iel ai SM Kathol. Middenstandsbond Katholieke Strijdersbond Vlaamsehe Toeristenbond Studie Deurwaarder SAEYS Handelshuis met Inrijpoort f In 't tand van Riem Wjondng avond, aUen naar Mijlbeek K V. R V. Grootsche SPOREN FEESTEN PETER BENOIT-HERDENK/NG De 28' Ronde van Frankrijk GapDigne Studie van Notaris DE VIS Een Perceel Grond 1 LOOPEN WIELRIJDEN Groote Koers le Lede J.ULffiai SINT AUGUSTINUSSC'HOOL ONZE LIEVE VROUW-KLINIEK BEROEPSHOF ANLENT. Ccoieiijk automobiel-ongeluk te Erondegem Maurice Schelck, schilder le .Aalst, recti op 31 Muarl laatst, rond 4 ure 's morgens, langs Erondegem, meiden auto van zijn vader. Hij was dronken en overreed de genaamde Frans Temmerman, die op den slag werd ge dood. De doodrijder sloeg op de vlucht en toen liij zijn roes bad uitgeslapen en ondervraagd werd, loochende bij langs Erondegem gereden le hebben. De rechtbank van Audenaarde verwees Schelck lot 1 jaar gevang en 1400 fr boet ol 2 maand gevang om op den openbaren weg een auto gevoerd te hebben in staat van dronken schap, tot 105 fr boet of 3 dagen en om de vlucht te hebben genomen lot 2 maanden gevang en 3500 fr boet ol 9 maanden gevang en tot de kosten, Hij werd ter zitting aangehouden. Op zijn beroep beef' het Hof eenvoudig bet eerste vonnis behouden. Schelck is en blijft aangehouden XjEjOS Botsing tusschén auto en moto. Een motorijder kwam le Lede, uit de Elek- triekstrant, terwijl een auto uit de Nieuwstraat kwam gobold. Op bet kruispunt kwamen beide voertuigen in botsing. De motorijder werd ge kwetst aan rechterband en been. De rijkswacht was spoedig ter plaats. Hevige brand in de Rammelstraat. Een hevige brand is uitgebroken om 7 ure, bij de genaamde Annaert Charles, wonende Ram melstraat. De brandweer was spoedig ter plaats, en was na twee uren den brand meester,Het buis en bijgebouwen werden gevrijwaard. De oorzaak is onbekend. Er bestaat verzekering. Gansch de stalling werd de prooi der vlammen daar er geen water genoeg was in de buurt. Men ■verzoekt ons het overlijden te melden van Mejuffer Emelie Van den Bossche dochter van Jan-Baplista en Carolina janssens geboren te Aalst, en overleden le Lede, in den ouderdom van 73 jaren, .voorzien van de H. JI. Sacramenten De Begrafenis zal plaats hebben, Zaterdag 14 Juli, om 8 ure, in bet klooster der Maricollen te Lede. Vergadering aan het Klooster, om 7 3/4 u. Een Dienst van Barmhartigheid zal plaats hebben Maandag 16 Juli, om 8 ure, in de kerk van den H. Marlinus, te Aalst. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. SoEemneele Octaaf ter eere van de Allerheiligste en Onbevlekte Maagd Maria des Bergs Carmelus, onder den titel van den Heiligen Scapulier, gevierd in de Kerk der Karmelitcrsen te Aalst. Orde der goddelijke diensten Zondag, 15 Juli. Om 2 uren. uitstelling van liet Allerheiligst Sacrament. Te 5 uren, Lof. Maandag, 16 Juli. De eerste Mis, te 6 1/2 u, met uitstelling van bet Allerheiligste. De plech tige Mis om 8 ure. 's Namiddags, te 5 ure, so lemneel Lof, Sermoen en Te Deum. Zondag 22 Juli. Te 6 1/2 uren, tie eerste Mis, met uitstelling van bel Allerheiligste. De soleinneele Mis om 8 uren. 's Namiddags, te 5 uren, plechtig Lof en Sermoen. De sermoenen zullen gepredikt worden door eenen Eerwaarden Pater Karmeliet. Maria, Glorie van Carmelus, bid voor ons. Naklank der Groolsch. Jubileumfeesten der «Gewezen Weesjongens», Aalst Ons verslag van verleden Maandag zou voor zeker onvolledig zijn, moesten wij geen melding maken van de prachtige geschenken die werden aangeboden aan de jubilarissen (leden en eere leden), heeren J. Muylaert, Hallaert en Troch. Heeren L. Burny. vader, en Od. V.d.Schueren. Bij het slot der feestzitting op 't Stadhuis, werd de Heer Is. Hallaert, door M. V. d. Walle, inspecteur bij den Openbaren Onderstand en afgevaardigde van den Heer Minister van Rechtswezen mededeeling gedaan dat hij om zijne vele verdiensten in de «Weezenzank» ver eerd werd met de Gouden Palmen in de Kroon orde. Daarna spelde de Bondsvoorzitter, heer Guil, De Vriend, den Heer Hallaert het juweel op de borst. Bij langdurige toejuichingen was dit een mo ment van diepe innigheid. Maandag 9 Juli brachten deze brave dankbare jongens een stille, ingetogen doodenliulde op de graven hunner afgestorven broeders, gewezen Voorzitters en leden, beschermers en weldoeners. Prachtige bloemengarven werden ueerge legd> eerst op de graftombe van wijlen heer Senator Jos, De Blieck, bunnen groot en Beschermheer, en in hem alle overleden Eereledon. Daarna op de grafzerk van wijlen heer Albert Mertens, hunnen gewezen Eere-Voorzitter, en in hem alle overleden Oud-Weezen. De heer Jul. Schepens, huidige Voorzitter van den Kring herdacht in eene korte, ontroerende rede al hunne duurbare afgestorvenen, Eerw. Broeder Bestuurder vnn het Jongens Weeshuis bad daarna de 4 akten tot lafenis der zielen van alle overledenen. Het was wel eenigzins aangrijpend al deze jonge mannen na de groolsche feestelijkheden van daags te voren, zonder «bluf of blaai„ te zien opstappen naar den doodenakkcr, om hen te gedenken die in leven, hunne weldoeners en broeders waren. Waarlijk, een prachtig voorbeeld voor al onze in de toekomst nog feestvierende maatschap pijen. Herdenking der verjaring der stichting van de Maatschappij en viering van hetGuldcnsporen feest Dinsdag 10 Juli, den vooravond dus Aan den Guldensporendag, werd in !t Land van Riem, naar aloud gebruik, op inlieme manier de ver jaring herdacht der stichting van het'gezelschap ('t Lund werd gesticht op 11 Juli 1872) en werd een Guldcnsporenvergndering gehouden. De hr Inspecteur Ruines, secretaris van het Geze!- schup, hield de gelegenheidsrede, die bij alle aanwezigen diep insloeg en waarvan we hierna in korte trekken den inhoud geven. Op 11 Juli 1872 werd ons Koninklijk Ge- zelsc-hap gesticht scdcrldien wordt tetkeuja- re die siichiingsdag herdacht in aansluiting met het GulUensporenfeest. t Wat .1302 be- teekende in de geschiedenis van ons volk hoeft niet meer verklaard. Wij, Land van Riem berdenken het Sporénfeeet buitenen boven alle politieke strekking. Als kultuurvereeni- ging willen wij liet onze bijbrengen om ons Vlaamsehe volk immer hooger op te tillen, bet slandbewustzijn en stamfierheid te verstrek- ken. Dat ideaal werd en wordt in onze Ko- ninklijke Maatschappij gediend niet alleen op «11 Juli zijnde één dag op een jaar maar alle dagen van bet jaar, die elk afzonderlijk als dusdanig zijn 11 Julidagen, de Vlaamsclie gemeenschap ten goede. Op dezen 11 Jóli- dag herzeggen we oiize trouw aaii JLand en Volk" eh beloven Wij'te blijven voorlstreven, in het ons pussend kultureele kader, tot immer stijgenden bjoei van ons duurbnur Vlaamsch Volk.» Deze diepdoordachte en zoo wel aangepaste rede werd door de vergadering hartelijk toege juicht. Daarna droeg de heer G. Klinck, lid, FIERHEID van Alb. Rodenbach voor. Tot slot van dezen intienien Viaamschen feestavond werd door alle aanwezigen, rechtstaande, een daverende Vlaamsclie Leeuw gezongen op het klavier begeleid door den b. Jos. A an Lierde. Deze gezellige intieme feestavond werd verder in echte Vlaamsehe leute doorgebracht. J. D.B. Het Bestuur van 't Land van Riem richt een dringenden oproep lot zijn talrijke leden om met hun huisgezin de groolsche Peter Benoitherden- kingsfeesten bij te wonen, Zondag n. s. 15 Juli, te 20 u. Dit als herinnering aan de reeds gedane uitnoodiging op de laatste algemeene vergade ring. Het Bestuur. Zomerconcerten op de Groote Markt. 26 Juli Fanfaren "Tol Heil des Volks 2 Augustus: Fanfaren «Hand aan Hand 9 Augustus Kon. Harmonie Al Groeiend Bloeiend. 23 Augustus; Kon. Harmonie "Les Vrais Amis Constants 30 Augustus Fanfare der Vrije Brandweer. ONZE LEZERS AANBEVOLEN: EXTRA 6UIKERIJPEEN DE RYCKE. 9360 RETRETTEtëBOND De jaarlijksche retret voor de kinde ren die dc school verlaten zal plaats heb- ben in de Kapel der Damcn van Maria, Molenstraat. Den Maandag 16 Juli te 7 n. 's morgens mis met onderrichting, 's avonds om 5 u. lof en sermoen. Slui ting Donderdag morgen om 7 u. De retret is voor de meisjes van al dc scholen. De deelneemsters worden verzocht een briefje met naam en adres mede te brengen. Afdeeiing i Leerlingenwezen Het schooljaar eindigt en weldra zal de vacantie aanvangen. Het oogenblik is aangebroken waarop onze jongens en meisjes voor immer de school zullen verlaten en beslist een of ander bedrijf zullen moeten aanleeren. Wat staat er onze thuisblijvende kin deren te wachten Een plaats veroveren in de fabriek, wordt haast eene onmo gelijkheid. Het beste wat ze kunnen doen is een stiel aanleeren, om zich later voor eigen rekening te kunnen vestigen, ofwel als geschoolde gast b\j een patroon een schoon loon te verdienen. Kinderen. Denkt reeds na, welk vak ge zult aanvatten. Zoekt u een plaats in een of ander werkhuis en werk u op tot een flink vakman. Ouders. Laat uw kinderen inschrij ven in het leerlingensecretariaat. Laat een leerovereenkomst sluiten tusschen uw kind en zijn patroon. Vele voordeelcn van belang zijn er aau verbonden. Vraagt hierover verdere inlichtingen in het Secretariaat van den leertyd, dat ten dienste staat van alle partijen. Het leerlingensecretariaat is immers een staatsinrichting buiten allen politiek. Lokaal Korte Zoutstraat, 48, Aalst. Spreekuren .-Woensdag voorm. tot 12 n. Zaterdag, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 u. Het Davidsfonds van Mijlbeek, onder leidiug van den heer J. Bessems richt Zondag a. s. grootsche 11-Julifeesten in. Te 6,30 uur Optocht. Nadien Feestzitting in open luchc. Mu ziek, zang, declamaties, Rubenscantate, enz. enz. De Strijdersbond beantwoordt met ge noegen de uitnoodiging die hem gestuurd werd, en zet ai de leden aan er met geestdrift aau deel te nemen. Afdéeling Aalst V T Bërs Vergeel niet «le tentoonstelling te bezoeken, welke gehouden wor«U in «len Kunst handel Vei'meiren, Korte Zoulstraat. Vanaf Zatenlag, warden er de inzendingen van studenten van 15 lot 20 jaar uitgestald, Zondagj 15 Juli Naar de opvoering van «Lamme» door den lieer Staf Bruggen, in de steengroef te Bum- brugge. 'Toespraak door E, P. Callewaert. Kaart van V T Bërs 8, 6 en 5 fr. bij den heer F. Conrleaux, De A'ilanderslraat, 39 Verlrek per trein le 14 u 57 per fiets te 44 u 30 (Koolslraal) LET OP De fietstocht naar 't Zoniënbosch wordt uitgesteld. Donderdagï'9 Jidi Fietstocht-avondwandeling naar Moorse), Wie ze, Herdersem. Verlrek 19 uur. (Kerk van Mijl beek). Vrijdag 20- Zondag 22 Juli Per spccialen trein fn tweede-klas wagens naar Parijs Verlrek rond middernacht Zaterdag Groote autotocht, bezoek aan de merkwaardige gebouwen Zondag: Naar Hallen, Tuilleries en Louvre- museum. -s Namiddags winkelen Ver trek le 17 uur.. Prijs 345 Ir. Inschrijven bij II. Callebaut, Ereinbodegem, of F. Courteaux, Aalst. Aalst Het heerlijke Kinderfeest van K. V. R. 0. is in aantocht. Het gaat door on der de leiding van den nieuwen Nonkel Jan, op Donderdag 2 Augustus aanstaande te 2,30 uur van den namiddag in het prachtige ^Rivierenhof, te Deurne, bij Antwerpen. 't Zal schitterend zijn dit jaar, meer nog dan vorige jaren. Grooten en kleinen, neven en nichten van Nonkel Jan, ouders en kinderen, zullen er met volle teugen kunnen genieten aan gezonden lach, ver maak, ontspanning en vreugd. K. V. R. 0. heeft al onze geestelijke en burgerlijke boogwaardigheidsbeklee- ders uitgenoodigd dit feest met hunne tegenwoordigheid op te luisteren. Daar 2 Augustus een gelukkig gekozen dag is, immers, dan hebben de meeste kinderen reeds verlof, moet die dag een triomfdag zijn voor K. V. R. 0., een machtprestatie, waarop K. V. R. 0. alléén bogen kan Ten einde aan den wenscli van vele ouders en van K. V. R. 0. te voldoen, richt K. Y. R. V. een grocprcis in per autobus naar Anlwcrpcn-Dcurne, op 2 Oogst aanstaande. Dit zal een prachtig autoritje zijn, een genotvol uitstapje voor groote en kleine luistervinken van K. V. R. 0. Vertrek 12 u. Groote Markt, Aalst. Inschrijvingsprijs 12,50 fr. per per soon, 't zij groot of klein Wacht niet, Beste Leden, tot de laat ste dagen Schrijft van nu afin. Uiterlijk 26 Juli e. k. moeten de in schrijvingen binnen zijn, ten einde de noodige maatregelen te kunnen nemen en ons een goede plaats te verzekeren op het Feest Men schrijft in Naarstigheidslraat 9, Aalst, of Boekhandel Dc Volksstem Kerkstraat 9, Aalst, of Postcheckrekening 106527, Katholieke Vlaamsehe Badio- vereenigingAalst. Davidsfonds-Mij Ibeek Op Zondag, 15 Juli, ta 7,30 uup, op de O. L. Vrouw plaats. Meerstemmige Koren (fragmenten uit de Rubenskantate) Solozang Orkest- uitvoeringen en Dcldamatic. Nadien VERHEERLIJKING PETER BENOIT. N. B. Dit feest, zooals trouwens alle Davidsfondsfeesten, staat buiten en boven alle politiek. Espsranto Onderricht volgens nieuwe Leermethode Met veel succes wordt thans in alle landen Esperauto onderwezen volgens een gan3ch nieuwe en aangename leer methode, naar den auteur genaamd «Cseh-methode» Deze methode berust op volgende prin ciepen Het onderwijs geschiedt recht streeks in het Esperauto, zonder eenig gebruik van nationale talen, er worden geen leerboeken gebezigd, huiswerk is verboden, na den leergang kan men Esperanto sprekeh en schrijven. Een dergelijke cursus zou ook te Aalst worden ingericht, met aanvang October, indien van nu af aan, een voldoend getal belangstellenden den wensch zouden uit drukken deze cursus te volgen. Als cursus-leider zou optreden een lee- raar van het internationaal Esperanto Instituut te Den Haag. De inschrijvingen geschieden op het Es.np»-anto Secretariaat, Tragel, 1, Aalst. Aalst Mjjlbeke, De inschrijvingen voor «le leerlingen-ver pleegsters zullen aanvaard worden lot 20 Juli aanslaande. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de Eerwaarde Moeder. te AALST, Graanmarkt, 9 Bij Rechtsmacht OPENBARE YERKOOPING VAN A ongeslagen Mobilaire Voorwerpen en eene partij paarden- en Tioemest De Deurwaarder Cérard Ch. CHAEYS in verblijf te Aalst zal ingevolge een von nis uitgevaardigd op rekwest door den heer Voorzitter der Rechtbank van eer. slen aanleg, In dele 7 Juni 1934, bij rechtsmacht openbaar verkoopen, ten huize van Honoré V«n der Haegen, te Oordegem wijk Ossenbroeck op MAANDAG 16 Juli 1934 ie 2 u. namiddag, zooals Mobilaire voorwerpen: Een tafel, vier stoelen, een spiegel, een hang, eene Leu» vensche stoof mei toebehoorten, een wek ker, een koffiemolen, een grooten spiegel «en tafel In eik, stoelen, een glazenkas, eene commodekat, twee Keulsche pot- len, een koffieeervies, een eetservies, een kasje, een Christusbeeld ouder bokaal, e;n jachf. Eene partij mest, karren, bolerkuip, een partij ijzerdraad, eene partij hout en pennen, een mansvelo enz. enz. Met gereed geld zonder kosten. 1052 BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOOPING VAN aangeslagen -ORCKESTRiON» De Deurwaarder Gèrard Ch. SAEYS, in verblijf te Aalit. zal op: ZATERDAG 14 JULI 1934, om 9 uren voormiddag op de Groote markt te Aalst, overgaan tot de open bare verkooping bij rechtsmacht van In- beslaggenoman «ORCHESTRION, in goeden staat. Met gereed geld, wnder kosten, 1052 9' Hit te AALST OPENBARE VERKOOPING VAN te MOORSEL Kattenbrceck Dc Notaris DtE VIS te Aalst zal na mens wien het behoort openbaar, ver koopen Gemeente Moorsel. Een perceel land, gelegen te Moorsel; Kalfenhroeck, gekend ten kadaster sec tie D, deel van nummer 368A. met eenei grootte van 14 aren 93 eentia. 75 tiende milliaren. Palende van oost de straat, zuid dom heer Jan Moortgat, west de erven Der Vis, en noord den heer Valcry Dc Vis. Kortelings ingebrui kt reeling. Enkele Zitdag DINSDAG 17 JULI 1934 om 4 ure namiddag ter herberg gehou den «looi* den h. Louis De Crocs-Moens.. te Moorsel Beu gem. 1010 Bij verandering van woonst OPENBARE VERKOOPING VAN te Herdersem Groote Baan l\e Notaris DE VIS te Aalst zal tem verzoeke van wie liet behoort openbaar verkoopen Een Handelshuis met groote inrij» poort gestaan en gelegen te Herdersein Groote Baan nr 129 (Ouden Den die rm. Steenweg) groot 3 aren 48 ca. palend©' zuid en west den steenweg, noord d© Yeldbaan en Oost Mr Jan Vinirik. Deze eigendom begrijpt Gelijkvloers Winn«'lplaats. salon* keuken, kleine keuken, twee slaapka mers, kelderkamer, groote inrijpoort, groot magazijn, schuur, stal, varkens kot, bakkot en koer. Twee mansardeka mers en zolder. Voorzien van pompwater en veriiohtii. met electriek. Bewoond dioor de verkoopster dam©- weduwe Camille Ledcgen-De Rop. Eenige Zitdag DINSDAG 24 JULI 1934 te 4 uur nanuiddag Ier herberg geliou— den door lieer Camille De Vleiger to Herdersem Groote Baa.n. 103L OIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD DE GROOTE -CINZANO. PRIJS We geven hier den wegwijzer der loop- koers die Maandagavond 16 Juli om 6 u. door de koffiehuisbedienden en cafébazen betwist zal worden. Ziehier de wegwijzer Vertrek op de Markt (Café Pompierken), Molenstraat, Statie, Denderstraat, Dirk Marlensstraat, Koolstraat, Gentsche strjiat, Keizerlijke Plaats, Houtmarkt, Burgemeeslersple.iu, Brusselsche straat, Markt. Er lieten zich reeds een groot getal liefhebbers opschrijven, geen wonder Er zijn immers voor 500 fr. geldprijzen benevens vele mooie premien. Wie nog mee wil, schrijve onverwijld in bij M. Oscar Van PaemeP(Pompieiken), Groote Markt. Prijs Guldcnspórenf'cst, Wiclnjderskocrs voor Juniors Op 11.Juli 11. werd er te Lede een koers betwist voor Juniors, over een al- stand van ongeveer 115 km. Er waren 38 vertrekkenden en 22 zijn aangekomen. Ziehier de uitslag 1 Thysens, 2 Van Herzele, 3 Schol- laert, 4 Maes, 5 Seghers, 6 an Laerc, 7 ylbbeloos,-8 Willeius. Aan VIETTO de Overwinning De gang wordt traag ingezet. De eersti».- 60 km. gebeurt er letterlijk niets. Op dén- Col de Vars komt Vietto het eerst boven: gevolgd op lm. 25 sec. door Ezpuerra. Opp 2 min. 9 sec. Vervaecke en Trueba. Mist een voorspr«ng van 6 m. 12 sec. bereikt"- Vietto die een prachtkoers doet, den top?' van den Allos-berg Molinar, Trueba, Ez- querra. Magne en Vervaecke zijn de eer sten die na Vietto liet dorp Alios door trekken. De laatste km. worden geredem langs vlakke wegen en de uitslag luidt r. Orde der Aankomsten 1 Vietto 2 Molinat 3 Trueba 4 Sueieher 5 Morelli 6 Marümo 7 Cazzutani 8 Cnnardo 9 Vervaecke 10 Magne 11 Ezpuerra 12 Erne 13 A. Ruclii 14 Level 15 Geyer A lgemeene rangschik1., mg 1 ANTON IN MAGNE 2 Martano 3 Morelli (1 9 afz.) 4 Fel. Vervaecke (2® afz.) 5 Lapebie 6 Vietto 7 Molinar 3« afz. 8 Speicher 9 Cnnarilo 10 Trueba 11 Geyer 12 Sylveer Maes (4« afz.) 13 E;querra 14 Louviot 15 Franzil (5® afz.) S 08 44 8 03 14 8 11 07 8 10 22 63 23 0» 63 29 09 63 53 54 63 54 55 63 57 52: 63 59 38 64- 01 01 64 01 05 64 02 27 64 05 30' 64 07 24: 61 21 64 64 64 32 55.. Oft 23 57-' 26 lft Voor de achtste rit. Van links naar r^nts Wauiers, Bonduel, Vervaecke en Sylveer Maes te Cap. Onze renners lijden veel van da brandende zon.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3