Oost-VIaantons Bedevaart naar Lonrites (Frankrijk) ZEER BELANGRIJKE MATCH Mén verzoekt ons hot overlijden te Jn el (ten van MEVROUW Maris SpitasSs Weduwe'van Mijnheer AUGUST BAEYENS geboren te Aalst den 2 Juli 1855 en aldaar godvruchtig overleden den 9 Augustus '933 voorzien van de H. H. Sacramenten Lijkdienst en begrafenis in de kerk van St Jozef te Aalst, Zaterdag 12 Augustus 1933 om 8,30 ure. Men vergadere ten sterfliuize Ledebaan 222, om 8 u, Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. t Mijnheer en Mevrouw Remy VAN DE VELDE-VAN DEN BOSSCHE en Familie, melden het overlijden van hun teergeliefd Zoontje, Petekind en Neefje. RAOUL-MARIETTE-PROSPER geboren te Aalst den 1 Januari 1930 en ar aan de liefde zijner ouders ontrukt den 10 Augustus 1933 De Engelmis gevolgd van de Teraardebe stelling. Zaterdag 12 Oogst 1933, om 9 ure, in de. kerk van den H. Jozef te Aalst, Vergadering ten sterfhuize, Dirk Martens» straat 85, cm 8,30 u. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusda nig te willen aanzien. ZESDE BRIEF Lourde8, den 8—8—S3. Maandag z u de zware dag zijn voor de Oost Vlaamsche bedevaarders. Ze waren allen vroeg te been, want de oproepbrieven berichtten ons, dut om B 1)2 uur de Gominu nierais zou plaats hebben aan de Grot. Maar om 8 3/4 uur, moesten wij den Kruisweg beklimmen. Ja, ja, beklimmen, dat is het vohte woord. De statie i van don Kruisweg staan op nogal redelijken afstand langsheen een steenachtigen en hobbeligen weg. 't Is las» tig die kronkelende baan te bestijgen. Doch hoe moeilijker het gaat, hoe verdienstelijker het is, en men komt toch niet naar Lourdes, om met le lige handen naar Vlaanderen terug te keeren, maar om rijke verdiensten te verzamelen voor levenden en dooden. Wij zijn ai tevreden als we gewoon weg de aflaten van den Kruisweg kunnen ver dienen, en wij moenen al goede christenen te zijn, wanneer wij met een goedgeorgani seerde bedevaart naar Lourdes komen en de voorgeschreven oefeningen met vurigheid volgen we staan echter nog dikwijls in de schaduwe Stel U voor, dat we aan de 12de statie een man in bezwijming vonden, bloots voets van Elzas Lotharingen gekomen, en reeds 43 dagen onder weg. Sedert den mid dag van den vorigen dag bad de man niets meer geëten. Daar kunnen veel menschen een puntje aan zuigen we zijn immers zoo ikzuohtig, zoo veel met ons zelf bekommerd, trachtend ons in alles te voldoen en niet ge woon aan ons lichaam iets te weigeren aan die 12de statie konden wij die waarheid wel eens ernstig overwegen. Wanneer al de groepen boven waren, be gon de Zeer Eerw. Heer Kanunnik Van den Ghejn de H, Mis te lezen gesolemni- seerd door aamenzang van het volk. Zeer Eerw. Heer Van Kerckhove zou hier liet sermoen preeken, Aan deze statie vooral, loeren wij ken nen den triomf van Jezus door Maria, en van Maria door Jezus, door het overwegen van Jesus' bitter lijden. Dooh Jezus heeft het lijden opgelegd aan Maria Hij vroeg haar hel offer van haar hart, van haar geest, van haar erve en goed, En nu vraagt Jezus aan zijn lieve moeder, die Hij ons als bij testament schonk, dat zij door haar lijden medehelpen zou aan het Verlossingswerk van de wereld. Zoo werd Maria, door het lijden, de Moe der van het ganiche menschdom en van de H. Kerk. Willen wij do lievelingen worden van Maria, dan ook moeten wij gaarne lijden maar de grondsteen van het lijden is de ver» sterving. Bernadette was de bovoorrechto lievelin ge van Maria, maar aan haar ook legde onze goede Moeder versterving op. Bid voor de zondaars Doet boetvaardigheid, had Maria gezegd, maar Bernadette moest den grond kussen, van het nog vuile water drinken en eten van het gras. Wij ook wij moetsn ons versterven in ons verstand, in onzen wil en in ons hart* Hier midden al die zieken dunkt het mij Jezus zelf te zien rondwandelen de lijden den, de kranke.;, dat is bij uitstek zijn ge« liefkojsd volk. Aan die menschen seat bij s Ik zal u wel niet genezen, doch ik zal u de onderwerping geven aan mijn heiligen wil en de sterkte om met moed uw lijden en de beproeving te verdragen. Denkt gij eraan, dat die lijdoide men schen medewerken aan het Verlossingswerk; misschien niet in 't minste boeten om per soonlijk kwaad, maar door hun kruisen de zielen van anderen zuiveren en voor vol doen. Zij lijden voor dien zoon, die gebonden ligt aan zijne lage driften zij lijden voor de lichtzinnigheid misschien van dié jonge dochter, voor de onrechtvaardigheid van zoovelen. Maken wij hier het vaste voornemen, voortaan ook, zonder morren, ons kruiskens te. dragen, met onderworpenheid, ja met liefde, tot boete voor ons eigen zonden, tol loutering van veel andere «ielen. Na de 13* en 14e statie bezocht te hebben trokken de 2000 bedevaarders de heerlijke bÓ3chwegen door al zingende Het Wees gegroet Aan de residentie gekomen werd aan Monseigneur eene welgemeende hulde van warme sympathie en diepgevoelde)) eerbied gebracht, en 't klonk tegen de bergen op Leve Monseigneur, Leve Monseigneur Wordt onze geliefde Monseigneur gaarne gezien door zijne diocesanen in Oost-Vlaan- deren, hief te Lourdes wordt hij door zijn volk nog vuriger bemind, gezien de goede gesteltenissen waarin allen verkeeren. 's Avonds, te 10,30 uur, liep de groote Rozenkranskerk bomvol voor de nachtaan bidding. Dat ook is eene plechtigheid die de vrome bedevaarders niet gemakkelijk vergeten. Wat een buide toch wordt dan aan het H. Sacrament gebracht. Door overweging en zangen wordt de tijd doorgebracht tot aan 12 uur. De overweging was toch zoo diep gevoeld, zoo innig vereenigend met Jesus. Eerw. Heer Van Kerckhove leidde ons over het gebed naar de goddelijke volmaakt heid, die Jezus zelf is. Iedereen vindt in Jezus wat hij zoeken kan. Wie droomt van macht en grootheid vindt dat bij Jezus, die den storm bedaarde en den wind aan zijn voeten versmachtte. Droomt gij van schoonheid, dat vindt gij bij Jezus. Zijt gij arm of rijk, zwak of sterk, Jesus is dat alles, en bij Hem vinden wij wat we zoeken. O, Maria, leid ons op tot Jezus, leer gij ons bidden Adoro te. Nu kennen wij den prijs van onze zielde waarde ervan worJt gemeten aan den on. eindigen kostprijs van Jezus heilig bloed. Niet altijd begrepen wij den prijs onzer ziel, want meermaals hebben wij tegen JezuR ge zondigd, voorlaan beloven wij het vast Nooit meer eene vrijwillige zonde. Paree Domine, paree populo tuo.» Jezus, wij willen ook goed doen rondom ons, de genaden die gij ons schonkt willen wij mededeelen aan anderen. O Maria, maak ons geestelijk maatschappelijke menschen,in waren geest van vereeniging levende van geestelijke goederen, opdat wij zoo op klimmen in de glorie van Jezus en Maria. Magnificat. Toen begonneu de priesters o nzer bede vaart op klokslag twaalf uren het H. Mis offer op te dragen, 't Is pakkend aandoen ijk in de stilte van dien nacht vooral als men zoo goed is gesteld. De algemeene oommunie werd met veel godsvrucht en eerbied ontvangen en alles verliep met orde en tucht. Nog eene benedictie van het Heilig Sa crament, een loflied, Maria ter eere nog •en paternoster aan de grot en om 11/2 u. trokken wij naar het hotel terug. Deo Gratiaa. ZEVENDE BRIEF, Lourdea den 8—8—33. Dezen morgen klinkt «Goeden Dag» wat doffer, en aan hot trager opstappen kan men wel sien, dat ons volk wel wat vermoeid is. 't Was gisteren toch een zware dag, gevolgd door eene korte nachtrust. Eene reis naar Lourdes is wel veel meer afmattend dan men zich wel voorstallen kan. 't Is zeker uiterst aangenaam, 't voldoet wel ten volle hart en geest en oog en oor, maar in ruil daarvoor krijgt men wat moeite, wat afmatting. «Eene kermis is een geese- ling waard» zegt men in Vlaanderen, en dan mag het wel eene groote rammeling zijn, die wij in Lourdes krijgen, want wij leven er in de groote en bestendige kermis. Daarbij leert men in Lourdes niet meer te klagen, noch te morren men weet im- mprs dat men door de kruiskens ten hemel opklimt en dat er zsoveel grooter sukkelaars zijn dan wij, die ons voortaan, bij een klein leed, den mond zullen snoeren* Vele bedevaarders nochtans zullen, nood gedwongen, den voormiddag gebruiken om wat uit te rusten. Ik gun het hun van harte, onze menschen hebben het wel verdiend. Om 8 3/4 ure zou E. H. Van Kerckhove de bedevaarders toespreken onder de plech- tige Hoogmis, opgedragen door den Zeer Eerwaarden Heer Deken Reynasrt, van Aalst. De menschen waren goed op post, want ze luisteren met spanning naar het woord van den begaafden en weisprekenden Gentsohen bestuurder «Post te curremus, o Maria, in odorem suavitatis»: «Wij zullen U naloopen, o Maria, in den geur van uwe liefelijkheid 1» Uit Vlaanderen afgereisd, waar toch een tiental heiligdommen zijn van Maria, ov»-r Montmartre, dat onze bewondering moöh'. afdwingen, tooli vonden wij ons aangetrok ken naar hier, bij-onze goede M teder, Hier, op deze plaats van geheimzinnige aantrekkingskracht, omkleed met den mantel der godsvrucht, hier ia het, dat Maria 18 maal verscheen aan de kleine Bernadette. W.ït is dan toch die zeilsteen, die uitgaat van hier, over de ganiche wereld, en ons aanlrekt als naar eene lavende bron Maria trekt ons aan 1) Door Hare schoonheid. Wie zal ze beschrijven, die schoonheid, zooals Bernadette ze afgeschilderd heeft eene sohoone jonge vrouw, met helderslra* lend gelaat* waaruit de ernst van het moe derschap en de bijna goddelijke wijsheid spreken. «Zij is zoo schoon I» zei Bernadette. dat men ze met niets kan vergelijken, en dat men wel zou willen sterven om er altijd bij te zijn, eens dat men Ze.gezien heeft Ons ook trekt Maria hier aan door Hare schoonheid en door de heerlijkheid van alles wat ons omringt. Ja, «Tota pulohra», gansch schoon zijt Gij, o Maria l 2) Door Haar toeken, Bij de eerste Verschijning zonk Bernadette op de knieën en wilde het Kruisteeken ma ken, doch eene geheimzinnige macht weer hield haar arm. Eerst kon zij het doen, wan neer Maria zelf het Kruisteeken gemaakt had. Het Kruisteeken, dat is het teeken van Maria; Het beteekent immers de twee groote mysteriën van ons geloof, en in do Mensch- wordiug van Christus hoeft Maria hel reuzenaandeelZij is de Medeverlosseres van de wereld. Het Kruisteeken is ook een teeken Bij de woorden van het Kruisteeken werden wij kristen gemaakt -in het Heilig Doopsel* Wij maken het Kruisteeken 's morgens en 's avonds, voor en na het eten, voor en na ieder ernstig werk en in de schaduwe van het Kruis zullen wij begraven worden. Het Kruis prijkt in al de plaatsen van ons huis en bekroont onze hoogste gebouwen, onze kerken, om ons zoo dicht mogelijk bij den hemel te brengen. Blijven wij steeds het Kruise getrouw 3) Door Haar gebed. Bernadette kende niet veel gebeden, zij kon enkel den «Pater Nosier» bidden, maar zoo godvruchtig dat hel haast een beschou wend gebed was, Leeren wij ook onzen «Pater Noster» bidden, opgaan naa" het beschouwend gebed. Laten wij ons aantrekken, door de schoon heid, het teeken en het gebed van Maria, Dan loven wij in Jesus, en worden wij één mst Jesus e:i Maria 1» Nog een dag, zuchten onze menschen, Ja, ja, ze beginnen al goed af te lellen. Hoe gaarne zo ook thuis zijn, hoezeer ze ook bekommerd zijn om liet huisgezin in Vlaanderen achtergelaten, toch zijn ze zoo gaarne in Lourdes en zien met spijt de uur naderen waarop wij 't Genadeoord zullen moeten verlaten, u't is hier zoo schoon 't is hier zoo goed 't is hior alle dagen Zondag zeggen ze, en «Mijnheer, ik zal toch nog terugkeeren, als 't God belieft.» Zegt dat alles ons niet, hoe zielsgaarue onze bedevaarders bij Maria komen in haar genadeoord te Lourdes Geeft ons dat niet de zekerheid dat de genomen besluiten zullen gehouden worden, en als 't moet, dat rr.en over zijn eigen hart zal heentrappen om Maria aangenaam te zijn. Deo Gratiaa, Groots Processie op 15 Oogst. Al de Katholieke Vrouwelijke Afdee- lingen der stad worden vriendelijk uitge- noodigd hun eereplaats te bekleedeu in de processie zooals op 18 Juni 11. V. K. A. J. Burgersjeugd, Tezamen: Vrouwenbond van 'l H. Hart. Verbond VrouwengildRetrettenbond, Con gregatie. Men kome na de Hoogmis bijeen op de markt (hoek der Zootstraat) om vandaar in te schuiven. Het is buiten twijfel dat gij nogmaals opperbeste figuur zult maken door uw ingetogenheid en groot getal, VOLLEN AFLAAT in de Kerk der Arme Claren Coletienen Zaterdag 12 Augustus, feestdag der H. Moeder Clara. Orde der Goddelijke Diensten 'Om 6 u. H. Mis en uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na hel Lof, Om 7 ure gezongen Mis, Om 5 ure Lof en sermoen. Aalat-Mijlbeke. Bond van het Heilig Hart De leden die medereizen naar Gsoraei'ds* bergen, gelieven bijeen te komen in den Kring der Moorselbaan, om 12 1/4 ure. Hiorbij verzoeken we ook al onze leden, te willen deelnemen aan de processie op Dins dag 15 Augustus. Men kome bijeen in den Kring, om 9 8/4 ure. BOTSING. De vrachtauto der Brou werij Buri'j, gevoerd door zekeren Janssens Jan, van Ererabodegem. is aan de Werfka- pel in botsing gekomen met den auto van Hr Vlajschaert Polydoor. Deze laatste zijn voertuig is beschadigd. De polioie heeft een onderzoek ingesteld. Brand. Heden Vrijdag -rond den middag is brand uitgebroken bij M. Dhaelens, Koolstraat, 15. De pompiers die seffens ter plaats waren, hebben den brand kunnen be perken. Enkel stoffelijke schade werd aange dicht die door verzekering is gedekt. Ouderdomspensioenen De Burgemeester van Aalst maakt bekend dat de pensioenen als volgt uitbetaald wor den. N—T. Maandag 14—8—33. V. tot Van Dyck 17—8—33. V. tot Z. 18—8—33. Deze worden gegeven van 2 tot 3 uur. De Burgemeester A. RICHELS, De groote Winlarhandelsfoor of to Braderij in de Kattestraat. Pioniers In nieuwigheden, zoo op handelsgebied als in faestinr ichting zog zal deze foor in een nieuw dagiicht eene daad temeer steMen onze de kenij' ter eare ends handelslui aldaar tsn goede. De dagen van verloren Maandag brengen de massa te been op weg naar deze dekenij. Inlichtingen worden ten allen tijde ve r - strekt door. dan secretaris P. De Winter, OE TENTOONSTELLING der prijzen van de tombola Juvenaat St Jan de Deo 39, De Ridderstraat, heeft aldaar plaats van 20 toten met 27 Augustus. 't Is de moeite waard en iedereen is wot- kom. Botsing qp den ÏJzerenwag. Geluk kig ontsnapt. Heden Vrijdag morgen reed vóór 5 ure, de genaamde Denis Matthys, paardenkoopman te Aalst, over den ijzerenweg op de Ledebaan. Op hetzelfde oogenblik kwam de trein Aalst-Meire aangereden en een gewel dige botsing had plaats. De auto van M. Matthys werd gansch aan splinters gereden. M. Matthys werd gekwetst en heeft een paar ribben ke- broken. Hij is gelukkig aan de dood ont snapt. MONSTERBRADERIJ Dekenij der Lange en Kort8 Zoutstraat Wij kunnen de achtbare bevolking van Aalst en omliggende gerust verzekeren, dat de Braderij van Zondag 3 en Maandag 4 September een modelbraderij wordt, te oor* deelen naar de toebereidselen en schikkingen welke reeds getroffen zijn. Eene groote verrassing waoht de bezoekers onzer brade rij. De feesten worden ingezet op Zaterdag 2 September, mot een uitstallingsprijskamp; 's avonds groot concert door de aymphonie- kring De Barbariaten. Voor de andere feestelijkheden raadplege men de aanplak- brieven, alsook de tekstboekjes (met hieto. riek der Zoutstraat) welke uitgegeven wor den op de dagen der Braderij. LEER UW LAND KENNEN voor130 fr. De Vlaamsche Toeristenbond, Tak Aalst, richt een 5 Zondagen-reis in om,per trein en te voet, de mooiste hoekjes van ons land te bewonderen I Op 20 Oogst nemen we deel ann de Ijzer bedevaart. 's Namiddags bezoeken we hot heropgebouwde Nieuwpoort en wandelen, te voet en per tram over Westende, Middel- kerke en Mariakerke naar Oostende, Op 27 Oogst trekken we naar de Losse. We wandelendoor Dinant, langs Walzin tot Gendron, door èen der wildste en eenzaam ste streken van ons land en bezoeken tevens de voorhistorische grotten van Furfooz, Op 3 September zal de trein, op aanvraag van den V. T. B. stoppen aan het stille Epioux we wandelen door het mooie bos cl) van Chiny en varen dan terug naar Lacui- sine de heerlijkste boottocht dien men in ons land doen kan Op 10 September trekken we naar Genck, We bezoeken de cité van Winterslag en wandelen naar Zonhoven, door een pracht* stuk onzer Limburgscho Kempen met purper heidekruid, geel duinenzand en zwarte wa terplassen. Eindelijk op 17 September wandelen we van Spa naar het meer van Warfaz, over Sart, door liet boschrijke Iloëgnedal naar Hookai. Avondwandeling door Luik. Al deze wandelingen geschieden In een gematigd tempo, zoodat de deelnemers do tijd gegund wordt om volop te genieten. Schrijf onmiddellijk in De Vilander- straat, 39 ter stede. K. S. B. Wijkkring «Da Wara Vrienden» Ons medelid den heer Leo Calloens, zal op Donderdag 17 deze, te 8 ure 'a avonds, in het lokaal St Lieven Kerkstraat, bij de Juffers Van den Eynde, voor ons eene klare uiteenzetting houden over het belang rijke punt Wij Katholieken en Vredes aetie Wij hebben het genoegen onze led^n tot deze prachtige vergadering uit te nóodigen. In 't bezonder richten wij ons tot de bestuursleden der andere wijkkringen, om ons met hunne tegenwoordigheid te willen vereereit en ons aldus te helpen strijden voor Christus Vrede in Christus Rijk en Nooit meer Oorlog». Aan allen van harte, welkom. Het Bestuur. KAATSEN De Kaatswedstrijden in de Diepestraat. De wedstrijd ingericht door de maat schappij «De Reuzenvrienden», geves tigd bij Leopold De Neef, op Zondag 13 Oogst, voor knapen onder de 1 4 jaar, begint om 2 uren. De lutte van Maandag, voor den prachtbeker der «Brouwerij De Ghee3t» tusschen politic-agenten-, pompiers en Diepestraat, begint om 5 u. iPius, elk wezë op post, want er zal voorzeker, een sehoonen strijd te zien zijn. J VOETBAL Eendraeht Victoria Leuven 't Is dus Zondag dat Sportclub Eendracht werkelijk zijn eerste cefenmatch gaat spelen. Da supporters en al dezen die in de wer king van de club belang stellen, kijken vol spanning uit naar deze zeer belangrijke voot- bulpartij, omdat dit voor de meesten de laat ste wedstrijd is, welke ze vóór 3 September te zien krijgen Hoe staat de ploeg Dit blijft hier in Aalst een geheim dat zorgvuldig tot op het laatste oogenblik bewaard wordt. Waarom Enkel en alleen om een paan schi jnredensn. We meenen te mogen zeggen dat de achter verdediging uit de volgende spelers zal ba- staan Huylebroeck, Geubels, Paleman, De Neef, Buyl, Van Yaerenbergh, Voor do opstelling dar voorlij.n schijnt nog niets bepaalds vastgesteld. Het blijft een vraagteeken of BastVerhuIst (senior) zijn plaats zal kunnen innemen. Dat "kruidje roer mij niet» beweert teWaas- münster gekwetst ta zijn geweest in zulke mate dat hij het noodig acht nog een Zondag te rusten. Opgepast, vriend Bast. rust roest 1 Gij, even goed als uwe medespelers, hebt training en oefenmatohen noodig. Laat ons hopen dat we in promotie van zulke tegenslagen zullen gespaard blijven. Aanstaanden Zondag dus gaat hot eersta elftal mot of zonder den grooten Bast er eens flink op loa. Verleden Donderdag, op de training, wr.s het vollen bak, Onze jongens volgden met veel belangstelling de schoons turnles3en van den heer Van Hemelryck. Hierna werden ze eens goed onder handen genomen door den trainer. Allen zijn met den besten geest be zield on we twijfelen er niet aan of Zondag zullen onze jongens ons eens schoon promo- ti= p 1 uit de hoogste lade te zien geven. Voetballiefhebbers, deze match begint te VIER uur. Hebt ge reeds een voetbal kalender Vraag er eon aan den Iokaalhouder van S.C. Eendracht. Ze zijn kosteloos ten lokaio Eon- draclit, Statioplein, te verkrijgen. Ge vindt er alle matchen in der hoogor» afdeolingen en alle wedstrijden der lagere rook- sen van Oost-Vlaanderen. MËDEDEELIföG. De leden van de Eere-Supporteraclub Over al worden uitgenoodigd tot de Jaarlijksche Algemeens Vergadoring welke zal gehoudm worden, op Zaterdag 12 Augustus te 8 u. stipt ten lokale Boerenliandel Kattestraat 62. Dagorde 1 Toespraak van don Voorzitter. 2 Verslag van den Seoretaris. 3 Verslag van den Schatbewaarder. 4 Allerlei. Gedeeltelijke verkiezing van hot bestuur (voorzitter en twee leden,) Er wordt gerekend op de tegenwoordigheid van alle leden. Het Bestuur. N.B. De lodon die zich willen voorstellen als bestuurslid worden verzocht hunne kandida tuur schriftelijk to doen en af ta geven ten lo kale vóór 12 Augustus. Prachtigo tombola onder de aanwezige loden. VolJiarden Boven Zondag laatst trokken onze stadsgenonten zooals aangekondigd, naar Standaard Den derleeuw. 'i Was waarlijk te geweldig heet. En dan nog eerst in stoet marciieeren. Nu ne mensch is tot veel in staat. De ontmoeting had nog tamelijk veel volk gelokt. De thuisspelera wierpen zich met vuur in den strijd, terwijl de Aalstenaars, gezien de nieuwe opstelling, wat rondtastten zoodut na een uur spel de stand 3—3 wees. Dan kwam Groen Zwart voor goed onder stoom, vooral cente;half en voorlijn haal den prachtstukjes uit, een vlug en gepast spel waaronder De Leeuwkens» bezweken. Hunne netten trilden bijna onophoudend on der de knetterende kogels vau Martens. Einde 311. Daarmede had er elke speler eentje 't Was 'n goede oefening die wel veel zweet heeft gekost, maar dit werd dan ook onder leute en lach afgespoeld in 't frissché water dat op het plein in kuipjes was opge steld. Dat was de dichterlijke kant van het feestje. Dinadag aanstaande,om 4 ure komen onze dappere Vol harders in 't krijt tegen R.CWetteren. Volgens inlichtingen, ons uii Wetteren verstrekt, willen de bezoekers eene proef doen met hun volledig promotie elftal, dat wel' ra het kampioenschap zat moeken aanvangen an dat reeds 17n der vol gende maand zich zal komen meten mot onze siadsgsnooten van «Eendracht». Een buitenkansje dus voor de Aalslersch® liefhebbers om de Wotteraara eens aau hel work te zien. Dat de vrienden van 't ronde leder dus hun Dinsdagnamiddag voor dien boeienden kamp vrij houden I DUIVEN NIEUWS Koninklijke Duivenliefhebbersmaatsohap- pij Eendracht lokaal bij Mr Cyriel Vau Vaerenbergh, Keizershof, Zondag a. s. 13 Augustus Prijsvlucht uit NOYOIV met ouden jong elk afzonderlijk. De jonge duiven mogen in hel -dubbel vliegen. Gratis vooruil 700 fr. verdeeld in 40 prijzen van 12,50 fr. (20 prijzen voor dr oude en 20 prijzen voor de jonge duiven), 5 serieprijzen van 20 fr. voor de onde en 5 serieprijzen van 2') fr. voor de jonge duiven, te winnen met de eerste en de tweede, 3e eu 4e, 5e en 6^ afgegeven duiven, enz. Vooruit4 Velos van 500 Jr. ieder 2 voor de oude en t voor de jonge duiven. Inleg 2 fr. Ingeval van niet volzet prijzen van 100 fr. Inbrengst Zaterdag avond van 5 lot 7,30 uur slipt. Dinsdag 15 Angustus, Prijsvlucht uit: Quiévrain 500 fP- gratis vooruit. 20 Bouwprijzen voor 12,50 fr, ieder voor jong en oud. 155^ LEERMEISJE van 14 tot 15 jaar, wordt gevraagd voor den witten naad. Kerkstraat 26, ter stede* 1569

De Volksstem | 1933 | | pagina 3