- Heer Jules De Landsheer-Herckenrath - "Café TERMINUS,, Brouwerij u De Gheest" N-V. Aalst HULP IN NOOD! Rood Kruis vau België BELGISCH NATIONAAL WERK lot BESTRIJDING der TERING Hoe werkt ASPIRINE? Etienne Van Biesen Op Zaterdag 16 December Statieplein Ur 5, Halst Geliouclen door den Buitengewone Algemeene Vergadering DENDERHOUTEM. Nooit meer oorlog. Zondag j. 1. ging in de za:il vara 'l Gil- deutiuis de voordracht: Nooit meer Oor log door. gehouden, op verzoek van het Pflvidsfondsbestuur, door Z. E. P. Sohroo Dominik«aii, Meer dan twee uur en half boeide de spreker het met gespitste ooren luisterend publiek. Aan vredejaotie doen aldus Pater Schroone ie gevolg geven aan de verlan gens van den Paus die dikwijls zoo pijnlijk spreekt over den voorbijen oorlog die hij betiteld als afgrijselijke broedermoord en over 'n toekomsteen oorlog die zou zijn 'n bijna onvermijdelijke zelfmoord Wat bracht 10141918 'n Droevig bi- lan voorwaar om op te maken, Millioenen raenschenslevens en onnoem lijke nasleep van ellenden en ziekten ver kwisting van eindelooze miljarden. Ver woesting op stoffelijk en zedelijk gebied waaronder de wereld lijdt en zal lijden de Kerk niet het minst. Én dat allemaal de eclrald van een internationale rooversbende, de groote wapenfabrikanten. Wij, katholieken moeten dus aausluiten in Kath. vredesbonden wij bezitten de schoonste vredesleer, maar, wij weten het niet en handelen niet volgens die leer. Te genover die internationale maatschappij van wezens want menschen zijn 't niet die den oorlog veroorzaken Luwen wij een internationale op van Kath. vredesactie. Wij, 330,000,000 man sterk, wij willen toonen dat wij tegen den oorlog zijn, dat de Christi-liefde moet heerachen, overtuigd dat 'n nieuwen oorlog 'n vloek is op onze mo derne beschaving, het failliet van den mis- siearbeid. Aldu» zullen wij ons vaderland het best dienen, want aan Katb. vredesactie doen, ie zorgen voor godsdienstigen zedelijken, socialen cconomisohen en financieelen bloei van 't land. Luidruchtig werd het schitterend beloog toegejuicht. In naam van al de leden van 't Davids- fond?, hartelijk dank aan het bestuur van onze afdeeliag, dat ons op zoo'n interes sante avonden vergast. Wij verwachten er veel van maar worden niet ontgoocheld. Geef ons nog veel mooie in de toekomst. Men verzoekt melden van ons hef overlijden te MIJNHEER echtgenoot van Mevrouw MARIA MERGAN geboren te Aalst op 28 April 1907 en er op 10 December 1933 overleden na een korte en pijnlijke aiekte, voorzien van de H. H. Sacramenten De Plechtige Lijkdienst, gevolgd van da Begrafenis zal plaats hebben op Donderdag, 14 December 1933, om 10 u. In de Kerk van St Martinus, te Aalst. Men vergadere ten sterfhuize Zonne- «traat, N" 11, om 9 1/2 ure. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusda nig: te willen aanzien. Op Zondag 17 December, viert onze bloeiend,; Kath. Fanfare Moed en Vol harding» baar jaarlijkse!) Sint. Gociliafeeal. Het getal deelnemers zal zeker niet moeten onderdoen voor dat van vorleden jaar I RADIO UURTJE Op Donderdag 14 December van 17,45 u. tol 18,30 dooi-de zorgen van hel V.J.V.K.A, (Vrouwelijk Jengdverbond voor Katholieke Aotie) en toevertrouwd aan B.J B. (Boerin nen-Jeugdbond) v: n D3nderleeuw, PROGRAMMA: J) Daar werd een krans gestrengeld A. Verhoeven. 2) Oosl-Vlaanderena Gouwen Johan. 3) Hei Godslampefce J. Opeomer, 4) Zeifverlooc! e ;ing E. Laurillard. 5) Het Lijstervinkje A. Moortgat, 6) Nachtlied A, Moortgat. 7) Boerinnenjougd, spreekkoor. 8) Drie Blommen Dom A. Verhaegen. 9) Bode Koe Rt Hol. 10) Komt allen mee B. Ghesquière. (woorden van L. Engelen). 18 u. 20Praatje door Moj. Cardijn, Hoofdopzionster in den Boerinnenjeugd. fAOiiinlitijfse I' tannine he Schotttrbttvg TE BRUSSEL. Zaterdag 16 December, 20 uur, vangt een reeks van wederopvoeringen aan van »De Moulin Rouge*, een klucht die in de vorige seizoenen den grootsten bijval kende- Ook ditmaal zal dit stuk vol hu mor en koddige verwikkelingen bij elke opvoering daverend worden toegejuicht. De beste krachten uit het gezelschap worden er voor in het vuur gejaagd. En de regie van Jef Van Outryve waarborgt een uiterst verzorgd schouwspel- Wie prijs stelt op een plezierigen avond, krijgt daartoe een prachtige gelegenheid. De andere voorstellingen hebben plaats Zondag 17 December, om 16-40 en 20 u. Maandag 18. Woensdag 20 en Donderdag 21 December, telkens om 20 uur. PlaatsbesprekingTel. li,92,16 of aan het loket. Verwacht «Awei, merci I- een nieuwe revue vol bonte afwisseling. Jan Pool en Oktaaf Steghers, die In het vorige seizoen zoo'n bijval behaalden met hun revue «Woveu Doveu I», hebben ook voor dit nieuwe schouwspel samen ge werkt. Wij vernemen dat het Roode Kruie van België zich beiig houdt met het uikdeelan van soep aan da behoeftitfen onzer Stad en het Werk der Tering lijders zorgt voor slaapbenoodig- heden, zooals beddens, lakens, spreien enz, Hericht aan het Publiek Twee genotvolle kunstrijke avonden biedt U de Koninklijke Rederijkkainer - De Catharlnisten en dit op 17 en 18 December e,k.; Immers dan worden op gevoerd u FLIRT het machtige diep zielontroerend spel door Delbeke en Walschap, een vrucht van eigen bodem waar ons katholiek Vlaanderen fier mag op gaan en - TWEE OUWE VRIJERS een zeer goede klucht, welke een gezon den lach zal verwekken en de toeschou wers in opgewekte stemming zal laten huiswaarts keeren. Prijzen der plaatsen 10, 8 en 6 fr. Kaarten te bekomen in Het Pavil joen, Groote Markt. AFDEELING AALST Oproep aan de Aalstersche Bevolking Hel slrenge gure wintergetij komt zoo onverwachts, met zijn bijtenden vorst, den nijpenden nood. door den crisistijd teweeg gebracht, nog verscherpen, Talrijk zijn de noodlijdenden, die bij deze koude winterdagen gebrek lijden aan dergelijke verwarming en voldoende voeding. Deerniswekkend is het te beslatigen hoe in menige huisgezinnen, waaronder veie met kleine kindertjes, geleden wordt van koude, bij dage door gemis aan kleeding of verwarming bij nachte door gemis aan voldoende slaapdekking. De Rood.Kruis afdceling der Stad Aalst, wil bij deze gelegenheid een krachtinspanning inzetten, om in de mate van het mogelijke aan dien toestand van winter-ellende ietwat te verhelpen, Het Komiteit richt zich langs dezen weg tol alle meevoelende i ïwoners, om ze aan te wakkeren, mede te heipen aan dit ede! werk van meuschlievendheld. Elkeen kan iets bijdragen, hoe klein het ook weze, om bij dringenden nood hulp te bieden- Te dien einde zal hel ROOD KRUIS met dankbaarheid alle giften aanvaarden zoo geldelijke als andere, kleedingstoffen (nieuw of oud) slaapgerief, brandstoffen, voedingswaren, enz. De giften hoe gering ook mogen afge geven worden aan Mej. F. Calldbaul BotermarktMr E. Eeman, Gheeraertelaan 2. M. F, Van Landuut Dr De Moorstraat 46. Door de zorgen van het Komiteit zul len alle giften, met rechtmatigheid aan de noodlijdenden verdeeld worden- HEROPENXN Gr van de UIBIS* TAPT KFt DH1 FIJNSTE BIEREN DHIR Kerk der PP. Jezuïeten KBRSTMIS 1933 Te 24 u. Plechtige Mis Daarna 2 gelezen Missen, opgeluisterd door Kerstzang® n; N» de eerste Mis wordt de H, Communie uitgereikt Men komt binnen langs den hoofdingang ▼an het College De poort zal open gaan om 23.30 u. Kaarten aan 6 fr; te bekomen bij d«n portier van het College. Dispensarium Aalst KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN alle Maandagen en Woensdagen van 9 tot 10 uur Het bestuur van het dispenserium tot bestrijding der Tering doet een warm oproep tot de menechllevende bevolking van Aalst on Omstreken,ton einde het te steunen in het helpen en bijstaan, der noodlijdende teringlij ders. De NOOD IS GROOT, en nu in 't bijzonder bij '4 ingrijpen van het gure wintergetij, Alle steun, zoo geldelijke als In na- tura, als kleedaren, sargiën enz. zal met dankbaarheid aanvaard worden, en mag ten huize van de volgende perso nen eangobraoht worden HH, Du Four, Stefciastraat, 22; Dr Clinckaert, Statiestraat, 3 F. Van Landhyt, Dr Da Moor# straat. 46, Dispensarium in 't Hospitaal, Gast huisstraat, 40, ingang links op het bureel, Oude kleedingst^ffen worden ook aanvaard. Personen dia wensohen gif ten te doen in nature, zijn vriendelijk verzocht op het ra'< te vermolden, ten voordeele van het Werk der Tering lijders. HET BESTUUR. BUITENGEWONE ON DERSCHEI Dl NQ De Heer Poot, bestuurder- van den Vlaamseben Schouwburg, beeft het «Land van Riem» verzocht zijn werk, BAAS GANZENDONCK, dat tegenwoor dig alle dagen voor bomvolle zalen doorgaat te Brussel, hier; in Aalst te ereëeren. Tie première van BAAS GANZEN DONCK gaat door op 18 Maart 193 Deze première, zal gevolgd wezen van een reeks andere voorstellingen van dit mooi werk. 't Land van Riem geniet, terecht' dit vertrouwen en zal met liefde dit mooi volksche werk geve A II Dat worden succesavonden I Amore et Spe V-VX Ons bloed voorziet alle organen met de voor het leven benoodigde belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte,' waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Aandoeningen, speciaal de dikwijls optredende Influenza* en gevatte koude, brengen de verrichtingen van het bloecL die men als .stofwissefinq" pleegt aan te duiden, in drf war, zoodat zich in het Bloed vergiffen vormen, welke met hef bloed In het centrale station van het zenuwstelsel de hersenen, terecht komen. Hier openbaart zich def. prikkeling van het zenuwstelsel in den vorm van hoofd* pijn. Hoofdpijn is dientengevolge bijna steeds een teeken; van een beginnende ziekte. Aspirine-tabletten oefenen een regelenden invloed uit op den bloedsomloop en bevorderen een snelle uitscheiding van de vergitten. Zij voorkomen ernstiger aandoeningen" en verminderen de pijnen. Alleen van een volkomen zuiver, onschadelijk middel moogt Gij een ideale werking verwachten. éJ% CPTPIMl? het product YmöJZr M.MSSatM™ Er van vertrouwen Vraagt de origineel* verpakking met het BAYcR-k.-uis en hot zeg** ren de nationale Codex, Tuben van 20 labl. b». Kleine vero. iri. 405. SPORT VOETBAL VOLHARDEN VERRIJKT ZIJN OOGST OP VREEMDE VELDEN WAASMUNSTER I VOLHARDEN 3 Over 't weder zullen wrj niet veel woor den verspelen alleen de thuisblijvers zullen zioh ingebeeld hekben daft het onmogelijk was in zalke bijtende koude te voetballen, Toch niet, dat hebben wij gezien. Ons man nen zijn allen frieoh en flink, springlevend in hun broek gekropen geen een die kloeg over koude. Eene talrijke schaar Aalstersche suppor ters waren hun lievelingen komen aaenioe- digen. En ef z'er deugd van gehad hebben, do kerels Volharden's elftal kwam er flink voor met Smet, De Ryck en Wuytens, A. Amant, De Buck en De Moor, Dhont, Marlens, De Block, Schepen® en Bosmans. Om 2u 5 gaf Heer De Vusser den aftrap. De Block bimachtigd den bal, zet over naar extréme Dhondt, deze vlucht naar zijn hoek en stuurt eau praohtcenter in, Gaston is juist op tijd om er zijn kop onder te setten en 't is gebakken Een prachtgoal in 32 seconden Dat geeft moed en vreugde asn de augporters; Weldra moeten wij nechftans beststigen, dat de doorslechte toestand van het plein niet toelaat een beetje deftig voetbal te spelen. Waasmunster breekt tweemaal door langs zijn rechtervleugel, hetgeen aan Smetje toelaat een paar gevaarlijke ballen met brio testoppen, 't Spel is ongeveer gelijk op gaande en 't duurt tot aan de 25e minuut, eer Marlens op pas van De Block nummer 2 in den linker bovenhoek zendt. Thans is Volharden volop in meerderheid en verscheidene malen ontsnapt het vijande lijk doel met ongelooflijk veel kans aan doorboring. Eens stond Martens op een meter van de doellijn en daar viel de bal voor zijn voelen.., en wie legt mij uit ho.i die bal niet in 'i doel. maar over de lat verdwijnt Na een flinke verfrissching in don rusttijd wordt er gekeerd met 2—0 in 't voord-zei der Aalstenaars. Gedurende een kwartier doet, Waa9mun ster heftige aanvallen en men ziet goed dat ze oprsoht bedreven zijn in 't «bergafspol». Gelukkiglijk is onze verdediging met te kloppen. Weldra trekken onz» mannen zich los en nu wurdt Waasmunsters kooi term,' onder vuur genomen. Een kanonbal van De Block werd bijzonder opgemerkt, goed naar den linkerhoek gestuurd, maar ook even goed door den keeper er uit gehouden. Enkele spelers van Waasmunster onder scheiden zich door overdreven ruwheid. Na Henri Dhont is Da Buck er 't slachtoffer van. In den val bezeert hij zich den rug en moet het spal verlaten. Gaston neemt zijn plaats in. Gelukkiglijk kan Jaak, hoewel nog veel pijn lubbende, als buiten-rechts terug rnoespelen. Er blijven muar enkele minuten me«r over en reeds denkt iedereen dat de soore niet meer zal gewijzigd worden maar op een aanval van de thuisspelers ontslaat er een misverstand tusschen De Moor en De Ryck, zoodat ze op enkele meters van ons doel de kans vrij laten aan den tegenstrever, die er gretig gebruik van maakt om er 12 van te maken. Dat brengt bij de Volharders eene lievige reactie te weeg. Bosman bekomt onmiddel lijk corner, die hij op iijne gewone puike wijze afwerkt. Ditmaal is het Maarlje die den bal met den kop de goede richting naar 't hoekje van 't net woet te geven, Waas munster weet ook nog esn corner af te dwingen die door Amant werd afgeweerd. Met de Aalstenaars ten aanval wordt inruk ken geblazen. 't Was 'n hard bevochten zege, want d> Waaslanders, alhoewel ze de week voor de ze n et 'n reserveploeg naar Deinze waren gereisd,ter oorsake van oneonigheid.hsdden voor de ontmoeting met onze Groentjes weer de handen in elkaar gelegd en stonden op hun beste in 't gelid. Over schoon voetbalspel zullen wij niet fr.iten. Enkel mogen we zeggen dat onze verdediging in haar geheel rotsvast stond. De half lijn blonk vooral door trapvastheid en veelzijdige balkontrool uit, behalve De Buck die ter oorzake van een verwrongen voet de volle maat niet kon geven. In dc voorlijn waren De Block, Martens en Bos man de groote amimatoren, Iu een woord 't waren enkel de beste spelers die zich be hoorlijk aan de moeilijke omstandigheden van weder en terrein wisten aan te passen. Voor hun kranig optreden, voor hun inoed, fair spel en strenge tucht verdienen onze elf spelers allen evenveel lof. Vergeet echter de oefening niét, jongen?, behoudt den goeden geest waarmede gij thans bezield zijt en gij zult, niet alleen Zondag aanstaan, de tegen Kraishautem, maar nog velo na- volgende Zondagen, aan de talrijke vrienden van Volharden veel hartelijk genoegen ver schaffen. Avé- EEN GROOTE MATCH De sport ten dienste der liefdadigheid Op Donderdag 14 December, te 2 uur, zal op liet plein van Eeunraoht een groote matoh geapeeld worden ten voordeele van hel Na tionaal Werk der Oorlogsinvaliden. Eendracht'* eerate ploeg zal moeten ver sterkt worden otn niet overrompeld te wor den tegen het Nationaal Militair Elftal dat als volgt tusschen de krijtlijnen komt. Braet (Cerole Brugge) Vanden Bossoho (BeerscliJ Philips (Hasselt) Swinue (F. C. Luik), Peeraer (Antw.) Dcsfossé (Belgioa). Devriss (Antw.) Hennu (Unein Centre) Mon* delé (Daring), Lioki (Pat. Tong.) Boesmans (Beersohot.) Allen gekende sterren uit boogere klasse. Welke sportman in het Aalsftersohe zou deze wedstrijd willen missen Begin te 2 u' Wit en Zwart. Verbond van Oost Vlaanderen Da vergadering van Zondag 10 De* cember begon 9 3/4 met een bijna voltal lig bestuur aan de middentafel, 't Zij Dhavé. voorzitter, Van der Leiy, secre taris, Cruyt, Bocklandt. Herben, leden; Delie van bal uitvoerend komiteit. Gezien liet ontslag van den voorzitter, lieer Demoor, neemt heer Dhavé het voorzitterschap waar. Fr waren elf clubs aanwezig en twee verontschuldigingen op de 48 aangeslotenen, wat niet heel schitterend kan genoemd worden. Iels wat grootendeels voortspruit uitliet feit dat de vergadering niet belegd werd op een vrijen dag. Vele clubs zijn verhinderd in hun aanwezigheid en genomen door de matchen van hun club. Het verslag der vorige vergadering wordt goedge keurd, buiten enkele opmerkingen be treffende een vergelen punt. Betreffende de kiezing drukt de heer Drubbel zijn spijt utt over da minder waardige werking van liet komiteit en 't was dan ook in dien zin dat hij zijn kandidatuur onder voorbehoud stelde. Ér dient evenwel te worden opgemerkt dat het niet is omdat enkele leden niet aan hun mandaat voldeden, men daarom de heele werking moet afbreken. Verre van daar moeten we trachten alles weer op te bouwen. Er wordt nu overgegaan tot de kie zing. Kandidaten voor de Kiezing Eere-afdeeling (l plaats), kandidaat M. Block (Racing). Eerste afrieeiing (2 plaatsen) kandida. ten Drubbel (A. R. A. O) en Cariier (C'ub Ronee). Bevordering (2 plaatsen) kandidaten Deroubaix (R. C. Weileren) en Van Hegge, (Temsche Sport). IIe Afdeeling Provinciaal (2 plaatsen) Pessemiers (Ronse). Steyaert (F, C. Eekloo) en Van Loockcn, (Volharden Aaist. Lagere Afdeelingen (2 pltaisen) Dha vé, (Evergem Center) herkiesbaar en Verbeeck (Sportkring Zele). Werden gekozen HH. Block, 44st.: Drubbel 39 st. Cariier 44 sï. Deroubaix 44 st. Van Heggen 41 st. Pessemier, 33 st. Steyaert. 44 st. Dhavé 44 st. Ver. beeck 41 stemmen. M. Deile geeft een klein verslag en verklaart den toestand niet al te schitte rend. Er werd dan ook voorgesteld om enkele matchen te geven om den kastoe. stand een beetje te verbeteren, We heb ben dus de eerste ma'.ch op Zondag 17 December (plein Dendermonde) tusschen de vollende ploegen PLOEG I. (Geel Zwart) Eendracht Aalst en Wetlcren mei de volgende man nen Allard (Wetteren), Peeiman (Aalst) ea Vandenkerckhove (Wett,) Vrtichterman (Wetteren), Buyie (Aalst) en Van Vaeren- bergh (Aalst), Deweerdt (Aalst) Cornelis, (Aalst), D'Hooge (Wett.) Verhulst (A,) en Mathya (WOtt.) PLOEG 11. (Blauw Wit). Hamma Temsche en Dendermonde met de vol gende mannen Gyssels (D De Geest (D.) en Boon (D,) Defeest D.) Vernimmen (H.) en Hty- len (T.J Arbijn (T.) De Vos (H.) De Becker (H.) Dewaela <T.) en Raemdonck (D.) Verder worden nog enkele tornooien voorzien voor het verdere verloop van het seizoen. Na nog enkele woordspel lingen op sommige zich voorgedane ge vallen gaat de vergadering In de beste stemming uiteen. GEVRAAGD voor Katholiek groot geiin, eene bakwome meid voor alle werk reeds gediend hebbende goed ioon. Onnooilig tich aan te liiaden zonder goede getuigschriften, bij Jozef Corthala, Moonelbaao, 30 Aalst; 238» BEKWAMEN HOVENIER vraagt plaat», blanenknrclit an onderhoud van auto, Schrij ven ten hnreele dezer onder letters D. P. X. 2380 DEFTIGE WERKVROUW vraagt plaat voor alle werk, Schrijven Maal, 67, Nieu vrerkerken. 238

De Volksstem | 1933 | | pagina 3