m SUNLIGHT ZEEP T een bezoek brengen aan onze Vlaamsche Kermis Naklank der Mei-serenades Het "EXTRA SCHUIMVERMOGEN» der Sunlight Zeep is onmisbaar voor het wasschen van zeer ruil linnen PLAATSELIJK NIEUWS WAAROM Van Belgisch Congo tot den Belgischen Verbruiker. fcteti mOm In de Zomer-avonduren, AI» wij, mat ons goei geburen, Zitten aan de kaartpartij, Lusten wij, met volle teugen, 't Kan ons hart en leest verheugen Lekkre koffie, mits daarbij JF\ G JACOBS Suikerij Italiaansch vliegeskader op weg naar Brussel. Brussel, 30 Mei. Een Italiaansch vliegeskader, bestaande uit 12 eenheden is heden morgen in Italië opgevlogen naar Brussel. De vliegers worden heden namiddag op het vliegplein van Evere verwacht. Zooals men weet neemt hel eskader deel aan de vliegmectiirg, d'.e Zondag a.s. op het vliegplein van Evere wordt gehouden. Cedes en Rcssi zullen hunne reis voortzetten New-York, 30 Mei. Men seint uit New-York dat de Oceaanvlieigers Codos en Rossi hunne vlucht naar Californie gaan voortzetten. Ze hopen binnen acht dagen te kunnen vertrekken. .P,e vlucht gaat over Mexico, San-Francisco. Daar na zal misschien Canada bezocht wor. den. De Jap.aansche admiraal Togo overleden Tokio, 30 Mei. Admiraal Togo is heden nacht te Tokio overleden. Admi raal Heikatchiro Togo was geboren in het jaar 1857. .Hij speelde een voorna men rol in den oorlog tusschen Japan en China (1804) gedurende den oorlog tegen Rusland (1005) had hij bevel over het le eskader, llij leidlde den blo- kus van Port-Arthur en versloeg de groote Russische vloot ouder bevel van admiraal Rojestvensky in den zeeslag van. Tsou-Sima (Mei 1905), die een einde stelde aan den oorlog. De keizer van Japan verleende hem vorige week den titel van-markies. AW Een uitzonderlijke Gebeurtenis in het Muziekleven van Aalst Voor enkele weken werd de Heer Wil ly Van der Meirsch, leeraar aan de ste delijke muziekschool uitgeroepen als vioolvirtuoos, met onderscheiding, in. het Konk. Conservatorium te Gent. Dinsdagavond trad de jonge virtuoos in zijn geboortestad op voor een uitge lezen publiek om er een vioolconsert te geven, onider de hooge bescherming van het stadsbestuur, met medewerking van het groot orkest van het Conservato rium te Gent, onder leiding van Meester Edmond Harvant, leeraar voor viool aan voornoemd conservatorium. Het was een heerlijke avond Op magistrale wijze bracht het orkest Lo hengrin (openingsstuk)' van Richard Wagner ten geboore. Verder hoorden wij de representatiefste werken uit de vioolliteratuur van Wieniawski. Krcis- ler, Vieuxtemps en Albeniz. De virtuoos bracht oip meesterlijke wijze ten gehoore de Polonaise Brillan- te in la groot, opus 21 met begeleiding van orkest van Wieniawski evenals het Concerten. 1 in mi klein, opus 10 even eens met begeleiding van orkest van Flits Kreisler. P,cze heide stukken, uit liet. geheugen gespeeld door den jonge artist werden den heer Van der Meirsch opgelegd door de jury bij het afleggen van zijn examen. Verder konden we nog, genieten van een prachtig Tango van Albeniz, en van het meesleepend Liebeslicd van Kreis ler gevoel- en stijlvol voorgedragen door den virtuoos. Onderscheidene malen viel den artist een ware ovatie ten deel. Ook zijn be voegd leeraar Meester Harvant werd warm toegejuicht: Bij het slot werd een bloemengarve den jongen virtuoos aangeboden welke hij met een vereerende en dankbare geste aan zijn leeraar overmaakte. Het was een prachtavond, waarlijk een uitzonderlijke gebeurtenis in het muziekleven van onze stad. Wij wenschen den jongen arlist ver der een vruchtbare loophaan ERG VERKEERSONGEVAL. Des mor geus te halt elf kwam zekere Francois Valerius, woonachtig te Oostende, Grensslraal, rijdend voorde Imperial brouwerij te Oostende, op den steenweg op Gent gereden. Hij werd aangespro ken door de wegpolilie eii hield zijn wagen staande. Bij het uilstappen vergewiste hij zich niet of de baan vrij was en werd door een aan komende auto geval en ten gronde geslingerd. Het slachtoffer werd in deerniswekkenden toe stand opgenomen en in allerhaast met den Rood kruis wagen naar het stedelijk hospitaal te Aalst overgebracht, nadat hem de eerste zorgen toegediend werden door Hr Felix Van LAnduyt, van liet Rood Kruis. Het slachtoffer heeft ver scheidene ribben gebroken, bekwam erge ver wondingen aan het hoofd, een bloedstorting aan den rechterarm, een lichtere verwonding aan de knie en werd den linkervoet verpletterd. De be voegde politie kwam ter plaatse voor het ge bruikelijk onderzoek en voor het bepalen der verantwoordelijkheid. In verband met de Vlaamsche Kermis, welke zal gegeven worden op Zondag 3 en Maandag 4 .Juni aanstaande, in de hovingen van het- Juve naat der Broeders van den H. Joannes de Deo, zal het niet zonder belang zijn eenige woorden te zeggen betreffende deze Congregatie. Zijn we wel genoeg bekend met de schoone levenstaak welke deze Broeders te vervullen hebben, namelijk het edelmoedig ziekenaposto- laat ten huize en in de hospitalen. Hoevele ge stichten voor krankzinnigen worden niet aan die Broeders toevertrouwd. Vinden we in hun levensregel dat-prachtige voorbeeld niet terug van hun stichter, den H". Joannes de Deo, die op een nog jeugdigen ouderdom, het ouderlijk huis verliet, en uit geest van boetvaardigheid en oot moed zich heelemaal ten dienste stelde van God en de menschen. Deze Broeders hebben dus wel voor doel hun leden te heiligen door hel beoefenen van liefde werken, die voornamelijk beslaan in het verple gen en verzorgen van zieken en ouderlingen, en in het onderrichten van de jeugd. Het zal niemand verwonderen dat in deze droeve crisistijden de nood zich ook bij onze Broeders doet gevoelen. Hel Juvenaat, dat hier in 19.30 vun Gent werd overgebracht, heeft in het onderhoud van verscheidene juyenisten te voor zien. Dagelijks zijn daar verscheidene magen te vullen, terwijl langs den anderen kant de inkom sten zoo gering worden. Om daaraan in zekere male le verhelpen, heb ben enkele bereidwillige zielen de handen in el kaar gelegd en zich gansch ten dienste gesteld van den Juvenistenmeester Broeder Aniandiis, Ze doen hun best om Hem door middel van een Vlaamsehen Kermis een geldelijken steun te kunnen bezorgen, die hem zou toelaten in de toekomst aan zijn jonge Jnvenisten, het noodige te kunnen biijven bezorgen. Daarom ook zullen al de menschen die het goed voor hebben, deze poging steunen. Ze zul len die jongens helpen in het verwezenlijken van hun roeping, en zoo aan de wereld een schaar navolgelingen van den H. Johannes de Deo schenken. Een bezoek aan de Vlaamsche Kermis zal een edele daad zijn en ook een goed werk, waarvoor de Juvenisten u dankbaar zullen zijn. G. DE KONINCK. ONDERSCHEIEING. Onze stadsgenoot, heer Marcel Van Causbrouck, luitenant-vliege nier, zoon van Mijnheer en Mevr. Oseor Van Causbrouck, werd benoemd tol Ridder in de Kroonorde, voor bewezen diensten aan de Mili taire Luchtvaart. Wij bieden den heer Marcel Van Causbrouck en zijne geachte ouders onze besté gel uk wenschen aan. V.T.B. - AALST Zondag 3 Juni. Naar Dendernionde met den trein van 9.18 u, Te voet over de prachtige Scheldekaaien naar Vlassenbroek (veer), Moer- zeke en Castel. Weer over den stroom naar St Amands (middagrus»Verder nuar Mariekerke, Weert, over de Oude Schelde. Per trein terug.Te voel: 20 km. Heerlijke tocht vol afwisseling 1 Zondag 3 Juni. Tweede abonnementsreis. Vertrek per trein te 7.04 u, naar Haine St Pierre. Aankomst le 9,06 u. Per fiets naar La Louviére (schepenliflen), het kasteel van Mariemont (be zoek) en de abdijruïne van Aulne. Over Thuin naar Walcourt te 18,20 u. over Charleroi naar Brussel en Aalst. Fiets 59 km, Niettegenstaande het koel weer van verleden Zaterdag, togen de Mei-zangers der CaUiari- nisten» terug voltallig den nacht in, om hun op rechte Maria-vereering uit te zingen. Dit was de laatste serenade-ronde die ze dit jaar doen zouden. Het was immers de laatste Mei-Zaterdag. De tocht ging langs de SI Annalaan (Klooster der Arme Claren, de Vooruitzichtstraat, waar dat wondere oude boomken op de sloep is blijven staan, voorovergebogen, met het oude Maria- nisken dicht onder zijn ouden takkenkop, daar klonk het «Avé Maria» heerlijk! Verderging het naar de Meuleschetlekapel, die, kort na de aankomst werd opengezet. Allen baden ze er stil en vroom, terwijl cello en harmonium een zacht melancholisch lied deed binnendwarrelen, De kapelbewaakster weze oprecht gedankt om het schoone gedacht de zangers tot de. helverlichte, stemmige bidplaats te hebben toegelaten. Vandaar ging het naar de verlengde Pieler Couckestraat, waar het kluisken van Maria mooi versierd was dan verder de Windmolen- straal, waar O. L. Vrouwken te prijken stond, nel en sierlijk daarop volgde de Kattestraat (Huis Eeman), eveneens hier licht en bloemen daarna aan het Jongensweeshuis en de kapel,om dan ten slotte, onder een stralend lichtje sluiten voor het gesticht der Broeders van Maria. De Eerwuaide Overste luisterde in het venster en dankte ons bij 't heengaan. Zoo sloten de Mei-serenades. Ze hebben onze oude stad iets heerlijks terug geschonken een christelijk gebruik, dat in de schoone goede mei-nachten vele christenen (en zelfs andersdenkenden) dichter bij O. L. Vrouw ken heeft gebracht. Dat is vooral liet schoone van de mei-serena des der Catharinisten dat liet niet gaat om per sonen enkel en alleen ten dienste van het goede, van onze Lieve Vrouw. We roepen hen dan ook toe lot toekomende jaar. N. B. Het is ons een aangename plicht van ganschér harte dezen te danken die het lmnne bijdroegen om die serenades zoo prachtig le doen lukken namelijk den Ilr J. Cammaert, die de leiding van het koor in handen had, daarna de heeren Baceaert, Gils. Schouppe en De Mette aan wie de muzikale begeleiding was toever trouwd, en aan de heeren Alf. Van den Eynde en Van der Schueren welke zoo bereidwillig zijn geweest te willen zorgen voor het vervoer der henoodigheden. Aan allen nogmaals dank. E. Kinderkleer- goed is vol stof en vuil, vooral langs de boorden. Hun kleederen zijn vlug besmeurd aan kraag en mouwen. Sommige kleerstukken worden gemakkelijker vuil op de eene plaats dan op de andere en alhoewel elke gewone wasch- methode ze kan opfrisschen is er toch Sunlight noodig om ze kraaknet te maken. Terwijl ge eventjes met een stuk Sunlight op de vuilste deelen wrijft zal haar "extra schuimvermogen alle vlekken wegnemen en als U ze dan daarna wascht zullen ze heelemaal kraaknet zijn. Gebruik Sunlight voor wasch en schoonmaak alsook voor uw toilet. Sunlight is een zuivere zeep die zoowel voor de huid als voor de fijnste weefsels geschikt is. P «1-079 B9L EEN LEVER PRODUCT. Verbond der Belgische Katholieks Burgers en Middenslandsvrouwen en Burgersjeugd Naar Marche-les-Dames per Autocar Op Maandag 2 Juli aanstaande. Vertrek rond 9 u. voormiddag. Onder geleide van onze E- H. Proost die er een De Pronindis zal bidden, gaan wij hulde brengen aan wijlen Koning Albert, op de plaats zelfwaar- onze duurbare Vorst op zulke jammerlijke wijze aan zijn einde kwam. Een bloemengarve zal aan den voet van de tragische rots, worden neergelegd. Men gelieve op lijd zijn inschrijving te nemen bij mevrouwen Moversoen o 1 Pilate, Nieuwstr. ter stede, Prijs 37.n0 fr. Voor de slachtoffers van Paturages In de Staatsmiddelbare School en het Atheneum onzer stad werd,bij de leeraars en de leerlingen, een omhaling gedaan ten voordeclé van do slachtoffers der mijnramp te Patu.ages. Dit bracht 1412,75 fr. op. HUWELIJK, -r Maandag 28 Mei, te 11 ure, werd in de Kerk van Cherscainp het huwelijk ingezegend vnn Mejuffer Gabrjölle Logghe, vnn Cherseamp met Mijnheer Ei.w. Le dutte., van Aalst. Onze beste geluk wenschen. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboortenvan 24 tot 29 Mei. Mannelijk 6 Vrouwelijk 8 Huwelijken van 26 tot 30 Mei Rene Lemailre, autogel, Baudewijnkaai, mei Martha De Coeuselj zb. Naarstigheidstr. Joonnes Vereeeken, bakker, Appels met Joan na Hansscns, zt. Gentslr "Petrus Lenssens, fabriekw. Terlindenstr. met M. Podevyn, fabriekw. Terlindenstr. Jozef Plas, schoenm. Bolleweg mei Isabella Meganck, katoenhew. Dr De Moorslr. Alfons De Schrijver, snijder, Aren '.-Ir. met Maria Geeroms, spoelm. Binnenstr. Lucien De Geyseleer, schoenm. Ereinhodegem met Nathalia Moerenhout, textielw. Bolleweg. Maurits Van de Perre, rekgomhew. Rozendr. met L De Groot, katoenhew, Bedrijvigheidslr. Theofiel Verleysen, metser Moors-4 met Maria Camu, fabriekw. Immerzeeldreef. Henri Corthals, kleerm. Moorselb, met Maria Van der Fraenen. slikst. Brusselschestw. Overlijdens, van 24 tot 29 Mei. Constance Braun, zb, 65 jaren, Nazarethstr. Raymond De Backer, wr Marie Van K—o ve, landb. 60 jaren wonende te Deftinge. Camillus Hofman, eehlg. Ludmilla De Goh, zb. 71 jaren wonende te Hofslade. Virginia Bockstael, eclitg.Edmond Meclielinek, zb. 63 jaren Sint Jobstr. Louise Lammens, eclitg. Albert Mertens. zb. 23 jaren, wonende te Meive. 9 Kinderén onder de 7 jaren. VOETBAL BIJ VOLHARDEN VOLHARDEN VEROVERT SCHITTE REND DEN BEKER "PERSAN» Volharden 2 Scela 0 Prachtig weder en veel volk. De match wordt nogmaals geleid door heer Sandrap, bijgestaan door Iwee officieele linesmen. Heer Berwouts is aanwezig. Kapitein De Block wint den loss en kiest het voordeel van wind en zon. 't Duurt 10 minuten eer een keeper moet tus schen komen. Volharden valt geweldig aan, maar Zele's keeper ontzet kalmpjes al wat in in zijn hereik komt. Martens kogelt tweemaal boven, Na 20 min. corner, door Dhont goed inge zonden en door De Block nevens gestuurd, De keeper slopt een kei van Gaston. Voortdurend domineert Aalst. Op 2 meters van 't doel wordt Martens leelijk genaakt en de scheidsrechter schijnt het te ruwe spel van Scela niet te merken. Nadat de keeper nog een formidabel shot van De Block heeft gestopt, vloert Gaston den Zeel- schen doelwachter met een schuiver in den hoek (10 na 30 minuten). Een aanval van Zele werd bijna fataal na een misverstand tusschen De Buck en Smetje. Ze komen terug en Smet krijgt een kei van den linker buitenspeler lo bemachtigen. Volharden herneemt nu het offensief en be komt drie corners te reke. die niets opleveren. De bezoekers geraken niet verder dan tot de backlijn, integendeel heeft hun keeper steeds de handen vol. Hij stopt onder andere een hard «hot langs den grond, van De Block, Op 't einde der eerste helft kan Zele er toch nog wal evenwicht inbrengen. Nauwelijks terng in beweging, vlucht Strubbe weg, geeft gepast aan Bosman, die prachtig centert, zoodat De Block in vliegende vaart een kogel op 't doel afstuurt, niet moeite door den keeper gehouden. Een corner wordt door Dhont achter gezonden Smetje onderscheidt zich op shot van rechtsbui ten. Een genieten pasje van De Block geeft 'n buitenkansje aan Martens, die ongelukkiglijk te hoog schiet. Dhont jaagt den tweeden corner ook achter "t net, Bosman volgt 'al slechte voor beeld. Een kogel van De Block kan nog enkel in corner gered worden. Amant geeft goed in, maar 't eindshol faalt. Aan de 17" minuut geeft Fons nog een corner op onberispelijke wijze, doch hij wordt ontzet. Nu begint het tempo te vertragen, zelfs ge raakt Ze e iu •••-' meerderheid voor een poosje. Maar daar zijn de Volharders weer Een puike corner van Bosman wordt door De Block over gekopt. Ook Dhont schiet rakelings over. Mar tens doet nog 'l zelfde. Op corner door Bosman gepast voorgezel is 't nog Martens die te hoog mikt. Na een bezoek van Zele aan Volhardens doel ontsnappen De Block en Martens en van aan de backlijn zendt Honoré een schuiver op den bin nenkant van den paal. 't ls 20 na 30 m. spel. Volharden doet nog enkele aanvallen, doch de fut is er uit Smetje moet ook een paar uitloo- pers opvangen, maar in de laatste minuten ko men de bezoekers nog gevaarlijk opdagen en geven Volhardens keeper nog een paar harde moppen te verwerken, lietgene hij ten ander» met zijn gewoon brio doet. 't Einde is daar met eene welverdiende overwinning voor onze Groen-Zwarlen. AVÉ, Z W E IV! IR EN GROOT FEEST Wie herinnert zich de mooie zwemfeesten niet die, jaarlijks, door onze stedelijke zweia- club Neptunus ingericht worden üp Zondag 3 Juni, te 3 ure, wordt er aan ,d» liefhebbers nogmaals een prachtig programma voorgeschoteld. Ziehier wat er, Zondagnamiddag in ons Zwem- dok zal te zien zijn I. Wedstrijden tusschen de Zwemmers van Technica (Technische School Aalst) en deze yaO Hellas (Atheneum Aalst) Beker. II. Wedstrijden voorbehouden aan de lede» van Neptunus (Dames en heeren), III Gezamenlijke oefeningen door het achttal der gekende Gentsche Zwemvereeniging. IV. Reddingsoefeniugen. V. Walerpolo-match tusschen de twee ploeg*» der Gentsche Zwemvereeniging. VI. Exhibities door kampioenen-recordhouders van rugzwemraen, streekzwemmen en crawt» zwemmen. Wie Zondag een aangenamen namiddag wil doorbrengen, kome eens kijken naar de praeht- nummers van dit groot zwemfeest- Toegangsprijs 3 en 5 fr. j "VVV Jan-Baptiste Verdoodt, landbouwer te Meldert, Meysberg, verklaart geene schulden te erkennen, die zijne vrouw Maria Possé, welke de echtelijke woning heeft verlaten, in zijnen naam zonde maken. 841 Meldert, 29 Mei 1934. VERDOODT Jan-Baptist. AFSLAG I AFSLAG I Door een groote aanvoer van verseh* viteh tal men deze week verkoope» Witte Kabiljauw, Tarbot, Pladijs. Ton* gen, Blenkan bergsche Rug enz. alsook kleine Tarbot aan 6 fr. de kilo in hek gekende huis JOZEF CORNAND, Van Wambeke Kaai (rechtover 44 Visohmijn), Telefoon: 1048. Aalst. Men bestelt ten huize. 84$ PONEY en KAR TE KOOP, gedrei* seerdop het land en op de baan» Bin nenstraat 194, ter stede. 842 GARAGE MET KOER, te huren. Inlichtingen bij Notaris Eeman te Aaist, Kattestraat 9. 844 DEFTIG MEISJE van den buitaa» kunnende alle werk, vraagt plaats ah* dienstmeid. Schrijven bureel van het blad, letters M.B. 84.A'.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3