LEKKER KRIEKENBIER Wie is mijne Moeder? Vierde Handelsfoor 1933 He! Beheer der Brouwerij DE GHEESI N, V. Aalst. Grooie brand te Ariderieeht Tffiee wlelrij^srs dos? autobus aangeraden bij Bfieenen Ododsüjit Yfsïksjsgelak te Si—Niklaas e Plaatselijk Nieuws Boonstsrie Bosieals-De Smeth DAGHtLAPPER 30 Juli. H. Abdon en Senncn, marte laars. Zij waren in Pqizïó geboren jait edelen bloede. Te Rome aangekomen pnder de.bloedige kerkvervolging van IDecius, worden zij beschuldigd chrisle- üen te zijn, Zij worden aangehouden en .voor den Keizer gebracht.. Deze spoort hen aan offers le brengen aart de Zon negod, maar zij spuwen met verachting Op dat afgodsbeeld..Daarom worden zij Öoor de zwaardvechters m -liet Coli seum in Juli 250 op eene wreedaardige .wijze vermoord. De diaken Qüirinus he groef hen in zijn woning. Heden berus ten hunne lichamen onder het hoofdal taar van de kerk van den II. Marcus. i Vrijdagmorgen rond half zeven brak een erge brand uit in een gebouw der Pottengoedstraat te Anderlecht. Het ge. bouw dat drie verdiepingen hoog is, be helst insgelijks een fabriek en een sta pelplaats van de firma C. Mertens. Deze fabriek beslaat ongevere 500 vierkante meter. [De brand ontstond op de hoogste verdiepingen en werd aangewakkerd door een sterken wind, zoodat ook dc overige verdiepingen spoedig in lichte laaie stonden. Toen de pompiers ter plaatse"verschenen vormde het heele gebouw nog slechts één laaiende vuur haard. De vlammen bedreigden insge lijks een groot meubelfabriek in do buurt. Een. half dozijn waterstralen werden op den vuurgloed gericht. Na anderhalf uur was het gevaar echter geweken. Heel het gebouw brandde uit. De schade is dan ook aanzienlijk. Ge- Jukkiglijk zijn er geen. persoonlijke on gelukken te betreuren. Uit het onderzoek bleek dal de man nen en vrouwen in de fabriek te wik gesteld, hetwerk hadden stil gelegd om half zeven 's avonds. In het stapelhuis waren 300.000 kg. koffie ondergebracht. Het afgebrande gebouwcomplex hoor de toe aan het consortium der koffie planters van Kongo en was verzekerd bij een Brusselsche verzek iringsmaat- schappij de machienen voor 800.000 'fr. en de koopwaar voor 4 milloen. De schade bedraagt 5 millioen. Zooals begrijpelijk bracht deze ge weldige brand heel het kwartier in op schudding. 1 doodc en 1 gekwetste Vrijdagmorgen, rond 4 ure, kwamen twee werklieden uit Beselare, die per fiets dagelijks den wreg Becelare-Toer- konje afleggen, waar zij in deze laatste plaats hun werk hebben in een der tal rijke fabrieken, naar de grens toe ge reden. Zij moesten om 5 uur 's morgens bun dagtaak beginnen, doordat zij in ploeg werkten. Gekomen tusschen Gcluwc en Mce- nen, op de pas vernieuwde baan. reden zij gezappig al oen woord klappend ne vens elkaar toen zij" in de verte een au tobus zagen aankomen. Op hun rechte kant zijnde en 'denken- iie dat de autobus op zijn kant zou blij ven, vorderden ze rustig hun weg, wan neer zij plots door de autobus gegrepen 'en verscheidene meters meegesleurd werden. Andere werklieden die voorbij kwa men, snelden onmiddellijk de slachtof fers ter hulp, waarvan, een geen teeken van leven meer gaf. Het duurde niet lang of zij' werden berkend door geburen, die daar even eens voorbij reden. De genaamden Vér scha eve, uit Beee- lare, ongehuwd, 23 jaar oud, werd vree- selijk vermorzeld en moet op den slag dood gcwreest zijn. Het tweede slachtof fer is een zekere Desmedt, ook uit Bc- celare; deze is er als bij wonder met lichte kwetsuren van af gekomen. De chauffeur werd aangehouden. Vrijdagnamiddag gebeurde in de wi. effabriek Tissagc Bruggeman. gelegen Antwerpsche. baan te SI. Ni- kiaas, een doodelijk werkongeval. De genaamde Jules De Bock, 15 jaar oud, weversgast, geboortig en woonach tig te Niekerke-Waas, werd in genoem de? fabriek tijdens zijn werk met het hoofd door een weefgetouw gevat en zoo erg verwond, dat- de dood oogenblik- keli.jk moet zijn. ingetreden. Het ongelukkig slachtoffer zou de oudste zoon zijn uit een. kroostrijk ge zin. Hij was 'sleeds zeer naarstig op het werk. Een onderzoek werd door de politie ingesteld en het stoffelijk overschot van den ongelukkige werd naar hel doo- denhuis overgebracht. Onzo LEZERS aanbevolen Oulkerljpeën DE RYOKE. Extra 936® Eremhodegem-bij-Aalst Jaarlijksche Noveen ter eere van 0. L. Vrouw ter Murén in hare aloude Kapel, sedert eeuwen het heiligdom van O. L. Vrouw ter Sneeuw van 't Land van Aalst en Denderstreek. Beginnende 5 Oogst, ^Feestdag van O. L. Vr, ter Sneeuw) en sluitende op 15 Oogst (O. L. Vr. Hemelvaart). Alle dagen, uitgezonderd de Zondagen, vier HH- Missen om 6, 7, 7 1/2, 8 ure. 's avonds plechtig Lof met sermoen in open lucht, door E. Fater Jozef-Maria der Capucienen van Enghien. 's Zondags en op 15 Oogst het Lef om half zeven. Den Woensdag 9 Oogst, plechtigheid der Gedurige Aanbidding in de kerk, waar Hoogmis en sermoen om 9 ure. Lof om 4 ure in de kerk. Als Eedevrartgedenkenissen koopt men groote of kleine printen van O. L. Vrouw ter Muren, of medalies die gewijd worden door E. Pater Predikant. De immer groeiende toeloop der Bede vaarders bewijst dat O. L. Vrouw bij zondere gunsten geeft inde Kapal van Erembodegem. Biechtgelegenheden eiken dag, voor en na de eerste mis. De H. Communie wordt ook in de kapel gegeven. Men meldt ons het overlijden yan MIJNHEER tf^jpoiyte Cs Saedeieer echtgenoot van Mevrouw Malvina F»raet geboren te Aalst den 26 Januari 1881 an overleden te Gent dan 26 Juli 1933. voorzien van do H. H. Sacramenten" De plechtige Lijkdienst, en Begrafenis in dan Familiekelder, zal plaats hebban Maan dag 31 Juli, om 9 3/2 ure, in de kerk van den H. Martinus, te Aalst. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere, Korte Zoutstraat, Aalst, om 9 ure. De Dienst van Barmhartigheid, Dinsdag 1 Augustus, om 8 uur, in dezelfde kerk. Vrienden en Kennissen, die bij ver-, getelheid, geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit els dusdanig te willen aanzien. t Men verzoekt ons hot overlijden te melden van MEVROUW LF.ONTINE SPINS Echtgenoote van Mijnheer Stephanus-Joaephus Vermoessen Lid van den Bond van 't H. Hart en van verschillende Broederschappen geboren te Aalst den 17 Oogst 1873 en aldaar overleden den 28 Juli 1933, voorzien van de H. II. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begrafenis zal plaats hebben Maandag 31 Juli, om 8 1/2 ure, ia de kerk van den II. Jozef, Vergadering aan hot Hospitaal, om 8 ure. Do Vrouwmis Dinsdag 1 Oogst, om 8 ure. Dienst van Barmhartigheid Donderdag 3 Oogst, om 8 ure, in dezelfde kerk. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. De Brouwerij DE GHEEST N. V. Aalst, brengt ter kennis van bare Geachte Klienteel dat het speciaal bier voor het opsteken van Krieken dit jaar bijzonder goed is. Daar de kriekentijd aan breekt raden wij de liefhebbers van LEKKER KRIE KENBIER aan hunne: bestellingen zonder uitstel te te doen, want de voorraad is niet groot. Historisch tafereel 32ste Vervolg Van hare jeugd af, was zij gewend nan de grootste zindelijkheid; deze hoe danigheid kon zich maar moeilijk paren met de bloementeelt, daar de bloemen drie elementen behoeven, aarde, water en lucht, om te gedijen. Volgens de zienswijze der baronnes, was de aarde enkelijk vuiligheid... liet ■water veroorzaakte vlekken... de lucht bracht stof in de vertrekken. De bloe men verslensten van tijd tot tijd, en de verwelkte bladeren veroorzaakten wan orders, die haar schoonheidszin niet kon dulden. Wat viel dus te doen, om al deze onaangenaamheden le vermij den en baren smdak toch te voldoen Zij kocht de prachtigste kunstbloe men... in ruikers, kransen en vazen; zette deze handenvoortbrengsels stijf ien reukeloos onder statige glasklokkim en knikte fier op hare uilviiiding, die ©arde, water en lucht uit hare zinde- Zostdagpuat Deapotheken zijn al Ier open tot 's middags. Zal 's namiddags alleen open blijven, de apotheek van M. Van CaelenbergKatteatraat. Voor de Mutualiteiten Heden Zondag zal ailaan open blij ven van 'e middags tot 8 uur 's avonds Apotheek VooruitziehtKerkstraat, 13 Er is geen tegenhouden aan Elke bezoeker der Handelsfoor wil genieten van het prachtig zicht ven den stand der Brouwerij De Gheest en tevens hare lekkere bieren proeven. Zoo komt het dat het getal bezoekers steeds aangroeit en dat de zoo groote café nog te klein is men zit er gemak- kelijk.schoon en aangenaam en de klucht zangers en goochelaars maken het ver blijf zoo aantrekkelijk dat de uren vlie gen. Van de bieren zelf hoeven we niet meer te spreken, hunne goede faam is lang gemaakt. Wij vernemen uit vaste en goede bron dat er toekomende Zondag en Maandag n de stand heel bizondere nummers zul* len te zien zijn van h:t repertorium van het gewone drietal kluchtzangers en vooral van den Heer Bertos uit Gent- Oppassen is dus de boodschap, want de telaa'komers zuilen het zich fel bekla gen. 1487 Bij aan bezoek aan de HANDELS» FOOR, laat niet na de mooie stand dar NAAIMACHIENEN PFAFF P HEN IX te bezichtigen. Hoofdzaal, 13 8 Wat alle bezoekers bewonderen in den stand der Groote Brouwerij DE BL1ECK ZONEN, is de prachtige en praktische installatie voor het tappen der bieren, geplaatst door da WERKHUIZEN Jos. Eiüprraye Z®osi 53, Lange Violettenstraat, GENT. Deze installatie verbeeldt een ton in wit mstaal, heelomasl afgezonderd en waar het bier verkoeld wordt bij het uitloopen der kraan.De belanghebben den hebben allen intrest deze installa tie van dichtbij na te zien. Wat beter dan een goed glas frisch bier Inderdaad, de bieren der BROUWERIJ DE BLIECK& ZONEN vermaard als de fijnste en aange naamste, bekomen in beide Vlaande ren den grootsten bijval. De Werkhuizen Jos. WowayQ St Zoon vervaardigen alle toestellen voor net fabrikeeren der likeuren en siropen. Volledige toestellen voor het fabri- Coaren der limonad9n en minerale wateren. Fabriek van stopsels Bieraftrekmaohines. Bijzonder laboratorium voor hat ont leden der Waters, bieren, wijnen en mout, bestuurd door Vlemcnl Morrnge Ingénieur-Chemiat Ingénieur der Gistingsbedrijven Gediplomeerd der Lehr und Veraaehsanatalt jür Brauer Munehen Algemeens vertegenwoordigers der beroemde stoomstokerij voor essencen on extracten voor siropen limonaden PER1GNE C°, Parijs-Brussel Vraagt prijzen an bezoekt de maga« zijnen JOS. MORRAYE en Zoon. 1481 Tel. 13.315. - GENT. lijke vertrekken hield. Men zag doze zwakheid des te liever over het hoofd, c'aar men bij den baron lekkere middag en avondmalen opdisclite. Niettegenstaande de schooncn Zomer dag, kwamen de gewone gasten talrijk ter vergadering. Op zulke dagen vond de baronnes zich bijzonderlijk in baron schik, als het gezelschap de zalen op propte. Dan placht zij met welbehagen te zeggen de damen kunnen nergens toch zooveel gemak en zindelijkheid vinden als in mijne zalen, waar bloe men van alle soorten, en geene vuilig heid noch stof te vinden zijn. Dat is iels anders dan in de ruinen, waar men dc hand aan geen klad kan steken, zon der de handschoenen te bederven Het schoon zicht was voor haar alles, de geur niets !De zalen hadden zich reeds opge propt de gasten slurpten ijs uit Bo- lieemsc.he glazen. De gesprekken, of schoon hoogstkoel onderhouden, liepen nog altijd binnen den kring der ge zellige kouterij. De baronnes zag er zeer tevreden uit, zij die haar van nabij kenden, yoorza- De gekende FRITUUR Theo be- komt in de Handelsfoor (groote koer, rechts) een enorme bijval. Hoe zou het ook anders kunnen, daar men er aan zeer goedkoope prijs kan lekker eten en drin» ken. Zijn specialiteit van Hors^d'ceuvre, Filets d'harengs, Frites, Biefstuk, enz. zijn niet alleen lekker, doch ook goed verzorgd. We raden dan ook bijzonder lijk voor heden Zondag de Foorbezoe kers en vooral de vreemdelingen aan zijn stand te bezoeken en zijn keuken te proeven. 1495 Een stand die men niet mag nalaten te bezoeken, is wel deze van de Firma Vlasschaert Oe Kegel die een gansch nieuwe serie Lusters ten toon stellen aai ongelooflijke lage prijzen alsook verschillende modellen vanwasch- machienen en strijkijzers, Daarbij komt dan nog de volledige serie NORA-radio's die door de kenners als de beste worden beschouwd. Bezoek dan de stand nr 28, Zaai II. het is eene streeling voor oog en oor, 1498 HANDELSFOOR van AALST. Bezoekt den prachtigen stand der Minerale Waters Sgsa IVSono- peSs. Zaal 1, Stand 22 Depot STATIESTRAAT, 8, Aalst. Telf. 1172 181 BOTSING TUSSCHEN AUTO EN WIEL- RIJDER, Aan den draai der Nieuwbrug- straat en Horsliage, kwam do wielrijdster Van do Volde Melanio uit Aalst, in botsing mot oen auto, gevoerd door Amant Frans uit Wiezo. De wielrijdstor werd licht gekwetst aan do hand en do knie. Het slachtoffer kon na da eerste zorgen van Dr Vlassenbroeck ontvangen te hebben, huiswaarts keeren. De politie deed het gebruikelijk onderzook. Elisabeth en Monique DE SAEDELEER stellen hun geweven handwerken en ta pijten tentoon van 29 Juli tot 16 Oogst, in KUNSTHANDEL WEDUWE ACHILLE VERMEIREN Korte Zout at raat, 12. Aalst. 1493 VERKEERSONGELUK. De genaamde Bosman Jozef uit Aalst, kwam per rijwiol op do kruising der Nieuwstraat en Keizerlijke Plaats gereden en kwam in botsing met oon auto, gevoerd door Pots Louis, insgelijks uit onze siad. De wielrijder werd aan de linkerarm gekwetst, ontving de eerste zorgen van Dokter Van de Velde en ken daarna huiswaarts keeren. De policie deed hat gebruikelijk onderzoek. WEGGELOOPEN, hond, griffon, vos, vrou- wolijk geslacht, gesneden ooeon, antwoordend op naam "Dolly*. Torug te brengen tegen be- looning Da Gheeststraat, 16, ter stede. 1499 AJoysius Vacanlio-Pa'roiiast De V. P. ers liflbhon or aan gehouden hot prii storschap te vieren van hun toegewijde alibès EE HH. Frans Da Bruyn en Désiré De Swaef, welke zich sedert tweo jaar toewijden aan het Vacantia Patronaat van het H. Hart. Dinsdag toekomonde zal de E. H, Frans Da Bruyn. bijgestaan door den E. II. Désirè l)o Swaef, een zeer plechtige mis opdragen in de kerk van het II. Hart. Hot gregoriaansch zal gezongen worden door het koor der kleine zan gers. hot gewone der mis door do leden van het Vacantie Patronaat. Na do mis verwolkoming der nieuwe pries ters in het patronaat. De parochianen van het H. Hart en do inwoners der stad worden vrien delijk uitgenoodigd tot de plechtige Mis. GEVONDEN een bos sleulels, op de Markt te Aalst. Terug te bekomen bij Bern. Scheerlinck, O. L Vrouwstraat, 7, T.fS, MARKTPRIJZEN Aalst, 29 Juli 1983. Creemboter fr. 21,00; boter 20,00; Eieron per stuk 0,34-0,38 Kiekens het stuk 9,00-10,03 konijnen por kilo 7,00-8,00 Rundvleosch met boenen 16,00 Rundvlcesch zonder beeuen 18,03; Varkensvleesch 17,00 Eendracht gaat aan work, Zondag 6 Auguatua naarWaasmunater Wie reiat mee per apeeialen trein Op 6 Augustus wordt door Sportclub Een» drac ht, een uitstap per specialcn trein ingericht naar bet mooie en schilderachtige Waasmun ster. Voor den «ersto» kear gaan we ons pro motie-elftal in strijd z'ea en dan nog wel tegen de sportvrienden van Waasmunster die op hun plein de besten waard zijn. ledoreon kan mee voor den spotprijs van 6,20 fr. Een buitenkansje Dit wordt vast eon aangenaam reisjo. Ia te schrijven ten lokale Eendracht, Statioplein. KUNINGVISSCHEN De 105 deelnemers aan den vischprijsbamp, ingericht door de Federatie der Aalslorsche Lijnvisschers staan werkensgereed. Het belooft wat te worden Zondag namiddag te 3 uur, aan den Dender, achter de eloktrick- centrale. Er zijn voor vele honderden franken prijzen. Wie wordt Koning dor Aalstersche Lijnvis- schors Wandelaars. komt eens kijken, KAATSEN VREDEPLEIN Maandag 31 Juli, om 5 uro, groote wedstrijd met don Bal, tusschen Aalst (Kal) en Hofstade. In do partij van Aalst zal Emiel Van Poel voorde heroptreden en daar de ploeg van Hof- stado does jaar nog geen enkele nederlaag heeft gekend, zoo mogen wij ons aan een span- nenden strijd en schoon sporl verwachten. Liefhebbers, verwaarloost niet deze wedstrijd bij te wonen en uwe spolers aan te moedigen. Algomeena inkomprijs 1 frank op goede zit plaatsen. N. B. Kortelings groote wedstrijd tusschen veteranen van Brussel en Aalst (allen ouda beroepsspelers), KAATSEN HOUTMARKT Zondag 30 Juli, om 3 ure, lutto van eoreaf. deeling, tusschen de vermaarde ploeg van Aalst en Brussel Wallonië. Het is de laatste gelegen heid die dit jaar aan da liefhebbers gegoven wordt om do sterke Brusselsche ploeg op ons terrein tegen onze mannen te zien uitkomen. Het prachtig spel van onze spelers in do laatste lutton, verzekeren ons oen hard betwiste strijd. Liefhebbers opgepast 1 gen reeds dat er wel iets buitenge, v.oons kon op het tapijt komen. Plot seling kwam als eene schaduWe op haar helder voorhoofd, eene onweers wolk dreigde zich samen Le pakken,on der den tijd, dat een bediende mij meldde, dat het jonge meisje, welke ik als gezelschapsjuffer wilde naar mijne hand zetten, niet met mij ie kamenier is aangekomen. Misschien- is het nan eene soort van hoogmoed toe te schrij ven dat zij niét dienen wil Wat...? riep een grijze generaal uit. Hoognpjed en gezelschapsjuf fer Hoe rijmt men dat te samen Een amkervoorzittcr bemerkte met bijtende spherls Èxellentie, dat rijmt niet dus blijft de gezelschapsjuffer waar zij is. De grijsaard, die gaarne hoorde kwaad spreken; ondervroeg zorgvuldig: Is men rijk Is men verstandig? Heeft men eencn naam De baronnes was wederom bedaard. Zij duldde niet dat men e.enen zweem van vlek op eèn meisje, die hare zalen moest helpen opluisteren weshalve zij rustig bemerkte de naam zou haai: niet ontbreken, indien hare ouders ge vonden wierden. Als zeer klein kind, is zij door hare moeder, eene groote da me aan geringe lieden toevertrouwd. Gewichtige redenen moeten deze moe der belet hebben haar kind af te halen. Dat is immers eene heerlijke stof voor een verhaal jubelde zijne Èxellentie gelief het ding nauwkeu rig te verhalen Er valt bedroefd weinig te verha len, generaal liet einde, de ontkeoo- ping zoo gij wilt, is noch droefgeestig, noch luimig. Wij houden ons tevreden. metv!; her slot zal volgen 1 Algemeene stilte 1 riep 'de grij ze achterklapper uit begint, als 't u belieft, genadige vrouw Het wTas den jare van Pruisen's ellende... Al de aanwezigen lachten. De ba ronnes weigerde voort te gaan op den toon door den generaal 'gegeven zij verklaarde dé zaak voor een verhaal onvatbaar. IDe grijze exellentie vroeg 'met dreunende stemme l Hoe heet men .1 Stella, niet waaL2 Duivennieuws Lokaal 't Klein Gent Aalat Zondag. 30 Juli, MONSTER VLUCHT wit Koyon Vooruit 5000 Frank, door inactn ijvingen aan 1 fr. tot 28 Juli, daarna 2 fr. tot bij de inkorving, verdoeling in evenredigheid tusschen oud en jong. De liefhebbers zijn vriendelijk verzocht zoo vroeg mogelijk tè kouten, gezien den grooten bijval dezer vlucht. Inkorving Zaterdag avond van 4 tot 7 1/2 ure stipt. Reeda 900 inschrijvingen. 1470 Constateurs verzekerd bij de inkorving. EREM80DEGEWISTRAAT, T/S rrnagt goede Moitseii- stil:s!ers, alsoofc Breisters en SSeipslevs roor voelen mueh ien en Hilscher 1403 DEFTIGEN JONGEN, 17 jaar, vraagt plaats in beenhouwerij of charcuterie om den stiel te leeren. Schrijven ten bureele van 't blad letters A. 8. C. 1469 GEVRAAGD, deftige mei i van 35 a 40 jaar. reeds gediend hebbende, Moorselbaan, 12, Aalst. 1482 WERKVKOUW vraagt werk voor ze« dagen per week. Zich wenden bij Minnor E., Geeraardsbsrgsche steenweg, 24, Erembo. degem-Ter joden. 1503 VROUW vraagt werk voor 3 of 4 dagen in do week. Schrijven ten bureele onder de letters W, W. 1604 BONNETER IE LABOR, ffergemeer- schenstraat, Aalst, vraagt aanstonds leer meisjes en boordjesz§t8ter8.1506 TE HUREN schoon bovenhuis, 4 ruime plaatsen met groo'.en zolder, Nestor De T èrestraat, 16, Aalst. 1505 Een hoogst belangvolle naam Hier werd de nieuwsgierige sabel- sleper onderbroken door het openruk ken der dubbeldeur... dit was een tee ken dat vreemde gasten voor de eerste reize bet huis Plathen bezochten. De bediende meldde tevens de markgraaf Armand de Beauvau-Desalles en de markgravin Julie Beauvau-P.esallcs uit Parijs... De talrijke vergadering blikte met' verrassing naar het binnentredende' paar, welk door den baron en de baron nes verwacht werd. Men kende de bin- nentredenden uit verscheidene schet sen des barons, die hen te Parijs bad bezocht. Men wist te spreken van eenö romaneske historie, alsmede van eene hevige vijandsc-hap tusschen hen en dö ouders der markgravin vijandschap; welke men maar had opgehouden met' het overlijden van Julia"S broeder* Thans waren zij op weg naar bet ou derlijke huis. [('t yervolgVA

De Volksstem | 1933 | | pagina 2