a® Onschuldig BrouwerijDE OHEEST N, V. - AALST Smartelijk ongeluk in de goederen-statie te Leuven BERICHT AAN DE BEVOLKING EN AAN ONZE ACHTBARE KLIENTEEL "TRIPLE DE GH EEST Verkeersongeval te Eecks Verkeersonpglyk te Gueme Eerste Voorstelling van DE GELE TOCHT te Brussel. Dieven in Akkergem-kerk te Gent Een Auto rijdt op een boom nabij Diest Kindermoord te Watermaal-Boschvoorde OudheidskundiQi ontdekkingen 28 April. K. Vital, was eon der ecr- 3l.c christenen Le Milaan, omdat hij een persoon die omwille van zijn geloof naar de strafplaats' geleid word, aan moedigde, werd hij zelf aangehouden en gedood. Ford steeds aan de spits. Betref fende den verkoop van automobielen ;n Öe Vercenigde Stalen, werden voor Fe bruari j.l. de volgende cijfers gepubli ceerd: omstreeks 93.000 eenheden legen 69.464 één jaar geleden en "0.000 in Ja nuari van dit jaar. Deze cijfers omvatten 44 stalen van 'de Unie. Ze vertegenwoordigen een toe name van 34% vergeleken met die van Februari 1933 en van ongeveer 55met die van Januari 1934. z Ford is dus nog steeds aan de spits met 28.500 eenheden. Vergeleken met de verkoopsuilslagen van Ford in Fe bruari 1933, valt dus een vermeerdering Van 168% te boeken. Hulde aan Koning Albert. De leden Van de «Vereeniging van Kongoleez.cn in België verblijvend», onder'eere-voor- zitterschap van luitenant-generaal Baf- tia, zullen op 29 April een bezoek bren gen aan Marche-les-Dames. Pie negers zullen bloemen neerleggen 'op de plaats, waar Koning Albert I den dood gevonden heeft. Roode zandregen. Een regen van rood zand is gevallen op verscheidene plaatsen in de streek van Tunis. De loonen in de Mijnen. Hel natio naal komiteit Van de mijnwerkerscen trale heeft in zijn zitting van 26 April besloten op 13 Mei te Brussel een bui tengewoon kongres van mijnwerkers bijeen te roepen. Op dit kongres zal de toestand in verband met de voorgestel de loonsverlaging, onderzocht worden. De XVde Ijzerbedevaart. Op 19 Au gustus zal de XVde Ijzerbedevaart plaats hebben te Dixmuide. Van 't jaar verleent de Belgische Spoorwegmaat schappij, naast de gewone verlaging van 35 t.h. voor alleenreizcnde personen of gezelschappen van minder dan 25 per sonen, een verlaging van 50 ten hon derd, voor gezelschappen van 25 en meer .personen. De uit- en thuisreis moet. op cl enz elfden dag geschieden. Ook dit jaar zullen extra-trams en Vxl ra-treinen ingelegd worden. Minister Devèze te Tsrvueren. De •Minister van Landsverdediging verge zeld door zijn Kabinetsiioiofd, kolonel Stafbrevethouder iPtuvivier en door ka pitein dc Rossius, heeft Donderdagvoor- middag, te Tervueren een bezoek ge bracht aan het le Regiment Karabi- niers-Wielrijders. Eerst heeft hij eene oefening op het terrein bijgewoond en begaf zich vervolgens naar de kazerne van het Regiment. De Minister richtte T woord tot de onderofficieren en tot de officieren en wenschte hun geluk. in de soep vervangt heel voordeelig vleesch. beenderen en groenten 116de Vervolg Ik schreef u over den molenaar Greg. Hij verlangt eene huureeel van tien molen voor negen en negentig ja ren. Hij zal ze hebben, zegde de mar kies moede op eenen stoel neervallend. Juffrouw Lepage heeft here opge hitst hij stelt zijne eischen misschien nog hooger. Dat meisje - leeft zij nog vroeg de markies boos. Ja riep Philip, eene schrikkelij ke verwenscbing uitbrakende. Op eenen avond wierp ik haar van het terras en ilen volgenden morgend bevond zij zich weder in het kasteel, alsof cr niets gebeurd ware. Hoe zij aan den dood ontsnapte is mij onbegrijpelijk. Tk begin te gelooven dat zij een ver bond met de hel heeft gesloten. Maar zij mag niet in het leven blijven zegde de markies mei ruwe stem. Zij is dc rechtmatige eigenares mijner titels en goederen en kan er ie der uur bezit van nemen. Zij moet ster ven Nu wil ik haren dood Ja, maar nu is er iets andois tus- schen gekomen, zegde Philip koel.Haar vader is hier, hij houdt zich in de kapel verscholen Dood en duivel En wat het slimste is, hij wordt door politieagenten uil Parij3 vervolgd. Deze zijn thans in de kapel en wach- Men zal zich het overgroot succes herinneren bij de eerste voorstelling .van de film over de Citroen-expeditie door Midden-Azië, die plaats gehad heeft in het nationaal theater, van de 'Opera van Parijs, de 18 Maart 1.1. Deze gala-voorstelling, die doorging in bijzijn van de president der Fransche Republiek heeft eergisteren zijn weder gade gehad te Brussel, waar in cinema «TYser» de eerste vertooning van de film in België plaats had. Deze liefdadigheidszitting werd, dank zij M. André Citroën, de groole organi sator der transcontinentale expedities, gegeven ten voordeele der werken van H. M. koningin Elisabeth en van het Werk der «Invalides prévoyants». Z. Exc. M. Paul Claudel had zijn hoo- ge bescherming verleend en het mce- rendeel der ministers der diplomatie en van de Brusselsche hooge wereld was tegenwoordig". De hertog d'.Ursel, voorzitter van dern koninklijken Automobiel Club, onder wiens voorzitterschap deze feestzitting doorging, stelde in enkele'woorden de voordrachtgever h. André Goerger, al gemeen sekrelaris van de expeditie door Centraal Azië, voor die dan op zijne beurt in korte trekken dc verschillende etappen van dezen roemrijken tocht door het Aziatisch vasteland verhaalde. Dan werd de film in 3 deelen inge deeld afgerold. 1) Naar de «bronnen van het Westen. 2) Het Hymalayagebergte en Paniir. 3) Het hemelschë Rijk. De meest magnifieke scènes werden dikwijls op handgeklap' onthaald door de vergadering, die onder den indruk was van de verdwijning van den b. Georges Marie Haardt, leider der expe ditie. Deze feestzitting, die ten gevolge van den Nationalen rouw een bescheiden karakter droeg werd bijgewoond door, de gezant van Frankrijk en Mevr. Clau del en tal van hooge personaliteiten uit de politieke en de diplomatieke wereld. ONZE FRACHTIQE REIS NAAR ZWIT SERLAND KOST SLECHTS 500 BEL GISCHE FRANKEN, DAARIN IS BE GREPEN TREIN, BOOT, EETMALEN, HOTEL, TAXEN, ENZ. VRAAGT SPOEDIG INLICHTINGEN EN PROGRAMMA OP ONS BUREEL. Woensdag namiddag, gebeurde in de oederenstatie, te Leuven, een smarte lijk ongeluk. De 48-jarige werkman, Dominique Van Huyck, getrouwd en va der van familie, kreeg van een manceu- vreerende goederenwagen zulk een ge weldigen slag op het hoofd, dat hij zieltogend ten gronde stortte. Zijne, makkers snelden ter hulp en droegen hem in het verbandhuis der statie. Spoedig werd een geneesheer ontboden, doch le vergeefs, dé ongeluk kige bloedde uit mond, neus en ooien en werd waarschijnlijk den kop inge- lagen: de dood had haar werk vol bracht. Na de wettelijke bestatigingen werd het-stoffelijk overschot naar de woning Pleinstraat, overgebracht., nadat dc echtgenoote met de vereischte om zichtigheid van het verschrikkelijk on geluk was verwittigd geweest. ten tot hij te voorschijn komt. Groote God kermde de markies. Hij zal dezen nacht gevangen ge nomen worden, ging Philip voort. Al les wat gij doen kunt is uwe koelbloe digheid bewaren. Alvorens mevrouw Eugenie iets van zijne tegenwoordig heid alhier verneemt, zult gij haar trouwen. Ik raad u aan dezen avond nog naar haar te gaan. Morgen ver spreidt de telegraaf door geheel Frank rijk hel bericht der gevangenneming van Alexc Mixtome. De markies was onthutst. Verzeker u van Eugenie Mixlome drong Philip aan. Laat na het diner een rijtuig voorkomen en spoed u tot haar dat is de beste raad dien ik u geven kan. Ik zal er voor zorgen dat het meisje u niet lastig valle of afstand doe van het bezit van Charlemont met zijne titels en goederen, wel te ver staan als gij mij voor den dienst be taalt wat ik daarvoor verlang. De markies wischte zich het zweet [van het voorhoofd. Red mij van de dreigende kwaal der armoede en vertwijfeling, Philip 'riep hij kermend. Sta mij bij Alles komt op u aan. Slechts als gij het meis je uit den weg ruimt, kan ik weder vrij ademen. Welaan, zegde Philip somber, ik zal het uiterste beproeven. Nog dezen nacht zal zij sterven, - zij of ik EINDE VAN DE GESCHIEDENIS Toen mevrouw Eugenie, vergezeld van hare vriendin, mevrouw Bienjour, Wij hebben de eer Ued. ter kennis te brengen dat wij een nieuw bier vervaardig-d hebben met naam Het is zeer smakelijk en gezond bier van hooge gisting en het zal binnen kort tegen zeer voordeelige voorwaarden in de beste herbergen van Aalst en Omliggende verkocht worden. In dén nacht van Woensdag op Don derdag zijn dieven ingebroken dóór iddel van braak en beklimming, iii de kerk van St. Mar.tinus, Akkergenl, le Gent. De, dieven hebben, volgens het onder zoek uitgewezen heeft, eerst gepoogd een deur open te breken, langs den kant der Akkergemlaan, achter het Krijgs- gasthuis. Zij zijn er niet in geluk en zijn vervolgens langs een afloopbuis naar het dak geklauterd van een klein bijgebouw der kerk, hebben daar een venster stukgeslagen en zich door deze opening in de kerk laten glijden. Ver volgens hebben ze een deur langs bin nen de kerk, gopend, door het wegschui ven der grendëls. In de kerk werd een klein Tabernakel opengebroken, maar niets werd ont vreemd. Verders werden twee ijzeren offerblokken opengebnoken, waaruit, een som van 15 2t 20 frank werd gestolen. 'De dieven hebben ook gepoogd de ijzeren deur der Saeristij open le bre ken, maar zijn er. niet in gelukt. Het on derzoek heeft ook uitgewezen, dat de dieven ingebnoken zijn tussehen half- tien en middernacht. De politie dér 2e wijk zette het on derzoek in en'verwittigde het parket le Gent. In den loop van den dag kwam de photographisehe dienst bij het parket van Gent ter plaats, vo-or het photogra- phisch opnepien van, nagelaten sporen. In den nacht van Woensdag op Don derdag gebeurde bij Diest een erg ver keersongeval. Een auto gevoerd door M. Delannier van Schaffen en' waarin kapitein Le Grand en luitenant Harent van de luchtvaartafdeëling van Schaffén-bij- Diest, zaten reeds, ten gevolge van een nog niet bekende oorzaak, tegen een boom1. M. P,alannier werd op slag gedood: De twee militairen Werdén gewond naar het krijgshospitaal van Leopoldsburg overgebracht. De verwondingen door beiden opgeloopen zijn niet ernstig. Het parket van Leuven stapte ter plaatse af. Donderdag namiddag, rond 3 uur, had langs den grooten steenweg te Eecke, tus>schen het dorp en de wijk «Landuvt»: een erg verkeersongeval plaats. De foorreiziger Joannes Paepe, stond met zijn splinternieuwe wagen aan het hof van Raymond De Vos, waar hij hooi opkocht voor zijn paard. Juist toen hij met zijn wagen wilde voortrijden, werd de foorwagen aange reden door den autobus van Nederbra- kel, met zulk geweld, dat het voorste deel van den wagen geheel vernield werd en in den wagen zelf alles overhoop werd geworpen. Dje 17-jarigen zoion van Jan Paepe werd de bil gebroken. Dokter Dalmere, ontboden deed na verzorging het slacht offer naar eene kliniek overbrengen. Het paard, dat erg gekwetst was, werd ter plaats afgemaakt en verkocht. De gendarmerie van Nazareth heeft een onderzoek ingesteld. De politie van Boschvoorde heeft ter beschikking van het Parket gesteld, de genaamde 'Anna Gillen, echtgenoote Laenen, woonaehiig in de August Beer- naertstriaat, le Watermaal. Deze jonge vrouw, nauwelijks 21 jaar oud, heeft tijdens de afwezigheid van haar man, die naar zijn .werk was, baar pasgeboren kind verwurgd en doen ver dwijnen. i Het is de echtgenoot zelf die de: mis daad aan de politie heeft bekend .ge maakt. en gevolgd door hare kamerier, Johan na, en eenen bedjende voor Montfagon stilhield, stroomde uit elk venster ene zee van licht-, en de deuren waren ten teeken van welkom wijd geopend. In de voorzaal tredend zag zij naar Roza rond, en haar niet bemerkende vroeg zij, of j'uflTouw Lepage gekomen was. Men antwoordde haar dat de jonge dame zich naar hare kamer begeven had. Meld haar mijne aankomst, zegde mevrouw Eugenie en zeg haar, dat ik haar hier verwacht. Zij ging naar hare kleedkamer. Hare koffers waren reeds voor haar aangeko men en Johanna was bezig eenen daar van uit te pakken, en legde een kleed voor hare meesteres gereed. Mevrouw Eugenie was ongeduldig Roza te zien en trad in hare kamer, toen er aan de deur geklopt werd. Me vrouw7 opende die zelf, en hel. jonge meisje trad haar le gemoet. Zij groeite haar hartelijk en omhelsde haar. Roza's hart klopte en de liefde perste haar de tranen uit de oogen, toen haar hcofd aan de borst barer moeder rustte. Zij omhelsde mevrouw7 zoo innig dat deze er door verrast werd. Na eene poos liet zij het meisje los en zegde Ik kwam op uw verzoek naar hier. Roza. Uw brief was tamelijk duister en sedert het oogenblik dat ik hem ont ving, gevoel ik mij zeer ongerust. Ik verbeeldde mij dat uw schrijven op eene andere wijze in verband stond- met uw bezoek in Parijs, en dat gij nieuwe ont dekkingen gedaan had. Is dat. zoo Donderdag namiddag rond 4 uur 30 had er te Guerne een vreeselijk ver keersongeluk plaats onder volgende tra- giscih omstandigheden. Het. 6-jarig mieisje Georgette'Verslraeten, dochtert je van M. Verstraeten, die de herberg «Rust der Werklieden» uitbaat, op het gehucht «Korthoek» w7as voor de wo ning harer ouders aan spelen, toen. het plots de straat overstak. Het. werd er door een aansnorrende auto gevat, die uit de richting van Kortrijk kwam en gevoerd werd door M. Maurice Opelt, li- keurhandelaar te Brussel. Het ongeluk kig meisje werd op een afstand van v-er- Het is zoo, antwoordde Roza. Ik heb den eigenaar van de ketting op gespoord, waarvan ik u een paar scha kels gegeven liad. Deze bevindt zich in het juweelenkistje van Philip Piron. Van Philip Piron riep mevrouw Eugenie verrast uit. Dan heb ik mij vergist Dacht gij dat de ketting een an der dan Philip Piron toebehoorde. Ja. Ik meende ze jaren geleden bij... August Bartineux gezien le heb ben. Roza verhaalde haar bezoek op' den molen en wat zij daar ontdekt, had, haar onderhoud met mijnheer Talbot en de aanwezigheid in het kasteel van eenen geheimen policieagent, die daar als stoker werd aangesteld. Mevrouw Eugenie luisterde met groo le belangstelling. Eindelijk verhaalde Roza hare vroe gere ontdekking der diamanten, die Philip in het graf onder dc kapel ver borgen bad. Gij hebt w7el gedaan mij te schrij ven, Roza, zegde mevrouw. Tk zal oen vrederechter verzoeken mij te komen spreken. Er moet tot Alexe Mixlome's verrechtvaardiging en tot het herstel zijner eer iets bepaalds ondernomen worden. Ik wenschte slechts dat de ar me onschuldige veroordeelde nog leef de voegde zij er met eenen diepen zucht bij. Mevrouw Eugenie schreef eenen brief aan mijnheer Talbot, en verzond hem dadelijk. Daarna ging zij naar hare kleedkamer terug, om zich aan 10 kleeden voor het noenmaal. scheidcne meter meegesleurd cn in deer- niswekkenden toestand opgenomen. Een ontboden geneesheer stelde een schedelbreuk vast, aan welke gevolgen het arme slachtoffertje een halfuur na het gebeurde bezweken is. Het meisje i» een eenig kind. De droefenis der bekla genswaardige ouders is niet te beschrij ven. De rijkswacht van Kortrijk open de het onderzoek en verwittigde het parket. TE TONGEREN De oudheidkundige opgravingen te Tongeren worden ononderbroken voort gezet onder de leiding van de hoogleera ren Van de Weert en Brever. Op het Vrijhof zijn thans de grond vesten blootgelegd van een toren, die deel uitmaakte van dén ringmuur, wel ke liep naar de Muntstraat om dan ver der uit te komen op den toren, die in 1931 werd blootgelegd buiten de Stcen- derpoort. In de nabijjieid van bedoel den toren, aan den kant der Basiliek, zijn belangwekkende bouwlagen uit ver schillende tijdstippen teruggevonden. Boven eene steenlaag heeft men de fon damenten blootgelegd, die, naar men. vermoedt, aan het Kapittel toebehoor den, dat destijds grootcr was dan het huidig gebouw. In den bof van bet buis Vranckert heeft men ook een gedeelte van den ringmuur weergevonden; bij de gra- vingswerken aldaar werd een geraamte ontdekt, dat goed bewaard was gebleven in den kalkgrond. Aan dcri tram wal5 werden ook" opgra vingen gedaan, daar volgens M. Br en er, aldaar ook.een toren móet gestaan heb ben. De. gedane opzoekingen laten toe te veronderstellen 'dat de bocht van den verderen muur onder de Basiliek of den Kloostergang doorloopt en verder, on der de woning van Vrancknn, langs dé electriciteitscentrale, om zich buiten de. stad aan te sluiten met den eersten om- heiningsmuur, tussehen de steenwegen! naar Hasselt en Bilsen, op eene plaats die nog dient gezocht te worden, r.e me thodische opgravingen en navorschin- gen door de heeren Breuer en Van do Weert thans ondernomen, zijn de be langrijkste welke tot, op hedeff gedaan! werden om het plan eener llomeinscho stad met hare versterkingen tc kunnen vaststellen. Dat het werk de der noeste navor- schers veel bijval oogst van wege het publiek en inzonderheid van de talrijke oudheidkundige maatschappijen van heel het land moet niet meer gezegd. Roza begaf zich naar de gezelschaps kamer, waar zij na eenigen tijd me vrouw Bienjour ontmoette. Deze wierp haar eenen hoogmoedigen blik toe, groette haar met een trotsch hoofd knikje en trad naar den haard. Geen van beiden «sprak één woord, totdat me vrouw Eugenie verscheen. Na het noenmaal keerden de damen naar de gezelschapskamer terug. Me vrouw Bienjour had iets in hare kamer te doen, en Roza maakte van hare af wezigheid gebruik, om mevrouw Euge nie de aanslagen van Philip Piion op haar leven te verhalen. En gij hebt dit alles voor mij en mijnen echtgenoot onderstaan riep Mevrouw uit, met tranen in hare don kere oogen. God zegene u, mijn kind Het was zijne hand die ai tot mij voer de. Ik zal at nooit van mij laten weg gaan. T> terugkomst van mevrouw Bien- jour belette haar te antwoorden. Kort daarop hoorde men dat een rij tuig de. laan opreed en voor den hoofd ingang «stilhield. Even daarna werd de markies binnen gelaten. Zijne komst op Montfaijon, na den geheelen dag in het' gezelschap van mevrouw geweest te zijn, kwam mevrouw Bienjour wel ge wichtig voor. Zij trok zich aan eerï venster terug, zich met een handwerk' bezig houdende. 1 Het was bijna tien ure. Roza sloop( ongemerkt de kamer en het huis uit.* Wellicht wachtte haarvader haar reeds* 'i Vervolgt,

De Volksstem | 1934 | | pagina 2