'iajëlS. SPROETEN. SPRUTOL een schoon perces! Bouwgrond Katholieke Strijdersbond Het Blauwe Licht In ons Belfort Plechtige Communie HET 8LIUWE LICHT Bslieer der Douanen Accijnzen Maris DE VIS een Hofstede met Zaailanden Is de STRAFSTE Gebruikt er minder Is een spreuk; zeer wel bekend. Daardoor doelt men hier lijk ginder. Op 't beroemdste merk ven Gent. Vrouwen, neemt die spreuk tot leua 2F\ O. JACOBS een' ge keuze Keep 'k vOor mij en voor mijn ven'. Diskontotaks bij de Nationale Bank Bdussel, 25 April. P(e Nationale Bank van Belgie deelt mede dat zij van morgen af haar di'sköntiotaks en taks op leeningen zal verlagen met V* p. h. De oproep van M. Doumergue Parijs-, 15 April. Gisteren ontving M. poumerjgiie, minister-president tal rijke afvaardigingen van oud-strijders- honden, die hem kwamen mededeelen dat hun leden a,an achterstallige pen sioenen en zelfs aan invaliditeiUpen- swenen verzaakten. Waarheen verhuist Trotsky Bonden, 25 April. Men verneemt dat Trotsky eene aanvraag zou hebben ingediend bij de Engelsehe regeering om voorloopig zijn verblijf mogen le vestigen in een der An.glo-N;ormandi- Sclie eilaiuden De keus is niet te slecht De reis van minister Rarthou Krakau, 25 April. M. Barthou, mi nister van Buitenlandsrhe Zaken van Frankrijk heeft zijne reis in Polen voortgezet. In gezelschap van minister Beeh, minister van Polen is' hij le Kra kau aangekomen. M. Bprthou reist de zen avond naar Praag. GROEP REIS NAAR OBERAMMERGAU (Passiespelen)} Duitschland. Oostenrijk (Tyrol)j Zwitserland en Frankrijk September 1934 s Zaterdag einde APRIL S39 storting. Elke inschrijver van de stad zal zijne kaarr, gereed houden. De personen hui len do stad storten op postchekrekening n. 138559. Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» Heden Woensdag avond om 8,30 u. algemeene herhaling voor de il Marchen in het gewoon vlokaal, Korte Zoutstraat 40, ter stede. Ilct Bestuur Mannen, houdt u klaar Binnen kort algemecnc vergadering DE JEFKENS komen Donderdag avond bijeen. Op de dagorde a) Uiteenzetting over het plan Be Man. b) Prijslotlng. 3) Veel vermaak en plezier. Als de Jefkens wakker schieten; dan moet het spannen Kath. Strijdersbond Wijkkring u ltecht Door Donderdag 26 April, te 7,30 u. alge- me ene vergadering bij Mr Era ielVinck, Binnenstraat. Spreker h. Alfons Vinck. Oosl Vlaanderens Bedevaart naar 0. L. Vrouw van Lourdes. Donderdag 26 April te 7 ure, wordt in St Martinuskcrk een plechtige H. Mis op gedragen als voorbereiding tot de Dioce sane Lente-Bedevaart van het Bisdom Gent haar O." L. Vrouw van Lourdes (Frankrijk). Al do bedevaarders van dit jaar, als ook deze der vorige jaren, en degenen die O. L. Vrouw beminnen, worden drin gend uitgenoodigd op deze plechtigheid tegenwoordig te zijn. Gansch het koor dei- kerk wordt hun voorbehouden. Kunnen velen niet medehelpen tot versiering van het beeld met bloemen te bezorgen (in de kerk zelve). Het. is ook een zeer loffelijke gewoonte dat al de bedevaarders dien dag ter II. Tafel naderen. O. L. Vr. van Lourdes. bid voor ons. Een talrijk en uitgelezen publiek heeft gisteren avond de boeiende legende van Junta gevolgd. Het schuwe bergmeisje door de inwo ners van Santa Maria, aanzien als een heks die de oorzaak is dat al degenen die trachten den berg te beklimmen, waar bij maanschijn het blauwlicht glin stert, verongelukken. -Weer is een dorpsjongen het slachtoffer geweest van het gebergte; Junta wordt door de woe dende menigte achtervolgd, zelfs door Tonio, de zoon van den herbergier, die haar lief heeft. Maar eensklaps komt Vizo de joDge sehilder te voorsehijn er gelukt er in de menigte tegen te houden alhoewel hij Junta maar gezien heeft in haar vlucht wil hij ze terug zien. Hij dwaalt door het gebergte en komt bij de hut van Guzzi de kleine herder waar Junta zich verscholen heeft. Hij verblijft daar in die prachtige land schappen en voelt zich stilaan aange trokken door de bevalligheid van Junta. Doch Tonio denkt ook op haar en al wat zijn vader en toekomstige wil doen om hem die gedachten uit het hoofd te jagen baat niet. Hij blijft turen naar den berg waar soms het blauwe licht schijnt. Op een avond helder door de maan beschenen, is gansch het dorp weer in rep en roer. Gaat er weer een ongeluk gebeuren Jonge en ouden schijnen ge- faccineerd door den bergtop, Iedereen is beangstigd. Tonio ontsnapt zijn toe komstige en rukt naar de Monte Cristal- lo op, In de hut is Vigo ontwaakt. Kort daarop sluipt Junta uit de hut en vertrekt naar den bergtop. Vigo ach tervolgt haar en daar begint die boeiende bergbeklimming der drie hoofdpersona ges. Iets prachtigs. Junta bereikt de grot. Vigo die haar van dichtbij volgde heeft de kloof gezien die door de rots naar de grot leidt. Tonio is te ver. ep doet de bestijging voort langs den slechten kant. Helaas een stuk rots. maakt zich los een nieuwe rou^v valt over het dprp. Junta is verschrikt als zij ziet dat Vigo de grot heeft ontdek). Vigo gaat terug naar het dorp en ver telt hoe hij in de grot geraakt is en wel ke fortuin daar bestaat. De boeren beginnen de bestijging mét koorden en ladders en plunderen al liet rotskristaal van de grot weg. Het dorp is rijk wordt gefeest. Junta die van niets weet vindt een stuk kristaal op haar weg Angstig loopt zij naar haar grot. Wat een ongeluk Terneergedrukt keert zij naar dé hut van Guzzi maar haar hand laat de rots ontglippene'n Vigo vindt, haar dood met een stuk kristaal in haar han- handen. Als opname een pracht de zichten buitengewoon mooi echt cinema met weinig gesprek en veel aktie. Gelijk in vele Duitsche films ware een woordje uitleg meer best van pas gekomen. Een mooie kunstavond. Jaarlijkscha Gtduriga Aanbidding in do Kapel der Broeders van Sint Joannes De Dêo, De Ridderstraat, 39. Aalst, op-Vrijdag 27 April. Te 6 ure, li. Mis en uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Te 9 ure, Plechtige Mis. To 5 ure, Plechtig Lof, Sermoen door een Eerw. Pater Capucien en Te Deum. Zegening met het Allerheiligste Sacra ment, Grootsche Missietentoonstelling voor onze Aalsterschs Zendelmgin ongeveer 1000 stuks in de ruime mal der Parochiale Werken Zonnestraalop Zondag 29 en Maandag 30 Aprilvoor iedereen vrij toegankelijk van 10 tot 13 en van 15 tot 22 u. Tevens allerlei aantrekkelijkheden. Voor de kinderen r vischvangst, lustig wiel, paardenmolcn, verrassingen, ijs- room, chocolade enz. Voor de grooten van 17 tot 22 ui.: zang, declamatie, muziek met mede hulp der 3 jeugdorganisaties en onze ieveraarsters. Allen er heen 't Zal er leerrijk en leutig zijn N.B. De missieavond reeds aauge- koudigd voor 30 April, is moeten ver schoven worden op Maandag 14 Mei, om 17 1/2 u. in de zaal van Groen Kruis Het Bestuur 't Verbond K. B, M. V. en V.K.B.J. KUNSTRUBRIEK In de benedenzaal van het Belfort ex poseeren thans een groep artisten uit het Brusseleche met een keus uit hun werk. Het ziin echte artisfeiT, hun manieren, hun gang, de vloeren jas en wat nog meer verraden het al dadelijk. Alleen het klassieke huig haar blijft achterwege waarom ook nog die extravagante haarbos, als de da mes 'nu zelf bobed hair dragen Deze vrien den zijn nochtans allen sympathieke menschen, in 't geheel niet verwaand, al zijn ze ons van de hoofdstad overgewaaid integendeel hechten ze groot belang in de opinie van het Aalslerscbe kunstminnend publiek. Wij kunnen hun maar een ding verwijlen, niet dat bun vriendenkring te groot is, we wenschen er hun nog bij, maar dat zij het aantai tentoongestelde werken niet hebben durven te beperken. Ze bieden- ons hier inderdaad een honderdtal oeuvres aan. Het is ons dan ook niet mogelijk onze lezers een volledigen övèrschotiw van deze tentoonstelling te geven, alleen eenige indruk ken. Hare Antoine biedt ons drie portretten aan en een termen rog. Dit werk getuigt van een buitengewone kracht, en men is er ver van té vermoeden, dat achter (lezen naam een vrouw schuilt, want vele artisten onder het sterk ge slacht zouden niet aarzelen hun naam onder de ze werken te teekenèn. Madeleine Barbedor is een zonniger tem perament, verkeert liever in het zonnige Zuiden, Haar werk is vrij los geborsteld en met breeden zwier, maar het is toch al zoo dikwijls gezien, wij 'zijn die straatjes, die klotsende zeetjes van daarginder beugfezion. In haar twee uaaktfigu-r ren en haar bootjes op het strand in De Panne toont ze zich een ware artiste die zich niet lan ger moet vermeien in het schilderen van lulili- leitjes. Denise Bceli heeft zin voor humor, en haar karikalnurtjes in gekleurd uitgeknipt papier zijn pareltjes van vrouwelijke knust. Zij slaagt ook in het portret, Bij Cecile Mersch bewonderen wij haar zo- mersche morines. In haar twee Sousbois onder ging zij zeker al te veël deii invloed van haar meester Baslien. Maar haar Marius die ten onrechte in het katalogus aangeschreven staat als Zeelieden is ,de type van een joviale ke rel, eenvoudig weergegeven, maar sterk gezien. De twee gezusters Antoinette en France Van de Vin, boeien onder deze dames misschien meest, omdat zij in haar kunst toch niet ophou den echt vrouwelijk te zijn. En ze schijnen niet te rusten, want samen laten zij ons niet minder dau 26 werken zien. Maar wij bewonderen ze veruit hoogst in haar bloemen. De heer Lismonde, die de leider van de groep blijkt te zijn, geeft ons buiten een enkel doek, teekeningen die getuigen van losheid van zwier en van een vasten handtrek zonder twijfel of aarzeling. De Ni-nette van den h. L. Broeckaert schijnt ons te veel van hoven bekeken, en Iaat daardoor den indruk van disproportie vooral bij dat kin derkopje, en loch is dit zeer flink werk. Zijn «mosselen» zijn zwakker, hoewel de kleurinlo- nalie hier buitengewoon geslaagd is, Bijzonder sterk is zijn nummer.3 Ardennen, om de lokale kleur en de kracht van uitvoering. Een sterke persoonlijkheid blijkt Robert Xhardes te zijn. Hij zal zich nochtans moeten hoeden voor eentoonigheid. Het immer dominee- ren van de altijd zelfde hoofdkleuren, wit, blauw en groen zou den bewonderaar van zijn werk op den duur toch, onuitstaanbaar worden en misschien zelfs vervelen. Hij kan, hij is lenig, en er zit beweging in zijn stijl. En lest, misschien best, komt Jean Van den Bossche. Deze is naar alle waarschijnlijkheid, de jongste van de groep, de dames niet meegere kend. In dezen jongen kerel zit de stof voor een toekomstig groot artist. Zoon van een vader, die zelf kunstenaar-mel-het-peiiseel was. zit hem het schilderen in been en bloed. Daarbij is hij even knap teekenaar en etser, niet in weeke, teere lijntjes, maar met forsche trekken. Zijn krachti ge natuur blijkt ook duidelijk uit zijn doeken, liet rijke Brabantsche landschap uit de streek vaii Linkebeek bezielt hem en geeft hem de kracht om de weelde'van dien rijken grond te dragen en in zijn werk uit te buiten. Ik wed dat wij van dezen jongen kerel nog meer zullen hooien. ALBERT BAEYENS. De tentoonstelling blijft'opèn tot 6 Mei. 'p AAN ONZE GEACHtAmEDEWEBKERS KUNSTCRITICIInliet vervolg zullen wij nog slechts ÈÈN VERSLAG laten verschij nen van elke tentoonstelling wij moeten met spijt die maatregelen toepassen gezien wij soms 3 4 verslagen krijgen over een en de- elfde tentoonstelling, - Binnen eenige dagen zullen wij dus het tweede verslag laten verschijnen. V.T.P, - Afdeeling Aalst Per Autocar naar de Hollandsehe Bloem- r- bollenvelden en Amsterdam op Zaterdag 28 en Zondag 29 April Vertrek op Zaterdag, 28 April te 13 u. aan liet Belfort, over Antwerpen naar Breda, Moerdijk, Rotterdam, Delft en Den Haag. Bezoek aan de badplaats Scheveningen, Zondag 29 April door bet Haagscbe Bosch en de Tulpenvelden in volle pracht naar Lisse, Hillegom, Haarlem en Am sterdam (bezoek en middagmaal), Jangs het Muiderslot en het Ysclmeer (vroeger Zuiderzee) door Bussem cn Hilversum met prachtige moderne gebouwen, het Gooi, naar Utrecht (dom, posthotel) over Gorkum en de nieuwe indrukwekkende brug van het Keizersveer naar Breda, Antwerpen cn Aalst. Prijs slechts 175 frank (auto, tollen, veren, avondmaal eu ontbijt te Den Haag, middagmaal te Amsterdam. Wacht niet van in te schrijven; want er is veel belangstelling.voor dezen prach- tigen autotocht Prachtige keus van Kerkboeken in alle banden en kleuren, Paternosters, Beeldekens, Wij watervaten, Caders, enz. enz. Bccldclens in 't goudde 25, 1c beginnen van 19,00 frbij J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Ke^^stbaat, 21, Aalst ZONDAG aanst. 29 APRIL Jaarlijksche Bedevaart met Offerande door de inwoners van Mijlbeek naar de Grot. Om 5 u. Offerande waarna Sermoen door een E. P. Jezuiet. Daarna ver eering der H. Reliquiën. Alles tot meërderé eer glorie van Onze Heilige Moeder Maria. OP ALGEMEENE AANVRAAG Donderdag 26 April om Iu45 2) ROBINSON JUNIOR De filmvertooning zal eindigen voor 4 u. Kaarten te bekomen in Cinema Palace Verplichte pokinenting Sommige ouders hebben tot heden no; niet voldaan aan den oproep voor de pok inenting der kinderen geboren iu de ja ren 1919, 1925 en .1932. Zij worden nogmaals gewaarschuwd dat voor 1 Mei het getuigschrift, moet ingeleverd worden bureel 4 ten Stad huize. Na 1 Mei moet er op bevel van den Heer Goeverneurproc.es- verbaal worden opgemaakt tegen de na latige ouders. Het Gemeentebestuur. Naar de H. Bloedprocessie te Brugge op Maandag 7 Mei, met autocars der ZOMERCONCERTEN 30 April, Groó'te Markt, Fanfaren Hand in Hand 1 Mei, Groote Markt, Fanfaren Tot Heil des Volks 9 Mei, Groote Markt, Fanfaren Kunst en Vermaak 17 Mei, Vredeplein, Fanfaren Hand in Hand» 24 Mei, Groote Markt, Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend 31 Mei, Groote Markt, Fanfaren De Vrije Brandweer 7 Juni, Groote Markt Fanfaren M Tot Heil des Volks 14 Juni, 0. L. Vrouwpl. Fanfaren Kunsten Vermaak 21 Juni, Groote Markt, Koninklijke Iiarm. „Les Vrais Amis Constants». BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboorten van 18 tot 24 April Mannelijk 11 u, Vrouwelijk 10 Huwelijken van 19 tot 25 April Philemon Van Audenhove, magazijnier, Herts- hage, met Emma Van de Meérssche, kalocubew, Doolhofstraat. Jacobus Verveckén, reiziger, Turnhout, met Clementina De Beul, z-. b. Verwerijstraat. Jozef Du Cuju, bediende, Dirk Martensslraat, met Josephina De Bruyn, z. b. Groenstraat. Judocus Uytlersprot, bediende, Gasthuisstraat, met Leonia De Kegel, stikster, Geeraerdsb. Str Franciscus Heudrickx, schildersgasl, Dender belle, met Delphina Ruyssinck, texlielarbeidster, Kleislraat. Leopold De Cock, schoenmaker, Eilandslrant, met Maria Van Belle, texlielarbeidster, Volks- verheffingstraat. Einiel Kiekens, mekanieker, Hammestraal. met Alice Guns, fabriekwerkster, Oud Deuder- inondsche steenweg. Kamiel De Boeck, schoenmaker, Lindenstraat met Maria Van de Velde, textielarbeidster. Bais- odepontweg, Jozef Denis, plekker, Huyssinghem met Maria De Wolf, breister, Diepeslraat. Overlijdens van 18 tot 24 April Maria Breckpot, meesteres, 38 jaren, De Ridderstraat. Maria Van Nuffel, echfgeuoole Daniel Gyssens zonder beroep, 68 jaren, Jasmijnstraat. Petrus Ledegen, echlgenoote Pelagia Meert, landbouwer, 69 jaren, Moorselbaan. Scholastica Grootaert, kloosterlinge, 87 jaren, Begijnhof. Amelia De Brandt, weduwe Franciscus De Vuyst, zonder beroep, 63 jaren, Desire De Wolf- straat. Edmond Scheerlinckx, eere-referendaris, 72 jaren, Veldstraat. Judoca Geeroms, echtgenoole Franciscus Boin- beke, zonder beroep, 73 jaren, St Jobstraat, Prosper Buys, weduwenaar Cecilia Craviliion en Maria De Nil, zónder beroep, 76 jaren. Zonneslraat. Leopoldina Moyersoon, wed. Jozef Merlens, zb. 65 jaren, Mculeschetteslraat. Polydorus Panné, echtgenóote Joanna Vincent, zb. 85 jaren, Pieter Coeckestraat.' Gustaat De Neef, echtgenoot Rosalia Ophul vens, zonder beroep, 65 jaren, Moorselbaan. Maria Van den Eedkhondt, eehtgenoote Mar- tinus Van den Abeele, zonder beroep, 62 jaren, Vooruitzichtstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. VOETBAL BIJ EENDRACHT HAAR GENT De supporters van Eendracht die ver" langen mee te rijzen naar Gent, Zondag aanst. moeten zich onverwijld laten in schrijven ten lokale Eendracht, Statie-* plein. Prijs voor den autocar 7 fr. Onze Juniors gaan op Racing Gent hunnen laatsten linaalmatch betwisten. We gaan om den kampioenstitel. Vertrek om lui5. Wit en Zwart. <V%/V Ministerie van Financiën De Ontvanger der douanen, accijnzen cn stapelhuisrechten te Aalst, aal op Zaterdag 28 April 1934, om 9 ure, in het stapelhuis te Aalst, over gaan tot de openbare verkooping van verlaten en aangeslagen goederen, be staande uit Ledige inpakkassen, ijzeren rolletjes voor meubels, glaswerk, tabak in blade ren, gebruikte ledige zakken, kousen uit breiwerk van katoen en katoen vermengd met kunstzijde, kousen uit breiwerk van wol, pantoffels, een rijwiel, hamers in ijzer, ijzerwerk, enz. Verder 62 flesschen cn 1 kruik genevcr alsook 3 flesschen cognac, 1 verlakte en 2 glazen trechters, 2 emmers, 1 ketel, 8 ledige zakken, 4 kuipen en 1 vat in hout, 1 warmtemeter. 1 alcoholmeter, 1 zak met ongeveer 10 kilo suiker, 7 kruiken en 6 flesschen, inhoudende 55 liters alco hol, aij 40 lit. 6 aan 50c T 15, 1 volledig, onbruikbaar gemaakt stooktoesteL De verkooping geschiedt met gereed geld en zonder kosten. De Ontvanger, 657 P. VAN QUEKELBERGE. VERWITTIGING Ik ondergeteekende, Secretaris der Verminkten en Gebrekkelijken verklaar bij deze het eerste dat ik nog hoor aan gaande mijii naam als zoude ik oneerlijk daden plegen tegenover deze massa on gelukkige menschen, ik hem of haar on verbiddelijk en gerechtelijk zal doen vervolgen. Bemacle DE WOLF, Secretaris der Vermikten, Aalst en 656 Omliggende V Garage De Sacdeleer, Telefoon 028 Handelslraat 0, 660 komen vroeg in het voorjaar. Vwrziet U daarom tijdig van een pot I Verkrijgbaar in alle Apotheken.J GEVRAAGD sehoenvlechtsters met de hand. Zich wenden Valerius Da Saedeleerstraat, 99, Aalst 658 HUIS TE HUREN OF TE KOOP. Felix Da Hertstraat, 50, Aalst 659 te AALST Bij Licstatie en om uit onverdeeldheid te scheiden OPENBARE VERKOOPING VAN. gelegen te Gysegem Molenhoek aan den steenweg op Dendermonde Dc Notaris DE AIS te Aalst zal ton overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst en ten verzoeke van wien het behoort openbaar verkoopenr Gemeente Gysegem. Koop 1 Een schoone hofstede ge legen te Gysegem Molenhoek, groot 38 ar. 80 ca. begrijpende op gelijk vloers keuken, 2 slaapkamers, scho telhuis, waschhuis, remisie, koestaL paardenstal en boomgaard. Verders zoldering. Voorzien van pomp- on regenwater, en verlicht met elcelriek. Bewoond door de erven Van de Perro Ingesteld 38.100 fr. Koop 2- Een perceel beste zaailand le Gysegem Molenwijk, groot 6 are»* 70 ca. Ingesteld 3700 fr. Koop 3 Land le Gysegem Molen wijk, groot 43 aren 10 ca. Ingesteld helft ten westen 13.000 fr. Ingesteld 2e deel 13.000 fr. Koop 4 Land te Gysegem op Dam- kouter groot 17 aren 80 ca. Ingesteld 7,300 fr. Koop 5 Land te Gysegem, Boven ste Kruiskouter aan de Lange Hoog straat. groot 9 aren 80 ca. Ingesteld helft west: 3.500 fc. Ingesteld helft oost 3,100 fr. Koop 6 Land t,e Gysegem bene denste Kruiskouter groot. 18 ar. 50 ca. Ingesteld wesldeel 4,100 fr. Ingesteld midden 4,100 fr. Ingesteld Oostdeel 5.500 fr. Koop 7 Een perceel bosch l? Gy segem ter plaats genaamd Paarden- meersch, groot 10 ar. 60 ca. Ingesteld 600 'fr. Gebruikt door de erven Van do Pcrt'ft Kortelings ingebruiktreding van al de loten. Voor verdeeling der loten zie dei plakbrieven. Laafsto Zildag DONDERDAG 26 APRIL 1934 om 3 ure namiddatr ter Zittingszaal van het Vredegerecht Kapellestraut. fe Aalst. 343- OPENBARE VERKOOPING VAN te Hofstade, Dendermondschenstaenw. De notaris DE VIS te Aalst, zal na mens wien het behoort openbaar ver- koopen Gemeente Hofstade Een schoon perceel bouwgrond ge legen te Aalst riendermondschen steen weg met erne breedte aan de straat van 7,50 M. groot ongeveer 7 aren. pulendo van de eene zijde aan den heer Samuel aan de andere zijde aan juffer Trcch. Kortelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag DONDERDAG 3 MEI 1934 óm 4 ure namiddag ter herberg van Mr Van Eetvelde-Poep, le Hofstade Den- dermondschen steenweg» .659

De Volksstem | 1934 | | pagina 3