PassiÈsplBraOteammefp doet heel de schoonmaak in de keuken en in de badkamer! nn "De Volksstem,, in Groepreis Katholieke Strijdersbond reinigt alles in het huis '1 Beslaan der VSaamsche Textielnijverheid in gevaar m Huiselijke twist VOETBAL KAATSEN WIELRIJDEN Aalst naar... Lede, Op 14, 15, 21, 22 Oktober a. s. wordt t>Lede liet grootsche. Mysterium Cru ris J fmiuii'n passiespel in spreckkoor- foi-m, van E. II. Ou tterpa stoor Buyle (Gery Hcldcrenberg) gecreörd. Met stouten durf en bewonderenswaar dige toewijding studeeren de circa 00 leden der Katli. Jeugdgrocpeeringcn dit moeilijk stuk in. Regisseur is II. Jan Stalmans, de ge kende leider van het Antwcrpscho Kunst gezelschap Pogen Tooneelniuziek van Karei Albert. - Op de uitzonderlijke beteeken is van deze prestatie komen we dcrlang terug. Doch, Aalstenaars Tooneellicfhebbers onthoudt van nu af de datums der opvoe ringen 1 I |-k p Liefhebbers van een L tl U tl mooien hond. Bedien den van een Firma van Brussel wiiren naar onze gemeente gekomen langs Hof- stade. In deze laatste gemeente hadden zij den mooien Deenschen doghond, toe- behoorende aan Van Caenenbcrgh, bak ker, woonachtig te Hofstad e opgeladen, liet wilde juist lukken dat, in het weer- kceren de hond zijn meester zag en uit den auto sprong. Klacht werd ingediend. FT O O ET Vijf Huizen) Zware t II l tl vrachtauto in een huis. Woensdagnamiddag-kwam uit de rich ting van Genteen zware vrachtauto aan gehold op den steenweg naar Brussel. De auto dio meer dan 2000 kgr. gewicht op had reed regelmatig toen opeens een dei- achterwielen van den auto afholde, waar door de voerder het stuur verloor. Bezij den den steenweg bolde het tweede wiel van den wagen wat voor gevolg had dat, het logge gevaarte terecht kwam tegen den gevel van den winkelier V.G. die ingebeukt werd. Er zijn geen persoonson- gevallcn. Verder aan de grens Sterpcnick en Kiein-Bettingeu, Luxemburg en Thion- ville We zien onze reizigers in Frankrijk... immer stoomt de trein verder naar Metz, Saverne,... om rond 7 u. te Straatsburg aan te komen. Daar zal, lieden Donderdag avond, nog een rit per luxe-auto-car door de stad gedaan worden. En dan van morgen af, gaat het verder met de speciale Pullman-Cars... We zijn benieuwd wat ons van daar uit zal gemeld worden Nogmaals Goed heil Goede reis uDc Volksstem RETRETTENBOND. De leden worden verwittigd dat Zon dag 20 dezer, om 6 u., de Algemeene Communiemis zal plaats hebben in de Kapel der Damen van Maria. De leden die voorgaanden keer hunne lidkaart niet hebben afgegen, worden vriendelijk verzocht deze maal hun kaart niet te vergeten. i DE DEKENIJ (Ier Molenstraat Werf wenscht aan gebunr E. P. De Vos bij zijn vertrek naar Congo, een-goede reis en ginder ver een rijken zielenoogst. Gisteren avond, rond halAien ontstond ruzie onder de echtgenooten D'Haeseleer alerie en Van der Meersche Louise, wonende St Gudula straal, 18, beiden 22 jaar oud. De man was 's Woensdags naar het Wervings bureel geweest en definitief vrijgesteld. Den ganschcn dag had hij met zijn vrouw per auto rondgereden, en had nog al diep in 't glas gekeken, 's Avonds als hij thuiskwam maakte hij ruzie met zijn vrouw. liet ging er zoo erg aan toe dat de woeslaard zijn echtgenoot® van de eerste verdieping door het venster wierp. Het ongelukkig slachtoffer werd met schedelbreuk en liersenschuddiiif opgenomen en naar het hospitaal gevoerd. lieden Donderdag namiddag om 3 u. was haar toestand nog steeds bedenkelijk. D'Haeseleer Va!, werd aangehouden. Men verzoekt ons hef. overlijden, te melden van Mijnheer MICHEL VAN SAN DE echtgenoot van Mevrouw MARIA MOERNAUÏ Lid van verschillende Gonfrcriën geboren te Hofstade, (len 18 November 1877 en overleden te Brussel den 20 Augustus 1934, versterkt door de HH. Sacramenten der stervenden. Dc plechtige lijkdienst en begraving zal plaats hebben in de Parochiale Kerk van Hofstade op Vrijdag 24 Augustus 1934 om 9 1/2 uur. De Namissen Zaterdag om G 1/2 en 8 u. Men vergadere ten sterfhuize, Statie straat, 10, te 9,15 uur. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. NAAR DE 23 Augustus Een mooie hemel Goed weder, noch te warm noch te koud... als uitgekozen om te reizen Heden morgen zijn omtrent 40 perso nen vertrokken om een der schoonste reizen te maken welke ooit uitgeschreven werden. Immers langs over Frankrijk, Duitschland. Oostenrijk. Italië, Zwitser land zullen onze reizigers de mooiste dee- len van Europa doorkruisen en bezichti gen. Het was een devote gedachte van de groep Donderdag morgen te 7 u. in de St Martenskerk een H. Mis te doen op dragen door den Zeer Eerwaarden Heer Deken. Gedurende de H. Mis traden de reizi gers ter 11. Tafel en Meester Volckaert ]iet weer eens te meer zijn ziele spreken langsheen de toetsen van het orgel in den machtigen tempel. Te 10 u. vergaderden de reizigers aan Dc Volksstem Een bonte groep Wat een animatie Wat een vriend schap Een handdruk langshier Een vriendengroet langsdaar Ook enkele traantjes van vrouwtjes die hun weder helftvoor 14 dagen zien heengaan... van kinderen die vaken of moeken zien ver trekken naar het voor hen heerlijke on bekende over hetwelk ze in de laatste dagen thuis zooveel hoorden vertellen. -'t is half elf als de car den steenweg voor Brussel opbolt Adieu Goede reis Goed heil Goede terugkomst Heden zal het gaan van uit Brussel in prachtige tweede klas-rijtuigen over Na men, Ciney, Jumelle doorheen de heer lijke Ardennen langs Libramont, Aarlen, Afschaidsgroet van Pater Oumoulin Bij mijn vertrek naar het Philosophise!! Col lege te Eegenhoven (bij Leuven) homl ik er aan, om mijn talrijke vrienden en weldoeners harte lijk dank te zeggen voorde blijken van genegen heid, die ik als propagandist voor de Missie van ïndië hier steeds heb mogen ontvangen. In 't bij/ondergaat mijn dank naar de talrijke brave "inenscben, die in hun winkel op de toog een plaatsje gunnen aan onze bedelaartjes van de Lievenspenning voor Indische Priesters en aan de nog talrijker onbekenden, die de bedelaartjes zoo ferm doen knikken. Gaarna bad ik u allen persoonlijk een goeden dag komen zeggen, maar de omstandigheden van mijn plotselinge verplaatsing hebben dat niet toegelaten. Dat zal niet beletten, zoo durf ik hopen, dat gij zidt voortgaan ons Werk gene gen te zijn, en steeds de IJveraarslcrs, die er voor rond komen, een gul onthaal te geven. Alhoewel mijn nieuwe bedieningen van Minister en Professor mij minder lijd zullen laten voor Missie-propnganda, zal ik toch liet Werk der Busjes blijven behartigen, en ver wacht dus ulle 4 maanden, op mijn postcheck, GOED nieuws uit Aalst 1 Gij moogt er op rekenen, dat ik niemand van u vergeel aan hel H, Altaar, God zegene u. IJ dankbaar genegen. L. DUMOUL1N, S. J. V. T. B. - LST. Zondag ,20 Augustus Fietstocht naai de schilderachtige Scheldestreek. Over' Oudegcm en Appels door het eigenaardi ge slootenland naar den St Onolfspoldcr, over den Scheldedijk naar Dendermonde. Terug naar Aalst over Mespelare. Vertrek te 13 u. aan de Esplanade. 2 September 2C autotocht naar het He.negouwsche VOLZET. Vrijdag 24 Augustus, om 8 u. 's avonds algemeene vergadering, in cafc De Jantjes Diepestraat, voor de sectie de Breydelszonen. Dagorde Spreker M. Bessems. Groote Tombola. Inschrijving voor Kaatsspel. Dus gezien de belangrijkheid dezer dagorde mag geen enkel lid ontbreken. Het Bestuur. Wat een aangenaam uit zicht heeft een keuken waar alles met Vim gepoetst is. Messen en pannen blinken, het gas- vuurtje wedijvert in glans met de ruiten, en dat alles in een oogwenk! Zoo gaat het ook in de badkamer alles wordt kraaknet en glan zend dank zij het doosje Vim. Vergeet niet dat Vim onmisbaar is voor de schoonmaak van het heele huis. Vim in de keukenpompsteen, kraantjesgas vuur, pannen h ceramiek en gram to, tafels, ge schilderde kassen en rekjes, ven sterbanken en plinten. Vim in de badkamer: bad kraantjes,afloop,nmurbekleedingy vloerhanddoekrekjesgeschil derde of gelakte stoelen, ruiten* spiegels en lijsten. V 4 1*079 BFL EEN LEVER PRODUCT DOOR ZIJN EIGEN GESPAN AANGEREDEN Landbouwer Brnylamlt V. woonachtig in de Hammestraat, was Woensdag in den namiddag, met een bespannen kar van zijn veld gekomen, tegen de kerk van het H. llart. Op den draai van de straat sukkelde de man onder zijn kar en met gebroken rechterarm werd iiij opgenomen. Hit is naar 't hospitaal ter ver zorging overgebracht. GEVONDEN op den Gentscbensteen- weg, op Maandag 20/8/1934, een reserve auto wiel. Terug te bekomen bij De Vos Camiel, Gentschensteenweg, 212. -VVV Participatie^Kas van Belgischs Lotenwaarden GROLO Door eene storting van 25 fr„ 50 fr. of 100 fr. wordt gij mede-eigenaar van 100 obligaties van Belgische Lóten- waarden, 25.000 frs nominale waarde, per jaar 100 trekkingen, 2976 loten voor 116.188,700 Frank. Dadelijk na uwe storting bekomt gij uw inschrijvingsbewijs met de nummers der obligaties waarvan gij mede.eigenaar zijl. Uw geld is nooit verloren Bij uitzondering worden 12 biljetten der Koloniale Loterij bij de Kas gevoegd, zoo dat al wie inschrijft voor de trekking dier Loterij, er kosteloos aan deel neemt- Inlichtingen inschrijvingen Brussel «Crolo-, Lcuisa-laan, 438. Gent J. Volkaert, Gentstraat, 28, Stnt Amandsberg. Pcstch, 954,33, of F, Geeraert F, Burveniehstraat, 160, Gentbrugge. Postch. 4001.2?. Aalst C. Goethals. 25, Kerkstraat. Audegcm A. Do Mtorleo". BlcisD, 9. 1112 Bil Duizeude en duizend e arbeiders die steeds in deze nijverheid werk en brood vonden,.voelen eiken dag langs om meel den dreigenden druk van den stervens gang dier nijverheid. Volgens ons is de Vlaainsche Textiel nijverheid nog van den ondergaug te redden. Aan die redding mede werken is ons aller plicht, omdat het hier gaat om ge meenschappelijke belangen en vooral om de bevordering van het algemeen welzijn. De textielpatroons, de neringdoeners, ile middenstanders, boeren en werklieden worden opgeroepen tot ;ecn Massa- vergader in ff welke zal gehouden w.oyden op Oonderdag 30 Oogst 1934, om 7 urr, in het lokaal GROEN KRUIS Aalst. Als sprekers zullen optreden EMIEL VERIIEECKEN, bestuurder van liet Centraal Verbond der Kristen e Textielbewerkers LEO VINDEVOGEL, volksvertegen woordiger, Rouse. Allen, welke de belangen der Textiel nijverheid ter harte nemen, worden ver wacht. Vooral alle Kristene Textielbe werkers moeten er zijn. Namens dc Kristene Texticlbond Aalst De Voorzitter, De Schrijver, A. BASTIAENS. L. REDANT. Ma i ief.se ft ooi De plaats van bestuurder is open ver klaard. Aanvragen dienen gestuurd voor 1 Sptember, aan den heer Secretaris dei- Besturende Commissie, Onderwysstraat, 21, waar schriftelijk alle inlichtingen kunnen worden gevraagd- BIJ EEKDRACHT WERK OP DE PLANK Eendracht drijft de voorbereiding zijner rif tallen goed door. Zondag slaan vier matchen op den kalender. Op verplaatsing de RESERVEN naar Edin- gen (Enghieu). Ilier zullen onze mannen tegen over het eerste elftal der thuisclub geplaatst orden (2® divisie). Als we niet sterk opgesteld zijn, zullen we ginder een davering krijgen die zal tellen. Match om 4 uur. OP ONS PLEIN, om 9 u 30, Juniorsinatch EendrachtS. K. Temsche We gelooven niet dat ons elftal opgewassen zal zijn tegen de sterkere Sportkringers. Het zal in alle geval moeilijk gaan om Temsche in be- dwang te houden. Daarom, supporters, talrijk op post. Al trap om 9 u 30, 's Namiddags, om 1 u 45, als voorspel van den grooten promotiewedstrijd Kadclten tegen Scholieren (gemengd) Ons Kadeltenelftal dat reeds drie schitterend» o vei winningen behaalde, zal voltallig in lijn staan. Als tegenstrevers zullen ze een ploeg te be kampen hebben dat bestaat uit scholieren en Kadetten. 't Wordt tijd dat er ook aan de scholieren eens gedacld. wordt. Dit voorspel zal ten zeerste de toeschouwers boeien, in afwachting van de match legen Deurne. Om 3 ure Groote Promotiematch tegen Sint Rochus Deurne. Ilier zal er fel gestreden worden voor den prachtigen beker «Colonial Cap» uitgeloofd door de Aalstersche firma Raymond, Molendries. Tegen de lijne voetballers van Antwerpen zullen de Eendracbtere liet niet onder de markt hebben en liet zou niemand moeten verwonderen moest de beker naar de Scliehleslud meegeno men worden. EendracliL's spelers zullen doen wat ze kun non om de nederlaag te ontkomen. Er zal in alle geval hevigen strijd le zien zijn. Bijtijds naar 't plein, Match om 3 ure. WIT ZWART. BA ÏSPEL HO IJ TM A li KT. De wedstrijd tussclien de 'Gangsters» Groote Markt en de Eeudrncblers Houtmarkt bad heel wat belangstelling gewekt. Op bet gestelde uur stelden beide vijftallen zich in lijn onder leiding van den gediplomeerden arbiter W. De Cock, tusscheu een dubbele rij kijklustigen. Van in den beginne namen de Gangsters do bovenhand en wat de Eendracliters ook deden, ze konden niet beietleu dat de mannen der Groote Markt in rust gingen met G spelen om 3. Na de rust werd er nog zeer hardnekkig ge speeld, en de bordjes wezen 8 spelen gelijk, daarna 9 gelijk, liet laalsle spel werd door do Gangsters gewonnen, die dan ook den .beker Baron dc Medeus» en de vijf ziïveren cravut- spelden bekomen. In bel algemeen moeten de tien spelers geluk gewenseht om hun sportief en fair spel. Bijzondere vermelding aan Hiliaert en Do Moor die prachtig op dreef waren. Meesterlijke arbitrage van den Heer De Cock. GIJSEGEM Toekomende Zondag wordt te Gijsegem. ter gelegenheid van de Kermis dezer gemeente, eer» tutte ingericht tusscheu Aalst (Van den Broeck- Van Medegael) tegen Hofstade (Lammen- Vander Heyden) versterkt. Geen enkel supporter mag nalaten deze lulte bij le wonen, die ingericht wordt ten voordeel» van Pros. Van Medegael. die de algemeene be wondering dit jaar op meesterlijke wijze wist af te dwingen. Aalstenaars, toont dat gij dezen sympalhieken speler genegen zijt. Zondag vertrekt in bet lokaal van Eendracht, op de Houtmarkt, een auto om 1 3;4 ure allo supporters mogen gratis medelijden. Velodrom Imperial Erembodegem Zondag 26 Augustus 1004, om 2,30 uur GALAPROGRAMMA. DEELNEMERS Roels kampioen van Belgie Danneels 3® wereldkampioenschap B. Ghyssels Vissers, Lely, De Caluwé, De Berlnnger, Coeqnériaux, Van Impe, Houtman. De Putter, Van Geit. Snelheid. Eigen kracht. Ploegkoers over 80 kilometers. 122t» Vrijdag 24 Augustus. om 5,30 uur, óefeiiingskoers, alleenlijk voor do Velodub Le Lion d'Ajost in liet lokaal bij De Meersman Oscar. Café Kliniek O. L. Vr. plaats, 17, Aalst. Het Bestuur. WEGGELOOPEN kleine, wit-langha- rige hond, antwoordende op naam Fatty. Terug te brengen tegen goede beloouing llo ven ierstraat, 18, Aalst. 122j> Druiven FIJNE FRANKENTHAL te beko men bij DE TROYER, hoek Korte Zoutetraat en Zonnastraat. 1227

De Volksstem | 1934 | | pagina 3