a tSd&fyr Leaning Verwoeste gewesten w% De Kristelijke Arbeiders Vrouwengilde van Aalst VOETBAL WIELRIJDEN Criterium der Stad Aalst TER BEKER De Wereldkampioenschappen te Leipzig 5% '1023. Maandag morgen liad in de Nationale Bank té Br-ussd'de 135e trekking phials .van de leening der Verwoeste Gewesten 5 pet 1933. De loten werden gewonnoii al-s volgt Reeks 142.098 n. 1 en Reeks 180,233 n. 3 winnen elk 1ÖÖ.000 frank. Reeks 107.600 n. 2, reeks 329,44 1 n. 3 eW reeks 342,894 n. 5 winnen elk 50.000 fr. Volgende, obligaliën zijn betaalbaar met 10.000 frank elk R. 32.434 n. 3, R. 101.450 n. 4; R. 104.851 n. 1; R. 123,834 n. 5: 11. 180.129 n. 5; R. 185,354 n. 2; R. 205.311 n. 2; R. 219.180 n. 4: R. 247,479 n. 3; R. 266.020 n. IR.. 274.433 n. 3; R. 317,291 n. 4; R. 387,229 n. 2; R. 391.486 n. 4 en ft. 396,407 n. 5. De andere nummers der uitgekomen reeksen zijn betaalbaar met 550 frank. V- KALFORT (Puur») Plechtige Begankenis tot het wonderbaar beeld van O. L. Vrouw ten Traan in de parochie berk te Kalfort, van Zondag 26 Augustus tot Maandag 3 September. Orde der Goddelijk© Diensten Op de twee Zondagen missen te 6, 7; '8. 9, 10 u. Hoogmis. In de week Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, missen te 61/2, 8 en 91/2 u. Vrijdag en Zaterdag te 6 1/2 en 8 u. Loven op de Zondagen te 3 en te 5 u. In de weck te 5 uur. Op Zondag 26 Augustus na de Hoogmis plechtige Processie. De Sermoenen worden dagelijks gepredikt onder de Hoogmis. TO.ONEELACTIE.— Het delicaat-fijne Zangspel Drie Arme Kleine Meisjes» wordt in den Stadsschouwburg opgevoerd .loor 't Lund van Kiem, op Zondagen 23 en 30 September, of Zondag 7 October, en op Maandag 1 October. -Liefhebbers van mooie muziek en degelijk tooneelspel zien belangstellend uit naar deze data. STAD AALST DIENST DER OPENBARE WERKEN Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, brengt ter kennis der belang hebbende. dat op Zaterdag 25 Augustus 1934-, te 11 ure voormiddag, /al overgegaan worden tot de openbare aanbesteding van leveren van 30 nieuwe Schoollessenaars en andere School- meubelen. Plannen en voorwaarden ,2'jn Ier inzage alle werkdagen van 9 tol 12 ure, ten Stadhui ze, Bureel G. De Secretaris, De Burgemeester, O. REYNTENS, A. NIC HELS. STAD AALST Openbare Aanbesteding van 260 ton Belgische Kolen eerste kwaliteit Het College van Burgemeester en Schepenen, brengt ter kennis der belanghebbende, dat er op Zaterdag 25 Augustus 1934, 0111 11 ure voormid dag, ten Sladbuize wordt overgegaan tot de aanbesteding van 260 ton kolen, verdeeld als volgt 15 ton Anthraciet 30,50. 140 Ion Anthraciet 80/420, 105 ton Grove Kolen 80 0'q brokken 1* kw. Inlichtingen te bekomen alle dagen van9 tot 12 ure. Bureel 6. Openbare Werken. De Secretaris, De Burgemeester, O. REYNTENS. A. NICIIELS. trie Van den Houvel-Herdinkingsavond HEDEN AVOND sul in Jen sellout van 't Land van Riem een devote Arie Van den Heuvel-Herdenkingsavond pluals grijpen. De beer Secretaris van het Gezelschap, Inspecteur P. Ruines, zal de spreukbeurt bonden. Meteen zal aan de vergadering voorgesteld worden den beer Gaston Van der Meiden, een der gewezen allerbeste leerlingen van den overleden Meester, die van heiten af .ral optreden als Regisseur in 't Land van Riem. Al de leden zullen het als een plicht aanzien heden Dinsdag 21 Augustus, te 20 1. 2 u. in 't Land van Riem te zijn. Ook de eereladen en verdere belangstellenden zijn uit- genoodigd. V. T. B. - AALST. Zondag. 26Donderdag 29 Augustus 5 (hogen sporen, wandelen, auto rijden, in liet schoone Groot-llertogdom. Een prachtig programma. Reissom 457 fr. te storten voor 15 Augustus. Leider H. Callebaut, Ercmbodegem. Inlichtingen De Vilanderstraat, 39. De ongemeene bijval die onze auto tocht van 15 Oogst genoot, zet er ons toe aan dezen mooien uitstap hcrinterichten, op Zondag 2 September. Bezocht worden De Maria-tuin te Halle, de merkwaar dige kerk te Nijvel, het kasteelmuzeum van Mariemont, de scheepsliften te La Louvière, de burcht van Ecaussines, de romaansche kerk van Zinnik. het taal- greusstadjo Edingen en eindelijk... den Ouden Berg te Geeraardsbergcn. Vertrek 7u 45, dadelijk 11a de mis van 7 uur. Prijs 30 fr. (auto en in- gangsgeldcn). Inschrijven, zoo lang er plaatsen be schikbaar zijn De Vilanderstraat, 39, Aalst. .flu z iclischool De plaats van bestuurder is open ver klaard. Aanvragen dienen gestuurd voor 1 Sptember, aan den heer Secretaris dei- Besturende Commissie, Onderwijsstraat, 21, waar schriftelijk alle inlichtingen kunnen worden gevraagd. richt een reis in per radiotrein, op Zondag 9 September Marcdsous. Dinant, Namen, Marehc- les-Dames. Niet-leden zijn ook toegelaten. Men gelieve zich te laten inschrijven zoo gauw moge lijk in '1 Secretariaat, Keizerlijke Plaats, 28. Prijs 37 fr. TOONEEL Er wordt ons medegedeeld dat dooi de tooneelafdccling van de MISSIE VRIENDEN in den loop van de maand November aanstaande, het prachtig too- neelwerk van onzen priester-dichter, E. H. C. Verschaeve, namelijk FERDINAND VERBIEST in de feestzaal van 't St Martensgesticht zal worden opgevoerd. Een waar buitenkansje voorde tooncel- Uefhebbers van Aalsten omliggende. GEVONDEN, handtasch met geld, in «De llesp», Groote Markt, 17, Aulst. Participatie*Kas van Belgischs Loten waarden GROLO Door eene storting van 25 fr., 50 fr. of 100 fr. wordt gij mede-eigenaap van 100 obligaties van Belgische Loten- waarden, 25.000 frs nominale waarde, per jaar 100 trekkingen, 2976 loten voor 116.188,700 Frank. Dadelijk ra uwe storting bekomt gij uw inschrijvingsbe»ijs met de nummers der obligaties waarvan gij mede-eigenaar zij 4. Uw geld 's nooit verloren Bij uitzondering worden 12 biljetten der Koloniale Loterij bij de Kas geveegd. *oo dat al wie inschrijft voor de trekking dier Loterij, er kosteloos aan deel neemt- Inliehtingen inschrijvingen Brussel «Grolo», Lcuisa-laan, 438. Gent J. Volkaert, Gentst.raaf, 28, Sint Amandaberg. Posteh. 954,33, cf F, Geeraert F, Burvenichatraat, 160, Gentbrugge. Postch. 4001.25. Aalst C. Goethala, 26, Kerkstraat. Andegem A. Do Meerleer. Bleien, 9. 1112 BIJ EENDRACHT Ecldoo (lies.) 5 Eendracht (Juniors) 5 De volgende ploeg stond verleden Zon dag te Eekloo tegen het sterk reserven- elftal der thuisspclers Keppens, DTIaens, De Smet M. J. Van Molle, Becckman, De Wiune Cooreman, Steleman, L. Roelaudt, De Waegeneer, De Smet Rob. Er is veel volk. Eekloo wint den toss en speelt met groot windvoordeel wet ben seffens voor ons doel brengt doch back DeSmet redt en stuwt half en voorlij 11 vooruit zoodat we twee hoekschoppen bekomen. Cooreman geeft den corner prachtig,De Smet Rob. vangt op, zet voor aan Roe- landt en Louis kogelt nr een binnen. Onze jongens blijven goed ten aauva- en bijna zekere goals worden als bij wonl der Diet aangeteekend. Zoo schiet Roe- landt keihard naar 't doel van op twee nieter, doch de keeper redt kansrijk.Een andere maal is liet De Waegeneer die een haartje naast schiet. Aan de 19e min. schiet de rechtsbui ten van Eekloo tegen de dwarslat en de toeloopende linksbuiten heeft geene moeite om den gelijkmaker binnen te zenden. Nauwelijks is de bal in 't mid den gebracht of De Smet Rob. wordt door Beekman aan loopen gezet. Hij vliegt weg met den bal, zet fraai voor aan Roe- landt die ons weer de leiding geeft 21. Onze wit zwarten spelen schoon voet bal. Ze blijven steeds in de meerderheid, wat niet belet dat Eekloo aan de 40e rnin. gelijk zal stellen 22) dit op penal ty. Een onvrijwillige «hands,, wordt met strafschop beboet en Eekloo aarzelt niet om gelijkte stellen 22. We ontmoedigen ons niet en op corner schoon door Cooreman gegeven, zet De Smet Robert voor aan De Waegeneer die nr 3aauteckent. We leiden dus weer met 3—2. Rust. Na (lc poos worden de thuisspelers let terlijk opgezweept door hunne suppor ters. De scheidsrechter geraakt de klust kwijt en begaat menige flaters ten onzen nadeeie. Zoo laat hij den Eeklooschcn centervoor toe, op offside gelijk te stel len (33) 20e min. Nogmaals wordt erv.yfpi weer.skauten hardnekkig gestreden Voor de overwin ning. Onze aanvalléii worden keer op keer door ingcbeelden offside gebroken. Eindelijk na een rcekf mooie passen, centert Cooreman Stcléman laat vrijwil lig den bal tusschen de, becnen door om dat Dc Waegeneer beter geplaatst stond. Marcel wacht er niet langer op om ons vierde doelpunt aan te telkenen. (34). Het verschil tusschen de twee spelme thoden is in het oog springend. Terwijl de onzen afwisselend werken met korte en lange passen, speelt Eekloo steeds met groote shotten. Hierdoor weten ze soms herrie te verwekken4 voor onze kooi. Dhaens laat zich hierbij dikwijls beetne men en Keppens loopt ook nu en dan uit. Slag op slag doelt Eekloo tweemaal en ze staan dus voor met 44. Onze Eendrachters spelen verder met lofbaren moed. Ze willen niet verliezen. Eindelijk aan de 43e min. doet De Wae geneer de bordjes 5—5 wijzen. We blijven tot het eindsignaal verwoed aanvallen, doch de stand wordt niet meer gewijzigd. Einde We verdienden ruimschoots de over winning'en rekening houdend met de om standigheden waarin de rfiatch doorging, isde uitslag onzer elf spelers schitterend. Als uitblinker der 22 spelers noemen we De Smet Maurice (lie zich als back, aau het opdringen is voor het eerste elftal. Matchen voor Zondag Tivce verplaatsingen. ])De kadetten naar Aalst Sport.Match om 9,30 u. 2) De Reserveu naar Edingen (Enghien) waar ze om 4 u. zulien spelen tegen de eerste ploeg der lokalen. Twee matchen thuis O111 9,30 11. een Juniorsmatch tusschen EENDRACHT—S.K.JEMSCHE Om 3 u. Promoticmatch Eendracht-St Rochtis (Deurne) Het Confectieliuis RAYMOND, Molen dries ter stede hecht een schoonen beker aan dezen grooten wedstrijd. Beide promotieploegon zullen mooi strijden voor den praclitigen beker Co lonial Cap Wit en Zwart. BIJ ALOST SPORT Reserveu Assa Ronsc 0 Aalst Sport 2. Mooie overwinning van Blauw-Wit. Als do 2° oefenmatch ging Aalst-Sport op bezoek bij Assa Rouse. Blauw-Wit's elftal was opgesteld als volgt D'Ilondt Delattre, VerVèeken, II. Heymans, F. DTIaeseleer, De Brauw, Vlamiück, De Reuze'; Vèrbeeck, Borremaus, J. Heymans. Aalst-Sport leverde een puike match en was gedurende de twee times in mees terschap. De halfliju, die hervormd werd na hare uiterst slechte prestatie tegen Eendracht, was nu uiet meer te herken nen en blonk uit. Bij Assa was Larnoe, de aanvalleidcr, doch zijn werk werd regelmatig vernie tigd door het zeer besliste backpaar van Aalst-Sport. De goalkeeper van Ronse verrichtte wonderen en redde zijn ploeg van een zeer afgeteekende nederlaag. Kortom, voor Aalst-Sport, mag deze oefenmatch als veelbelovend aangestipt worden. Blauw-Wit. I toesprak «Wanneer een speler misdoet, begint er iiiet op uit te vallen, of dan be komt ge alleenlijk dit dat het van kwaad nog erger wordt. En dat is 'n groote waarheid die som mige Voiharders nog dikwijls vergeten. Het gemeen en onhebbelijk gedoe der Deiusche supporters stuurde dau verder ons spel in de war, door onze spelers hun kop te doen verliezen. Dat is het gewoon middel welke minderwaardige ploegen soms aanwenden om sterke ra in den grond te boren. Op sportgebied is zulks toch erg te betreuren en dan nog wel meest in een vriendenmatch Nu, onze mannen waren daar zorgvul dig van verwittigd en als zij zich niet kalmer hebben gehouden, dan verdienen ze daarvoor geen lof. Over de spelers afzonderlijk zullen wij kort zijn. Smetje speelde op halve kracht met pijn in den schouder. Wuytens en De Moor waren min trapvast, min door drijvend dan tegen Racing Gent. Geen ballen laten botsen voor 't doel, mannen. Centerhalf De Buck speelde over 't al gemeen zeer goed, maar is ongelukkig lijk zijn zenuwen nog niet meester.Amant komt weer vlug op dreeY. Dat zijn voet maar gauw genezen ware. Ganzeman mick goeden indruk niet alleen zwoegt hij vol iever, maar speelt met overleg. De pasjes nog wat juister gemeten, Gustaaf. en ge zijt er. Van dc Moortel e had geen kans.'Tegen Deinze moet hein dat vergeven worden. Martens speelde waarlijk voor twee, al hoewel hij met meer bedaardheid en min persoonlijk spel een paar doelen meer zou verwezenlijkt hebben. De Block viel ook niet mee, hij werd erg en nauwlettend bewaakt, daardoor verloor hij een beetje 't Noorden, maakte zich dikwijls van den bal af, zonder bepaald te weten voor wie hij bestemd was, of ging ook al eens el ders trachten te bekomen, wat li ij op zijn centervoorplaats niet vermocht te vinden Gaston, met uw groote gaven en een kalmen geest, moet men toch wonderen verrichten Voetbalwonderen, hoor Ilerrebaut was de eenige, die in al die opwinding zijn hoofd koel hield, zelfs was hij al te flegmatiek, waardoor hij nog al dikwijls eens te laat kwam tegen de op gehitste Deinzenaren. En Bosman was Bosman, niets meer. niets min. Mochten onze spelers uit deze ontmoe ting geleerd hebben, dat men onvermij delijk schipbreuk lijdt, als men niet kalm kan blijven, dan zou Volharden er nos niet moeten om treuren, integendeel. X. VolhardenA. R. A. L. Gantoise (res.. Zondag 26-S-34, om 4 ure. Al de liefhebbers die verleden week VolhardenRacing Gent bijwoonden, hunkeren reeds naar (1e ontmoeting van aanstaanden Zondag. Gantoise komt rnet een eerste klas-elftal op, zcodat wij 011: aan een voetbalfestijn mogen verwachten BIJ VOLHARDEN Enhcle beschouwingen over Deinze— Volharden. Volharden had de uitnoodiging van Deinze aanvaard, overwegende dat de gestoorde vriendschap er door 7.011 be vorderd worden. Zij werden voor hun sportieve daad slecht beloond en ginder als echte vijanden bejegend. Die menta liteit werd gekenmerkt door brutale uit roepen en kwaadwillige uitlatingen onder 't publiek. Zulks is natuurlijk allerminst van aard om de noodige opgeruimdheid en kalmte te bekomen. Nochtaus werd er 'vanwege Volharden in de eerste specl- helft flink voetbal gespeeld. En als hun voorsprong niet grooter is geworden, dan zijn het alleenlijk de zenuwen van sommi gen cn liet nog te persoonlijk spel van anderen, die er schuld aan hebben. Bezadigde supporters van Deinze hoorden wij hun algemeeneu indruk te kennen geven in deze bewoording "Die ploeg staat rn groote klas kooger dan de onze De ontreddering gebeurde op 't eiude van den eersten time door het uitscha kelen van Alfons Amant. Dat had noch tans niet moeten gebeuren. Een elftal is een geheel en wanneer er een deel uit ontvalt, moet de kapitein door wijs en kalm overleg, niet alleen 't voorbeeld geven van solidariteit, maar zijn mannen 7,00 weten op te stellen dat men de ver minkiug zoo min mogelijk kan merken. De andere spelers moeten zich dan met verdubbelden iever in den strijd werpen en vooral 't woord zich herinneren dat hun oefemacetTer nog Vrijdag laatst hun Met het oog op andere koersen voor beroeps renners die op 8 September doorgaan, cn ten einde liet Kritorium van Aalst een echten bijval te kunnen verzekeren, is er beslist geworden dat deze groote Aalstersche wielerwedstrijd op Zaterdag 15 September, te 2 uur, zal betwist worden, Tal van renners boden zich reeds aan voor 8 September. Ze gelieven te laten welen of ze wenschen deel te nemen op 15 September. Renners welke aan dezen wedstrijd wenselien deel te nemen, moeten hun inschrijving .sturen aan den beer Edgard De Cock, Nestor de Tièr.e- straat, 45, Aalst. Het aantal deelnemers beperkt zijnde op 40, hebben de renners alle belang hun deelname zoo spoedig mogelijk te laten gewor den, Het sportkomiteit behoudt zich liet recht voor keuze te doen onder de ingeschreven renners. De wegwijzer loopt door de Stad en over de Ringlaan over een afstand van 3 Km. 876 meter. 30 ronden). Benevens voor duizenden banken geldpremiëi» Worden de volgende prijzen uitgeloofd 3,000 fr. en kunstpalm in gesmeed ijzer, ge schonken door kunstsmid, Heer K. De Veyïder 2300 fr.: 1700 1200 1000 800 600 500 400 300 250 250 200 200 150 150 150 150; 150: 150 fr. Men boude goed den datum in 't oog Zaterdag16 Septemberte 2 uur. Verwerij en Weverij van Naamloozo Vennootschap te Mofstade bij Aalst De Heercn Aandeelhouders worden verzocht de gewone en buitengewone vergaderingen bij te wonen, die zullen gehouden worden Huart Ilamoirlaan, nrs 129-131, Schaarbeek, op Maandag 10 September 1934, respectievelijk te 14 u. cn te 15 u. Dagorde van dc Gewone Algemeenc Vergadering 1) Verslag van dc beheerders en commis sarissen 2) Goedkeuring van de balans en van de rekening van winsten en verlies op 31 December 1933 3) Ontlasting aan de Beheerders en Com missarissen Dagorde van de Buitengeivone Algcmeene Vergadering 1) Uiteenzetting van den toestand 2) Voorstel tot liquidatie der Maat schappij 3) Beuoemingvan één of meerliquidators; bepaling van huu machten en van hun loou. De Beheerraad. 1220 KATHOLIEKE MEID zoekt cene plaats voor alle werk, liefst in Aalst. Schrijven bureel "De Volksstem» onder de letters A. L. 1219 ^VW- Tomaat geoft IT direct heerlijke soep en saus Tomaat een pro- dukt van gewaar- bo-£do kwaliteit. Tomaat beter daa do beste. Tomaat omvat gcliiev 83 bh. van het vei bruik iu België. De jeugdige Belgische hampioen KAERSwereldhqpjpiocn der bacnhoprs, met groot'' lauwerkroon gehlildigd. Op het voorplan M. Albau Collignon. Kaers, dc reuzcnhnanp, IVvrcldkamp ioen De wielerkampioenschappen to Leip zig zijn voor dc Belgen schitterend ver- loopen, Immers we hebben niet min dan twee wereldkampioenen Seherens in dc snelheid eu Kaers op de baan. Welk land mag daarop roemen Niemand twijfelde eraan dat Kaers zij ne tegenstrevers in den eindsprint den baas zou zijn. Maar een weinig vrees werd geopperd of de afstand die 225 km. be droeg wel iets naar de hand van den kempenzoon zou zijn. Ivaers, de reuzenknaap, zooals eei: Fransch sportkronieker hem noemde, heei't deze die zoo dachten leelijk be schaamd. Glorievol is hij als wereldkam pioen uit den strijd gekomen. En gecu wonder dat bij dus gehuldigd wordt Te Leipzig werd hij rondgevoerd omringd van nazi-mannen. Maandag avond werd bij op zijn geboortedorp te Vossolaar inde Kempen gevierd als een koning, want ecu koning is hij iu de wie- Ierwereld. Zijn naam op den eerelij-t van liet wereldkampioenschap schittert naast die van Biuda, Ronse, Guerra eu Speieher.

De Volksstem | 1934 | | pagina 3