m Oost-Vlaanöerens Bedevaart naar Lourdes (Frankrijk) )e Klokken van Corneville! ffSei# tuimr ESennraing Radio-Uurtje Op Donderdag 10 Augustus van 18,30 tot 19,15'u. door da zorgen van hot Vrouwelijk Jêugdvorhond voor Katholieko Actio niet de welwillende medewerking van Mejuffor Dr Gertrud Aorscliodt.Monitores aan het Konink lijk Muziek-Conservatorium van Gt-nt. PROGRAMMA. Klavier .Recital. 1) a) Klokkenspel uit Cythere, Fr. Couperin. b) Koekoek Louis-Claudo Da<juin. 2) a) Wals in ré b. Jef Van Hoof. b) «sol id. 3) In 't bosch Franz 'Liszt. 4) Water weerspiegelingen Claude Debussy. 5) Rhapsodie in sol klein Johan Brahms 2) De Rome-Bedevaart der Vrouwelijke Katholieke Actie. Nonkel Jan interviowt Z. E. Heor Van Bos- suyt, Algemeen Bestuurder van het Vrouwelijk deugdvorbond voor Katholiek*1 Actie, ovor zijn rois naar Rome. 6clien antwoorden altijd i 'l Is zoo rap oorbij Ik weet het, ne mensch is-veel bekommerd om zijn lichaam, en wij moeten er mede bezig z'jn, en wij moeten het verzorgen, maar 1iier ook moeten wij ne keer denken an onze ziel, wier belangen veel grooter zijn. Geen'beter middel daarto» dan de ver sterving, dan de offers die vrij ons eigen liohaam opleggen. Ala een landbouwer zijn paard breidelt, vermindert hij de trekkracht niet van het dier, maar toomt het in, en leidt het. Zoo ook moeten wij oas lichaam breide len. door onze kwade neigingen te beteuge len, door onze liefde in te toornen in hare uitingen, door onzen wil sterker te maken, zoodat hij onze hartstochten leiden kan naar het goede. Daardoor ook verminderen wij nze vrijheid niet, integendeel hij ia vrij en meester over zijn hart, die er aan gebiedt en er niet de slaaf van is. Het leven duurt toch niet lang. 't ia maar een proeftijd, dien wij gelukkig kunnen maken, als wij leereti ons hart, ons veratand en onzen wil te breidelen. Als gij dan thuis zult komen en uw kerk. hof zult zien met allerhande ltruiskena op van kinderen en ouderen van jaren, van armen en rijken, denkt er dan eena aan dat gij daar ook vroeg of laat zult begraven worden, dan zult gij deugdzaam leven en eena zalige dood sterven.» DERDE BRIEF. Lourdes den 6—833. Vandaag zou de groote plechtigheid plaats hebben in de parochiekei k, met het bezoek aan den doodenakker. Na de gebruikelijke communiem'a en de heilige slachtofferande voor den vrede, wel ke te Lourdes eiken eersten Zaterdag der maand gecelebreerd wordt, trokken onze bedevaarders in groepjes naar de parochie kerk, Van binnen is ze reeds fel opgeknapt, ze heeft al een Zondagkleed aangetrokken, met nieuwe ramen, prachtige donkerrood© en helwitte arduinen muren en gewelven. Doch aan den toren is nog alles te doen. De hooge houten stelling staat er tot boven toe rondgeiimmerd, maar daar gaan de wer ken niet zoo rap vooruit. Mgr. de pastoor immers staat er alleen voor, e.n moet dat alles doen afmaken door giften welke hij van de bedevaarders ontvangt. Monseigneur bedankte vriendelijk de mil de gevers der Oost-Vlaamsche bedevaart, want onze meuschen kijken niet naar een brie/je als zij in Lourdes zijn. Het heilig Misoffer voor de overleden Belgen, in Lourdes begraven, werd door den Z. E. H. Kanunnik Van den Gheyn geestelijke bestuurder der bedevaart, opge dragen. 't Was schoon om zien hoe godvruchtig onze menscïïen, die den wijden tempel gansch volzetten, met hart en geest dat so« lemneel jaargetijde volgden, want in zulke oogenblikken, als de mensch verre van huis is, donkt hij ook wel eens verder dan aan al het scheone, het aangename, het verrukke lijke dat eene Lourdesreis biedt. De god» vruchtige aantrekkingskracht van Loofde: stemt daarbij den mensch om eens op 't an der leven te peinzen, en de gedaolite aan den dood brengt ons nader bij het eeuwig geluk. Daarom waren onze bedevaarders zoo in getogen, zoo eerbiedig stil, vooral als de absouten werden gezongen. En nu al biddende door de straten, naar het kerkhof tot dichtbij den grafzei k dei- afgestorven Belgen. Ik weet niet waarom, maar telkenmale wij zoo den paternoster bidden midden in die drukbezochte Lourdesatraten, ben ik al tijd ontroerd bij de gedsohle aan die scherpe tegenstelling van het woelige leven tegen over de stille van den dood. Daarom is het wel dat honderden voorbijgangers zoo vreemd opkijken naar die biddende menigte die, zonder menschelijlc opzicht, met den paternoster in de hand, eerbiedig opstapt naar het kerkhof. 't Was zijne Excellentie Mgr Coppietem, die de bedevaarders zou toespreken, Maar wie het ook zij, die van op dien grafzerk, het woord richt tot de omstanders, n:rgens vindt hij geschikter plaats, nooit vindt hij beter gelegenheid om de intiemste snaren van het menschenhart te doen trillen, clan op dien doodenakker, sprekende voor goed gestelde christen men* schen, over den dood. 't Zal dan ook nie. mand verwonderen dal Monseigneurs aan spraak diep indrong in de harten der gretig luisterende bedevaarders, Nagenoeg zei zijne Excellentie: Eene bedevaart is wel niet eene relret maar eene godvruchtige overweging. Als wij een dezer dagen den Kruisweg zullen doen, dan zullen wij mediteoren wat Jezus geleden heeft om het verlossingswerk te voltrekken, en zoo ook eens denken aan de waarde van onze ziel, En daartoe helpt ons zeker de gedaolite aan den dood. Daarom is het bezoek aan hel Kerkhof zoo heilzaam. De heilige Geest leert ons immers, dat het nuttiger is een huis te bezoeken waar een lijk ligt, dan waar hel feeste zou zijn. Hier ligt niet één lijk, maar duizenden zijn ei' begraven van allen rang en stand, van allen ouderdom, de oenen beter bereid dan de anderen om voor den GoddelijkeuReohtei te verschijnen'. Hier, ja, moeten wij ook eens denken aan het oogenblik van ons afscheiden. Wanneer zal het zijn Ik weet het niet voor de eenen vroeger, voor de anderen wat later, maar voor niemand onzer zal het lang zijn Zal iemand van ons 100 jaar oud worden En wat ia 100 iaar Oude men 's Namiddags te 2 1/2 uur stonden onze bedevaarders geschaard rondom de baden, waarin onze zieken zouden neergelaten wor» den. Doordrongen van diep medelijden voor die ongehikkigen, hebben zij zeker innig voor hun genezing gebeden, Een Hollandsohe dame, in mijn hotel ver blijvende, en lijdende aan beide beenen, deelde mij haar indrukken mede over de ongelukkige zieken, zeggendeIk ben uit Den Haag naar Lourdes gekomen om te genezen, maar als ik al dio lijdende men schen zie, dan durf ik mijn eigen genezing niet meer vragen en ik bid voor die groote zieken.» Wel, ja, dat is de toon der chris telijke liefde die men in Lourdes spreekt men vergeet zijn eigen leed en kommer om voor anderen te bidden, Dat ook zullen onze bedevaarders wel ge daan hebben, want zij ook, zij beminnen de zieken en dragen hun diepvoelend medelij den toe. Ij het niet oen gevoel van boven natuurlijk leven, zijn naaste zelf meer te beminnen dan zijn eigen zelf Da go God zal het U allen loonen*., en wij zullen ons beste doen, om, eens in Vlaanderen teruggekeerd, die christelijke liefde daar voorbeeldig te beoefenen. Morgen leidt het Bisdom Gent do groote Sacramentsprocessie, welke ik U, in 't kort, in een volgenden brief zal beschrijven, Deo Gratiaa Donderdag 10 Oogst, om 8 ure, rijdt de Red Car, naar Beauraing. De liefhebbers worden verzocht zioh voor deze reis zoo haast moge lijk te laten inschrijven. Voor inschrijvingen on inlichtingen zich wenden Garago De Saedeleer, Koophandels- straat, Aalst. Telefoon 268- V.T.B. Reiskalender Donderdag, 10 Augustus Avondfielatocht naar Lede, Serskamp, Oordegem. Vertrek te 18u.30. Esplanade. Zondag, 13 Augustus: Fietstocht naar Dendermonde, Moerzeke Kastel, Baesrode, Lebbeke, Wieze. Dinsdag, 15 Augustus; V-T.B,-Radiotrein. De 50 eerste inge-, schrevenen kunnen hun spoorkaartje afha len bij de HH, De Rondt of Courteaux op 14 Augustus vóór 14 u. Op 20 Augustus begint, ona 5 Zondagen abonnement (130 fr-) per trein en te voet. Bezocht wordenDe Kust, de Lesse, da Semoia, de Lïmburgsche Kempen, de Hoëg- Men late zich inschrijven Vilandersti'; 39, waar alle inlichtingen gegeven worden. Van heden af kan hij alle V.T.B-afge vaardigden ingeschreven worden tot deelna me aan de 14e Ijzerbedevaart en de gebroe ders Van Raemdonck-herdenking. Prijs tot Kaaskerke 23,10 fr, en 3 fr, tot Adinkerke 23,70 fr. en 3 fr. DRAGEN VAN VERBODEN WAPENS De genaamde B. R. woonaohtig te Erern. bodegem, was in de drankgelegenheid van M. Delens, op de Houtmarkt. Hij maakte het de andere verbruikers lastig. Een der verbruikers zag dat B. R. een verboden wapen droeg en verwittigde ervan de poli— oic. Deze nam hot wapen af. B. R. hierdoor kwaad, maakte opstand, zoodanig dat hij naar het policiebureel moest overgebraoht worden, waar hij in de verzekeringskamer opgesloten werd, Proces verbaal werd na dien te zijnen laste opgemaakt. Iftonsterbraderi] Het inrichtend komltcit dor braderij van de beide Zoutstraten. verzoekt ons mede te dealen dat, gezien de algemeeno deelname der hande* laars uit de wijk, het onmogelijk is,handelaars vreemd aan de Zoutstraten. toe te laten hunne waren op de braderij van 3 en 4 September a.s. uit te stallen. De toebereidselen welke gemaakt worden, doen het beate verhopen voor de braderij. Als het weder van de partij is, mag men zich aan eon overgrooten toeloop van volk verwachten Een mooie kans om winterartikelen en andore waren aan goedkoope prijzen aan te schaffen, tevens zich op aangename en deftige wyzo to KUNSTNIEÜW.S, Het staat vest dat in de tweede helft vRn de maand Ok tober het Komisoh Opera in den stedelijken schouwburg zullen opgevoerd worden door 'fc Land van Riem. Die naam staat borg voor het kunstgehalte der opvoeringen I AALST 'MIJLBEKE. BOfëD HET H. HART Wie verlangt mee te reizen naar Gee- aardsbergen op Zondag 13 Augustus, wordt zeer dringend verzocht in te schrijven vóór Zondag, bij E. H. D'Haenens, bestuurder. Prijs 7,60 fr. voor den trein f,00 fr. voor het programmaboekje. TOONEELNIEUWS Op Zondag 17 September 1933 zal t Kajotterstooneel in de zaal van den Volkskring St Jo?ef, Meuleschettesiraat terug een extra laehsuecea opvoeren De onuitstaanbare Het is een waarlijk overweldigende klucht van Gerard Nielen. Drio bedrijven plezier! Ietsin den aard van «Oom Piet Co Dat zegt genoeg! Daarbij zal het diep-tragisch WACHTERSPEL worden gegeven. Een sterk gebouwde eens akter van Rudolf Henz, vertaling van Fran- Haepers. Een kort en toch aangrijpend spel. Wie 't Kajotterstooneel eens iets zag opvoeren, komt nog kijken. Middenstanders. Verlangt u geld om u een eigen huis te bouwen of te koopen wendt u in volle ver trouwen tot het Secretariaat, Korte Zout- straat, Aalst. (Kath. Burgerskring). Daar hebt u de beste voorwaarden. Volstrekte ge heimhouding en zeer groot gemak van be taling, STAD AALST Dienst der Openbare Werken Het College van Burgemeester en Sehapenen maakt bekend aan de be langhebbende dat er op Vrijdag 18 Augustus om 11 ure voormiddag zal overgegaan worden tot de openbare verpachting van de standplaatsen der FRITUURKRAMEN. Voor inlichtingen Bureel 6, Open bare werken van 9 tot 12 uro. De Secretaris, Do Burgemeester, O. REYNTENS, A. NICHELS. STAD AALST ZWEMDOK De Zwemkom istoegankelijk voor de VROUWEN den Donderdag namiddag van 14 tot 16 u. en dan Zaterdag voor middag van 11 tot 12 u, insgelijks voor de MANNEN den Zaterdag voormiddag van 8 tot 11 u. telkens aan het vastge-» steld tarief. Da andere schikkingen blijven ba houden. Aalst, den 7 Oogst 1033. De Burgemeester, A- NICHELS. VOETBAL EEN SCH00NE OVERWINNING! Waasmunster 1. Eendracht 3. Per apecialen trein trokken de Eendrach ters verleden Zondag naar Waasmunster. Ook tal van heerenauto's waren op 't appel, terwijl ook per fiets enkele volbloede sup porters het reisje hadden aangedurfd, Het heeft de club van Waasmunster ge noegen gedaan dat de Aalstenaars in zoo grooten getale dezen vriendenmatch hebben bijgewoond. Wij, Eendrachters, stonden met deze Waeslanders steeds op den vriend schappelijksten voet en we verheugen er ons dan ook in dat we, in groote mate, het onze kunnen bijbrengen hebben tot het wellukken van deze vriendenontmoeting, Het was evenwel stikkend heet op het zandig terrein van Waasmunster. Op het spelve'd zelve en rond de krijtlijnen geen plekje lommer Gelukkig dat er langs den kant der haag, een lange, smalle streep schaduw lag. waar de toeschouwers, als hun hoofd scheelgebrand was, wat in 't gras konden uitblazen. Kortom, hoegenaamd geen weder om te voetballen. Het spreekt van zelf dat de spe Iers verre van op hun gemak waren. De sch§id8rechter vond het ook geen lolletje en gaf ons, tot eenieders voldoening, een eerste time van 35 minuien en een tweede time van 30 minuten. Vóór de match wenschte de Voorzitter van Waasmuns'er ons kampioenenelftal geluk met den veroverden promotietitel en hoopte voor onze club het beste in de toe komst. Een prachtige ruiker werd aan Kapitein Huylebroeck aangeboden. Na liet gebruikelijk hip-hoera, stelt het volgende Aalstersche elftal zich strijdvaardig Huylebroeck Roelandt Geubels M. De Sraetlt Buyle De B auw Ant, De Weerdt, De Motte, Verhulst, Van Sant bergen, Verhulst, (senior) We verliezen den toss e i Waasmunster zal «berg-af» spelen, 't Is nochtans Aalst die de eerste aanvallen leidt. Verhulst (sen.) krijgt veel werk. Aan de vijfde minuut is hij met 't balletje weg een fraai centtrtje, De De thuisploeg valt hierop voortdurend aan en we zien hunnen jongen rechtsbuiten een vuistje naastkogelen. (9e minuut). Yan het groote voordeel der helling genietend, blijft Waasmunster het meest ten aanval e i onze achter verdediging krijgt weinig lust. Hier onderscheidt zich vooral Geubels door zijn gepast ingrijpen. Aan de 25e minuut ontsnapt Verhulst ('senior). Een kogel vliegt te pletter tegen den doelpaal het leder be landt bij kozijn Bastion (oenter-voor), en deze doelt onhoudbaar. 20. Een paar keer loopen we nog uil langs De Weordf, doch (ie backs van Waasniun» ster laten niets meer door en zendon met groote schoten, hunne voorlijn vooruit, Een strafschop legen Aalst wat al te licht toegekend wordt vriendschappelijk in keepers handen gegeven. Nog een corner voor beide kampen en de pelers mogen zich wat gaan verfrisschen. Rust2—0 voor Aalst. Na de poos is hot onze beurt om berg-af te spelen, Het «pel verloopt nu ook onafge broken in ons voordeel, doch do hitte is niet van aard om er de «fut» in te houden, Verhulst (senior) bezeert zich aan den enkel, 't Is zonder erg, doch voorzichtigheidshalve verlaat hij het plein en Norhert De Brauw mag hem komen vervangen. Onze voorlijn toont zich weinig actief van de vijf voorspelers is Van Santbergen de doordrijvendste. Do goaltje.i blijven uit Aan de tiende minuut dribbelt Verhulst, oen ter voor, drie man hij rukt op naar de goal komt lot op een meter van den keeper op ons papier staat reeds 3 -0. doch het telt niet, want de paal stond in den weg. Vijf minuten later stellen we 't beier.. Van Santbergen meet een fijn pasje uit voor Verhuist (center voor), en deze i keer is hot gebakkon. Nog tweemaal breekt onze oon- ter voor door, doch de eindshot vliegt tel kens over. Onze spelers laten nu Waasmunster wat ten aanval overgaan en aan de 25e minuut wordt de stand 31. Nog wat verdeeld spel en de scheidsrechter fluit af- Het zou niet passen van uil deze wedstrijd beoordeelingou te trekken voor of tegen om het even wie. ledereen heeft gedaan wat mogelijk was in die Congoleesche hitte. 't Was nog veel te lastig om staan te kijken. Naar de HEIDE. Na de match giDgen de meeste Aalstenaars eon bezoek brengen aan de nabijgelegen «Heide». Velen stonden verbaasd over do uitgestrektheid en de schilderachtigheid der Waasmuntersche bosschen. Spijtig nochtans dat we hier niet wat lan ger mochten vertoeven. 't Ging er oprecht gezellig toe in de mooie lusthoven onzo spelers voelden er zich vlug thuis en Bast (senior) toonde or zich en baas in het «paardje rijdenHij rood zoo danig rap dat het weinig scheelde of hij miste zijnen trein. Eon aangename uitstap En nu krijgen we aanstaanden Zondag, op ons plein EEN GROOTE MATCH Eendracht VietoriaLeuven. We gaan ons eena mnen met een pro- motieploeg uit Bevordering B, Sportmannen, houdt u Zondag namiddag vrij. Er zal mooi sport te zien zijn. Wit en Zwart. Bericht aan de voetballiefhebbers Dank zij dan lokaalhoudor van Sportclub Eondracht en enkele sportiev.- adverteerder», wordm en in het lokiaT Eendracht, Statiepleia aau alle sportmanuon, KOSTELOOS, voetbal kalenders geschonken. Deze kalenders omvatten alle matchen uit de hoogero afdeolingen en allo wedstrijden dio go- durenda hot seizoen 1933-1934, door de lugorje divisies en ploegen in Oost-Vlaanderen zullen gespoeld worden. athletiek De Groote Zomerprijzen van Aalst., op Zondag 20 Augustus, te 3 uur, Aan het athletiek feest onzer Aalstersche Loopers, zullen de beste alhleien van 'l land deelnemen. Allerhande belangrijke wedstrijden en proeve.i staan op het programma. Vergeet liet niet I De «Gio te Zomerprij zen van An'st» worden betwist op 20 Oogst, te 3 uur, op 't speolveld van Aalst Sport, KAATSEN MIJLBEKE Groote Prijskamp met den Handbal. tusschen 9 ongefedereerde ploegen, gegeven met de medewerking der Firma Gosset «Sigaretten S Michel» en met den .steun van het Feestkomiteit der Wijkkermia O. L. Vrouwplaals en aanpalende straten. Begin op Zondag 20 Oogst, om 2 uur, Maandag 21 Oogst, om 5 uur, Zaterdag 26 Oogst, om 5 uur, Finaal Zondag 27 Oogst, om 2 uur. 400 Franken prijzen. Schaal sigaretten «St Michel» en Preiuiëo. Inleg 25 fr. per ploeg. Inschrijving van heden af tot daags vóó? het begin bij M. L. Van Cauwe iberghe, O. L, Vrouwplaats nr 1. Loting: Zaterdag 19 Oogst, om 8 uur. bij M. Oscar De Meersman, O. L. Vrouwpl. 17. Verloren eon geldbeugel, gaande van den Gentsche Steenweg naar de Moor- selbaan. Goede belooning aan den vin der. Terug te brengen op hel politie— bureel. TE KOOP handelshuis gelegen in 't mid den der stad Dendermonde, Toreustraat nr 9/11. 1554 VERLANGT TE KOOPEN herbergstoof met étagère. Schrijven ten bureele onder de letters A.R. 1556 WERKVROUW verlangt werk voer alle dagen, kunnende ook de keuken, Schrijven onder da letters W.L, 1557 MEN VRAAGT baenenbreisters voor machien nr 10, beschikkende over eigen machien. Zich to bevragen Leo de Beihunolaan 65,t.s. 1553 -'VW- Markt van DENDERMONDE— 7 Oogst Veemarkt gesloten. Aardappelen van 15 tot 20 fr.de 100 kilos Boter van 18 tot 19 fr. de kilo. Eieren van 0,40 lot 0.60 fr. per stuk. DE RONDE VAN BELGiE VOORi ONAFHANKELIJK EN. De Caluwé die schitterend de ronde won. ÏSïïSïd. r.g.bodebn:VA»nLoV;Vea,»,r.° Motte .n.pthet l.de, .n ttekent schoon ons gonheid niet te laten voorbijgaan. teerste doelpunt aan, Pe aankomst van den laatsten rit te Hofstade (Wloch.jj

De Volksstem | 1933 | | pagina 3