Onschuldig "mcuws Hoe kan men nog jenever proeven En vrouw en huisgezin bedroeven Ais '1 lekker bier DE 6HEEST» bestaat '1 Geen niets op aard ta RemHipsi CROMMELINCK PLAATSELIJK NIEUWS De Pausdag te Aalst Maandag- 19 Februari 1934. Tassen- schieting- voor 'de leden. Onze LEZERS aanbevolen! Extra ftulfefitdJpeSn Dg RYGftg. 03öf zullen hun Mix l.o me, noemd. Het is zonderling, dat juffrouw! Lepage bijna gelijktijdig met u in Frankrijk kwam, zegde de markies. - Dat is volstrekt niet zonderling, verklaarde de graaf trotsch. De roover Leondari had haar huis verwoest en zij' was gedwongen ergens een onderkomen! te zoeken. Zij gevoelde zich in Grie, kenland tegen de vervolging van den' bandiet miet meer veilig, en wat was: natuurlijker dan dat zij naar Frankrijk- haren geboortegrond, week Er schuilt iets raadselachtigs iri dit meisje, zegde mevrouw Bienjour. Ig! haar vader geen gewoon menseh, graaf) Beaucourt Zeker niet. Hij is de edelste marf die ik ken, riep de graaf. Hij is een echt? edelman,, op wien Frankrijk trotsch kan; zijn en voor wien het een ongeluk iaj naar dén vreemde te zijn getrokken. Mevrouw Mix tome lachte tevreden. Uwe beschrijving komt met mijnet voorstelling van: Roza's vader overeen* zegde zij. fA yeï.volgï* las. (De woorden van mevrouw Bienjour speelden haar door het hoofd, on onwil lekeurig dacht'zrj aan het geheim van Roza. Na de lezing mocht deze gaan en liet mevrouw zieh door haar kamer meisje klecdcn'voor het diner. Des middags kwamen de markies vani Charlemont en graaf Beaucourt op Montfaeon. Roza was in liet ontvangst salon. en wisselde'eenige woorden met, den graaf, wien,zij de ontvangst, vani den brief van haren vader mededeelde. De jonge- graaf stelde bijzonder veel belang in de vlucht van Leondari. Hij gaf er zijne vreugde ^>ver te kennen dat Roza in Frankrijk en dus builen zijn bereik was, De gasten waren buiten, alleen mé- vrouw Bienjour bevond zich in de ka mer. -Fieze viel het plotseling in, dat zij aan-eene der afwezige dames iets te zeggen had en zij verzocht Roza déze dame op te zoeken en hare boodschap over te brengen, hetgeen juffrouw Le page zeer bereidwillig deed. Mevrouw Bienjour haastte zich van de afwezig heid van Ro^a gébruik te maken. Zij Het DAVIDSFONDS «Aalst en jmstkeken» geeft op 10 April aanstaande (zijnde Dinsdag na Beloken Pascnen» een luisterrijken "PETER- BENOIT-avond» ter gelegenheid der honderdste verjaring der geboorte van den grooten Vlaam sehen meester. Heer Fl. Van der Mueren, Dokter in de Kunstgeschiedenis en Archeologie, Hoog- leeraar en Heer Jozef Ariën, de gekende, joviale kunstzanger, verleenen hunne zéér gewaardeerde medewerking, VERLÓREN,'Dinsdag avond tusscheu de Lange Zout,straat en het Park, jhéèrén.' armbandhorlogie. Goede belooniug aan terugbrenger, Onderwijsstr., 13, t,s. 253 MISSIENAAÏKRING van.'t Verbond der Katholieke Burgers- en Middenstands vrouwen. Met voldoening hebt Gij in De Volksstem gezien en gelezen, hoe dankbaar onze Aalster- sche zendeliugeji en boe gelukkig hun geloofs- leerlingen waren, om al hetgeen onze Missie- naaikring hun heeft bezorgd. Anderen gelukkig maken moet onze leuze blijven, Helpt en steunt daarom onzen Missie- uaaikring. Alle gift bvgeld ol' in natura, zooals sloffen, katoen, sayelte, Mereerien, kanten, enz. alles is in dank aanvaard en wordt ten nutte gemaakt voor naai-ol'-breiwerk. 'Alwie voor de missies kleedjes ol'breiwerk verlangt te maken, zal al 't noodige gerief gratis vinden bij Mevrou wen Moyersoen of Pilate, Niemvstraat- De ten toonstelling der afgemaakte werken, de fancy fair, de tombola en 't kinderfeest zullen plaats grijpen begin Mei. Elk brenge lwav steentje bij 1 WEGGELOOPENp langharige witte hond, ras loulou, 15 jaar. Belooning aan terugbrenger, J. Roosen-Anckaert, 223, Geeraerdsbergsehestraat, Aalst. 249 K.A.J. afdeeJing IWijlbeke. Heden Zondag ayond, oni ure, in de zaal dei' jongenSpa.trona.ge Moorselbaan, richten de Ka jotters, en de voorkajotters een bescheiden feestje in ter herdenking- van de Kroning van Z. H, Pius, NI tot Paus.- - De belangstelling voor dé opvoerin gen vaii «Het Duister Punt», het ver maarde laehsuq.ees, onder de regie van Fons Vari. Acker,'jp dén 'stadsschouw burg op Zótfdag 4 en Maandag 5 Maart e.k, is zoo geweldig'dat de pla atsbespre king reeds heden Zondag, 18 Februari zal aanvangenj té 10 uur, in het lokaal: dor Catharinisteh Het Paviljoen Groole Markt. Hand boog maatschappij Sint-Sebastiaan Korte Zoutstiraat, 14. Zondag 18 Fe bruari 1934, schieting naar 500 fran ken prijzen, op liggende wip. Inleg 15.50 fr., terug 10 fr. Gewone voor waarden. Begin om 3 uren. Maandag 19 Kehieiinfv vnnr VOETBAL BIJ EENDRACHT Goed heilEendracht. We wenschen goed heil aan de vijf ploegen die op 18 Februari Eendracht,s kansen te verde digen krijgen. Goed heil aan de kadetten die op het speelveld van Denderleeuw in strijd komen voor de eerste plaats. jjoed heil, aan de drie ploehen die, op ons plein, voor een hard werk zuilen-staan Ie 9u30 de 4e speciaal tegen Standmard Den derleeuw (Gewestelijk Kampioenschap). Te llul5 de resefven tegen de geduchte ploeg van Gantoise (köpploeg). Te 2u30 dè scholieren in hunnen finaalstrijd tegen Racing Wetteren, En last not least, goed heil aan ons eerste elftal in zijn hevigen kamp tegen Oostende. Wie bolt er mee per spéoialen trein Priis 22,70 fr, Wjt en Zwart. T Men verzoekt ons het overlijden! tflj melden van Mijnheer. Désiré V ERSCH.A F F E L weduwnaar van Mevrouw Josephina RAVETS geboren te Geeraerdsbergeu den 31 Aug. 1858 en overleden te Aalst den 15 Februari 1934 versterkt door de H. H. Sacramenten De Plechtige Liik tiensl en'Begrafenis, Maan dag 19 Februari 1931. om 10 u. in de kerk van St Martinus te Aalst, De Damemnis gedurende den Dienst aan het Altaar van den H. Anlonius. De Vigiliën zullen gezongen Avorden daags te voren na het Lof. Vergadering ten stcrf'huize. Kerkstraat 3, om 9,30 uur. De volgende diensten zullen later bepaald worden, Vrienden en kennissen die hij ver getelheid igeen doodsbericht zouden.ont vangen heblben worden verzocht dit als- dusdanig te aanzien. BIJ VOLHARDEN VolhardenExcelsior Sint Niklaas, Heden, om 2 1/2 ure Een puike wedstrijd in 't vooruitzicht. 't Is dus heden Zondag, om 2 1/2 ure. dat Ex celsior St Niklaas Onze Groen ZAvarten komt aanvallen in eigen veste. De repaöie van de Waaslandsclie ploeg is niet meer te maken het is een elftal dat vooral uitmunt door zijn kundig spel, Maar zij hebben ook hunne nederlaag bij den heenmatch op hun terrein opgeloopen, le Avreken 1 Zal dat gaan Zal Volharden ze het hoofd kunnen bieden Dat is eene angstige vraag. En de oplossing hangt af \ran de prestatie onzer jonge elementen die AA7ij in lijn stellen. Zeker en vast zal er met geestdrift gespeeld Avorden. Als het AVeder goed blijft, zal-men op tijd moeten zijn om een schoone plaats te be. machtigen, Avanl alle Aalstersche sportliefheb bers zullen deze prachtstrijd willen hijwonen. AVÉ. BIJ ALOST SPORT T)e match; van den dag Aalst-Sport-Standaard Denderleeuw Heden Zondag, om half drie begint een voet balmatch die zeker van het grootste belang is v°or Aalst Sport. Acht dagen voor het einde A-an het kampioenschap is de titel nog niet toege kend, zells meer, Avorden de twee eenige tegen strevers, die hem nog kunnen bemachtigen, te genover elkander gesteld. Heer De Winne zal de partij leiden. We ver, zoeken de 22 spelers kalm te blijven. Spelers, welke ook hét verloop weze van deze ontmoeting- gedraagt U «fair,, en gij, supporters, moedigt uAve lievelingen aan, hoe meer hoe liever. Een wénsch, dat de besten winnen een hoop, dal de Aalst Sporters de besten Avezen. N. B. De stand aan dc rust, van den match V. G. Oostende Eendracht zal gedurende de poos kenbaar gemaakt worden. BIuuav Wit. Mevrouw Dokter Remi CROMMELINCK, gebo ren Césarine DE GRAEVE - Dokter en Mevrouw Omer CROMMELJNCK- BAEE, en hunne kinderen Denise, Martine en Odette Mevrouw Weduwe Dokter Gilbert CROMME LINCK-VAN OUDENHOVE en haar kind Mare; Mevrouw Weduwe Jules MAS-CROMMEL1NCK; Mevrouw Wedivwe Oclavé CROMMELINCK, en kinderen Mejuffer Valentine DE GRAEVE. Mejuffer Alice DE GRAEVE Dokter en Mevrouw Gaston DE RAEDT-MAS en kinderen. Mijnheer en Mevrouw Gilbert MAS-VAN DEN HENDE en kinderen Mijnheer en Mevrouw Gaston EVERAERTS- MAS en kinderen De Familiën CROMMELINCK, DE GRAEVE, VERSTRAETEN, BAEL en VAN OUDEN HOVE melden Ued. met diepe droefheid doch met ehristene gelatenheid het smartelijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van hun teergeliefden Echtgenoot, Vader, Schoonva der, Grootvader. Broeder, Schoonbroeder, Oom. en Kozijn. MIJNHEER Dokter in de Genéeshmde Schepene der Gemeente Meire sedert 1895 en Burgemeester gedurende 25 jaren Jlidder in de Leopoldsorde Lid der Genootschappen van den H. Rozenkrans, H. Franciscus-Xaverius, van den Bond van het H. Hart en andere godsdienstige instellingen geboren te Tieghem den 1 Maart 1863 en god\Tuehtig in de Heer ontslapen te Meire den 14 Februari 1934 versterkt door de II. II. Sacramenten? De plechtige koordienst, gevolgd door de be grafenis in den Familiekelder, tot deAvelke Ued. vriendelijk uitgenoodigd wordt zal plaats hebben in de parochiale kerk van Meire, Maandag 19 Februari 1934. om 10,30 u. Vergadering ten Geineenlehuize om 10 u, De Vigiliën zullen gezongen worden in dezelf de kerlc, op Zondag 18 Februari om 5 uur. De dertigdaagsche missen, zullen gelezen Avorden in het klooster der H. Engelen te Lokeren. Wees zijne ziel indachtig in uwe gebeden Noch bloemen, "noch kronen,: Meire den 14- Februari 1934. Vrienden cn kennis sen die bij ver getelheid g-eeii doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als- dusdanig te aanzien. KmRilTPRIJZEN 17 Februari 1934 Konijnen van 8,00 lot 9,00 fr. de kilo. Kiekens van 10,00 lot 12,50 fr. het stuk. Creemhoter 23,00 Boerenboter 21 l'r. de kgr» eiren 0,42-0,48 't stuk. Rundviecsch zonder bcenen 16,fr. de kgr. Rundvleesch met beeiien 15,de kgr. Varkensvleesch 16,de kgr. Getal varkens op de markt gebracht105. Viggens van 350 - 400 fr. 58ste Vervolg. Zij leidde het gesprek op een ander onderwerp. Ik heb toch bemerkt, dat mijne woorden indruk gemaakt hebben, dacht mevrouw Bienjour; ik zal mijn doel he reiken. Juffrouw Lepage houdt liet hier Wiel lang meer uit. Tevreden verliet zij de kamer, toen Roza binnentrad. tPje brieven werden gelezen en beant woord. Mevrouw Mixtome sclieen niet op haar gemak te zijn. De woorden ba rer vriendinj waren', zooals deze juist Vermoed had, niet zonder uitwerking gebleven... Waarom zweeg Roza zco halstarig over bare geboorte en over hare jeugd. Het vertrouwen van Mevï'ouw Mft- lomé in Roza verminderde niet zij kon geen kwaad veronderstellen bij een meisje wier geheel uiterlijk van hare onschuld betuigde ;maar zij moest toch zichzelve bekennen, dat Roza niet vor- ir ouwel ijk met haar was. Lieve Roza, zegde zij plotseling, nadat zij liet meisje cencn geruimen tijd uitvorscihend had aangezien, .uwe gelijkenis met iemand die ik ken en liefheb, wordt mij hoe langer hoe dui delijker. Zou het niet mógelijk zijn dat gij van verre vermaagschapt waart aan aan de familie waartoe hij behoort Hebt gij inderdaad gcene bloedverwan ten in Frankrijk Roza werd bleek. -Ik heb niemand' in de wereld dan mijnen vader, antwoordde zij. Wanneer ik andere bloedverwanten heb, dan we- tem zij toch; niet van mij, zelfs niet van mijn bestaan en ik wensch ook niet dat het bun bekend werd. Ik wil mij aan uw vertrouwen niet opdringen, zegde mevrouw vriendelijk, ik zal wachten totdat gij het mij schenkt. Al was'deze opmerking geschikt, om 'Roza te doen denken dat hare meesteres haar vertrouwen eischte, 'och deed het meisje alsof zij er niets' van be greep. Zij nam een Duitsch boek en las er uit voor, terwijl mevrouw in ba ren sfoel ging liggen, en iie! meisje aanstaarde zonder le boo ren wat zij was met Mevrouw MixLome, den mar kies en graaf Beaucourt alleen in de kamer. -ls juffrouw Lepage niet een lief. meisje vroeg zij, toen Roza nauwe lijks de deur uit was. En zij is zoo geheel en al eene Fransche, ofschoon zij tot heden altijd in Griekenland heeft gewoond. Gij hebt haar daar leeren kennen, niet waar, graaf Beaucourt De graaf aarzelde. Roza had hem verzocht hunne vroegere kennisma king geheim te houden, en hij wiide haar niet verraden. Mevrouw Mixtome bemerkte zijne verlegenheid en kwam hem ter hulp. Juffrouw Lepage vertelde mij graaf Êeaueourt in Griekenland ge kend le hebben, zegde zij kalm. Hij lag in het buis baars vaders langen tijd ziek en werd er gastvrij verzorgd. Is bet waar riep de markies ver wonderd. Gij hebt mij daar nooit iets van gezegd, Beaucourt. Ik dacht 'dat gij in het huis van; eenen wijngaarde nier verpleegd werd. Dat heb ik niet gezegd, antwoord de tie gra-af. Ik heb den naam van mij nen yriendel ijken gastheer niet ge- 18 Februari. H. Simeon, bisschop en martelstar. Hij was de zoon- van Klcoplïas, een der discipelen van Em- $naus en een bloedverwant van den Za ligmaker. Hij werd' tot bisschop van Je ruzalem gewijd na den marteldood van 'den apostel Jacobus. Tm de vervolging *an Trajanus verduurde bij vele folte- tringen en stierf den marteldood. Allen die liem zagen, zelfs de reohtejs ston den verbaasd over dien grijsaard, welke in den ouderdom van; 120 jaren met erooveel kloekmoedigheid den kruisdood onderging. Italianen mogen geen margarine meer et-en. Om de zujvel-industrie te helpen heeft de Italiaansche regeering een decreet afgekondigd, waarbij aan de bevolking verboden wordt margarine te eten. Het groot verlof. Sedert eenige ja ren was bet groot verlof gesteld van VInli tot September. Nu zou men er. aan denken, liet verlof, zooals vroeger, vart 'Augustus tot Oktober te stellen. Het schijnt dat reeds in zekere middens verzet werd' uitgebracht. De boekhouding van den Staat. M. Jaspar, minister van financies, heeft besloten een kommissie op te richten voor de, hervorming der boekhouding van den Staat, waarvan de methoden moeten gewijzigd worden volgens de moderne ver-eiscjitcn inzake bud jet ten, financies en Schatkist. De. kommissie zal voorgezeten zijn door M. Matton, eerste voorzitter van het Rekenhof MM. Warlant, PIisnier, Ilelbig de Bal zac, een afgevaardigde van de posterijen en van de Nationale Bank. Een haring-entgrater. Voor het schoonmaken en ontgraten A an den ha ling aan de Scliotsohe kust is gebrek aan arbeidsters, waaraan door een nieuwe-uitvinding zal worden verholpen.' Een in Engeland uitgevonden en in B?jiiitselila,nU vervaardigde machipc, kan per uur 2.500 haringen ontgraten en! schoonmaken, terwijl het werk van. de Schotsehe arbeidsters slechts 125 stuk- bod raagt'. Voor de automobilisten. De As sociation pour la Défense des Intéréts dc rAiifornobile» zal zich bezig houden met.liet regiem, de techniek, de óolieie en de signalisatie der wegen; zij zal de middelen beramen om eenheid te kvij gent.ii) .liet vervoer,'langs het. spoor cn' .langsf den weg; zij zal trachten het fis caal- en tol-rcgiem te verbetei'e'n en zal verder de diverse wefgevingen inzake .Verzekeringen besludeeren. De Onafhankelijkheid van Oostenrijk.: Heden is bekend geworden, dat bo- ■spreking'en aan den gang zijn tusschen ■de regeerin.g van Parijs, Londen en Ro me, nret het oog op de gezamenlijke be kendmaking door de drie regeeringen van een mcdedeciing, waarin de drie groole mogendheden de noodzakelijk-' lieid van dc handhaving van de onaf-5 hinkeli jkheid van Oostenrijk zouden be~- vestigen. Twee Kerels aangehouden te Oostende De politie .van Oostende komt een goed werk le verrichten door het aan houden van twee gevaarlijke kerels. De l'cilen deden zich als volgt voor: Donderdag, in den voormiddag, ont ving een handelaar van de stad het be zoek van twee onbekenden die hem een aantal zakuurwerken te koop aanbo den. Bij nader onderzoek bleken deze uur werken uit Parijs afkomstig te zijn? De handelaar kreeg argwaan en ver zocht de onbekenden -hem in uen na middag in een drankgelegenheid van de Vlaanderen straat terug' te komen vin den, om de zaak ai' te handelen. Inmiddels werd de dienstdoende poli tieofficier op de hoogte gesteld en des namiddags, om 3 uur zond hij vier man nen van de rechterlijke brigade ter plaatse, om de kerels aan te houden. D;e twee kerels kwament opdagen op het vastgestelde uur, maar daar zij bun kooper in de berber,g. niet bemerkten, trokken zij de Dangestraat in. Hier werden zij aangesproken dooi de agenten, maai; weigerden mede te gaan. Een verwoed gevecht ontstond, waar bij een politieagent zijm revolver moest trekken. Eindelijk kon men de kerels overmeesteren en hen opleiden. Het bleek dat men te doen had met zekeren Moermam en met zekeren Goedhals, bei den uit Dïxmuide. Een hunner bad nog. 5 jaar gevange nisstraf uit te zitten wegens diefstal, en zijn vriend bad nog een jaar te doen. Zij betrokken, een kamer, in de Lan gstraat, maar waren iiiet ingeschreven in het vreemdelingenregister, zoodat ook de hotelhouder, zich zal te verant woorden hebben. Thans zoekt men de herkomst op van de uurwerken. Beide kerels werden naar Brugge overgebracht- ZONDAGRUST. De apothel ten zijn allen open tot 's middags. Zal 's namid dags alleen opijn blijven, Zondag 18 Fe bruari de apotheek van JI. Van Caelen- erg, Kattestraat. VOOIi DE MUTUALITEITEN. —He ien Zondag zal alleen open blijven van 's iddags tot 8 n. '9avonds do apotheek V olksverheffing, Knrte-Zoutstzaat. Heden Zondag, 18 Februari, zal in Sint Marti- nuskerk de verjaring van de Kroning van Z. 11. Paus Pius XI gevierd Avorden, Gin 9 ure zal eene bijzondere Hoogmis gezon-! gen worden. Het Mannenkoor vau Sint Martinus' zalte dezer gelegenheid de Mis uitvoeren van- Per o si. Na de Mis, plechtig Te Deum. Onze bevolking Avordt dringend uitgenoodigd' deze plechtigheid hij te vronen, om aldus een nieuwen blijk van kinderlijke genegenheid te geven aan den plaatsvervanger van Christus op aarde. Eén bi jzondere óproep vrórdt gedaan aan de gedekoreerden van den Paus. aan de leden van den «Vriendenkring Rome», aan de bedevaar ders naar Rome voor het H. Jaar 1933 en aan de oud-bedevaarders naar Rome, Sloelen voorbehouden zijn rechts in het

De Volksstem | 1934 | | pagina 2