Oost-Vlaanslerens Bedevaart naar Lourdes (Frankrijk) Eemsenieraadszitting De Klokken vanCorneville! Filterie Impériale d'Alost Sint Lodewijksgesticht Handelsfoor KOSTSCHOOL) ivoor JONGEHSI Lourdes, den 5/8/33. «Instappen, instappen», we waren weg, wat. handengewuif, hier en da?r enkele tra nen.., «Zij zijn we^» zuchtte men op de kaai. De reis verliep goed en op gestelde uur bolde de trein de statie te Parijs binnen. «Oli, oh», dit jaar stonden ons prachtige autobussen op te wachten, 't bestuur haalt er eere over. Volgens loffelijk gebruik werd het plech tig Lof in Montmartre opgedragen. Wij zongen er met volle longen, vooral dezen die dc eerste maal naar Lourdes meereizen, want dan spaart men zich niet. Men weet nog niet welke inspanning men in Lourdes oplegt aan de stemkoorden en de longen en bijgevolg geeft men geestdriftig al wat men kan. Zeer E°rwaafde Heer Van Kerckhovo, diocesaan bestuurder der sociale werken, hield de kanselrede, 't Was iets uit den fijnen bak, doordringend tot in de fijnste snaren van ons hart. Ziehier wat hij ons preekte Heilig Hart van Jesus, Koning en mid denpunt aller harten, ontferm U onzer. Het schijnt mij toa dat Maria ons bij de hand neemt en eerst naar Montmartre brengt bij haren Jesus, eer zij ons naar Lourdes lei en zal, om onze hulde van dankbaarheid en liefde te betuigen, want Jesus scheiden van Maria, of Maria van Jesus. kan onmogelijk gebeuren, maar ook is het waar dat wij Jesus moeten bereiken langs Maria, 't Is Maria, die Jesus' heilig lichaam heeft gevormd en gevoed; en Jesus' Heilig Hart is het meesterstuk van Maria. Willen wij Jesus en Maria navolgen, dan moeten wij 1) Jesus beter leeren kennen. Dat kunnen wij beat door Maria. Zoo leerden do Apos telen Jesus kennen op de school bij Maria. Zoo vernam de H. Joannes alles door Maria, want, zegt ens de H. Lucas Maria bewaarde al Jesus' woorden in haar Hart. Leeren wij dan door Maria a) liet geluk van Jesus' verborgen leven kennenhot Hij speelde op haar schoot, leerde gaan aan hare hand, later wal bood* schappen verrichtte, hielp in den werkwin kel van don H- Jozef, en, hoe zij samen dat huiselijk goluk genoten. b) de geheime ziele wonde van Jesus' H, Hart, Dat geheim te kennen zal ons leeren onze ikzucht en onze hoovaardij te bestrijden en uit te'roeien. Wij moeten cok Maria leeren kenuen door Jesus. Eene re's naar Scherpenheuvel, Oostacker of Lourdes, dat is nog maar uiterlijke eer en glorie brengen aan Maria, maar wij moeten binnendringen tot in het diepste van het inwendig leren, tot in de fijnste plooien van ons hart, Die gratie vragen wij hier aan Jesus' heilig Hart, en te Lourdes, door de bemid* deling van Maria, 2) Wij moeten Jesus leeren beminnen door Maria, en onze goede Moedei', door Jesus' voorbeeld. Maria beminde Jesus hartstochtelijk mei eene reine liefde. 't Is wel waar, wij voelen ons machteloos tegenover zulk voorbeeld, maar wij moeten aan Maria vragen, dat wij ook Jesus steeds met eene reine liefde zouden beminnen, En zoo kunnen wij tot Jesus opgaan, wanneer wij 6teeds leven in staat van heiligmakende gra tie, waarin Jesus zichzelf weerspiegeld ziet. Onze liefde moet zich ook uitstrekken tol den evenmensoh- Zij weze ook steeds eene intieme liefde door de Heilige Communie, Liefde vraagt vereeniging, maar geen in niger vereeniging dan die waarin Jesus zich zelf geeft aan ons in het heilig voedsel van bet Communieleven. Wij moeten ook Maria beminnen zooals Jesus het gedaan heeft. Die 30 jaar lang Haar gehoorzaamde en heel en al van Haar afhankelijk was. Vragen wij dan hier aan Jesus, dat Hij ons zou rnededeelen, ten opzichte van Maria, de gevoelens van Zijn Hart. O Maria, plaats ons tussohen Jesus en U zelf. Zoo leeren wij Jtsus en U, o Moeder, beter kennen en beminnen,» De autorit doorheen Parijs, duurde niet te lang en was heel interessant. Op gestel den tijd waren wij allen in de Austerlitz- statie, gansch tevreden dat wij den tweeden ritParijsBordeux mochten beginnen. Om 7 ure stipt trokken wij in de havenn stad het statieplein over naar de aangeduide kerken om er het H. Misoffer bij te wonen Cn ons te sterken doer de H. Communie. Na een kort bezoek aan de stad vertrok ken wij sterk verlangend naar Maria's hei* ligdom. 't Was een algemeene verlichting te we ten dat wij nu in Lourdes zouden aanko men. Hoe schoon oek de stad zij, hoe heer* lijk ook het lachend, op zijn verhevenheid weze, hoe liefelijk ook de kronkelende Gave langsheen het spoor voortkabbelt, hoe mu- jestatisch ook de machtige Pyren^cn hunne toppen verheffen, toch worden al die gevoe lens st rlc overhoursoht door het aangrijpend verlan^e om bij Maria te zijn. Opeens verrijst van tusschen het groene loover de alanke Basilicktoren en van uit alle compartimenten weerklinkt nu aandoen lijk hel Te Lourdes op de bergen Het harl-is ontroerd, men voelt zich hier al zoo dicht bij Maria, iben is aan liet voorportaal van den Heme], en dat geluk breDgt u dan esn krop in de keel en een traan in het oog en men bidtMaria, mijn goede Moeder, help mij, sta mij bij Voor velen is die eerste zucht wel de vurigs'.e bede van gansch hun leven. We kwamen zonder moeilijkheden te Lourdes aan... Nu naar 't hotel ons wat ver- frisschen en dan bij Moeder Maria. Boste lezers, wij groeten u van uit Lour des gij zult met hart en geest hij ons zijn •n wij, wij vergelen u niet» Tot morgen, Deo graiias, Lourdes, den 5,8/35. Om 5 8/4 uren waren al onze bedevaar ders op post aan het beeld der gekroonde ieve Vrouw, De menschen waren uiterst content zij dachten niet eens meer aan de vermoeienis der lange reis en aan den sla- peloozen nacht, ze waohtten reikhalzend □aar dat eerste bezoek aan de Qrot en naar het woord van hun geliefden Bissohop. Vlaggen voorop trokken we dan naar de heilige plaats der Verschijningen eerst r'e vrouwen, dan de mannen, dan de priesters die Monseigneur vergezelden. Wat bij die eerste kennismaking aan 0. L. Vrouw werd toevertrouwd, wat tranen werden gestort, wat verzuchtingen uit de harten opstegen, wat aandoeningon werden gevoeld, dat kan mijn pen niet beschrijven, en indringen in het intiemste van ieder hart, dat kan ik niet. Heeft niet ieder hart zijn geheimen Voelt niet ieder hart zijn eigen leed lijdt niet ieder hart zijn eigen zorgen Zoo zullen wel die vertrouwvolle gesprek ken van eenieder verschillend zijn geweest en zal onze goede Moeder wel een zwaar pak aanbevelingen en een lange vragenlijst gekregen hebben van eenieder, want, ieder huisken heeft zijn kruisken, ieder harte kent zijn s mar te. Zqne Excellentie Mgr. Coppioters bestijgt den preekstoel en zegt Bij dit eerste bezoek aan de grot moet ons eerste woord zijn he t Wees gogroet dat de engel Gabriël uitsprak bij de Bood schap. Weinig woorden zijn zoo diep inge slagen in hei hart van de gansche christen wereld, als die eenvoudige twee woorden Woes gegroet, Maria. Hier op dezen heiligen grond heeft de gelukzalige Bernadette ze zoo dikwijls her haald, als ze haar paternoster bad. Bij ons in Vlaanderen staan ze gebeiteld of geschil* derd in onze kapellen. Ons eerste woord zij dan ook - Wees ..gegroet want Mai a verdient dien lof en die hulde. Maar onze Moeder de H. Kerk heeft er aan toegevoegdBid voor on3 u Hier moet Maria vöel voor ons bidden. Ge hebt daareven al die miserie gezien bij het vervoer der zieken, verdienen zij niet dat wij voer hen bidden Bidt dan voor die menschen Bidt voor de zieken die thuis gebleven zijn bidt voor vrienden en kennissen bidt voor de armen bidt voor de ongelukkigen; bidt voor de lijdenden, want Maria is de troosteres der bedrukten. Maar wij hebben nog hoogere belanden aan O. L. Vrouw aan te bevelen, namelijk de zielsziekte der zondaars, de doodzonde. Daarom aanroepen wij Maria, als de toe vlucht der zondaars. Beveelt ze maar warm O. L. Vrouw aan. Er zijn er zooveel. Zqn er nog wel families, waar niet een zoon of een dochter een zijweg insloeg En hier zijn al bekceringen gebeurd, bij duizenden, bij honderden duizenden. Wij bidden ook Hulp der christenen» en hoe grooter de gevaren zijn, hoe moer Maria helpen moet. En is niet ieder aan groote gevaren blootgesteld En loopsn onze christelijke instellingen geen gavaar En onze scholen, van de kleinste froebelschool, tot de Hoogeschool van Leuven. Bidt daar voor, beminde diocesanen. Van onze gebeden hangt het af, dat wij door Maria's hulp die gevaren afkeeren zoo zij hel eerlijs deed in den slag van Lepante. Wij zullen dat bekomen, als wij Maria iets beloven, als wij haar toeseggen dat wij een offer willen breugen uit liefde voor haar. Maar dat eenieder dat belove voor zichzelf. En is er een offer te brengen, doe het dan en zijn er banden te breken, breek ze dan, «o.hrik niet terug voor uw eigen hart, hoe grooter het offer, hoe zak erder de hulp van Maria ons wordt verzekerd. Maria heeft zooveel offers gebracht. Kent gij eene moeder die geen huis had om haar kind te baren geene wieg om het in neer te leggen. Kent gij eene moeder die na de geboorte van haar kind reeds moest vluchten Kent gij eene moeder, die zulk een kruisweg mêe maakte en daarop haar gemartelden Zoon ontmoette die Hem zijn Kruis zag dragen en Hem daaraan zag vastspijkeren Brengt gij dan ook een offer, j'a een groot offer als het moet en dan moogt 'gij Maria veel vragen. Vraagt Haar dat gij haar kunt navolgen in haar nederigheid, gehoorzaamheid, zui« verheid en godsvrucht. Dan wordt onze bedevaart eene gezegende bedevaart.» Msnigeen loosde zijne ontroering door een traan, en, ik ben ervan overtuigd, die woorden van onzen Bissohop zullen veel vrome voornemens hebbsn doen maken, veel vaste besluiten hebben doen vormen, veel banden doen verbreken. Een gebed voor Monseigneur sloot dis eerste plechtigheid. Het «0 wees gegroet» weerklonk uit 2000 monden,... 's Avonds woonden veel onzer bedevaar ders de eerste kaarskensprocessie bij. Wat hebben zij oogen eh ooren opengezet Bij het terugkeeren naar het hotel ho rde ik al dat velen reeds do Loui desziekte hadden opgedaan, want langs alle kanten zei men reeds «Hier zou ik nog willen terugkeeren» Onze bedevaarders zullen dien eersten nacht wel goed geslapen hebben na twee vermoeiende reisdagen. Deo Gratias gehouden op Zit'rJag 5 Oogst I I. Onze gemeenteraadsleden vorgiderden dus in openbare zitting, Zfttardag 11. Er was heel weinig belangstelling van wege 't publiek een enkele bank was nog niet volledig bezet. De tegenwoordige personen hebben nog eens een staaltje te meer gehad van het socialistisch-rood sektarisme var. den Heer Nichols, vader van alle (I) burgers, maar die geen gelegenheid Iaat voorbijgaan om, als burgemeester, zonder takt, den godsdienst aan te vallen... Vóór de eigenlijke bespreking der punton staando op de dagorde, kriticeert Heer DE ST0BBELEIR1S het feit dat, ondanks het electrifioeeren van het manoeuver van de Zeebergbrug, het open-en toedraaien dezer laatste, nog heel veel het verkeer stremmen zal. Te dezer gelegenheid doet hij een uitval op het vroeger stadsbestuur, dat. naar hem, nalatig zou geweest zijn met zioh om die wer ken niet te hebben bekommerd. Hij vraagt dairbij dat een «passerel» bij de brug zou geplaatst worden. Tot weerlegging van dit belachelijk bewe ren van den heer De Stobbeleire, (die het be stuur vroeger ten laste legde dat het zich te voel met de werken bezighield), geeft de heer MOYERSOEN in 't kort het historiek der besprekingen en onderhandelingen, gedaan met de bevoegde ministers, zelfs ter plaatse. Bij het vroeger ministerieel beheer, was er sprake geweest de baan te verleggen.— voorstel dat voorde stad heel nadeelig ware geweest en waartegen hat schepencollega zich met goed gevolg verzette. Het bestuur van H, Moyersoen had voor gesteld een ophaalbrug te plaatsen, wat heel voordeeliger zou geweest zijn dan de nu ge plaatste. Doch omvan reden de uitgaven te verminderen, heeft de Staat dit plan niet willen ten uitvoer brengen. Meermalen, ook in de laatste Senaatszitting,werd door ons op verbetering aangedrongen. De minister be loofde voldoening. De H. De Stobbeleir, dasondanks, komt Weer met zijn aangehaalde beschuldiging vooruit en schijnt nist te kunnen begrijpen, alhoewel hem, van alle zijden, het tegenover gestelde bewezen wordt, dat, indien het alge meen plan van de werken aan da stad diende voorgelegd, voor de uitvoering zeker de Staat vrij mag handelen. 1 Ontleening aan bijzonderen. Waarborg voor kradietopening. Vroeger werdan 2 millioen aan bijzonderen (6 0/0) ontleend. Daar de vervaldag nabij is, stemt de gemeenteraad de hernieuwing der ontleening. Van wage den heer Minister werd de toe lating gegeven, opnieuw eon voorschot ten beloope van 300.003 fr. uit het gemeentekre diet te ontvangen. Dooh dit laatste bepaalt echter dat het geen waarborg hesft, gezien, heel waarschijnlijk, de opcentiemen, (belas tingen), door den gemeenteontvanger zullen geïnd worden, in plaats van door den Staats- ontvanger. Het schepencollege vraagt het besluit te nemen den ontvanger opdracht te geven gezegde belastingen op het gemeente krediet over te brengen. Da vraag werdt in stemming gelegd. Bij monde van den Heer Moyersoen, ont houden zich de katholieken zij hebben de belastingen niet gestemd en laten de meer derheid do zorg over der te nemen waar borg. Daarbij het is wel vreemd dat die vraag niet eerst in de sékties werd voorge legd. De stemming brengt 11 goedkeuringen uit en 9 onthoudingen. De andera voorgelegde punten brengen heel weinig bespreking bij. Slechts één feit willen wij aanhalen. Ter gelegenheid der bespreking van de Re kening en Begrootiug der Kerkfabrieken, trok heer De Schaepdryver de aandacht op het groot belang tot behoud en herstelling der muursehilderijen in St Martinuskerk. Er kan aangedrongen worden bij kerkfabriek en bij oommissie van monumenten. Zulks was voor den burgemeester, heer Nichels, een gelegenheid om lucht te geven, door spotternij, aan zijn rood radikalisme. Alsof dit sektarisme niet moest onderdoen wanneer hot geld het bewaren van ons kunst patrimonium. bij zooverre dat schepen D'Haese hem fluisterde allons burgemees' ter ge moogt zoo uw antiklerikalisme niet toonen Door bijzonderen brief had heer Moyersoen de toeoassing van het reglement (op taxirijtui gen) ten stelligste gevraagd o.a, het plaat sen van teller s (taximeter s) en het verlagen van het minimum cijfer. De heer Burgemeester Nichels schijnt ge hoor te willen verleenen aan de bsweringen der taxihouders (alhoewel de voorgestoTde wijzigingen in hun voordeel zouden staan.) De heer Moyersoen vraagt de stemming over de twee voorgebrachte punten voor het aanbrengen van een taximeter gaat iedereen akkoord. De verlaging van hst beginoijfer wordt niet aanvaard. Deze kleine openbare zitting eindigde daarop* ZE KOMEN WIE1 WAT"} Ze tullen in meiodituse akkoorder, klingklangelen over onze goede oude Vlaimsche Steden I 1 WAAR WANNEER? STAD AALST Dienst der Openbare Werken Het College van Burgemeester en Sehepenen maakt bekend aan de be langhebbende dat er op Vrijdag 18 Augustus om 11 ure voormiddag zal overgegaan worden tot de openbare verpaohting van de standplaatsen der FR ITU UR KRAMEN, Voor Inlichtingen Bureel 6, Open bare werken van 9 tot 12 ure. De Secretaris, De Burgemeester, O» RgYNTENS, A. NICHELS) ERG VERKEERSONGEVAL, Een wielrijder en een kindje op een auto- Beide slaehto/jers gekwetst.Zondag avond rond 8 1/4 uur kwam heer Baron Brugmann de Walzin van Brussel met ziju aulo, gevoerd door den geleider Meuleman August van Ukkel, uit de richting van de stad op de Zeebergbrug gereden. De aulo hield den reglementairen rechterkant, toen opeens, bij het verlaten der brug, zich een wielrijder op den auto wierp. Deze kwam van de Gsrraerdslaan, om zich naar Erem* bodegem te begeven, langsheen den Dender. De fietser, de genaamde De Winne Arthur, had op zijn velo zijn tienjarig meisje gezet en beiden werden ten gronde gebraakt en ge kwetst over gansch liet lichaam. I)o velo was onbruikbaar. De voerder stapte uit rijn aulo en bracht de iwee slachtoffers naar dc Kliniek van M/jlbeke over, waar zij door I)r Goffaerts verzorgd werden, De policie ia ter plaatse geweest. Maandag avond was de toestand van beide slachtoffers zeer bevre digend. VERKEERSONGEVAL. De genaam de De Moor Jeroom, woonachtig te Letter» hautera, kwam met een halfopen vrachtauto uit de richting van de stad naar Erpe toege reden. In de vrachtauto had plaats genomen zekere Moerlooze' Rachel, insgelijks van Lel- tei'hauten, een gebuurvrouw van De Moor. Op don Gentschen steenweg hield Do Moor zoodanig den rechterkant hij hst zwenken, dat hij met zijn wagen het paviljoen afreed van het huis Van der Niepen. Hierdoor kwam een ijzeren baar los die terecht kwam op het hoofd van Moerloos?, die in den auto zat en deerlijk gekwetst werd. Het slacht» offer kon, na verzorging door Dokter Gravez huiswaarts keeren. De politie is ter plaats geweest voor het bepalen der verant woor delijkheid. He is üfifsr Heauraing Donderdag 10 Oogst, om 8 ure, rijdt de Rel Car, r.aar Beauraing. De liefhebbers worden verzocht sioi) voor deze reis zoo haast moge lijk te laten inschrijven. Voor inschrijvingen en inlichtingen zoh wenden Garage De Saedelaer, Koiphan dels straat, Aalst. Telefoon 268- Winnende nummjrs voor de Tombola 1 11040 33 17896 65 13001 2 13510 34 10897 66 19066 8 15234 35 18577 67 165 6 4 !4130 36 18453 68 17221 6 20115 37 20093 69 18231 6 12505 38 17410 70 12936 7 13384 39 17495 71 13134 8 16320 40 17241 72 12306 9 18497 41 12701 73 13276 10 17306 42 16497 74 17605 11 174 32 43 17247 75 18903 12 18301 44 19567 76 15555 13 17274 45 14764 77 13281 14 20272 46 202S6 78 14819 15 15133 47 19757 79 16504 16 16776 48 20224 80 18369 17 13771 49 10737 81 13520 18 10334 50 200*27 8-' 16326 39 17101 51 20181 83 17216 20 48669 52 11333 84 1321:0 21 17974 53 19456 85 18818 22 13730 54 11547 86 14531 23 18508 55 18135 87 18172 24 11765 56 18993 88 199 6 25 15651 57 18076 89 18201 26 19001 58 19202 90 17302 27 18999 59 14958 91 14880 28 19932 60 18092 92 10508 29 17491 61 14306 93 12407 30 14488 62 18602 94 10S88 31 15812 63 19491 95 13071 32 19720 61 17622 De winnaars kunnen de prijzen afhalen op het Secretariaat van het Feesikoraileit, Hopmarkt. Nadien worden de niet afge haalde prijzen geschonken voor de Tombola der Weezen. Gevonden tijdens de Handrlsfooreen damenfourure, twee kindersaocochen, een paar vrouwenhandschoenen en ee.i lederen vrouwenhandaclioen. Deze voorwerpen liggen ter beschikking der eigenaars op het Secretariaat, Hopmarkt. BERICHT AAN DE WERKLOOZEN VAN AALST IDe werkloozen der Stad Aalst, wor den bij deze verwittigd, dat ingevolge art. 789 on 10 van liet Koninklijk Besluit van 31 Mei 1933, inzake de verzekering tegen onvrijwillige werk loosheid en de toekenning van de ver goedingen van liet Nationaal Crisis- l'onds, eerstdaags zal begonnen worden aan het uitvoeren van Openbare Wer ken, dewelke onder alle opzichten aan de Stad en de Gemeenschap zullen ten goede komen. Het Stadsbestuur wil aan alle Werk loozen de gelegenheid geven zich ver dienstelijk te maken, en te dien einde wordt er beroep gedaan op den goeden wil van alle werkloozen, om zich te laten inschrijven in hunne wederzijd- sche vakbonden, die dan dé volledige lijst zullen overhandigen aan hel Ko- mit.eit voor werkverschaffing aan Werkloozen, dat door het Bestuur der Stad Aalst daartoe ingericht werd. Dezen die aldus uit vrijen wil mede werken aan deze Openbare Werken, zullen eene bijkomende vergoeding (boven hunnen gewonen steun)' van 50 fr. uitbetaald worden, voor acht en veertig uren werk. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot het Secretariaat van het Werkloozenfonds, Stadhuis, Aalst. Namens het Komiteit voor Werkver schaffing aan Werkloozen. De Secretaris, De Voorzitter, O. De Gols. Sehepene V. Openh.W. i haelterman Ccsar, VOETBAL.' EEN SCH00NE OVERWINNING! Waasmuns er I Eendracht 3 Zie morgen het verslag over dezen belang, rijken voetbalmaiob en onzen uitstap na»r d, «Heide» te Waasmunater. Voetballiefhebbers Do vootba'.kalcndar voor het seizoen lö33-34# is verschenen Hij omvat bonevens de matchen van hoogere afdeêlingen. al do wedstrijden die in Oost Vlaandoren door de lagere divisies gespeeld worden. jEüos-teloos te verkrijgen ten lokale Eendracht, Statieplein. Deta lieve attentie hebben we te dankon aan den wakkeron lokaaL houder van Sportclub Eendracht en aan som» mige sportieve adverteerders. KAATSEN Vooruitzichtstraat De Finaal van Z iterdag in de Vooruit® cichtslraat is tot ieders voldoening in een hevigsu strijd verloopen. en toch kwam zooals ik voorspeld had, Do Verbroedering zegevierend uil don strijd. Aan de rust was de stand Verbroedering 6 spelen 27 vijft« Vooruitzicht 1 spel 16 vijftienen. Na de rust haaldeVoorui'zicht zijn aohter- stel in, kwam op 6 spelen en ging vervol gens op 9 spelen en 40 gelijk en bracht eiü- delijk de verdiende overwinning aan Ver» broedering met 10 spelen, 46 vij'.isnen Vooruitzioht 9 spelen 40 vijftienen, M#t plechtigheid worden dan de prijzen aan dt wipnande ploegen uitgereikt en dit schijnt nog niet genoeg, want naar zoo ik uit goede bron verneem, zouden de Ver* broedering met veel plechtigheid hunns prijzen komen afhalen. (Maar dat blijft voorloopig onder ons), en velen zullen medevieren om hunne prachtige overwin ning. Erreip Société anonyme. Siege social: Place Impériale, 23 Alost L'assemiblée igénérale-extra-ordinai- re des .aetionnaires du 29 juiHet der nier n'aj^ant pas réuni le nombre 'd'ac* tions requis. M.M. les aetionnaires son.t invités assistcr a l'assemblée générale extra ordinaire qui sera tenue au siège. so cial le Samedi 26 aoüt 1933 a 10 Vz heitres. Cette assemblee délibérera' valablement, quel que soit le iiombrq (Factions présentes au representees. ORDRE. DU JOUR. Modifications aux Statuts A Part; 15 Remplaeer le lextc dq premier paragrnphe par le teste sui- vant: «L'administration de la société! est confiée a un conseil dc 3 membres au moins. Au troisiè'me paragraphe remplae^i* le mot «quarante-deux» par «quarantö et un A l'art. 16: Remplaeer au 2e para graphe le mot «quarante-deux pafl «quarante et un». A l'art. 18: Remplaeer le texte de cèt ai ticle par le texte suivant «Le Con seil d'administration élit parmi sesf membres un président. En cas d'empê- chement de celui-ci un administrateur} est désigné pour le remplaeer. Pour assister a cette assemblee, Mes sieurs les aetionnaires doivënt. .-e <u'«n- former aux dispositions de l'art. 31 des statuts et principalement en ce qui con- cerne les propriélaires d'aclions aiï porleur ils auront a déposer leurs ac tions avant le 21 abüt soit au siége so cial, soit a la Banque Centrale de lai r.endre a Alost,-soit a la Société Géné rale de Bclgique a Bruxelles. 1550 X/W Middenstanders Verlangt u geld om u een eigen huis 'to bouwen of te koopen wendt u in volle ver trouwen tol het Secretariaat, Korte Zont- straat, Aalst. (Kath. Burgerskring). Daar hobt u de beste voorwaarden. Volstrekte ge- hei iihouding en zeer groot gemak van be taling. Onze LEZERS aanbevolen Extm tulkerijpeën DE RYOKE. 936§ BURGERSHUIS TE HUREN mot wat legumenliof, voorzien van elcc'.riek, regen au pompwater, Caudronstraat, 38. Te bevragen Geeraardsbergschestraat, 49, Aalst, 1552 Brugelette nabij Ath Verzorgde opvoeding. Com- meroiëele en landbouwkundige afdeelingen. Speoiale leergan gen voor de studie van de Fransohe taal- Zeer gezonde Hiding. MATIGE PRIJZEN. 1552-1

De Volksstem | 1933 | | pagina 3