De Radio-Verrassingstrein 2'klas bij EMIEL VAN HÜFFEL WEUEKEKS BbbIMséII. v. Mail* Schrikkelijk airlo-ongeval te Oendermoiide van De Volksstem Fons Van de Maele-hulde PLAATSELIJK NIEUWS Koliie-seizoen Kosteloos een Kilo Peeën Joseph Bierick is volzet op eenige dagen inschrijving Eaagsggga! met 500 personen. Eenige inlichtingen voor onze Achtbare Medereizigers NATUURSCHOON TE BEWONDEREN 'Gisteren avond, rond tien uur, kwam 'een autorijder afgereden in volle snel heid uit de richting van Grambergen. Gekomen aan de Veerbrug botste hij met alle geweld tegen een anderen auto, met het gevolg dat dezes achterdeel in- gostampt werd. Pe aanrijdende auto maakte zich rap weg, en met een on- rustverwekkende snelheid snoerde hij door ide stad om door de Dijkstraat, trachten tè ontsnappen aan de opspo ringen der politie. In de Dijkstraat nam hij zijnen linkerkant, reed zoodanig dol dat "hij terecht kwam op het voetpad, alwaar hij drie voetgangers, de ge naamde Bogaerts Eduard, oud 6 jaar, fcijne moeder, de genaamde Penniiigef Maria, cm dezes vriendin "Van den Broeck Elza, alle drie wonende te Den- dermonde, Dijkstraat, omversmeet. Men kan: gissen wat eene herrie aldaar ont stond. Seffens daagde er hulp op, ter wijl de autorijder, met name De lloeck Dominique, van Aalst/staande werd ge houden tot de aankomst der politie en van het Parket. De heer politiecommissaris Stas was seffens Ier plaats, onmiddellijk gevolgd door het parket, samengesteld uit de heeren MailÜet, onderzoeksrechter, Schramme, Procureur des Konings cn Verhaegen, Griffier. Het onderzoek werd seffens ingesteld, terwijl de heeren ge- necsheeren Mes talg en De Vos hunne beste zorgen toewijdden aan de onge lukkige slachtoffers. De twee vrouwen- waren erg gekneusd over heel het li chaam, doch konden gemakkelijk hunne woning vervoegen, terwijl de kleine Bo- gaert 'niet gebroken dij, en ingestampte kaaksbeen in allerijl naar de kliniek werd overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk De Roeck werd over gebracht naar het politiebureel. Onder weg werd bij te lijve gegaan door de verbolgen menigte, en de politie had allo moeite om hem te beschermen. Heden Vrijdag, is het parket terug ter plaats geweest, vergezeld van den heer deskundige Steels, professor: der Hoogcschool van Gent. Volgens" laatst ingewonnen: inlichtin gen is de toest.and van den kleinen Bo- gaert. zeer bedenkelijk, zoodanig dat hij niet is kunnen ondernoord worden. DIEFSTAL Die verschoot in den morgend van 22 Januari 11. was de herbergier Tots Leon, van Aalst, toen hij bemerkte dat eene spaar kas, welke bij hem was geplaatst door de Maatschappij De lustige Potters open gebroken waa en dal dc inhoud ervan, zijnde tuaschen 5 en 6000 frank verdwenen was. De man was lijk aan den grond genageld, des te meer dat de kas korte dagen nadien moest verdeeld worden. De politie werd rap verwittigd. Hare aandacht werd tijdens het onderzoek ge trokken op twee kerel'jas van Aalst, de genaamden Forca Hubert en Van den Bergh Camiel, die toch zulk een groot verteer maakten, weinig overeenkomende met hunne inkomsten en verdiensten. De boide kerel werden opgebracht naar het poliiiehureel, er. daar, na oen langdurig onderhoor, bekenden zij inderdaad voorzeg den diefstal to hebben gepleegd, en de gan- sclie som te hebben verbrast, in verdachte huizen van Aalst en andere gemeenten. Da twee kerels werden overgebracht naar De ïuermonde, en aldaar door den heer onderzoeksrechter Maillet onder mandaat van arrest gesteld. Thans verschijnen zij beiden voor de Rechtbank, die hen beiden verwijst tot een jaar gevang, met onmiddel lijke aanhouding. SMAAD. Van Hove Leonard, van Sint Niklaas Waas, was op 21 Mei 11. nog al zenuwachtig. Rijdende door de straten zijner Blad werd hij op zeker oogenblik aanzooht door een politie-agenï van eens stoppen. Van Hove weigerde en wilde doorrijden. De politie agent hield hem echter staande, en toen moest hij kost wat kost tegen den politie man eens zijn gedacht zeggen. Maar hij deed dit op eene zulke grove wijze dat hij thans verwozon wordt tot 182 frank boet, voorwaardelijk echter gezien zijn goed ver leden, SLAGEN. Piessens Frans, van St Pauwels, was op 20 Mei 11. gram tegen zekeren Verscheuren Alfons, dien hij ontmoette in eene herberg van Sint Gillis Waas. Die twee hadden ruzie gekregen. Meteens pakte Piessens Verschueren vast, en smeet hem legen den grond. Dit was nog niet genoeg. Om zqn gramschap voor goed te koeion pakte Pies sens eenen stoel der herberg, en sloeg hem aanstukken. Daarmede was de gramsohap over I Piessens wordt verwezen tot 350 fr. boet, voorwaardelijk gezien zijn goed ver leden. FEESTZITTING in de Feestzaal van het Stadhuis te Aalst op Zondag 3 September, te 3 uur stipt. PROGRAMMA 1. Inleidend woorddoor E. P. Mortier. 2. Welkom van wege de Stad, door heer Dooter D'Haese. 3. Fons Van de Maele als diehter door E, H. Euyle. 4. Het 8ehoonste..,. Maar hoort ne keer..,. Liederen te zingen doorMej.'t Servranckx, Klavierbegeleiding door lieer H. Baeyens. 5. Sehoon is hit kindje, declamatie door beer Edm. Toflenaore. 6. Het Maantje. Ik zinge Liederen te zingen door heer C. Muylaert, Klavierbegeleiding door heer J. Camraaert, 7. Hoe Fons Van de Maele begon, door heer Volksvertegenwoordiger P. Van Scbuylenbergh. 8. Wij zijn de boerengaaten Vergeet mij niet Liederen te zinge.i door heer Hellinokx en Mej. 't Servranckx. Klavierbegeleiding door M, H. Baeyens. 9. Naar 't werk, declamatie door heer Edm. Tollenaere. 10. Toespraak over eigen levendoor M* Fons Van de Maele, 11. Ik ben met mijn lied..declamatie door heer Edm. Tollenaere. 12. Minneliedje. Van een kusken en een kwezelken' Liederen le zingen door heer Hellinckx. Klavierbegeleiding door heer H. Baayens. 13. Bede aan St Marten. Lief Vlaanderen. Liederen te zingen door heer C. Muylaert, Klavierbegeleiding door heer J.Gammaert, 14. Korte toespraak, door heer Doctor J. Grauls. 15. Slotwoord, door hoer J. Schcirs. De Katholieke Vlaamsche Studentengilde Hernieuwe Voert op, op Zondag 10 September in de Feestzaal van het St. Jozefscollego HET RIJZENDE LICHT Lyrische Tafereelo KWAKSKE IN BALLINGSCHAP Aangename Tragedie. Kaarten aan 5 en 8 fr. Doek ora 6 u. stipt. N. B. De kaarten zullen ten huiie aange boden worden door de studenten. Kaarten zijn ook te verkrijgen bij den portier van 8t Joteficollege. PBechtige Eeremïs Do E. H. Albert De Vos, Missionaris van Scheut, zal zijn plechtige eeromis opdragen in de dekanale kerk van Sint Martinus te Aalst, op Maandag 28 Oogst, om 10 172 uur. l/laamschs Toeristenbond AUGUSTUS. Zondag. 27. Treinabonnomentsrois II. Vertrek te 6u 25 naar Dinant (kort bezoek), Wandeling naar Ansaremnie, het kasteel van Walzin en door do wilde Lessevallei naar Gen- dron-Celles. Onderweg bozook aan de voorhi storische spelonken van Furfooz. Por trein naar Boauraing. Vertrek aldaar te 19u 35. AalstOu £8. Zondag 27. Vierde V. T. B.reis naar London. Prijs 155 fr. SEPTEMBER. Zondag 3. Treinabonnementsreis III, Vertrek uit Aalst te 5ut>8 naar de Somois. Wandeling van Epiaux (kasteel en vijvers), door het woud van Chiny naar het oudo stadje Chiny Boottocht op de Semois: (wooste versmallingen, prachtige land schappen, alleen ie genieten van op de rivier). Wandeling van Lacuisine naar Florenvillo, alwaar vertrek te 18u38. Aalst 0u28. Zondag 3 tot Zondag 10 (8 dagen). Naar de majestieuze pracht van Graubünden (Zwitserland). Voettochten in Engadiu, Sankt Moritz en Davos. Volledig programma iu Toerisme Prijs 1390 fr. Zondag 10. Treinabonnementsreis IV. Vertrek uit Aalst te 5u57 naar de Limburgsche Kempen. Bezook aan Genk. Door do tninwijken van Winterslag naar do heerlijke heide. Vertrek uit Zonhoven te 16u37 over N69rpelten Lior naar Antwerpen alwaar we afreizen te 2lu39. Aalst 0u2S Zondag 10. Autotocht over Brussel, Leuven, Diest, Has selt, Genk, Lanakon, Maastricht naar Valken burg, Bezoek aan 1) de gemeentegrot met histo rische kapel, onderaa-dsch meer en Itomein- sche galereien; 2) de indrukwekkendste Kata- komben. Terug naar Maastricht: bezoek aan deze merkwaardige hoofdstad van Hollandsch Lim burg. Ovor Tongeren ('prachtige O. L, Vrouw- kerk), naar Sint Truiden, Zoutleenw (kerk en stadhuis), Thionen, Lmven en Brussel terug naar Aalst. Vertrek te5u!5 onmiddellijk na de de eurste mis in de Jezuïeten kerk. Prijs 70 fr. auto en alle bezoeken. De Tweede V. T, B, Radiolréin op Zondag 3 Soptember, gaat over Luik, Visé, Rivage (wandeling), Comblain-au- Pont (Grot), Fonds de Quarreux, Waterval van Coo, Spa. Oponthoud te Comblain 4 uur. Spa 2 uur, Leuven 45 minuten. Prijs A, Met bezoek aan de onlangs ontdekte grot 47 fr., B. Zonder bezoek 89 fr, Wilt ge niet ontgoocheld worden, laat u onmiddellijk inschrijven bij do V. T. B. afgevaardigden. V. T. B.ërs, vraagt ons kosteloos jaar boekje. Het vermeldt meer dan 100 handels huizen die u flinke vermindering toestaan. SMAAD AAN DE POLITIE. Zekeren De B. van Aalst hoeft niet beter gevonden dan de politie voor den gek te houden om ze des naohts te gaan opkloppen voor de frats en de politie op de hoop toe te slagen en te smaden. Proces verbaal werd ten laste van De B. opgesteld. GROENTEN DIEFSTAL. Ten na- deele van Mergan Jan, wonende Broekstraat alhier, werden een groote hoeveelheid veldvruchten op zijn land in de Broekstraat gestolen. De politie is op het spoor van den dader. AANGEREDEN. De genaamde Edg. Corael onzer siad werd aan de Sinte Anna- brug alhier aangereden door den auto van oen Brouwerij van Aalst. Corael die zich nog al ernstig bezeerd had aan den rechter voet heeft zich moeten laten verzorgen door Dokter Willems en zal eenige dagen werk onbekwaamheid hebben. Katholieke Middenstandsbond AALST en OMLIGGENDE. Inkomend- Faktuurboek. Op het Secretariaat van den Katholieken Middenslandsbond zijn zeer praktische fak- tuurboeken te verkrijgen (volgens dc wet). Personen die er aan houden op dit punt in regel le zijn wenden zich tot dit Secretariaat, Korte Zoutstraat, (Kalft. Kring), Aalst. Op aanvraag wordt dit boek begonnen en in orde gebracht. In dit geval al de fak» luren van 1933 meebrengen. Er zijn ook te verkrijgen zeer praktische loonboekjes diensiig voor personen die bij patroon weiken. Bureel open eiken Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 lot 5 uren. Bezoekt dit inlichtingsbureel. Nationaal Werk van dsn Akker. Hierbij worden onze loden, die hunne bij dragen en PACHTEN aan de wijkmeester nog niet betaald hebben, verwittigd, dat zij dit moeten vóór den 3 September, Diegenen die op don gesteldcn datum aan deze verplichtingen niet znllè'n voldaan heb ben, verliezen alle recht op hunnen gebeur-» lijken prijs en de deelname aan den tombola. Daarbij worden zij uitgesloieu als lid van het Werk en zal hun het land oninomen worden. TE VROEGI Wij hebben de eer te melden aan den persoondie voor de leden van de maatschappij waartoe hij behoort, twintig plaatsbewijzen vroeg, voor de eerste opvoering van De Klokken van Corne~ villedat hij nog wat vroeg is. Kaarten zijn slechts te bekomen veertien dagen voor de eerste opvoering. VOETBAL Naar Vêctoria Leuven Zondag gaan de Oost-Ylaamsche kam» pioenen zich nogmaals met de Brabantsche meten op het speelveld van Victoria Leuven. Gaan de Eendrachters hunne klopping van 13 Oogst goed maken Gaan zo met hetzelfde geschut aan den slag, waarmede ze Union Doornik overdonderd hebben Afwachten 1 Hoofdzaak is, dat het elftal flink zijn beste doet en voldoening schenkt, want de 3 September staat voor de deur De reis naar Leuven geschiedt per luxe autocar. OpgepastEr zijn maar een twin, tigtal plaatsen beschikbaar voor de suppor ters. Wie het eerst zijn naam opgeeft kan mee. Prijs der reis 14 fr. Vertrek ie half twee. Match te 4 ure. Terug in Aalst om half acht. Liefhebbers, wacht niet te lang. RSaar Aalsi Spop&. Eendrachters, gaat uwe Juniors aanmoedigen. Mot muziek op kop worden de eerste ploeg van Aalst Sport en juuiorselftal van Eendracht naar het plein van den Dender- mondsohen steenweg geleid. Hier zal het volop feest zijn. Aalst Sport huldigt irameps ter gelegenheid van zijn vijf jarig bestaan, zijn clubvlag in. Viering van den Belgischen looperskampioen De Vuyst. De match Alost Spo. is Eendracht be loofd ook een prachtnummer te worden. Supporters van wit-zwart, talrijk rond uw Ter gelegenlieid dier opening van het Van ai 26 OOGST en volgende dagen (tot einde voorraadzal ieder Kooper van een 1/2 kilgr Koffie van gelijk welke soort eene Aangename Verrassing voor Siinderen krijgen l<:\ HOG MEEtS Gedurende 5 dagen krijgt ieder kooper van 25 Franken Winkelwaren (Witte suikers niet inbegrepen) 1-3 KAPELLESTRAAT, AALST KOFFIE te bekomen vanat 12,50 Fr. de kilo, goed van smaak. Al onze andere waren onder KOMT ZIEN de Prijzen der Konkurentie. juniorself'.al om uwa spelers aan le moedi gen in dezen moeilijken wedstrijd. Mochten onz^ spelers zich tegenover hun ne sterkere tegenstrevers, eervol uit d;U slag trekken. Belangrijks vargadering. Dezen avond (Vrijdag), te 8 uur zeer stipt komen al de spelers en al d<' leden van Sportclub Eendracht naar hun lokaal, Sta tieplein, om er een zoet- belangrijke alge- meene vergadering bij te wonen. 1. Inleidend woord door den heer Voor zitter 2. Spreekbeurt door den heer Berwouts u Het Buitenspel met practische Toepassin gen 3. Uitreiking der medaliön aan de kam pioenen van verleden seizoen 4. Allerlei. Niemand mag ontbreken. Geen Aalstersch uur a. u. b. Wit en Zwart, ZwaH-Droen Ons privaat Bal van Zaterdag a. s. werd een succes, en alles laat voorzien dat dege nen die er niet zijn zal het zich lang bekla gen. Onder de vele prijzen zijn echt mooie waardevolle stukken. Twijfel dus niet lan» ger uwe kaarten af te halen in onze lokalen. Oud en jong wordt verwacht. Nieuwe ie- den kunnen aanvaard worden aan den in gang. Supportersverbond. KAATSEN Maandag a. s. 28 Oogst richt de maat- sobappij a De Reuzen vrienden gevestigd bij Leopold De Nerf, Diepestraat, een kaatslutte in voor veteranen, naar een prachtbeker geschonken door Brasserie De Haecht Er zijn drie partijen aangeworven, name lijk De Mooi' JozofJan Smet De Cock —Tallier en CailebautDe Neef. De Iulte begint om 4 ure. 1654 WIELRIJDEN Maandag 28 Oogst, koers' voor begin nelingen, in het café «In 't klokskcn», bij Georges Kieckens, St. Jobsïraat, Aalst. Er zijn 500 franken prijzen cn beker «St. Michel». De afstand bedraagt 50 km. en loopt o\er den volgenden weg St. Jobstraat, Geeraerdsbergschesteenweg, Erembode_ gem, Haaltert, Nieuw erkerken, Aalst, (5 maal). Het vertrek heeft om 4 uur slipt plaats. TOIWATE Soep sau3 oogenblikkelijk klaar. TOfiSATE Gewaar borgd door zijn supe rioriteit. TOIÏIATE Beier dan de beste. TOMATE Bereikt in België 80 0/0 va» hoe totaal verbruik. 211 Men verzoekt ons het overlijden toi melden van Mijnheer echtgenoot van MCvr. Florentïns Van der BorghS geboren ta Aalst den 21 M art I864 en er overleden den 23 Oogst 1933, voorzien van de H. II. Sacramenten Lijkdienst en begrafenis Zaterdag 26 Oogst, om 9 u., in da kerk van St-Marlinus. Vergadering ten sterfhuize Molendries,27, om 8 1/2 uur. Dienst van Barmhartigheid Woensdag 30 Oogst, om 8 uur, in do zelfde kerk. Vrienden en Kennissen, die bij ver getelheid, geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dtjj els dusdanig le willen aanzien. tt Wat gaan wij in den vreemden doen STEDENSCHOON ZIEN Wel, maar sommigen ook willen niet alleen stedenschoon zien, maar verlangen ook de Welnu wij zullen trachten beiden voldoening te geven t Van af heden Zaterdag om 9 uren mogen al de COUPONS afgehaald worden, op ons Bureel, Kerkstraat, 9, ter stede. 's Zondags gesloten. De coupons voor den VREEMDEN (Buitenland) kosten voor 40 kilm. in 2' klas, De coupons voor LUX-AUTOCARS, voor bezoek aan Stad en Omtrek, De coupons voor LUX-AUTOCARS voor bezoek aan de Stad en de Groote Cornich, Fr. 6,00 Fr. 12,50 Fr. 25.00 Wij zullen dus ongeveer 5 a 6 uren in den Vreemden vertoeven, op aanvraag en voor het gemak onzer reizigers hebben wij dus die Auto-ritten ten dienste gesteld aan de personen welke begeeren (zonder vermoeinis) een dezer Prachtige reizen mede te maken De inschrijvingen en betaling voor de Lux-Autocars-Reizen zullen gesloten worden den Zaterdag 2 September aanstaande.

De Volksstem | 1933 | | pagina 3