'iEuws: VIGOR BIT zuiverder linnen zet het een nacht te week in VIGOR lnsehrijvingslijst HET GOEDKOOPST NA DE LOOD VAN VON HINDENBURG Berlijn, 3 Aug. Iu den ministerraad I]itFi'dathij in den persoon <iin President vou Hindenburg een vader ïijke vriend verloren had. Hitler verlangt niet Rijkspresident ^vel Volksleider genoemd te worden. Maandag 6 Aug. zal het lijk van von Hindenburg naar Tannenberg overge bracht worden, Het diplomatiek korps zal het vergezellen. Buitenlaudseke zendingen worden te Berlijn verwacht om de lijkplechtigheden van von Hindenburg bij te wonen. Gisteren avond werd in den Lustgar- ten een militaire plechtigheid gehouden ter nagedachtenis van den overleden Rijkspresident. ROUWBEKLAG. Graaf de Kerckhove de Denterghem, heeft namens Belgie een rouwbeklag neergelegd bij het overlijden van Hinden burg. Zulks werd ook gedaan door de gezanten van Polen, Tsjecho Slovakije en Amerika. OVEREENKOMST TUSSCHEN KERK EN STAAT Berlijn, 3 Aug. Gemeld wnrdt dat een overeenkomst zou tot staud gekomen zijn tusschen de vertegenwoordigers van het kerkelijk en wereldlijk gezag in Duitsch- land. Het laatste woord is dan aan het Vatikaan of het, ja dan neen, met deze ovei'ccnkomst kan instemmen. - LIJK OPGEVISCHT. De genaamde Mommé Frans, geboren te Baerdegero,' 37 jaar oud, en op kwartier in een her- I bei'gjop Ji£t_Esp!ana(ïepfeiu, is des na middags iu den Deudcr verdronken» Het lijk werd eenige oogenblikken nadien opgehaald en naar bet doodenhuis over gebracht. Een onderzoek zal moeten uit maken ofbier een geval van zelfmoord of ecu ongeval zich heeft voorgedaan. HET STEENKOLENVRAAGSTUK. Brussel, 3 Aug. Heden morgen ont ving de heer Van Isacker, Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg, een afvaar diging van de steenkoolnijveraars.Daarna werd dezelfde delegatie door den heer Van Cauwelaert, minister van Nationale Ekonomie en Landbouw in verhoor geno men. De Minister gaf uitleg over zijn ontwerp dat hij in verband met de steen koolkwestie bij het bureel der Kamer neergelegd heeft. De verklaringen van heer Van Cauwelaert gaven voldoening aan de leden der afvaardiging. Een com missie werd gevormd tot de instudeeriug van het vraagstuk. Mijnheer en Mevrouw Florenl VAN BEL- LING1IEN-DE SCllRYVER verzoeken ons het «Y«rlijileh te in'ehlen vim hun geliefd zoontje C3I-.EÏ 3VE3B3TVX' geboren te Aalst den 28 Januari 1929 en aldaar overleden den 2 Augustus 1934 De Engehnis gevolgd van de begrafenis, Zaterdag 4 Oogst 1934, on» 8 ure in de tkerk van St Martin us te Aalst. Men vergadere ten sterfhuize, Kerkhofbaan 49, om 7,30 u, Vrienden en kennissen die hij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig to aanzien. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Ten nadeele van gen aamden Van der Schueren zijn omtrent 300 struiken aard appelen gestolen op zijn akker gelegen in de Lokerenveldstraat. Klacht werd in gediend hij de politie die een zeer streng onderzoek heeft ingesteld te meer daar het niet de eerste maal dat daar aardap pelen gestolen worden. De National» Infalleden- en Oudstrijdersbonden hebben de eer de Bevolking uit te noodigen op 5 Oogsl, te 10 ure, tot het bijwonen der solem- neele Mis, welke jaarlijks opgedragen wordt ter nagedachtenis van alle afgestorvene oud- strijders. OPROEP Het Bestuur der TtvderijHamcr u Dé Catharinisten richt door deze een drin genden oproep aan haar leden om op Za terdag 4, Zondag 5 en Maandag 6 Oogst een bezoek te brengen aan de Y'laamsche Kermis van de V.V.B. (plein Puiteput.) Oost V/aanderens Bedevaart naar Lourdes (Frankrijk) Vandaag 3 Angustus, zijn de witte en de groene trein van Oost Vlaanderens Bedevaart naar Lourdes vertrokken. De witte trein bevat de zieken die vol vertrouwen op Onze Lieve Vrouwke die lange reis ondernemen om de genezing te bekomen als 't hun zalig is. Aan allen, zieken en anderen, weu- 6chen wij 't beste goede devotie en vele genaden aan de eersten vooral roepen we toe goed heil 1 Af deelingen Nationale Invalieden en Oud-Slrijdersboncl Oorlogsweduwen en Weezen llcchthebbende Slrijderslindcren De besturen van bovengemelde afdce- lingen noodigen hunne leden uit tot het bijwonen der Jaarlijlcsche Solemneelc Mis die zal opgedragen worden ter nagedach tenis aller gestorvene oud-strijders, iu de Dekanale Kerk van St Martinus. op Zon dag 5 Oogst 1934, te 10 ure. Men vergadere Arbeidstraat, 40, te 9,30 ure, om zich stoetsgewijze te bege ven naar de kerk. IIET BESTUUR. CONCERT op Donderdag 16 Oogst 1934 om 20,30 u. ten kioske Groote Markt, door den Koninklijken Symphoniekring De Barbaristen 1. Marclte Americaine, Souza 2. De Klokken van Corner ille, openingstuk, Planquette. 3. Spaansche Dansen 123,Moskowsky 4. Serenade voor gr. fluit, II. Waelput solist hr Breynaert. 5. Chanson d'amour, fantaisie, Schubert-Berté 6. Czarda's Vorstin, fantaisie, Kalman Participatie*Kas van Belgische Loten waar den GHOLO Door eene storting van 5 fr., 50 fr. oflOOfr. wordt gij mede-eigenaar van 100 obligaties van Belgische Loten- waarden, 25.000 frs nominale waarde, per jaar 100 trekkingen, 2976 loten voor 116.188,700 Frank. Dadelijk na uwe storting bekomt gij uw inschrijvingsbewijs met de nummers der obligaties waarvan gij mede-eigenaar zijt. Uw geld is nooit verloren 1 Bij uitzondering worden 12 biljetten der Koloniale Loterij bij de Kas gevoegd, zoo dat al wie inschrijft vöör de trekking dier Loterij, er kosteloos aan deel neemt- Inlichtingen inschrijvingen Brussel «Crolo», Louisa-laan, 438. Gent J. Volkaert, Gentstrnat, 28, Sint Amandsberg. Postch. 954,38, of F. Geeraert F, Burvanlchstraat, 160, Gantbrugga. Postoh. 4001.25. Aalst C. Goethalg, 26, Kerkstraat. Denderleeuw A. Van der Weeën, G. Gezellestraat Andogem A. De Meerleer. Bleieo, 9. 1112 BISDOM GENT. Oost - Vlaanderen's Bedevaart naar O. L. Vrouw van Lourdes. ten voordeete der arme zieken van Aalst lnsehrijvingslijst Nr 15 Doolhofslraat, Bergemeersehenstraat, O. L.< Vrouwplaats. Moorselbaan (van aan de kerk), Langestraat. Mevrouw Moyersoen, 30.00 Mevrouw De Gheest 20, M. Verhegge 10. Naamloos 10,— EE. ZZ. Maricollen 1, MM. De Bruyne 1, De Smedt 3, R. Desmedt 2. De Bruyn 2, Vernaeve 2, Van Goethem 2.50, Huylebroeck 2. De Meyst 5, Criel 3, Van den Brempt Florent 3, YVailly Alf, 1, Daelman 5. Naamloos, samen* 19 fr. Ge kunt u veel last en vermoeienis be sparen als ge uw linnen met Vigor te week zet. Vigor is zeer doeltreffend, maar totaal onschadelijk, neemt zonder eenig gevaar al het vuil van het wasch- goed weg, en nooit moet ge vreezen dat Vigor op uw linnen of op uwe handen zal inwerken als een gewoon bleekmiddel. Vigor doet het waschgoed niet verslijten, want om een krachtig zeepsop te bekomen moet ge slechts eenige stukjes Sunlight in de Vigor-oplossing snijden. Uw lin nen moet ge ook haast niet meer wrijven daar het vuil dat losgeweekt is gemakke lijk en vlug verwijderd wordt. Wilt ge mooi linnen hebben, zonder groote kosten en zonder ^vermoeienis, gebruik Vigor. EEN LEVER PRODUCT VG 24-079 BFt lnsehrijvingslijst Nr 8 Nestor de Tièrestraat, Schoolstraat, Meule- schettestraat, Kluyslcensstraat, Steenstraat, Koolstraat, Joseph Meganckstraat, Gentsche straat, Gentsche steenweg (tot aan het Kasteel Ter Linden) en al de straten uitgevende op den Gentschen steenweg. St Annalaan met aanpa lende straten, M, Schollaert M. D'Hondt M. Braeckman M. De Vos M. Troffaes Naamloos (5 x 10) 15,00 10,- 10,— 10,- 10.- 50,- MM. Buyle 1. Gyselinclc 5, De Cock 2, Van der Vorst 1, Van Acker 0,50, De YVinter 5, Van den Borre 3, De Winne 1, Kerkvoorde2, Callebaut 2, De Ryek 1, Van Malderen 3, Pots 5, De Neve 5, De Zutter 5, Van Mol 1, Cooman 5, Noöl 1, Ver beken 1. Cooman 5. Noël 1. Cooman 1, Van der Mees 1, Colson 2, Van der Cammen 5, Van der Cammen 2, De Rouek 3, Van der Steen 1, Petit 1, Bruylandt 1, Steelemans 3, Van Cauwenbergh 2. Breyne 2, De Smet 5, Van de Voorde 5, Van den Brande 2, Cool 5, Van Cauwenbergh t, Lenain 1. Lievens 1, MM. Schorreel 2, De Winne 2, De Landsheer 5 De Nevo 2, Hannaert 2, De Block 5. Ghyselen 5. Callebaut 5, Everurt 5, Van Lierde 2, Y'anneste 5, Van Royeu 2, De Bundel 2, Van Cauter 2, Amand 2, Stnlpaert 1, De Boeck 2. Temmerman 1. Poep 5, Callebaut 1,50, Verleysen 2, Van den Eechont 2, Vyvermans 3, Mathieu 1, Van de Voorde 2, De Wolf 2, Thienpont 1. De Deyn 5. Deyssinck 5, Van den Brempt 5, D'llaeseleer 2, Borrns 5, De Meerleer 2, Geurts 5, Bosman 5, Kieckens 1. Janssens 2, Troch 5. MM. Sterck 5, De Bruyne 2, Van den Bonne 2,05, Bare* 2 Bocqué 2, Corlhals 3, Kieckens 2,50 Beeekman 3, Van Geert 2. Van Eyclc 2, DeVeyl- der Ciau 2, De Pau 5, Vanneste 5. V. d. Eist 3, De Cmjinck 2, De Bruecker 1,25, Schelck 5, Schelfaut 2,50, Moens 5, Ladeuze 2, Kinoo 3, Verheyden 5, Baert 5, De Vos 2, Verhuist 5, Van Mol 2, Tolleneer 1. Naamloos, samen 240 frank. V- T. B- - AALST. Zondag, 12 Augustus. Prachtige fietstocht door onze Viaamsche Ardennen Vertrek te 8 ure.' Woensdag, 15 Ajigustas Autotocht naar Henegouwen. Bezocht worden Nijvel met zijn mooie kerk, het kasteel museum van Mariemont, de machtige schepenliften van La Louviêre, de burcht van Eeaussines, de eigenaardige kerk van Zinnik, de crypte te Edingen, Prijs 30 fr. Inschrijven De Vilanderstraat, 39. %/V* VOETBAL Het Voetbalspel begint Twee matchen op Eendracht's plein Het voetbalspel gaat dus Zondag op nieuw aan gang. Eendracht roept vier van zijn ploegen ten strijd. De scholieren gaan bij Racing Wette- ren op bezoek, terwijl de 4e speciaal de gasten zullen zijn van bunne sportmak- kers van Aalst Sport. Op Eendracbt's plein krijgen we twee matchen Te 10 uur EENDRACIIT-ST DENDERLEEUW Kadetten. Te 4 uur EENDRACHT GEMENGDE PLOEG tegen WAASMUNSTER (Eerste Ploeg) Supporters allen naar Eendracbt's plein. Ge zult een inrichting te zien krij gen die voor. geen andere in promotic moet onderdoen. De twee pleinen liggen in den besten staat. Er zijn gradins bijgemaakt. De tribuun heeft twee trappen. En er zijn nog tal van andere verbeteringen, te veel om te melden, want er ia gewerkt gewor den op Eendracht's plein gedurende het doode seizoen. Twee namen vooral moeten onder streept worden René Beeckmau en Max Meert. Of deze mannen gezweet hebben Niet vergeten dat ze vanaf liet einde van bet seizoen, onmiddellijk aan 't werk zijn gegaan. Rust hebben zij niet gekend. En gij spelers, die weldra de voetbal schoenen dit de valiezen zult halen,denkt er eens aan hij den aanvang van het nieu we seizoen, dat uwe leiders voor de club veel, zeer veel werken. Het zijn de stille soldaten van dat groote voetballeger. Gij spelers hebt ten minste nog dat ple zier van te spelen uwe leiders echter kennen weinig anders dan last en velen zelfs overlast. De grootste vreugde, de schoonste be looning, kunt gij hun bezorgen weest steeds sportief, voorbeeldig in gedrag, of fervaardig voor uwen club, fatsoenlijk te genover uwe leiders. Als de spelers onzer zes ploegen met dezen geest het nieuwe seizoen aanpak ken, dan zullen we de namen van "Een dracht Aalst" naliet kampioenschap,nog maals vinden op kop van alle klassemeu ten. Zondag reeds werpen zich 44 spelers van Eendracht het plein op, met den vas ten wil van hunnen lieven club eer aan te doen. We wenschen aan allen een eerste mooie zegepraal. Tot Zondag Wit en Zwart. BIJ VOLHARDEN Volharden naar Denderleeuw, op Zondag 5 Oogsl, te 4 u. Na een paar weken oefening zullen onze Groen Zwarten het dus wagen de nieuwe tegenstrevers uit tweede afdee- g, Standaard Denderleeuw, op hun terrein te gaan bekampen. Als een eerste stap is dit een gepaste ontmoeting, én voor de bezochten, én voor de bezoekers. Vele Aalstenaars zullen de reis mede maken, tintelend van nieuwsgierigheid, om te weten hoe het elftal er zal uitzien en vol verlangen om hnn Volharders eens duchtig aan den slag te zien. Natuurlijk zullen de spelers van weerskanten er voor zorgen dat het be paald blij ve tot eene vriendenpartij, waarin zij enkel zullen trachten uit te munten door spelkennis en vlugheid. Ook de supporters moeten er niets anders willen in zien eu hun mannen door geen bitsige woorden buiten het spoor jagen. Op die manier zullen wij Zondag van een boeiend stukje sport kunnen genieten AVE. i HaaltertVolharden Terwijl onze waarschijnlijken te Denderleeuw in lijn staan, zullen onze "itoogeJijken» zich met het eerste elftal, van Haaltert gaan meten. Daar ook zaï er flink sport te genieten zijn, zoodat menige supporter niet zal aarzelen om met de jongeren op te trekken. Daar begint de match om 3 ure. AVE. WIELRIJDEN Criterium der Stad Aalst Door «le zorgen van liet Stedelijk Sporlkomi- leit wordt op Zaterdag 8 September 1934, le 3 uur, een nationaal kriterium ingericht. De wegwijzer loopt door de Stad en over de Ringlaan over een afstand van 3 Km. 876 meter. (30 ronden). De prijzen zijn vastgesteld als volgt 3,000 fr. en kunstpalm in gesmeed ijzer, ge» schonken door kunstsmid, Heer K. De Veylder 2300 fr.; 1700 1200 1000 800 600 500 40») 300 250 250 200 200 150 150 150 150; 150: 150 fr. Renners welke aan dezen wedstrijd wenschen deel le nemen, moeten hun inschrijving sturen aan den lieer F.dgnrd De Cock, Nestor de Tière straat, 45, Aalst. Het aantal deelnemers beperkt zijnde op 40, hebben de renners alle belang hun deelname zoo spoedig mogelijk le laten gewor den, Het sportkomiteit behoudt zich bet recht voor keuze te doen onder de ingeschreven renners. DUIVENNIEU W S Koninklijke Duivenliefhebbersmaat- schappij Eendracht lokaal bij Mr Cyriel Van Vaerenbergh, Keizershof,, te Aalst. Zondag a. s. 5 Oogst, Prijsvlucht uit ST QUENTIN met oude en jonge duiven. De jonge mogen in 't dubbel vliegen met de oude. Inbrengst Zaterdag avond van 5 tot 7,30 u. stipt. 500 franken gratis vooruit, 1/2 voordo oude en 1/2 voorde jonge duiven. t Vooruit 2 Moederuur werken 2 sehouwgarnituren een voor de oude en een voor de jonge duiven, gewaarborgd, onverschillig het. getal dui ven. Inlëg 1 fr. 1150 TE KOOP een jonge hond, 2 maand oud. ras ratier, zeer schoone kleine kie* kens, ras duizend bloemekens, en gebaar de van Ukkel, bij Frans Clopterop, 30. St Jorisstraat. 1150 TE HUREN, schoon modern burgers* huis, Cumontstraat nr8, Aalst, bevragen Dirk Martensstraat 38. '161

De Volksstem | 1934 | | pagina 3