'ieyas. VIGOR 8055 0 maakt het linnen veel reiner! Het VIOOR weeken is de beste voorbereiding tot de wasch LEDE GROLO Inschrijvingslijst HET GOEDKOOPST VOETBAL ATHLETIEK WIELRIJDEN De 2B Ronde van Frankrijk v Hel gemeentebestuur van Lede maakt nan de inwoners van Lede denamen der brand weerman nen bekend Van der Sypt Jozef, Molenstraat. Beckers Alfons, Openveldslraal. Bonte Jozef, Dorp. Meuleman Oscar, Berg. Beckers Ka mie!, Dreeistraat. Meuleman Alfons, Dreefslraat. Van Zamlyck Georges, Raminelslraat, De Sulter August, Brilstraat. Keppens Edw. Statiedreef. In geval van brand wende men zich lot hoo- gergenoeinde heereu. Inbraak te Lede Ongekende dieven zijn in de woning van J Amant binnengedrongen, terwijl den eigenaar met zijn vrouw naar het veld was. Zij sloopen binnen langs de poort, in de slaapkamer en dan langs de keuken goudwerk en een som van 400 franken hebben ze als buit medegenomen. De rijkswacht werd verwittigd. Zij kwam ter plaatse en stelde een onderzoek in. Een gebuurvrouw heeft de persoonsbeschrijving der schurken gegeven* Da Nationale Feestdag Zaterdag werd de Nationale feestdag in onze stad gevierd. Te 11 1/2 u. werd in de hoofdkerk van St Martin us een plechtig Te Deum gezon gen waaraan de geestelijke- militaire en burger lijke overheden deelnamen, alsook afgevaardig den van oudslrijders en vaderlandslievende maatschappijen. De bevlagging was schier al gemeen voornamelijk in de kuip der stad. Te 11 1/4 u. werd op den binnenkoer van het stadhuis een stoet gevormd om vandaar met de katholieke Harmonie Al Groeiend Bloeiend» «pan 't hoofd Ier kerke te trekken. Het Te Deum werd gezongen door den Z.E.H. Deken Reynaert. Wij bemerkten hier den Heer Arrondissementscommissaris Boeckaert, den Heer Moyersoen, gewezen minister, den Heer schepene Cornelis, de liberale en katholieke ge meenteraadsleden, den Heer Vrederechter, de leden van de Werkrechtersraad, van de Kerkfa briek, den Heer Bevelhebber van de Legerpu- nillenscliool, met zijn personeel, de Heeren Staalsschoolopzieners enz. Na het Te Deum werd het vierstemmig koor uitgevoerd Zegen het Land, o Heer onder de kundige leiding van Meester Volckaert die ook het Nationaal Lied op het orgel speelde. Stoetsgewijs werd terug gegaan naar het stadhuis waar de heer Schepene Cornelis hulde bracht aan de nagedachtenis van Koning Albert, de gehechtheid aan de Koningin Moeder Elisa beth en aan onzen jongen Vorst Koning Leopold III en Koningin Astrid. De plechtigheid werd besloten inet de uitvoering van het Belgisch Volkslied. GROOTE FABRIEKSBRAND. In den nacht van Vrijdag óp Zaterdag heeft zicli in de brcifabriek van den lieer De Wilde, gelegen in de Molens!raat een groote brand voorgedaan waarvan de oorzaak tot nog toe ongekend is al hoewel wij vernemen dat kortsluiting in de ejectrfsche leiding wel de oorzaak zou kunnen yrezt n. De eigenaar van de fabriek, de Hr De Wilde, was een van de eersten die zag dat er vuur ont staan was in zijn fabriek die gelegen is achter zijn woning en bestaut uit een tweevoudig ge bouwencomplex. De politie en de brandweer was na enkele oogenblikken ter plaats en viel het vernielend element met twee groote lansen aan. Eerst werd gestreefd naar redding van het gebouw ziende dat hier niet kon in geslaagd Worden moest de brandweer zich beperken tot bet vrijwaren der aanpalende gebouwen.Al deze f bouwen, namelijk van den heer Sonck van n eenen kant en langs den anderen kant van n Hr De Smet Leopold die niet thuis was, is nok schade berokkend. Gansch de fabriek is uitgebrand. De schade bedraagt verscheidene honderdduizenden frank. Er bestaat verzekering. 't Was rond twee uur toen de brandweer mannen die eens te meer getoond hebben dat ze op de hoogte van hun taak zijn, het terrein kon den verlaten. BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS. - De genaamde Van de Sype Alf, woonachtig op het Ajuinveld in onze stad kwam met zijn liets uit de Nieuwstraat gereden uit de Lange Zout- straat kwam op hetzelfde oogenblik zekere Van der Vorst. Beide fietsers kwamen in botsing met het gevolg dat hunne fietsen beschadigd werden. Een onderzoek is ingesteld. DIRIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT ÜEEVENAARB Ter la 't Witte Paard Op Woeiiauctg üe/.er wordt bij de Cathari- pisten de rollen definitief vastgesteld voor het groote successtuk TERUG IN 'T WITTE PAART) De vergadering begint stipt om half negen. Voorat geeft de heer Gustaaf De Koninck, een Overzicht van de Geschiedenis onzer Kamer. Het zal een aangenaam,pittig en merkwaardig half uurtje zijn. Onmiddellijk daarop volgt een eerste herha ling van «Terug in 't Witte Paard.» Alleman op post Als Gij deel nsemt aan een Tombe la hebt Gij EEN twijfelachtige hans een Lot te winnen. Als Gij niet wint, is uw geld verloren. Als Gij een aandeel neemt van 25, of 50, of 100 Fr. in onze Part eipatie-Kassen GROLO dan wordt Gij mede-eigenaar van 100 Belgische Lotenobligaties, 56 Trek kingen per jaar. 2976 Loten Voer 116A 88.700 Fr. Inliehtingen inschrijvingen Voor beide Vlaanders Bureel der Par- tieipatiekesGentstraat, 28, Sint Amandaberg. Voor Aalst en omliggende Cl. Goethals 25, Kerkstraat, Aalst. Alfons Van der Weeën, Guido GezelleetraatDenderleeuw. 1093 Zaal Derde Orde, Sint Job Na quasi nlgemeené aanvraag, zal het welge slaagd Zang- en looneelfeest, gegeven door de studenten aan 't Seiafijnsch Seminarie der P. -Kapucijnen, opnieuw hot .kunstlievend publiek aangeboden worden op Donderdag 26 Juli, te 7 uur stipt. Al beschikt het S. Seminarie slechts over een beperkt aantal krachten, het heeft een bewijs te inecr geleverd, wat er binnen 'n korte spanne lijds bereikt kan worden, waar er gewoekerd wordt met de sluimerende begaafdheden van de studeerende jeugd. Niet dal elk gepresteerd nummertje 'n vol* maaktlieid van uitvoering mag genoemd Van die pretentie geen spraak Doch dat al wat ten geboore werd gebracht, tot in de puntjes ver zorgd was en te hooren waard. Krunig hebben de jeugdige fanfaristen liet feest opgeluisterd en vervroolijkt met bun flink gerythmeerde marschen en valsen. 'n Twintigtal zangertjes niet kristalheldere stemmetjes lieten bet volk -stemmige liede ren van R. Ghesqui-r- l- .«mi; De Krekel,) Bruine Boomen, De K .iproos en De Korenbloem. 1 Of bel publiek ze smaakte Trouwens bet Kna-| peukoor van St Job slaat reeds 'n paar jaar I gunstig bekend Daarna, als slot van 'teerste gedeelte, heeft bet gemengd studentenkoor, 70 uitvoerders, een krachttoer verwerkelijkt met. «Zondagmorgen» en «Piet Hein» naar Arthur Meulemans te ver tolken. Wat 'n weelde van klanken in dit slage klokkengelui, 1111 eens uitgejubeld, rijkgetim- breerddoor de vier partijen te gelijk, dun- weer gedund, als uit de verte,.door dubbele alt-partij, tenoren en bassen, wijl de sopranen springhel- der er "n bekoorlijke melodie bovenuit zongen 1 Prachtig Welverdiend was dan ook het dave rend applaus der luisteraars 1 Als tweede deel werd uitgevoerd het poppen spel «De sclioone nacht van Janneman» van C. Lindemans. Een droom in werkelijkheid Een spel vol naieviteit in '11 nachtelijk wereldje van fantasie Op '11 toovertik van Klaas-vaak begint plots in Janneniuii's kamertje al 't speelgoed te roeren en le leven. Een nachtelijk gebeuren, zoo wonderfijn en kinderlijk natuurlijk gespeejd door de jonge studentjes tot uitbundige vreugde van Jan en alleman, dat ze een welverdiend succes mochten iuoogsten. W'ie nogmaals '11 paar uurtjes fijn gestyleerde kunstnümmertjès wil genieten, boude dus Don derdag 26 Juli vrij. De zaal wordt geopend te 6 1/2 u. De uitvoe ring vangt -stipt aan te 7 u, Plaatsen beperkt. Inkomgeld één frank F. F, Earanteua Verleden Vrijdag werd de beer Eugeen Van den Bossche, Ingenieur,Leeraar aan de Tech nische Scholen le Aalst, gepromoveerd tot doc tor in Politieke en Sociale Wetenschappen van de Universiteit te Leuven. De Heer Van den Bossche heelt met glans 'n thesis voorgedragen over hel «Vakonderwijs in België We vernemen dat onze stadsgenoot de heer Fritz Kieckens aan de St Lucasschool te Gent met de grootste onderscheiding zijn studiën in de schilderkunst geëindigd heeft. Gedurende. 7 jaren is hij eerste geweest in al de klassen en dit telkens met de hoogste onderscheiding, Onze stadsgenoot heer Frans De Nul behaal de het diploma van Bouwkundige aan het Sint Lucasinstituut te Gent. Aan allen, hartelijk proficiat ONZE LEZERS AANBEVOLEN: SXTRA SUIKER!JPEEN DE RYCKE. 9360 Programma van het CONCERT, te spelen door de Fanfare «Tol Heil des Volks» op Donderdag 26 Juli aanstaande, te 8,30 uur 's avonds, op het Kiosk der Groote Markt, ouder de leiding van den Heer Aug, Schollaert 1 «Willemslied", marsch O. Roel: 2 Het Dorp in 't Gebergte, openingst P. Benoit In bewerking van J. Clyniuns .3 Grand' air varié voor tuba, L. Langlois Solist Heer Prosper Liebaut 4 «Terugkeer naar't Land» fant. P. Gilson 5 «Le Tourbillon», solo v. saxof-alto G- Bouillon SolistHeer Maurits Van Hauwo 6 Vlannderen's Kunstroem", Fanlas. P. Benoit op De Bubenscantnte in be werking a an J. Clymans. BISDOM GENT. Oost - Vlaanderkn's Bedevaart naar O. L. Vrouw van Lourdes. ten voordeele der arme zieken van Aalst lnsclirijvingslijst Nr 4 Molenstraat, (te beginnen van aan de «Café Riche»), Rozemarijnslraat, Vsnrtslraat, Van Wanibekekaai. Iweinstraat, Graanmarkt, Ka- pëllestraat. Madame G- Bosleols fr. 50.00 Madame H. Bosleels 50!— Madame P. Bosteels 50. Zwarte Zusters 20,— M. Gheeraerdts 20,— M. Keppens 20, M. De Temmerman 20 Naamloos 20, M. Boelens 10. M. De Vidts 10,— M, Dr Willenis 10,— M. Dr Hertecant 10, M. H. Van Bellingen 10, M. Em. Rombnut 10,— M. De Stobbeleir 10,— M. G. Gheeraerdts 10.— M. Sonck 10,— MM. De Valkeneer 2, Cammaerl 5, Delalortrie 5, Borreman 5, Roeland! 5, Walerinckx 2, De Paepe 5, De Bruyn 5, Saey 5, De Landtsheer 2, Chevalier 2, Van Molle 2, Baeyeus 1, Van Itter- beeck 2, De Pelsmaecker 3, Van Schuylenbergh 1, De Wilde 5, A, Mahieu 5, De Man 5, Gysse- linckx «5, Gregoire 5, Thielemans 2, Logeph 5, Brantegem 5. Naamloos, samen 79 frank. AFZONDERLIJKE GIFT Voor het werk der arme zieken Gevonden in de brievenbus der Diocesane Bedevaarten, Naamloos fr, 100,00 Als ge weekt en wascht met bruine zeep of soda dan weet ge wat al nadeelen zij medebrengen, daarom gebruik VigorNiet enkel is dit het beste poeder voor het weeken van het waschgoed maar het is ook het goedkoopst, ge hebt zoo weinig noodig Doe Vigor in het water waarin het linnen een heelen nacht weekt en 's ander daags, alvorens te wasschen, snijdt ge eenige stukjes Sunlight in de Vigor-oplossing. Daar Vigor het water verzacht en tevens zeep achtig is, zult ge een rijk schui mend sop bekomen dat alle vuil en vlekken verdrijft zoodat ge het linnen haast niet meer moet wrij ven. Vigor maakt de waschtaak veel lichter en het waschcoed veel reiner ve 33«o70 b*u •isqf: -. f K V. R V. Aalst Vriendjes, Nachtjes en Neefjes van Nonkel Jan. Hoeveel hebt 'ge al gespaard om mogen mede te gaan naar het prachtige en groo te Kinderfeest van K. V. R. 0. op 2 Oogst a. s. te 2 it. 30 in het overheer lijke Rivierenhof te Deurne, bij Antwer pen Ge zoudt allemaal geerne meerijden met den schoonen autobus, wel, vraagt het aan uw outjers, spaart uw centjes, belooft dat ge zult braaf zijn, en als ge de toelating hebt schrijft dan maar seffens in. Waar In den Boekhandel van de De Volks stem Kerkstraat 9, Aalst, of in de NaarstigheidSthtal 9Aalst. Niet te lan& trachten want voor 26 Juli moeten alle inschrijvingen binnen Inschrijvingsprijs 12,50 fr. per per soon, 't zij groot öf klein Hel Bestimr. EEN LEVER PRODUCT AAA FOTOPBIJSKAMP Op den Radiotrein door Sportclub Eendracht op 2e Juli ingericht, werd door «Pboto Jean» een prijskamp belegd die met vier mooie prijzen be giftigd was. Hier vólgt de uitslag 1 Mr Jan Van de P.erre (buiten prijskamp). Onderwerpen wonderwel afgewerkte dichten op Hoei. 2. Mr De Rijck verdienl den eersten prijs voor zijn schoone foto ur 2 uit zijn boekje (zicht op de Lesse te Hoyet), Als prijs een fotoapparaat Box Tengor, waarde 120 fr, 3. Mr. Maes beeft den tweeden prijs (een luxe album) voor foto nr 3 uit zijn boeltje, 't Is ook een zicht op de Lesse. 4. Mr Teirlinck krijgt als derden prijs een gouden vulpen. Onderwerp een eigenaardige kijk op de kerk van Dinant, zicht genomen van op de Citadel. Foto nr 5, 5. De vierde prijs (Luxe-album) valt ten deel aan Mr Vernimmen (zicht op Cbaleuu d'Arden- ne) foto nr 8. De Jury kende de namen der mededingers niet. Op elk boekje slond een nummer. 't Is slechls na vaststelling van den uitslag dal geweten was wie- de winnaars waren. WH en Zwart. J DE DERDE GRDOTE ZOMER PR IJZEN van A C. AALST-SPORT "Voor een belangstellend, doch te schaarsch publiek ging deze athlctiek- meeting door, di.e tot in de puntjes ver zorgd was. Al de wedstrijden hadden ee,n mooi verloop. De Vuysf, juniorkam pioen van Belgie werd be zonder locge»- ,juicht voor de mooie overwinning die hij zijn cltsb bezorgde in 1500 111. Ziehier de tcchnisube uitslagen 100 yards. le reeks: 1. Dujardin (Beerschot) 2. Vajidevelde (Rac. Brus sel); 3. Van den Hoieck, (Daring Brus sel) Tijd' 10 sek 3/10. 2e reeks 1. Dmuby (Gantoise). in 10 sek. 3/10; 2. Bonnivoir (Rac. 14ru3.)3. Plum (Gant.) 3e reeks: 1. Van Overloop (Gantoise) in 10 sek. 4/10; 2. Van der ■P.ne.ssohe .(Kortrijk Sp.) 3! Defillet (Beerschot.!. 4. reeks 1. Bo-srnans (Beerschot) in 10 s. 8/10; 2. Heuvelmans (llat*. Brus sel); 3. Gonry (idem). Halve finaal 1c reeks: 1. Du ja rd in, 2. Van den Driessolie, 3. Van Overloop. Tijd 10 s. 2/10. 2e reeks Dauby, 2. Bosnians; 3. Pluin. Tijd 10 sec. Finaal: 1. D>auby, in 9 sek. 8/10: 2. rVjjardin; 3. Van den Driessehe, 4. Bos nians; 5. Van Overbergh; 6. Plum. 800 meter Coenjaerls (Rae. Brus in 2 min. 4 sek. 8/10; 2 Boulanger (C. 5. Sc.liaeVbeok3. Tombeur Frans, (Aalst), 4. Buclens (C.S. Schaerb.) 5. De Meulenaere (Gantoise); 6. Snelman (idem) 7. Van Roose-beke (Rac. Brus.) Gewich (werpen 1. Van de Voorde (Beerschot), 13 111. 21 2. Vos (Andcr- lecht), 12 m. 55; 3. Ongena (Gantoise), 10 iii. 56; 4. De Vos (Gantoise), 10 in. 435: 5. Prion, (Beerschot), 10 m. 315; 6. Tombeiur Frans (Aalst) 9 m. 8!.: 7. Van de Kerokihove (Beersc'hol)9m. 585 8. Rottgen (Korlr. Sp.) 9 m. 145 9. De Mets (Olympic, Brugge), 8 m. 75; 10 Franque (Aalst),' 8 111. 59. Hoogspringen: 1. Flolow (Beerschot) 1 m. 75; 2. Deeoingne (Rac. Brus.) 1 111. 70; 3. De Wilde (Beers..)' 1 nu 65: Bou langer (Schaenb.) 1 nu 55; 5. Van Wal- legem (Aalst), 1 m. 50; 6. Franqué, (Aalst). I 111. 45. 1500 meter 1. iTy? Vuysf, (Aalst.) in 4 min. 29 sek 5/10: 2. De Vos, (Schaerb.)J op 15 met.; 3. Waulers (Daring) 4. Carlier (Olympic Brugge) 5. Neven. Anderlecht; 6. Booaebuer (Brugtre) 7. Van den Berghe (Brugge); 8. Nieww- landt. (Anderle/rthl) 600 meter, knapen I. De Waegeneer (Aalst), in 1 min. 45 sek 4/5: 2. Para sis (Gantoise) Schijfwerpen I Vos AnderJecht. 39 m. 14 2. Prion Beerschot 36 nu 22 7de Tombeur Frans (Aalst) 30 111. 89; 8. Van den Bruelle. (Aalsl) 30 nu 05; 10 Franqué. (Aalsl.) 27 nu 30. 5.000 m. 1. Golier (Schaerbeek in 17 min. 1 sek. Coussen is 3de en Van Inipe van Ati 1st 60de", ZEVENTIENDE RIT LuchonTarbes Aan MAGNE de. overwinning Met 5 man, Louviot, Vervaecke, Tnteba, Sa Ia* zant en Vietto, wordt de beklimming van den Peyresourde aangevangen. Sylvére 5laes komt prachtig vervoegen om eeretden top te bereiken. Boven op de Aspin hebben wij den doortoeht als volgtMagne, Trueba, op 21 sec. Silveer Maes, op 45 sec. Viello op 4 min. 47 sec. Magne vergroot zijn voorsprong en wint met 4 min. vooruit. Orde der Aankomsten 1' MAGNE 2 51 46 2 Trueba 3 S. Maes 4 Vietto 5 Canardo 6 Vervaecke 7 Morel li 8 Molinar 9 Louviot 10 Deculuwó 11 Ezquerra 12 Rucbi 13 Geyer 14 Meini 15 Lnpcbi* Alge mee ne rangschik! ing 1 ANTONIN MAGNE 2 Mariano 3 Fel. Vervaecke (1* afz.) 4 Lapebie 5 Vietto 6 Morel!» (2®ufz.) 7 Geyer 8 Canardo 9 Sylveer Mues (3* afz.) 10 Trueba 11 Speicber 12 Louviot 13 Molinar 4« afz. 14- Gazzulani 15 Vignoli 2 58 17 2 58 50 2 59 32 3 01 35- 3 03 39 3 04 10 3 04 45 105 06 55 105 26 42 105 55 52 106 01 17 106 03 17 106 03 20 106 13 48 106 19 04 106 22 21 106 23 12 106 41 28 106 49 40 106 50 24 107 01 55 107 05 26 EE IV Ei EE OK Uil Alle foto-amalotrsiterk in S aren f Hoogst verzorgd werk Filmen en platen, voor 11 uur 'S mor gens binnengebracht, worden denzelfdeit. dag 's avonds, met afdruk, afgeleverd. Deze, voor 8 uur 's avonds, binnenga- bracht, den volgenden dag na 't middaguur Van af Maandag 29 Juli, in de 1C99 Foto-comptoir S. FRANCK, NIEUWSTRAAT, 32, AALST.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3