Rome weer en werd 'in. het vaderlijk huis als een arme man opgenomen. Daar Leefde hij gedurende \\1 jaren- onbekend. Na zijn dood werd hij herkend door eene wonderbare 'stem die men in verscheidene kerken van Rome vernam alsook door een ei genhandig geschrift dat hij op zich droeg. Zijn lichaam werd door schitte- ïende mirakelen verheerlijkt. Heropening der Kamer. Ziehier de 'dagorde der Kamerzitting van, Dinsdag aanstaande, 18 Juli 1) Uitloting van de afdeelingen. 2) Interpellaties (door rle Kamer aan te duiden). In het Legioen van eer. Onze (confrater M. L. du Castellon, is tot of ficier van het Legi oen van eer der Er aiis c h e Re pub 1 i ek b cv orde r d.0 n z e hartelijke gelukwenschen. In de laatste dagen werd er te Beau- i'V.-ng gesproken, over talrijke genezin gen, of merkbare verbetering in den toestand van lijders, die ter bedevaart haald van een inwoner van Montigny- sur-Sambre. M. Eugène Vaiidereykeri, kwamen. Zoo wordt het geval aaiige- 68 jaar oud, die op krukken sprong en die aan de Grot plotseling genezen werd. Eene vrouw van Merlemont, Marie Leonard, echtgenoot© Adelin Paquet, die sedert drie jaar zooveel als blind was; kon na aau. de Grot gebeden te hebben, zien 'zonder bril. - Een oud-strijder van Brussel, Gaston Doorns, #die niet gaan kon, heeft aan de Grot, het gebruik -zijner vroeger ver lamde beenen herkregen. Uit dankbaar heid liet hij aan de Grot zijne oorlogs- eeretéeekens achter. Mad. Alphonsine Marchal, echtgenöo- te Troostens, van, Berlooz, had .ever acht maanden de spraak verloren ten gevolge van eene beroerTe. Zij kwam te Beau rain g. begaf zich naar de Grot en opeens hoerde men haar zeggen: Ik heb honger». Zij viel op de knieën en riep uit-: «Wij gaan Onze Lieve Yrouw bedanken Nog andere merkwaardige zaken zou den' gebeurd zijn. Honderjarigen te fsegem en te Don derwin-deke. I11 Augustus hoopt Franciska Clocf, geboren te Beveren- bij-Roeselare, op 5 Augustus 1833, haar hondersten verjaardag te vieren te Isegem, waar zij thans woont bij haar dochter. Zij" trad in het huwelijk in 1870, en had vijf kinderen, waarvan er nog vier leven. Zij zelf is heel ge zond naar lichaam en naar geest. De hecle stad zal aan de viering deelne men. Op genoemden dag wordt ook Jan- honderd jaar, en zal aldaar gevierd worcle. Hij heeft negen kinderen gehad, Waarvan er nog vier leven; liet oudste lis 70 jaar. De eeuweling heeft nu 27 kleinkin deren en 44 achter-kleinkinderen. Hij [verkeert in de beste gezondheid. Een tusschengemeenteüjk senato- rium in Ocst-Vlaanderen. 59 ge meenten van Oost-Vlaandcreh hebben 'een tusschengemecntelijke coopcraLie- yereeniging tot stand gebracht om te Lemberge een lusschengemccntelijk Sanatorium op te richten, voor de per sonen, met de tuberculose of andere besmettelijke ziekten aangetast, be stemd. Het Rijk heeft ruimschoots bij gedragen tot het dekken van de bouw kosten dier inrichting. De heer Graaf Carton de Wiart, Minister van Sociale [Voorzorg en Volksgezondheid, heeft 'gisteren Vrijdag, te 16 ure, de inwij ding van dit sanatorium /oofzelvld. 's Nachts poogden tot nog toe onbe kenden in verscheidene huizen en vil la's, in de «Gité des Gobelins» te Spa in te breken, maar zij moesten aldaar onvefrichterzake heengaan. Daarop trokken zij naar het «Hótel de La eken», aan de rue Sorvais, waar zij, door middel van valsche sleutels, int de kamers van den h. Alfred Hauseh uit Straatsburg, geraakten en de hand legden op 37 briefjes van duizend frank en voor 70.000 frank in juwee- Icn. Die dieven slaagden -er in, te ver trekken zonder door iemand te worden gehinderd. Door de plaatselijke politie gewaar schuwd stapte het parket alt Verviers aldaar af. De ingewonnen inlichtingen zijn echter heel vaag. Niettemin wer den vingerafdrukken! opgenomen. De Brouwerij DE GHEEST N. V. Aalst, brengt ter kennis van hare Geachte Klienteel dat het speciaal bier voor het opsteken van Krieken dit jaar bijzonder goed is. Daar de kriekentijd aan breekt raden wij de liefhebbers van LÉKKER KRIE KEN BIER aan hunne bestellingen zonder uitstel te te doen, want de voorraad is niet groot. Historisch tafereel 22ste, Vervolg. Stella zweeg nog altijd. Zij bedwong bare tranen1, maar bet beven der. han den verried den inwendigea kamp. [Vrouw Lindstedt liet aan het me i-sje Öeri noodigen tijd, om zich te bedaren «en'de zaak rijpelijk ie overwegen. Zij ■Verbeeldde zich nog altoos, dat Stella iniét veel tijds nobdig zoude nebben om haren tegenwoordigen. toestand met de gene van gezelschapsjuffer !n Berlijn blijmoedig te verwisselen. Wanneer -het meisje evénwel te lang talmde, dan sprak de vrouw evenwel op eenen zachten toon Gij alleen moet over deze aanbie- iüihg* beslissen,- Stella bedroef u niet... 'Overleg rijpelijk het voor en tegen Veroorloof mij nochtans cen.e bemer king: nooit zult gij eene gunstiger ge- legenheid vinden, om u te vormen voor öen stand, waartoe gij schijnt te be hoor en. Wees overtuigd moeder Miriette, Bat ik dit zeer wel inzie. Antwoord de Stella met gedwongene bedaardheid. 1Alleenlijk is 't de scheiding van u Allen, van mijne arme goede mama, van mijn woud, die mij hard valt...- Is er jgeen mogelijkheid voor-mij^ om-te blij- jven Bij 'deze woorden kon zij haar snik ken niet langer onderdrukken1. De vfouw stonld op en sloot het meisje in Jhare armen; Terwijl Stella haar met aftroggelaars. De man heeft een1 ver zorgd uiterlijk en ziet er uit als een beambte op pensioen, hij is' rond de 65 jaar. De vrouw doet zich doorgaan als een. bloedverwante van een hoogge plaatste ambtenaar. Ze verklaarde aanl haar slachtoffers naar De Panne te zijn igckomen om er een yilla of een appartement te huren en haar geld beugel, die 1.000 frank inhield, verge ten te hebben. Ze was beschaamd, locg ze, bij vreemde mcnschen te moeten aankloppen om geld en eindigde dan mei het noodige geld te vragen om te gaan dineeren en naar Brussel tcru te keeren. Zoodra zij de gevraagde som had losgemaakt, toekende het defr tig heerschap die zich bij de onder handelingen steeds bescheiden, ter zij de had gehouden, een schuldbekente nis en beloofde terzelfder tijd hel geld terug te zenden. Beide aftroggelaars werden ijverig opgezocht. betraande oogen aanzag, r.egde vrouw Lindstedt Mijn kind, gij weet, dat ik u har telijk bcminne... Gij weet, dat ik mi ju laatste stuk brood met u zoude deden... Gij moet derhalve wel overtuigd zijn, dat noch ikzucht nog 'eigenbaat mijne beweeggronden zijn om u tee verwijde ren. Zie, mijne dochter,'wat wilt gij voortaan nog hier blijven Uwe pleeg moeder is zwak, en nader bij haar ein de dan gij wel denkt. Stella's tranen stroomden overvloediger, - terwijl zij fluisterde:neen, ik heb het héden'ook bemerkt... Zij is geheel-veranderd, zij zegde zelve tot 'mij, (dat zij welhaast zou sterven. Gij ziet dus, dat jk niets verdichte vervolgde vrouw.Lindstedt met,vaste en beslistte stem. Men dient de toe komst met bedaardheid te gemoet te zien. Wanneer uwe pleegmoeder, zal ontslapen zijn,, in den Heer, dan ont breekt u eene gepaste en voldoende be. zighe idi Om als eene dame van naam te bestaan, 'daartoe ontbreken de midde len; nochtans daar wij verzekerd zijn van uwe hooge afkomst, mogen wij niet. vernederen; door grovon handenar beid. Wilt (gij, uit eigene beweging en wonder ons toedoen, tot werken u bege ven, dan valt onze verantwoordelijk- beid weg. Kies thans vrij den weg, welke gij wilt inslaan. Bij de baronnes Verwacht u geen schitterend, do.'-li een zeer benijdenswaardig lot... Ik ken haar genoegzaam, om u eene gulhartige ont vangst en eene vriendelijke behande ling te voorspellen... Zij zal den kring uwer kennissen uitbreiden.,.. Zij za.I u Ophefmakende zaak te Kapellen De h. S., van Kapellen wérd Vrijdag morgen ten geréebtshove ontboden in verband met een misbruik van ver trouwen waarmede 'niet minder dan 3 millioen fr. zouden gemoeid zijn. De man wer4 'langdurig in jyirhpor. genomen en opgesloten. Op een uitgestrekt terrein' gelegen in de «rue dé Jupille» te Bressoux had M. Albert Djejardin, handelaar in lam pen eene loods laten optimmeren, veertig meter lang op 10 breed. Het was in| diézelfde lood dat de lam pen werden uitgezocht en -nadien ver pakt. Buiten "de koopwaar van M. De'- jardin, stonden er nog twee auto de loods. Toenl Vrijdag-namiddag rond 3,45 ure de gasontsteker, Jules Dosin'. door bovenvermelde straat kwam be merkte hij dat er rook uit het gebouw opsteeg. Vreezend dat er brand was verwit tigde hij de geburen evenals het per. scneel der statie van Bresoux. De pompiers van, Luik kw.unen v el- dra tér phtatse. Toen echter, woedde het vuur reeds iiii volle hevigheid. Pas, rond 7 uren des mo.gens nam het vuur in hevigheid af en rond uren kon men alle gevaar als geweken beschouwen., ■De twee aivtos evenals al de koop waar in de loods opgeslagen werden de prooi der vlammen. De schade is zéér" aanzienlijk' én de óerzaak van den brand is volkomen or bekend. - Heden morgen, in de vroegte, kwam ons het bericht toe, dat een der da ders van den' lallen roofmoord gekend hè kens, van Ëeirend recht, bood' zich op de gendarmerie te Beirondrecht aan, en bekende een der daders te zijn van den. moord- op den herder Malhieu Van Kuiyck. Als medeplichtige vernoemde hij een 20-jarigen: metser, Jacobus Cauwtn- berg. Men' .denkt dat, Heinekens vermoe dende dat men hem op de hielen, zat, zich maar liefst gevangen heeft gege ven. Aan de gendarmen: stelde hij 500 fr. ter hand, den buit welke op het lijk* gemaakt werd. 1 De rechterlijke dienst en het parket zelf, onder leiding van heer onder zoeksrechter Hëimburger, is dadelijk ter plaats gegaan. De tweede aanhouding In den loop van den morgpn is ook Jacobus Cauwenberg, door Heinekens als zijn medeplichtige genoemd, aan gehouden. Drie eeuwen Passiespelen te Oberammergau Het is dit jaar drie eeuwen geleden, dat de bevolking van Oberammergau, toen de gemeente door een vreeselijke epidemie werd geteisterd, de gelofte aï- legde, het leven en het sterven van Christus weer te geven in een passie spel en wel zoolang de gemeente zou bestaan. Ter herdenking van dit feit vert'oonen de Oberammergauers' dit jaar in den kleinen schouwburg een stuk, het ont staan der Passiespelen symboliseerend. Het is een werk van Leo Weismantel, volgens) een idee van Georg Johann Lang, den leider der Passiespelen. De eerste vertooning zal vandaag worden gegeven. Daarna wordt het stuk eiken Zaterdag en Zondag gespeeld. Het volgend jaar zal liet Passiespel weer worden vertoond. bezigheden geven, die niet strijdig ?jjn met uw geboortestand. Zij zal evénwel ook verlangen, onderbrak Stella met eene koortsachti ge levendigheid dat ik gansohelijk plooi naar haren wil. Zij heeft gcene reden,en om te 'beminnen, om toege vend te zijn voor mijne gewoonten. Gij weet lieve moeder Minette, dat ik toch zonder liefde en toegevendheid niet le ven kan, aan een ruw bevel is 't mij onmogelijk te gehoorzamen. Eilaas Eilaas... murmelde de goede vrouw, die haren echtgenoot,den ouden krijgsman had zien plooien on der het kommabdo des sohoonen meis jes. Maar de baronnes kent uwe betrekkingen, eri zal ze zekerlijk in overweging' nemen. Daarenboven le vert bet leven! In de hoofdstad zoovele vermaken op, dat; men wel iets geeft van verstrooiingen te kunnen leven. Heeft Berlijn dan-niets wat u bekoren kan Hoopt gy niet daar te zullen zïeij verwezenlijken, wat gij als kind altijd doomdet - Bij deze laatste vragen, die glimla chende gedaan'werden, Wierp Stella hef hoofd met fierheid en misnoegd heid achterover, en sprak 'i Om de sleep te dragen varf bené 'dame, welke mjjs^chien niet boveru mij staat door geboorte, voel ik weinig te- koring. Veronderstel u eens, dat de ba ronnes, uit hoofde- mijns hulpeloozen toest.ands, mij met deelneming beje gende en mij medelijdon late wederva ren... hoe zou ik ooit in staat rijn baar de bewezene weldaden te vergelden Die .vrouw bezag tiet meisje met open- Een ingewikkelde zaak van smok kelhandel kwam Vrijdag morgend aan het licht te Oostende. Een politieagent van 'dienst op don zeedijk op de wijk Mariakerko bemerk te een auto die stand hield dichtbij het strand en mannen die bij de wa- terzoom werkten aan kruiken die in een net gewikkeld waren. 'Paar hij vermoedde dat het hier een alkpolsmokkelzaak gold, dat liet net' vermoedelijk bij hoog water, daar ge plaatst werd door een ..smokkelschip om dan bij. lage tij Afgehaald te wor den door de vriendjes; verwittigde bij aanstonds de adjunct-commissaris van dienst, M. Ameele. Cl"lVk-tjr-^ivu iért, -vvcib-ixten en kwam Ierplaatse. Inmiddels .was de' auto mot tiaar smokkelvracht verdwenen. Terwijl de commissaris en "zijrï egen ten aan de kruiken; werkte, bemerkte bij, een auto die dichtbij stand hield waarvan de voerder de gerechts dienaars gadesloeg. Zulks kwam hem 'eigenaardig voor en daar hij vermoedde dat het mis schien een van de benide was, sprak hij den voeder aan. Deze antwoordde dat Iiij uit nieuws gierigheid de politiemannen gadesloeg" en geenszinls omdat hij belang had in de zaak. De commissaris vroeg' liem naar een alibi en de autorijder verklaarde dat hij de nacht had doorgebracht in een koffiehuis van de Wapenplaats. Daarop besloot de cpmmissarhs 'de twee agerïteni Billiau en Djcwaele mede te zenden omhet, alibi na te gaan. Onderweg verklaarde de autovoer der die bleef Cyriel Dennawit uit Thielt te zijn, dat het in een koffiehuis van de Vani den.Sweepplaats was dat hij ver toefd had. Dennewit had het stuur in banden en de agenten zaten nevens hem. z Gekomen, op den| hoek van de Chris tina- en Jozef II-straten, vlak bij de Café Monico, kwam een wielrijder aan gereden, de 2Öjarige Erniél Mille. Door een manösüver dat nog niet te verkla ren valt, werd de wielrijder met geweld gevat en tegen de straaisteenen met het hoofd geslingerd. Hij bleef als een bloedende massa liggen terwijl de her- se'nen den grond bestrooiden. De auto hield stil en een geneesheer werd bij geroepen-, maar het slachtoffer was op den slag dood. gespalkte oogen en bemerkte op eenen ernstigen toon Stella, gij bezit eenlen onverdragelijken hoogmoed. In dien gij gelooft mijn kind, dat gij ons geringe lieden voor het medelijden zult kunnen betalen/ zonder ons eenigen dank schuldig te blijven, dan verkeert gij gröötélijks in dwaling. De welda den die ons bewezen worden, kunnen nooit;vergolden worden met juistheid, omdat men niet weet "wat op'offèrmgen .er gedaan zijn. Veronderstel' evenwél eens het géval, dat uwe moedor onge lukkig genoeg ware geweest om, uit vrees voor de schande, haar kind aan andere mensehen te moeten ten laste leggen... wat zoudt gij daarop zeggen of antwoorden Zekerlijk nam het gesprek eene ern stige wending immers vrouw Lind stedt verstond dein hoogmoed des meis jes te knakken. Maar zij had liet uit werksel harer redeneering niet kunnen voorzieni. Stella was té Weinig bekend met de betrekkingen der wereld en des levens. Nooit had zij gedacht dat de twijfel achtigheid haars oorsprongs aan zulke oorzaak kon worden toegeschreven .Zij verstond n'ochtans oogenblikkelijk de vernederende bedoeling... Iïare oogen schoten wilde vlammen; lïare lippen heep zij zoodanig te zamen, dat zij doodsbleek werden. Aa'ni hare fierheid was eene wonde toegebracht, die nooit meer zoo genezen, alhoewel vrouw Lindstedt onmiddellijk bijvoëgde ff -Ik geloof wel niet, dat dusdanig het geval is, dóch" mijn kind," men: ver draagt 's levpns rampen gemakkelijker H. Hartbetooging Van hier en daar verneemt hot inrichtend Comité van de H. Hartbetooging van 13 Oogst aanstaande, dat in sommiga herken van het Bisdom Gent, nog geen plakbrief van do betoo ging uithangt. Wij veronderstellen dat het hier parochies golden di« bij vergetelheid geen plakbrieven habben ontvangen. Do EE. HH. Pastoors en Bestuurders van H. Hartbonden en Xaverianengenootschappen die in dit geval varkeeren, galieven het Secretariaat van het Vlaggofeest, Kattestraat, 44, Oeeraardsbergen, hiervan te verwittigen hun zal dan onmiddel lijk een plakbrief worden opgestuurd, Wij richten tevens oon oproep tot do EE. HI! Gees te lij kon, opdat za zoo spoedig mogelijk hun toetreding tot de betooging inzonden, om ons toe to laten binnen kort de speciale troinen en trams aan te vragen. Alle wonschan en wen- kon hieromtrent woeden met dank aanvaard. O© Hand© vaas Frankrijk Vijftiende rit. Jan Aei'ts eerste te Ax-leS'Thermes Aankomsten 1. JAN AERTS 5 58 35 2. Cornee 5 58 35 3. Sneicbe» 5 58' 35 4. Stospel 5 "t.8 35 5. Ex-asquo: Albert Buchi, Schepers, Decroix. La- firevè, Martano, Rebry, Truaba. Lemaire. Level, Deloor, Fayolle, Alb. hu- ohy, Bernard, Rinaldy 5 58 35 19. Louyet 6 00 05 20. fiettini 0 00 05 Algemeane Sfiand 1 Speioher 97 17 07 2 Lemaira 97 17 22 3 Geurra 97 24 28 4 Martano 97 24 47 6 Archambaud 97 27 43 6 Stoepai 97 40 49 7 Level 97 41 16 8 Trueba 97 46 06 9 Schepers 97 46 46 10 Rinaldl 97 62 03 11 Magna 97 52 04 12 Jan Aertfl 97 54 38 13 Gayer 97 57 35 14 Fayolle 98 02 15 15 Alb. BuChl 98 10 05 wanneer men altijd het ergste voor zijne oogen houdt. Wat u in de gedane veronderstellingen' krenken kan, zal u;wi geluk vergrooten, als uwe moeder een maal u voor de wereld erkent en 11 met al de geluks'gaven overlaadt, die in ha re macht staan. Denk niet zoo ongunstig: 'over. mij moeder Minette, riep Stella uit in wilde haastga niet gelooven, dat ik als een kind van duistere afkomst zal pralen met het klatergoud der wereld. Mijn God mijn God waarom hebt gij mij niet met mijn zustefken tot u geroepen Waartoe dient mijn be staan, indien hetzelve aan mijne eige ne moeder, tot schande moet strekken? Vrouw* Lindstedt'zag thans eerst in dat zij over het doel had geschoten. Een onschuldig hart was gewond; eene kinderlijke rust ondermijnd en eene zorgel'ooze zelfachting in duigen ge slagen. Zij poogde dén) vergiftigden! pijl uit de wonde le trekken, doch' vruchteloos Stella sloeg al hare mil derende redeneeringen uit het veld mét1 de kracht der wanhoop. Zij zegde met' bitterheid r? Het komt' mij onbegrijpelijk voort h"oe gij niet vroeger deze omstandig heid voor mijne oogen: hebt gehouden. Mijne denkbeelden zouden dan mis schien eene andere richting genomeni hebbeni. Maar 'God zij dank, het is neg niet te laat... O, hoe hield ik het beeld mijner möede'ü in eerc il. Hoe heb )'k liaar geacht pil bëmjnd.ra [Ut yeryol?V,'X

De Volksstem | 1933 | | pagina 2