VIM doel werk voor twee Moeders In een oogwenk is deze schotel gereinigd. PLAATSELIJK NIEUWS Teriadeva Tentoonstelling Cross-Country Kampioenschap van België DE VOETBALWEDSTRIJD HOL L AN D-B ELGIE 9-3 WEGGELOOPEN zwarte hond, lang harig. Terug te brengen tegen belooning. Binnenstraat 184, Aalst. 408 De ondergeteekende De Wolf Omer Schendelbeekhofstraat N° 12 Aalst ver klaart geen schulden meer te erkennen die zijn echtgcnoote Maria Camu gemaakt heeft of nog zou maken daar zij het ech telijk dak sedert 11 Februari 1934 verla ten heeft. 406 (get) DE WOLF Omer. Handelsroizigor voor eigon rekening in 't bezit van auto verlangt artikels mede te nemen voor ean andere firma. Sohfijvan ten bureelo van 't blad cnder de lattery D, H. 407 Om alle ziekten te eer mijden de ge neeskunde beveelt aan de wonderbare BAUMYA ?EEP te gebruiken, de beste kiemvrje zeep die mi bestaat. Tc koop in alle Apotheken aan 4,00 fr. 405 Coor plaatsgebrek, zijn we verplicht, het verslag, ever het verkleed-half-vas- tentsï, van «'t Land van Riem te ver schuiven tot morgen. V. T. JL Morgen, Dinsdag, te 20 u. iA de Palace-kinema onze Amerika- avond. Een prachtig programma De symphonic van het Oerwoud, klankfilm. New-York, de stad der Wolkenkrabbers. Waar de Elanden sterven. O, mijn land. Toegang uitsluitend voor onze leden op vertoon der lidmaatschapskaart. Prijs 3 fr. VERKEERSONGEVAL. Troeh Al- fons uit Aalst, beenhonwersgast, werd in de Molenstraat, terwijl hij bezig was te schuren, aangereden door den autobus gevoerd door Van der- Haegen Gnstaaf uit Kerckxken. Het slachtoffer kloeg van inwendige pijnen doch kon na verzorging huiswaarts koeren.De politie stelde een onderzoek in. TOO NE EL NIEUWS Gezien dc groote vraag om' eene ver tooning op een weekdag, heeft de Too- neclbónd Arbeid en Kunst (Chr. Werkers- verbond beslist op DONDERDAG 15 MAART, te 7 ure 's avonds een tweede en laatste opvoering te geven van het machtig Missiespel van R. Ysabie In dezen vastentijd is dit stuk, om zijn diep godsdienstig karakter evenzeer eene zielsverheffing als een kunstgenot. Voorziet u op tijd van kaarten in het Groen Kruis Prijzen 6, 4 en 3 fr. Nummeren op Donderdag vanaf 9 ure. VOOR ONS MENGELWERK BAAS GANSENDONCK ZIET MEN OP DE VIERDE BLADZIJDE. •Het stadsbestuur heeft de eer de be volking uit te noodigen tot de plechtige opening van de tentoonstelling van beeldhouwwerken, die dc heer Gustavo Van der Meersch, beeldhouwer, bestuur dervan onze stadschool voor sierkunsten inricht in de zaal van het Belfort. De plechtige opening geschiedt op Zondag 18 Maart om half twaalf. De tentoonstelling is open van Don derdag 15 tot en met Maandag 26 Maart Van 10.tot 12 ure en van 2 tot 6 ure. iPIRIO TOMATEN NAGEMAAKX NOOIT GEEVENAARD» VOETBAL BIJ VOLHARDEN Onder een piassenden regen laat scheidsrech ter De VVinno altrappen om 3 uur. Volharden stelt de volgende ploeg in lijn': Smet Strubbe Wuytens Amant De Buck Dc Moor De Ncei', Marlens, De Block, Dhoiidt, Bosman. Van af de eerste stonden der ontmoeting, zien wij ons mannen in volleii zwier en de kooi van Blauw Wil onsnapl lot driemaal aan de doorbo ring in ee eerste minuten. Martens kopt op de bovenlat en klopt daarna op den keeper. De eerste corner is voor Volharden. Goed ontzet. Blauw Wit ontsnapt voor de eerste maal op 12e minuut en Strubbe moet corner toeslaan. Aan dc 18e minuut, na een prachtige combinatie De WeefMartens De Blok komt Gaston alleen voor den keeper en schiet flegmatiek «roos». 0—1. Wilskracht laat niet begaan en herbegint onstuimig. Wuytens waakt en zendt Blauw Wit terug in eigen kamp. Onze vleugels krijgen hun deel, geven goed af, Martens lanceert Dc Block door de backs. Gaston klopt van op 5 meters door de handen van den doe! verdediger (02 na 2-3 minuten). Wilskracht herneemt moedig. De linkervleu gel is heel gevaarlijk en bezorgt onze verdedi ging een moeilijk minuutje. Wuytens helpt zijn jonge makker Strubbe op schitterende wijze, (kan het anders, wanneer 'n lief vrouwtje IJ dapper aanmoedigt De Buck voedt zijn lin kervleugel. Deze centert Marlens vangt op en schiet in de armen van den keeper. Nog een zware aanval van Groen Zwart. Wilskracht ontsnapt en bekomt corner, daar na recorner. Op 42eu minuut corner voor Vol harden, omgezet met kopstoot door onzen Gaston 3). Dc overwinning kan ons niet meer ont snappen. Scheidsrechter laat minstens 50 minu ten spelen. Rust. Even uitgeblazen, Scheidsrechters en spelers der beide kampen zitten gezellig samen bij den warmen kachel inde keuken van 't lokaal, Een goede teug koffie en alleman rukt weer op in aen stortregen. Hel terrein is een echte modderpoel geworden. Nu heelt Volharden den slriemenden regen in 't aangezicht. Wilskracht valt moedig aan en koestert nog de hoop een puntje thuis te bewa ren, Smet moet ingrijpen. Flink gehouden. Een duikeling in de voeten. Nog geen kasi Wils kracht voert hei hooge woord. Volharden ont snapt eu bekomt corner. Goed genomen door Bosman kopt Gaston prachtig binnen. Dit doel wordt afgekeurd wegens offsidc-stand van D'hondl. Spijtig. Drie minuten later snapt Marteno hel Ieder., dribbelt een verdediger en doelt onhoudbaar (0—4- na tien minuten). Yolhardens krachtig spel beheersclit volledig den toestand. Tegen wind en regen loopen zij storm. Wlskracht ziet het gevaar en werkt nu met grootere passen. Blauw wit bekomt nog 2 corners. Zij lukken bijna in hunne pogingen maar rekenen zonder den waard, 't is te zeggen dat een flinke duikeling van Smetje een schoon doel verijdelt. De toeschouwers juichen heel sportief toe. Op ontsnapping van Marlens wordt hij gehaakt* Geen stïlifsehop. Op 40e -min.neemt h'J weerwraak en doelt (0-5). De match is gespeeld. Wilskracht wil dc eer redden, zij hekomen op het uiterste oogenblïk een welverdiende penalty. Smet houdt den ka nonbal. Heer De Winne fluit af. Proficiat, spelers, ge hebt ons staaltjes gege- ven van uwe kust. De goede overeenkomst is daar niet vreemd aan. We voorzien voor onze jongens een einde seizoen dat de moeite waard zal zijn. Zij hebben nog 3 thuismatchen ExceJ- sior-ÖerchenuWaésmunster, en 1 verplaatsing Kruishöütem. Geen enkel puntje meer afslaan hoor. SPECTATOR BIJ EEK DRACHT. Twee ploegen waren met rust, liet eerste elftal en de Provinciale reserven. De vier andere ploegen maakten de volgende uilslagen, Stand. Denderleeuw Eendracht (kadett.) 11 Racing Weüercn Eendr. (Scholieren) 4—1 1 Eendracht—Aalst Sport (4c Spec.) 7 1 Eendracht—Racing Gent (finaal Juniors) 90 Eendracht 7—Aalst Sport 1 De 4e speciaal blijft op kop Zondagvoormiddag stond de volgende sterke reserveploeg tegenover de 4e speciaal van Aalst Sport. Bonus, P. Bonus, Jèf Claus, De Neef, Meert, Van Eeckhout, Verstraeten, J. De Saedeleer, De Motte, Van Vaerenbergh. Mertcns. Aalst Sport speelt maar met 10 man. We winnen den tossen de bezoekers krijgen den wind tegen. Seffens wordt Aalst Sport ingedrukt en ze moeten er ziel» toe bepalen-van verdediging te speten. De onzen toonen zich weinig besluilensvaar- dig voor hel «loei en we moeten de 25 min. af wachten om Van Eeckhout van Eendra«siil een eerste goal te zien bezorgen. Wat later zei Van Vaerenbergh vooraan Mertens die dén stand op 2—0 brengt (32 min.) Op corner door Verslrue- Len gegeven lapt Jet' De Saedeleer nr 3 binnen, Nog niet genoeg I Een pas van Meert aan De Neef en we tellen er 4. Even voor de rust zal Jozef De Saedeleer, door kopstoot nr 5 aantee- kenen Na de poos komt Aalst Sport slechts met 9 man .op. Er wordt maar steeds in een goal ge speeld en Clement Doorns de keeper der bezoe kers,-krijgt geen pinkje rust. Aan do 7e minuut moet hij vissehen na een schoon schot van Van Vaerenbergh. En dan zien we tot liet einde toe Eendracht overdonderend baas blijven, doch onze mannen nemen Irun taak weinig ernstig op er wordt slordig en zonder veel overtuiging gespeeld. Voor er afgeblazen wordt voert Verstraeten den stand lot 70 op. Aalst Sport ontsnapt, en redt de eer( 1)* - Deze overwinning laat Eendracht op kop der klasseering van het Gewestelijk Kampioen schap. Finaal der Juniors Eendracht 0 Racing Gent 0 Een echte voetbalelhibitie onzer juniors De eerste linaalmatcli der juniors voor den Provincialen kampioenstitel werd op schitte rende wijze door de volgende Eendrachters gewonnen De Schryver, J. De Brauw Ysebaert J. Van Molle, N, De Brauw De Winne M. De Sadeleer, De Neef De Waegeneer Cooreman De Smet Gent wint den toss en we krijgen een hevigen wind tegen. Onze jongens nemen echter kordaat do leiding van 't spel in handen. Aan de 5e min. schiet Ysebaert den bal naar de voorlijn, De Sadeleer vangt op en de 'Genlsche keeper ligt een eérste; maal gevloerd. Eendraclils ploeg sluit bijzonder goed, De halflijn is bewonderens waardig. Er wordt fijntjes gecombineerd en de Genie- naars zijn de minderen in al de lijnen. Aan de 23e minuut maken we nummer twee De Sade leer zet Cooreman aan 't loopen, een grondsche- rende center en pardaf. De Waegeneer doet den doelman in ziju nel kruipen, Gent tracht los te komen op ontsnappingen, doch onze backs staan trapvast. Vooruit is de weg 1 De Smet breekt door, een center en Cooreman zorgt voor nummer 3, (41° min.) Na de poos zien we eerst wat middonveldspcl, doch weldra worden de Rucingers totaal inge drukt. Norbert De Brauw zorgt voor d0 aan de de vijfde minuut. Op slecht ontzetten van «len Gentschen kee per schiet De Sadeleer nr 5 binnen. (6e minuut). Marcel wil.nog meer en schiet hard tegen de lat. Aan de 13e minuut heeft hij rneerltans. Op persoonlijke poging toekent hij mooi nr 6 aan. Racing Gent bestaat omzeggens niet. Daar schiet De Smet naar de goal. De baf gaat in het nel verdwijnen, als een Gcntsche back het leder inet de hand in hel spel houdt, Penalty De Neef geelt hem, doch de keeper kan den bal stoppen. Kcrt hierop doel De Sadeleer hein voor de 7e muaf vissehen (20 min.) Marcel heeft nog niet genoeg, doch zijn eindshot vliegt te pletter op den paal. (25 min.) Het spel begint nu te verzwakken. Aan de 28e min. zet De Waegeneer mooi voor aan De Ncel en dezo maakt er 80 van I De Gentsche kee. per verricht nu wonderen onder zijn lat. Hij kan evenwel niet verhelpen dat De Sadeleer* aan de 37e min. den stand op 90 brengt, 't is alles Proficiat, jongens Allen hebt ge een schoo- nen wedstrijd geleverd. Moesten we zoo spelen in de Nalionalo Juniorseindronde, we zouden menigen finalist een beentje zetten. In afwachting gaan we trachten «Kampioenen van Oost Vlaanderen» te worden, WIT ZWART. BIJ ALOST SPORT Een ontredderd Aalst Sport verliest met hooge cijfers Legen een Standaarddie zich wist aan te passen aan plein- en iceergcsteltcn is 16 Deze kapitale match liep noodlottig af voor blauw-wil. Gemis aan kalmte, een weinig onkans gedurende «le 25 eerste minuten, ondermijnden hel moraal van Alost Sport. De eerste goal, op ongelukkige wijze door Veklenian aangeteekend vermeerderde de zenuwachtigheid. Een 2e doel dat Vinck op droog plein haode afgeweerd, riep de Standaard mannen nog meer ten aanval. Ge- iukkiglijk bracht Van Goethein van Denderleeuw den stand op l2. Dit bracht wat hoop. Nauwelijks was de 2e speclhelft aan den gang of Vinck diende ons den genadeklop toe, door het leder te loten ontglippen wat den stand op J—3 bracht. Dit gaf het signaal van de instor ting op korten tijd gaf do scoor achtereenvol gens 1 —4. 15 en 1—0, Een minuut voor het einde groep een uiterst betreurenswaardig incident plaats, dat de hevig ste supporters van blanw-wit voorzeker niet zul len hebben goedgekeurd, Standaard speelde kalmer en won. De loesland van het plein was een handicap voor Aalst Sport. Blauw-Wit. Op de renbaan te Stolikcl heeft het Kampioenschap van België Zondag 11 Maart, plaats gehad. De foto toont de groep die leidt Honorcs (Doornik), wint na een liefti- gen strijd met Bajart (Anderleehl) '"36-0 79 6FW. ZEEPZ1EDER1JEN GEBROEDERS LEVER. BRUSSEL.. TE AMSTERDAM DE HOLLANDSCIIE VLO ET. Ah Vim een gewoon poelsmiddel was zou hel vuilnis achterlaien die ge later mei warm zeepsop zoudl moeten alwasschen. Maar integendeel Vim reinigt en wascht tegelijkertijdZijn samenstelling laat deze dubbele werking toe het vuil losmaken en het oplossen. Daardoor wordt de vuilnis verwijderd zoodra ze loskomt. Ge hoeft niets anders ;meer ie doen dan er lichtjes met een vochligen doek overwrijven.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3