Inhuldiging In Melis Kiekendieven te Aspelaere Auto tegen een boom gereden nabij Leuven Gestoord Turnfeest te Lenven Een inkasseerder van 64 jaar beklimt de verdie pingen «als een jongeling» Doodelijk Treinongeluk te Erpe-Meire Gods molen maalt langzaam maar fijn Ongeluk te Bouchaute 26 Juni. HH. Joannes en Paulus De ze 2 gebroeders verbleven aan liet hof van Conslanlia, dochter van Conslanli- jius. Nadat Julianus de afvallige keizer van. Homo was geworden werden zij als .christenen gedood. Vcor het Monument aan Koning Al- bert te Brussel. De nationale in schrijving voor het Monument aan Ko ning Albert en de bibliotheek «Alberti- na» te Brussel, heeft tot hierioe .1.442,205 frank opgebracht. De in schrijvingen kunnen gestort worden op postcheckrekening n. 31,38 van het «Monument van Koning Albert», Brus sel. Mgr Deilepiane te Leopoldstad. Mgr Deilepiane, apostolisch afgevaar digde in Belgisch Congo, is te Leopold- stad aangekomen, waar hij aan de sta tie ontvangen werd door den onder-goe- verneiiT-generaal Ermens, £laalsopzie- nèï\ omringd van de administratieve, geestelijke en konsulaire overheden. Voor d*a Katholieke Pers. De Spaan- sche katholieken hebben besloten uit alle kracht te ieveren voor de versprei ding van de Katholieke Pers, daar .ze er 'de groote noodzakelijkheid van inzien. En onmiddellijk hebben zij de handen aan liet werk geslagen. Er wordt eene bestendige propaganda gevoerd, de Ka- iholieke Pers wordt gesteund met raad en met daad en van nu af reeds mag men fier zijn op de bekomen uitslagen. Het. i« hel machtigste middel om de woelgeesten en 'hunne noodlottige wer king tekeer te gaan. Laat ons hopen dat de katholieken van elders dit prachtig voorbeeld zullen volgen en insgelijks uit al hunne krachten zullen ieveren voor de verspreiding van dq Katholieke Pers, vooral voor d;io bladen welke hunne spo ren gewonnen hebben in de verdediging van den godsdienst en van katholieke beginselen. Steeds grooter schepen. Aan liet groote Franselie mailschip «Norrnan- «lie», op stapel staande te St-Nazaire, brengt men thans eenige wijzigingen l-oe, waardoor de fonnemaat zal stijgen van 70.000 tot 70.000 ton. Het' doel hiervan is het grootste Engelsche stoonrschip van die Cunardlijn «Nr. 534» te overtreffen. Dit 70.000 ton groote nieuwe schip, 'dat aan de Clyde in aanbouw is, zal op Woensdag 26 Sep tember te water worden gelaten. De Cly de is speciaal verbreed om het'schip de nooilige ruimte te geven. Het schip zal plaats hebben voor 4000 passagiers en zal de vaart over den Oceaan in slechts vier dagen afleggen. Blérict vlocg 25 jaar geleden over het Kanaal. Op Zaterdag 25' Juni 1909 is Blériot vóór de eerste maal in een vliegtuig het Kanaal overgestoken van Calais naar Dover. De 25-jarige gedenk dag van dit feit is Zaterdag op luister. rijke^'ijze aan de Fransche kust ge vierd op de plaats waar Blériot was op gestegen. President Lebrun en de Fransche mi nister van luchtvaart, Pierre Cot, waren aanwezig en Lord Londonderry, de En 'gelsche minister van luchtvaart, was met een Sluffel van het 23sle Engel sche vliegeskader overgevlogen om aan "de herdenking deel te nemen. Kruschen heeft zijn rheumatiek overwonnen lederen dag verricht «de kleine dage- Jijksclie dosis» Kruschen, hier of daar, hare mirakelen. Nu dankt een inkas seerder voor het goede bij hem leweeg- ehracht. llij schrijft Ik ben inkasseerder, en ik leed aan rheumatiek die mij geweldig hinderde om de verdiepingen te beklimmen. Ik heb Kruschen Salts goprocf-1, ik heb er reeds drie flesschen van genomen, en van zoodra ik dit"heelmiddel aangewend had, gevoelde ik me veel beier. Niette genstaande mijn 64 jaren, beklim ik he den de verdiepen als een jongelingB... De rheumatiekpijnen worden veroor zaakt door gekristaliscerd urisch zuur scherp als naalden dat zich voor- ioet in de gewrichten en dc spieren. So dium en potassium twee zouten die Kruschen vervat zijn het machtigst om deze kristallen op te lossen. Kru schen-bevat nog Zouten die dé nieren helpen om het urisicb zuur uit té drijven nadat- bel. opgelost is. 2) zouten die alle trage werking der darmen beletten iedere gis. ling der voedingstoffen en bijgevolg, iedere nieuwe vorming en opeenhooping van giften in liet organisme. Kruschen zal u verlossen van «uw rheumatiek op de wijze waarop het er reeds duizenden van verlost heeft, Gij moogl er volle dig vertrouwen in stellen. Kruschen in alle apotheken 12,75 fr. de f'lesch, 22.00c fr. de groote flosch (voldoende voor 120 dagen,. Monument aan de Fransche Vlootfusiliers Zaterdagnamiddag werden de Fran sche soldaten, een detachement der Marine-school officieren, aan de St-Pie. lersstatie ontvangen. Op de kaai bevon den zich verse,hillige hoogere officieren waaronder de generaal Guffens, Van Ac ker en Tack, 'benevens de burgerlijke overheid. Het detachement was aange voerd door den fregat-kapitein Dornon en kwam uit Loriènt. Luitenant-kolonel Glorie verwelkom de de kapitein en zijn manschappen zij waren ook vergezeld van een 30-tal oud-mariniers die te Mello streden. Doof een dichte haag ging het naar liet. voorplein der spatie. Hier liad.de groet der-vlaggen plaats en speelde de muziek van het Llriiereigimént- liet Frans'oh Nationaal lied. Honderden toeschouwers begroetten de soldaten en de oud-strij ders. In stoet ging liet dan, naar de ka zerne Leopold, waar, door de Fransehen bloemen werden neergelegd aan den ge denksteen der Belgische gesneuvelden. Talrijke vaderlandslievende maat schappijen hadden aan deze eerste hul- debetooging deelgenomen en de bevol king bracht..de geallieerde soldaten een warme ovatie. Des avonds werden de officieren in het Provinciaal Hotel door den lieer gouverneur Wcylcr ontvangen en er heersclite een gulhartigheid onder de genoodi.gden. Middelerwijl werd een uit gelezen programma op den beiaard uit gevoerd. Den Zondagmorgen vormde zich aan de kazerne een stoet en met de muziek van 'het 2e Linie aan het hoofd, trokken de vreemde soldaten langs den Neder- kouter en Veldslraat naai' het Stadhuis, waar de heer Bui-gepie^ler een toe spraak lot de fusiliers «hield. Langs de Kalanderplaats, Brabantdum, Frankrijk- plein en SI Pielersniemyslraat. ging het dan in stoet terug'naar'de kazerne. Een feestmaal werd dan aangeboden, dat bijgewoond werd lidqr de Fransche Kolonie en door de afgevaardigden der Belgische Oud-stri jders... De inwoners die^ ópf den doortocht woomlen, hadden hunne huizen bevlagd, wat een zeer feestelijk* uitzicht aan de stad gaf. De Inhuldiging. Het ging in lange rijen autos, motos, velos en trams naar de gemeente Meilè. Reeds vóór drie uur.stonden daar dui zenden toeschouwers.^Pe,militaire over heid was vertegenwoordigd door een een algevaardig-d'e van Z. M. Koning Leopold; daar bevondei) zich ook Luite nant-generaal Gi'ade^ afgevaardigde van hel Ministerie van Landsverdediging generaal Redinger„ militair attaché aan de ambasade van Frankrijk te Brussel; de Fransche vice-admiraal Richard, ver tegenwoordiger van Frankrijk luile- na.nl-generaals Biebuyck, Guffens, Van Acker en andere hoogere officieren; de heer Gouverneur van Oost-Vlaanderen; de heer Burgemeester van Gent; graaf de Blois, oud-bevclhébbcr der Vloot fusiliers, die ook te Melle streed in 1914 en die in Dixmoiide erg gekwetst word; verder de overheid der gemeente Melle en de Eerwaarde geestelijken, enz. Na de inzegening van het monument wdrd het gedenkmaal d)oor den heer voorzitter aan dc zorgen Aan den heer Burgemeester Van de Vijver toev-er- t.rouwd. •- Tn gloedvolle woorden werd aan den heldhaft.igen strijd der Fransehen cn Belgen herinnerd. Dc koorzangniaatsohappij «De Ver- eenigde Werklieden» liet zicli hooren, en na de vaderlandsche- liederen door de muziaken bad een défilé plaats voor het prachtig monument. Heel den omtrek was versierd en een speciale ordedienst Avas' zelfs ingericht geworden op deze groote verkeersbaan. Terwijl nog concerten werden ge speeld werden de afgevaardigden ten gemeentehnize ontvangen 'en had een gulhartige verbroedering plaats. Tot laat in den avond was het een opréchte begankenis naar de, gemeente. Te Gent werden de soldaten des avonds nogmaal ontvangen in het, lokaal der Oud-strijders en zoo eindigde, deze inhuldiging tot voldoening der icverige werkers en degenen die het hunne 1 ij- brachten, om aan deze huldiging den grootslen luister mogelijk bij te zetten. Diefstal van Aardappelen te Ninove Toen de genaamde Emiel Vander Tae- len Zondag morgen zijn akker ging be zoeken. stelde hij tot, zijn groote verba zing vast dat. men hem gedurende den nacht meer dan 300 aardappelstruiken had ontstolen. De ontvreemding moet in de grootste stilte zijn gebeurd,-want niemand had iels van de dieven ontdekt. Klacht werd; bij de gendarmerie neer gelegd die onmiddellijk een onderzoek begon. Zondag morgen rond 6 uur, ging de iïgenaar Guslaaf Soens, zijne kiekens te eten geven. Groot was zijn verwonde ring toen hij de deur die bij des avonds had gesloten, open vond en niet het minste gerucht hoerde van zijn kippen. Toen hij in het hok kwam kon hij met groot spijt vasts!ellen dat hij des nachts het slachtoffer was geweest van dieven die er niet minder dan 30 schoo- ne kippen hadden meegenomen. De gen darmen- v an Ninove hebben een streng onderzoek ingesteld. Heiligschendende diefstal te Nederhasselt Zondag morgend heel vroeg werd er vastgesteld en kwam- het ook aan hal licht dat eene heiligschendende diefstal werd gepleegd in de kapel van O. L. Vrouw van Lourdes gelegen op de wi jk Vogelzang en eigendom van Mevr. Wed. Steppe. De dieven 'hebben eerst, de deur open gebroken bij middel van een breekijzer en hebben dan al het geld uit den offer blok ontvreemd. In den nacht, van Vrijdag op Zater dag en in de vroege morgend is er een verdachte kerel in deze omstreken ge zien geweest. Dit moet waarschijnlijk in verhand zijn met de diiefslal gepleegd te Aspe laere1. Men heeft tot hiertoe nog geen vast spoor der daders maar men hoopt de schelmen te kunnen ontdekken. Vermoedens wegen op een kerel van Aspelaere die waarschijnlijk zich zal willen geld aanschaffen hebben om - cle kermisdagen te Aspelaere te kunnen vie.ren. Een streng en ieverig onderzoek is ingesteld. Zondagavond half tien wilde de sol daat Meuleman, uit Beek, gemeente Erpe-Meire, aldaar den trein nemen naar Aalst. Dqpr een tot nog toe onbekende oor zaak 'kwam hij onder den trein terecht met het gevolg, dat hij vermorzeld en gedood werd. Het parket onderzoekt. Doodelijk ongeluk te Ma/degem Zondag namiddag, rond Gp.I 3, werd op den grooten steenweg van Gent naar Brugge het knaapje Speeckaert Marcel bij het overlotopen der straat door een motocycle verrast en op den slag ge dood. De gendarmen stélden een onderzoek in. '43ste Vervolg. Zoo denk ik er ook over, knikte 'Abraham Stern. Wat het ook kosten moge, heer baron, mijne kas is ter uwer beschikking. Ik hoop met den onderzoeksrech ter meer Ie bereiken dan met geld,ging Rudiger voort. Voor geld worden ons slechts leugens verkocht, die ons van don rechten weg afhelpen, want op geldafpersing is het ongetwijfeld ge munt. Dus gelooft gij, dat Steenhouwer de waarheid kent vroeg Arc-himbald twijfelend. Ik geloof het. Dan had hij mij gewis gevraagd hoeveel zij mij waard was. Dat belette hem zijn haat, die oene bevrediging in de zwaar op u drukkende en uw leven vergiftigende verdenking vond. Ik geloof ook nu nog niet, dat uw vermonden gegrond is. Rudiger, sprak baron Achimbnld met een óroeA'igon lach. Ik heb nooit aan den zelfmoord van papa getwijfeld. Dan mag dc oorzaak van zijn dood r«an een ongelukkig toeval te wijten yijn ik wil deze mogelijkheid niet bestrijden maar dc overtuiging aan bot beslaan van een geheim heeft zich zoo vast in mij geworteld, dat zij 'niet •geschokt kan worden. Het onderhoud werd op dit oogenblik onderbroken door het binnentreden van Chriatiaan. Hij was nog steeds be schonken. Baron Archimhald stond op en zijn van toorn vlammende blik nisite door dringend op. het roode gelaat, van den bediende. Gij hebt mej getuigen gedreigd, die een geheim aan den dag brengen zullen, dat mijn fooseh sinds langs ja ren verbergt, sprak hij met gestreng heid. Wie zijn deze getuigen De strenge toon miste zijne uitwer king op Christiaan niet; hij streek mei' de hand over het klamme voorhoofd, alsof hij zijne gedachten verzamelen wilde, en ahtwoordde daarop •-Menschen die het gezien hebben. Wie zijn die mensehen Personen, die het weten kunnen, omdat zij destijds hier in dienst wa ren Derhalve Steenhouwer en de vroegere kamerdienaar Godefroid Het kan wel zijn antwoordde Christiaan ontwijkend, terwijl zijn on zekere blik over de aanwezigen gleed. En wat willen deze menschen ge zien hebben Ik weet. het niet Baron Arrhimbald stampte toornig met den voet op den a loer. Zoo zijt gij deugnieten allen riep hij uit. Iemand achter zijn rug be lasteren en verdacht maken en niet. onthullingen dreigen, daarin schept gij behagen maar ziet men ii onder de oogen dan durft, gij niet met uw aan klacht voor den dag komen en trekt u lafhartig terug Ik heb lot dusverre aan uw trouw geloofd en veel door de Zaterdag namiddag; rond 5 uur 'deed zich op den Tiensehen steenweg Te Kor beek-Loo een verschrikkelijk ongeval voor. Epn auto toebellioornue aan MAle xandre Spoliansky. van Lettelingen ge voerd door diens vrouw en waarin in gelijks Mej. Vera Kouiznutekoff had plaats genomen, stak een andere' auto voorbij. De vrouw die den wagen be stuurde was echter het, stuur niet nicer meester on de auto beukte op een boom. De wagqn -werd volkomen verbrijzeld. De beide vrouwen bleven op slag' dood. M. Spoliansky die erge verwondingen opliep over heel liet lichaam en boven dien het heen gebroken had werd naar het Leuvons'ch hospitaal overgebracht. vingers gezien voor mijn goedheid beloont gij mij nu door met die schur ken gem eene zaak te maken. De heer Steénjiouwer is een eer lijk man. gaf "Chyiéliaan op uitdagen- den toon ten antwoord beiden is des tijds ook onreicbt aangedaan gelijk thans mij. En dat dc tijd eenmaal ko men zou waarop hét 'geheim onthuld moest worden, kond et gij voórintzien, heer baron. Gij hebt liet recht niet mij een verwijt' te doeri ik heb voor hel loon dat ik ontving, trouwen dienst be toond. Rudiger was lfaaMig Tussehcn zijn vreeselijk opgewonden broeder on den bediende getreden am eeive mishande ling te voorkomen die Archimhald later berouwd zou hebbeu: Is dat de taal van een man. die dertig jaar lang in dit huis gewoond heeft zegde hij. Bezit gij dan gee- ne vonk eeregevocl incer, dat gij hel over u verkrijgen kunt uw heer te ver raden Wal heeft men u voor dit ver- raad beloofd Bedrieg u niet men zal u gebruiken en u daarna een schop ge ven. -- Gij 7}\[ ten Slotte de bedrogene. Dat weet ik beter, spotte Chrisli aan. Gij zult laler ook anders spreken lieer baron, wanneer u de oogen geo pend zullen zijn Voor dezen liefdedienst, verlangen uwe makkers- natuurlijk oen gepaste belooning antwoordde Rudiger op d.enzolfden spottenden toon. Zeg hun, dat ik hun de Ibelooning door den reeh- ter zal laten uitbetalen. T.aat don rechter maar builen het spel, ging Christiaan schamper voort., schiet geen kogel af, die op u teru Bij gelegenheid der feestelijkheden, ingericht, alhier, door het socialistisch Turnverbortd, bevonden zich Zondag middag eenige Roode Valkan, in kos- ■tuuni, in de Riddersstraat. Daar bevon den zich'eveneens eenige leden van het Nationaal Legioen, die lira hèrkend wér den. Men zou tot daden overgaan, toen. de jongeling Vanhove, wonende Scha penstraat, vier vuurschoten loste, in de lucht, wat aanleiding gaf tot een. achtervolging. TAvee der legioenlederi vluchtten in een brouwerij, Mechelsehe- straat, waar ze door de politie opgepikt werden en opgeleid naar het kommis- sariaat, waar ze ondervraagd werden door den onderzoeksrechter Joz. Kumps. Vanhove werd later aangehouden en op geleid, alsmede zekere Vanderstappen, uit de P;ieslersche straat. Dezes zoon en een zekere Gcyskens, uit het Groot Be gijnhof, waren de twee legioenlcden die zich verscholen had-den in voormelde brouwerij. - Huiszoekingen werden gedaan -in dd outfèrlijke wonrngen. Ten huize vait Vanderstappen \yerd een oorlogsgoweer en karabijn ontdekt. Daar onlbrak oven eens een revolver uit een lade. Het wa pen waarmoe Vanhove de vier schoten loste was een startei'revolver. De wa pens werden in beslag genomen. De Jonge Valken werden eveneens verhoord. Zaterdag namiddag waren drie kin deren, twee jongens.en een meisje aan het spelen op het. boerenhof van Ste- faan De Zutter, wonende Havenwijk. De bloemen bloeion, en ze plukten er ten allen kanle. Boven een waterput rankte de twijgen van een klim rozelaar. De kinderen gingen er enkeion plukken om aan rmoeder te geven. Ongelukkig lijk, de planken die den put dekten, scboven weg, en twee kleinm, meisje van Svlvain De Clereq. en liet jongent je van Willemsi vielen in den diepan drinkput. Het vijfjarig knaapje van Je rome De Zeiler, welke bet ongeluk ont komen was, ging naar huis en vertelde aan nioedcr cl at twee vr'iendjos aan. het varen warén, en dat hij er niet bij kon,! en dat ze altijd maar riepen. Moeder De Zutter ging zien met de meid, en vond de twee kinderen in het water. Vlug staken ze een Jarigen stok in den put. Hel. knaapje greep er zich aan -vast en werd op het- droge gebracht, floicb, het..meisje zonk onder water en kon;sléchts dood bovengehaald worcieii. Niets baatte meer liet, lijkje van Diana po Cleréq -werd naar de: oudeiiijke \xó- riing' overgebracht. Het was (oen rond 3 uii r. Men' begrijpt de droefheid der óuderg (Hè. hun oudste kindje, nog geen zeven jaar oud, zoo thuis kregen. Do Rijkswacht stelde liet gebruikelijk onderzoek in. BIRiO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARO kaatsen kan Er bestaan gevaarlijke geheimen, hoer baron 1 Voor mijne familie niet Gij be weert dit omdat gij verkeerd ingelicht zijl. En wie zal mij beter onderrichten? Degenen die het geheim kennen Leugens Wat men met eigen oogen gezien heeft zijn gecne leugens! Wanneer ik dat gelooyen zal.mpet ik eerst verlangen dat gij openhartig spreekt, hernam1 Rudiger dié zijne kalmte behield halve woorden en dub belzinnige tóespellingen hebben voor mij gcene waarde. Voor den dag er dus mode T nief. hiér antwoordde Christiaan, nu wTeer den uitdagenden toon aan slaande. Gij zult wel vernemen wan neer en AAraar u het geheim zal geopen baard worden. Wat wilt gij er voor hebben vroeg Stern. Geen onderhandelingen met dezen kerel, sprak Rudiger misnoegd, eer de bediende een antwoord op die vraag kon geven wij zouden ons zeiven ontee- T-en Geen penning geef ik hem, zelfs dan niet, als zij plechtig bezweren de waarheid to spreken; want. het is voor mij aan geen twijfel onderhevig, of zij zouden een meineed zweren. Zeg dat aan uwe 'gezellen erf wacht u verder voor bedreigingen, die u bitter zcuden berouwen. En nu Aoort met u, riep baron Ar- chimbald naar de deur wijzende. Nog dezen aArond verlaat gij mijn huis, ik duld u geen nacht meer onder mijn dak Christiaan wierp het hoofd trots Door een trolleybus gedood te Luik Zaterdag, rond middernacht deed zir-l» eon pijnlijk ongeval voor in de rue dit Pont-d'Avroy. Een trolleybus reed den genaamde Fa 1 mi-giiom 1 aan, die de straat overstak. De ongelukkige overleed voor hij Iiefc hospitaal bereikte. M. Falmignoul, 60 jaar, was te Luik goed bekend. den nek en nog eenmaal gleed zijn' blik dreigend over de aanwezigen. Terugkomen doe ik toch nog eens, zegde hij tergend. Gij allen zult het dan berouwen. Verder bracht hij het niet... Rudigei* had de deur geopend en den onbe- schaamden kerel naar buiten geworpen zoodat hij een eind weegs over den stce- nen vloer in den gang voortrolde. Hij stond op en ging zonder verder ie tg te zeggen naar zijne kamer om zijn goed in te pakken. Intussicihen was de avond gevallen. 'Als Christiaan zijn koffer naar bene den droeg, zat de familie reeds aan het avondmaal. De koetsier ging juist naar den stal cm in te spannen; want. dade lijk na het avondmaal wilde Abraham Sterra naar huis rijden. In liet. eerste oogenblik dacht Christiaan er aan, dat hij van deze gelegenheid wel kon ge bruik maken om gemakkelijk met zijné bagage in de stad tc komen; maar hij was te hooghartig om' het te vragen. Hij* zegde derhalve tot. een knecht, dat hij* den A'olgenden dag zijn goed zou lal en- halen; daarop ging hij in den mane schijn weig. Een uur later brak Abraham op. Baron Archimhald maakte hem op merkzaam op liet late uur en bood licmi een nachtverblijf aan. Neen, neen, ik zaT spoedig te huis weze, antwoordde del oudé heer. Ik rust nooit beter dan wan neer ik in mijn eigen bed slaap en mijn hoofd moet morgen helder zijn, om dé gronden van Stromheek te kunnen be-, grijpen en weeileggen. Vervolgt.

De Volksstem | 1934 | | pagina 2