SOLEIL i, het nieuw LEVER product Aanrijding te Borgerhout Marsch van de Tentoon» stelling van Brussel 1335 Auto tegen esiipïlooii te Nimy vervaardigd in de fabrieken der SUNLIGHT ZEEP. Het is gewaarborgd zonder chloor. Hij eet alles Een vader schiet zijn zoon neer te Neerwinden éüto=o.ngeval te Sint Antonius-Brecht Jongeling verdronken te Scliooten hods molen maalt langzaam maar fijn 4 Juli. -4- H. Bertha, geboren in do Vil eeuw, genoot zij een christelijke op- voeding. Haar leven bracht zij door in de eenzaamheid ep liet gc-bed. Zi.j stierf in 72-. Aankomst van het schoolschip. Het schoolschip «Mercator» wordt he den rond 8u.30 in de Antwerpsche ba- y£H verwacht. Het schip ligt sinds Zon dagavond op de roede voor Vlissingen geankerd. Het zal aanleggen aan n. 11 van hel Bonarpartedok: v De aardbewoners. Het witte lelt op den aardbodem ongeveer milliioen bewoners: het gele 500 lioen; het bruine 430 millioen; het zwa te 130 milliocn. Het. witte ras groeit jaarlijks met 10,3 t.h. aan, het gele niet 7,3, het brui ne met 7.2. bel zwarte met 11.2 t.h. Sedert 10 jaar v.-as hem zulks niet meer overkomen Lees den spontanen brief van een man, die zeker dacht tol liet regiem ver oordeeld le zijn voor zijn verder leven «Ik leed aan .de maag, .schrijft bij, sedert een tiental jaren en ik was ver plicht mij van vele spijzen le onthouden, zooals: sausen, rauwë groenten, die ik niet kon verteren. Er ging geen wegk voorbij zonder 'dat ik door brandaanval- len en zwelling der maag geplaagd werd Sedert ik rnijn dagelijksche dtosis Kru- scben zout neem nu ongeveer vijftien maanden héb ik geen pijn meer ge bad en tot mijn groole voldoening, eet ik alles. V G. R..- Het onmiddellijk gevolg van de ver schillende zouten, waarvan Krusolien is samengesteld, is het herstel van de over vloedige uitwerping van maagslappen. Gij zult dan tot uwe groole voldoening Ibemerken, dat gij kunt eten zonder il'ioiin'» .-1 n Te Borgerhout greep ter hoogte van Deurne-Huisjes, een aanrijding plaats, welke gelukkig geen zware gevolgen zal hebben. Een auto gevoerd dioor Van den Ber» ghe van Turnhout, reed' in de richting van iP.eurne, de voerder werd verblind d.ocr de groole lichten van een anderen auto, zoodat diaj cp lvet^voetpad terecht kwam, om vervolgens tegen een tram paal te beuken, die dan afgebroken werd De voerder werd gekwetst aan hoofd en rechterbeen; de inzittenden, heê'r J. Nerinckx, wonende 'de Merodiitei, Turnhout, bekwam tal van kwetsuren; Juffrouw De Ncusis, die eveneens in den auto zat werd aan het hoofd gewond. Spoediig dlaagde hulp op, en werden de gekwetsten tor verpleging, naar het St- Erasmus gas thuis overgebracht; de ver wondingen bleken niet zwaar te zijn. doende' en 'gezien zijn ernsl-igen toe stand deed overbrengen naar het ge sticht te Santhoven. Heer Dierckx, die enge kwetsuren op liep aan den buik en over heel het li chaam, overleed er kort na de aan komst. na nog gesterkt te zijn door de ï'iooslmiiddelen der H. Kerk. De gendarmerie van Ocsitmalle deed ter plaatse het eerste onderzoek en ver wittigde het" Parket dat nog Maandag avond is afgestapt. Het aanstaande consistorie. De geruchten dat. het Consistorie door Z.II. don Paus wellicht zou worden uitgesteld, worden thans uit Rome bevestigd. Volgens de jongste berichten is hot Consistorie en dus ook de benoeming van nieuwe kardinalen niet voor No vember te verwachten. Dit uitstel wordt door sommige bla den gemotiveerd met den wensch van den H. Vader, om de ontwikkeling \an de onderhandelingen met Dui-lschl.md en Spanje af Le wachten. Het Heiligdom van Loretto terug aan den Paus. Mgr. Borhongini, aposto lisch nuntius bij het Quirinaal is Zon dag m.orgcnd uit Rome vertrokken om uit naam van den Paus het heiligdom van Loretto terug m bezit Ie nemen. D'Oor de teruggave van dit heiligdom is een bepaling van het verdrag van La- teranen, dat teruggave voorziet van de basiliek van SI. Franoiseus van St. An- ionius en van Loretto volledig verwe- i enlijking. daarna door pijnlijke ongesteldheid ge plaagd' te zijn. Eri indien gij volhardt, indien gij voortgaat eiken dag uw «klei ne diois'is» te nemen, zult gij 'bestaligen dat. de verlichting die ii door Krusclien ondervindt een blijvende verlichting is. Gij zijt eens en voor altijd verlost van uwe maagkwalen. Krusolien Salts, in alle apotheken het fleschje 12.75 fr.; de groote flesch fr. 22 (voldoende voor 120 dagen) De Maatschappij van de Tentoonstel ling richt tussohen alle Belgische toon- cichlers een wedstrijd in voor de Ofl'i- cieele Marsch van de Tentoonstelling van Brussel 1935. Do in aanmerking genomen werken zul len door de Stadlsharmonic van Brussel onder leiding van M. Theo Maliy, uitge voerd werden tijdens een openbare voor dracht welke zal gegeven worden in de Warande van Brussel, op Zaterdag Augustus 1934, van 15 tot 17.uur. Een premie van 20Ó0 fr. zal toegekend worden aan het werlc dat .zal gekozen worden als officieele Marsch van de Tentoonstelling. Minister Tschcffen zal op 14 Juli a.s. De manuscripten dezer MarsCh welke a..freizen. M. TsehoJTen minister van eenvoudig, gemakkelijk te-onthouden en Koloniën, is Zondag te Port. Franequi jmeesleepend zal moeten zijn, ten einde uit. Loesambo aangekomen. algemeen gekend le- worden moeten Bij zijn bezoek le Kikwit zal hi j ver- j toegezonden worden, voor 25 Juli 19.34, gezeld zijn van M. Deo Harta, konsul--aan het Algemeen Bestuur van de To.n- generanl van Portugal. t.aonstellinlg, 51, Kunstenlaan, te Brus- Op 14 Juli a.s. vertrekt hij uit Angola sel waar de mededingers hei reglement naar Europa. jvan den wedstrijd kunnen bekomen. Maandagmorgen heeft een gruwelijk familiedrama plaats gehad, te Neerwin. den, gelegen op 4 Kin. van Landen. Louis Indesteege, 46.jaar oud, vader van 5 kinderen, wa-njjv&n twee -jong en drie meisjes, bevond1 zich in dc keu ken met- zijn faniiliie. Een twist ontstond over een futiliteit, tusschen dein vader en den zoon Henri. 22 jaar oud. In een oogenblik van op-windin greep de vader een révioiver en loste vier revolverschoten in de richting van zijn zoon; drie kogels troffen dc muren, terwijl dc vierde Henri Indes'teeige in den onderbuik trof. De ongelukkige zonk als ccn massa ineen. Hij werd in aller- haast naar eén kliniek te Tienen overge bracht, waar zijn toestand onrustwek kend werd' 'geoordeold. misdadige vader g.af zich gevan gen bij de rijkswacht le Landen. Een iram rijdt op een groep personen in te Beyne-Heusay De tram Fléron-Luik reed in dc richting van Luik toem de wattman plots op 5 meter afstand van zijn wagen een groep van vier' personen bemerkte (2 mannen e;n 2 vrouwen) die al zingen op het sp-oor liepen. De wattman remde brusk doch kon niet verhinderen dat de tram in liet roepje reed. Drié personen werden om vergeworpen. Het zijn Mevrouw Anne- J-osephine Leonard, eclilgen'oole Block- haise, 59 jaar, wooriaehtig in de rue du Gimetièrc te Beyne—eusay; Mevr.'Leo nard' eveneens woonachtig in de me du Gimetièrc en M. Jean Gillolay, woonach tig in ie rue Charlemagne le Jtipille Deze laatste werd op het nevenliggend sp-oor geslingerd terwijl dc twee eer. sten onder de tram belandden. De vierde personn, M. Hubert Gillolay werd niet geraakt. Zoodra de tram stopte snelde het per soneel en de reizigers de slachtoffers ter hulp. Men droeg hen in een naburig huis binnen. Die politie we-rd verwittigd en een dok ter bijgehaald. Deze stelde vast dat Mevr. Elisabeth Leonard sleichts lichte verwondingen had opgelo-open. Een poos- nadien kon ze reeds naar haar wo ning worden overgebracht. Mevr. Bockhaise brak een heen en werd in het aangezicht gewond. M. Gillotay. werd' een lip gekloven en liep tarijke verwondingen op over het •hec-le lichaam. Beide laatste slachtoffers werden naar het. Bei ens cli hospitaal overgebracht. Vier 'jongelingen uit Antwerpen had den zich naar Schooten belgeven, om er, le spelevaren op het kanaal. Zij hadden iede?1 een bootje voor.cén.man en staken van wal. Ter hoogte van brug 39 kan telde plots het bootje om waarin de ge naamde H Heynen zat, 22 jaar oud, wo nende op.de St-Jacobsmrukl,: le Antwer pen. De jongeling verdween onmiddel lijk in de diepte. De makkers vm den! drenkeling en toegesnelde zwemmers deden al het mogelijke om hem te red den,. doeih dc pogingen hieven vruchte loos. De ongelukkige bleef op den bo dem. Het lijk kon nog niet worden op gehaald. Grijsaard door een auto ge eat tó Waarschoot Maandagnamiddag .deed. zich op de baan tusschen Westmallo "era St. Anto- mus-Brecht, een weinig voorbij de wo ning van T'ir Van. B.ragt, een doodelijk verkeersongeval voor. De 50-jarige Dieric-kx, handelaar in siigaren, wonende Heikant te Santhoven, kwam per velo van Weslmalle gereden t oén hij dioor een auto, komende van Antwerpen verrast wei'd en overreden,. Men bracht het slachtoffer dadelijk Om< 9 u. des morgens deed zich op de wijk Beke, te Waarschoot, een doo delijk verkeersongeluk voor, nabij de nieuwe kerk. De 76-jarige Gustaaf Lippens, ald-aar wonende, werd door een auto gevat, op het oogenblik dat hij over de straat slak om zich naar liet huis le begeven. De auto werd bestuurd door den lv. Lummcrsheim, uit Wondelgom. Da ongelukkige ouderling, die zich langs de rechterzijde van de baan he- v.ond werd met geweld te gronde ge worpen, en opgenomen mat een ge broken rechterarm en met een schedel breuk. Ondanks' de geneeskundige zorgen, overleed1 hét slachtoffer kort daarop. Het parket stapte ter plaatse af, en n,g over tot de ondervraging van dan autobestuurder en van enkele getuigen. Ook de fotografische dienst van het parket begaf zich tor plaatse. Op de au to werd' vo-orlóiopig beslag' gelegd. Verkeersonqeluk te Kortrijk Maandag avond te 6 uur kwam de wielrijder Albert Pieters, wonende Mo lenstraat te Heule, door de Noordstraat gereden. Aan de kruising van den Mee nonsteenweg werd hij door een auto verrast aangereden en over versciicide ne meters medegeslcurd. Hat slachtoffer liep ernstige verwondingen op aan den knie. Hij werd. in. een naburige herberg 1 binnen gedragen eri door eqri géire. heer 'verzorgd. De policTe. 'ondier zóekL Het rijwiel is gansch'ontredderd. Een juwelier uit Maubenge, M. Louis Latinie. die per auto den steenweg van Brussel naar Bergen volgde, maakte eene verkeerde beweging met liet stuur, zaodat liet voertuig tegen een pyloon terecht kwam naast, de brug van het kanaal te Nimy. ,r,e auto werd verplet terd en een 21-jarige meisje, Mej. Olga Weber, van Servische nationaliteit, die in het voertuig zat, liep een schedel breuk op. Men heeft haar naar liet zie kenhuis van Bergen overgebracht, waar ze zich in de coma bevindt. Latinie liep slechts onbeduidende verwondingen op. Het parket van Bergen stapte ter plaatse yan het ongeluk af. ZÉfePZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER. VORST-BRUSSEL. 49ste Vervolg. Als gij zoo lang gezwegen hebt, waarom wilt gij dan nu spreken vroeg Zwanenberg schamper. Toch zeker en- tel uit eigen belang Ik bied u meer dan Steenhouwer en verlang daarvoor slechts waarheid. En indien deze waarheid uw zwa ger niet aanstaat Daarop moet hij gevat zijn 11 ij verlangt alleen, dat de verklaring hem deugdelijk bewezen worde, zij mag tui den gelijk zij wil. En ruimt gij de ha telijke verdenking die op zijn broeder rust uit den weg, dan kunt gij, met ze kerheid op een liiooge belooning staat maken dat. beloof ik u. Andermaal volgde op dat oogenblik een zware donderslag op een feilen bliksemstraal. J>e waard ging achter den toog en 'dronk in een teug een groot glas bran dewijn uil daarop lachte hij schor en zijn sponsachtig gelaat nam eene onbeschrijfelijke boosaardige uitdruk king aan. Dij will hier slechts afloeren, sprak hij met snijdenden hoon. Achter tl staal baron Aivlrimbald. die zich met uwe hulp 'gaarne van alle schuld zou .willen schoon wasschen. Ik moet om gekocht worden om te bestrijden wat steenhouwer wee.f en slaat hij alleen .jne' zijne bo-weringen, dan gelooft hem niemand en het is natuurlijk, dat ba ron Archirmbald daarvoor eene aan zienlijke som over heeft. Ik ben er echter de man niet naar, die zich laat omkoopen, mijnheer Zwanenberg ik houJd mij aan de waarheid en zal al leenlijk dart spreken als men er mij toe dwingt. Onthoudt, dait wel Zwanenberg keek weder naar builen; de regen :had opgéhóücfén. Gij zult spreken her na ml hij met stijgende verbittering. Overleg dan goed elk wioord, dat gij uil spreekt. Leugen en lastertaal zullén wij met alle ons ten dienste staande middelen verzorgen. Denk nog eens na over alles waf. ik tot u gezegd heb wellicht komt gij tot hetere gedachten... Het onweder is voorhij. viel dc waard hem in de rede misschien vindt gij de lucht huiten aangenamer dan hier Wilt. gij mij de deur wijzen Dat .ïuist niet, maar ik heb niel gaarne is pionnen in mijn huis en ik weet ook, dat gij u in mijn lokaal niet op uw gemak gevoelt. Zwanenberg was reeds opgestaan. Hij had ingezien dat ook deze poging mislukt was. Gij spreekt van spionnen ik kaats u deze helecdiging terug, want zij treft mij niet, zegde hij. den in hem opflikkerende toorn met gewold pogende te bedwingen igij en uwe metgezellen zult.u... Hij brak af het. jwerd hem eens klaps duidelijk, dat hij dp opmerkzaam luisterendie tegenpartij bijna te veel ging verraden. Wij spreken «elkander later na der, ging hij voort,: terwijl hij een geldstuk op de tafel wierp' en zijn hoed nam. Gij zult u dit uur nog met bitte re rouw herinneren. Godfried Grafhorst keek met slrak- ken blik naar de deur, waarachter zijn gast verdwenen was dan greep hij langzaam naar het glas van Zwanen berg om- het leeg té drinken. Gi.i zijt benauwd, mompelde hij gij vreest den baron Rudigcr. Des te beter voor ons. Hola gij komt als geroepen.Zijt gij de-n pochhans Zwanenberg niet te gengekomen Neen. antwoordde Steenhouwer, die druipend' van den régen binnen kwam. Neem mij toch'den regenscherm uit de hand. Gij ziet.immers dat ik zoo nat hen als een kat. Zijn wij alleen Over vijf minuten was Zwanen berg nog hier. antwoordde de waard, diie zicli thans beijverde, den paraplu naar de aangrenzende kamer te bren gen, waarheen de makelaar hem' volg de. Gij moet hem tegengekomen zijn. Ik heb hem niet gezien Des te beter, zegde Grafhorst.ter wijl hij zich hij de tal'el zette. Ili.j ver trouwt, ons niet hij wilde mij cm- koiopen om' ons van elkander te schei den. Die deugniet Gij lindt korte we'len moeten maken en hem de deur uiitwerpen. Mat woorden is dat ook geschied; overigens wilde ik hém ook geene vrees laten blijken, ik heb hem eenvoudig uitgelachen. P.rinkt gij iets Ja, wat brandewijn, antwoordde de makelaar. Weet gij reeds dat Chns- tiaan Lam gevangen genomen is Onmogelijk riep de waard ont hutst uit. Hij was heden morgend nog hier om mij te zeggen, dat hij op staanden voet ontslagen wuis. En heden namiddag is hij in hech tenis genomen, daar hij verdacht wordt den jood Abraham Stern beroofd te hebben. Dat kan gevaarlijk voor ons wor den - Onzin, Lam weet nie-ts of hebt gij hem in onze zaken ingewijd Ik zou er mij wel voior gewacht hebben zoo dom zal ik niet zijn Dan kan hij ook niets verraden en door zijne gevangenneming wordt het onderzoek op een vals/ch spoor .geleid. Hij mag eenige weken brommen. Waar om was hij zoo dom dien goeden dienst te verlaten. Wij hadden liem bevolen te blijven hij. wilde -slimmer zijn. Nu mag li ij zien hoe hij 'zich uit de klem redt. Waar is hot geld Kasper heeft het toch afgeleverd Stipt, gelijk altijd, antwoordde de waard, terwijl hij uit den boeslzak van zijn frak' eene morsige hrieventesch te voorschijn baalde hij is' dezen mor gend hier geweest. de verdeeling heeft op de gebruikelijke wijze plaat: gehad hier is uw aandeel. Peter Steenhouwer telde de bankno ten en wierp een snellen, doordringen den blik op het gelaat van zijn. motge zei. Eerlijk gedeeld vroeg hij. Eerlijk gelijk altijd Ka-sper is een eerlijke kerel Zijne eerlijkheid zal hem geen schade dioen ;wij zullen de naaste week een beteren slag slaan. Nu, d'it was een goed zaakje Dat wil ik niet ontkennen, doch' beter is beter. Ye-rontru.sl u dus niet. wegens Christiaan verraden kan lïij ons n.iet en als er geen bewijs tegen hem gevonden wordt, moet bij weder op. vrije voeten gesteld worden. Mid- ci'erPrwijl is over de .gcheele igeschiede- niis gras -gegroeid. Die muziekant Wil- fort is ook dood. Komaan gij hebt een geheèleri zak vol ongelooflijke nieuwigheden,zeg de de waard, hem onthutst aanziende. Wilfert zat hier toch gisteren nog zoo gezond als een visch in het water. Wij beiden hebben o-ok eenige Schuld aan zijn dood, ging de makelaar vioort wij hebben hem nog beschon- kener gemaakt dan hij reeds was, en in dezen toestand1 is hij onder den paardentram geraakt. Wat is y aan hem gelegen ant woordde Grafhorst schouderophalend; zijne familie zal hem niet beweenen. Maar het geheim, waarvan hij gis teren hier gesproken heeft Onzin Hij wist niets, hij gaf zic-h slecbls veel gewicht... Daarmede stelt gi.i mij eri u zei- ven niet gerust., zegde Steenhouwer met! een bedenkelijk voorkomen. 1 Vervolgt-

De Volksstem | 1934 | | pagina 2