Qgmm De Ring van den Moordenaar Aftroggelarij te Antwerpen Davidsfonds - Hofstade Het drama te Oordegem 'vS Werkongeval te Oultre Brand op de Schelde Het smokkelen aan de grens 19 Sept. H. Fausta. Heden be zit men weinig gegevens over haar le ven. Men weel dat zij stierf als marte lares. llaar lichaam werd qnl/iekl in de NI eeuw. Ontvangst ten Paleize. De Koning ontving M. Sap, minister van Finan ciën, evenals Luitenant-generaal Van Emelen, bevelhebber van het le leger korps. Provincieraad van Oost-Vlaanderen. -Pje provincieraad van Gost-Vlaande- Ten zal in gewonen zittijd vergaderen •Maandag 1 Oktober om 10 ure voor middag. - i Valscha munt van 20 en van 100 fr. Valsehe stukken van 20 fr. zijn in omloop. Zij blijken gemaakt uit tin en zink en zijn goed nagebootst. Om ze te 4ierkennen moet men naar den klank .hooren, wanneer men ze op marmer, «teen of ijzer laat vallen. Zij klinken 'dof, terwijl de echte stukkmi helder klinken. Ook de valsche briefjes van 100 fr. zijn nog in omloop. Zij beslaan uit .twee aaneengeplaktc velletjes, den .voorkant uit perkamentachtig papier, den achterkant uit gewoon dun papier; er is gele, helder blauwe, donker blau we en zwarte in voor gebruikt. Koning Albert-monument in de Do lomieten. In de bergstreek der Do lomieten werd een monument ingehul digd, ter nagedachtenis van Koning Albert van België, die zooals men weet een begaafd bergbeklimmer was, en die deze sport heel veel in 'de Dolomieten beoefende. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal Alpinisten /:n door de gidsen, d.ic gewoonlijk den Ko ning op zijn tochten vergezelden. De H. Vader bezoekt het observato rium van Castel GanJolfo. .P,e 11. Vader heeft Zondag het observatorium .waarvan de koepel boven het pauselijk paleis is opgericht, bezocht. Z. H. werd door den bestuurder E.P. Stoin ontvangen. Te voor had bij de bibliotheek bezocht, welke 8000werken bevat. Paus Pius XI begaf zich vervol gens naar de T. S. F. statie en maakte radiofonisch zijn zegen aan de wereld over. Het laatste bezoek gold het aslro- pliysisch laboratorium, waar li ij eenige proefnemingen bijwoonde. Het Katholicisme in Engeland. Voor zoover men kon nagaan, bedroeg de. katholieke bevolking in j-8'44 lus- jsclien 500.000 en 000.000. Er waren .toen 500 katholieke kerken of kapellen in Engeland en Wales de meeste daarvan waren zeer kleine gebouwen, en zij werden bediend door 700 pries ters. Thans zijn er 2100 kerken, met 14825 priesters. In de laatste 20 jaar zijn er gemid deld 10.000 personen per jaar in de Roomsch-Kalholieko kerk opgenomen, zoodat hot aantal Roomsch-kalholieken thans 3.000.000 lelt. Het bestuur van het Davidsfonds Hofstade, heeft de eer zijn program ma voor de winter 1934-1035 ter ken nis te brengen. Op Piinsdag 18 September, le 10 Vj uur, komt de Heer Ernest Claes ons spreken over «De Witte». De spreker is voldoende gekend om een volle zaal toehoorders aan te lok ken. Op Dinsdag 16 October, te 10 uur, komt een spreker, wiens succes even goed verzekerd is Eerw. Pater Calle- waert zal een Voordracht met licht beelden geven over Ierland. Op 10 November, le 5 uur 's namid dags ieren wij onzen S.int-Martens- avond. Sint Marlen komt de kinderen bezoeken en brengt dit jaar een bijzon dere verrassing mee: een half uurtje kinema voor de kinderen. Op Dinsdag 4 December, te 10 Vi u. hebben wij een avond- met lichtbeelden over Peter Benoit, gevolgd door de jaarlijksche algemeene vergadering. IPiit jaar moet de helft van het be stuur herkozen worden. Leden die zich kandidaat stellen moeten vöór de ver gadering hun naam aan het bestuur kenbaar maken. Op 2de Kerstdag, Ie 5 uur ,"s namid dags Verschaeve-avondVoordracht en fragmenten door de altisten Juffrouw Allaert en Heer Ponjaert. Slechts i fr. inkomgeld. Dinsdag 15 Januari, te 10li uur Toeristenavond met de medewerking van den V.T.B. onzer gemeente.. Op Dinsdag 12 Februari, te 10 li uur spreekt, do Heer J Boon (Nonkel Jan) over «Zwarte en Bruine liehid'en». een uiterst actueel onderwerp. Op Dinsdag 5 Maart, Ie 19 li uur: Voordracht over «School en Familie» door den heer Ruines', Schoolopziener. Op Dinsdag 26 Maart, te 19 li uur: Voordracht met lichtbeelden gegeven over «Eerste hulp bij Ongevallen». Op Zondag 28 April, te 5 uur 's na middags Feestavond, waarvan het programma later zal afgekondigd wor den. Maandagnamiddag is 'het parket van D;endermondc, samengesteld uit de bh. Gerard, onderzoeksrechter, Servel, wetsgeneesheer, dén substituut van den prokureur des Könings1 en de griflier, te Oordegem, wijk Schoot afgestapt, om het onderzoek te doen aangaande den tragisehen aalput, waarin Mortier, Van de-u Sype en Van de .Vijvere den dood vonden door verstikking. Dit onderzoels heeft uitgewezen dat t vreeselijk ongeluk zich heeft voorge daan zooals reeds werd medegedeeld. De wetsgeneesheer ging daarna over tol cle lijkschouwing van de drie slacht offers. Ze wees uit dat het overlijden door hel. stikgas zeer vlug is ingetre den. Na de lijkschouwing werd het stof felijk overschot van de slachtoffers ge kist. De kosten van den Volkenbond. De begrooling van het secrelariant van «Jon Volkenbond bedraagt. 14 miljoen 867 duizend ZwjUcische frank. De schepencrisis te Gent. Maan dagavond te 5 u. 30 hebben de afge vaardigden van de katholieke, socialis tische en liberale partijen een vergade ring gehouden op het Stadhuis. Er werd geen akkoord bereikt. 21sle Vervolg, Tot dit doel hebben zij een bijzonde re soort uitstekende kortharige jaolit honden gedresseerd, die het midden houden lusschen de kleine bulhonden en de groole herdershonden. Deze dieren, zien er bloeddorstig uil, maar zij 'zijn alleen gevaarlijk voor. wild en voor vreemdelingen aan hun mees- jter zijn zij zeer gehecht, bevtfaken hem dag en nacht en verdedigen hem met ontembare hardnekkigheid'. Ludovico liep dus zonder vergezeld Ae zijn van zijn hond, Ie mijmeren, toen een wild zwijn, dat dooi- andere jagers achtervolgd wcr.d, plotseling het bosch binnendrong. Zoodra liet ondier hem gewaar werd bleef liet schuimend van woede staan Ludovic, die eerst verrast en onwil lekeurig verschrikt was, week eeni «tappen terug. Zonder deze beweging zou hel met. hem gedaan zijn gewec Hel zwijn, dat een aanloop genomen had om hom te verpletteren, kwam jyiel een plompen val bij zijn voeten terecht. Het stond aanstonds weer op, maar Ludovico had den tijd gehad om zijn geweer le grijpen. De eerste kogel trof hel dier in den «rhouder. - Maar. op hetzelfde oogenblik <jreigdc hol met een stoot zijner slag tanden het linkerbeen van Ludovico af le rukken gelukkig echter kwam jiij er met een liohtc schram af. Ludovico had' nog een tweeden ko- Erg ongeval te Wannegem-Lede Maandag namiddag speelde het 5-ja- rig zoontje van Raymond Moerman, in de weide van landbouwer Van Parijs:, waar een paard liep. Het knaapje be kwam een hoefslag van het dier, waar door de kleine het neusbeen werd ge broken. De wonde werd door dr, Joiie- kcere locgenaaid. Geheimzinnige verdwijning ie Gen tbr ugge Zondag namiddag, bad' de 71-jarige Marie De Meester, woikende Gonlrode- straat te Gent-brugge,.:rhet een korf aan den arm, hare woning: verlaten en is niet meer terug gekeérd. Haar schoonzoon erf hare dochter, die bij haar inwonen, verwittigden dade lijk de gendarm et i'e van Meirelbcke e:i de policiepo'sten van Led eb erg en Gent- brugge. Hët schijnt dat de 71-jarige vrouw die'simpel vèjjsi geworden en se dert twee jaar harén handel van gevo gelte en garnalen hhd gestaakt niette min met een korf aan den arm, nog de stralen der gemeente afging. Niemand heeft echter: Zondag namid dag de vrouw gezien; 'het schijnt dat- zij de gewoonte had, al haar geld op zich te dragen wat door de kinderen wordt gelogenstraft. Het is mogelijk dat.de ongelukkige verdwaald is geraakt, véant Zondag na middag om iVs. ure, heeft zij aan ie mand op den hoek vande Magerstraat en dé Kasteelstraat, te Gcntbrugge ge vraagd, langs waar zij zich begeven moest om gras af te snijden. Kinderlijkje uit de Schelde gehaald te Beste/bergen Zondag avond was de veldwachter van Destelbergen, M. 'De Witte, op ron de langs den Seheldenkant, toen zijn aandacht gevestigd werd op een zon derling, vormloos pak dat op den stroom dreef. Dooi1 middel van een pin- haak werd het voorwerp uit het water gehaald en vastgespeld werd dan, dat het een lijkje was van een pasgeboren kind-. Het wichtje bad een prop, vervaar digd uit een vod, in den mond en rond den bals was een louw gedraaid, waar aan een steen bevesiigd was. Het stof felijk overschot werd' overgebracht naar het lijkenhuis van de gemeente. Geneesheer De Groole, die ontboden werd, stelde vast d.l't het lijkje van het mannenlijk geslachtwas en dat het, wichtje overleden was tengevolge van verstikking. De geneesheer bevestigde dat het kindje had geleefd, 'en dat men dus met een kindermoord ie. .dpen heeft. Maandag morgen slapte de fotogra fische dienst, van -hot; parket van Gent ter plaatse af. Een onderzoek werd in gesteld, teneinde den dader of de dade- res van-deze vreesclijke kindermoord le ontdekken. N/\CCSCV< De doos van 20 OXO Blokjes (met Chromosbon) fr. 3.50 Cyriel Adriacns, gehuwd en vader van 2 kinderen, schrijnwerker van be roep, wonende op bet gehucht Her- linckliove, die werkzaam wa® aan de herstelling der afgebrande hoeve van Ilugo Souffriau, is van het dak geval len, met liet ongelukkig gevolg dat hij op drie plaatsen zijn arm was gebroken. Na eerste zorgen tér plaatse werd hij overgebracht naar Ninovc voor genees kundige liulp. Normale toestand in de Kolenmijnen Maandagochtend, was de toestand in de kolenmijnen van de Borinugc zoo goed als normaal. Er deed zich echter een incident voor aan schacht 28 van do mijn «Levant» te Flcnu, waar arbeiders weigerden in de mijn te dalen. Dit- voorval houdt achter geen verband met. de jongste gebeurtenissen. De kolenmijn Grand Ilornu te Hornu heeft haar deuren gesloten. De paarden zijn bovengehaald en eenige bedienden eindiigen de boekhouding. De ze mijn telt twee schachten. Negen hon derd arbeiders en e<jn 30-tal bedienden hebben hun broodwinning verloren. fMI'IIBIW.) gggggg gel over. Wanneer hij miste, had hij nog slechts een dolk, om zich tegen liet monster le verdedigen. iD.e pogen van het zwijn, doorloopen met bloed, schenen vuur te schieten. Ludovico- mikte, liet schot ging af en liet dier rolde aan zijn voeten.Zijn kogel was in het oog gedrongen. Met eenige dolksteken maakte ihij vervol gens het dier af. Nu liet gevaar geweken was, besloot hij uit zijn overwinning voordeel te trekken, zonder zijn tocht te veel te vertragen. Het dier was te zwaar, dan dat hij het kon vervoeren, maar toch wilde hij zijn eigendom niet overlaten aan den eersten den besIen voorbijganger. Een edelmoedige gedachte, hem in gegeven door de naastenliefde, her innerde liern dat hij op die plek niet ver verwijderd was van liet schamele verblijf van een 'huisvader, die er door ceii zwaren arbeid ternauwernood in slaagde, in het onderhoud van acht kinderen te voorzien. Ilij besloot te hulp le komen aan dezen braven man, die met zooveel volhardenden moed worstelde met! den tegenspoed om zijn gezin gods dienstig op te voeden. Met bovenmenschelijke inspanning sleepte Ludovico het zwijn naar een dichtbijgelegen open plek in liet boscb omringd door dichte struikgewassen, bedekte het daar met. bladeren en tak ken, wischle alle sporen op. den grond uit, eu haastte zich nu naar de hut van Barlholo Seeco. Terwijl hij het pad daarheen volg- Maandag avond is te Antwerpen een ophefmakende zaak aan hel licht ge komen, die wel een vermakelijke his torie behoudt, maar minder aangenaam is voor de slachtoffers die er voor, on geveer 70.000 frank aan toedragen. Drie personen zijn reeds aangehou den. Hel zijn Hubert S... uil. Merksem, Alex.N... uit. de Dellinst'raal te. Ant werpen en Octaaf. T..., destijds, verblij vende in de Carnptstraat maar die nu reeds vast zit, te Hasselt, voor vroeger gepleegde aftroggelarij. Ut trio stichtte in het begin van de Zomer eëne maatschappij: De Toerist, strekkend tot.- het inrichten van plezier- rijzen naar Oostende, over Vlissingen. Ze beloofden natuurlijk groole intresten en mieken bekend dat ze van een jaar lijksche winst van 300.000 fr. vei'ze-*- kerd waren. T'oor 19 Mei was de eerste afvaart af gekondigd cn er werden 800 ticketten verkocht aan 25 frank, terwijl de slichting van de maatschappij slechts op 20 Mei moest, geschieden. Op die stichting moest 20 l.h. van liet kapi taal worden gestort. De schurken wis ten dan eenige slachtoffers! te maken: eene vrouw gaf hun 0000 fr.; anderen Drachten titels binnen, zoodat het trio over ongeveer 70.000 frank mocht be schikken. Maar als de dag der storting aankwam bij den notaris... was er nog 200 fr. voor handen. De maatschappij werd in failliet ver klaard1. Voegen wij hier nog aan toe, dat, om hun slachtoffers*beter te misleiden, de drie kerels lieten aankondigen dat zij le Corek een boot gekocht hadden. Al hoewel er hier spraak was van het schip- «Faille», een eenvoudige vis- schersloep, wisten de schurken nog een hypotheek le doen nemen op het- on- ekoehle schip !D.e hypothecaire bons waren reeda' gedrukt voor dé stichting der maatschappij, on T... moést zell's 25 f..h. commissie ontvangen. Inluéschen werd voor de «Faille.» een bemanning aangeworven, die le Oosten de moest inschepen naar Corek. Helaas! als de kapitein met zijn manschappen te Oostende toekwam, was er nauwe lijks geld genoeg beschikbaar om... te rug naar Antwerpen te reizen. Haar de kapitein sprak klacht neer te leggen, verklaarden hem de schur ken dat ze te Burcht Friesiand luid den gehuurd en ze waren zelfs zoo stoutmoedig dat ze het gemeentebe stuur uitnoodigiden tot een plechtige ontvangst aan boord, tijdens de eerste reis 't Is in die omstandigheden dat ver scheidene klachten aan het parket vver den overhandigd. Zooals' wc zegden beloopt hel totaal der lothierloe gekende aftroggelarijen ongeveer 70.000 frank. Maandag weiden S... en N... a houden. Autobus tegen eenen boom gebotst Een doode, 1G gewonden Maandag morgen reed onder de ge meente Noordvvijkcrhoul een autobus, welke een twintig visschers van Kat wijk naar IJmuiden vervoerde, op den lieerenweg. Voor den bus reed een fiet ser in de richting- De Zilk. Ongeveer 50 meter, voor het kruispunt Peiivveg- Heerenweg slak de wielrijder plotseling den weg over. P.e chauffeur van den autobus zwenkte om een aanrijding te voorkomen, .doch reed hierbij legen een boom. De mannen werden door el kaar geslingerd. Tien werden min of meer ernstig gewond. Zekere Klaas de Haas was op slag dood. Pb li o ie en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De autobus werd geheel vernield. De wielrijder, die het ongeluk veroor zaakte kreeg eeii zenuwaanval. Een-ongewone brand heeft Maandag namiddag plaats gehad op de 'Schelde, nabij de Anlvérpsche petroleuminstel- lingen. Een hoeveelheid petroleum, wel ke op deze plaats bijna altijd op liet water drijft, is door een onbekende oorzaak in brand geraakt. Over een af stand van ongeveer 100 meter langs de kaai speelden vlammen op bet water en er bestond groot gevaar voor de al daar gemeerde schepen. Dadelijk werd het noo/Jige gedaan om de vaartuigen te verhalen. Het stoomschip «Diamant» en de lichters «Edmond» en «Bunke ring» werden door het vuur bescha digd. Door het personeel van een der pe troleumfirma's en de brandweer der kazerne Pa-leisstiaat, wer.den kachtige Nvatj^rsTraiiMi-'Op- de brandendeplekken. ericiït en ha' ongeveer anderhalf uur waren alle vlammen op den stroom gc- Dlusehl. de, keek Ludovi-co, die ook in Frank rijk wel eens gereisd had,, naar de ak kers," en maakte daórbij vergelijkingen die. niét altijd ten gunste van Corsica uitvielen. Wanneer bier namelijk meer zorg' besteed werd aan den landbouw, zouden de oogsten ongemeen grooter zijn. Zelfs tegenwoordig nog worden de landerijen er niét. bemest en toch bedraagt de oogst er -bet vijfvoudige van hef gezaaide. De bodem is zeer geschikt voor de aanplanting van rnoer b,e z i eb o o ni en hij brengt houtsoorten voort voor het vervaardigen van schepen en fijne meubels, en er worden ook verschil- lige nuttige delfstoffen in aangetrof fen. De olijfolie die.'er'bereid wordt, zou van een uitstekende ^kwaliteit zijn,wan neer er meer zorg aan besteed werd. Deze verwaarloozing is des le onver klaarbaarder, nu de Corsicanen geen boter, maar uitsluitend olie gebrui ken. Toen Ludovico bij Baitholo aan kwam, was deze bezig met een oud paard voor een kar te spannen. Zijn aandacht werd hierdoor zoozeer in beslag genomen, dal, hij niet eens de haastige voetstappen, van Ludovico hoorde. Hé, goeden dag. vadertje Bar- tholo riep Lu.dovicty"hèm toe. Bartholo maakte een beweging als iemand die plotseling aan ernstige en droeve gedachten onlrjikt wordt. Vader BarthoJo, «prak Ludovico, ik zou u willen verrassen met een ge- scjienk. Bctersmokkelaars aangehouden te Esschen Een auto van den Hollander J. r(. was met groenten naar ons land gekomen en had in de terugreis een partij boter meegenomen. Hij reed langs Esschen uit, maar nauwelijks over dc grens ge komen hielden dc Ilollandsche douanen hem aan en visiteerden het voertuig. Het bleek, dat in de vrachtauto ruim 700 kilos boter waren verborgen. On middellijk werd het voertuig en do smokkelwaar in beslag genomen. Deze smokkelaar reed gedurende langen li |d de grens over en is nu pas voor de:i eersten keer gesnapt. IDiRlO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD Nu geloof ik dat ge er vandaa op uit zijl om mij beet le nemen, hé vriendje 2 Toch niet, Barüholo, ik heb. zoo even een wild zwujn neergelegd, op het kruispunt van Croix-Bleue. Kom, kom 1 Wczen lijk Hél gingnit ge makkelijk, maar ik héb het ten slolt toch gedaan gekregen. En wal hebt u met' het beest gp- (taan Ik heb het naar de. struiken sleept en liet daar verstopt. Als u hét verlangt, dan zal ik wel een handje helpen om het naar uw huis te brengen. - Niet naar mijn huis- ,maar naar hel uwe want ik schenk u immers hei dier. Alweer beet nemer ij Neen, wezenlijk niet het is volle ernst. Denk maar eens aan mij, terw ijl ge er. van eet, en laat uw kin deren eens wat bidden voor onzen heer Agostmo. Waarom Is li ij misschien ziek Neen, hij is gevangen genomen. Gevangen Groole God Helaas ja Waar is hij dan op het oogon- bl ik In het kasteel dclla Rocca. En nu verhaalde Ludovico hem in korte woorden de gebeurtenissen die wij reeds kennen en voegde er bij Nu ben ik op zoek naar mijn oom den bandiet. Héi dien Ue.h ik fcooey^n nog ge zien. Hij kwam hier zijn kruik vullen aan mijn waterput en zal nu waar schijnlijk bezig zijn aan zijn avond eten, u weet. wel, op die open plek aan den zoom van liet boscb. iPsank u, brave Barlholo, lol ziens. En liet zwijn Wel, die inlichting, die ge mij daar geeft is van onschatbare waarde, voor mij. Het zwijn ligt nabij Croix- Bleue, in dc struiken, links van den weg. En om alle verdere tegenwerpingen le voorkomen, sloeg hij aanstonds den. wag in naar de open plek, welke Bar tholo hem had aangewezen. Het duurde niet lang of hij had deze plaats bereikt en vond er werke lijk zijn oom, aan wien bij nu onmid dellijk liet verlangen van zijn vader mededeelde. Hij drong er bij den bandiet op aan dat hij zijn talrijke makkers, die even als hij in de rhaki gevlucht waren, zou overhalen om zich den volgenden och tend om vijf ure te vereenigen in de bouwvallen van bet kasleel van Bei- stek o. Zoo zou de bandiet den geh.eelen nacht den tijd hebben, om zijn mak kers, wier schuilplaatsen hij kende, op te spoj'en. Toen Ludovico zijn verhaal geëin digd had-, vroeg' hij met eenige be zorgdheid U neemt het immers wel aan. oom Het gaat om het. leven van on zen goeden lieer. Agoslino en mijn 't iSIÏOlgt,

De Volksstem | 1934 | | pagina 2