Baas Gansendonck iftw Een ware kunsluiivoering 'I Asnpoaam aan 'Inuillg paren Is door 'I werk 'ne pol Vergaren En mei d'intresl van dat geld Zich een pint «DE 6HEEST» HENDRIK CONSCIENCE Vlaamsche toeristenbond. [Woens dag 7 Februari (en niet 's anderen daags) te 20 uur slipt, in de kinema Feestpaleis, "Vlaanderenslraat, de vierde onze-r avonden gewijd aan de [Wereld- dealen. De immer stijgende bijval dezer ver kroningen zal zichzelf ditmaal over treffen voor «Oceanie». Onze leden krij gen inderdaad «Geheimzinnig Austra lië» een klankfilm van 2000 meter en een prachtige Ufa-klankfilm «Onbekend 'Australië» (1.000 m.)] Daarenboven geven wc 'een zeer mooi filmpje over Obetammergau en de Beiersehe «sprookjeskasteelen», dit als voorbereiding onzer; talrijke reizen naar Kei eren. Toegang uïtsluitelijk* Voor' onze1 Te- den', op vertoon hunner lidmaatschaps kaart. Hieraan wordt zeer streng de hand gehouden. Prijs 3 frank. Abonne ment voor de twee laatste veiM.oonin- gerc 5 fr. HALLO HALLO Hier Missie-radio Berichten uit het binnenland Beste missievrienden. Uwe nieuwsgie righeid werd lang op de proef gesteld, en dit wel omdat de keuze van het stuk ons aller aandacht vergde, daar we de ze maal, gezien 't gaat om onzen goeien Vi'iend Albert De Vos, er iets puik wil len viap maken, iets cenig in zijn soort, waarvan'! liet kunstminnend publiek en alle- m.issiëvricndeni van Aalst mogen zeg gen «Goed gewerkt jongens de goed keuring en achting» an het volk is voor U een rijke belooning. Dit alles inzien de, werd dan ook eenparig besloten 't volgende stuk op te voeren i 't wassen van den vloed», drama ïn 3 bedrijven, door. G. Slaes, waarover no# breedvoeriger zal gesproken yyoC- deni in een volgend nummer. Ook wil ik er nog bijvoegen 'dat U zult vergast worden op een of 'andere klucht, daar door dit afscheidsfeest, onze vriend Albert, alleen geen drama tische denkbeelden van ons mededrage, maar ook telkens lïij dan ginder ïn zijn. missielanden aan ons zal denken, 'zeg gen moge: Flinke" spelers waren het, bereidwillige zielen en ook' toch leutige kerels, echte. Aalstenaars. (Datum van opvoering Zondag 8 April, in bet St. Maarteiisgeslicht. Alle missievrienden houden 'dien Zon dag. vrij. Tot binnen kort'. EGO. Bedevaart van Oost-Vlaanderen naar O. L. VROUW VAN LOURDES Bisdom Gent. van 27 APRIL tot 5 MEI Treinen rechtstreeks Lourdes en terug. Inlichtingen. Mevr. Van de Kerckhovc- Ce ree let te Aalst of afgevaardigden ver meld op plakbrieven. CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARÖ aoor VERBODEN NADRUK. 7de Vervolg. Dn viel er wat groen tusschcn, ik zou er nog niets op zeggen. Wees gerust, ik schenk u nvijno volle genade Met groote verwondering zag de vrouw de beide zonderlinge menschen aan, die voor baar, stonden: den Baas met zijn beschermend gelaat, den knecht, die op de lippen beet en zicht baar geweld deed om niet te lachen. Ja moederken, herhaalde de Baas, gij nvoögt hout breken in al mijne bos- scheni. Dit- zeggende, wees Dij met de hand in het ronde, alsof de gansehe land streek hem hadde toebehoord. De arme vrouw ging eeni.ge stappen achteruit om haren mutsaard op le nemen, én zuchtte met dankbare ont steltenis - God zegen'e u voor uwe goedheid, Mijnheer de baron. Dit zijn enkele indrukken, na de eerste uitvoering van het Kerstoratorio. Zij was een lust, een weelde voor oog, oor en ziel. Alle plastische beelden vorm den zooveel kunsttableaux, in hun fijne schikking,, hun suggestieve belichting,hun meelevende conceptie. Zij vormen mis schien wel het meest atmosfecrscheppend van alle dekörs, door Heer De Bra uw er ontworpen. Het plaatsen dei* kooren (gemengd koor en knapenkoor) alsmede van het or kest, achteraan de zaal, op het balkoen, was heel gelukkig. Aldus werkten de heerlijke, zangen (fijne muziek, die het vertoonde onderlijnt en waarvoor ge knie len zoudt) niet stoorend op het tooneel- gebeuren. dat, als lichtpunt in de uitvoe ring, de volle aandacht trekt. En het gansehe oratorio, spel en mu ziek samen, kristaliseert in de ziel van den toehoorder tot een juichende daük- hyme, O. L. Vrouw ter ecre. Niets heeft, Zondag 11. in de uitvoering van - het Kerstoratorio, aan onze vecl- eischende verwachting verminderd wol integendeel. Ook juichte de bomvolle zaal de uit voerders herhaaldelijk toe. En't valt niet te betwijfelen dat, heden Maandagavond (te 18,30 uur) in de zaal der Derde Orde (St Job) nogmaals te klein zal "wezen om de opgetogen toehoordei's te bevatten, In een volgend nummer geven wij een diepere bespreking van de uitbeelding en van den zang. Doch nu reeds mogen wij alle ontwerpers, en de leden der Derde Orde in 't bijzonder hulde brengen en danken om het hernieuwd zuiver christe lijk kunstgenot dat zij Aalst en omgeving schenken. Tertiaris* BRAND. Zaterdag avond rond 10 u. is brand uitgebroken in de kinema Triomf De Ridderstraat alhier. In de kabien was een film aan Jiet branden ge laakt. De operateur Van de Perre en de werkman Van Wesemaal, spanden zich in de vlammen uit te dooven, waarin zij dan ook gelukten, doch slecht bekwam het hen, beiden werden erg verbrand aan hel aangezicht en handen. Eenige filmen werden de prooi der vlammen. Gelukkig bleef het publiek kalm en verliet rustij de zaal. RIJWIELDIEFSTAL. - Een student uit het St Jozefcollege stelde zijn rywiel in de poort der inrichting terwijl hij de mis bijwoonde. Toen hij terug kwam was bet rijwiel verdwenen. Klacht werd neer- gelegd. BELANGRIJK TOONEELNIEUWS Voor hun derde reeks beurtopvoerin gen bieden de Catharinisten aan hun tal rijke leden en bet kunstminnend publiek van Aalst en omliggende twee vertoonin gen aan vau HET DUISTERE .PUXT Het is een lachsucces zonder weerga, een gieren van begin tot het einde, Speeldata 4 Maart om 4 uren. 5 Maart om 7 uren, ten Stadsschouwburg. Houdt die dagen vrij. Eene rilling doorliep de leden van Baas Gansendonck; zijn gelaat werd als beglansd met het.licht.des g'eluks. Vrouw, vrouw, kom eens hier riep hij. Wat hebt gij daal; gezegd 2 Ik verstond het niet. Dat gij duizendmaal bedankt zijt, Mijnheer de baron, antwoordde de hout- raapster. Baas Gansendonck stak 'de liand' In den zak en haalde er een zilveren munt stuk uit, dat hij der vrouwe toereikte, terwijl hij met de lianen in de oogen haar zeide T Daar, moed erken, wees gij ook al eens vroolijk, em.ats hef Winter is, kioim dan alle Zaterdagen ginder in 'de Sint-Sebastiaan: er zal u hout en brood in overvloed gegeven Worden. Ga nu maar naar huis. Met deze woorden verliet Tïïj' dc vrouw 'eri keerde haastig uit het böselï. Hij weende, dat, de I.raaien hem over de wangen rolden. De knecht, die het be merkte, veegde ook met de induw van zijn vest aan de oogen. Het is wonder, zuchtte eindelijk do Baas, dat ik ge ene menschen kan zien lijden, of mijn hart loopt er van over. Ik ook niet. Bags, K. S. B. - JEFKENS Heden. Maandag avond 5 Februari hou den De Jefkens eenealgemeene ver gadering in haar gewoon lokaal, i4 Patro naat :j Meuleschet testraat, om 7,30 uur 's avonds. Nieuwe leden kunnen zich laten in schrijven. Elk lid bretige een nieuw lid mode. Het Bestuur. GEMASKERD BAL Het prachtig Gemaskerd Bal dei- Koninklijke Harmonie Al groeiend bloeiend zal plaats hebben op Maandag 12 Februari, om 21 uur, in de prachtige versierde en verlichte zaal van den Roller Skating Rink, De Ridderstraat. 1500 frank prijzen voor de gekostu- meerden die deelnemen aan het défilé. Prachtige tombola. Allerhande aan trekkelijkheden. Dubbel Orkest. Aan de Bescherm- en Eereleden wordt een inkomgeld gevraagd van 3 frank per persoon. Niet-leden betalen 12 frank. De kaarten zijn te verkrijgen in het lokaal, bij den heer Jozef Van den Eynde, Korte Zoutstraat, 40. Vanaf Dinsdag 6 Februari en volgende dagen, van 14 tot 17 uur, kunnen tafels voorbehouden worden ten bureele van den Heer Emiel Rombaut, Vaartstraat, 13. (Prijs 10 fr,) Deuren open te 20 1/2 uur. Bericht Carnaval Ter gelegenheid van de Kavalkade op Zondag 11 Februari, worden de inwoners der Stad vriendelijk verzocht hunne hui zen te bevlaggen, bijzonder in de straten waarde stoet doorgaat. De autos mogen onder geen VOOR WENDSEL stationneeren in de straten waar de stoet doortrekt. Zij zullen mogen stand nemen rechts op den Dendermond- schesteenweg tot aan den Zeshoek, voor degene komende van Dcndermonde* Een tweede park op de nieuwe laan aan het Park. Een derde op de laan aan den Gent- schen Steenweg. Een vierde op de Baudewijnkaai, Dam- kaai, Vaartplein achter de Kerk, Van Wambekekaai, Dendéfstraat, Handelsstr. en Vrijheidstraat. De auto's zullen moeten geplaatst wor den met de radiateur tegen het voedpad. Van 2 tot 5 uur zullen geen auto's door de stad mogeu. Dc autobussen ko mende van Gent zullen hun volk moe ten afzetten aan de Koolstraat deze van Haeltert aan den Haring en deze van Dendermonde aan den "Zeshoek* en de ze van Brussel aan de St Anna Brug. Aalst, den 31 januari 1934. De Burgemeester, A. NICHELS. BERICHT De Burgemeester der Stad Aalst maakt bekend dat gedurende de foor en Karna- valdagen, de herbergen mogen open blij ven tot 2 nor. de danszalen en barakken tot 1 uur op de volgende dagen Zondag 11,en Maandag 12 Februari 1934 De andere dagen moeten zij om 12 uur 's nachts sluiten. Aalst, 29 Januari 1934. De Burgemeester, A. NICHELS. Dirk Baksteen te Aalst Op uitnoodiging van den Schepen van Onderwijs zal Meester DIRK BAKSTEEN van 24 Februari tot 12 Maart a. s. in de Bellbrtzaal een tentoonstelling houden van zijn graphisch en schilderwerk. Meester Baksteen zal op een nader door hem te bepalen datum, ter gelegen heid van zijn expositie alhier,in de Feest zaal van het Landhuis spreken over "Graphisckc Kunsten;*. -Hebt gij het gehoord, Kobe v? Die vrouw nam miij voor M. de baron Zij heeft gelijk, Baas Zwijg nu een wornig, Kóbe; wij zullen slillèkens iiaaT huis gaan. Ja, Baas. Kobe schikte zich met de grootste onderdanigheid in het voetspoor zijns meesters. Beiden gingen drommend voort: de Baas dacht aan den sclioonen naam; die de arme vrouw hem gegeven had; de knecht mijmerde van hazen hutspot met wijnsaus. Sedert eenige oogenblikken waren drie jagers van achter eenen eikenkant verschenen, en .stonden'daar nu; la chend en spottend op. Baas Gansen donck te kijkem.'Het waren 'drie jonge heerkons in sehoone 'jachtkleederen, met het geweer; onder 'den arm. Eén van hen scheen den Baas uit 'de Sinl-Sebasliaon bijzonder wel te kennen. Hij legde aan zijne makkers uit. door welhken zonderlinger» duivel van hoog moed en waan de man bezeten was, en Sprak met veel lof van Liesken, zijne dochter. Komt, komt, riep hij eindelijk, wij zijn vermoeid: laat ons nu wat vroo lijk zijn. [Volgt mij, wij gaan met' den ONTWIKKELINGSAVOND Dinsdagavond te 8 1/2 u. in 't lokaal van 't Land van Riem leest heer Albert Bayens, lecraar aan de Rijksmiddelbare school voor Uit Eigen Werk, Iedereen welkom Het Bestuur. Kinderfeest en Tombola '«Pie Klokken van Rome» komen Zeer veel kinderen hebben, reeds loten voor den prachligen tombola welke zal door gaan op het Kinder-missiefeest, op 8 April in den namiddag» in den Stads schouwburg. !De kinderen zullen er. een preltigen namiddag doorbrengen en kunnen mooie prijzen winnen Koopt loten van den Tombola Prijs: 1 fr. per lot. bij Mev, De Stobbeleir, Kapel les tra at.; VOETBAL EXTRA-WERK Eendracht gaat Oudenaarde vloeren 1-3 Ons elftal zwoegt voor de redding Per specialen trein trokken ongeveer vijfhon derd Eendrachters naar Oudenaarde, Geen enkel dagblad gaf de ajuintjes» een schijn van kans om, op het veld der zwart-ge- len, de overwinning te gaan afdwingen. Eendracht heeft echter alle pronostieken om- vergekegeld en nogmaals het beAvijs geleverd, dat het reddingswerk in allen ernst doorgevoerd wordt. Onze jongens hebben ginder gedurende ander half uur water en bloed gezweet om de lastige tegenstrevers onder den hiel le houden. Het Oudenaaidsch sportpubliek, dat in pro motie A. als het fanatiekst geboekt staat, had wel te huilen en le tieren de Oudenaardsche spelers die de nederlaag niet slikken konden, hadden wel bal of man te spelen, onze moe dige wit zwarte stadsgenooten hebben alle pijn afgebeten ze zijn lot het laatste oogenblik kalm Sebleven tegenover slle hardhandig optreden er thuisspelers. Onze jongens, alle elf, hebben gezwoegd voor de hroodnoodige, kostbare pun ten en ten slotte mochten ze, onder geestdriftig applaus hunner honderden supporters hel vreemd ongezellig terrein verlaten met den gelukkigen glimlacht der overwinning op hun gelaat. Dal is gewerkt jongens, Extra-werk noemen we dat We tellen nu 19 punten' Natuurlijk is de red ding nog niet verzekerd. Doch als ge met dezelf de wilskracht, dezen ongenadigen eindstrijd voortzet, dan zult ge uwe lieve club in promotie houden, iels waarvoor het Aalstevsch sportvolk u ten zeerste dankbaar zou zijn. We laten dus niet los, Tot liet einde toe, gaan we geestdritlig zwoegen voor de redding. Het volgende slachtoffer moet Racing Doornik wor den. Het moet 1 In afwachting gaan wc ons Donderdagavond eens flink oelenen EER GROOTE MATCH Eendracht 1 S.C. Anderlecht I (Promotie). (Eerste Divisie). Donderdagavond, te 7,30 u- zal het terrein van Aalst Sport (Denderm. steenweg) bomvol stroo- men. De sterke eerste divisie-ploeg van S.C, Ander lecht komt ons eén staaltje van mooi voetbai- le zien geven. Voor de Eendraehlers zal deze match een nut tige oefening worden. Aatslersche sportmannen tot Donderdagavond. Algemeene inkomprijs 3 fr. Werkloozen betalen 2 fr. op vertoon hunner kaait. Wit en Zwart. PRACHTIGE ZEGE VAN VOLHARDEN Volharden 5 Meidestede 0 Door een ongeval langs de baan kwamen de Gentenaars te laat en rt was 2u 45 als de heer De Riemaecker de ploegen in lijn stelde* Meulestede wint den toss en profiteert dus van een tamelijk hevigen wind. Het regenachtig weder der laatste 24 uren had onze vooruitzichten, voor wat de toestand van het terrein betrefi, in duigen geslagen, en van hard en droog was het glibberig geworden. (Men zegde mij dat het op het prachtig stadion te Ronse ook zoo glibberig was). Na eenige passen op het torrein, nestelt Volharden zich voor Meulestedc's doel en be komt ook weldra corner. Bosman zendt prachtig in, 't leder komt in goede.... voelen, want Mar tens zendt het balleken in 'l net. Baas naar dc Sint Scbastiaah' eene flcsch ledigen. Maar, let op, dat gij hem eerbiedig toespreket en vele komplimen- ten makel; hoe geklier, hoe beter. Dit, zeggende, sprong hij met zijne makkers over. de droge gracht en liep loU den Baas. Hij boog zich diep en groette hetm met vele hoffelijkheden. Peer Gansendonck" nam zijn haren muts in de twee handen en poogde te doen Vat de jonge heer hem had voor gedaan. Dc beide andere jagers, in ste de van in deze plichtplegingen te dee- leri, verborgen zich achter den rug des knechts en deden daar een uiferst ge weld iomi niet in eenen luiden lach uit. te barsten. Wel, Mijnheer Adolf mijn vriend, zeide' 'de Baas, hoe gaat het met uwen papa Nocihi altijd, dik en vet Hij komt ons nliet meer bezoeken, sedert hij in de sfad woont. Maar uit der oogen, uit dei- hartenzegt, het spreekwoord. I Adolf greep eenen zijneft lachende I vrienden bij de hand en trok hem met .geweld voor den Baas. j Mijnheer Gansendonick, sprak hij statig, ik heb de 'eer u den jongen I»?er Baron Victor van Bruinkasteel aan te biedenj maar gij moet zijn gebrek' ver- Zes minuien 1—0. Volharden zet zijne aanvallen voort en schijnt geweldig op, dreef, er wordt flink gecombineerd. De Buck zei. voor aan De Block, deze geeft aan Martens, «lie terug naar De Block passeert, vraat op deze met een schot als een schicht, van op f5 meter in den rechter hoek onhoudbaar doelt. Negen minuten 2—0. Verre van den moed te laten vallen, gaan dn Gentenaars nu zelf ten aanval. Maar wat is T Is hun voorlijii te onbedreven, of is Volharden» verdediging le vast Zeker is 't dat Smetje niet veel te verorberen krijgt,alhoewel de Aalstenaars voortdurend ingedrukt worden. Ons doel kwam echter nooit in groot gevaar. Eindelijk beginnen de Aalstenaars het weer ernstig op te vallen. Een corner door Bosman» weer onberispelijk toegespeeld, wordt ditmaal door Martens in den draad gekogeld. Ook De Neef mag corner geven. De bal hout voor 't doel le liggen op een paar stappen, man* Schepens Inkt er met in hel in de kooi le sturen, Meulestede wil weer weg, maar Dc Ryck en Wuytens kuisschen ze onbarmhartig terug. De Neef ontsnapt en zendt jammerlijk ie hoog. Na de rust zien wij eene overwegende 'meer derheid der Grcfcn-Zwartjes en Meulestede zal er enkel nog in gelukken nu en dan eens een ont snappingsken le doen. Nochtans hunne voorlijn speelt goed samen, en ze weten vooral hunne buitenspelers goed slaan. Onze haffliiu geeft onophoudend possen in' de voorlijn. De Block is werkzamer dan ooit en zon der dat eeuwig dribbien waren doelpunten niet uitgebleven. Toch is 'l Gaston die na 15 minuten de scoor op 3—0 brengt, Er schijnt voortaan maar een team iu 't strijd perk meer, De Buck, die in 't begin le traag was, ook le veel dribbelde, en aldus meermalen het balleken kwijt geraakte, geelt nu ook volle gas. Martens zwoegt als een leeuw, en is weer de klasspeler die hij was voor zijn ongeval. Eene fout heeft hij nog immer met den middentrio cn te weinig met de hoeken spelen. In De Neef kan men nochtans vertrouwen stellen, t ventje werkt reeds goed, Iieeveel aanvallen Volharden gedaan heeft hebben wij niet knnnen tellen, evenmin hoeveel keeren Meule.stedes keeper aan 't werk werd gezet. Toch duurt het tot den 33en minuut, eer er nog een puntje werd bijgedaan, 't Was toen de keeper inzond en De Biock den hal aiover kee pers hoofd in de ledige kooi wipte. Goed, Gaston Daarop volgt er 'n heele reeks corners, waar niets van komt. Alleen voor doel klopt Martens in de wolken. Een kanonbal (een ecnle) van De Buck wordt door deu doelwachter van onder dc lat in corner verwerkt. De Neef zendt gepast in naar De Elock, die er «a la volée,, 5—0 van maakt. De Gentenaars zwoegen om dood, maar ge raken moeilijk over de middellijn. Daar is hat einde met een schitterende en welverdiende Aal- stersche zege. Dal er veel fiju spel vertoond werd, mogeü wij niet zeggen, loeh mogen wij uiet. vergeten dal er zeer veel le verontschuldigen is Ier oor- zake van de slibberigheid van den grond. Algelijk kon ik aan den indruk niet ontkomen dat de Volharders fel op dreef zijn en met volle vertrouwen de komende matchen mogen aan pakken. Men heeft loeh wel gezien met welke kalme vastheid keeper Smet alles blokkeert, met welke besluitveerdigheid De Ryck en Wuylens alle aanvallen verijdelen en met welke zwierigheid de haiflijn Amant—De Buck—Dc Moor evolu eert. Alleen in de voorlijn haper' er nog iets, en wanneet dit er uit is. zullen ook Eekloo, Excel sior en Geeraardsnergen er moeten aan ge- loovcn. EEKLOO- VOLHARDEN op Zondag 11-2-31, Laai hel maar Karnaval zijn, Volharders. Zon dag als een man mee naar Eekloo. Meer nog dan te Deinzc zullen er daar supporters noodig zijn Daar wij zooals gewoonlijk,seffens na deu match huiswaarts keeren, zal er nog lijd genoeg ziju om vasten-avond le vieren. Vertrek om 12 ure. AVE. BURGERSHUISHOUDEN, tw«« kinderen, vraagt deftig* meid. Schrij* ven «Volkistem» onder lettere.D-B.200 KAMER en APPARTEMENT te hu ren. Te bevragen Albrechtlaan 9, ter stede. 20! EEN PERSOON verlangt winkel in vollen bloei over te nemen. Schrijven bureel van 't blad onder de letter» V.D.H, 202 imiemnMU ijajT- ontschöldigcn; liet is eene zenuwkwaal', die hij uit de stuipen, gehouden heel't; hij kan geen menséh bezien of hij schie# in eenen lach. Victor kon zich niet inhouden; hij wierp het hoofd achterover, IrappeldA met de voeten en werd paarsch en blauwt van lachen. Gij gaat liet spel bederven, snauw de Adolf hem in het oor. Schei uil, oil hij zal het merken. Doe maar naaf. uwe beliefte, Mijn-Ï lieer van Bruinkasteel, sprak de Baas, van la oh en zult gij toch gcene ekster-i ooigen krijgen 1 Zijnem vriend wede? bij den arm val-, tende, herhaalde Adolf zijne aanbeve ling'. "I Vervolgt. Met toelating van uitgave, van h«-K OJÏiec de Publicity van Brussel. Het boek is te verkrijgen in den Bock handel J. Van Nuffel-De Gendf, Kerk straat, 21, Aalst, aan den prijs van 7 fr.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3