mus. m Bond een Kloosterjubiieum iTiTr-riiïHf—-rrTiiBngBaaaMte^g I m w isjo/i van onyn Congo voor het bleeken van ons linnen 1gsS* Katholiek cultureel Vlaanderen huldigt den Eeriv. Pater Bamvens S. J. lij zijn jubileum van 60 jaar kloosterleven. 1874-1034. Een blije, zonnige Meidag Een dag als weg gelegd voor die honderden en nog honderden welke hun jubel en dank willen zeggen aan Hein, die, als eenvoudig kloosterling den eer bied, de hulde, de dankbaarheid heeft weten te winnen door zijn heerlijk leven als Priester, als kloosterling, als Ieeraar, als missionnaris, ais Vlaming! Een Dienaar van Zijn Volk: den Eerwaarden Pater Bamvens. Verleden Zondag was het St-Jozefscollege» was Aalst, was gansch het katholieke Vlaande ren in leest Pater Bamvens jubileerde bij zijn 60-jarig kloosterleven. In de Brusselschestraat waar het. St-Jozefs college gelegen is en waar de Eerwaarde Jubi laris woont waren al de woningen bevlagd Het College zeil was één wimpel, één bloem, één feesttooi Re Jubel- en Rank mis. - Te 9 uur droeg de Eerwaarde Pater Bauwens, die 81 jaar oud is en toch immer jong blijft, een plechtige Jubel- en Dankmis op in de prach tig v -rsierde kerk van het College. Vooraan hadden de familieleden van den Jubi laris plaats genomen, alsook de Eerwaarde Paters Jezuïeten, het leeraarkorps, de Eerw. Pater Overste der Paters Capwcijnen, de Eerw. Algemeene Overste der Broeders van St-Jan De Deo, Heer Volksvertegenwoordiger Van Schuy- lenbergh, en meer vooraanstaande personali teiten. Dan volgden de honderden studenten en einde lijk een groot getal vrienden en bewonderaars van den Jubilaris. Werd in perfectie uitgevoerd, door het koor van het College, de meerstemmige Mis, van Nces, onder de artistieke leiding van Eerw. Pater Vuylsléke. Na de H. Mis werd een plechtig Te Deum gezongen. Be Plechtige Receptie. Rond half elf had in de groote spreekkamer een receptie plaats. Hier ontving de Jubilaris de gelukwensehen van de Eerw. Paters, van de Fedeu van zijn familie, van veel vereerders, oud leerlingen en vrienden. Aandoenlijk was het hier hulde te zien brengen aan den geleerden Paler door arm en rijk, door oud en jong, wat eens le meer bewees hoe de geliefde Jubilaris, die Aalstenaar van geboorte is, in bet hart ge dragen wordt van al die hem kennen. Re Groote Feestzitting. Te 11 uur had in de mime feestzaal van hel College, die le dezer gelegenheid een gepaste versiering had gekregen, een groote feestzitting plaats. Op liet podium zien we benevens den jubilaris den Hoog Eerw. Pater Provinciaal, Eerw. Pater Rector, verscheidene Paters leeraars, enz. De zaal was gevuld met familieleden, een be langstellend publiek èn de leerlingen van bel college. Muziek en toespraken volgden elkander op toespraken door de leerlingen in bet Neder- landsch, Fransch, Latijn en Grieksch. De Eerw. Pater Rector bracht hier een roerende hulde aan den jubilaris eu de Hr Van der Meirsch, viool virtuoos, zorgde voor een puike muziekuitvoe ring. Een heele reeks telegrammen, wier aantal nog merkelijk zou vergrooten in den loop van den dag, werd hier voorgelezen, o. m. een tele gram van Zijne Majesteit Koning Leopold en van Minister Van Cauwelaert. Pater Bamvens, de jubilaris, dankte ontroerd en zeer hartelijk op 'pittige en humoristische wijze. Talrijke bloemengarven werden den jubilaris aangeboden. Na de feestzitting werd op de speelplaats een gelegenheidslied uitgevoerd en een BAUWENS- KOP onthuld, bel werk van een der leerlingen, dat artistiek opgevat en oprecht geslaagd mag heeten. Onder hel portret van den gevierde, lezen we «Den gaven Vlaming J)en stoeren Werker Ren Vromen Priester! Ren jubileerenden Kloosterling GOER HEIL Het Feestmaal Hel ging er zeer gezellig toe in den stemmig versierden kloosterrefter- Verscheidene collegas van Pater Bnuwens wisten den Jubilaris aange naam te verrassen met gelegenhcidsaanspraken, gedichten, enz. De Hoog Eerw. Pater Provinciaal bracht hier hulde aan Pater Bamvens in naam van de Orde der Jezuïeten, de Hr Advocaat Bauwens sprak in naam van de familie. De gevierde dankte in zijn persoonlijken naam. Gansch den dag door kwamen telegrammen toe, zoodat het getal tot 77 steeg komende uit aide hoeken van het La id, zoowel uit Wallonië als uit Vluanderen. Buiten hel telegram van Zijne Majesteit Ko ning Leopold en van Z. Exc. Minister Van Cau welaert zonden o. m. nog telegrammen Minis- ter Van Isacker, Monseigneur Copnieters Bis schop van Gent, Monseigneur ae Abt van Affligem, de cultureele Vereenigingen van de stad, Hoogleeraar Thysbaert, Pol De Mout, Graaf de Bergeyck, en tientallen andere perso naliteiten, de geburen der Brusselschestraat, enz. Nel was het aantal geluk wensehen den Eer waarden Jubilaris toegezonden onder vonn van briet en kaart. Prachtig Vuurwerk. Deze mooie dag werd besloten met een prach tig vuurwerk en verlichting van de hovingen en speelplaatsen van het college. Zoo eindigde deze werkelijk mooie dag welke voor allen die hem beleefden een onvergetelijken indruk zal nalaten. "EN NOCHTANS, EEN HALF UUR AFKOKEN IS VOLDOENDE" HAAR WASCH IS ALTIJD VEEL WITTER DAN DE MIJNE Telkens als haar buurvrouw waschte stond vrouw V verbaasd ever de blankheid van haar linnen.Toen op zekeren dag "EN HET IS ZOO SCHOON ALS .1. NIEUW de buurvrouw haar vertelde Ik wrijf nooit mijn linnen, en ik 'gebruik noch zeep, noch bleekmiddelen. Mijn wasch wordt zelfs niet geweekt. Ik laat mijn linnen gedurende 1/2 uur afkoken met Soleil Vrouw V heeft dan ook die methode beproefd en haar man, .vol verbazing als hij zijne sneeuwwitte hemden zagdacht dat ■zijne vrouw hem nieuwe had gekocht SE 5A-0263A BFL ZEEPZ1EDERIJEN GEBROEDERS LEVER. BRUSSEL. VOOR uw volgende wasch dompelt ge al uw wit goed in den ketel en ge laat dit gedurende een half uur koken met SOLEIL.'* Ge zult ver wonderd zijn over de blankheid van uw linnen. Elke weefdraad wordt gereinigd en gebleektzonder eenig gevaardank zij de wonderbare werking van SOLEIL zeep, bleekmiddelen of waschplank zijn niet meer noodig 1 En SOLEIL zal niets beschadigen, ge moogt gerust uw wollengoed en uw gekleurd goed aan het Soieil- sop toevertrouwen. Is dat de proef niet waard Des anderdaags, Maandag 14 Mei 'I Is 7 uur. hoort... Taptap lap,., lappelepat- taptap, tingggg, rrrrrrrrr... de schrijfmachine PATER BAUWENS WERKT IMMER DOOR! 0IRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT ÜEEVENAAftO HUWELIJK. Heden morgend werd in de kerk van den H. Martians het hu welijk ingezegend van Mejuffer. Ilonorine De Bruyn, met den heer Gu6tave Yan den Bonne. Onze beste gelukwenschen. DlEFTE VAN LOODEN BUIZEN. In een onbewoond huis der Geeraerdslaan weidt ten nadeele der Brouwerij Burny eene partij looden buizen gestolen. De po litie onderzoekt. DRENKELING OPGEHAALD. De Coninck Judook verblijvende in het Outje Mannenhuis alhier, gaf sedert eenige da gen teekens van zinsverbeistering. Zater dag morgen werd zijn lijk uit den Dender opgehaald. Men denkt dat hij in het water gesukkeld is. NACHTRIDDERS. De politie is er in geslaagd een drietal nachtridders, jonge communisten, die met witkalk de huisgevels bevuilden, te stekkeu. De drie kerels werden opgeleid naar de politie wacht waar proces verbaal ten hunnen laste werd opgemaakt. VANDALENWERK. 's Nachts werd in de Kattestraat een verkeersaanwij zingsplaat afgerukt. De daders bleven tot nog onbekend. De politie stelde een streng onderzoek in. Vlaamsche Toeristenbond Zondag 20 Maandag, 21 Mei (Sinkeen) Prachtige fietstocht door het min bekende Westen van het Groot-Hertogdom Luxemburg. le dag Vertrek uit Aalst met den trein te 5.58 uur. Over Namen naar Longlier, Per fiets door een streek met mooie vergezichten en door. het Boven-Sauerdal naar Martelingen. Langs een eenig mooien weg naar den molen van Bondorf-aan-de-Sauer. Hochfels, een der prach tigste uitzichtspunten van het landje. Verder naar het uiterst merkwaardige Esch-aan-de-Sauer Fietstocht van 54 km. 2e dag Eerst langs de Sauer, dan de hoogte op naar de heerlijke ruïne van Bourscheid. Weer langs de Sauer naar Ettelbruck. Langs de Alzel- te naar Colmarberg (buitenverblijf der Groot- Hertogin). Door de Eischvallei met hare roman tische ruïnes tot Aarlen (bezoek)- Uit Aarlen terug per trein. Leider Rob. lalloen. Zondag, 20 Dinsdag 22 Mei (Sinksen) Drie dagen wandelen in de heerlijke Valleien van Eisch. Alsette en Sauer. le dag De Eischvallei. Trein tot Aarlen. Wandeling door het idyllische beboschte dal van de Eisch drie romantische ruïnes, het kaslee) van Ansemburg, de voormalige abdij Mariental, het mooie dorpcentrum van Mersch. Te voet 30 km Trein langs de Al zette en het groother togelijk kasteel van Colmar-Berg. 2e dag Re Midden-Sauer. Door de grootsche vallei, langs indrukwekkende rotsen naar de statige ruïne Boerscheid en het onvergetelijk romantisch Esch-aan-de-Sauer, éénig in gansch de Ardenne (uitvoerig bezoek). Te voet31 km. 3e dag De Boven-Saucr. De vallei wordt steeds eenzamer en woester. Naar de Hochfels, een der heerlijkste uitzichtspunten van het Groot-Hertogdom; de dramatische landschappen rond Bondorf naar Martelingen. Te voet: 28 km. Autobus naar Longlier. Trein naar Brussel, Leider Jozef Van Overstraeten. Reissom 215 Ir. een UITZONDERLIJKE GEBEURTENIS IN ONS PLAATSELIJK MUZIEKLEVEN Onze stadsgenoot. Willy Van der Meirsch, welke onlangs het virtuosi teitdiploma voor viool bekwam (met onderscheiding') ïtah liet Koninklijk Konservatorium'van Gent. richt op Dinsdag 29 Mei a s. le 7u30 's avonds een vióolkoncert in, met de gewaar deerde medewerking van het volledig orkest van voormeld "konservatoruini, (60 uitvoerders) onder de bevoegde leiding van Meesier Edmond Harvant, leeraar voor viool aan voormeld Kon- servatorium. Het Koncert dat gegeven wordt onder de booge bescherming van het Stadsbe stuur, zal doorgaan in de zaal van Kinema Palace Schoolstraat. Plaatsbewijzen '(Sleunkaarlon 20 fr. le. rang, 10 fr. 2e rang, 8 frank. 3de rang 5 fr.) zijn van heden af te beko men. ofwel aan de winketten van Kine ma Palace, (op al de gewone locatie uren) ofwel bij den heer Julien Troeh, boekbinder, Kerkstraat, ofwel ten huize van den heer Van der Meis'ch, Albert Liénartstraat, 6. We zetten' onze «lezers aan, door hun ne tegenwoordigheid, een blijk van sympathie te willen betuigen, aan den jongen vituoos, te meer daar het keu rig programma^ de representatiefs la werken uit de viool literatuur vermeldt van toondichters zooals Wagner, Wie- niaws'ki. Kreisler^Vieuxtemps en Albe- niz. Onder meer Andere zal Willy Van der Meirsch, de beide concerto's voor dragen, welke hem werden .opgc'egd.bij het afleggen van xijn examen, n.!. het Concerto Nr 1, iri mi majeur, van H. Vieuxtemps, en de Polonaise Briljan te in la majeur, van H. Wieniawski. ONZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA 8UIKERIJPEEN DE RYCKE. 9360 VOETBAL' BIJ VOLHARDEN Volharden 7 Dendermwide 0. 'Lr was groote belangstelling voor deze voor name ontmoeting, 't Was ook ideaal weder. De Block wint den toss en speelt met wind- voordeel. Dendermonde slelt de volgende ploeg in- lijn Ghyssels Moernout, De Bilde Theunis, Bal, De Gheest Aerls, BaelseJeer, De Corte, De Munck, Raemdonck. lieer De Clercq van Gent, scheidsrechter van hooge afdeeling, hield het fluitje, maar met vaste hand, zoodat de mach tot op het einde op correcte wijze verliep. 't Is eerst Dendermonde die vooruit wil, maat niet verder dan bij D'e Buck. Seffens daarop zit Volharden aan Ghyssels kas. Een foul tegen Volharden brengt" redding, maar seffens is Dhoudt daar wedermet een prachtig center, De Block springt toe, doch 't is te hoog, Oei zoo na Er wordt geweldig vlug en met zuivere passen gespeeld. Martens klopt veel te hoog. Een cor ner wordt netjes door Van der Veken ingezon den, echter is nu Cornez daar om hoven de lal te zenden. Ook De Block krijgt zijn kans, doch vindt ook den weg nevens de kooi. Eindelijk ontsnapt Dendermonde aan de om knelling en De Buck moei reddend optreden. Tweemaal tereke wordt Volharden nu op offside betrapt. Maar ze dringen aan, een corner wordt door Van der Veken ingezet en door den keeper bemachtigd. De bezoekers laten zich niet onbetuigd en immer probeeren ze weer langs Raemdonck weg te geraken, De Buck en Fons Amant blijven echter de baas... locli uiet, nu is hij er door, maar Smetje blijft pal. En Volharden hernieuwt zijne aanvallen, zoo dat Ghyssels de handen vol heeft. Marlens mist een reuzenkans op pas van De Block. Dhondt schotelt nog een corner netjes voor, doch Frans bemeesterl hem. Een kunsttoertje van Cornez doet de suppor ters in hewonderiug opkijken hij dribbelt mins tens drie of vier man en kogelt naar doel een balleken, dat aan den keeper heel wat lasl bezorgde. De bezoekers ontsnappen, Smet. loopt op, maar De Corte ontwijkt hem en 't leder ligt reeds op de doelliju wanneer een Volharder nog in extremis kan wegwerken. 't Duurt niet lang of Dendermonde verkeert weer in groot gevaar, zelfs moet er met de han den gewerkt worden. 't Is penalty Cornez, die er nog nooit een gemist heeft, naur 'l zeggen zijner vrienden, zendt er hem nu glad nevens. Spijtig Amant moet corner toeslaan, maar keert dan ook zelf 't gevaar af. Meer en meer dringt volharden aan. Plots is De Block door de backs heen en vloert Ghyssels met een kei in den linkerheek. (40e min.) Nauwelijks opgezet, daar Gaston weer weg en als een schicht vliegt 't balleken nu in den rechterhoek, Ook Dhont probeert te doelen, maar even als vele andere belandt de hal hoog in den Schutsdraad. Rust treedt in met 20, Slechts een oogenblik zijn ze weer weg of Dhont dwingt corner af en zendt hem op prach tige wijze in, maar Frans redt ook even gemak kelijk. De aanvallen duren voort, maar enkele passen van De Block komen in verkeerde voelen te recht. Een echter geeft aan Martens gelegenheid om met een echte kogel nr 3 in te lappen. Dan is 't de beur! aan Van der Veken om een prachtcenter voor te schotelen door De Block schitterend gekopl, maai* door Ghyssels kunstig gestopt. De bezoekers spannen zich in om lnin achter stel te verminderen, spijtig dat De VVeerdt en De Buck niet te verschalken zijn. De Block ontsnapt en klopt van op 5 meier, doch Ghyssels is nog le rap. Ze lossen echter de greep niet en op geharrewar maakt René Cornez er 4—0 van. Volhardens twee vleugels zijn even onhoud baar. Nu is 't Dhondt die aan Marlens gelegen heid verschaft nr 5 binnen te kogelen. Weldra volgt nr 6 door De Block op pas van Marlens. Dat is te erg Dendermonde reageert gewel dig. maar Volhardens halfiijn laat niet af, ook de backs niet- En als een kei langs den grond naar 't hoekske gezonden wordt, dan blijft Smet nog de baas Naarmate de malch naar't einde gaal, des le meer spannen beide ploegen zich in. Volhardens oorlijn is ook geweldig op dreef. Een pasje van Cornez aan De Block en 't is 7—01 Waar gaat dat naartoe 't Is 'n verplettering voor Dendermonde I Duurt niet lang of daar slaat De Block weer alleen voor Ghyssels, Hij treuzelt echter lot da£ hij deu bal wordt ontnomen. Wat later stopt Ghyssels een kei van op 3 meter afgezonden. f Einde nadert en de Dendermondenaren spelen hun laatste troeven uil. Eenjpaar corner» worden weggewerkt, de Aalstersche verdediging blijll meester over de tegenstrevers tot het einde toe. zoodal afgefloten wordt met een prachtige en welverdiende 7—0 overwinning v. Volharden. De bezoekers liepen hier dus eene vreeselijke davering op, iels waaraan zij zich zeker niet zullen verwacht hebben. Tot hunne verontschuldiging kunnen zij in brengen dat zo een heele tijd met 10 man speel den en ook op .een paar invallers beroep moesten koen. Dat neemt echter niet weg dal Volharden met een elftal in 't veld trad, dat er nog sterkere in zand zou doen hijten, Geen oogenblik waren ze in moeilijkheid, speelden met' vuur en samen hang, mei zuiver zelfvertrouwen, zoo verbluffend dat er de spelers van verleden Donderdag niet le verkennen waren. Daardoor zal die povere prestatie nu gansch vergeten zijn en zullen de Vol harders nieuw vertrouwen hebben gewonnen. Proficiat, mannen, gij hebt nu eens kunstig en aangenaam spel verloonp. Avé. KAATSEM Uitslagen van eerste cattegorie. TE AALST le lui te Soignies 8 sp. Thysnes 7. 2e Uitte Aalst 8 sp. Thysnes 0. 3e lulte Aalst 8 sp. Soiignies 5 sp. TE ECAUSS1NES. le lutte Ecauss'ines 8 sp. Gceraerds- bergen 5 sp. 2e lutte Geeraardsb. 8 sp. Mons 4. 3e lutte Mons 8 sp. Ecaus31n.es 5. TE BRAINE LE COMTE le lutte Nivelles 8 sp. Morlanwelz .7 2e lutte Braine 8 sp. Morlanwelz 1. 3e lutte Braine 8 sp. Nivelles 5 spv In de algemeene rangschikking slaat} Aalst eerste met 7 punt. vooruit. In de Nestor de Tièrestraat. Zondagnamiddag hadden aan het Café De Sportman Wwe Buyle, Gazo- meterslraat) drie lullen plaats. Ziehier} de uitslag le lulle «Zeeberg Export wint van Steun geeft Moed (Cornand/: met 7 sp. 34 vijftleigen 3 sp. 2-5 vijf. 2e lulle Steun geeft Moed haalt liet legen De Kat (Pachter) met 7; sp. 36 vijft. om 3 sp. 26 vijf. Eindlulte Nu werd er vinnig ge streden. Ten slotte blijft Zeeberg Export. baas op Steun geeft Moed« met 7 sp. 33 vijft. tegen 5 sp. 3 4 vijf. Op Zondag 20 Mei, tweede dag van bet. tornooi. Het vijftal der ljuive- keestlraat zal spelen legen Eendr. Vooral (supportersclub van Sport club Eendracht.) Begin te 2 u. Wit en Zwart. MEN VRAAGT een bekwame snijder alsook stamboelvleclitsters, ter schoen- fabriek Gentsclien steenweg, 132-134. Aalst.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3