Wie is mijne Moeder? ASPIRIN) Zware autobotsing te Hekelgera In Aalst en zou 'I maar droevig zijn Moesi T bier DE SHEEST er niet zijn Al d'inwoners zijn èr Dank zij DE GHEEST zijn volle pint Voor onze Handelaars Drama te Anderlecht Familiedrama te Sl-Ouen De Heldin der Lucht Vei 11 Augustus. Te Comana in Pon- tus, sterfdag "van HeiligenAlexan der» Carbonari lier bijgenaajna, eon 7,0 Of welsprekend wijsgeer, die na zijn be keering een toonbeeld werd van chris telijke ootmoedigheid. Hij is.dop.v Grc- gorius Thaumaturgus (wonderdoener)* op den troon dier Kerk verheven, en is riet alleen doorluchtig geweest om zij ne prediking, maar ook om het onder daan van den marteldood want voor liet geloof werd hij verbrand. Bij den Paus. M. Theodore Roose velt, zoon van den President der Ver een igde Staten van Amerika, werd door v.. H: den Paus in bijzonder gehoor ontvangen. Voor een reis naar het Noorden. ■ÏIcl schoolschip-« Mercator» is Woens dag, te 18 uur, vertrokken. Lang voor bet vertrek was hel reeds zeef druk aan bét Bonaparledok, waar familieleden en vrienden talrijk waren samengekomen om de kadctlcn cn de leden der bemanning vaarwel 1c zeggen. Het opleidingsschip doel. zijn derde reis, ditmaal naar Finland, Estland en Polen. (Déze reis zal nagenoeg zeven weken duren. Twee doodeiijk gewonden Woensdagavond, omstreeks 7 uur, vond te Hekelgem op den Brussclschcn steenweg, ter hoogte van de melkerij Michel, een vreeselijke autobolsing plaats, die liet leven van twee mtii.- scli'en in gevaar bréngt. Eer. auto bestuurd door Romy. Van Geert, uit Aalst, reed op do auto van den h. MeyskenS, uit Tielt. iPje bestuurder van den eersten wa gen, evenals Julia Van den Brocck, die naast Van Geert bad plaats genomen, liepen zware hoofdwonden op. Den inzittende van. de tweede auto werd het rechterbeen gebroken. De slachtoffers werden ijlings ver voerd naar lurnne woning te Aalst. Men vreest voor het leven van Van Geert en Van den Broeck. Een onderzoek is ingesteld. Een tunnel door den Ment Blanc. Een comité van vooraanstaande per soonlijkheden uit Turijn en Aosta heeft zicli opnieuw gewend tot Mussolini, met hel verzoek om een tunnel te laten bo ren door den Mont Blanc. De tunnel zou veel grootere voordeelcn bieden dan die door den Mont Cenis en den Mont Siin- plon,G«mdal hierdoor de kortste verbin ding zou ontslaan tusschcn Londen, Parijs, België, en Nederland aan de cent zijde en Milaan, Turijn, Venetië, Rome cn het Oosten aan de andere zijde. Mussolini heeft verklaard, dat hij. on middellijk last zou geven om met de werkzaamheden te beginnen, wanneer de uilvoering van den tunnel alleen af hing van de besluiten der fascistische ïegecring. Walvisschen in de Schelde. Onder voormeld opschrift lezen wij het vol gende in «liet Yisschersblad» Vóór een halve eeuw was de thans totaal visehlooze Schelde bijzonder.rijk aan allerlei yischsöorlen als bruin- visschcn, zalm, steur, elft, meivisch, spiering, enz. In de 1 ie eeuw moest men niet eens naar cfe Noordzee gaan om walvisschen te vangen, want bijna da gelijks zag men er in- de Schelde. In het jaar 1577 werden er zelfs op 'één dag, namelijk op 2 Juli, drio-gevan_ gen: één. te Vlissingen, een te Saaflin- gen en één aan den Doel. •P.czc laatste was 08 voel lang en 10 voet hoog; zijn staart was l i voet breed Zijn onderste, kinnebak, zoo zegt hel in 1030 uitgegeven boek van Ambroise Paré, was 6 voet lang en bevatte 25 tanden, waarvan de grootste G duim lang was. Thans is de Schelde nog een groote riool, die de afvalwateren van fabrieken en steden afleidt. Hoe wilt ge, 'dat er in dit vuile water nog viseh leve Doodeiijk ongeval ie DesteSbergen Ouderling overreden Woensdag namiddag is de 60-jarige Pauline De Coene, aan de tramstatie te Desl'éfbergcn wonende, op een vijftal minuten van baar huis, op den Dender- mondscben steenweg door een wielrij der aangereden. De vrouw stuikte i,xn gronde, en kon niet meer opstaan. P,e wielrijder, de 24-jarige Frans De Jon- lie van Heu'sden, geholpen door go- buren, bracht baar in eene naburige woning. De oudcrlinge bloedde erg en men veronderstelde een schedelbreuk. Naar hare woning overgebracht, over leed er de vrouw een paar uren nadien, zonder uitleg over liet gebeurde te heb ben kunnen geven. Een jongeling van Lede verdronken te Overmeire De genaamde Bourgeois F., 21 jaren oud en wonende te Lede, was Zondag naar de Donck gegaan om er in een bootje te varen. Na eönigen tijd vond men. het bootje met de kleederen in van den jongen man; doch hijzelf was ver dwenen. Men denkt dat hij een bad zal hebben willen nemen,, hetgeen, voor hem noodlottig zal geworden zijn. Eerst Dinsdagavond kon men liet lijk van den ongelukkige boven halen. De genees heer is van oordeel dat de jongeling in het water het slach'lofier wérd van een JHoedopdrang. Het lijk is naar het gasthuis van Le de overgebracht, en -wordt morgen ter aarde besteld. De droefheid "tl'ér' ouders is onbe schrijflijk, te méér daar de jonge man hun eenige steun was. Nachtelijks aanranding te Wiirijk In den nacht van 8 op 9 Augustus j.l. kwam Six Givstaaf, wonende tc Wilrijk, Redoute 15, rond 0,30 uur per yolo huiswaarts.Gekepa-en zijnde ach ter het Fort VII, ter hoogte van het Schoon sol- li of, werd hij onverwachts met geweld .van zijn velo geduwd- door een hem on bekend persoon. Bij liet vallen kwam hij terecht in den pinnendraad die al- daai geplaatst, is-voor afbakening van Farcy sloot zich dan op in eene „S- mer van het tweede verdiep. De politie snelde toe en na verschei dene sommaties die onbeantwoord bic- ven, drong de politiebrigadier Moene in bet appartement waar Farcy zich ver scholen had. Een sc-hot knalde; Farcy had zich een geweerschot in de borst gelost en was een lijk. de krijgs'domeinèn derwijze dat hij ^°o| V^QC, gansch gekwetst werd aan beide armen. Zijn broek was aan flarden. 'De aanrander wilde van den val;ge- De varende tentoonstelling. 't Is op einde Augustus dat de «Leo- Antwerpen zal verlaten met de Scandinaafsche en Baltische landen tot bestemming. Met deze va rende Tentoonstelling zullen de Belgi bruik maken om den jongen zijn rijwiel "he producten voorgesteld worden in 'Kopenhagen, Stockholm, Helsingfors, CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD In een huis der Limmanderstraat, te Anderlecht. waar de 35-jarige Maria Damps, afkomstig, van Maeseycb, als huisbewaarster dienst doet, gebeurde een yreeselijk drama. De vrouw is twee maal gehuwd, doch leeft van beide mans gescheiden. Met hare twee zonen, Guderscheiddelijk 15 cn 16 jaar oud, be trok zij 2 zolderkamers in voornoemd huis. Drie jaar geleden maakte zij kennis met den 27-jari.gen arbeider Fr. Gooris, die bij haar kwam inwonen. Alles scheen er op té wijzen dat beiden mekaar goed verstonden, en niets deed het vrèeselijk drama vermoeden. Woensdagmorgen begaven de twee zonen zich in de kamér van hun moe der. welke naast de hunne gelegen is. Zij bevonden zich voor een vreeselijk schouwspel. Te midden van de plaats lagen do lijken van hun moeder en van haar vriend. Beiden waren de keel over gesneden, en Gooris hield nog een scheermes in de hand. De policiecommissaris die van dienst was in liet commissariaat aan de Geor ges Mpreaustraal, begaf zich in gezel schap van enkele agenten ter plaatse. Na de gebruikelijke vaststellingen wer den .de lijken naar het gemeentelijk doodenhuisje gevoerd. Het onderzoek heeft uitgemaakt dat Gooris eerst de koel zijner vriendin oversneed en daarna zelfmoord pleegde. Om 10 ure 's avonds hadden de gebu- ren beiden boeren twisten, en de vrouw der tweede verdieping was naar boven gegaan om Ie vragen dat de beide twis tenden stiller zouden willen zijn. On middellijk nadien moet liet drama ge beurd zijn. Historisch tafereel ,42ste Vervolg. IX De Rijzige Blonde dame bij vrouw Weber Wie van de beide vrouwen is nu mijne moeder En de dag kwam Heerlijk steeg de zon op aan den wolkcloozen hemel. Geen neveltje, hoe dun het moclitc we zen, onderschepte de stralen der dag- weetster. Het. kasteel als in een bpom- bosch verborgen, trekt onze eerste Mikken tot zich. Daar in de koele scha- cluwe, zat mevrouw Schollin naast ♦Stella op het balkon. Niettegenstaande de martelende, slapelooze nacht, blikte zij glimlachend nadenkend op hel jong meisje, die met hare gewone opge ruimdheid de vogels lokte en den schoothond plaagde. "Verrieden hare gebaren He kwel lingen niet, Franeisca's wangen, noch tans waren bleek, hare oogen glanzc- loos. Hare handen rustten slap op haren echoot,- haar hoofd hing een weinig op de borst gebogen. Zij verwachtte, of beter gezegd, zij vreesde veel van de- y.nn dag, en wensehte hem voorbij te zien. Stella was teenemaal onervaren in ziolesmarlen, om mevrouw Schollin piet te geloovcn, toen deze eeue lichte hoofdpijn voorwendde. O, 't was het hoofd niet, maar liet liart, waar de smart woelde. Eensklaps liet zich op den overkant des strooms een posthoorn hooien.Wie kent de loovcrkrachl des posthoorns niet op'jonge harten Stella luisterde cn jubelde. Zij vroeg geheel onschul dig Ha hoe liefelijk klinkt dal De ze klanken lokken ons in de verte zoudl gij gaarne reizen, genadige vrouw Franeisca gaf een ontkennend ant woord. Inderdaad, zij had nooit het .reizen bemind, cn op dezen oogenblili boezemde dit denkbeeld haar een walg in. Vertrekken van hier en zonder hem dacht zij. Ik reis zeer gaarne, ko- zeldc het meisje. Nog weet ik 't niet van ondervinding, want nooit hen ik verder geweest dan tot in de stad, en mijne ontworpen groole reis werd im mers door den heer gezantscliapsraad verijdeld... Ik moet nog lachen, als ik er op peins Zij lachte luidkeels. Franeisca, die den avond te voren bij het slapen gaan, door den landraad onderricht werd omtrent den gemoeds toestand baars broeders, wilde deze ge legenheid te baat nemen, om de ge voelens van het meisje Ie doorgronden, weshalve zij vroeg Is u deze rcis- verijdeling zoo aangenaam geweest, Stella Geweest herhaalde hel meis je -op eenen onnavolgbaren toon. Ja, geweest doch nu is 't mij als ware daarmede mijh geluk begonnen. te robberen, doch., deze kon hem nog juist bij bet achterwiel pakken op het oogenblik dat hij or de vlucht wou me de nemen. Een-gevecht ontstond'daarop hetwelk evenwel in 't voordeel van Six eindigde. De aanrander kon even wel nog de vlucht nemen. De jongen kon een redelijk goede per soonsbeschrijving van zijn aanvaller e\ cm Mien aanrander gevat te 4 nttrernen Tn den nacht van Dinsdag op Woens dag, rond middernacht, werd in de Ka- rel Oomsstraat, te Antwerpen, de dienstmeid Van Egge Adrienne, wo nende Paleisstraat, 1, door een kerel aangerand. De onbekende Ontrukte het meisje haar ha'ndzakje en nam daarna de vlucht met een rijwiel, dat echter niet van licht voorzien was. De dief had wellicht zonder de politie crckend en dacht, toen hij in volle vaart doorreed; buiten schol te zijn. Dit is hem echtëé Indijk tegengevallen. Toen de 'Schelm 'over de Eglanl ierlaan aan bet Nachtégalenpark reed, werd hij opgemerkt en achternagezet door de agenten-opzieners Van de Voordo en Verhoeven der wielrijdersbrigade. Djoze hadden licm weldra te knippen j en stelden pro.ccs-verbaal op wegens overtreding van velorijden zonder licht. Woensdag morgend, rond 6 ure, had er te Sf. Ouen, ïuc des Romparts, een familiedrama plaats. In voornoemde straat woont de 50- jnrige Adolf Farcy, spoorwegbediende, die sedert ecnigen tijd in slechte ver standhouding leeft niet zijne vrouw en gedurig bedreigingen uitsprak. Woensdag morgend, tengevolge van'zich in verbinding te stéllen met hot een twist niet zijn zoon, greep hij zijn Comileit van. het Tcntoonstellingsschip, Riga, Klaipeda (Memel), Gdynia en Os- lo. In elke haven zal er een oponthoud zijn van 24 of 48 uren. In ieder dezer landen zullen bijzon dere treinen ingericht worden orn de bezoekers van het binnenland naar de havens te voeren waar de Leopoldville zich zal ophouden. P,e officiecle en of- ficieuse organismen zijn ingelicht en verwachten met ongeduld het Belgisch Tentoonslellingsschip, vooral in de Bal tische landen waar er sedert geruimen tijd eene hevige actie tegen dc duilsche producten zich voordoet. Het Inrichtend Comiteit brengt ons ter kennis' dat de handelsaldeeling gansch verhuurd is. Eenige plaatsen blijven er nochtans over in de Nijver- heidsafdecling die naar gelang zullen, verwerkt, worden om aan de vragen te voldoen die aan liet Comiteit, ten laat ste voor 15dezcr, zullen toekomen. Brengen.w-ij tevens ter kennis dat de «Leopoldville» bij déze gelegenheid een groot aantak toeristen zal opnemen daar het inrichten dezer Tentoonstel ling aan niets den passagiordienst hin dert. D;e Tentoonstelling biedt .daaren boven een aantrekkelijkheid te meer. Het Comiteit vestigt bijzonder de aandacht der in- en uitvoerders- nij- veraars, financiers en der zakenlieden in 't algemeen op het groot belang de zer studiereis ingericht terzolfdertijd met de Tentoonstelling. Al de personen die zich aan de Noor- derlanden interesseeren. vinden bij de ze reis eene buitengewone occasie.op- volgentlijk 9 "Scandinaafsche. en Balti sche hoofdsteden te bezoeken en dit in de meest degelijke, economische en aan_ gename voorwaarden. De personen aan wie dé zaak aanbe langt zijn verzocht, zonder uitstel De terugreis van Balbo Het ongeluk bij den start Zooals we elders meldden, greep bij het starten te Punta Del Gada, een on geluk'plaats/ Toen het watervliegtuig «A-Rani»' op steeg, haperde de motor, zoodat het tuig neerplofte en daarbij omsloeg. Mo torbooten sohotën toé om dè bemanning op te pikken. Twee inzittenden werden gewond, waarvan de eene doodeiijk. Het watervliegtuig dreef nog langen lijd rónd, maar wordt als verloren aan schouwd. Pje drie vliegtuigen, die on der bevel van colonel Lon ter plaatse bleven, hebben later liet escadcr ver voegd. Het Wereldrekord Codos-Rossi Belgische gelukwenschcn M. Pierre Cot, Fransch minister van Luchtvaart, ontving volgend telegram vanwege M. Fortliomme, Belgisch mi nister van Verkeerswezen «Houd eraan u mijn- levendige be wondering uit te drukken voor de prachtige vlucht der vliegeniers Rossi en Codos, hetgeen een nieuw en schit terend sukses beteekent voor de Fran- sehe luchtvaart. jachtgeweer ei zoen, die er in achtervolgde zijnen gelukt was te vluchten. 145, Leopold 26,67.50. li-laan, Brussel. Tel. Dat zou kunnen mogelijk zijn, zegde Franeisca zachtjes en mot oen fijn glimlachje.- De reis is ook daar mede niet verhinderd Heer von Swechlen denkt weldra naar Berlijn tc reizen en zal u medonemen. Stella blikte nadenkend over den stroom en fluisterde Ik zou wel willen hier blijvön. Franeisca veinsde haar niet verstaan te hebben cn bemerkte mijn broe der gaat ook binnen eenige dagen op reis. Hij ook, zooewei' als gij, keert terug naar de hoofdstad. Gij zult hem daar zekerlijk zien. Eene ploCsolijke verandering van kleur liet wel gissen, dat. deze belofte ecnigen indruk bad te wege gebracht doch geen stormend gevoel ontstond bij de maagd. Eenen oogenblik stond zij zich te bezinnen, dan vloog zij naar mevrouw Schollin, liet zich voor haar knielend op het-voetkussen nedcrsloesr de armen om haar lijf, en sprak op e-enen liefkozenden toon Ik zou willen bij u blijven. Bij deze woorden dat deze eensklaps op het tijdvak ba rer eigene begoocheling begon te pein zen. <P;och een weemoedig gevoel greep haar aan, zij sprak zachtjes Maar mijn góed kind, dat kan niet zijn. Vooreerst moet gij naar de baronnes Plathëri, die u zulke edel moedige aanbiedingen heeft gedaan. Tndien 't u evenwel daar niet bevalt, zoo... Zoo keer ik' tot. u terug t onder brak Stella jubelende. Wederom liet. zich de posthoorn hoo- ren, doch wat nader. In vol vertrouwen laat gé Uw kind over aan de zorgen van hen, aan wie ge het hebt toevertrouwd. Evenzoo gaat het wanneer het Uw gezondheid én welzijn betreft. U neemt dan eveneens dan altijd het prockaet van vertrouwen, dat niet de minste twijfel over laat aangaande doeltreffendheid, „dat de maag goed verdraagt en absoluut onschadelijk \s.s (bayer) Vraagt de orlglnee-l Ie verpakking met|pi?j het BAYER krult. Tuben van 20 tabletten fri. 9.— Kleine Verpakking frs. 4.2S' Na een oogenblik luisteren, vroeg Stella O, het zal mij zekerlijk niet be vallen in de hoofdstad. Maar zal 't u hier ook wel op den duur bevallen Wij zijn ernstige en stille lieden... mijn broeder gaat verre •van hierc.. Stella glimlachte op eene zeldzame wijze en antwoordde als een kind Hij zal immers ons wel komen bezoeken. Thans liet zich de posthoorn nabij den oever hooren het eene toeken volgde op het andere. De postrijder riep met. haast het veer naar den over kant. Stella bemerkte met kinderlijke nieuwsgierigheid - Dat kan toch de post niet zijn Die komt maar binnen twee uren. Het, is een buitengewone post verklaarde mevrouw Schollin, ter wijl zij haren verrekijker over den stroom richtte. De posthoorn klonk hoe lange? hoe luider. Stella Behepte er behagen in, en sprak spotsjgewijs De lieden ginds zijn zeer haastig, of achten zich 'zeer gewichtige personen, om zooveel gèdruisch te maken. Misschien lispelde mevrouw Schollin reizen zij eene vreugde te jgemoet. In zulk geval ook, wordt men ongeduldig, bij het ontmoeten van hin dernissen, die de komst der vreugde vertragen. O, eene vreugde komt altijd te vroeg, bemerkte het meisje ~»p den toon cener grootmoeder. Wachten Jis eene verlenging der vreugd want de de tijd, die de vreugde voorafgaat, is beste, de aangenaamste. Wie heeft u dat geleerd, Stella Het jaarlijksclie Kerstfeest, antwoordde zij met schertsende hoog dravendheid. Hoe heb ik mij altijd ver heugd, wanneer ik dacht op den aan staanden kerstboom met al zijne bran dende kaarsjes, met. zijne vaantjes ciï gouden appeltjes lloc-blijde zag ik den honingkoek, de noten, rozijnen eii de pop te gemoet Sidderende van blijdschap' en van verwachting, droom de ik van deze vreugde bij dage en bij naelitc. Was evenwel het kerstfeest voorbij, én droeg ik de lang verwachte pop op den arm, dan was al de vréugde voorbij. Uit deze ondervinding maak ik op, dat hoop en verwachting schooneif zijn dan dc vervulling. Mevrouw Schollin glimlachte wan neer zij sprak - Eene zeldzame wijsbegeerte voor zulken teedpven leef tijd .Ja, genadige vrouw, mijne be grippen zijn ook ouder dan mijne klei ne vinger, bemerkte Stella met op hef. Dat komt van menigvuldig na.» denken. Toen zij zag, dat. de dame ongeloovi# haar hoofd schudde en het menigvul dig nadenken in twijfel scheen te trek ken, voegde zij er weemoedig bij:' Ik was immers genoodzaakt, n.ijiï geweten dagelijks te ondervragen, of ik ook wel cn plichtmatig hadde 'ge handeld, tot vreugde van hen, die mij in plaats der ouders beschermden, op voedden en-liéten onderwijzen. l't Yeryol?ï.5*

De Volksstem | 1933 | | pagina 2