Bericht aan het Geacht Publiek van Aalst en Omliggende Onschuldig Brand te Waregens FUROL Aanhouding te Machelen Dramatische Verstikking te Deurne ^/Gesprongen hanoen Ongeval ie Ekeren Ongeluk te Etterbeek 17 December. H. Begga, weduwe. Zij behoorde tot een stam die vele hei ligen heeft voortgebracht. Zij was de dochter van Pepijn I, hertog van Bra bant en vairde H. lila, zuster van Sinte Gcrtrudis uit Nijvel. Zij huwde met Ansegisus, den zoon van St Arnold uit Metz. Haar gemaal werd laffelijk ver moord en zij heiligde haar weduwestaat door het stichten van het beroemd klooster van Andenne. Zij leidde daar een leven van beschouwing en stierf in bet jaar 692. De Duitsche uitvoerhandel is aktief. De 'Duitsche handelsbalans voor de maand November wijst uit dat de uit voer den invoer met 43 millioen. mark overschrijdt tegenover 98 millioen in de vorige maand. De invoer bedraagt 351 millioen mark en de uitvoer 361 millioen. Woedende melkboerinnen. Eenige dagen geleden is de directe aanvoer van melk van het land naar Budapest verboden. De melkvrouwen die gewoon waren, hun melk le Budapest af te leve ren, wcnschlen zich aan dit verbod echter niet te storen en verschenen, gisteren morgen, met twintig wagens bij de hoofdstad. F;e politie bad er ech ter op gerekend, zoodal zij den weg be zet hield. P.o vrouwen deden daarop een aanval op de politie, die een harden 'dobber had, omdat er een dichte mist 'hing-,'zoodat de agenten de vrouwen pas op 't laatste oogenblik zagen na deren. Warén zij dan genaderd, dan goten de vrouwen kannen* en flessclïen melk over de agenten uit. Tenslotte kreeg (le politie natuurlijk de boven hand en een aantal vrouwen werden aangehouden. Ongeveer tienduizend li ter melk uit. twee duizend kannen gin gen op het slagveld verloren. Terugkeer van Z. E. Kard. Van Roey te Rffechelen. Z. Em. Kardinaal Van Roej-, die verleden Donderdag uit Rome is vertrokken, js heden Zaterdagmor gen lenig le Mechelen aangekomen'. Een oproep van de Bisschop van Trier •He Bisscihop van Trier heeft een op roep gedaan aan. al de katholieken van zijn Bisdom, hen aanzettend geen an dere bladen le lezen, dan katholieke, 't Is zoo zegt Z. H. Exe., bet katholiek 'Had dat hel katholiek leven doet door dringen bij het volk. Het is ten zeerste afkeurenswaardig vanwege katholieken de blad'cn te lezen van andersdenken den, omdat zij alzoo die bladen steu nen ten nadcclc van de katholieke.. Ho pen wij dat de oproep van den Kerk voogd beantwoord worde en dat de Bel gische katholieken insgelijks de roep stem van hunne eigen Bisschoppen zul len involgen. Vrijdag morgend rond 6 3/4 u. luid de de brandklok. Het eerste gerucht was dat de schouw van den Kader, en Meubelfabrikant Ri chard Van Wijnsberghe brandde. Het was spijtig genoeg veel crgër. Er was brand ontstaan bij Richard Van Wijns berghe, Kader- en Meubelmaker, wo nende in de Jules Stormestraat. Het vuur was ontstaan langs achter op het eerste verdiep, waar Bene. werk plaats voor kaders te maken en in te lijmen ondergebracht is; daar had het vernielend element overvloedig voed sel in de groote hoeveelheid klein droog hout, vergxilde lijsten, vernissen, prenten licht plakwerk, enz... Het vuur nam daar zeer rasse uit breiding; toen wij enkele minuten, na dien ter plaatse waren, stonden de kn- denwerkplaats, het aanpalend gebouw waar de noodige werktuigen en mate riaal opgestapeld liggen, in lichte laai. Dje eerste toegesnelde personen, waar onder enkele pompiers- deden van op het platform al wat mogelijk was om den brand te beperken/wat ten zeerste bemoeilijkt werd door onvoldoende hoe veelheden water en den hevigen wind. Heer Dokter Van de Kere die er ne vens woont, en die eigenaar is van bet huis gelastte dadelijk een gat in den wal van zijn hof te kappen tegen.' de aankomst der pompiers. Onderlusschen, waren de geburen en andere toegesnelde personen mei koortsige haast bezig de kostelijke af gewerkte meubelen, staande in het win kelmagazijn en de poort in veiligheid le brengen. Intusschen waren de pom piers alsook eene groote menigte ter plaats en elk hielp moedig mede. Weldra zag men dat de brand zich niet verder zoud uitbreiden. Niettemin werden maar steeds stroomen water uit de spuit over het gebouw gegoten. De kaderwerkplaats en het neven staande hulpgebouw is met alles wat het bevatte totaal uitigebrand. Er is echter zeer veel schade aan •het gansche huis door het water en de vorst veroorzaakt.JDe schade kan over het algemeen nog n.ict geschat worden doch zal zeer groot zijn, zoowel van het kostelijk vernielde, als aan de wo ning. Er bestaat verzekering. De oorzaak is denkelijk toe te wijten aan ècne kortsluiting der electrieiteit; maar dat zal bet 'onderzoek móeten uit wijzen. Het Beheer der Brouwerij QE G HEEST N. V. Aalst heeft de eer ter kennis te brengen van hare geachte klienteel dat zij binnen enkele dagen de uitlevering zal beginnen van het van ouds gunstig gekende Bier EXTRA DUBBEL. EXTRA Deze beide bieren zijn te verkrijgen in vaten en in groote en kleine Flesschen, zelfs met de geringste hoeveelheid. Voor inlichtingen betreffende de prijzen wende men zich in de Bureelen der Brouwerij. - KALFSTRAAT, T/S, 1Ce&zjajc$vt 4*^ Doos 4en 7'/afr. In olie Apotheken.] Donderdag namiddag, rond half drie, greep te Ekeren een dramatisch voor val plaats, waarbij een» wei klooze erg gekwetst werd. In de Sehrieckstraal wilde landbou wer P. Malthyssén'êeh veulen voor den trekdienst africhten. Hij had Tiet dier ingespannen met getuig, kettingen en ballast én wildé juist in een weg draaien wanneer bet jonge paard den anderen kant uitging, zoodat de' hallast loste en het dier met kettingen op bol sloeg'. Op zeker oogenblik trof een baak, die aan een bengelende ketting hing, den genaamden Adriaaro PêSkens, wo nende Kerkstraat, te ÏVIariaburg. De man, een. werklooze meubelmaker, die zicli juist naar. hel stempelburéel be gaf, werd op hel gaitnpad, door den haak, onder de knie, jn het linkerbeen getroffen. De ongelukkige viel ten gronde en werd over den hobbel igen weg, van aan de Driehoek tot in dc.ro Pulliock, over een lengte van ongeveer 30 meier medege- sleept, voor men het verschrikte dier tot staan kon brengen. Pcskcns, die over liet gansche li chaam gekwetst was, droeg ook oen ijselcjke wonde aan de knocsel, veroor zaakt door den haak, die het vlccsch al verder en verder had opengereten. De ongelukkige werd in een benar den toestand naar een kliniek van Fec- keren-Dorp overgebracht. Do politie stelde een onderzoek naar de verantwoordelijkheid in. De. GÓ-jarige dam.e Pajmyre Camus. wonende Topazelaani, 46, le Schaar beek, stond op de tram le wachten, toen zij opeens wurd gevat door een tramrijtuig dat. naar Terkamcrboseh reed. Mevr. Camus kwam onden bet sleeprijtuig terecht oen der wielen reed glad haar arm af en haar hoofd werd letterlijk onder den zwaren, wagen vermorzeld. De ongelukkige vrouw was óp den slag gedood; men moest bet, voertuig oplichten om het verhakkeld lijk er van onder te halen. Sedert 'eenigen .tijd was een onder zoek aan den gang tegen den notaris Cyricl Tanghe, 39 jaar, wonende te Machelen, ten, gevolge van klachten nedergclegd bij den Prokureur des Ko- nings.. Erge onregelmatigheden zijn vast gesteld geworden, onder andere ver duistering ecner som van 55.000 i'r. ten mideele van den minderjarigen Os car Vanden Hcynde. De oneerlijke notaris werd door de gendarmen gevankelijk naar Ge^it over gebracht en na onderlioon door dein heer onderzoeksrechter Van Eeekhaule, onder aanhoudingsmandaat geplaatst. rionderdag avond, omstreeks 9 ure werd polilie-officier Wolles, aan t Bu reel Centrum, tc Deurue, verwittigd, dat een verstikking had plaats gevon den in het huis Planckenbergsiraat. 82 te Dcurne-Gentrum. Heer Wolles spoedde zich ter plaat se, terwijl Dokter Mathé verwittigd werd en enkel den dood kon vaststellen van het slachtoffer,, lieer Crijnen Joan nes, oud 41 jaar, weduwenaar. Met hem woonden zijne. 20-jarige dochter, die naar de kiniema was en zijn 15-jarige zoon, die in een kamer met zijn posl- zogélverzameling bezig was. Een kort 'onderzoek deed spoedig de 'oorzaak van liet droeveongeluk uit schijnen: de waterleiding bevroren zijn de, zoo heeft, het slachtoffer, in zijne hoedanigheid van loodgietersgast, deze willen ontdooien. Hij deed zulks met een leiding be staande uit 3 stukkem van aan de gas lamp lot 'aan zijn soldcerlamp. In den loop der .werkzaamheden moe ten deze stukken uit elkaar gegaan zijn met het gevolg dat men kent. Mijnheer Thcophile PRAET, Me vrouw Tbeophiie PRAET, geboren Ju lia DE SMET Mijnheer. Urbain VAN GFV8EOHKM, Mevrouw Ürbain VAN GEYSEGHE.M, geboren Julia PRAET en hunne kinde ren Paul, Elisabeth en Ignace Mijnheer Mèléfifor LEMLI, Mevrouw Melchior LEMLI, geboren Irene PRAET en hunne.kinderen Albert, Betty, Miczy en Joseph. ;Dé Eerw Zuster Marie dc Chan tal-, in de wereld Maria PRAET, Mevrouw Weduwe Hippolyte DE SAE- DELEER, geboren Malvma PRAET Mijnheer en Mevrouw Charles DE WITTE-DE RIJCK Mijnheer en Mevnomv Frans 1M3 WITTE-VAN DEN BREMT en kinderen; De Familiën PRAET en DE WITTE, melden U met innige droefheid hel, on herstelbaar verlies dat zij komen, te ondergaan door het afsterven van hunne teerbeminde Moeder, Schoon moeder, Grootmoeder, Zuster, Schoon zuster en Tante, MEVROUW EL-ISA DE WITTE Weduwe van Mijnheer Ca mille PRAET, geboren le Aalst, den 5 April 1857 on er godvruchtig overleden den 15. De cember 1933, voorzien van de Rechl.cn onzer Moeder do H. Kerk. Wees hare ziel indachtig in uwe godvruchtigs gebedeni. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de bijzetting in den familiekelder, waartoe U vriendelijk uitgenoodigd wórdt, zal plaats hebben in de DHt.ina- le kerk van St. Martïnus, op D/insdag 19 December om 9 V2 ure. De Damenmis onder den Dienst aan het altaar van den H. Antonius. De. Vigiliën daags fe voren rra hot Lof De Piertig Gregoriaansche Missen zullen beginnen van Maandag 15 Ja nuari, telKens om 7 ure. Eente gelezen'e Mis van wege do Deke nij der beide Zoutstraten, zal plaats hebben op Donderdag 21 December, om 8 ure. Men vergadcre tensterfhuizo, Lange Zoutstraat, 6, om 9 uur. Noch Jdoemen.- noch kronen. Aalst, 15 December 1933. Vrienden en Kennissen,' die bi j'ver getelheid, geen doodsbericht zónden ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. Het Plechtige JAARGETIJDE van wijlen Mijnheer EDWARD VAN DEN STEENE zal plaats hebben Maandag 18 Pjeeem- ber, 0111 10 uren m de kerk van Sint M.artinus te Aalst. tmi —wi aflrtaaBMK» 7de Vervólg. Roza aarzelde een oogenblik maar daar zjj gewoon was'niets voor haren vader tc ontveinzen, besloot zij haar bezoek in het hol der bandieten tc vertellen- Inderdaad, vader, ik heb een avontuur gehad, maar ik moet beken nen, dal ik het gezocht heb en zelfs dot ik zeer vermetel ben geweest. Gij herinnert u wel Leondari, dien ge wonden zieke, welke wij verleden- jaar hebben opgenomen Zeker, en 't heeft mij altijd be rouwd, te hebben toegestaan dat men dien schurk in ons huis bracht maar ik wist toen niet mét wieu. ik tc doen had. Welnu, nadat ik gister avond in Viel dagblad van Athene het bericht had gelezen, betreffende die arme Fransehen, welke in, zijne handen waren gevallen, is het mij den geliee- len nacht onmogelijk geweest een «ogenblik do oogen te sluiten, en> den geheelen voormiddag dacht ik aan hen. Dezen namiddag ben ik paar.de bergen gegaan, in de hoop daar Leondari te ontmoeten, len einde hem ten .gunste van die ongclukkigcn over to halen. iRoza, wat zegt gij daar Maar vader, gij weet immers zeer goed, dat Leondari mij nooit kwaad zal doen. Voor hij van ons weg ging, heeft hij de plechtige belo'l'lc gedaan mij zijne schuld niet woeker te zullen betalen dat waren zijne woorden als de gelegenheid zich ooit voordeed ons ten diénste te kun nen zijn. Ik wist dat hij een schuil plaats in de bergen had, maar... Nooit in mijn leven hoorde ik zulk een waanzinnig denkbeeld riep haar vader uit. Roza, gij hadt dan uw verstand verloren Gij zocht den hoofdman der bandieten op <£ij wildet een voor spraak zijn voor de gevangene Fran- schen En waarom niet vader Met zij ne belofte voor oogen, kon Leondari mij mijn verzoek bijna niet weigeren. Ik wist dat men ben ging verminken, dewijl de losprijs niet toegekomen was. Zij zijn Franschcn, die gevange nen, liet zijn onze landg'enootcn. en ofschoon :k Frankrijk noig n'ooit ge zien heb, komt het mij voor dat ik ten minste moest trachten hen te redden. Mijnheer Lepage verbleekte en zijne stern beefde, toen hij met eenige bit terheid de vólgende woorden uitsprak. Ja, Roza,ik ben Frans chman^ BaMBBMBBMMaÉBBMBHMSaaBBigBaftflttfi maar ik baat zelfte den naam van hot land waar ik geboren ben. Ik kan dus niet het minste medegevoel hebben met hen, dien. gij onze landgenoolen noemt... Maar nu kind, vervolg uwe geschiedenis.... Na mijn poney op ccn afgelegen plekje te hebben vastgebonden, lvad ik meer dan een uur rondgeloopen en was onder de schaduw van eenen boom gaan zitten, loon,ik op cenigen af stand den broeder van Leondari zag voorbij komen, denzelfden die hier den hoofdman van debandieten was ko men bezoeken. Hij scheen zeer gejaagd en had mij niet bemerkt. Ik zag hem Weldra achter een dicht slruikboschjc verdwijnen ik volgde hem zónder de onvoorzichtigheid. mijner daad to overwegen. Ongelukkig kind riep de heer Lepage met afgrjyzen. Verder verhaalde Ijoza haar avon tuur, en toen zij op de nederigste wijze ze meldde hoe zij 'fcich tusschen de roovers had geWÓrpcii, riep haar va der met de grootste -ontroering, uit Groote hornel Roza Maar ik herhaal het, gij '$jaart krankzinnig, op dit oogenblik. Ongelukkige I dacht gij dan niet aan het lol, dat u wel licht "wachtte Neen, ik dacht, alleen aan de 011- gelukkige gevangenen. Ik heb Leon dari gesmeekt hen in vrijheid tc stel len, hij beeft mij dit toegestaan en zij zijn reeds op weg naar Athene. En die bandiet heeft u laten heengaan, nu gij zijnen schuilhoek kendet Eerst wilde hij niij houden,maar ik heb gezworen hem niet te verraden, en toen heeft hij mijn vertrek toege staan. Ik begrijp dal ik vermetel ben geweest nochtans na den goeden uil- slag dien ik gehad heb, betreur ik mijn gedrag niet *t is aan mij dat die Franschen hunne vrijheid te danken hebben, en liet geluk hunne ooren le hebben, behouden, welker ver lies hen vreeselijk zou misvormd heb ben. De graai' Alfred Beaucourt die eon man is van zeer lioog aanzien heeft mij ook met warmte zijne diepe erkentelijkheid betuigd. Ik begrijp, mijne dochter, dal ik u te veel vrijheid heb gelaten,sprak mijnheer Lepage op ernst igen toon. Het avontuur van dezen dag zal voor taan voor mij een oorzaak van onge rustheid zijn. Van 't oogenblik dat de roovers zullen beseffen dat zij in uwe macht zijn zullen zij u wantrou wen. Leondari heeft, u zijne schuld voldaan, en zal zich vrij achten u voortaan te mogen vervolgen. Roza, §&2ieéi5iEtóÉi§aiS2£BS8E£3EiïtiËEaÉSi335a@>s35$Se>i;"' ik voorzie dat deze jammerlijke zaak ens voor de toekomst veel kommer zal baren en in moeilijkheden zal pran gen. Vader riep het meisje ongeloo- vig uit, terwijl zij zich aan zijnen hals wierp. Hij maakte zich zacht van haar los, stond op en liep onrustig de kamer op en neer. Wij zullen uit het toevluchtsoord verdreven worden, waar ik mij vijftien jaren lang verborgen hield, riep hij uit en zijne stem verried ernstigen kom mer en groote smart. Na een zekerheid van jaren lang, naakt wederom het ge vaar. Ik denk niet aan mij zei ven. wand ik heb reeds zooveel ellende, als ooit een mensch, verdragen, maar ik vrees voor u Roza. Gfj moogt on,zen eigen dom niet meer verlaten, zonder geleide. Gij moet uwe eenzame ritjes en wan delingen opgeven. Dat zal ik doen, vader. Gij maakt mij bevreesd. Maar Leondari zal liet niét wagen mij leed te doen, en... wat zou ik dan ander® te vreezen hebben 'Dat. ltan ik u niet zeggen, mijne dochter. Ik ben angstig en bekommerd. Als Leondari het u lastig maakt, dan moeten wij ons buis, dan moeten wij Griekenland verlaten. 't Veryolg&

De Volksstem | 1933 | | pagina 2