a 'iEUUS: Plechtige Commaoie Studie Deurwaarder SAEYS Katholieke Strijdershond Mei-serenades Jubileum Pater Bauwens -w*- Auto Camionette «Ford» Remorque Aan het Hof. Brussel, 4 Mei. Z. M. de Koning jjeeft dezen morgen talrijke personali- ten in bijzonder verhoor ontvangen. Logenstraffing van Minister Uevozo Brusel, 4 Mei. De minister van Landsverdediging logenstraft do ge ruchten, door sommige bladen ver spreid, dat er spraak zou zijn van ccne vermincVïring op de jaarwedden en pen sioenen. Hij logenstraft insgelijks 'de geruch ten van sommige wijzigingen aan de gestemde kredieten voor het loopend jaar De Typhus in Urundi Brussèl, 4 Mei. Men meldt dat, on danks de genomen strenge maatregelen de typhus nog steeds uitbreiding heeft genomen in de provincie Urundi (Bel gisch Congo) Verscheidene geneeshee- ron en hulpdiensten zijn ter plaatse ge zonden.-/To t du toé heerscht de ziekte slechts onder de inlandsche bevolkin gen; nog geen Europeaan werd aange tast. Nog de boksmatch Thil-Roth. Parijs 4 Mei. Volgens de laatste mededeelingen, werden aan de boksers volgende punten toegekend Door den Franscben scheidsrechter 294 punten aan beiden. P.oor den Bel gischen scheidsrechter, 300 punten aan Thi1292 aan Roth. Door den Italiaan- sclien scheidsrechter 293 punten aan Tliil, 290 aan Roth. Zooals men ziet is de kamp hardnek kig geweest. Thil won den kampioenstitel met eene zeer kleine meerderheid van pun. ten op zijn tegenstrever. Grocte brand te Brooklijn Brooklijn, 4 Mei. Men seint uit. Brooklijn (V. S. van Amerika) dat een geweldige brand is uitgebroken in de gebouwen en stapelplaatsen der kaaien. Talrijke hulp is ter plaatse gesneld om de ramp te beperken. De aangerichte schade is tot hiertoe zeer belangrijk. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mijnheer - 1 Henricus VAN DEN BOSSCHE Echtgenoot van Mevrouw Louise VAN LANDUYT geboren te Aalst'dèii 16 September 1872 en aldaar overleden den 3 Mei 1934 versterkt door de HH, Sacramenten. De lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 5 Mei 1934, om 8 ure, in de kerk van den H. Jozef, te Aalst. Vergadering aan het Hospitaal om 7 1/2 ure. Te 10 1/2 Plechtige Mis op| Z.E.H. Kan. Van den Gneyn, ter CONGREGATIE VAN O. L. VROUW (Molenstraat) Zoriu^fLÖ.Mei te 3 u. gewone vergade ring. ('sMorgené geen communiemis.) Donderdag 10 Mei, feest van 0. L. Heer Hemelvaart, JaarlijJcsche Bedevaart naar O.L. Vrouw te MijlbeeJc. Vergade ring te 2 1/2 u. in de school der Zusters Moorselbaan. Geen enkele Congreganiste zal by deze plechtigheid willen afwezig zijn. Verbond der Belgische Katholieke Burgers en Middenslandsvrouwen en Burgersjeugd Op Zondag 6 Mei 1934 jaarlijksche Bedevaart an 't Verbond naar Oostacker. gedragen door nagedachtenis van. Zijne Majesteit Koning Albert. De Missa Brevis zal door al de aanwezigen gezongen worden. De jeugdafdeeling V.K.B.J. zal voorzingen. Kanselrede aan de grot door Zijne Hoogwaar dige Excellentie Mgr Coppieters. 's Namiddags om 2,30 u. Feestzitting in den Burgerskring, Holstraat. Aanspraak door den Z.E,H. Van Bossuyt. Kunstfeest met de welwil lende medewerking der afdeeling V.K.B.J. Eecloo. Al wie eenigszins kan zal deze grootsche be tooging ter eere van O.L. Vrouw door hare aan wezigheid opluisteren. Wij vertrekken uit Aalst om 8.24 u. tot Gent St Pieter, vandaar met den tram O naar Lourdes Oostacker. De leden die 't begeeren kunnen hun noen maal nemen in het gesticht van de Visitatie, Coupure. Gent. Mondbehoeften medebrengen. Er zal voor drank gezorgd worden, Een warm noenmaal tegen 8 fr. wordt voor de leden die het verlangen opgediend in het Hotel de Venise, Koormarkt. Afzonderlijke eet- zaal voorbehouden. Men late zich inschrijven bij Mevr. Moyersoen of Mevr. Pilate, Nieuwstraat. Naar Marche-les-Dames per Autocar Op Zondag 10 Juni aanstaande, Vertrek rond 9 u. voormiddag. Onder geleide van onze E- H. Proost die er een De Profundis zal bidden, gaan wij hulde brengen aau wijlen Koning Albert, op de plaats zelf waar onze duurbare Vorst op zulke jammerlijke wijze aan zijn einde kwam. Een bloemengarve zal aan den voet van de tragische rots worden neergelegd. Men gelieve op tijd zijn inschrijving te nemen bij mevrouwen Moyersoen ol Pilate, Nieuwstr. ter stede, Prijs 37.50 fr. BERICHT aan de Automobilisten en Voerlieden Sedert eenige dagen zijn er in onze stad eeuige aanduidingsteekens geplaatst, waarover mis schien wel een weinig uitleg dient gegeven te worden. ZIEHIER DUS J)e witte sctiïjf met rooden boord beduidt het verbod voor alle rij- en voertuigen, b. v. in de St Joriéstraat De roode schijf met breede witte streep m 't midden wil zeggen verboden toegang of inrij voor alle voertuigen, velos inbegrepen, gelijk aan 't Bel fort en de Brabantstraat. De schijf met rooden boord, blauwen grond en met roode streep dóortrolchen, wil zeggen «staliónnèëren verboden». Daardoor verstaat menblijven staau of stand vatten met geleider erbij, maar langer dan voor liet laden en lossen. T)e schijf met rooden boord, ivitten grond metroode streep doortrokken en de letter P. te midden, wil zeggen dat het pai'keeren verboden is. Door parkeeren verslaatmen,, een voertuig ganseh verlaten en er niet meer naar omzien dan bij vertrek. De schijf met blauwen grond, rooden rand en de letter S in 't midden, en die staat aan de ingangen der Zoulslraat, Korte Zoutstraat, Kerkstraat, Kanellestraat, Molenstraat en Kaltestraat, beduidt net beurte lings stationneereu, d. w. z. stationueeren toege laten op de evendagen aan de zijde der gebou wen met de evenhuisnummers en op de oneven sbouwen met We doen 'n dringend beroep tot de le den van den Katholieken Strijd ersbond, om in een geest van tucht, te 8 u. stipt heden avond in de vergaderingszaal te zijn. Niemand mag ontbreken. W ij kk ring De Slot nonen Zaterdag avond, vergadering bij Y7an den Bergh, St Vincentiusstraat, te 8 u. Allen op post SINT JOZEFSCOLLEGE EEUWFEEST der CONGREGATIES Zondag aanstaande Plechtige Bedevaart der leerlingen naar de Grot van O. L. Vrouw te Mijlbeek. Plechtig Lof te 4 uur, waarna Feest preek door Eerw. Pater D. Stracke. De gezangen zullen door al de leerlin gen uitgevoerd en met de fanfare bege leid worden. CONGREGATIE O. L. Vr. ONBEVLEKT ONTVANGEN. Klapstraat. Zondag 6 Mei, te 2 1/2 u. Plechtig Lof. Schoone Tentoonstelling van prijzen der Tombola. 's morgens van 10 1/2 u. tot 's middags. 's namiddags v. 2 1/2 u. tot 5 ure. Iedereen wordt uitgenoodigd. BEDEVAART AALST -AVERBODE— SCHERPENIIEUVEL. Deze Bedevaart heeft dit jaar plaats op Zondag 13 Mei. Inschrijvingen wor den aanvaard van heden tot 5 Mei, alle namiddagen van 2 tot 7 uren, bij den schryver, J. Manos, 15, De Keyserstraat Aalst. Na gestelden datum is de inschrij- vingslijst onherroepelijk gesloten. Heden Zaterdag nacht,zullen de eerste Mei-serenades, door de zangafdeeling der Catkarinisten, plaats grijpen. Meerstemmige liederen, met sympho- nische begeleiding, onder leiding van orkestmeester Jozef Cammaert, zullen aau de volgende Mariakapellen gezongen worden Grot van O'. L.'Vrouw te Mijlbeke II. Mariabeeld op de Moorselbaan, (School der Eerwaarde Zusters), Kapel aan de Hoveniersstraat (Slot) Kapel der Werf, H.Mariabeeld in de Kerkstraat (woning Heer Jan Van Nuffel). Te dier gelegeuheid zullen de H.Maria beelden verlicht blijven. Oriedaagsche Reis naar Luxemburg Het Bestuur van den Reinigers club der Brandiveer laat aan de belanghebbenden weten dat Zondag 6 Mei, (van 9 tot 10 u. in 't Arsenaal) de laatste uitlegdag is voor de driedaagsche Reis van Sinksen via Marche-les-Dames en Beauraing. per luxe-car naar LuxemburgMüllerthal Davsproccssie van EehternachDiekirch Esch-le-Trou, enz. Er zijn nog 2 plaatsen beschikbaar. Zich bevragen Zondag in 't Arsenaal of Molenstraat, 73. dagen aan de zijde van de oneven nummers. De verbodstrook aangegeven door de hierbo ven beschreven teekens strekt zich uit tot 10 meter in de richtingfeu waarheen ze gekeerd zijn, in andere woorden men moet 10 meters van die aanduidingsteekens blijven. Binnen enkele dagen zal de nieuwe wet op het vervoer van toepassing zijn door een Mini sterieel besluit dat verwacht wordt. Ik zet de belanghebbenden aan, die nieuwe schikkingen riauw ha te leven, want de landelij ke politie, zoowel als de plaatselijke politie zal ten strengste moeten optreden, Ik raad de automobilisten en voerlieden aan zich een uittreksel van het nieuw reglement op de politie van het vervoer aan te schaffen bij het Beheer van het Staatsblad, Leuvenslraat, te Brussel, aan den prijs van 2 frank. Zonder die nieuwe schikkingen van builen te kennen, stelt men zich bloot zeer dikwijls in overtreding genomen te worden. De Burgemeester, A. N1CHELS. GEVONDEN op de Keizerlijke Plaats, te Aalst, bruin werkkostuum. Terug te bekomen Politiebureel, PETER-BENOIT-HERDENKING Dinsdag aanst. 8 dezer maand, richt het Land van Riem een Peter Benoit-her- denking in. Als spreker treedt op de b. Coppens, Licenctaat in muzikale weten schappen en Mej.Mertens, lid van 't Land van Riem. Deze feestzitting gaat door in het lokaal, Groote Markt 3, te 8,30 uur zeer stipt. Alle leden worden verwacht, verdere belangstellenden zijn welkom. Voegen we hieraan toe dat 't Land van Riem in groep op Dinsdag 15 Mei a.s. de Grootsche Peter Benoitfeesten bij woont in Palace, Schoolstraat. Op Zondag 13 Mei, te 9 uur, zal de Eerw. Jubilaris een Plechtige Dankmis zingen in de kerk van het St Jozefcollegie, Na deze plechtig heid is er gelegenheid voor alle vrienden en kennissen om den feesteling hun gelukwenscheu te komen aanbieden. Waav aanvankelijk de geachte Jubilaris het verlangen had uitgedrukt, geen ruchtbaarheid te geveu aan dit Jubiienm, dat hij alleen in intie- men kring wilde gevierd zijn, heeft dan toch zijn nederigheid moeten zwichten voor do Vox Populi», en heeft Pater Bauwens er ten slotte in toegestemd om zich te laten vieren. Maar de Jubilaris wenscht af te zien van elk feestgeschenk van persoonlijken aard, zoodat gebeurlijke giften en geschenken, die zijn tal- looze vrienden, kennissen en oud-leerlingen hem hij deze gelegenheid zouden willen aanbieden, zullen besteed worden, volgens ziin uitdrukke- lijken wensch, aan de goede werken van bet College. (Postcheck119,47), V. T. B. AALST. Zondag, 6 Mei, onze eerste fietstocht 1 Naar Aaigem, Woubrechtegem; St Antelinks, Aspelare, en Ninove (bezoek aan de kerk). Vertrek aan 't Belfort, te 13 u. V.T.Bërs fietsers, allen op post. Bren uw vrienden mee. Voor den autotocht door onze mcoic Kempen zijn nog eenige plaatsen be schikbaar. Schrijf onmiddellijk in Prijs 34 frank. '2 Donderdag 10 Mei 0. H. Hemelvaart) Autotocht, naar de Antwerpsehe Kem pen. Over Dendermonde naar Mechelen, Lier, Herentals, Geel, Turnhout. Over Westmalle naar Antwerpen. Onder de Schelde door naar St Niklaas en Aalst, De vijf eerstverraelde plaatsen worden bezocht. Vertrek 7 uur. aau 't Bel fort. Prijs 34 fr. Eten meenemen. Zaterdag 19 Dinsdag 22 Mei. (4 dagen) PinksterreisPer auto naar Normatulië en Parijs. Zaterdag, 19 Mei. Vertrek uit Aalst te 13 u. Door Oudenaerde, de dustriecentra Roobeek en Rysel, naar het heropgebouwde Atrecht (bezoek) Amiens: bezoek aan de prackt-kathedraal, met haar wereldberoemd beeldhouwwerk. Zondag, 20 Mei. Naar de hoofdstad van NormandiëRouen, de stad van Jeanne d'Arc. Door Corneville naar de Normandische kust, eenig mooie rit langs de monding van de Seine, door Ilonfleur, Trouville, Deauville, (la plage flenrie», naar Caen burcht, mannen- en vrou wenabdij. Maandag 21 Mei, Bezoek aan de hoofdplaats van Calvados, Lisieux Car mei, hoofdkerk, schilderachtige straat jes. Door Evreux (kathedraal het Bois de Boulogne, naar Parijs. Een avond Pa- rij zerle ven. Dinsdag 22 Mei. Autorit door Pa rijs. Langs het Louvre naar de Cité be zoek aan de kathedraal. Langs het Père Lachaise-kcrkhof en de Buttes-Chaumont naar Pierrefonds.Bezoek aan het kasteel Door het bosch van Compiègne naar de plek van den Wapenstilstand.Door Noyon Sint-Quentin, Ivamerijk, Valenciennes en Ronse terug naar Aalst. Leider Fritz Courteaux. Reissom 465 fr. te storten voor 7 Mei. Ai .r.#*. Wö0t U dat Op de jonge parochie van het H. Hart een va- cantiepatronaat A.V.P. is ingericht welke voor doel heeft de schoolgaande kinderen aangena me verlofdagen te bezorgen. Na gezamenlijk de II. Mis te hebben bijge woond komen ze naar het patronaat waar ze onder onze geestelijke leiding over de meest verschillende spelen genieten. Mogen wij U een aalmoes vragen aldus steunt gij de katholieke jeugd-actie, door onzen H. Vader zoo warm aanbevolen. Eerstdaags zullen enkele jongens ten uwent steunkaarlen van 20, 10 en 5 fi\ aanbieden. Besten dank voor uw steun. VOETBAL B|j VOLHARDEN Zondag toekomende gaat het 1* elftal een oefeumatch spelen tegen F. C. Den derleeuw, vertrek met trein. Beker u Persan Onder de reglementen van den K. B. V. B. heeft Volharden een Gewestelijk Tornooi ingericht, met als inzet een prachtigen beker geschonken door het huis Persan De volgende clubs hebben aau den op roep beantwoord K.A.V.D. Dendermonde, Alost-Sports, Standaart Denderleeuw, Scela Zele. Deze ploegen spelen volgens het hier navolgend kalender tegen V. V. Volhar den en op dezes plein. De club die den besten uitslag tégen Volharden bekomt behoudt den beker. (Zie reglement). Deze ontmoetingen mogen hoegenaamd niet met de gewone vriendenmatchen, waar b. v. een strafschop in handen van den keeper gegeven wordt vergeleken worden daar lc de jonge ploegen zooals Alost-Sport, Standaart Denderleeuw, en Scela, alles zullen doen wat ze kunnen om te toonen dat ze hunne opklimming naar hoogere afdeeling waardig zijn, en 2e zullen deze ploegen deze eenige gele genheid waarnemen om hunne nieuwe aangeworven spelers in lijn te stellen en hunne bekwaamheden te toetsen. Dit is insgelijks het geval voor Dender monde, daar zij volgens hun eigen zeggen nergens beter een speler naar waarde kunnen schatten dan tegen Volharden en op het plein van Volharden. Het lijdt dus geen twijfel dat deze matchen min stens evenveel belangstelling als de offïcieele kampen zullen ontmoeten en ook met minstens evenveel hardnekkig heid zullen betwist worden. Ziehier de orde der matchen Donderdag 10 Mei (O. II. Hemelv.). Volharden Alost Sports. Zondag 13 Mei Volharden Dendermonde. Zondag 20 Mei Volharden Standaart Denderleeuw. Zondag 27 Mei Volharden Scela Zele. Telkens om 3 ure namiddag op het plein van V. V. Volharden. Afd. De Blockskcnsvrienden Hiermede laten we weten en noodigey we tevens al onze leden en vrienden uit. tot den zang en muziekavond welke ge houden wordt in het lokaal der Vak schoolstraat, bij P. Mens, op Maandag aanst. 7 Mei, te 8 ure stipt. Beste zangers en accordeonisten zijn aangeworven voor dit feest. Ingang kosteloos voor iedereen. Er zal ook overgegaan worden tot het overhandigen van het kunstsmeewerk uitgeloofd aan degene welke voor 1 Mei het grootste aantal betalende leden heeft aangebracht, en het is gewonnen door on zen besten vriend en speler Galton De Block. Leden, vrienden en kennissen, Maan dag allen naar het feest der Blockskcns vrienden. LUC. 1 I jl .111 II SIM I IHIIII jn,H." op zulk een prestatie mogen wij werke lijk fier gaan want om Nukerke, Zotte,- gem en Gent voorbij te springen, zyn wjji werkelijk nog wel een weinig te klein: met deze mannen zullen wij toekomend seizoen wel afrekenen. Wij mogpn ons toch nog op één ding roemen, namör lijk, dat wij de eenigste ploeg zijn welke tijdens dit kampioenschap de leiders, en zekere overwinnaars, Nukerke, hebben* verslagen. Aan al onze spelers wenschen wij vaa. harte Proficiat en goed Heil 1 Onze kerels nemen nu een welverdiend- de rust tot O. H. Hemelvaart; 10 Mei dan besluiten wij ons voetbalseizoen mek; een vriendenmatch tegen S, K. Moorsel. Deze wedstrijd gaat om een prachtige: beker, welke wij kost wat kost moeten thuishouden. Daar komen wij toekomend* week nog op terug. S UPPOJl TE BS CL UB DE NOORDSTA B richt eenen voetbal-tornooi in, te spelen onder de volgende supportersclubben Le Lion d'OiDe Noordstar, De Witte VillasEendracht vooral, op Zondag 6 Mei, Donderdag 10 Mei, en de eindbeurt op Zondag 13 Mei, telkens om 10 u. 's morgens, op het oud plein van den Eendracht (rechtover de Lion d'Or). Inzet Een prachtige beker. Het Bestuur KAATSEN Op Zondag 6 Mei 1934, finaal der lutte tusschen de drie sterke ploegen 1) Gysegem Eendracht 2) Eendracht Houtmarkt 3) Langestraat «De Kat Verhulst. op het plein aan de kerk van Mijlbeek by Octaaf De Bruyn, O.L. Vrouwplaats 12. Aalst. VLAAM6CHE VOETBALBOND V.V.B. Blauw Wit Erembodcgem Beschouwingen Verleden Zondag, speelden onze krani ge jongens dus huil laatste kompetitie- mach, namelijk tegen H.O. Etikhove en zij wonnen met klank (5-2). De wedstrijd was niet al te boeiend, want alhoewel onze spelers niet schenen door te geven, waren zij toch nog sterk in de meerder heid. Hiermede klimmen wij naar de vierde plaats in de algomeene rangschikking en OPENING Op Woensdag 9 Mei aanstaande, heeft de opening plaats van het Café DE GANGSTER Groote Markt, T/S. Zang, dans en muziek Gereed geld. Beheer en Regie G.A.N.G.S.T.E.R.S. Prachtige keus van Kerkboeken in alle banden en kleuren, Paternosters, Beeldekens, Wig- watervaten, Caders, enz. eiw. Beeldekens in 't goudde 25, ie beginnen van 19,00 fr., by J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat, 21, Aalst te AALST, Graanmarkt, 9 Bij rechtsmacht OPENBARE VERKOOPING VAN AANGESLAGEN Type T, 1924 Deurwaarder Cerard-Gharles SAEYS* in verblijf te Aalst, zal op Zaterdag, Mei 1934, te 9 ure voormiddag, op dQ Groote Markt te Aalst, overgaan lot dei openbare verkooping bij rechtsmacht! van een inbeslaggenomen auto camio nette merk «Ford». 691 Met gereed geld, zonder kosteft* Bij Rechtsmacht OPENBARE VERKOOPING VAN EEN AANGESLAGEN Draagvermogen 1500-2090 kgr. Deurwaarder Gerard-Charles SAEYS, in verblijf te Aalst, zal op Zaterdag B Mei 1934, te 9 uren voormiddag, op doi Groote Markt, te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping bij Rechtsmacht, van een inbeslaggenomen «Remorque», op eaoutchouvvielen in goeden staat, Met gereed geld zonder kosten. 092 ne Oroote Soksmatcti De tegenstrevers aan den kamp TH1LL, linies ROTH, rechts Zie hierover de beschrijving in onze ulgatstc berichteno

De Volksstem | 1934 | | pagina 3