BELGA Sigaretten Kwaliteit Premiën 0 bierDE GHEESTzon van liet leven De hemel mag nog zijn doorweven Met wolken dicht bijeen geschaard Toch dringt z' er door tot op onz' aard Aalo-oogeluk te Kerkliove Brand te Waregem De Kabinetten der Ministers zonder Portefeuille Provincieraad van Oost-Vlaanderen Gods molen maalt langzaam maar fijn Uit Denderhoutem Valsche Stukken van 20 Frank Roeiboot aangevaren bij Terneuzen Meisje door Autobus gedood te Boisschot Ongeluk in de Mijn te Beuthen en De raad kwam Vrijdagnamiddag: in buiten-gewonen zittijd bijeen, onder yoorzi tier schap van h. Thuyebaert. Voor den rechtstaanden raad brengt de heer voorzitter hulde aan de nagedach tenis der overleden raadsleden liH. Rogiest, katholiek; Van Stèenhaule, so cialist; De Winter liberaal. Sluiten zich bij die hulde aan, namens de katholieken: M. Ronse; socialisten, M. -De Block; liberalen, M. Van Impe; .-Vlaanisch nationalisten, M. De Bruyne. Ook de-h. Weyler, gouverneur, sluit zich bij die hulde aan. De voorzitter geeft dan lezing van het onlslag van het katholiek raadslid M. Bonne. De plaatsvervanger van deze laatste, M. Hendrickx, uit Ledeberg, cn "de opvolgers der overleden iheeren, Dhaenens, katholiek, Van den Steen, so cialist en IV Scihote, liberaal, leggen den giondwettelijken eed af. De raad. beslist, dan dat de gewone zit tijd van den provincieraad zal doorgaan op 1 October a..ss. en keurt een krediet van 10.000 1"r. goed tot aankoop van de beeltenis van Koning Albert 'geschilderd door Opsomer. 1 De raad keurt ook een voorstel goed tot verdaging tot het. treffen «ener be slissing om te voorzien in het tekort Van 70,622.117,82 fr. dat, nog inzake .werkloosheidsuitgaven be sta at. Tenslotte wordt een wijziging in 'de provinciale taksverordening cp net per soneel in gebruik, goedgekeurd door de katholieken, min d'e onthouding.dor an dere partijen. Daarna wordt de zitting Ie 5 uur geheven. De li. Van Zeeland, die de buroelen beeft, betrokken die onlangs door bet kabinet van P.T.T. waren ingenomen, beeft do hh. Luc. Homeml en graaf de Mecus als particuliere medewerkers ge nomen. De li. Ingcnbleck, die zooals men weet de begrootingskweslies in zijn bevoegd- heeft, heeft de medewerking bekomen van twee ambtenaren van het departe ment van Financiën, de hh. Carron, con troleur der rechtslreeksche belastingen, en D.artois. '42ste Vervolg. Baron Arehimbald, die tnsschcn hel Vertrek met groote schréden op én neer geloopen had trok- onstuimig aan de schelkoord. Zoodra Chrisliaan terugkomt moet gij hem-hierheen zenden, gelastte lu.l. de binnentredende meid. Met hem zal ik spoedig gereed zijn", voegde hij er bij als de meid heengegaan was. Gij zijl buitendien reeds al te lang te toegevend geweest, heer zoon merkte Abraham Stern aan.Uwe dienst boden waren niet zoo overmoedig ge worden als gij ze niet strengheid be handeld hadt. En wat heb ik met mijne vroegere 6trengheid'gewonnen antwoordde ba iron "Arehimbald. De lieden, die ik uit mijn dienst ontsloeg, zijn mijne bil torste vijanden geworden. Gij. hadt ze in de gevangenis moe ten laten zeilen Lasteraars moet men onschadelijk maken. Dal is ook mijn gevoelen zegde Rudiger. Had de rentmeester u besto len. dan moest zulks door zijne ver oordeeling blijken dan ware zijne booze tonig onschadelijk gemaakt. Dat geef ik allemaal toe, betuigde Arehimbald met een diepen zucht maar de verwijten en goede raadgevin gen komen nu te laat. 24 Juni. H. Joannes de Dooper. Zijne geboorte ging .gepaard niet won deren dooi- God verricht-, Die hem voor bestemd1 had om de komst van Jezus op de wereld voor te bereiden: «-Geen groo ter is er onder de menschen als Joannes Baplista» getuigd-? Jezus voor hem. 25 Juni. -H. Jacubus de Meerdere, apostel. Lijk de andere discipelen van Jezus, liet hij zijn visscherslaak staan en volgde den Meesier. Door Herodes werd hij om zijn geloofsijzer gedood. Bij den Paus. Volgens aloude ge woonte, heeft Z. H. de Paus m bijzonder gehoor ontvangen der leerlingen van het Kollege der Propaganda die de H. Pries terwijding ontvangen hadden en die naar hun land gaan lerugkeeren. Zij waren 32 in getal en vertegenwoordig den 14 naties, namelijk Annaxn, Yerec- tugde-Stalen,- Aust ralië, Xieyw-Zeeland, China, Japan. Gfiekeiilahli, In die, Iraki Ierland Ruuien ië,: Lrbafvr Sdanr ën Zuid - Afrika. K' r Missionaris officier van den burgerlij ken stand. M. Matron, kommissaris der provincie van Elisabelhstad, heeft een besluit getroffen, volgens hetwelk een bureel van den burgerlijken stand wordt opgericht in den zetel der katho lieke zending der Eerwaarde Paters Frahciskancn te Duble (Sampore). Pa ter gardiaan der missie, heeft, de noodi- ge afvaardiging ontvangen, die honn de macht toekent, de inboorlingen die hij kerkelijk in het huwelijk verbond, even eens burgerlijk Ie verbinden. Aan ons de zee Het heeft nu lang genoeg gediuurd'. Op zedelijkheidsgebied beeft een soliaamtclóozc minderheid aan de kust de zwakheid, het stilzwijgen en het geduld van alle woldenkenden cy nisch getart. De meerderheid' is liet, beu geworden. Zij eischt voortaan een zedelijk-gczond strandleven. Ook de deftige mcnstcilien en de kin deren willen Van Gods lieve zee genie ten Zëdëiladel heëfl liet. wachtwoord ge- klaröënd naar zijn duizenden leden. On ze machige organisaties hebben hot overgeseind, naar hunne tienduizenden aangeslotenen. Het luidt Niet meer naar de kust, tenzij er echt- zedelijke, waarborgén Worden'geboden. De doopplechtigheid van Prins Aibert. Zooals reeids gemeld zal de doop plechtigheid van Prins Albert plaats hebben in de kerk van St-'Jaak-op-Kou- dênberg, op Donderdag 28 Juni, om 11 uur. De Koninklijke familie zal zicli' ter kerk begeven in de rijtuigen van het. Hof onder geleide van een eskadron van het 2c regiment lanciers, onder bevel van den kolonel. De eerédieïïst zal worden waargeno men doior troepen van het regiment ka- rabinierS' Prins Boudèwijn. Z. Em. Kardinaal Van Roey, aartsbis schop van Mechelen, zal liet doopsel toe. bienen, bijgestaan door den Z.E.H. Kan. Cochcteux, pastoor der parochie. De peter is Prins Felix van Luxem burg; d'e meter H. M. Koningin Elisa beth. Al de hooge personaliteiten zuilen ook aanwezig zijn, die aanwezig waren bij liel opstellen van de geboorteakte in het kasteel van Stuyvenberg. Ik moet mij den laster laten welge vallen. Er legen optreden kan ik niet, daartoe heb ik te lang gewacht. Dan wensch ik van harte dat de valsche getuigen zich tot mij wenden, ging Rudiger voort ik zal hen zoo goéd bijlichten, dat zij het niet zullen wagen, hunne poging tot aflroggelarij te herhalen. Want daarop alleeu drajait het toch uit zij willen uit hunne leugens geld slaan en verheelden zich dat ik gewillig mijne beurs openen en de leugens voor waarheid aannemen zal. Wel natuurlijk, bevestigde Stern, Voor geld hebben zij alles veil. Inzon derheid die Steenhouwer, van wien bui tendien niemand weet wat hij verdient én waarvan hij leeft. Is hij geen makelaar in vas'te goederen vroeg Rudiger. Wat zou hij zijn een schurk is hij, dat wil ik hem op schrift geven, als hij liet, verlangt. Al sluit hi.j ook nu en dan een zaakje met een hoer, het is de moeite niet waard om er van te spreken, en ik weef dat hij leeft als een man met geld maar spreken wij daar niet over. ging de oude man met een deelnemenden blik op Erwin voort, die strak' voor zicli zat Ie zien. Wat mag de bankier Stroonibcek tegen ons heb ben dat hij ons dezen smaad aandoet? Waarom wil hij zijne dochter niet aan mijn kleinzoon geven Erwin is toch in elk opzicht een schoonzoon, met wien ook de rijkste en aanzienlijkste man eer kan inleggen; hoe kan Stroom- 11 JULI-FEEST Ons J I Juli-viering gaat dooi' op 8 Ju li. Dit jaar belooft het een schitterend feest te zullen zijn J Hierna volgt.in korte trekken bet- pro gramma; dat loekojmertde week volledig zal medegedeeld worden. De sprekers,. h. Ludovïc- Moyersoen van Aalst, en h. Coppens uit Erpe, wor den." in stoet, muziek aan de kop, afge haald bij den h. Burgemeester Van Oü- denhove. Daarna plechtige feestzitting opge luisterd door muziekstukken, uitgevoerd door onze fan fared Huldiging Petcf-Benoit door den h. Coppens, gewestelijke sekretaris van het Davidtefonds. Feestrede door den h: Ludovic Moyer- soen, den knappen Vlajamschen en ka tholieken werker jjO Aaljsf. Gezellig samenzijn. Ieder katholiek Vlaming bevlagge zijn huis op f. cn 11 Juli. In omloop in de Brusselsche omgeving Een onbekende/, betaalde 's avonds, lusschen licht en dbnkcjf, in een herberg aan den Antwerpseheji steenweg te Brussel, zijn verbruik,/ met een valsch stuk van 20 frank. Ook een handelaar aan de Prinses- Elisabelb.laan te Sch&aribeek ontving een valsch 20-frankstuk. I Op de s'la'iitsbaain Koftrijk-Audenaar- de juist bij het bhiiienkomen der ge- rnieento Kerkhpve,,pteGd:„zich een droevig, auto-ongeluk voor, dat waarschijnlijk' bet léven zal kosten aan het jeugdige slachtoffer.M Vrijdag kort na dien middag, reed de veertienjarige Gerard Vandewalle zoon van' Georges, wonende Kerkstraat te W-aar maande-, per rkjwiel op weg (men weet nog niet hoe)'langs achter gevat werd dio-or een au.tokamionnetle van het huis Bondiuelle en Gie te Moeskroen. Volgens genomen inlichtingen reed de auto met een nogal groote snelheid zelfs werd het spoor 'op het rijwielpad bemerkt/ De schol iet' die een dubbele schedelbreuk opliep werd binnengedra gen in de nabüriige woning van Gerard 't Kindt. Later werd de c-ngelukkige knaap naar de kliniek van den beer De- meulemees.tér te Audenaardc overge bracht. Zijn deerniswekkenden toestand boezemt onrust iii. De gendarmerie van Avelgem, seffens verwittigd kwam' een eerste onderzoek instellen en bet par ket van Kortrijk werd op do hoogte ge steld. beek dus sprekend van gronden, die hij niet noemen mag -Het is mij onverklaarbaar, groot vader, antwoordde Erwin. Op al mijne vragen gaf liij" steeds hetzelfde ant woord; hij werd er koe .genoodzaakt door gronden, die hij mij niet kan noe men. Nu schiet, er niets anders over dan dat papa mgl hpm spreekt en eene verklaring' vordert,-d>6 ons voldoen, kan. Baron Arehimbald had weder in zijn leunstoel plaats -genomen.. Duistere wolken overschaduwden zijn voorhoofd en de harde Irek, die gewoonlijk om zijn mond lag, kwam scherper uit.. Verlang dat niet van mij, zegde hij met een afwerend gebaar ik".be zit de geschiktheid niet om eene ver klaring af te dwingen, die niet vrijwil lig gegeven wordt. Daarbij vrees ik.dat drze verklaring tegen mijn eigen per soon gekeerd zou zijn ik kan mij niets anders voortscllen, dan dat dc laste raars OiOk hem tegen mij opgezet heb ben. Neen, papa, verklaarde Erwin ik -heb mij ook hierover zekerheid wil len verschaffen. hij heeft mijne vraag ontkennend beantwoord. Gij kondet niet verwachten dat li ij die bevestigend beantwoorden zou, merkte zijn vader aan zuil een ant woord ware toch krenkend en beleod.'- gend voor u geweest. Maar als bij door onze vijanden zoozeer overtuigd zou zijn geworden, zou hij dan. met ons handolsrelatien aangeknoopt hebben Op 'liet kanaal, dat Terneuzen rnct Gent verbindt gebeurde Donderdag om tien uur een diroevig ongeval. De gehuw de politie-agent. A. J. Hagen en de on gehuwde 2"l-jai|ige chauffeur Bakker, afkomstig uit Zierikzee, waren nabij de nieuwe sluis in een roeiboot aan hei vis sollen. Hierbij zijn zij aangevaren door het opgaande Deensch schip «Irlaiwl», mét het noodlottig gevolg', dat een der inzittenden, Bakker, in liet meer dan ne gen meter diepe .kanaal is verdronken. De politie-agent Hagen kon door ter plaats werkende arbeiders van den ver drinkingsdood worden gered. Onmiddellijk is men met dreggen be gonnen, doch ttol heden is raen er niet in geslaagd liet lijk van Bakker te vin den. Een onderwijzer door een auto gedood te Mechelen-aan-Maas De fietser Theodoor Movers, 20 jaar oud, -onderwijzer te Eisden-Sint Barba ra reed per fiets achter een gespan. Toen het gespan voorbij het college reed werd het voorgestoken do-or een auto ge voerd door M. Clioessens, brouwerijbe- stuurder te Borsheim. De fietser ge raakte echter onder den auto en werd zwaar gewond. Men droeg hem een na burig huis binnen waar een bijgeroepen dokter ben dood' vaststelde, toe te schrij ven aan een schedelbreuk. De gendar merie stelde een onderzoek in en ver wittigde het parket dal ter'plaatse af stapte.. Yrijdagm'oivjen, om 8 uur, gebeurde, alhier een erg ongeval welke liet leven kostte aan de genaamde Engels Chris tiana, 8 jaar oud, schol ierster, wonende Roisscbot-statie. De kleine begaf zich naar school. Gekomen op' de groote baan van Lier naar Aarschot, kwam een autokamion uiit de richting van Aarschot gevolgd;van een autobus. Wanneer de autokamion gepasseerd was, wilde de kleine Engels Chr. de baan oversteken, doc-h werd gevat door de autobus toebehoorende aan de ge naamde L. Winckels, wonende te Scher- pcnheuvcl en werd op slag gedood'. De Rijkswacht van Boisschot was spoedig ter plaatse en stelde een onder zoek in. Het. Parket werd gewaarschuwd. De droefheid der ouders is hartver scheurend. --- Let op of liij deze verbintenissen niet dezer dagen zal afbreken. Ik lean n geen anderen raad geven dan van. het meisje af te zien. Dat is1 mij ten eenenniale onmo gelijk riep Erwin in hartstochtelijke opgewondenheid uit. Aan dé zijde van Erna zoek ik mijn levensgeluk daar, slechts kan ik liet vinden, zij vertrouwt op mijn woord. Niet mijn hart alleen, ook mijne eer gebied mij het gestand te blijven. En als het niet anders is, dan moet Erna lusschen-mij en haar vader kiezen en ik koesier niet den minsten twijfel of hare keuze zal op inij vallen. Wij willen hopen dal het niet tot dit uiterste zal komen, sprak Abraham Stern vergoelijkend. Mijn woord geldt ook nog iels* bij den bankier, hij heeft mij reeds leeren kennen als een eer lijk man, toen hij nog een kleine geld wisselaar was. Ik wil met hem spreken; hii zal mij zijne gronden noemen dan kan men er met hem over spreken. Laat den nnoed niet zinken. Erwin, al le hoosheid en arglistigheid moet te schande gemaakt worden door onze eer lijke openhartigheid. Als :gij het op u nemen wilt. is het goed, verklaarde Arehimbald ik kan het niet.. Zoo ben ik vervolgd cn gekweld geworden sinds den dood mijns vaders, Rudiger, dtus wendde hij zich zuchtend tot zijn broeder, die nadenkend de rook wolkjes zijner sigaar nazag. Elke dag bracht nieuwe ergernis, en buiten deze twee_ hier koos niemand voor mij partij. In den nacht van Donderdag op Vrij dag, rond 12,30 ure, ontstond brand bij den landbouwer De Weer Ivarel, wonen de wijk «Potleghem», dicht de herberg De SI eenoven. De bewoners ontwaakten: door geknetter.en gekraak. Zij spron gen builen en zagen dat de koestal, die aan.devA&Qnrng paalt in brand stond. Met spoed dreven zij iiet vee buiten Door de geweldige wind en het vele stroo dat op de zolder was vond he', vuur gemakke lijk voedsel en alzoo bestond er gevaar voor de woning. De hulp der brandweer werd ingeroe pen die spoedig ter plaats waren. On- dertusschen was -de woning bedreigd geweest en sleurden dc meubelen bui ten met behulp der geburen, en vielen liet vernielend element aan; daar er overvloed van water was konden de brandweermannen er in gelukken eert deel der w.oning te vrijwaren. Gaiisch de koestal is totaal uitgebrand, de keuken der woning en de zolder boven de keu ken is ook grootondeels vernield. De oorzaak van don brand is onbe kend. Er bestaat verzekering'. Ongeval in een Cirkus te Oostende Een jongen die te dicht bij een beren- kooi -gegaan was in een reizend cir kus' te Oostende werd door een lieer bij den arm gegrepen en tamelijk ernstig gewond. Zeven mijnwerkers bedolven Donderdagmiddag' tegen 0 uur is'int het'Noordelijk gedeelte van de 774 me ter-verdieping van dc Karsten-Cen- Ir'iuim-mij'n te .Beuthem '.wederom.een ernstig ongeluk gebeurd. Tengevolge van een aardschok s tor Ie een nieuw schachtgedcclte in. Zeven mijnwerkers werden door liet vallend gesteente be dolven en opgesloten. Twee andere mijnwerkers, die zich nabij de plaats van de ramp Ibevonden, werden even eens gewond, een hunner zelfs zeer ernstig, doch konden onmiddellijk ge borgen worden. De aardschok, die licl ongeluk veroor zaakte, was eén .zoogenaamde lectoni- sche beving, die in liet gcheele mijnge- bied .rondom Beulhem werd waargBno- men en in enkele andere mijnen gerin ge schade aanrichtte. Twee dooden geborgen Bij de reddingswerkzaamheden zijn in den loop- van den nacht twee lijken ge borgen. Omtrent liet lot van de overige opgcslolenen bestaat nog geen zeker heid. Het reddingswerk wordt met volle kracht voortgezet. Waarheen ik ook den blik wendde, over al zag ik vijanden, ik stond weerloos tegenover ben. Irma zelfs, mijne eonige zuster, zeide mij met ronde woorden, dal ik mij de moeite om mij te verde digen wel kon sparen, daar zij m-ij geen geloof kon schenken. Dat alles zal, naar ik hoop, nu wel verandcrep, verzekerde Rudiger op bar tel ijken tóón; ik rust niet voor ik mijn doel bereikt heb. Waart gij dan sleehls vroeger ge komen, klaagde zijn broeder. Thans zal het te laat zijn. Te laat nog niet, hoewel ik toegeef, dat het vroeger wenschelijker geweest ware! Ik wist kc-cli niet hoe de dingen hier stonden, en ik kan mijne zaken daar ginds niet. verlaten, zoo lang mijn |zoon niet mei de noodigc bekwaamheid Itoegerust was om de leiding daarvan op (zich te nemen. Thans echter ben ik hier jen wij weten reeds, dat de strijd tegen li wederom begonnen is en ik cr verwik- -Ikeld zal worden. Dus wordt mij de ge- 'legen-heid aangeboden voor u op te tre den, en meer kunnen wij voorloopig niet verlangen. Ik heb over uwe mededeeling nagedacht, Arehimbald, cn beken rt rondborstig dat ik nu ook aan den zelf moord twijfel. Er moet inderdaad een. duister geheim- achter schuilen, dal ik aan liet licht brengen wil. Alleen daar door kan de verd'enking van u weggeno men worden. '1 Vervolgt,

De Volksstem | 1934 | | pagina 2