VIGOR GO PLAATSELIJK NIEUWS TBR IA DB VA Zet uw goed in VIGOR te week en ge bekomt een WITTE WASCH. is hel goedkoopste waschpoeder. Supporteren f Men verzoekt ons het ov.^'J'jdon fd melden van Mevrouw Clènience DB WINT weduwe van Mijnbeer BENÉ VAN DEN BOSSCJIK geboren te Nieuwerkerken den 2 Maart ISb2, en overleden te Érpe den 14* Maart t934 vVerslerkt door de II. H. Sacramenten Plechtige Lijkdienst en Begrafenis Zaterdag 17 Maart 1084-, om 10 ure inde Dokaiialc kerk Yan St Martinus te Aalst. De Vrouw mis gedurende den dienst aan het altaar van den H. Anlonürs. De Vigiliën daags te voren na hel Lot. Men vergadcre Groole Markt, 21, Aalst om 9,30 ure. Een plechtige Koordienst zal plaats hebben in de kerk van Erpe op Dinsdag 20 Maart, om 10 u. De Vigiliën daags te voren om 5 ure. De Plechtige Namis Woensdag- om 7 u. Eene Mis zal opgedragen worden Dinsdag 20 Maart, om 6 3/4- u. in de kerk van het Begijnhof tie Aalst, De Dertigste» zullen later aangekondigd wor den. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen dpodsberic-ht zoudon ont vangen hebben worden verzocht dit als dusclanig tc aanzien: SINT JOZEFSGILDE. Het Bestuur der Sint Jozefsgilde heeft het genoegen, aan de leden dergilde, ter kennis te brengen dat op Maandag a. s. 19 dezer, Feestdag van den H. Jozef, te 5 ure namiddag, iö de Sint Martinuskcrk, een plechtig Lof zal gezongen worden, ter eere van haar H. Patroon. Al de leden worden dringend uitgenoodigd en wij verhopen dat ze in zoo groot getal mo gelijk zullen tegenwoordig zijn. Het Bestuur. KINDEREN «ZIJ KOMT» Wie De Betooverde Prinses en de Wonderbare Neus Waar In den Stadsschouwburg Wanneer Op 2e Paaschdag (2 April aanstaande). Waarom?...Om met haar zeer talrijk gevolg de kleine Catharinistjes gezellige, genotvolle, maar tevens kunst- .vollc namiddag te laten doorbrengen. Ouders, teekent dien datum op den almanak aan. VOCE? ONS MENGELWERK BAAS GANSENDONCK ZIET MEN OP DE VIERDE BLADZIJDE. TOON EEL NIEUWS De opvoering van hel groot Missiéspel in .ver zeil van Rei nier Ysabié; Dondérdag 15 Maart, in 'fe Groen Kruis, mag met'gulden letters ^vermeld worden in het ecreboek van de tooneelaf'deeliug van het Christen Werkevsverboud. We moeien hier niet herhalen wal ieder weet, die wat aan tooneel doet, hoe zwaar hel Vers soms op de handeling kan wegen. De speler.- zijn gebonden aan het minste woord, hel rythme geeft den gang aan van eiken zin naar eigen wel, terwijl het rijmwoord soms heel gelukkig de gedachte steunt, maar ook menigmaal hindert Met een woord, de gewone losheid maakt plaats voor strenge vormen. Zeggen wij algauw dat de verzen van Reinier Vsabie gemakkelijk, gemoedelijk en volkscli zijn in hun rijke kleur en beeldenpracht. De handeling eveneens Wat aan dc spelers gelegenheid bood de volle maat te geven van bun kunnen, Rollen als de Missionaris (Mr Schollacrl j de Prins (Mr Od. Sonck) Aroeleji (Mevr* Kuyseh), vergeet men niet gauw terwijl Mr Cornand in den Raadsheer van den Koning, een springle vend fanatiek dramaan vertolkle cn Mej.Coppens als Cadleji (afschoon in een eerste optreden) zeer gewaardeerd spel leverde, Ook Mr Guslaat Kuyseh was in den Koning op zijn best. Voorwaar een opvoering die mee telt Vermelden wij ten slotte hel suggestief decor: een mengeling van doek en compositie,breed van lijn. Men zou z.icli oprecht in lndië gewaand hebben. Bravo Arbeid en Kunst. Wij zien met genoe gen dat ge opnieuw naar de hoogten reiktNu zijl ge weer «ie scheppers van Fra Angelico 't Zondige Dorp enz. Ga voort op dien we de kunst ter eere cn ons volk ten bate P. V. De milde maar tevens doelmatige Vigor- oplossing is het beste weermiddel dat ooit werd uitgevonden. Een nacht in een Vigor-oplossing weeken is zoo afdoende dat het linnen nog slechts lichtelijk moet afgekookt worden en het zal witter zijn dan ooit te vorenEn naast al deze voordeden is Vigor ook nog goedkoop Als ge een waschmachine hebt, gebruik Vigor en een paar stukjes Sunlight Zeep dan hebt te nog enkel waternoodig om et rijkste en malschte sop te bekomen dat ge ooit hebt gemaakt. VIGOR VC I7O350A ©F|» .2EEP£IE9ER'JEN OE&BOEDEAS k§VER.~ BRUSSEL» VLAAMSCHR OPVOEDKUNDIGE VKREENIGING De volgende vergadering zal gehouden worden op Woensdag 21 Maart, te 5,30 ure in de stadsjongensschool, Nieuwbeek- straat. Dr V. D'Espallier, prof: aan het Hoo- ger Instituut voor Opvoedkuude te Ant werpen zal handelen over Grepen uit de praktijk van het rekenen.» liet is een verblijdend toeken in dc paedagogische'wereld, dat de al te brce- de klove tusschen theorie en praktijk stilaan overbrugd wordt. Waar een van onze meest bevoegde Vlaamsche theore tici een praktisch onderwerp behandelt zal geen enkel ondcrwijsmensch willen ontbreken. Ook de niei-leden zijn welkom. AANBESTEDING. Het College van Burgemeester en Sche penen laat weten dat erop Donderdag 29 Maart aanstaande, om 11 ure voormiddag zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der 1. Electrische inrichting der Stadsmeis jesschool 2. Gezondheidsinrichtingen. Voor inlichtingen, Bureel 6, Openbare Werken, ten Stadhuize. VOETBAL BIJ EENDRACHT Een hevige strijd Waregem, geen gemakkelijke tegenstrever Zondag zullen de Eendraehters nogmaals hun ne vlugste beenen moeten uithalen. Waregem die den Iaatsten tijd de beste ploe gen verraste, komt ook op het plein van Een dracht, zijn loeren vertoonen, Moesten ze winnen tegen Aalst, dan zouden ze 16 punten tellen en hebben ze nog een kans om in promotie te blijven. Inderdaad, ze hebben dan nog 4 matchen te spelen thuis tegen Ra cing Doornik en We tieren (iels wat ze liunnen innen. Er gingen ginder andere ploegen punt jes verliezen)* Dan nog twee verplaatsingen: naar Knoeke en naar Oudenaerde (een derby!!) De redding voor Waregem is 'dus nog niet uitgesloten, al zal dit niet gemakkelijk gaan. We mogen ons toch Zondag aan een doordrij vend, allesgcvend optreden der rood-groenen verwachten. Dat de Eendraehters goed de opgen openhou den en den wedstrijd doorspelen met den vurig en wil van te winnen. Moesten we verliezen, aan geraken wij zelf ini het afdalingsgevaar. Niet uit het oog verliezen, (lat we nog vier harde mat chen te leveren hebben thuis tegen Demler- moiide en drie verplaatsingen Union Doornik, Siade Kortrijk en V.G" Oostende. Zondag moeten we winnen We moeten ons geen illusies maken na de match tegen Waregem, zullen we niet veel meer opstrijken, liet zal ih alle geval bijzonder moei lijk gaan om bij ons puntenaantal de noodige puntjes te voegen die ons allen moeten de lang gewensehte zekerheid bezorgen. Eendraehters, laat u Zondag niet beetnemen. Speelt vlug en vurig. Anders geraakt ge weer op sukkel. En gij, Aalslersche voetballiefhebbers, die er aan houdt dal er in uwe stad spel uit hoogere afdeeling te zien is, gaul in massa de wit zwar ten aanmoedigen en opzweepen. Dan vooral als ze onder een inzinking of te genslag lijden, dan vooral moeten uwe begeeste rende aanmoedigingen luid weerklinken. Bijtijds naar 't plein, Geen zwijgende rols Men neme zijn tickei op voorhand, ten lokale statieplein. Een groote dei hg. Wie wordt kampioen EENDE ACHT of VOLHARDEN Zondagmorgen zal op Eendraeht's plein veel volk samenstroomen. Voor het Gewestelijk Kampioenschap der 4e Speciaal staan beide kopploegen tegenover elkaarEendracht heeft een puntje voor op Volharden. Doch, moest Volharden Zondag winnen, dan zullen ze, met den slag, de hand leggen op den kampioenstitel. Wint Eendracht, dan is de mooie oppervogel voor de wit zwarten. Ge ziet van hier dat er zal gestreden worden 1 Mochten de 22 spelers zich gedurende gansch den wedstrijd sporiiet en fair gedragen.. Supporters wakkert uwe lievelingen aan, doch eerbiedigt de tegenstrevers. Deze belangrijke match zou moeten gespeeld worden te 9.30 ure, doch er is aangevraagd om te 10 uur te beginnen. In ons nummer van morgen geven wc het juiste uur. Sportmannen, houdt u Zondagvoormiddag vrij De scholieren moeten een finaalmaleh gaan spelen op Gauloise. Weert u, jongens. Wit en Zwart. BIJ VOLHARDEN Naklank van WilskrachtVolharden Om Wilskracht in eigen vesting met 5—0 er onder te houden, moet ge nog uit de voeten kunnen Die prestatie heb ben onze jongens van Aalst verwezentlijkt en dat noemen wij prachtig, want zij hebben voor den bekomen uitslag gestre den van "t begin tot het einde zonder versagen.... en dan ook schitterend ge zegevierd. Goed zoo, mannen, immer vooruit, immer beter Wat hebben wij spannende momenten beleefd Van bij den aanvang reeds kreeg Wilskracht het erg te verduren en hadden zij gelukkig moeder fortuna met zich. Wel staken ze ook al eens over, maar niet verder dan tot ons back- lijn. De drie goals door De Block in den eersten time verwezenlijkt, waren echte pareltjes van fijn spel. De Sint-Niklaze- naars waren er van gepakt, maar heel sportief erkenden zij de meerderheid van Volharden en als echte kameraden deden zij al te zamen een praatje gedurende de rust rond het ronkende kachelken. Wat ging er dan om in 't hart van ons jongens Wij zullen er in den tweeden time nog een schupken bijdoen dachten zij. En zoo gebeurde het ook. Wel had Volharden zwaar labeur te verrichten, om de Wils- krachters, die nu 't voordeel van den wind hadden, klein te krijgen. Zij vielen gedurende een heel en tijd heftig aan, maar onze halflijn, met De Buck als uitblinker gaf niet af, speel de zelfs af en toe wat te veel in verdedi ging en vergat zoo de voorlijn te voeden, waar onze mannen op den loer lagen, om bij de eerste de beste gelegenheid storm te loopen. Of dachten ons mannen er misschien meer aan den bros tc behouden dan de score te verhoogen Dat belette niefe dab nu ook Martens zijn geschut opstelde. Nr 4 kwam dus van zijn voet van lê meter ver, op pas van De Buck, loste hij een vau zijn schoten, ge weët wel, beste lezer, een van die schichten in den rechter hoek waar de keeper machteloos voor staat. Ook onze keeper kreeg meermaals ge legenheid zijn kuriste te laten bewonde- en en redt verscheidene malen op schit terende wijze. Ook Wuytens en Strubbe staan flink hun man. Bosman kan zich maar niet van zijui nutteloos dribblen ont maken. En wat ook wel verwondering baarde t is dat de aanhoudende regen niet bij machte wras de geestdrift der spelers maar in iets af té koelen. Ook de vijfde goal nam Martens voor zijn rekening en nog eens met een kanon bal die 't net deed schudden en beven. Deze schoone match kreeg dan nog op den koop toe een indrukwekkend einde. Smetje hield er een schuiver uit zooals enkel echte klasspelers het kunnen en bovendien dan nog een penaltij op den Iaatsten minuut toegekend. Smetje had het balleken te stekken cn zegde Hier komt vandaag niets binnen En dat was 't einde Proficiat mannen. Volhardcr Be T)crhg der licscrvcn Eendracht Volharden Zondag om 9 lj2 ure. Jonge spelers van Volharden haalt Zondag uw schoonste spel uit en weest zeer sportief, doe geen aanvallen op den keeper, laat u niét medeslepen door slechte raadgevingen van 't publiek, laat u ook niet opwinden wat er ook gebcure. Supporters van Volharden, vergeet niet uwe vrienden door uwe aanwezig heid aan te moedigen. Standaard DenderleeuwVolharden Zondag om 3 ure. Vele sportmannen van Aalst zullen er aan houden te gaan bestatigen wat Den derleeuw, die Aalst Sport met zware cij fers overwon, tégen Volharden zal ver mogen. Oppassen, spelers, niet te driftig zijn, maar een schoone sportieve match gespeeld. Aan volk zal het daar zeker niet ontbreken. Volharden vertrekt met den trein om 2.20 ure. Terrein V.V. Volharden. Technica St. Barharagesticht. 't Is dus Maandag om 2 ure dat de schok Technica—St.Barharagesticht door gaat op het terrein van V.V. Volaard en. St-Barbaragesticht is vast besloten zijn faam hoog te houden en hier ook eene overwinning te boeken. AVat zal de jonge ploeg van Technica voor de eerste maal presteeren Dat is de vraag die reeds menig stu dent bezig houdt. Technica is overtuigd dat zijn eerste match een overwinning moet zijn en zal zich dus, aangemoedigd door zijne talrij ke supporters, geestdriftig in den strijd werpen. Studenten en sportliefhebbers, uw sa menkomst zij Maandag op V.AU Afhar den. TECHNICA. Er sou dien Zondag namiddag niets komen van kaarten, daar er van den vierden, zooals 0)120 vrouwen ons betitelen, een lid uit de stad was. Ik lag dus half in slaap in den zetel, toen mifm schoonbroeder Adolf binnenstapte. Adolf wordt door mij Hitler genoemd, uit oor zaak van zijn ceremoniegez icht en zijn limo- nadedrinken. Wij verschillen veel van elkaar. Hij drinkt niets dan water of limonade, en ik kan mijn schoone frankskens niet aan dit goedje uitgeven. Water met suiker heb ik thuis voor niets. Hoe meer hij drinkt, koe meer hij zwijgt, en hoe meer ik drink, hoe meer ik p raat, De vrouw zegt dan, hij komt van Babbclaer Dus, Adolf stapte binnen, wij moesten niet vragen waar hij naartoe ging, men speelde immers op het plein van Volharden. Hij vroeg mij maar eens mede te gaan, en de vrouw zegde wel ja, ga maar eens. mêe, maar op tijd thuis hé, we gaan naar de ci nema. Ik moet bekennen dat ik weinig voor het voetbalsport voeldeik kende er niets ran, maar ging dan toch maar mêe, kwestie van tijdverdrijf. Het spel was juist begonnn als we daar toekwamen en Adolf begon mij alles geduldig uit te leggen. Na dat ik tienmaal gevraagd had, waarom fluit de man nu, of waarom blaast die kerel nu op hel fluitje, en nadat hij mij al die aardige namen als keeper, backs, centerfor, inside, ofside, corner, penaltij, enz. vijlmaal uitgelegd had. begon ik er wat van te begrijpen, want Adolf zegt dat ik goed van in- en aannemen ben, ik beyoifr* dus wat mee te leven en hoorde mij zelf na een twintigtal minuten tegen een speler zeggen Vooruit jon gen, ge staat op zij. Het ventje bezag mij eens en lachte, en keek toen naar een ander speler die achicr hem stond. Adolf begon mij toen voor dezooveelste maal uil te leggen wat ofside beteekende, ik deed hem opmerken dal dit toch niet de zelfde spe ler van daareven was, maar hij bracht mij aan het verstand dal de gezichten niet in aanmerking komen, maar wel de kleuren. Nu had ik het weg. Ik begon dan ook alras wat warm te wor den, wiegde van links naar rechts met de spe lers mee, riep en tierde zooals de anderen, boorde met mijn oogen den bal in de goal. stond met mijn zakdoek in de hand en dierf mijn neus niet snuiten voor den bal uit het spel was. Poos. Half-time noemen ze dat. Na de poos voelde ik mij voor goed ingebur gerd en riep de honderd uit hahoe of bravo. 77c kreeg ruzie met ue vent die mijn gedacht niet deelde. Ik kon geen oogenblik stilstaan en schelde op spelers en scheidsrechter, al naar gelang hnn spel of beslissing, wierp door een bruuske beweging mijn bolhoed in de modder, maar liet hem toch liggen tot het gevaar ge weken was. Het was dan ook geen wonder, dat onze ploeg zegevierde, want als echte sup porter meende ik mi]n aandeel daarin ie vinden door mijn roepenen huilen. Na de match gingen ik en Adolf nog eens naar het lokaal bij Pol Mens, en daar er nog twee staminees te voren waren, waar onze vlag uitstak, gingen u-ij hier ook binnen. Het wierd stilaan hoogtij vau den export en kreeg het hooge woord, ik wist de daden van ieder speler op te sommen, wist op hoeveelste minuut de kassen gemaakt zijn. door wie en vanwaar de bal gegeven was, en vertelde, zonder tegen spraak te dulden, hoe ze hadden moeten spe len, en was ook niet verwonderd als iemand mij vroeg welke club ik entraineerde. Zooals met moeder de vrouw afgesproken, kwam ik juist om 9 ure voor de cinema van 8 uur thuis, maar dit hinderde niet. Ik begon aan ons Marie het voetballen en den match uit te leggen en wilde dit aan schouwelijk doen met dc koffiepotjes: maar dit mocht niet en deed het dan met suikerklontjes.' Kijk Marie, hier in het midden ligt de bal, daar staat de centerfor, hier de insides links en rechts, en daar de extrémen. Spelen ze dat in het latijn vroeg de vrouw, Maar nee, zeg ik, dit zijn Engelsche namen. Luister nu Gaston geeft den bal aan Mar iens, deze aan den halfrechts, hier zie, kijk,, nu goed volgen, de half rechts komt met den bal naar voor en geeft hem aan den extréme rechts, deze centert, Gaston zet er het kopje onder en 't is kas! En is dat alles, zegt Marie. Ik stond zelf verwondert hoe eenvoudig liet wast en wilde dit in de geburen nog eens gaan uitleggen, maar Marie hield mij in den zetel en trok mijn schoenen uit cn Bibi moest naar Dodo. Gansck den uuclit heb ik gevoetbald, oh ja ge-supportert. 's Anderdaags heb ik me zelf als divaas uitgescholden maar toch heb ik gansch de week van't voetballen gesproken en weel; pp voorhand dat ik de volgende maal een half utir te vroeg op het plein zal staan om egn goede plaats fe vinden. Voetbalkoor Is. zegt Adolf, maar ik kan er niets aan doen, het kaarten zal wel achter.'- wege blijven als er gevoetbald wordt. Maar, hola BoerkenOp tijd naar hups, anders ligt het ministerie omver. T1STE KWAAK. Kaatsen Vredeplein (Kal) Aalst Zondag 18 Maart, om 2 nré, groote wedstrijd met «ten bal tusschen de partijen Aalst (De Kat) (Van Poelvoorde-Janssens-A'an den Hauwe) iïofslade (Vau der Heydcn-Lemmens-Mcrokx.) Op Zondagen 1—8—15- 22 April op De Kat) Groote wedstrijd met den bal, 1000 lr. prijzen met bekers. Beslissing 6 Mei. Aan deze wedstrijd mogen 16 partijf b deel nemen. Inleg per partij 25 IV. Inschrijven lokaal Café Central Arbeidstr. 1, lol 25 Maart. HOUTMARKT Zondag 1 April (Pasohen) groote prijskamp tusschen 4 ploegen van juniors Prijzen 5 handschoenen naar keus Inleg 3 frank per man j De vier eerst ingeschreven, pioegen liebheu, alleen recht mede te spelen. N. 13. De kampstrijd gaat door lusschga jongens die op 1 Januari 1934 geen 18 jaar wa-, ren. Hun ecnzelvigheidskaart zal gevraagd worden. NAAR ZWITSERLAND VOOR 500 BEL GISCHE FRANKS. 'T IS VOOR NIET VRAAGT ONMIDDELLIJK HET PRO-* GRAMMA OP ONS BUREEL. GEVRAAGD een bekwame ondersnij der; te bevragen Ledcbaan 19, T/S. 422 TE KOOP. Schoone nieuwe automat ntatieke piano. Kerkliofbaan, 47, T/S- GEVRAAGD: ter beL<ii...i!w«"" Kiinpe, Houtmarkt Aalst, een leeri 424 WIELRIJDER! De 6 dagen te Parijs Buysse links op de foto) :l' gerang schikte met De Neef gekiekt tijdens de kalme ochtenduren

De Volksstem | 1934 | | pagina 3