Baas Gansendonck VAN DE POELE-STAES Sm PLAATSELIJK NIEUWS HEEL BELANGRIJK De Kristelijke Arbeiders Vrouwengilde Gezien de algemeene aan -Tooneelmaatsehappij «Arbeid Kruis, te Aalst, op Donderdag te 7 1/2 uur slipt, eene door HENDRIK CONSCIENCE VERBODEN NADRUK. 28sf,e Vervolg. Baas Gansendorrck trappelde van on geduld met de voelen, doch zeide niets meer; de ernstige en onverschrokken toon zijns knechts .verbaasde en be- hecrsehle hem. Onze Lisa, ging Kobe voort, zou met Karei gelukkig geweest zijn; maar gij, Baas, kij hebt den vos bij uwe gan zen gebracht, eenen lichtzinnigen jon ker in-uw huis gelokt, hem aangespoord om de ooren van uw kind vol ijdele klap te blazen, haar te spreken van geveins de liefde en baar dingen voor te zingen, 'die strijden tegen alle eerbaarheid... Bit is niet waar morde de Baas. Gij hebt, gewild, dat hij in1 bet FransCh tot liwe dochter sprake. Kondt gij dan weten w'at hij zeide, 'daar gij geen woord Fransch verstaat En gij, lomperik, verstaat gij hel wel, dat, gij er zoo stout over óordeelen durft Ik versta' en genoeg van, Baas, óm Te hebben kunnen begrijpen, dat de dui vel der wulpsehheid en der Spotternij in het spel was. ,Wat, is het gevolg uwer onvoorzichtigheid geweest Wil ik het u zegigen Be eer uwer dochter is ge schonden, zoo niet metterdaad, dan toch genoegzaam in de gedachten der lieden, om nimmer in hare volle zuiverheid te kunnen worden hersteld; Karei, de eenige man, die haar opïecht beminde en haar gelukkig maken kon, verkwijnt en teert uit van wanhoop, zijne moeder ligt te bed van verdriet over het. lijden van haaf eenig kind; gi.j Baas, gij wordt gehaat en misprezen door iedereen. Men zegt, dat gij de schuld zult zijn van Kareis dood, van uwe dochter schande, van uw eigen ongeluk..-. Ja, als men den hond gaarne dood zou zien, dan roept men, dat hij razend is; maar zij hebben er niets mede te stellen schreeuwde de Baas in gram schap. Het raakt hun niet; ik doe wat ik' wil! En gij, onbeschaamde, gij zult ook weten, waarom gij uwen neus tus- schen dingen steekt, die u niet aan gaan. Het is mij gansch hetzelfde, hoe mijne woorden u bevallen1, Baas', ant woordde Kobe, het zijn toch" de laatste, die ik in de Sint-Sebastlaan spreken zal. Het moest zijn, dat Baas Gansen- donck', ondanks zijne bedreigingen,on eindig veef van zijnen knecht hield en hem niet gaarne zou hebben zien ver trekken want telkens dat deze mot volle koelheid; aankondigde, dat. hij voornemens was, zijnen dienst te ver laten, viel de gramschap van den .Baas neder en leende hij, als met toegevend heid, het oor om' den knecht te lal en spreken. Kobe hernam. Wat kan er nu van komen Zou men met. het spreekwoord hier moeten zeggen zoolang gaat de kiuik te wa ter, dat zij barst Neen, de in gel.» ore ne kuischheid uwer dochter zal u behou den! voor -grootere-schandemaar de baron zal het. gezelschap van Lisa moe de worden en een ander tijdverdrijf zoe ken. Lisa zal blijven zitten en gevlucht Worden door al wie het recht meent de lieden zullen u bespotten en zich ver blijden in uwe schaamte... Maar, Kobe, wie kan zich voegen naar elks genoegen Die aan de straat bouwt, heeft vele berispers. Ik begrijp uwe dwaasheid niet. Of weet gij niet wat er op handen is Be baron zal niet. Lisa trouwen. J\aar >valt niet aan te twijfelen; het. is immers zichtbaar ge noeg En dan zullen al de vuiltongen uit het dorp, ent gij er bij, staan star- oogen gelijk een hoop uilen in de zon. Ja, als ik daar niet. zeker van was, zou er al iets op te zeggen vallen; maar dan zou men er zich nog niet mede te be moeien hebben. Ik hen meester, in mijn huis t Zoo de baron gaat trouwen met Lisa Ban is alles wel, en gij moogt een schoon pluim ken op uwen hoed steken, Baas; maar meenen en missen beginnen met dezelfde letter. Mag ik u eens iets vragen, Baas Welnu Heeft, de barorf u van dit huwelijk gesproken Bat is niet noodig. Ah Hebt .gij hem misschien over zijne inzichten ondervraagd Dat is ook niet noodig. Heeft de baron dan met Lisa er van gesproken Wat kinderachtigheid is «:it nu, Kobe Hij zal zeker Lisa's toestemming vragen, zonder dat hij wele of ik, die alleen meester ben, het huwelijk w il toe staan? Bat gaait zoo niet Neen Maar de baron heeft den spot met u ent uwe, dochter gedreven, toen de dokter hem op het kerkhof in tegenwoordigheid van wel tien merï- schen vroeg, of hij waarlijk met, Lisa trouwen wilde. Wat zegt gij daar M. van Bruin kasteel lieeft den spot. met. mij gedre ven Hij heeft aan'den dokter gëvraagd, of hij meende, 'dat een baron als hij met de dochter uit eene boerenafspan ning trouwen kon; en, toen men; hem" zeide, dat gij zelf reeds den notaris ovei*, de huwelijksvoorwaarden geraadpleegd hebt, riep hij luidop de dochter is oen braaf meisken maar de vader, is een! verwaande gek, die reeds lang tö Gheèl (1) zitten moest. i Bit laatste gezegde deed den Baas va» gramschap opspringen, alsof iemand hem onvoorziens op den voet had Je ge-^ trapt. Wat durft gij zeggen schreeuw de hij dreigend, ik zou Ie G li eel moetent zitten Wat gaat \r. over, of zijl gij gansch vam uw versland, onbeschofte3 Het is wel waar: een dolle hond bijtf ook zijnen eigen meester. (O Eene gemeente in de Kempen* waar men de zinneloozen heenvoert, cmt er te w orden verpleegd. 't Vervolgt. Met toelating van uitgave van hel Office dc Publicity van Brussel. Het hoek is te verkrijgen in den BoeKW handel J. Van Nuffel-Dc Gendt, Kerk straat, 21, Aalst, aan den prijs yan 7 frs Men verzoekt ons het overlijden, te melden van Mevrouw MARIA-HENRIETTE HEYVAERT Echtgenoole van Mijnheer, JOZEF HILLAERT geboren te Audegem den 4 Juli 1872, en god vruchtig overleden te Aalst, den 12 Maart 1034. .versterkt door de II. H. Sacramenten De plechtige Lijkdienst en Begralenis Don derdag 15 Maart, om 9 1,2 ure, in de kerk van den H. Mart in us, te Aalst. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Vergadering ten sterfhuize, Hopmarkt, 14, om 9 1/4 ure. Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzie». herdenkt die heilige gebeurtenis op Dinsdag 27 Maartte 6 uur, in de St Gudula- schoot, voor de parochie van t Hart Zondag 25 Maart, ie 5 uur, in het Jongens patronaat. voor de Parochie Mijlbeke, Maandag 26 Maart, te 6 uur, in de saai van 't Groen Kruis. v. St Jozef en StMarten Wat is er daar te doen 1. Opvoering van 11 De Doom des Levens (in 3 tafereelen)1. Zijn offer, 2. Mijn offer, 3. Ons offer, 2. Opdracht van al onze kruisen aan den Gékruisten Kristus. Elkeen is verzocht het kruisbeeld uit zijn keuken mede te brengen, 3. Met Kristus gestorven... Met Kristus verrezen. door Eerweerden Heer Proost. 4. Pasclien op onze keukentafel Ons koffietafel Ons Poaschmiddagmaal Een eierkoek voor eiken dag der week Uitleg door een bestuurslid. Kosteloo/.e uitdeeling van keukenrecepten. Alle gildeleden en hunne huisgenooten wordt koslëloozen toegang verleend op vertoon hunner lid kaart andere personen betalen 1 fr. inkom. Met Kristus willen ivij lijden Om ons met K ristus te verblijden. liezen, dan volgende vischmaunen ons met 20 punten. Neen, met 21 punten mogen" we niet gerust-zijn. Spë'efs, speelt Zondag zeer vlug en zeer geestdriftig. En gij, supporters, komt ?n massa uwe lieve» lingen opzvreepen, 't Zat noodig zijn. 18 Maart wordt weer een dag van belangrijken strijd. Mocht hij ons eindelijk de zoozeer begeerd® zekerheid brengen. 'I Is, gelooven wij wat gansch het sporliev® Aalst van ons verwacht Wil en Zwart. BIJ VOLHARDEN Ook d'1 reserven wennet Erembodcgem 1VolJZ/UchJj '/.oüdng 1b heeft de IV speciaal de eerste ronde afgedaan voor het gewestelijk kampioenschap. Op vier matchen heell ze er drie gewonnen en een verloren. Zoo slaat Volharden tweede.m de algemeene rangschikking met één puntje achter Eendracht, Wilskracht had legen Eendracht een draw gespeeld en deze gunstige uilslag had die jon gens een riem onder 't hart gesloken. Ze waren vast besloten met Volharden 't zelfde klaar te spelen ol'beter nog te winnen. Doch dan hadden zo niet gerekend met onze kranige IV speciaal mannen die hun hooge zegecijiers getrouw wil den blijven. Inderdaad, de uitslag 1—0 komt nog eens te meer het bewijs te leveren van -hun moed en hun kunde. Indien die mannen zoo blijven voort doen zullen ze er komen. En waarom zouden ze het niet A» Zondag 18—3—34 om 9,30 ure EendrachtVolharden Dal zal een zeer belangrijke en boeiende kamp zijn. Wij komen daar in en volgend ajli- kel op terug. DenderleeuwVolharden Zondag 18—3—34 om 3 ure Ook deze ontmoeting zal veel ophei maken. Van den eenen kant de Standaard, die door zijn schitterende overwinning op Aalst Sport bewe zen heeft de waardige kampioen van 2e afdeel, gewestelijk te zijn en van den anderen kant Volharden in blakenden forin4 maar ielwat ver zwakt door een paar invallers; zoodat men zich mag verwachten aan een puike match onder alle opzichten. In een volgend nummer meer daarover, Ave. OOSTENDSCH VISCHHUIS Solurreveldslraat, 46, Aalst Afslag op de Visch Van hiden af ta bekomen: Tonlen, Witta Kabiljauw, Groot» Rol, Mooi© Meidon, Macron, Piadijs, Roobaard en garnaal. Spoedige bediening. 414 Men bealelt ten huiie, Tol. 968. Kristus heeft ons verlost... Alleluia. 1900 jaar geleden... Kristus is ioor mij» gestorven aan het kruis. Naklank uit Zele. We komen te vernemen dat de studenten van het Juvenaat der Broeders van St Jan de Deo uit Aalst, in de Katholieke Feestzaal «DeKroon» te Zele, een prachtig geslaagd tooneelfeest ga ven op Zondag 11 Maart I)., onder leiding van den heer Karei Colson, Voor een ei-volle zaal voerden ze op De blinde oogen van Flippeken», een mirakelspel in 3 tafereelen,met daarbij *Sint Jan van God" het tafereel van zijn sterven. Dit laatste stukje beleefde te Zele zijn eerste opvoering. De kleine studenten Aïjsten waarlijk het pu bliek te boeien met lurn ontroerend spet, De grootere studenten zorgden op een treffende wijze voor een prachtige .vertolking van bet slille tafereel «Sint Jan van tio'ds. De langdurige toejuichingen na elk sink, he. wezen maar al te wel hoe het spel in den smaak viel. Talrijke aanwezigen bekenden dat ze der gelijke mooie tooneelvoovsletlingen van jongens te Zele nog niet gezien jjadden. Tijdens de poozen vfïgastte de heer Karei Colson het talrijk publiek op enkele fijne ko mische zang- en voordracblstukjes, die hem een daverenden bijval deden genieten. De Z.E. Algemeen-Overste der Congregatie van St Jan De Deo bedankte den Z.E,H. Deken, de E. II. Geestelijken en de voornaamste inge zetenen van Zele om hun vereerende tegenwoor digheid, alsook de.talrijke andere aanwezigen; bovendien nog de heer Colson om zijn gewaar deerde medewerking aan het feest dut werd ge geven ten voordeele van Ue£ Juvenaat te Aalst. JSaai-we vernèmen zal "voortaan elk tooneel- seizoen een vertooning door.de studenten mogen worden gegeven te Zele. ONZE PRACHTIGE RÉIS NAAR ZWIT SERLAND1 KOST SLECHTS 500 BEL GISCHE FRANKEN, DAARIN IS BE GREPEN TREIN, BOOT, EETMALEN, HOTEL, TAXEN, ENZ. VRAAGT SPOEDIG INLICHTINGEN EN PROGRAMMA OP ONS BUREEL. AANBESTEDING Het College va» Burgemeester en Sche penen laat weten, (lat op Vrijdag 23 Maart, te 11 uur op het Stadhuis, bij gesloten inschrijvingen zal worden over gegaan tot de openbare aanbesteding voor het leveren van Vijf honderd meters Rioleringshuizen Voor inlichtingen Bureel 6, Stadhuis. De Secretaris De Burgemeester 0. Reyntens. A. Nichels. SI /OX Tomaat geoft U an il Bra 1 direct heerlijke soep H m [Il H rag en saus Hl l|| Tomaat een pro- Bi H H Mn dukt van g®waar" Hl MH bo-.'de kwaliteit. Hl |1 Tem lat boter dan li üw f! do leste. R §8 r| Tomaat omvat JË H la m schier 80 l.h. van het $!iy la la m verbruik in België. VOETBAL BIJ EENDRACHT Brengt 18 Maart ons zekerheid Eendracht Waregem. Toen we op 12 November naar Waregetn trok ken en er de rood-groenen, op eigen grond, een davering van 7—0 toebrachten, toen eerst wer den de West-Vlamingen bewust dat ze in gevaar verkeerden van naar tweede afdeeling terugge stuurd te worden, 't ls alsof Eendracht de man nen van Waregem gaan wakker schudden is. Want na den wedstrijd tegen Aalst - is het be stuur der rood-groenen kommervol aan 't zoeken gegaan naar de opstelling die «Ie redding be werken moet. De gedurige wijzigingen in Waregem's elftal vielen tegen en zoo komt hel, dat ze na 12 No vember nog een drietal harde matchen verloren. Eindelijk toch hebbende rood groenen een ploeg in lijn gekregen die de mooiste uilslagen wist te veroveren. Dendermonde die alsdan zijn eerste plaats nog niet vast in handen had, trok naar Waregem en 'l bleef er bij een 2—2 uitslng.De bezoekers had den veel kans, waren den 2en time totaal inge drukt en al de kunde van Gyssels is er noodig geweest om een puntje mee te krijgen. De Den- dennondsche keeper stopte zelfs een strafschop. Het tweede slachtoffer van de hervormde op- der rood groenen zou Sp. Sint Niklaas De sterkste.proniolieclnb uit reeks A, S. K, St Niklaas, ging heel kansrijk puntje ontfutselen op Waregem 22. De rood groenen waren veruit de haas. Het derde slachtoffer werd Slade Kortrijk die nochtans alsdan over een elftal beschikte dat in vollen zwier was. Kortrijk werd geslagen met 2-1- Geestdriftiger dan ooit, zetten de West-YI. sportjongens hun reddingspogingen voort. Heist dat ook alles gaf voor de broodnoodige overwin ning, werd geklopt met 40. Schoone cijfers Het offensief gaal voortOp 4 Maart trekt Temsche naar Waregem. De Sportkringers der Scheldegemeente, voor wie deze wedstrijd van overgroot belang was, wierpen zich allesgevend op het plein. Doch, hun geestdriftig optreden was niet bij machte om IVaregem te kloppen. De YVest vlaarasche reddingsploeg boekte nog maals een schoone overwinning. 2—1. Al wat voorgaat wijst er op met welken ernst en met welken moed, Waregem zich aan den slag lieeft gesteld, We halen dit niet aan om onze Eendrachtspe- lers den schrik op het lijf te jagen, doch om ze aan te manen tot groote voorzichtigheid. Eendrachtersspeelt niet met uw geluk Onderschat den tegenstrever niet, want dan zóudl ge 50 0—0 van uw strijdvermogen verlie zen, Waregem die zijn mooisten, zijn Iaalslcn troel' uitspeelt tegen u. zou er doordrijvend en hardnekkig kunnen van gebruik maken om onze schoonste verwachtingen in de war te sturen. Jongens van den Eendracht, leert niet op uw 21 punten, Doel er integendeel nog wat bij. Niet vergeten dat er door de ploegen onder aan in de klasseering hard gezwoegd wordt om hooger op te geraken. Weeïge dat de match Temsche-Wetteren die door de eerstgenoeinden verloren werd, moet herspeeld worden. Moest Temsche winnen en moesten wij Zondag ver- PER OCCASIE TE KOOP Stoof, toog, étagère, piano-automa- tique voor café. Nieuwstraat 31, tar stede. 415 Een standbeeld van Koning Albert te Parijs. Darijs, 14 Maart. -Een groep ka merleden heeft aan de regeering voor gesteld op een «Ier openbare plaatsen ,van Parijs een standbeeld op te richten ter cere van Koning Albert. Het voorstel luidt dat het eene openbare hulde zou. zijn voor dc uitstekende diensten aan Frankrijk bewezen door den Koning der Belgen. Strijd tegen de krotwoningen irv Engeland Londen 14 Maart. Een wetsvoor stel werd in liet parlement neergelegd om einde te stellen aan de ongezonde woningen te Londen. Het voorstel dat binnen de vijf jaar zal moeten -uitge voerd worden, voorziet eene uitgave van 10 milliard franken. 267.000 woningen zullen afgebroken en gedeeltelijk her bouwd worden. 110.000 werkloozen zou den aldus aan den arbeid kunnen ge steld worden. tweede prachtopvoeiing van TERIADEVA het zoo boeiend missiespel A'an R. YSABIE. V óoraf "Van Jan, dis niet in den Hemel wou" luimige schets Spel, spelleiiling. kostuines, licht en tooneel. schikking zullen de meest verwende tooneel- liefhebbers verbazen. Kristene en kunstgrclige Aalstenaars. neemt deze laatste' gelegenheid te baat Deze opvoering brengt, evenals die van «De Klucht van Meester Patelin (in October 11.) dc tooneelbond van het Groen Kruis weer op het hooge peil dat; hij weleer kende. IN DEZEN VASTENTIJD is deze opvoering, om haar diep godsdienstig karakter, evenzeer een kunstgenot als een geestelijke spijs voor hart en ziel- Men hanste zich voor dé kaarten te bekomen ten lokale Groen Kruis, aan den prijs van 6 en 4 fr. Hel nummeren vanaf Donderdag voorm. 9 Groote brand te Antwerpen Antwerpen, 14 Maar.t. Een gewel dige brand is dezen morgen uilg^^hro- ken in dc stapelplaatsen van eene koo- peratief op de oostkaai te Borchen). Dc pompiers van Antwerpen en van de om liggende gemeenten zijn Ier plaatse ge- komemom de ramp te beperken. De aan gerichte schade is zeer aanzienlijk.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3