f- mmt® Vim VIM kan tot gebruikt gansch het huis vele doeleinden worden in reinigt alles in hef huis Gendarm verongelukt te Kerkxken mmmm VOETBAL i KAATSEN Donderdag namiddag te 18.15 lire is to Kerkxken aan de Kerk een ongeluk gebeurd. Twee gendarmen van Haeltcrt, op dienst zijnde kwamen van Kerkxken gaar Tlaeltort gereden toen een auto uit tegenoTérgsjsteïde Fióhtlng kwam Aange hold. Wachtmeester De Rijck werd <loöT de garde-bon gevat en mectegesleept met ]iet gevolg dat hij een gapende wonde boven het linkeroog bekwam en tevens gekwetst werd aan den achterkant van het hoofd. Men bracht hem onmiddellijk naar de kliniek van Dr. Schelfhout,, te Aalst* ter verzorging. Zijn toestand is steeds heel zorgwekkend en van over brenging naar het militair hospitaal kan tot hiertoe nóg geen sprake zijn. MINISTER VAK JgACKER OP BE ZOEK IN ONZË STAD. .Heden Vrij dag voormiddag heeft Exc. Minister van Isacker een bezoek gebracht aan het Werkloozenfonds en de Werkbeurs van Aalst. Zooals te Hasselt, Turnhout en Brugge staat dit bezoek eveneens in ver band met de omvorming der Werklozen fondsen en het te werkstellen van werk- loozeo. BERICHT. De heer Albert Van Hecke, volksver tegenwoordiger zal »\jn zitdag houden te Aalst op Zaterdag 11 Aug., van kwaart na 10 tot 11,30 u., in het Paviljoen. Onze Bedevaarders te Lourdes De Diocesane Bedevaart van hel Bisdom Gent naar Lmirdes, die goed begon, had haar normaal vcrloopi Indrukwekkend was de oefening van den Kruisweg, op den hoogen heuvelmet do prach tige verrezichlen op Lourdes en de groolsche Pyreneeën. Bijna al de bedevaarders, sommigen onder de zieken zelfs, namen er deei aan. Het hoogtepunt was de M. Mis, opgedragen aan de twaalfde slalie. mei een schoon sermoen van den E. II. Van Buamle, pastoor te Basel. Hij ontwikkelde deze drie punten "Jezus' kruis, Maria's kruis, ons kruis Indrukwekkend ook was de nachtaanbidding, onder de leiding van den E. H. Kanunnik Van den Gheyn.De basiliek van den Rozenkrans was vol met bedevaarders. Allen naderden lot de 11. Tafel. Hel is vooral gedurende die twee oefeningen dai het diep geloof en de innige godsvrucht van de Vlaamsehe Bedevaarders tot uiting komen. Dinsdag, in den morgen, kwam onze geliefde Bisschop, /ijn Hoogwaardige Excellentie Mgr Coppielers te Lourdes aan. Het is altijd voor de bedevaarders van Oost Vlaanderen een ware vreugde als hun bisschop te Lourdes bij hen is. Zijn,tegenwoordigheid en zijn hartelijk woord zijn voor hen de beste aanmoediging. Den Woensdag, om 10 u. werd in de parochie kerk een solemneele dienst gezongen tot lafenis der ziel van Zijne Majesteit Kouing Albert. Tot dien Dienst waren de voornaamste geeste lijke overheden van Lourdes uitgenoodigd. Zijn Excellentie Monseigneur Gerlier. bisschop van Tarbes en Lourdes liet zich vertegenwoordigen door Monseigneur Eckert en Monseigneur Du- ponfc. Ook de burgemeester van Lourdes en de consul van België, Graaf dc Beauchamp, waren in den dienst tegenwoordig. Zijn Excellentie Monseigneur Coppieters zeng de absouten. Als die ceremonie in de kerk was geëindigd begaven de bedevaarders zicli naar het nieuw kerkhof om daar de ziel der Oost Vlaamsehe bedevaarders, die te Lourdes stierven, in bun gebeden le gedenken en om aan de wijding van liet grafmonument van het Bisdom Gent tegen woordig te zijn. Zijn Exepllentie Mgr Coppieters zegende het monument en hield lot de bedevaar- dars een van die toespraken welke hem eigen zijn en waarin gansch zijn hart zich openbaart. Het grafmonument is een zeer schoon en diep aangrijpend kunstwerk. Het is een schepping van den Genlschen beeldhouwer Sinsa en stelt Onze Lieve Vrouw, die in haar armen, tegen zich, hel doode lichaam van haar Goddelijker, Zoon drukt, voor. Maria, als de Moeder van Smarten, heeft steeds het voorwerp geweest van de bijzondere godsvrucht der Vlamingen. Donderdag vieren de bedevaarders het vijftig jarig priesterschap van den Z. E. H. Kanunnik Van den Gheyn, alg-smeene bestuurder van de Diocesane Bedevaart van het Bisdom Gent naar Lourdes. Voor alles wat hij met zooveel toewij ding en liefde voor de Oost Vlaamsehe bedevaar- ders heeft gedaan, verdient hij zonder twijfel gevierd en gehuldigd te worden. De. dagen van het verblijf der Oost Vlaamsehe bedevaurt te Lourdes naderen tot hun einde. Het waren schoone dagen, dagen van inniger gebed en van dieper geestelijk leven. Mogen ze, door de voorspraak en de bescher ming van onze goede en lieve Moeder Maria voor al do bedevaarders en in 't bijzonder voor onze zieken, rijk zijn aan genaden en aan geestelijke vruchten. J. M. J. F. C. C. G. z. J. Chr. VOLLEN AFLAAT IN DE KERK DER ARME CLAREN-COLETIENEN Op Zondag 12 Augustus, Feestdag der H. Moeder Clara. Orde der goddelijke diensten Om 6 ure II. Mis en uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof; Om 5 ure Lof en Sermoen door Eenv. Pater Capucien. OVERLIJDEN Het Bestuur van 7 Land van Riem vervult den droeven plicht zijn leden en het kunstminnend publiek mede te dee- len dat de lieer Ar ie Van den Heuvel, regisseur van Gezelschap, Donderdag te Gent overleden is. Do teraardebestelling heeft plaats to Gent Zaterdag, 11 u. d. m. Een afvaardiging van 7 Land van Riem zal, met de vlag, de lijkplechtig- heden bijwonen. Al de leden wordeu, voor zooveel zy kunnen, uitgenoodigd aan de begrafenis deel te nemen. Vertrek Statie Aalst te 10,17 u. Het Bestuur. Katholieke Jonge Wacht DRINGENDE OPROEP Het Bestuur en de leden der K. J. W, worden opgeroepen om Maandag 1 Oogst, te 5 l/'2 uur tegenwoordig te wil len zijn bij den Heer Clement Riugoir "In "t Baasken», rechtover de SintMarti- nuskerk, ten einde, met muziek aau 't hoofd, een bezoek te gaan brengen aan den Vlaamschen Kermis, ingericht door de K. J. W. van Erembodegem, Iedereen weze op post. Vertrek te 6 uur stipt. Hei Bestuur Stedelijke Muziekschool De plaats van bestuurder is open ver klaard. De aanvragen dienen gestuurd voor 1 September aan den heer secreta ris der Besturende Commissie, Onder wijsstraat, 21, waar. schriftelijk, alle inlichtingen kunnen worden DIEFSTAL. Uit den stilstaanden auto van genaamden De Paepe Vincent, woonachtig te Denderleeuw, die eenige minuten onbewaakt was blijven staan de Onderwijsstraat, is een doos gestolen met twee paar kinderschoenen, alsook eenige eetwaren. De Paepe heeft klacht ingediend bij de policie, die onmiddellijk een onderzoek heeft ingesteld. NOG EEN DIEFSTAL. Ten nadeele van R.... Adolf, woonachtig in de Alber' Liénartstraat, is een fantazijbroek gesto len, waarin een geldbeugel stak, een som van 80 fr. inhoudende. R... diende een klacht in bij de politie, die onderzoekt. VOOR HET TOEKOMEND TOONEEL- SEIZOEN. Wij kunnen met genoegen mededeelen dat het zoo gewaardeerde Kunstgezelschap 't Land van Riem het tooneeiseizocn opent met een reeks van vier opvoeringen van de frissche operette Drie armekleine meisjesMooi too- neel, stemmige decors, tijdperkkostumes achtstemmige koren, feërische belichting zullen van dit spel een ééuig mooie kunstprestatie in zijn genre maken, zoo als wij ten andere gewoon zijn aan wat 't Land ons geeft. Katholieke Middenstandsbond Korte Zoutsirant, 40, As 1st Aan onze plaatselijke leden en die der omliggende Bonden. VERMINDERING VAN GRONDBELASTING De tijd waarop deze vermindering mag aanc vraagd worden voor het jaar 1933 zal weid verstreken zijn. Deze vermindering is van groot belang, vooral voor personen met een tatrijk kroost en die slechts één eigendom bezitten. NVc achten liet daarom als een plicht onze leden te waarschuwen die gebeurlijk op deze vermindering recht zouden hebben. Aan belangliphbenden raden wij aan hierover verdere inlichtingen te vragen in ons Secreta riaat dut zich dan verder met de zaak zal ge lasten, mits nazicht van trouwboekje en bulletin over het diensljaar 1933. ZITDAGEN: Woensdag van 9.30 tot 12 ure. Zaterdag van 9 tot 12 ure en van 2 tot 5 ure. N. B. Op Zaterdag a.s. (11 Aug,) zal het bureel om bijzondere omstandigheden gansch den dag gesloten zijn. •BIJ VOLHARDEN Naar 7 plein van Volharden. Zondag om 10 u. tegen HAALTERT Onze lezers weten reeds dat het eerste elftal van HaaltertZondagvoormiddag om 10 u. op bezoek komt bij Volharden. Het is de terugmatch van den verleden Zon dag gespcelden wedstrijd die ginds ein digde met 44. En deze ontmoeting is voor de V'olhar- ders van bijzonder belang, omdat er in hun elftal een drietal spelers zullen op treden, die op eene zekere plaats gepro beerd worden, en mogelijks toekomende maand in 't kampioenschap van 2 afdeel, cbezigd te worden. Daar zal dus veel af hangen van hetgene we Zondag zullen te zien krijgen. Om 4 u. tegen F.C: DENDERLEEUW 's Middags gaan de andere reserven er dan ook nog eens op los tegen deze van F.C. Denderleeuw. Ook in dat elftal zal men enkele spe lers nan 1t werk zien, waarvan wij in de ui. ■BS» Koop ccn doos Vim cn ge .zult verbaasd zijn hoe •gemakkelijk uw kuisch zal vooruitgaan. 4sT Niet alleen in de keuken maar in elke plaats zullen, dank zij Vim, een menigte voorwerpen een mooier uitzicht krijgen. Vim reinigt en poetst onberis pelijk al wat vuil en dof is. Vim maakt u fier op uwe huishouding. In de slaapkamer, rptlt ge Vim gebruiken voor: spiegels, lijsten, schilde ring en vloeren, metalen handvatsels haardvuur en schouw. In de trabzaalleuning, plinten, vensters, kaaers, spiegels. In de keukengranito, pompsteen, tafelsgasvuurtje, geschilderde kassen en rekken, pannen, schotelsmessen en zilverwerk. Series li V 40-07 9 BFL -EEN LEVER PRODUCT naaste toekomst bijzondere prestaties verwachten en dus ook weldra hunne kandidatuur voor hooger n zullen stel len. Zoo krijgen al onze jongere "espoirs" Zondag hun kans... en onze supporters sport naar hartelust. We verwachten on ze getrouwen dus allemaal rond liet groe ne strijd vehl. Ave. BIJ EENDRACHT Werk op de plank Vijf matchen. Een gansch legertje spelers, vergezel- Iers, kommissarissen en dies meer, wordt voor Zondag opgeroepen. Er staan im mers vijf matchen op den kalender en om al deze wedstrijden een regelmatig ver loop te geven is er meer werk noodig dan sommige oningewijden wel zouden ver moeden. Doch kom, alleman staat op zijn post en wacht kant en klaar, de afgcloc- pen taak af. We spelen dus Zondag de volgende matchen. 1. Om 10 u. te Denderleeuw, onze kadetten tegen deze van Standaard. Ver schillende, nieuwe flinke spelers gaan de wit zwarte trui aantrekken. Denkt aan, jongens, dat ge uwe kleuren steeds en overal, moet liefhebben en verdedi gen. Op u vestigt de club zijn hoop voor de toekomst. Speelt steeds fair en spor tief. Leert u van in den beginne sommi- opofferingen getroosten, die de sport aan den echten voetbalspeler oplegt. Weest steeds voorbeeldig in gedrag.Prent u eens en voor goed in het hoofd dat de vergezelier die ziek met u naar liet plein verplaatst, de afgevaardigde is van de club en dus ook van uwe ouders. Hij meent het goed met u. Vergeet dit nooit. Zondag reizen onze jongste Eendrach- ters naar Denderleeuw. Speelt er flink door jongens Weert u Alle Eendracli- ters kijken benieuwd- uit naar uw werk. Match om 10 u. II. De Juniors verplaatsen zich naar Temsche, waar ze de sterke ploeg der Sportkringers zullen ontmoeten. Ook dit elftal is verjongd geworden, daar en kele spelers de juniorsrangen verlaten hebben. We durven hopen dat onze Een- drachters eervol uit den lastigen kamp zullen treden. Drie matchen op ons plein. Om 9 u 30 4Speciaal tegen F. C. Denderleeuw. Alle spelers moeten bijtijds in de kleer- kamer zijn. Geen slechte gewoonten aan nemen Verleden jaar wonnen we in de ze reeks, al onze matchen. Laat ons met denzelfden sportijver aan den slag gaan. Supporters, op post Om 11 u. (naden match 4* speciaal). Scholieren tegen Wetteren Dit ook belooft een schoone wedstrijd te worden. De Racingcrs wonnen verle- leden jaar het kampioenschap, 't Is een prachtig elftal. Onze wit-zwarten zullen tegen hunne meesters spelen. En toch gaan we ons weren, hé Prijs voor de twee matchen J.50 fr. Kinderen betalen slechts 0.50 fr. Welke sportman die in de gelegenheid is van naar 't plein te komen, zou voor 1.50 fr. twee matchen willen missen Om 4 u. Promoticmateli. EENDRACHT-SP. ST NIKLAAS Sportmannen van Aalst, herinnert ge u nog den eersten wedstrijd dien onze Eendrachters verleden jaar in promotie speelden We bezweken tegen de over macht met 30 na, ons uiterste best ge daan te hebben. St Niklaas was ons de baas. Sindsdien hebben wc een vrucht baar seizoen in bevordering doorgemaakt en de geduchte Sportkringers van St Ni klaas mogen er zeker van zijn dat de vol gende Eendrachters hun vel duur zullen verkoopen De Schrijver, Roelaudt Geubels. Norb. De Brouw, Buyle, J. Verhuist Jolie, Van Zandbergen, Bast. Verhuist, Cornells, Bastien Verhulst, (sen.) Aalstersche voetballiefhebbers, ge krijgt een buitenkansje.' Aftrap om 4 u. Wit en Zwart. Vlaamsehe Voethalbond Bij V. V.Blauw- WitErembodegem Met, bet oog op de nakende kampioen schappen, heeft V.V. Blamv-Wit een aan tal oelenmatehen afgesloten met bevrien de clubs, om aldus hunne spelers toe te laten zich in goede konditie te stellen. Wedstrijden te spelen op eigen veld Op 12 Oogst om 14 u. Blauw-Wit ILMoorlzccle II. om 15,30 u. Blauw Wit 1-Moortzeel Op 15 Ooogst, om 10 u. Blauw Wit II-Sp. Nieuwerkerken. om 15 1/2 u. Blauw Wit I.-KI. Assche I. Op 19 Oogst om 10 u. Blauw-Wit li-Denderleeuw II. om 15,30 u. Blauw Wit I-E.C. Belga Gent I. Op 26 Oogst om 15 u. Blauw-Wit Iï-Walfergem y. I. Wedstrijden te spelen op verplaatsing Op 26 Oogst om 15 u. F.C. Belga-Gent I.-Blauw Wit I. Op 12 September om 15 u. Moortzeele I-Blauw Wit 1. Op 9 September om 15 u. St. Merchtem I-Blauw Wit I. om 15 u. F. C. Walfergem I-Blauw Wit II. Bert. Uitslageu der halve fiualen van het kampioenschap van Brussel slachthuis- laan beker "La Dernière Ileure La Louvière wint van Braine le Oomte met 10 sp. 50 vijft. verliest een blauk sp. om 7 sp. 51 vijft. verliest 5 sp. van veer tig en vier blanke. Finaal Zaterdag om 3,30 u. De supporters die de reis graag zoudea medemaken met den autobus gelieven zich zoo rap mogelijk te laten inschrijven in 't lokaal prijs 10 fr. Een dertigtal tribunekaarten prijs 10 frank voor deze groote lutte, zijn te beko men in 't lokaal Houtmarkt. Het criterium van eerste categorie geeft den volgenden uitslag Groep A eerste Quaregnon. Groep B eerste La Louvicre. Groep C eerste Aalst. De eindronde tusschen deze drie ploe gen zal als volgt gespeeld worden Op 19 Augustus te Aalst. Op 2 September te Quaregnon. Op 9 September te La Louvière. liet reglement blijft hetzelfde te we ten luiten in poel rangschikking bij optelling van punten een punt per spel. Tornooi, Diepestraat We willen de liefhebbers van het schoone balspel nog even herinneren dat op Maandag 13 Augustus de finale ge speeld wordt van het Kaatstornooi, dat aldaar ingericht is. Drie sterke ploegen St Job, Groen straat en Diepestraat, zullen de over* winning betwisten. Een harde strijd in 't verschiet Liefhebbers, in groot.en getale naar de Diepestraat MEN VRAAGT GOEDE MEID. Valtrius De Saedeleerstraat, 24, I. a. 118} GEVRAAGD, heel deftige en flink» maid, gcad voor keuken en werk, Goad loon. Zich aanbieden Aalaterschestraafc 15. Erembodegem. luaschan 6 en 9 ura 'a avonds- 1181

De Volksstem | 1934 | | pagina 3