Begin van brand in een Ministerie ts Smokkelauto aangeslagen te Assenede Autoliotsing teOosiacker Onschuldig Schip gezonken op do Schelde LANDBOUW Geheimzinnig drüma te Si«Amandsberg bijGent Staking in «De Lieve» te Qent Brand te Laken Een oplichterszaak te Antwerpen Verkeersongeval te fVaestwezel Een magazijn uitgebrand 2i December. H. Thomas, Apos tel. - Hij was de leerling die om zijn ongeloof in de Verrijzenis' des Heeren zijne handen ieggen moest in de zij dewonde van den Godmcnsch. Na de .verspreiding der Apostelen drong hij tot Indië, 11a eerst de Meden, de Perzen, »le Parthen en Hyrcanien lot Kristus te hebben bekeerd. Na in Inuic vele te hebben bekeerd, werd hij op 's konings bevel met lansen doorboord. Zijn.li.ei- Jige overblijfselen werden naar, Italië Overgebracht. Zijne afwezigheid in* hol Cenakel bij Paasóljavond heeft bet f.i- Tnilicfeestje van «buitensluit» in 't le ven geroepen. Weekeindkaarten. De Maandag 25 December (Kerstdag) wordt gelijk ge stcld met de Zondagen voor bet beko men en beniüttigén van de biljetten heen en terug vopr het. einde der week zoo genaamde Weekeindkaarten» die afge leverd worden met 25%' vermindering op de normale prijzen der tarieven. Die biljetten kunnen benuttigd worden nis volgt bij «Ie heenreis op Zaterdag 23, Zondag 24 en Maandag 25 December heel den dag; bij de "terugreis: op Zon da.g 24, Maandag 25 en Dinsdag 26 di- 1o heel den den dag. Dij het aanvraigcn van bun biljet ge ven dc reizigers uitdrukkelijk op, dat weekeindkaarten geldt. liet Het Ouderdomspensioen. P.e kris- ten-demokralisclie groepen van Kamer en Senaat hebban Dinsdag beraadslaag 1 over bet vraagstuk van bet ouderdoms pensioen. Eens te meer kwam de ont stemming tot uiting, in de kris ten-d'è- mokratische rangen venwerkt doordat .de minister van Sociale Voorzorg, naar blijkt uit zijn jongste verklaringen, geen algehpele voldoeninig schenkt. Echter mecnen dc meest en, dat er geen aanleiding toe bestaat in de huidige omstandigheden minister,iecle verwik kelingen uit te lokken. Geen besluiten werden genomen. De beraadslaging wordt .\V oensdagru or gen voortgezet. Persjubileum. Op G 'Januari a.s. zal men hot "zilveren beroepsjubileum .vieren van den h. Joseph Dein ar te au, hoofdredacteur van de «Gazette de Uii ge». Tc dier gelegenheid zal den sym patieken jubilaris een gi'oot banket aan.gcbööcn worden, waarop talrijke katholieke personaliteiten zullen aan wezig zijn. Te St-Amandsberg, bij Gent, beeft een geheimzinnig drama plaats gehad. In de Gerardstraat aldaar, woont dc genaamde Van Eesveldc 'Domien. gebo ren den 19 Maart 1874, te Lokeren, schildersbaas, met zijn echtgenoote De- coninck "Matbilde, die een jaar ouder is. Het buis is bun eigendom. Dinsdagmorgen, te 8 uur, belde de melkboer als naar gewoonte aan, docli hij ontving geen antwoord. Hij klopte nogmaals op de deuren, doch met den zelfden uitslag. Daarop ging liij deni zoon van Van Eesvel verwittigen die liet buis ernaast bewoont. Deze antwoordde hem dat er iemand moest thuis zijn, vermits zijn moeder ziek te bed lag'. Zijn geklop bleef evenwel ook vruch teloos. Onrustig ging' de zoon nu de politic verwittigen, die de deur deed open' breken. Aan den voet van de trap werd vader Van Eesvel de dood aangetroffen,, ge storven aan de gevolgen eener .sche delbreuk., Daarop snelde men naar de keuken waar het. bed zijner, zieke echt genoot stond. Onmiddellijk nam men een sterken geui' van koolzuur waar dat uit de brandende" kachel was 'ontsnapt. De vrouw gaf geen teeken van leven meer en werd in allerhaast naar het gasthuis overgebracht, waar de dokiers een begin van verstikking vaststelden. Alhoewel haar toestand bedenkelijk is, hoopt, men haai': toch te redden. Staking is uitgebroken in de vlasfa briek «La Lieve» te Gent. Een 1200 ar beiders zijn hierbij betrokken. In 1930 was overeengekomen dat de arbeiders die werken op twee spinmo lens, een bijslag van 40 t.h. zouden be komen,. Dien bijslag wenscli hel fa- briekbestuur thans: in te trekken. Het wettigt zijn besluit door er naar te ver wijzen, dat in andere vlasfabrieken en kel een bijslag van 15 t.h. wordt uitbe taald. Aan 'don kant van de arbeiders laat men echter opmerken, dat in de fabrie ken, waar enkel 15 t.h. wordt uitbetaald er in veel .gunstiger voorwaarden kan worden gearbeid. De intrekking van den bijslag van 40 t.h. bcteekent een- loonsverlaging met 32 fr. per week voor een arbeider die nu 190, tot 200 fr. wint. Dinsdagnamiddag rond 4 u. 15 werd de wijk der ministeries le Brussel, in opschudding (gebracht door het aanruk ken van verscheidene brandweerwagens van Brussel. Een begin van brand was uitgebro ken in de gebouwen van liet ministerie van Openbaar. Onderwijs, gelegen Bei- liardslraat. Het vuur dat aan eene kortsluiting was toe te schrijven, werd spoedig door de brandweer overmeesterd. Dinsdag warén de beambten Aan Hoye, Verbeelcns en 'Haelbeeck van dienst op de wijk Staak te Assenede Rond 11 uur. kwam een autocamion uit dc richting.;,vani Assenede gereden. Aan bet tolbureel gekomen, moest de autocamion stoppen om alles na te zien. Op de Ondervragingen van de beamb ten kon de chauffeur,, zekere Vort Es- broeck Gerard, uit Sluiskil (Nederland) geen voldoenden uitleg igeven over de herkomst yan den kam ion en daarom werd hij in bet bureel gehouden. Na eenigé' minuten moest Esbroeck zoogezegd aan eene natuurlijke behoef te voldoen, doch vond niet beter dan. cr uit te muizen; zijn auto achterlatende. Aan bet huis van Theophiel Declcrcq daar dichtbij, stond een fiets, die Dij bemachtigde en waarmede hij in volle vlucht over de grens trok, die slechts 200 meters verder ligt. P,e autokamion werd in den; namid dag naar bet hoofdbestuur der doua nen te Zclzate overgebracht. Naar bet schijnt was de kamion en kele dagen ;te voren door de douaniers beschoten en daarvan waren de sporen nog duidelijk op de carrosserie zicht baar, zoodat de smokkelaar thans voor de tweede maal schijnt ontsnapt. In het voertuig,, dat eene Holland- sche plaat droeg, werd niets, gevon den. Maandag nacht rond 23 u. 30 brak brand uit in de Francois Lesninnstraat, te Laken, waar M. Van de Winkel een kleine gasfabriek uitbaat. Dc brand weer verscheen spoedig ter plaatse dcreli ondanks bun snel en energiek optreden nam de brand immer aan uit breiding toe. De vlammen dreigden een tweede 'gebouw aan te tasten. Alle po gingen; werden dus in 't werk gesteld om dit onheil te voorkomen. Na een paar uur, stortte onverwacht bet dak van het woonhuis in. Vier. pom- iers werden gewond. Het zijn de gc- naamdeii Florimond Van de Rieke, die half bedolven wérd; Poelaert, Deprez en Willekcns werden ernstig gewond in liet aangezicht. De twee eersten wer den naar het Brugmann-hospitaal over gebracht. iD.eprcz en Willekens werden ter plaatse door een dokter verzorgd. Na ongeveer drie uur tc hebben ge werkt was .de brandweer het vuur mees- tor. De schade bedraaigt ongeveer 160 duizend frank. Tot nu toe zijn' de oor zaken van don brand niet bekend. M. Van Wincfoel. alsook zijn werk man hadden de fabriek, verlaten rond 18 uur zonder iets abnormaals te heb ben opgemerkt. %/V*4 Dinsdag movgend, rond 7 ure 30, deed zich op de wijk Oude Bar reel, Ant- werpsehcH steenweg, grondgebied Oost akker, eene geweldige autobotsing voor, tussehen twee 1 raktors met sleepwa- gen. Het. eene voertuig', dat geladen was; met hout; hoorde toe aan de Riga-Na tie; te Antwerpen. Het andere was pert verhuiswagen van M. AValdaek, van Gent. Dit laatste voertuig werd door derf bots letterlijk omgekeerd em lag dwarsj over de tramriggels. De stoffelijkeschade is .aanzienlijk, doch er zijn geen persoonlijke slacht offers te betreuren. De gendarmen van Ooslakker steldé een onderzoek in naar, de verantwoor delijkheden. De dochters van den Japanschen ge-, rant ontvangen het H. Doopsel. Mgr Mieara, de Pauselijke Nuntius te Brus sel, heeft het Heilig Pioopsel en het Heilig Vormsel toegediend aan de da- ineii Sato, dochters van den Japanschen ambassadeur tc Brussel, die binnen en kele dagen zijn post van Japans gezant bij de'Fransche regeering zal aanvaar den. Enkele weken' geleden is de Japan 's oho gezant fe' Warschau, M. Iïironki Km waai.; èp zijn ëterfbed opgenomen in de Katholieke Kerk. Het nieuwe Autcbusboek. nieuwe Autobusbóek van België is schenen. Dit vijfde hoek geeft dienstregeling, tot einde Februari ei ie verkrijgen bij alle autobussen. Het Tcgenvolge van de vele klachten uit verschillende steden van het land en vooral uit de provincies Luik en Luxem burg, heeft de gerechtelijke brigade van Antwerpen een onderzoek'geopend ten laste van een bank, die zicli gespeciali seerd had in den verkoop op termijn van loten en obligaties van den Staat. De klanten waren eigenaars van de ti tels vanaf de eerste'storting en namen aan do trekking deel. In liet contract stond evenwel ook, dat de bank het recht had titels al waarborg te geven. Volgens de klach ten zon vastgesteld zijn, dat de titels niet alleen in pand werden gegeven, maar dat zij aan meerdere personen tegelijkertijd '.waren verkocht. Naar aanleiding van het. onderzoek werden twee Polen H en B. aangehouden-. '10de Vervolg.' Wat ben ik gelukkig u weer to zien, mijn waarde Alfred, riep Karei Bei'iin ïlc.kan'icr. vjin den .zieke"binnen tredende ik breng, u eenen kundigen Griekschen dokter mede, die u spoedig •genezen zal. Maar gij zijt hier met slecht gehuisvest, vervolgde hij, met ^verwondering in het rond ziende. Dc dokter ging aan liet bed, onder vroeg den jonker, onderzocht hem met zorg en zegde hem Mijnheer de graaf, gij zijt tot biertoe zeer goed behandeld ik zal slechts eenige medicijnen voegen bij die welke men u toegediend heeft,toch zult gij gedwongen zijn nog ongeveer 'een maand in dit huis te blijven. Een maand 1 riep Karei ver schrikt. 't Is zooals ik u zeg, antwoordde 'de dokter al de gewrichten van mijn heer den graaf zijn gezwollen en zij- He voeten, zoowol als zijne beenen, hebben het dubbele hunner gewone élikle. Nu ben ik toch in de vrecselijkste Verlegenheid, mijn waarde Alfred, zegde Karei: ik heb te Athene verno men dat, mijne arme moeder van wan hoop ziek is geworden, bij het verne men van ons droevig avontuur. Gij "begrijpt dat ik gejaagd word om 'naar Frankrijk terug tc'; keeren, om haar weer te zien en gerust te stellen. Dinsdagvoormiddag, rond kwart na li uur, is te Wuestwezel een auto met volle geweld op een boom gereden; Een der inzittenden liep eene schedelbreuk op; een andere werd ook tamelijk erg gekwetst. Beiden werden naar het gasthuis van Wuestwezel-Gooröind overgebracht r,e gendarmerie stelde een eerste on derzoek in en' verwittigde liet Parket. /Dinsdagmorgend deed zich le Ant worpen op de'Schelde, ter hoogte van n. 140, een erg ongeval voor, waarbij naar wij vernamen, gelukkig geen men. scbelijke. offers zijn te betreuren. Do stadstoogboot 2, was bezig met het stoomschip «Amarante» te verha len, toen plots de tooglijn in de schroef gevat werd. p;e schroef draaide voort, en zoo werd de toogboot bij het schip getrokken, sloeg er tegen aan en zonk. Dit gebeurde rond 7 ure, in den mor gen. Om half tien kwam een schipper op het politiebureel. van den Luchtbal hét ongeval vertellen. Hij had tevens eene klak opgeviselit op de plaats waar de ramp was gebeurd, zoodat men vreesde dat-een lid der bemanning bij liet ongeval was omgekomen. Nadien echter kwam bericht dat dc bemanning van de stadstoogboot door een ander vaartuig gered was géwor den', zoodat men denkt dat een dezer mannen'bij de redding lieel eenvoudig zijn hoofddeksel in het water heeft la ten vallen. Een auto te pleiter in een ravijn Dinsdag reed een auto waarin de h. Ou ine t Robert, 25 jaar oud, beenhou wer te Anthcil en Debreez Jean, 25 jaar, woonachtig te Pat'urage ini dc richting van Jebay. Nabij het kerkhof van Villcrs-le- Bouillct reed de auto in ee ravijn. M. Quinet werd op slag gedood terwijl zijn Maandagmorgen brak brand uit in een magazijn van opschikartikelen ge- legeni in de rue Luttve te Gouy-lez-Pié- ton. Rond 2 uur gaf dé buurman die door den gloed der vlammen werd ge wekt, het alarm. M. Noliet en zijn fa milie die het magazijn uilbalen, had den nog juist derf tijd te vluchten. Bu ren' snelden ter hulp doch te vergeefs. De hulp der pompiers kon eveneens niet meer baten. Na twee uur restte er nog slerlits een gloeienden puinhoop. De muren zelfs waren ingestort. Al de koopwaar en het mobilier gingen in de vlammen op. De schade wordt op 300 makker erg gewond was. Het ongeyal schijnt toe te schrijvenj'duizend frank (geraamd. Men gelooft dat te zijn aan1 dc snelheid van den auto en een kachel die 's nachts brandde de den slechten toestand der baan. ramp heeft doen ontstaan. Zeker mijm vriend, gij moet zoo spoedig mogelijk afreizen. En u alleen laten te midden van vreemdelingen. Maak'u niet ongerust, mijn Irou we Philip is hier om mij le verzorgen. Ik hoyd eraan, dat .gij'onmiddellijk vertrekt; en zoodia'ik de reis zal kun nen ondernemen kom ik naar n. Dan wil ik morgen naar Athene terugkoeren. Overmorgen vaart een stoomboot af. Neem den dokter met. u mede,zei de graaf. Ik moet u nog- iets bijzon ders vragen, Berlin. Mijn gastheèr is een soort van kluizenaar een :nen- schenliater zou ik bijna zeggen en ik verzoek u mijn adres noch aan Lotilleux, als gij hem zoudt ontmoe ten, noch aan een;-n van onze beken den of vrienden in: Athene te geven. Ik zou niet gaarne hebben, dat mijn gastheer door verzoekers lastig- gevallen of in zijne kalme levenswijze gestoord worde en. ronduit gezegd, ik heb geen verinnigen iemand tc zien, voordot ik veder te been.ben. Karei Berlin beloofde het strengste stilzwijgen in acht te nemen omtrent het verblijf van zijnen vriend. Hij bleef 'nog eenigen tijd bij den zieke toen wcnschte hij liem den goéden nacht, zegde hem vaarwel en begaf zich naar zijne kamer. Den voleënden morgen, bij hef. aan breken van' den daig, terwijl zi.ih vriend nog in diepen slaap lag, vertrok Berlin I met don geneesheer weder naar Alhe- j ne, na zich bij het huis van den wijn gaardenier bij desoldaten te hebben gevoegd onder wierf hoede zij de reis maakten. D,en volgenden dag bevond Berlin zich aan boord van den stoomboot,op weg naar Engeland. Arme Beau-eourt zegde hij tot zi'chzolve, toöni li ij legende verschan sing leunde, en dc kusten van 'Grie kenland Uit hét oog verloor, liet avontuur is nog niet ten einde. Hel schijnt mij tóe dat hem nog: meer te wachten staalt... Niet? zou mij hebben bewogen hem te vclat'en, ware liet niet dat mijne, m.oedr-r zoo dringend haar mij verlangt. Maar hij heeft zijnen bediende bij .zich. Die mijnheer Lepage is een edel niénsch, wie hij ook zijn moge en toch kan ik eenen zekeren angst, niet van mij werpen. Ik zou wel eens willen1 wetc-n hoé dit avontuur voor Beaucpjirt zal afloopen... De ziekte van Alfred Beaucóurt duurde weken, voort, en meer dan eens was de oude Sara beducht, 'dat zij noodlottig zou afloopen. Het lijden van den ongelukkige^ jonkman waft zeer verschrikkelijk op zekeren dag dat. de huishoudster en Philip zich zeer bedroefden, hem gee ne hulp tc kunnenl bieden, begaf Roza, na haren vader verlof gevraagd [hebben, zich naar het ziekbed van den [jongen vreemdeling om hem hare zorgen te wi-jd.eni. Zij las," hem waf. voor of zong 'de een of andere ballade om hem .wat te verstrooien. Mijnheer Lepage zag met tegenzin Roza hare zorgen wijden aan hunnen noodlottigen gast. Na hierover eens goed te hebben nagedacht, vroeg hij zich toch af welk kwaad er in gelegen was. De vrouwen zijn. geboren liefde zusters, dacht hij, en dan. zij heeft Leondari wél opgepasl. Wij hebben pion jongen Fransehman' onder ons dak opgenomen, wij zullen onzen plicht doen en het overige aan den wil van God overlaten. Ware Sara en Philip niet altijd bij hem, het zou toch niet gebeuren. liet was in den loop van 'Juni, 'dat Alfred Beaucóurt in vrijheid was ge steld geworden, en het was eerst in September, dat hij het gebruik zijner beenen terugkreeg. Zijne jeugd en sterk gestel, hadden eindelijk de ziekt overwonnen. Den dag waarop hij, leunende op Philip, zijne kamer kon verlaten om zicli naar do eetzaal te begeven was eén ware feestdag. De octzaal was met bloemen gelooid en Sara had, in hare blijdschap, hare beste gerechten voor het noenmaal gereed gemaakt. Roza straalde van' vreugde en zelfs haar vader deelde in hare opgeruimd heid. De krachten van .'Alfred kwamen met den dag bij, en zijn herstel vorderde met snelle schreden. Hij bracht gelieo- 3e uren ini den tuin door, en des avonds zongen de jonge lieden samen, of la zen eenig belangwekkend boek. Zij Wenken ever de voeding der veulenmerriën Paarden en veulens zijn den dag van heden kostelijke dieren. Het koint er dus op aan deze beesten in den meest gezonden toestand te hou den e-n op te kweeken. Gezonde, volwas sen dieren kunnen immers het meeste wenk leveren, en voor; wat de veulens betreft, deze groeien best op en ver krijgen de meeste spierkracht ui ster ke ledematen, als de merrie goed ge voed en daarenboven gezond is. Daartoe is het voeder ItEMY A. M. best geschikt, want liet. geei't aan de merriën gezondheid, eetlust, kracht, overvloedige melk en een glanzende liuid. Op de prijskampen, in 1933 ge houden, hebben wij deze waarheid dik wijls vastgesteld. De merriën nemen liet voeder gretig en zelfs de veulens, nog jong zijnde, lusten het graag en verleren het heel gemakkelijk. Voor veulens, die van de weide komen, is het uitmuntend ge schikt. Het voeder REMY A.M. dient boven haver en alle andere gelijksoortige voeders gesteld. Onderstaande cijfers, betreffende de samenstelling bewijzen zulks ten klaarste l-Iaver geeft 8% eiwit, 4% vet en koolhydraten. Gemelasseercl stroo geeft 0,0«j- wit, geen vet en 35% koolhydraten. Romy voeder A. M. geeft l.3yc eiwit, 2.5% vet on GO koolhydraten'. Allo verdere bespreking is dus over bodig. Het ware bijgevolg onverstandig de veulenmerriën nilsluitelijk met haver te voeden. Men moet ten minste do helft' van de haver vervangen door lVF.MY'a' voeder A. M., en het rantsoen aanvul- n mei een weinig hooi cn voedorbeet, wat de paarden gaarne opnemen. Tem andere het is genoegzaam be kend dat de haver, en vooral nieuwe ba rer, aanleiding geeft tot kolieken, waar- :ian die dieren zeer onderhevig zijn. Het voeder A. M. voorkomt darmont steking omdat liet dc spijsvertering be vordert en regelmatiger maakt. De gebruikswijze is zeer eenvoudig:' men mag het aan de merriën droog toedienen of we! een weinig bevochtigd met water. Dp landbouwer? die hunne belangen begrijpen zullen dus niet nalaten onzen; raad te volgen. j. A[DIT. ontwaarden, dat bun smaak en. ge dachten wonderlijk overeenstemden. iP,e graaf, die al dadelijk een we zenlijke bewondering voor liet meisje had opgevat, was haar met de leven digste genegenheid toegedaan. Hij had maar een vurige begeerte meer, name lijk den gelukkigen echtgenoot van de lieftallige Roza te worden. Op zekeren avond, dat zij te zamen' op het terras wandelden, sprak hij dan ook tot liaai: Roza, ik ben nu geheel hersteld en mijne gezondheid laat niets meer te wenscli en over. Het is nu reeds vier! .maanden dat ik onder uw dak ben ge huisvest waarlijk, het is meer dan' tijd, dat ik een einde maak aan een gastvrijheid, waarvan ik misbruik heb gemaakt, wel is waar zonder op zei, voegde hij cr met droefgecstigeri glimlach' bij. Ik ga dus naar mijn land terugkeerem, maar voor mijn ver trek moet ik u een openbaring doen, ■welke mij nacht en dag bezig houdt... Roza, ik bemin u... Sta mij toe dat ik u een leven toewijde, dat gij twee maal gered h'ebt... Roza, beloof mij mijne vrouw te worden. Roza zag droomend naar den' grond. Een wonderlijk stormachtig muziek ruischte en bruisebte in liaren ooi'en, die langzamer wakker werd en over ging in de lieflijkste melodiën om eindelijk slechts zachte, hemelsein* akkoorden te doen naklinken, als om zweefde haar een koor yan Engelen met be.tooverend gezang. 'i Xecyolafc

De Volksstem | 1933 | | pagina 2