Gemeenteraadszitting Kathol. Middenstandsbond KAMER i Inschrijvingslijst LVOETBAL KAATSEN WIELRIJDEN De 28e Ronde van Frankrijk Uit Erembodegem. St-Gabriels gesticht V In het Gouden Tonneken pmdat ik mm Mijn huisgezin, Blijf ik ge tróuw, Ais flinke vrouw, Aan F. C. JACOBS Suiker!] Ik ken geen beter en daarbij, Zïs 't spaarzaamst nog erbij. De maatschappelijke wetten "Door -met een onbuigzame hardnek kiigbekl te strijden voor het herstel van "t begrjofokingsevenwicM, heb ik gewild dat de lmilpmidtdelen, vereischl door de toepassing onzer sociale wetten uitge breid en zoo mogelijk verhoogd zouden worden. Wij zijn niet aan het einde on zer taak. Kan ik het welslagen waarborgen Nog. niet. Wat mijn geweten echter zon dér vreas- kan verklaren, is dat de tijd op liet voorplan mijner bekommernissen stond. Waarcm er volmacht noodig Is De minister zet dlan uiteen waarom er volmacht noiodig is. «Indien het huidig kabinet in 2'i da gen tijds een algemeen aktieplan kon opmaken, was dit enkel omdat de regee- i>»ng bijgestaan van verlichte en be scheiden raadgevers sedert langen tijd niets had onverlet gelaten om de beste methoden voor de algemeene redding vast te stellen. Do regeering is tot de overtuiging gekomen dat het land behoefte heeft aan een stel maatregelen waarvan dc toepassing gelijktijdig, krachtdadig en snel moet zijn. Helaas, wij staan voor hot uiters'te oogenlhlik. Het. is de gron dige kennis van den ekonomischen toe stand die er ons toe gebracht heeft, den wear te banen welke wij U verzoeken Ie velgen. Wij hebben opzettelijk de poli fiek van de halve maatregelen, de poli tiek van de minste krachtinspanning, verworpen. Wij willen onze taak alge heel vervullen, welke er voor ons door ontslaan. Wij hebben een onwrikbaar vertrouwen in 't lands toekomst. Verleden jaar verwezenlijkten wij het eersle gedeelte van het herstelwerk, go wis- het moeilijkste. De thesaurie gaf eunwl ekort aan van 80 mil li oen. liet be- grerd jngstekort overtrof 2 nvlïïïird. Thans is dit alles van dc baan. Do lbe saiwie is veilig, de vlottende schuld licht. Het dienstjaar 1033 sluiï op be vredigende wijze. Dc frank is stevig steviger dan bij ooit geweest is. Op de?e verschillende punten kan België de ver. gelijking met om het even welk land uit Europa aanvaarden. D.it zijn ernstige redenen om te hopen De amendementen De minister betoogt, verder Hoe 'de in hel. entwerp voorziene maatregelen een geheel vormen, waarvan alle bestand deelen zorgvuldig gewikt en gewogen zijn, en die allen volstrekt vereischt zijn; hij verklaart in welken geest de regeeringsamendementen werden ingo diend. De maatregelen welke wij, rnct liet oog op ontheffing van lasten denken tè treffen, zullen niet tot gevolg hebben de wezenlijke eigenschappen van het bestaande fiskaal stelsel Ie wijzigen, war betreft de verdeeling van de belas tingen onder de onderscheiden sociale kalegorioën, de progessiviteit en de ver houding tusscihen de rechtstreeksche en de on rechtstreeksche belastingen. Maatschappelijke waarborgen De Regeering zal, zooals zij het meer malen heeft verklaard, rekening hou den met de werkelijke duurte; zij her haalt. dat aan het levensminimum Aan geen enkel burger zal worden geraakt. Het spreekt van zelf dat de sociale weigevingen gehandhaafd worden. Het debat M. MAX, (liberaal) wil vjoór de twee de maal medehelpen aan de samenstel ling der meerderheid voor de stemming der bijzondere machten, ten einde de tw ijfelaars aan te zetten ook hunne aar zeling te overwinnen en een off ex: to brengen. M. de LIEDEKERKE (katholiek)" ver dedigt het ontwenp der regeer mg en zal het stemmen M. PiELATTRE, socialist, ontwikkelt breedvoerig de grieven die de socialis ten hebben tegen de bijzondere mach ten. M. VAN HECKE, katholiek, treedt het regeeringsontwerp bij. Men moet geene dwalingen vreezen daar het parlement steeds zijn recht van konlrool be houdt. M. EiLIAS, Vlaamseli Nationalist, be- knibelt ojp zijne beu/rt het ontwerp der bijzondere machten, en de zitting wordt geheven om 7,40 ure. OrVZE LEZERS AANBEVOLEN: 3XTRA 6UIKERIJPEEN DE RYCKE. 9360 HET JAARGETIJDE voor de zielerust van wijlen mijnheer Jan DE NAEYER en Oochier zal plaats hebben Vrijdag 20 Juli 1934;,, om 8 ti, in de kerk van den H. Jozef te Aalst. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mijnheer A loïs VAN ROYEN weduwnaar van Mevrouw MARIA-JOSEPHINA MEERT geboren te Wichelen den 30 December 1860 en overleden te Aalst den 16 Juli 1934 .voorzien van. de H. H. SiicramentêS Lijkdiensten begrafenis .Donderdag 19 Juli, om 9 u. in de kerk van den H, Martinus. De Vrouwmis onder de Vigiliën, Vergadering ten sterfliuize Brusselschestw. 57, om 8,30 u. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Men verzoekt ons het overlijden te melden van Mevrouw Hlaria-Leonia Kindarmans echtgenoote van wijlen Joannes-Baptista PODEVYN Lid van verscbillige Confrérieën geboren te Aalst den 26 October 1868 en aldaar overleden den 18 Juli 1934 versterkt door de H. H. Sacramenten Lijkdienst en begrafenis Vrijdag 20 Juli 1934' om 9 u, in de kerk van den 11. Martinus, te Aalst. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere ten slerfbuize Hopmarkt 7, om 8 3/4 u. De Dienst van wege het Broederschap van Barmhurligheid in dezelfde kerk Maandag 23 Juli, om 8 u. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. van DinedLag 17 Ju.ll Na (le lezing van het verslag van vori ge zitting, gaf de Heer Nichels, Burge meester, kennis van den brief, die hem vanwege de Katholieken werd overhan digd, en waarin gemeld wordt dat ze hun ingenomen standpunt getrouw blijven en aan de zitting geen deel nemen. M. CORNELIS, in de vorige bijeen komst tot schepen verkozen, legt den eed af en wenscht een verklaring af te leg- gen Ik dank de raadsleden aldus H. Cornel is om hun vertrouwen in mij gesteld. Ik heb den wensch uitgedrukt het schepenambt van onderwijs te beko men. Zulks is geschied. Ik treed in 't Schepencollege, zonder strik om den hals. evenmin ben ik ge bonden door een plan. Ik zal trachten m'n ambt gewetensvol te volbrengen tot wel zijn van 't onderwijs. Nu moest de stemming plaats hebben voor de twee nog openstaande schepen zetels. M. DEPREZEr zijn geen kandi daten. M. DE RIDDER vindt het belachelijk de benoeming opnieuw te verdagen. Wy zijn deze comedie (door de Eronters ver oorzaakt, N. d. Red.) reeds beu. Wij komen om de samenstelling van 't college mogelijk te maken. Indien nu niet ge stemd wordt, zullen wij eveneens geen deel meer nemen aan de zjitting van den raad. M. NICHELS Wij zullen wachten tot den wettelijken tijd verstreken is. Blij ven de Katholieken alsdan nog aan hun standpunt houden, dan zullen wij, (libe ralen en socialisten) het college aan vullen. Hierop wordt de zitting gelieven. Tweemaal werd er in de rangea van t publick toegejuicht. M. Nichels liet begaan. SINT A UGÜSTINUSSCHOOL ONZE LIEVE VROUW-KLINIEK Aalst Mijlbeke, - De inschrijvingen voor de leerlingen-ver pleegsters zullen aanvaard worden lot 20 Juli aanstaande. Voorverdere inlichtingen wende men zich tot de Eerwaarde Moeder. Afdeeling i Leerlingenwezen Het schooljaar eindigt en weldra zal de vacantie aanvangen. Het oogenblik is aangebroken waarop onze jongensen .xpeisjes voor immer de school zullen verlaten en beslist een of ander bedrijf zullen moeten aanleeren. Wat staat er onze thuisblijvende kin deren te wachten Een plaats veroveren in de fabriek, wordt haast eene onmo gelijkheid. Het beste wat ze kunnen doen is een stiel aanleeren, om zich later voor eigen rekening te kunnen' vestigen, ofwel als geschoolde gast bij een patroon een schoon loon te verdienen. Kinderen. Denkt reeds na, welk vak ge zult aanvatten. Zoekt u een plaats in een of ander werkhuis en werk u op tot eën flink vakman. OudersLaat uw kinderen inschrij ven in het leerlingensecretariaat. Laat een leerovereenkomst sluiten tusschenuw kind en zijn patroon. Vele voordeelen van belang zijn er aan verbonden. Vraagt hierover verdere inlichtingen in liet Secretariaat van den leertijd, dat ten dienste staat van alle partijen. Het leerlingensecretariaat is immers een staatsinrichting buiten allen politiek. Lokaal Korte Zoutstraat, 48, Aalst. Spreekuren .'Woensdag voorm. tot 12 u. Zaterdag, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 u. GEDURIGE AANBIDDING Zaterdag 21 Juli, Gedurige Aanbidding in de Kapel der Zusters Franciscanersen, Sint Jozef straat, ter stede. TENTOONSTELLING Zondag 22 en Maandag 23 dezer, tentoonstel ling der handwerken van de leerlingen der be talende school St Jozefstraat, ter stede, telkens van 9 lot 12 en van 2 tot 6 uur. Espsranto Onderricht volgens nieuws Leermethode Met veel succes wordt thans in alle landen Esperanto onderwezen volgens een ganscli nieuwe ëb aangename leer methode, naai* den auteur genaamd aCseh-methode» Deze methode berust op volgende prin ciepen Het onderwijs geschiedt recht streeks in het Esperanto, zonder eenig gebruik van nationale talen, er worden geen leerboeken gebezigd, huiswerk is verboden, na den leergang kan men Esperanto spreken en schrijven. Een dergelijke cursus zou ook te Aalst worden ingericht, met aanvang October indien van nu af aan, een voldoend getal belangstellenden <len wcnsch zouden uit drukken deze cursus te volgen. Als cursus-leider zou optreden een lee- raar van het internattonaal Esperanto Instituut te Den Haag. De inschrijvingen geschieden op het Esperanto Secretariaat, Tragel, 1, Aalst. DIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT UEEVENAARO K. V. 3Ft. V. Aalst Het heerlijke Kinderfeest van K. V. R. O. is in aantocht. Het gaat door on der de leiding van den nieuwen Nonkel Jan, op Donderdag 2 Augustus aanstaande te 2,30 uur van den namiddag in het prachtige Rivierenhof, te Deurne, bij Antwerpen. !t Zal schitterend zijn dit jaar, meer nog dan vorige jaren. Grooten en kleinen, neven en nichten van Nonkel Jan, ouders en kinderen, zullen er met volle teugen kunnen genieten aan gezonden lach, ver maak, ontspanning en vreugd. K. V. R. O. heeft al onze geestelijke en burgerlijke hoogwaardigheidsbekle ders uitgenoodigd dit feest met hunne tegenwoordigheid op te luisteren. Daar 2 Augustus een gelukkig gekozen dag is, immers, dan hebben de meeste kinderen reeds verlof, moet die dag een triomfdag zijn vobr K. V. R. O., een machtprestatie, tfSarop K. V. R. O. alléén bogen kan 1 Ten einde aan den wensch van vele ouders en van K. V. R. O. te voldoen, richt K. V. R. V. een groepreis in per autobus naar Antwerpen-Deurne, op 2 Oogst aanstaande, Dit zal een prachtig autoritje zijn, eeii genotvol uitstapje voor groote en kleine luistervinken van K. V. R. O. Vertrek 12 u. Groote Markt, Aalst. Inschrijvingsprijs 12,50 fr. per per soon, 't zij groot of klein Wacht niet, Beste Leden, tot de laat ste dagen Schrijft van nu afin. Uiterlijk 26 Juli c. k. moeten de in schrijvingen binnen zijn, ten einde de uoodige maatregelen te kunnen nemen en ons een goede plaats te verzekeren op het Feest Men schrijft in Naarstigheidstraat 9, Aalst, of Boekhandel De Volksstem Kerkstraat 9, Aalst, of Postcheckrekening 106527, Katholieke Xlaamschc Radio- vereeniaingAalst Vlaamsche Toeristenbond. Aalst. - Donderdag 19 Juli. Avond fietstocht naar Moorsel, Wieze en Herdersem. Vertrek 19 u. Kerk,' Mijlbcek. Zondag 22 Juli Autotocht naar Gaas- boek (park en kasteel). Terug over O. L. Vr. Lombeek (kerk en retabel). Vertrek: Belfort, 13 11. Prijs 11 fr. (bezoek kasteel inbegrepen) Onmiddel lijk inschrijven. Zomerconcsrlen op de Groote Markt. 26 Juli Fanfaren 'Tot Heil des Volks 2 Augustus: Fanfaren «Hand aan Hand 9 Augustus De Barbaristen 23 AugustusKon. Harmonie Les Vrnis Amis Constants 30 Augustus Fanfare der Vrije Brandweer. 6 September Koninklijke Harmonie Al Groeiend. Bloeiend. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Geboorten, van 11 Juli tot 17 Juli Mannelijk 16 Uq Vrouwelijk 12 Huwelijken van 13 Juli tot 18 Juli Fr. Van den Bossche, bed. Meulesclietteslraat - met Yvonna De Smet, zb. De Gheeststr. K, Boel, beenh. Herdevsem met Joanne De Bruyn, zb. Langestr. Victor Verstraeteu, wr M. De Petter, schoenm. Kerrebroeekstr. met R. Huys, we J. De Schry- ver, zb. Volksverhelfingstr. R. Verleysen, smid, St Gudulaslr, met Irma Po- devyn, schoenomklopst. Roozendreef. L- Bombeeck, aulovoerder, Geeraardsbergsche straat met M. Van der EJst, we Aug. De Haeek, breist. Langestr. Gust. Kiekens, breier, Bergemeersclienslr met M. Corthals, stiksler, Kreupelsveld. Overlijdcns, van 11 Juli tot 17 Juli Maria Temmerman, eclilg. Carolus Smekens, zb. 62 j. Langestr. Maria Van de Sype, echtg. Alexander De Kerpel zb. 80jaren, Ste Apoloninstraat. Aloysius Van Royen, wr Maria Meert, zb. 73 jaren, Brusselsteenweg. 7 kinderen onder de 7 j, BELANGRIJK BERICHT. Vanaf 18 Juli zal het bureel van den Burgerlijken Stand slechts open zijn van 8,30 tot 12 u. tengevolge der toepassing van den Zomerdienst. Het bureel zal op 21 Juli open zijn van 8 tot 9 uur, alleenlijk tot het aangeven van geboorten en overlijdens, BISDOM GENT. Oost - Vlaanderen's Bedevaart naar O. L. Vrouw van Lourdes. ten voordeele der arme zieken van Aalst lHSchrijoingslijst Nr 11 Grooten Bolleweg, Van der Meerschslraal Binnenstraat van nr 155, Baesrodepontweg, Raapstraat, Groenstraat (inbegrepen Kliniek), Kloosterstraat, St Vincentiusstraat. M. De Meersman fr. 10.09 M. Gustaaf De Smedt 10.00 MM. Verbanck 5, Vidls 2, Van Dorpe 1, Van Wezemael 1, D'Haeseleer 1, Pelrus Vinck 1, Pieters 2,50, Gillade 1, Pauwels 1, De Petter 1, Denaese 1, Verbraekel 2, De Smet 1, Van Haute- brugge 1, M, Barrez 2, De Cock 2, Troilaes 5, Sluyvere 2, Kelders 3, Rossauw 2, Van Steerte- gem 3, Van den Bossche 5, Poep 2, Podevyu 1, Van Langenhove 1,50, De Jaeger 2, Naamloos, samen 29 fr. MM. Keppens 1, Franck 5, De Witte 1, Steenhaut 1, Snel 1, Schutyser 2, De Wil te 3.' De Scbryver 5, Vermoesen 1, Callebuut 2, Gils 0.25. Vinck 2, Podevyn 2, Kerdonck 1, Claossens 1, Marcoen 1, Van Dorpe 2, Steenhaut 1, Pots 1, Huylebroeck 1. Van den Bulcke 2, Sergeant 2, Verbeeren 5, Van Opdenbosch 5, De Cock 2, Verbist 0,50, Sergeant V. 5, Camn 1, Arys 1, Rogiers 1, De Wilde 1, De Smet 2, Van der Wie len 0.50, Naamloos, samen 11 fr. MM. Linthout 2, Boon 1, Heremans 1. Pasteels 1, De Raedt 0,50, Hermans 5, Ponnet 2, Podevyn 0,50, Van Geert 2, Wezemael 2, Pols 3. Suey 0.50, De Neef 1, Kelders 3, De Scbryver 2, Dacus 1. Walgruef 2, Vonck 2, Wouters 5. De Leeuw 2, Van Cauter 1, Vinck 5, Van de Velde 1, Wal- graeve 2, Dierickx 2, Van den Berghe 5, Eeck- haut 3. Cornand 2, Matthieu 0,20, Van Nufiel 2, Naamloos, samen, 19 fr, MM. Camu 1, Van der Wielen 1, Van Mol 1, Coppens 3, Van den Boogaerde 5, De Block 5, Hauwelaert 1, De Gols 5, Peirlinck 5, Neucker- mans 2, Vinek 1, Van den Berghe 5, Robyns 1, Van der Meersch 1, Scliellekens 2. Vinck 5, Muylaert 2, De Bruyn 5, Callebaut 5, Van Cae- lenberg 1, Coppens 4, Van de Velde 1, Coen 1, Do Bondt 5, Medaerts 2, IFilleins 2, De Waele 2 de Hert 5, Naamloos, samen 28 fr. Belangrijk Bericht. Hél Bestuur van Sportelvrix Eendracht -vér/e'ekl ons te willen mededeelen dat de training' Doiide I'd a-ga vond hei iiomen wordt "éni dat het zich verplioht ziet van, behalve =nniers, niemand tot het plein loe. te laten* Botsing. Heden Wuensdag, is Fali- ze Emiel, kiekenhandelaar, wonende te Mcntigny-sur-Sannbre, met zijn aulo- liamion geladen met kiekens, op den sluil.'boiom der Zeebergbrug gereden. Schade werd berokkend aan den sluit boom en den auto. De politie stelde een onderhoek in. VREDEPLEIN (DE KAT). De wedstrijd HOUTMARKTKAT gaat lieden avond door. De geruchten doen de ronde dat ver noemde wedstrijd niet doorgaat. We ver wittigen de liefhebbers dat ze gerust de verplaatsing naar de kaatslaau "De Kat» kunnen doen. Den derby gaat door. Be gin te 5,15 uur, zeer stipt. Dus in massa naar de Kat. Kirbje. 13e Rit MarseMle-Montpellier. Speicher wint voor de 4e maal. Aan een toeristentempo begint deze- ril langs-dc Middcllandsahe Zee. Na een ontsnapping van Cazzulani, Le Grevés en Renand komt de groep weer bijeen. Een ontsnapping van Ver- yaccke brengt niets op. De wandeling door de Crau-vlaktn duurt voort tot Arles (81 km.) waar Speicher geweldig uitschiet. Om 5 u. 20 min. te Lu mei, op 27 km. van de eind streep, beeft Le Greves defekt en ver-* lies't voeling met de le groep die zich voor den sprint aanbiedt. Orde der Aankomsten 1 SPEICHER 2 Magne 3 Louviot 4 Bonduel 5 Renaud G Cuzzulan' 7 Salnzard 8 Martauo 9 Decaluwó 10 Gestri 11 Vignoli 12 Geyer 13 Wuuters 14 S. Mnes 15 Vervuecke Algemeene rangschik!, ing 1 ANTONIN MAGNE 2 Martauo 3 Fel. Vervaecke (1® afz.) 4 Vietto 5 Lapebie 6 Morelli (2® afz.) 7 Geyer 8 Speicher 9 Canardo 10 Trueba 11 Sylveer Maes (3® afz.) 12 Louviot 13 Molinar 4® afz. 14 Ezquerra 15 Gestri 5 04 54- 84 27 43 84 31 25- 85 03 14 85 04 22 85 09 45 85 11 13 85 19 (KV 85 19 37 85 24 25 85 27 Off 85 32 42 85 37 52 85 40 11 85 59 44 86 10 53 Katholieke Jonge Wacht. Door toedoen van. bet ieverig bestuurder Kuth. Jonge. Wacht vun Erembodegem gaat er op Zaterdag 11, Zondag 12 en Maandag 13&- Oogst, telkens van 3 u. namiddag tot midder nacht een groote Vlaamsche Kermis door. Het terrein aan do Denderbrug in 't center van het dorp gelegen was hiervoor de bij uitstek aange wezen plaats. Alles zal er voorbanden zijn. De allernieuwste verrassende spelen naast de oude terug uit den vergeethoek gehaalde volksspelen zullen er doorgaan. Wie dezen Vlaamschen Kermis geen bezoek brengt zal later met spijt vernemen boe eenig in z'n gezonde vermakelijkheid dit grootsch» feest was. Onthoudt goed de data Zaterdag 11, Zondag 12 en Maandag 13 Oogst, 't Zal meer doon dan er stniven. Men verwacht zelfs bliksem en donder. Uitgebreid programma volgt. Jonge Wachter. Liedekerke (Brabant). PENSIONAAT VOOR JONGENS Buitengew. geiende ligging. Lager-, middelb-, Handeiaonderwija. Bijz verzorgde studie voor de FRANSCHK TAAL. Gem. voortvaarden, 947 |n 't Groot VlSCllll3IldSi In 't Kloirt Voor deie week Is er te bekomen bij J. Cornand, allerhande soorten van ver. sche Oosl.ndsche Zeeviscli aootls Kabiljauvv, Tongen, Tarbot, Schelvisch, Roobaert, Pladijs, Garnaal enz. aan zeer lage prijaen. Wendt u dus In volle vertrouwen tot 1076 J CORNAND VARKENSMARKT, nr. 9 Men baat.lt ten huiae. Tal. 1048. BELANGRIJKE FIRMA van de stad vraagt ernstige bediende op de hoogte van de vlaamsche, fransche talen en comptabiliteit- Schrijven S.C. bur. dag blad. 1077 TE KOOP per occasie, eenen schoo- nen heerenvelo, merk B.S.A. met snel heidswisselaar, in goeden staat. Post hoornstraat 16, Aalst. 107S VISCH HANDEL Morgen Donderdag en Vrijdag aan komst van geparkeerde Philipijnschs mosselen, alsook Hollandsohe Maatjes- Haring. 1075 A. BAUTERS. Brusselsehesti aat, 10, Aalst.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3