is mijns Moeder? EloediQS Stakiagsomustan ie Straatsburg Bruicile Bankoverval Zondag is hst da laatste dag Dat da Handeisloor openen mag Aan alk die et nog niet is gawees» Raden wij aan aenhezoek in den stand DE GHEEST Uit iMinove Priesterlijke benoemingen r)AQKLAPPE3R 6 Augustus. Op den berg Thabor. Ds Gedaanteverandering van O.H. Jezus Christus. Te Atcala, in Spanje, hot lijden van de H.H. Martelaren Justus en Pastor, gebroeders, die nog "kinderen waren en ter school gingen. Zij wier pen hunne ïcertafels weg in de school, liepen vrijwillig naar de martelplaats en zijn ook op bevel van den landvoogd P.aeianus aanstonds gegrepen en met slokken geslagen. Omdat zij elkander Jot standvastigheid aanspoorden, zijn zij buiten de stad geleid en door den Scherprechter omgebracht. 7 Augustus. Te Arczzo, in Tos- k'ane, de sterfdag van den H. Dcnatus, bisschop en martelaar, die, onder an dere wonderwerken, volgens het 'schrijven van Paus Grcgorius, een ge wijd en kelk, door de heidenen verbrij zeld, door zijn gebed wederom in zijn vorigen toestand gebracht heeft. In de vervolging van Juliaan den Apostaat is bij door Quadratianus, een handlanger des keizers, gevangen genomen. En wijl hij weigerde den afgoden te offe ren, werd hij met het zwaard gedood*. iriorque was en loebehoorende aan het Uaa, va„ de <Citlzens Bank> te Weh- in lm,5 Viollet, van HijmI algereden en Kansas Gewapend mel machmegewe- was gekomen mei eene groole snelheid, rfin rced een t aantal. baIK|ielen in .Talrijke gekwetsten Zware Auto-kamion stuikt de voorgevel eener herberg in te St*Pol-sur*Ternoise Donderdag, rond 11 ure, kwam een zware auto-lractcur .waaraan eene re- Bandieten nemen 22 personen gevangen ff New-York, 4 ..Augustus. Uit Cof- feyville, in. den staal Kansas, wordt een brutale roofoverval gemeld op net fi- "Oonderdagvoormiddag werd fan de poorten van Straatsburg (Élzas) 'n b •tooging van stakers gehouden. De be- .toogers poogden in stoet de stad bin nen te trekken wat aanleiding gaf tot hevige relletjes tusschen betoogers -eerierzijds en politie-agenten en gen darmen anderzijds. Agenten en gendarmen, voortdurend met steenen gebombardeerd, zagen zich genoodzaakt te chargeeren. Talrijke betoogers liepen de huizen binnen om zich te verschuilen. Een polilie-agent ontving een mes steek in de band; een luitenant der vlie gende wacht werd met een projectiel aan het hoofd gekwetst. Donderdagavond hadden nieuwe sa menscholingen van stakers plaats. Om 22 uur meldde meri dat de sta kers al de lichten uitgedoofd hadden en dat de auto's en de voorbijgangers te gengehouden werden. De politie-agenten en gendarmen werden met messen en ijzeren baren aangerand. Talrijke vuurschoten wer den gewisseld. Barricades werden door de stakers opgeworpen. In de duisternis werd er hevig gevochten. Overal werden kreten geslaakt. Om 23 uur waren vijf politie-agenten naaf het gasthuis overgebracht. Tn heel de wi jk die zich uitstrekt van de place du C orb eau tot de place Guten berg werden gewelddaden gepleegd. Er. werd geplunderd en vernield. Men hoorde de spiegelruiten der ma gazijnen in stukken vliegen. Het gerucht van de charges,, uitge roerd door de gendarmen, weelgalmde ïikelig door den nacht. Talrijke betoo gers werden aangehouden. Men Lelt tal rijke gekwetsten. '.De prefectuur heeft alle vergaderin gen en samenscholingen verboden. Vrijdagochtend, om 3 uur, werden iiieuwe aanhoudingen gedaan, waaron der talrijke inwoners van Stuttgart en Saarbrucken, dragers van dolken. Het juiste aantal gekwetsten is nog niet gekend. j Er zouden 20.000 stakers zijn. op de groole helling van de Bélhune- st.raat, Nationale haan, te j3t. Pol-siir- Ternoise. Dit zwaar, voertuig van een gewicht van 10 duizend kg. bevatte ver- schilllge kisten met likeuren cn was ge voerd door Elie Pal Ju in, 4 1 .jaar,, wo nende op de KijsclSehc baan te'Seclin. Hel. was reeds van op de hoóglë van.Ca- limont dat hij van zijn voertuig geen meester meer was daar zijné freins niet werkten. Door de helling, had de auto eene groole snelheid genomen. Rechtover het Vredegerecht gekomen, kon de voerder zijn stuur niet récht krijgen cn reed den voorgevel van del herberg in terwijl' de remorque zich op het voetpad omkeerde. Het was een. geweldige slag. Ecnige toeschou wers kwamen toegeloopen en haalden den voerder en den helper uit hunne aardige positie. Er waren ongelukkiglijk verschillen de gekwetsten" wier verwondingen van erristigen aard bleken te zijn. Een vrouw werd licht gekwetst alsook het, meisje dut bij haar was. iDe bovenste verdieping van de her berg moest opgoschoord worden door het invallen van den gevel. De schade aan materiaal is op meer dan 150.000 fr. geschat. Het is de 'derde maal in ecnige jaren dat deze herberg door zulke feiten be schadigd werd. Twee Vrouwen vreeseiijk door een lokomotief vermorzeld Vrijdagmorgen rond 4 u. 50 had te Ronet-Flawinne, een vrces.clijk onge luk plaafs. Een zware mist hing over de Sambre-vallei. Twee groole lokorno- tieven bolden langs de spoorbaan tus schen de nieuwe brug ou de stand plaats van Ronet. Eensklaps bemerkte de machinist van de tweede lokomotief, dat zijn ma- chien over verminkte lijken reed. Hij stopte en, evenals dc stoker sprong hij van de lokomotief. Een vjeeselijk schouwspel vertoon de zich voor hunne oogen; twee vrou wen lagen vermorzeld op de spoorbaan. r,e eene lag onder de lokomotief en de andere op de sporen. Het waren nog slechts vlceschklompen; een der slacht offers was het hoofd vermorzeld en het ichaam, ter boogie der heupen, in twee gesneden. Zij was door de twee lokomotieven gevat geweest; het ande re slachtoffer was door de eerste loko motief gevat. De ongelukkigen zijn: 'de wed. Emicl Haubruge, geboren Juliette Warègne, en mad. wed. Jozef Feret, geboren Jo zef ina Grelze'r, wederkeerig 65 cn 75 jaar oud, wonende te Flawinne. iDe twee ongelukkigen kwamen allo. dagen naar dc spoorbaan om kolen te rapen. De wed. Warègne was vergezeld van bare dochter, die, bij bet zien van het ongeluk, naar de woning harer moeder was gevlucht. Het is vastgesteld dat 'de twee slacht offers sedert jaren het gevaarlijk kar weitje verrichten. Het parket van Na men werd verwittigd, dat in den loop \^m den morgen ter plaats kwam en de bebloede overblijfselen van de twice slachtoffers naar het doodenhuis deed overbrengen. verscheidene auto's tegen één uur des nachts het plaatsje Weir binnen. Een der auto's stopte-vóór het ge bouw van de bank en de nachtportier werd bij verrassing overweldigd. Men drong de kamer van de telefoniste bin nen, die eveneens verrast werd en van •haar 'post werd verwijderd, waarna men het geheele telefoonnet van Weir on bruikbaar maakte. De 'derde maatregel der bandieten was de gevangenis, binnen' te dringen, nadat men den bewaker de sleutels had ontnomen. Ten einde te voorkomen" dat zii. gestoord zouden worden, bielden <1e bandieten eenige automobilisten, die de stad passeerden, aan en zoo werden ten slotte 22 personen, portier, telefoniste, gevangenisbewaker, automobilisten en eenige voorbijgangers door de f oovers in de gcvangénis;ppgeslole'n. In de «Citizens. Bank»,- het doel van den overval, werden de kassier en zijn zoon, die zich op het rumoer naar de brandkas'tafdeeling begaven, gekneveld. iDe vrouw van den kassier, die ont dekte wat aan de hand was, bemerkte al spoedig dat de telefoon in liaar par ticuliere woning niet werkte! Ongemerkt wist zij zich naar 'een na burig huis te begeven 'doch ook bier werkte de telefoon niet en weldra be greep men dat men uit Weir niet tele fonisch om hulp zou kunnen vragen. Nadat de bandieten een groole brand kast met 3000 dollar aan kasgeld «n papieren in een hunner auto's hadden geladen en vertrokken waren, kon men van een. vijf mijl verwijderde plaats f f telefonisch om hulp bij de politie in de omliggende steden vragen. Zonder veel kans op succes tracht men thans de bandieten op te sporen. Historisch tafereej 38ste Vervolg. - Gij zult begrijpen, dat in zu-ke omstandigheden, geene Vriendschaps banden meer tusschen u m mij kunnen bestaan. Mijne eer gebiedt nij dezelve, van dezen oogenblik af te verscheuren. ]Ga voort aan uwen weg... gij zult er mij niet op ontmoeten. Overigens, zal )k, binnen weinige dagen naar de hoofdstad vertrekken, en daar langer dan naar gewoonte blijven. Haddet gij naar mijne waarschuwingen geluisterd, jlan zou uw lot min beklagelijk zijn.. Gij moogt u troosten met de gedachte, dat grooter mannen dan gij de slacht offers hunner euveldaden geworden zijn. De man, weTke geene wet erkent en alle zedelijkheid onder de voeten trapt cn bespot, welke geen gezag eerbiedigt en door het ruwe geweld wil heerschen, welke zich om de achting cn de liefde zijner ondergeschikten niet bekreunt, als zij hem maar vrcozen, zulke man moet zijnen val nabij zijn, want God is rechtvaardig. Hij mag geene wan schepsels in de samenleving op den duur dulden. Zij snellen hun eigenèji ondergang te gemoet. Dat het u beter ga. dan. gij 't verdiend hebt, dusdanig ,is mijn laatste wensch, mijn laatste woord Von Swechten richtte zich' met rappe 1chreden naar de zijdeur en verdween. Verleden Zaterdag greep in Gent voor de centrale Jury der middencursussen voor viool onder het voorzitterschap van den Heer Lenssens, Bestuurder van het Koninklijk Conservatorium van Gent, en de hoeren Gaedenne en De Loofe, professors voor viool als bijge voegde-juryleden, bet examen voor viool plaats, waarin twee jeugdige juf fertjes onzer stad, Marie-Thérèse Pro vé en Leo Dortant, hebben deelgeno men. t Ziehier wat beide kandidaten te spe len hadden Mozas, bijzondere studie, n. 18 en 30. Kreutzer, n. 12.' Concerto, n. 22, in sol majeur Viotti. 8e Sonate in mi mineur dr Correlli. Zooals u ziet. verre van gemakkelijk, bijzonderlijk, dat de twee mededing, s'lers, pas 12 jaar tellen. We mogen, met genoegen' vermelden, dat ze beide op perbest geslaagd hebben, ^en eene eer. volle vermelding, met bijzondere geluk, wenschen, van de jury mochten in ont. vangst nemen. We zijn gelukkig, onze twee jeugdi ge viool virtuozen, van harte proficiat tc mogen wenschen. Dat strekt tevens tot eer der Symphonie van het ge sticht der H.H. Harten van Ninove, waarvan de twee laureaten deel uitma ken. Vergeten we ook niet een woordje van lof te geven aan bun koenen leeraar en leider, heer Steenhoudt, uit Aalst. STUDBEWEEK der Leidsters van de Vrouwelijke Katholieke Burgeraen Midden- atandsjeugd. TWEEDE DAG 1 Oogst. Do tweede dag word ingezet met ean spreek beurt door Eerwaarde Hoor Do Cuyper, over het Godsdienstig programma 1933-34 dat luidt: Meeleven met Christus Rond 10 uur werd aangekondigd dat do V.K. 'B J, m.èisjes Zijne Eminentie Kardinaal Van Roey woldra zonden mogen verwelkomen. In eerbiedige on blijde stemming werd Hij verwacht. Er werd eon geestdriftige ovatio aan Zijne Eminentie gebracht. Hot bondslied weer klonk machtig en zegevierend. E. II. Van Bos- suyt sprak hom eerbiedig welkom too.Hij stelde den doorluchtigen bezoekor het Landelijk be stuur en do aanwezige prooston voor. Daar Zijne minontio dien wensch uitgedrukt had, gaf E. H. Pauwels, Pastoor te Wilrijck zijne les over Parochieloven en Liturgischo avon den Zijne Eminentie nam hierna liet woord, te midden van nog geestdriftiger applaus. Hij schonk niet alleen zijn zegon, maar ook zijn aanmoedigend woord. De beleving van het liturgisch werkprogram ma 1933-34 zal de zelfheiliging der leden in de hand werken, en veel bijdragen tot de verle vendiging van den apostolaatsijver. Zijne Emi nentie spoorde de V.K.B.-leidsters aan, om optimistisch de toekomst in te kijken. Juffrouw Verschraeghan, algemeene Voor zitster, bedankte Zijne Eminentie, en vernieuw de in aller naam da belofte van onderdanig heid der V.K.B.-meisjes aan 'tkerkolijk gezag, Na de feestvergadering bezocht Zijne Emi nentie de tentoonstelling, op touw gezet door liet inrichtingscoraiteit. Hij bowonderde er de kerkgewaden en Mis-ornemonten welke den H. Vader zullen aangeboden worden bij de anstaande Romébedevaart. Ook legdo men aan Zijno Eminontie do niou- ie initiatieven der beweging uit, bij middel vau het annschouwingsmateriaal tot deze bedoeliug bijeengebr.oht. Begeleid door geestdriftige toejuichingen verliet Zijne Eminentie St Piótors Jette. Zijn voreerend bezook zal het hoogtepunt blijven dezer studieweek. 't Was voor Bestuur en leidsters een spoor slag die voorzeker aanvurend werkt, 's Namid dags sprak Earw. Heer Bestuurder Van Bos- suyt over ^Godsdienstige studiekringen, Re collecties en retraites». Eerw. Pater De Clip- pele voegde aan do algemeens bespreking, dio dez-i uitaenzetüng volgde, eenige nuttige won ken toe en steunde evenals E. H. Van Bossuyt op do noodzakelijkheid van gepaste aanslui ting vau de rocollectios en retraites bij de hoofdlijnen van da uit te werken programmas. Na vier uur werden clubvergaderingou ge houden, waarin gehandeld werd over looueel— propaganda—ontspanning en sierkunst, Dezo mooie dag werd door eon avondwake bij 't Heilig Saorament besloten, werken 3) welke praktische besluiten hoeven getrokken. Io den vooravond leidde E. P. Van Gestel zelf don algemeenen studiekring mot betrek king tot hot behandeld onderworp. In den namiddag namen de E.H. Van Bossuyt algemcon Bestuurder en E. H. Lowio. de ijve rige bestuurder der zoo blooionde Provincie West Vla&anderen het woord. I. H. Van Bossuyt stelde de vraag: Wat wil V. K, B. J. met haar sociaal programma. E. H. Lowie gaf een klaar en doorvoeld uit zicht op do socialo verwezenlijking die prac- tisch beoogd wordt. Om 6 uur had do vergadering het genoegen Juf. de Hemptinc, Voorzitster der Jeugdafdee- ling van do Internationale Unie der Katholieke Vrouwenbonden, in haar midden te begrooteu. Ze bood de V.K.B.-meisjos een interessante en gëillustreerde voordracht aan over het Bol- chevismo. Den avond werd mat een wolgelukto tooneolvertooning besloten. De laatste werkdag, Donderdag 3 Oogst, was ook druk bozot. Gedurende dsn voormiddag handelde da sympathieke Limburgache- bestuur der E. H.Latbouwors over den geest dar aanst, Romobodevaart van het V.J.V.K.A. Heer De Leye, lid van hot Aig. Secretariaat van den Landsbond van den Christen Midden- Stand gaf ean kijkje op de Middenstandsbewe- ging. Zijno uiteenzetting werd met specials belangstelling gevolgd, Daarna nam Z. E. H. Cleymans, Algemeen Sokretaris van het J.V.K.A. liet woord. Hij legde da meisjes het raderwerk uit van het Jeugdverbond voor Katholieko Actie bij de mannelijke jeugd. Welgemeeudo toejuichingen beantwoordden doze rode. Om 2 uur vergaderden de V.K.B.-meisjes een laatste maal in do mooie feestzaal der Dames van het H. Hart. Hun algemeene Voorzitster Mej. C. Verschraeghen, gaf de 'samenvatting dor hoofdgedachten op gedurende de studie week. Zo bracht de meisjes onderdon indruk van haar meeslepende overtuiging; haar een voudig en vriendelijk woord bewees nogmaals te meer, dal ZIJ voorzeker do gepasto persoon is, om 't leger der witte meisjes te leiden en hen to wijzen op de vruchtbare taak die zij in de ontredderde maatschappij kunnen vervullen. Ze bedankte de Z. E. Moeder Overste van het klooster van het H. Hart, die met veel welwil lendheid do V.K.B,-meisjes ontving. Juf. S, Wauterg, algemeene Voorzitster van West-Vlaanderen, bracht in aller naam. hulde van genegenheid on dankbaarheid oo» Algo- moene Voorzitster. E. H. Van dor Meiren, Provinciaal Proost van Brabant werd goluk gewenseht om zijn benoeming als pastoor to Helmot-Schaarbeek» Brussel. E. H. Van Bossuyt werd geovatieard, terwijl de zingende meisjes ter kerke trokken, om den Heer te loven en te dankon, voor de prachtig geslaagde studieweek, en Hem sterkte te vra- g n om do goede voornemens iu daden om to zetten. Eerst toen de deur toeviel begreep Malchow in wat toestand van verlaten beid hij zich bevond, en wierp zijne wilde blikken rond de kamer. Traa zaam verliet hij bet kasteel traag zaam stapte hij over bet voorplein traagzaam en met gebogen hoofde wan kelde hij langs den weg voorwaarts. Zoo verre het oog kon dragen, zag von Swechten uit zijne kamer hem na. Hij had nog medelijden met den ellen deling, die niettegenstaande al zijne ondeugden, toch sedert veertien jaren zijn vriend was geweest. Wat lot zal mij beschoren zijn vroeg hij zich zeiven- op elk uur van den dag het beeld van dezen rampzaligen man kwelde zijnen geest. Kon hij hem red den met eene getuigenis, doch niet te gen de wellen Gods en den eerbied Neen... hij was dus een. verloren man. Dozö gedachte bevatte beweegredens tot geruststelling maar liet men- schenhart is een weefsel van medelij den. van liefde en- van ontferming de rede en de godsdienst doen het hart. zwijgen, want zij gebieden rechtvaar dig te zijn. Gelijk hij traagzaam de woning des edelmans had verlaten, zoo sloop hij ook binnen zijn huis. Hij zag zich op' het einde eener loophaan die hij volgd had in het ijdele vertrouwen op zijne inwendige kracht zoo noemde iiij zijne woeste gramschap P.e lange straffeloosheid deed hem,hoe langer hoe mcft.r, zijn geweten en de openbore WOENSDAG 3» dag. DONDERDAG Sluitingsvergadering. Na do overweging, eiken morgen meesterlijk goleid door E. P. Da Clippole, s.j. werd da H. Mis door de vierhonderd V.K.B. meisjes gedia- logeerd. Gedurende dan voormiddag gaf E. P. Van Gestel, O. P. een diep ingrijpende les, als voorbereiding van 't vormingsprogramma voor 't aanstaand» werkjaar Da Socialo Leer der Kerk». Spreke* behandelde op pittige, maar aangrijpende wijze, do diie volgende vragen 1waarom do studio der sociale vraagstukken aanpakken 2) hoe dat sociaal programma uit- CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD wil, en deze wil gehoorzaamde enkellijk aan de onstuimige opwellingen van zijn ziedend bloed. Zoo bekroop hij de be diening van opperhoutvester en pleeg de In dit ambt eene reeks geweldena rijen en misdaden, waarover hij schrikkelijk zoUj verantwoorden. Dat hij zijn gezag stond te verliezen, moest het morrend en Traagzaam hoorzamen zijner ondergeschikten hem bewezen hebben, van, den oogenblik af dat een rechtvaardige plichtvervullen de en strenge landraad op ëenen zwak ken schroomvalligen grijsaard volg de. Hij weet het niet toe aan zijno be handeiingen, mqar aan den deugdzi men Scholiin, dat zijn gezaag in duigen \iei. Men moest, werkelijk een onverbe terbare booswicht zijn gelijk Malchow, om niet te begrijpen, dat in een ver licht land het barbaarsche grondbe ginsel Menscben nodervellen als hoornen, zoodra zij in den weg staan», een noodlottig einde zoude nemen. Dit mag evenwel gezegd worden hij be gon zich te vormen onder het Fran- sche stelsel van Napoleon den Grooten. De verstgelcgene provinciën lijden het meest bij Staatsveranderingen, en 'zijn het langste blootgesteld aan. do willekeurigheid van ondergeschikte dwingelanden. Daarvan leverde deze houtvester een sprekend bewijs. De landraad zou zich inschikkelijk getoond hebben, dat wist- Malchow maar deze moest huigen voor een hoo BISDOM GENT Z. II, E. Mgr de Bisschop heeft benoemd tot Pastoor te Kerkxkon don E. H. H. Arents, pastoor to Nieuwenhove tot Onderpastoor te Zomergem den E. H. F. De Schryver, onder pastoor op St Jozef te Aalsl tot Professor aan do Bisscboppolijko Normaalschool to Sint Niklaas den E. H. J. Van Wymeerach, profes sor aan het Collego te Dendormonde. dmkwijzei trqlseeren... Geene andere j^er gezag. Daarover hield zijn geest wet ernende hij dan zijnen eigenen jzich thans bezig^; doch hij zag in, dat liet ook al te laat was. F(e laatste brug voor den terugtocht was afgebroken..;, zijn laatste schip in den grond ge boord... Een dof geluid gaven de doodsklokken zijns verdwenen geluks. Zijn leven vertoonde zich nog enkel als een lastig spook. Wanneer de duister nis des nachts inviel, daalden de duis tere ontwerpen in. zijne goddclooze ziel. Op zijn nachtleger met. zijne stalen lidmaten uitgestrekt, verzamelde hij voor zijnen geest de beelden zijns ver- ledenen levens gruwzaam was over hem dit gezelschap. Het koude zweet parelde op zijn voorhoofd.Geen rnensch vond hij op Gods grooten aardbodem, die liem eene vriendenhand zou bieden. Van de samenleving en van God ver laten, want goddeloos was hij Wat toekomst, wat einde VIII. DE VERGIFTIGDE PIJL' WORDT AFGESCHOTEN De landraad was nog in zijn bureel, alhoewel de avond reeds zijn zwart floers over den aardbol begon te ver spreiden, toen Eugeen van zijn zwcr- verijen terugkeerde en hem kwam vin den. Op' 's jongsmans voorhoofd lag eene lichte wolk van misnoegdheid. Pie oorzaak daarvan sproot uit de overtui ging, welke hij van zijne -wandeling medebracht, dat de eenvoudige be minnenswaardigheid van Stella dreig de zijne levenswijsheid in duigen te slaan. Bij het binnehtrft-ien zegde hij met verwondering gij zijt nog bezig. Ri- chard Inderdaad is 't wel, dat men werkt, opdat de verveling zich van ons niet meesier make, en ons. dwaasheden doe begaan. De landraad keek vluchtig op en be merkte aanstonds sta ik ten uwe dienste, Eugeen. Mijn, .verslag aan den: Justicie-minisler is gereed... Dc ver moedens tegen den opperhoutvester zijn gestegen tot eencn graad van ze kerheid, die zijne aanhouding noodza kelijk maakt. Zoodra het bedoelde voetpad gevonden wordt, geef ik bevel' hem in hechtenis te nemen. Dat is heel wel, maar hebt gij von Swechten verhoord Ja, zijne getuigenfs bekrachtigt: mijn oordeel over de fijnheid dezes booswichts. Verbeeld u, dat hij op dien dag voor het eerst sedert veertien ja ren, zijne woede heeft weten te beteu gelen, ten einde Swechten bij zich te houden, wijl hij hem noodig achtte om een alibi te bewijzen. 4 Wannéér zult gij dien aarts schelm doen in hechtenis nemen Morgen, reeds, indien ik het ver slag van Geurdeler ontvang. Dat zou mij zeer aangenaam zijn, want dezen namiddag heb ik ondervon den dat geen menseb in veiligheid is, zoolang die kerel vrij gaat. Hier verhaalde Eugeen het voor gevallene met Stella", en sloot aldus Zoolang hij niet aangehouden en achter de gTendels zit, zou ik u aan raden niet alleen uit te gaan. Gij zoudfl hem kunnen, ontmoeten, vC't Yeryolgtyj

De Volksstem | 1933 | | pagina 2