Vim VIM 8 1 De SANQUE CENTRALE OE LA BENORE Belgische Koloniale Loterij Plechtige Octaaf, ter eere van het H. Hart van Jezus Gemeentebestuur kan tot vele doeleinden gebruikt worden ganseh het huis Gedenkteeken Koning Albert reinigt alles in hef huis 1_0O frs per lot. huh WAAGT UWE KANS Katholieke Strijdersbond i ZONDAGRUST. De apotheken zijn allen open tot's middags. Zal 's namid dags alleen open blijven, op Zondag 3 Juni de apotheek van Mr Delbecq, Bisschopstraat. VOOR DE MUTUALITEITEN. He den Zondag 27 Mei zal alleen open blijven van 's middags tot 8 u. 's avonds Apotheek Vooruitzicht, Kerkstraat. GRGOTE PROCESSIE OP HEDEN ZONDAG 3 JUNI AI de Vrouwelijke Aldeelingen van ganseh de stad Aalst worden vriendelijk verzocht, in zoo groot getal mogelijk, het Allerheiligst© Sacra ment te vergezellen. Ze vergaderen iels voor 10 ure in de Pontstraat, aan 't Begijnhof, en nemen dan plaats in den optocht in de volgen de orde a) V. K. A- J- b) V. K. S. J. in uniform c) V. V. B. J. yerkoopt van heden af ZONDER KOSTEN en niet de sti Po te geheimhovping biljetten dezer joterij aan den officieelen prijs van Parochie H. Hart Orde der goddelijke diensten Zondag3 Juni Korte aanspraak onder de Missen Maandag. 4 Juni 10 uur. Bedevaart der School van de Zoutstraatpoort 2 1/2 u. Bedevaart v. St Camillusschodl 7 1/2 u. C savonds) Lol v. het volk. Dinsdag. 6 Juni 2 uur. Bedevaart der Jongensschool van St Jozef 3 uur. Bedevaart Kostschool der Damen van Maria 7 1 2 u. ('s Avonds) Lof voor 't volk °n Sermoen Woensdag, 6 Juni 10 uur. Bedev. v. St Martenscollege 7 l/2 u. Sermoen en Lof voor 't volk. Donderdag, 7 Juni 10 uur. Bedevaart der paroch. Scholen. Vanaf 3 uur 's nam., groote Biechtdag 7 1/2 u. 's avonds, Grootsche Bloemen hulde ter eere van het H. Hart, ge volgd van 't Heilig Uur. Vrijdag, 8 Juni Hoogfeest van 't Heilig Hart. De bevol king wordt vriendelijk verzocht tot alge- meene bevlagging ter eere van het Heilig Hart. De diensten gelijk des Zondags. De missen om 5, 6 1/2, 8 en 9 1/2 uur. De solcmneele Hoogmis wordt opgedragen ter intentie van al degenen welke iets deden voor de kerk en de pa- ochie van het H. Hart van Aalst. 1 uur. Bedev. leerl. St Jozefscollege, 7 1/2 u. Lof, Sermoeu en Processie voor de leden van den Mannenbond van 't Heilig Hart. Zaterdag, 0 Juni 10"uur. Bedevaart der scholen, Mijlbeek. Zondag10 juni Korte aanspraak ouder al de missen 4 1/2 u. Bedevaart der 4 parochiale honden van 't II. Hart (Afdeeling Vrou wen) Solemneel Lof en Sermoen. In gevolge de uitnoodigiug door de So cialisten gestuurd, zijn de afgevaardig den van het Katholiek Verbond, Donder dag avond samen gekomen op het Stad huis, met de afgevaardigden van Libera len en Socialisten. Waren aanwezig voor de Katholieken De Hoeren R. Moyersoen, Fr. De Wolf, P. Van Schuylenberg en Fr. Paelster- mans. Voor de Socialisten De Heeren Nichels, Burgemeester, C. Haelterman, Schepen, Eugeen Deprez, raadslid, en Vyverman, partijsecretaris. Voor de liberalen, de heeren G. De Stobbeleir en Boel. Mr Nichels verklaarde aan de vergade ring dat de drie Vlaamsch Nationalis tische schepenen hun ontslag hadden in gediend, en dat er dusvolgens 3 schepen zetels te begeven zijn aan Katholieken en liberalen. Hij verklaarde bovendien dat hun par tij besloten had dat him burgemeester en schepen moeten blijven. Burgemeester Nichels zegt dat hij de vergadering had laten beleggen om te zien of er een bestuursmeerderheid kon gevormd worden met dè drie aanwezige partijen. De Katholieke en Liberale afgevaar digden hebben zonder meer akte geno men van de voorstellen der socialisten. De Katholieken echter hebben er bij- voegd, dat vooraleer over deze voorstel len in hun groep te beraadslagen, zij be geerden op de hoogte gesteld te worden van den huidigeu finantieelen toestand, en wenschen te weten welke de verplich tingen zijn tot dewelke het bestuur zich heeft verhonden en waarin dient voor zien te worden in de eerstkomende maan den, en over welke middelen het stads- beetuur beschikt om aan deze verplich tingen te voldoen. Muziekleven. Wij vernemen dat de Vie.olvirluoos, H. Willy Van der Meirseh, op Dinsdag 19 Juni a.s. een vioolrecital zal geven in den schoot van het Konink lijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap «'1 Land van Riem». P.at wordt een artistieke avond van hoo; gehalte. c) dj De Leden van *deu Vrouwenbond van het H. Hart, van de Vrouwengilde, van den Retrel tenbond, van 't Verbond K. B en M. V., de Ccm- greganisten, enz. Brengen wij openbare hulde aan onzen Op- peïkoning, zonder menschelijk opzicht en bid den wij er vurig, voor ons aller geestelijk en tijdelijk welzijn. BOND VAN HET H. HART. St. Martens'parochie 4. Jaarlijksche Processie. Zondag za! geen enkel bondslid aan zijn plicht verzuimen om in gesloten groep mede op te stappen in de openba re hulde aan het Allerheiligste Sacra ment gebracht. 2. Feestdag van het H. Hart van Jezus 8 Juni a.s. Te 6 u. Mis met onderrichting; te i u. solcmneele,Mis, waaronder^algemee- ne Commivdi-é,-te-8 u, fsi avonds,, plech tig Lof met Sermoen door E. P. Marcel, ticaipvtcic'n, urit het k-tooster- te Antwerpen. Daarna lpiMerrijké flambeeuwpro- cessie, bloemenhulde aan liet H. Hart van Jezus, huldezang aan het H. Sacra ment. Na het Lof. ,om le sluiten, gezamen lijk zingen van 't Bondslied. 3. H. Hart-betooging te Hofstade. Verleden jaar hebben niet minder dan 150 rnannen de feesten te Geeraards- bergen bijgewoond. Ditmaal hopen wi.i voltallig naar bet nabije Hofstade te gaan. Niemand mag ontbreken. Al de bonden der stad komen samen véór en in de St-Jozefskerk, kwaart voor 2 uur. "Vlaggen voorop, begeleid door de Mu ziekmaatschappij dier 'Christene Werk lieden, gaan wij al te samen stoetsge wijs naar Hofstade. 'Slipt te 2 uur, vertrekken wij te voel naar Hofstade. Namens hel Bestuur. Omer Duerinck, onderpastoor. Een centrum van bloedtransfusie. Zooals we gemeld hebben werden in on ze stad twee personen vereerd met een onderscheiding vanwege het Rood Kruis van België, de eene omdat hij reeds meer dan 150 maal en de andere omdat hij reeds meer dan 70 maal bloed had laten .overtappen om een zieke te hel pen. Men deelt -ons thans mede. en wij geven er gaarne kennis van, dat bene vens de gehuldigde bloedgevers, die zich tot. transfusie leenen, 'er n.og andere zijn onder dewelke o.m. gasthuiszus- Iers, ziekendiensters, dokters, private personen zoo mannelijke als vrouwelij ke, die hier te Aalst ongekend en bedekt, en tevens onbaatzuchtig dit edel gebaar stelden en nog dagelijks stellen. Er wordt vanwege het. plaatselijk, bestuur van het. Roo;d Krmis opdat vele andere onze werking zouden helpen en zich nis gebeurlijke gevers zouden aanmelden met zich b'.v. te laten kennen aan een der leden van het Comitêit. Ze zouden dan opgeroepen worden .om hel, noodig onderzoek te ondergaan. Kapellokermis, Baesrodepontwcg (Bo. t.erm Hkstraal, op Zondag 3 Juni en Maandag 4 Juni 1934. Zaterdag 2 Juni. Opening te 8 uur, Kanongebulder, Rozenkrans en Verlich ting. Zondag 3 Juni: om 4 uur. vorming van den Stoet in de Bewaarschool der Zusters Maricollen, Binnenstraat. Orde van den Stoet 1. Konkiijke muziekmaatschappij Concordia et Docilitas, Herd er.so nr. 2. Groep kinderen 3. Zangers. '4. Geestelijkheid. Optocht door de versierde straten. Offerande aan die Kapel van het H. Hart, gevoligd door lofzangen. Om 6 uur. Concert. Maandag 4 Juni Om 8 uur, Mis voor de Leden van het Broederschap van 't H. Hart. Om G uur: Concerten met optocht. De velokoers is uitgesteld tot Don derdag 7 Juni U ifF i Koop een doos Vim en ge zult verbaasd zijn hoe gemakkelijk uw kuisch zal vooruitgaan. Niet alleen in de "keuken maar in elke plaats zullen, dank zij Vim, een menigte voorwerpen een mooier uitzicht krijgen. Vim reinigt en poetst onberis pelijk al wat vuil en dof is. Vim maakt u fier op uwe huishouding In de slaapkamer, \ult ge Vim gebruiken voorspiegels, lijstenschilde ring en vloerenmetalen handvat seis, haardvuur en schouw. In de trabzaalleuning, plinten vensterskadersspiegels. In de keukengranitopompsteen tafelsgasvuurtje, geschilderde kassen en rekkenpannenschotelsmessen en zilverwerk. «0-078 BH. ALGEMEENE OPROEP Het Bestuur vifin den K.S.B. zet al de leden vurig aan om aan de II. Sacra mentsprocessie Zondag voormiddag deel te uemen. Eeu Katholieke Strijder moet het voor beeld overal geven RAADSVERGADERING Maandag, eerste Maandag der maand, te 8 u. algemeene raadsvergadering in den Katholieken-Btirgerskring. Onder Voorzitterschap van den Heer Bouekaert. arrondissementscommissaris, Voorzitter van het arrondissementscomi- teit, werd op 29 Mei, ten Stadlmize van Aalst, eene vergadering gehouden, met hel oog op de stichting buiten alle poli tiek^ van een plaatselijk comiteit. Ten einde de werkzaamheden te verdeelen, heeft men besloten een Dames- en Hce- renkomitcit op te richten. Deze comiteiten zijn thans definitief gesticht en samengesteld als volgt Damcscoïnitcil Mevr. Van der Schue- renOd., Voorzitster Mevrouwen Moy ersoen R. en Bouekaert G., Ondervoor zitsters, Mevr. De Blieck Ed. Secretaris, Mevr. Burny L., Mej. Callebaut F., Me vrouwen Camu G., Camu L., De VVindt A., De Wolf Ch., Tibbaut O. en Mej. Van den Sype P., Loden. Heerenconi'iteit H. Moyersoen R., Voorzitter E. H. Deken Reynaert en H. Van der Schueren Od., Ondervoorzitters H. De Ilert Pedro, secretaris HII. Breckpot W., Calewaert Ch., Dr De Cock, De Schaepdryver R., De Stobbeleir G., De Vos Pol, De Wolf Fritz, D'IIol- landerEdg., GeérinckxL., Michiels P., Majoor Moors, Dr Schelfhout J., E. P. Rector Van Alsenoy Heeren Van de Velde, Van Geert A., Van Schuylenbergh P., Venncman R. H. Van den,Bossche Ch. Schatbewaar der voor de beide comiteiten. Eerstdaags worden de inschrijvings- lijsten in omloop gebracht. We zetten onze medeburgers aan dit vaderlandslie vend werk te steunen, aldus hunne dank bare en sympathieke gevoelens te vertol ken jegens onzen grooten en diepbetreur- den Vorst. EEN LEVER PRODUCT KUNSTLIEFHEBBERS Op Zaterdag 30 Juni 1934 (vooravond van Kermis) te 20 1/2 uur, Groote Markt zal door de Koninklijke Harmonie "Al Groeiend' liloeiend'» een BUITENGEWOON CONCERT, van allereerste kunstgehalte, gegeven worden, onder de leiding van Meester Karei orkestleider vanhetN.I.R. Op het Programma komen werken voor van Leliar, Liszt, Puccini, Rossini, Joh. Strauss, Wagner en Leo Walpot. Ten voordeele der slachtoffers der mijnramo van Paturagss. De lijst ingeleekend ten voordeele der slacht offers van de mijnramp van I'IHurages, door het politiekorps van Aalst, bracht de som op van Vijfhonderd en vijf fran ken (505). DAVIDSFONOS MIJLBEEK. Grootsche 11 Julifcesten en Peter Renoit-herdenking. De 11 Julifeesten ingericht door bet Davids- fonds-Mijlbeek beloven dit jaar nog grootseher en indrukwekkender te zullen zijn dan vorig jaar. Het feestkomiteil heeft bet gelukkig initiatief genomen deze feesten in het teeken der Peter-Benoit-herdenking te plaatsen. Meer stemmige koren zullen a capella worden uit gevoerd waaronder niets minder dan een frag ment uit de gekende RUBENSCANTATE Als deklamator treedt op heer Joris De Don der, laureaat van liet Koninklijk Conservatorium te Brussel, begeleid aan 't klavier door Juffer A. Hellemans, 1® prijs met de grootste onder scheiding aan hoogergenoemd conservatorium. Dit alles zal omlijst wzzen door orke.sluilvoe- ringen gewijd aan werken van onzen groeten VJaumsehen toondichter. Het feest gaat door op Zondag 8 Juli om 7 ure 's avonds op hel O. L. Yrouwplein en wordt voorafgegaan door een korte muziekoptocht, Binnen kort verschijnt een uitgebreid pro gramma van dit prachtig leest. Verbond der Belgische Katholieke Burgers en Middenslandsvrouwen en Burgersjeugd Naar Marclie-les-Dames per A ulocar Op Maandag 2 Juli aanstaande, Vertrek rond 9 u. voormiddag. Onder geleide van onze E- H. Proost die er een De Profundis zal bidden, gaan wij hulde brengen aan wijlen Koning Albert, op de plaats zelf wnav onze duurbare Vorst op zulke jammerlijke wijze aan zijn einde kwam. Een bloemengarve zal aan den \oet van de tragische rots worden neergelegd. Men gelieve op tijd zijn inschrijving te nemen bij mevrouwen Moyersoen ol Pilate, Nieuwstr. ter slede, Prijs 37.50 fr. PIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARP STAD AALST B884 JUBELFEEST 1934 der Koninklijke Balboogmaatschappij De Ware Vrienden gevestiigd bij den Heer Jozef De Geruit, Gecraerdsbergscheslraal, Aalst, onder het Ec.re-Voorzillcrschap van dea lieer Jozef De Gheest, richt op Zondag, 10 Juni 1934, eene groote Jubclschieting, in ter gelegen heid van hel 50-jarig lidmaatschap van. hun heer Voorzitter Benoni DE NAEYER Doze groote sehieting gaat door om 2- uren '3 namiddags. 1000 franken prij zen en premiën. De huldiging van den Heer Voorzitter Benoni Die 'Naeyer zal geschieden na do tweede ronde, omstreeks 4 uren; ter zelfdertijd zal ook de. huldiging plaats grijpen van de Heeren Koppens Ferdi nand, De Paepe Arthur, Callebaut Be- noit, Callebaut Pierre om hun 25-jarig lidmaatschap. Talrijke vreemde maatschappijen zul len aan deze feestelijkheden deelnemen. In de Vlaamsch Opvoadkundige Vor- eenlging. Een meisjes en een jon genskoor zullen Wioensdaig a.s. fn de feestzaal van het stadhuis een dertigtal prachtige kinderliederen uitvoeren on der bevoogde leiding, om de causerie over Het. Lied op de Straat in de School en in Huis op te luisteren le geven doGr den h. schoolopziener Rumes. Mej. Mer lons de gekende en gewaardeerde kunst zangeres zal ook eenige liederen voor dragen. Aanvang te 5 Vj u. Iedereen is welkom. Ingang volstrekt gratis. Wielrijder door een auto gevat. De genaamde Grision René, woonachtig 'e Mespelaere,kwam per fiets in de School s'! raat, grondgebied Hofstade, -gereden. Gekomen tegen de jongensschool werd hij gevat, door een auto van het Gasge- sLicin te Aalst. Grison werd nogal erg gekwetst, aan het rechter oog. Ilij ont ving geneeskundige zorgen Ier plaats van een geneesheer en werd dan, met den auto van liet R^od Kruis, naar he^t redelijk hospitaal le Aalst overge bracht. KAATSEN. Op Woensdag G Juni 1934. om 18 ure roote lutlo met den dikken bal lus- scben de volgende partijen Ki'ugerszonen. Van Poelvoofde-Deghels, Es plan a (I e. Bor m s -Si 1 on Eendr.-Vooruit, Dc Brauw-De Schrijver, oi» de Keizerlijke Plaats, 5G. bij Ach- Lèmmens. met, beker van «Het, Nieuws van den D.ng» en 200 fr. prijzen. ZWEMFEEST Op Zondag 3 Juni, te 3 u. groofc zwemfeest in ons stedelijk zwembad. Er is cezorgd voor programma vol afwisseling. Vier clubs zullen aan den slag zijn Technica Technische school, Aalst),. Hellas (Atheneum. Aalst). Neptunns zwemclub, Aalst. Gentsche zwemvereeniging. Toegangsprijs 3 en 5 fr.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3