Dood van den Graaf vanGaserte NIEUWS Gods molen maalt langzaam maar fijn KAMER JUNI sluiting der lijst voor onze - REIS NAAR ZWITSERLAND - Doodelijke Afloop 3000 gulden uit een omslag verdwenen Verkeersongevallen te Buggenhout Brand te Brussel Schrikkelijke botsing tusschen twee autos te Gent Ongeval te Kortrljk O. L. Vr. van Lourdes 31 Wel. H. Sakramentsdag. Dit feest wend ingesteld op verzoek vail de gelukzalige Julianna uit liet Luiksiihc. Weliswaar viert men op Wilte-Dondcr- 'dag de instelling van het H. Sakrament. maar daar de Kerk dan vooral bezijg'is met het lijden van Jezus, wend H. Sa- kranicnlsdag definitief door pans Ur- banufs IV in 1264 vastgesteld. Ministerie van 1_andsverdediging. M. Dicvèze, minister van landsverdedi ging, benoemde tol adjunkl kabinets overste de gebreveleerde luitenant-ko lonel der grenadiers, Van Sprang. Dc vloot van Australië wordt uitge breid. Naar men ons mededeelt is in •Engeland een nieuwe kruiser Phaeton op do helling gelegd die onder den naam Sydney voor de uitbreiding van de vloot van Australië beslem'd is. Het bouwen van dezen kruiser is geheel binnen liet raam van de Londensche vïootovcreen- komst, daar deze kruiser dc Brisbane zal vervangen die in 1936 als verouderd buiten dienst zal worden 'gosteKl, De bouwkosten voor dezen nieuwen kruiser bedragen 2.250.000 Pond. De «schoonste» garde van New-York. De Katholieke leden van het politie korps van New-York, (dat als hel ^schoonste» korps van heel Amerika geldt) hielden onlangs een algemcene ledenvergadering. Meer dan 3.000 politie-beambten na derden tot de H. Tafel, waarna een Ge zamenlijk ontbijt werd gegeven. De burgemeester van New-York hield daar bij een redevoering die een zeer diepen indruk heeft gemaakt. «Wanneer gij. aldus sprak hij zijn beambten toe, ge- Volg geeft, aan de statuten van Uw or ganisatie, dan zult gij ongetwijfeld trouw uw plicht vervullen. Want uw or ga n i sa lie geeft TJ meer dan zij door Uw lidmaatschap ontvangt. Het gaat hier niet.' om uw lichamelijke moed, dooli het is veel, veel gemakkelijker om zic.li li chamelijk moed eigen te maken dan ze delijke moed en grootheid te verwer ven.» Nieuwe kabinetsraad. Een nieuwe Kabinetsraad zal gebonden worden Vrij dag namiddag om 4 ure. Die ze zitting zal worden gewijd aan liet. onderzoek van bet voorontwerp van M. Van ïsacker, minister v$n\ Arbeid tuig {fan de we'rkloozen. Garnaal in voer geschorst. Een mi nisterieel besluit, afgekondigd in be Staatsblad luidt De geldigheid van de bijzondere toe- lal iivgen afgeleverd voor den invoer van garnaal is, wat dc ongepelde garnaa pel reft, geschorst lot. nadere beschik king. Dit, besluit treedt in werking on 3 Mei. Een reuzenstekeikreeft. PorUigoe- scho visschers hebben een stekelkreeft, gevangen die in haar soort stelliig voor een reus mag doorgaan. Zonder de voel horens is hel dier 1.45 m. lang. Het weegt 29 pond. Op zijn schaal stonden kloeke en zeer sterke stekers, die epn der visschers ernstig hebben gekwetst 21ste Vervolg. Niet, maar wij gaan liem aan. Het is de vroegere rentmeester de schurk die den baron bedrogen en bestolen beeft en daarom, weggejaagd werd. Wc vraagde zij minachtend: Wat wil bij van ons Hij zou -graag mijn geheim door gronden, En hoe weel hij... Helena moet heneden bij de draak gebabbeld hebben en Steenhouwer is llmns de raadsman der oude. Ban ook is.baron Rudiger teruggekeerd; hem wil Steenhouwer mijn geheim, verknopen. De vrouw liet den pas hervatten ar beid. weer rusten zij vestigde den blik vol ongeduldige verwachting op ha ren man. Dal is veel nieuws op eens. sprak tij. is baron Hudiger teruggekeerd Hebt gij hem gezien Hij kwam. terwijl ik bij de heks .was: zij is immers zijne zwagerin Heeff hij u herkend I'k geloof niet. dal. hij ziel, mijner nog herinnert; hij heeft mij indertijd ze-bien gezien. Kunnen wij zelve hem niet dat ge- helm verknopen vrgagde zij zenuw achtig. Hij moei daar ginds io.-h rijk geworden zijn. - Neen. Broni, de (geschiedenis is .thans te oud geworden Dal zie ik niet in, Jaoob. Maar ik wel Kan ik iets bewijs Zitting van Dinsdag 29 Mei 1934 De zitting vangt aan om 2 ure onder voorzitterschap van M. PONCED ET, Rlouwhulde De heer VOORZITTER voor dc recht staande vergadering huldigt de nage dachtenis van wijlen M. Brand Wilh- loelt, oud-gezant van dc Vereenigde Sta len in België en herinnert aan de groo te diensten door den afgestorvene tij dens de bezetting aan ons land en ons volk bewezen. M. JASPAR, minister; van financiën, namens de regeering, sluit zich hierbij aan. - D« Textielstaking te Verviers De Kamer aanhoort dan de socialis tische interpellatie over de staking in de textielnijverheid te Verviers. M. DUCHESNE (soe.) herinnert- aan de oorzaken van liet geschil, ontslaan ten gevolge van dc nieuwe arbeids- en loonsvoorwaarden die de werkgevers aan de werknemers wensehen op te leg gen. Kort nadat de minister zijn bemid deling had .toegezegd, dankten de werk gevers 3.000 leden van hun personeel af. waar.onder de syndikale leiders. Zij willen ontsnappen aan dé kol lek lieve loonsovereenkomsten, de syndikalé macht breken, de werk regeling op grond van het beurtstelsel prijs geven. Dat kunnen de arbeiders niet dulden. Spreker toont aan boe de werkgevers door alle middelen getracht hebben de staking te breken, maar de arbeiders, gesteund door de heele arbeidersbevol king uit het land, zullen niet toegeven. Hij protesteert tegen de houding van den ïtaliaanschen konsul te Verviers, die de It.aliaansche arbeiders dreigt met uitzetting indien zij bet, werk niet. lier- vatten in de voorwaarden, voorgesteld door de bedrijfsleiders. M. HUBIN (s'oc.) Die köns-ul zelf dient over de grens.geizct. M. DELATTRE (soc.)' JPfe regeer in g dient het. .sreval te onderscheiden. M. DUCHESNE verwijt aan kristen demokratisehe leiders de arbeiders te willen verdeelen, wat protest uitlokt op sommige banken. M. HORENT (lib.)' De socialisten zelf verdeelen de arbeiders (Geroep, la waai)'. M. DUCIIESNE vraagt dat, de rege.e- ring maat regelen nemen zou tot, bevor dering van. de textielnijverheid. De ar beiders dringen aan op een onderzoek, gevoerd door de twee partijen samen, naar dc werkvoórwaardeh, de verhan delde grondstoffen, dc rrfachiries, enz., en verdoeken do regeering bemiddelend té willen optreden bij de werkgevers. vuur-omen akkpox-dyM.iQ.sehion gaat men- aldus naa een oplossing van het geschil. M. DUCHESNE is van oordeel, dat de regeering de werkgevers overhalen moet. tol. nieuw overleg met de syndikaten. Dit kan door aan de stakers werklozen steun toe te kennen, want. na een maand zon 'dit de zaak brengen voor den ver- zooningraad. I. VA-N IS ACKER, minister, betreurt, dat de staking werd aangegaan zonder te pogen vooreerst verzoeningspogingen aan te wenden. De minister herinnert aan de onderhandelingen en besprekin gen die hij met beide partijen beeft ge had. Hij is bereid op een tegensprakelijk enkwest in te gaan, om eene overeen komst te bewerken en heeft de vaste hoop dat er goede uitslag zal verkre gen worden. M. JACQUEMOTTE (kommunisl);. Verwijder ee'i-st de gendarmen M. VAN ISACKER. Zoo gij er niet waart, er zouden geen gendarmen van nood zijn M. DUCHESNE vraagt of 'de verte genwoordigers der werklieden zoowel als deze der patroons de ambtenaren met het enkwest belast, bij hun onder zoek zullen mogen vergezellen M. VAN ISACKER zegt dat het onder zoek objektief wezen zal, en de formüul van overeenkomst aan de goedkeuring van alle belanghebbenden zal onderwor pen worden. Men hoort nog MM. HOEN, JACQUE MOTTE en DAVJP; die gedurig, onder broken wordt, door M. DUCHESNE, de welke beweert dat spreker niets kent van -de kwestie. Laaslgenoemde dringt nog aan óp de deelname der vertegenwoordigers van de werklieden aan het onderzoek. Na nog eene i tussclienkomst van M. SOMERHAUSEN en WINANDY die de houding verrecblvaardigt der Cliristene Werklieden. De zitting wordt te 6 ure geheven. zen Neen, ik kan alleen verklaren wat ik gezien heb en wie zal mij, armen suk kelaar, geloof schenken Men zal mij vragen, waarom ik niet destijds reeds gespreken heb wat zal ik daarop ant woorden Gij weet waarom wij toen maals gezwegen hebben wij vreesden dat men mij een lasteraar noemen en ten slotte de geheele schuld op mij werpen zóu. Ja, toenmaals lag de zaak geheel anders, knikte zij-. Wanneer de arme man met den rijken kampt, moet hij hel onderspit delven. -Daarbij heeft ook de dokter ge zegd, dat Theobald zich zeiven bet le ven benomen had, voegde hij er bij, terwijl hij zijne wandeling op den kra kenden vloer voortzette hoe kon ik daartegen opkomen Niemand zou mij geloofd hebben ik had slechts on aangenaamheden gehad en dat zou vandaag nog het geval zijn. Baron Rudiger was steeds een goede.heer, zegde zij hij zal u ge loc- ven en u ook wel eene goede belooning schenken. En de andere hij zal mij ver volgen met zijn haat en met zijn wraak tot wij allen zoo ellendig zijn als een mens'ch slechts worden kan. Als wij het, geld hebben verlaten wij deze stad. Jacob bier bloeit voor u toch geen koren meer. Helena kan weder naar eene betrekking zoeken en wij gaan in een klein dorp wónen, waar het leven zeer goedkoop is. Wellicht geeft de baron ons eene kleine lijfren te dal ware wel het beste wij kon den dan ook onze-laatste levensdagen zonder zorgen slijtgpj ste Cannes, 30 Mei. Het overlijden van graaf van Caserte, heeft groote op schudding verwekt in Frankrijk. Vele vooraanstaande personaliteiten hebben reeds gedefileerd voor het. lijk, dat, in een monnikspij gewikkeld, in een heel eenvoudige kamer is tentoon gesteld. Voor zijn dood heeft de graaf van Cas serte den wensch uitgedrukt, zonder den minsten praal in de lijkkoets van het armenbestuur naar de begraafplaats gebracht te worden. Ex-koning Alfons XIII van Spanje die op Malta vertoeft, is- telegrafisch gewaarschuwd. Graaf Gaston Vander-straeten-Ponthoz overleden na een val van zijn paard Dinsdag voor acht dagen deed graaf Gaston Vanderstraeten-Ponthoz vooral gekend in de middens van het paarden sport, terwijl hij te paard: uitreed, een zwaren val. Djit gebeurde op de Louiza- laan, te Brussel. Graaf Yanders'traeten-Ponbhoz welke hierbij erge verwondingen opliep aan het hoofd, werd voor de noodiigc verzor ging opgenomen in het St. Janshospi taal. Hij is aldaarMaambig namiddag over leden, tengevolge de opgelo.opeii verwon- 'Op 26 Mei, ten 13,ure, 'werd er uit Antwerpen een aangerekende brief ver zonden aan de Incassobaink le Amster dam. De aanget.eekende Omslag- bevatte 1 billet van 1000, I van 300, 1 van 200 en 15 van 100 gulden. Al de nummers der bankbiljetten zijn gekend. Als de aangeteekénde brief op 28 dezer te Amsterdam -op de Incasso- bank besteld werd, bleek bet dat deze niets anders inhield dan dagbladknip sels. De rechterlijke politie, zoowel te Antwerpen als te Amsterdam heeft een onderzoek ingesteld opi na te gaan op welke geheimzinnige wijze de bankno ten uit den omslag verdwenen en hoe de diefstal zou kunnen geschied zijn. s Avonds toen de genaamde Jozef Ver doodt per rijwiel uit Opdorp kwam ge reden botste een onbekende wielrijder tegen hem aan met bet gevolg dat Jozef Verdoodt ten. gronde stortte, enkele kneuzingen opliep en zijn rijwiel werd ontredderd. De dader nam ijlings de vlucht. Toen zekeren Hermans per rijwiel van den trein te Heizijde kwam werd hij in de Broeekstraat aangereden door den auto van den E. Verb ruggen, handelaar in steen- en betonmateriaal. Hermans, die uit een veldweg kwam had de auto niet boqren aankomen, en de voerder kon niet tijdig meer stoppen. Hermans liep ernstige kneuzingen op en ziin rij wiel werd gansc-h vernield. Dinsdagnamipdag is brand uitgebro ken in de autobergplaats van den li. ba ron Renette de Villers Parwin, Belliard- 6lraat te Brussel. Het vu-ur nam gauw 5en groote uitbreiding en in eenige mi nuten tijd.hadden de vlammen zich van het gebouw meester gemaakt. Be pompiers van de stad zijn ter plaatse gekomen en helbben met ver schillende slangen het vuur bestreden. Twee auto's zijn in den brand gebleven. De schade bedraagt 300.000 fr. De oor zaak van den brand is onbekend. sl.ool.kar uit dc richting van bet Q-ro-ot Meerhemi gereden. Van Vlaanderen Werd door den omgeslagen luxe-auto getrof fen en ten gronde geslingerd. Seffens" daagde hulp op: eerst moeSt men de vier inzittenden -van den auto uit bunnen neteligen toestand redden. De cchlgenoolen Van den Borre had den geen letsel; zij kwamen er met een hevigen schrik vanaf. Wat Mevr. Fonteyne betreft, deze was door glasscherven (al de ruiten van den auto waren s'tuk geslagen) aan liet rechter oog gekwetst. Ook M. De Doof Jaak was licht gewond. De twee slachtoffers werden dadelijk verzorgd in de apothekerij Van de Voor de, St-Salvalorslraat. Hel derde slachtoffer, zijnde Van Vlaanderen, die onder den omgeslagen auto lag, was er het ergst aan toe. Hét voertuig werd opgelicht en de on gelukkige cr van onder gehaald. Overlijden van Henri van Vlaanderen Bij hoogdringendheid werd de ge kwetste Henri Van Vlaanderen naar het burgerlijk gasthuis' overgebracht., al waar hij weldra bezweek ten gevolge der ;e hoofdwonde zijnde eene schedel breuk. Hij was blijven staan in gedachten staarde hij lang voor zich uit. Neen, het gaal. niet, sprak hij eindelijk met een dïepen zucht. Baron Rudiger is de medeÖeelihg niet zoo veel waard als gij (jepkt en den haat van den andere durf1 ik niet op mij la den. Zoo, laat. u daii door den andere voor uw zwijgen betalen, gaf zij ver drietig ten antwoord. Als ik bij hem daarmede aan boord wilde komen zop Jjij piij de deur wijzen, dal zou vroeger hebben moeten gebeuren. Thans is liet ie laat. Een zacht kloppen aan de deur maakte aan dit onderhoud een einde. D.e baron trad binnen. Gij zi.jt immers de heer Wilfert, niet waar vroeg hij. öm u te dienen bevestigde de muziekant, hem vol nieuwsgierigheid en verwachting aanziende. Is uwe dochter Ie huis Wat verlangt gij van baar? vroeg Broni, in wier gemoed -de toorn der diepbeleedigde moeder weer fel op flikkerde. Niets kwaads', antwoordde Rudiger op bedaarden toon. Mijne zwagerin, juffrouw Crube, hooft baar groot on recht aangedaan, dat. alleen wilde ik haar en u zeggen. Ik hoop dat gij de OPde vrouw hare dwaling zult vergeven. De vermiste ring is teruggevonden liij laig onder de sofa, eene kat heeft' cr mede ge speeld. Ik dank u, mijnheer, sprak eene slem: achter hem. Het'is gelukkig dat gjj biji deze ontdekking legeiiV.ooxdig Dinsdag' namiddag, rond 3 ure, had er op den hoek der Priesterstraat, San- derusslraat en Groot Meerhcm, te Gent een schrikkelijke bofsing plaats, waar bij een persoon, die een stootkar voerde, gedood en twee personen, die in een luxe auto zaten, licht gekwetst werden. Rond voornoemd uur kwam uit de richting van de Chartreuzenlaan naar het Groot Meerhem ep, de luxe-auto aangebeld, gevoerd' door M. Richard Van steenweg, 25, te Ledeberg. In. den- auto zalen mad. Van den Bor re, mad Fonteyne, wonende Belgrade- straat en M. Jaak De Loof, 18 jaar, zoon Van den meubelhandelaar,. wonende Vis- scherij. Uit de Priesterstraat kwam gereden de autocamionnette van den transpor teur, wonende Tolhuislaan, 75 te Gent. Dje luxe-auto die op zijn rechterkant was, werd door de auto-camïonnette zijwaarts' gevat niet zulk geweld dat het voertuig op zich zelf ronddraaide en wederom met den-kop naar de Charlreu zenlaan stond,.om ten slotte om le kan telen. Ongelukkiglijk kwam juist daar de genaamde HenriVan Vlaanderen, 43 jaar, stovesmid, wonende Baviaanstraat, in «dienst,van dén stovesmid M. Moere sonne-Bekaert, Slijustraat, met een waart. Rudiger keerde zich om vol bewon dering rustte zijn oog op het gelaat van Helena, die door de half open staande deur onbemerkt binnengetre den was. Mejuffrouw Wilfert vroeg hij. Ja, en ik betuig u nogmaals mijn dank, want ik geloof niet,, dat juffrouw Grub-be u gezonden heeft om mij dit eerherstel te geven. Waarom twijfelt gij daaraan Dewijl ik van den beginne af over tuigd was, dat zij slechts eene komedie gespeeld heeff, om de lastige schuld van erkentelijkheid óp eenmaal van zich af te wentelen. Dai is eene zware aanklacht, me juffrouw, zegde liij ernstig. Gij be schuldigt die vrouw moedwillig uwe eer aangetast te liehben. Ik moet deze aanklacht handha ven, hernam Helena ernstig. Wat is de zelfzuchtige vrouw aan mijne eer gelegen Zij kende mij lang en goed genoeg om te weten dat ik tot geen diefstal in staat ben boe kon zij dus eene dergelijke afschuwelijke verden king op mij werpen Vergeef bet haar, mejuffrouw, verzocht de baron. Ik kan u verzekeren dat mijne zwagerin bet voorgevallene levendig betreurt en u door mij laat verzoeken den ring als geschenk aan te nemen. Niet voor al het goud der aarde riep Helena Ik koester slechts een wensch, juffrouw Crube nooit weer le ontmoeten. Ik heb mijne zending vervuld,her- BAIB bij met £ene lifiljte buiging kan uw antwoord niet misprijzen,maar ik verwacht, dat. gij u met d-c ontvan gen genoegdoening tevreden zult stel len en mijne zwagerin geen haat zulb toedragen. Hiermede ging hij heen Helena drukte achter hem de deur in het slof. Hij wilde den trap weder afgaan,als hij boven zich -de luide kuivende stem zijns zwagers vernam dadelijk daarop kwam de armendokler naar beneden. Gij hier vroeg hij verbaasd. Diezelfde vraag kon ik lot u rich ten, antwoordde Rudiger. Ik heb den schilder Reimer be zocht, van wien ik u gisteren verhaalde. En ik bezocht onze zwagerin Mina. Maar die woont toch niet hier? boven Neen, maar bier boven woont een meisje. dat door Mina ten onrechte verdacht werd... De schoonc dochter van den mu ziekant Ja hare onschuld kwam s'lraks aan hel. licht de vermiste en zooge naamde gestolen ring werd door een kat van onder de sofa gehaald. Ik nam op mij liet meisje de verschuldigde eer herstelling over te brengen. - Zoo iets ligt geheel in den aard onzer zwagerin, bemerkte dc do-kletf geërgerd. Zij i.s schandelijk gierig eru daarbij zoo rijk dat zij rijtuig en paardl zou kunnen houden. Mij klaagde zij, dat haar geringj inkomen ter nauwernood voldoende was, om hare eenvoudige behoeften t<$ bsürijdfiiu. - j 'i XeiYpJali Dinsdagavond, om 6 u. 15, kwann de 14-jarige scholier Casteur Primus, wo nende Watermolenstraat, 73, te Kortrijk uit de Roterijslraat per fiets gereden. 'Juist kwamen twee motorrijders aan gehold uit de Brugschestraat. Die knaap liet- ze voorbijrijden 'doelt werd in het draaien gevat door den au to van den li. Gerard Muylle, handelaar le Kortrijk die uit de richting vart Brugge opdook. Het slachtoffer ver dween met zijn fiets' onder het zware voertuig en werd met vreeselijke ver wondingen aan den rechterslaap en over gansch het lichaam opgenomen. Hij werd na.de eerste zorgen van Dr. Vermeulen in coma naar het Gesticht.' van liet H. Hart overgebracht. 1-Iet slachtoffer behoort tot een -gezin met drie kinderen, waarvan de vader sta- üonarbei'dèr. is. Dc politie kwam ter plaats en stelde een onderzoek in naar de verantwoorde lijkheid.. BISDOM GENT Oost-Viaanderens Bedevaart naar Van 14 tot 22 Juli (vertrek uit Anl- werpen) i trein langs: Parijs-Bor deaux, terug langs Nevers. Van 1 tot 10 Augustus (vertrek uit Maastricht) 1 trein langs Lisieux, St. Laurent s/Sèvre, terug langs Parijs'. Van 3 tot 11 Augustus (vertrek- uit! Gent) l trein Lourdes rechtstreeks en terug (met bedevaarders en zieken;. (vertrek uit Antwerpen en Brugge) 2 treinen langs Parijs-Bordeaux, ir-iug langs Lisieux. Inlichtingen en inschrijvingen: Mevr. Van de Kerckhove-Cercclet, Aalst, «t bij de volgende afgevaardigden E. II. Impens, St. Marlensplaats, Mevr. Van Vooren, Dirk-Martenstvaat M. J. Van Nuffel, Kerkstraat 9-2i,

De Volksstem | 1934 | | pagina 2