IM reinig! alles in hef huis WI m reinigt vlug en goed 'oowel binnens—als buitenshuis M Kiiterium dsr Slad Aalst Davidsfonds-Mijibeek a Aanbesteding ven Verfwerken ^v- Koninkl. VI. Schouwburg van Brussel VRI JO ESPR OK EN. Van Eénncmc Henri, van Welleren,-leeft in mimiii'incl"Clans Jan, van dezelfde gemeente.-Waarom js echter niet uit gemaakt. Op 4 September -1933 .«uitmoet lei) zij elkander: Claus beweert; Van Eenuéine kwam ineens naar liem tóe, pakte liêin vast en sloeg liem wild tegen deurgrond. Van Eeniieme be- weert dat Claus hem gekwetst lieel'l, niaar dit wordt, niet bevestigd. De reclilbtfftk m em' de zaak niet al te zwaar op en past verzachtende omstandigheden .tóe, zoodal slee lijs een politie- straf behoort te worden uitgesproken,'en, voegt de rechtbank .er bij, aangezien meer-dan zes maand vërloopeii zijn sedterf den 3 Sept. 1933, en den 5 Mei 1934,-daglee koning van dén eersten akte, van aard de verwaring le onderbreken, der halve de openbare strafvordering door verjaring behoort te worden vervallen verklaard, hetgeen dan ook gedaan wordt. Claus wordt vrijgesproken. NALATIGE VADER. - Maras Al»', van Ant werpen, gehuwd zijnde met een meisje van Ste- kene, bail bel ongeluk gehad zijne vrouw Ie ver liezen over een zevental jaren, llij bad een dochtertje pas enkele weken oud en gal bel aan zijne scboenmoeder baar vragende bet te willen ■opbrengen, dat bij er zou voor zorgen. In den beginne betaalde Maras regelmatig,..maar nu sedert een drietal jaren zog bijnaar zijn kind niet meer om. 't Wachten moede deed de pleegmoeder bij Marras aandringen opdat bij voor bel kind zou betaald hebben. Maras be weert daartoe niet in slaat le zijn vermits bij werkloos is en voorloopig geen steun kan ge nieten. Daar Maras in zijne houding blijtt vol harden is de rechtbank verplicht hem te straffen en dan nog lol vijftien dagen gevang en 132 Ir. boete en dit zonder voonvaardelijkheid, KANSSPEL, Van de Pene Jozef, van Op- wijck, had een middeltje verzonnen om niette genstaande de slechte lijden, toch wat bij te verdienen, al ware liet maar om zijn natte bekostigen. Hij bad zich een ankeren zonspel aangeschuft waarmede hij de omliggende ge meenten afreisde en zich opstelde oj» «le eeue ol andere afgelegen wijk, alwaar hij bet gemakke lijkst dacht de eenvoudige buitenlieden hunne centen af le zeilen. In den beginne ging alles wel. Van de Perro mocht buigen op een deftige winst... maar de kan gaat te water totdat ze Jïi'fiekt. Dit moest Van de Perre lot zijn groot spijt ook weldra ondervinden. Op 12 November 1.1. vielen twee onmeedoogende rijkswachten op h^m, sloegen hun banden op de bak en op den inzet en op de teerlingen, namen alles daarna mede zonder te vergeten Van de Perre ceu Hink proces verbaal op zijnen nek te duwen. Van de Perre wordt verwezen tol 350 fr. boete, gelukkig voorwaardelijk. Maar ziju gnnsch materiaal wprdt toch verbeurd verklaard, alsmede eene som van 110 Ir. zijnde de inzet die door de gen darmen verbeurd werd verklaard. SMAAD. -T- C.A. van Aalst, voelde op 3 Sep tember 1.1. laat in den nacht, dat hij zich met een werk moest bemoeien, waarmede twee politie agenten bezig waren. De politiemannen maan den hein aan zich daarmede niet te bemoeien. Dit stond C. niet aan, die liet gepast vond bet de agenten eens te zeggen, maar met welke woor den C. wordt verwezen lot 280 fr. boete zonder voorwaarde. Men verzoekt ons liet overlijden te melden van Mevrouw Ai aricm Hos ai ia DIERICKX Echtgenoote van Mijnheer LOUIS PAELINCK geboren le Aalst den 26 Augustus 1896, en ei overleden den 18 September 1934 Versterkt door de H. H. Sacramenten Lijkdiensten Begrafenis Vrijdag 21 September 1934, om 9 u. in de parochiale kerk van het H. Hart. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere ten slerfliuize Jan De Windt? straat 26, om 8 1/2 ure. De Dienst vuil Barmhartigheid zal plaats heb ben Zaterdag 22 September, om 8 ure, in dezelf de kerk, Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ont_ vangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. Academie van fchcone Kuns:en, Aalst. De leergangen der Academie van het school ing 1934—>-1935 zuilen aanvangen den Maandag 1 October 1934, te 5 1/2 uur 's avonds de prak tische lessen van Versiering van 4 12 lot 5 '1/2 uur en van Bouwkunde en Beeldhouwkunde van 7 1,2 lót 81/2 uur 's avonds, den Dinsdag 2 October. De daglessen van versierschildering zullen aanvangen den Maandag 1 October, te 9 uur 's morgens. De daglessen van Knnslscbildering zullen aanvangen den Maandag 1 Oktober, te 1 1/2 uur 's namiddags. De praktische leergangen van Versiering-, Hout-, Marmer-, en Lëllerschildering zullen aan vangen den Zondag 7 October. De Zondaglessen voor Bouwkunde van 8 lot 10 uur en van 10 lot 12.uur, den Zondag 7 October. De Zondaglessen voor Mcubelteekenen van 8 tot 11 1/2 uur, den Zondag 7 October. De Zondaglessen voor Jutters den Zondag 7 October. De inschrijving der leerlingen zal plaats heb ben in bet lokaal der Academie den Maandag 24 September voor de nieuwe leerlingen en den Dinsdag 25 September voor de oude leerlingen. De inschrijving voorde Juffers zal plaats hebben op Zondag 7 October, om 8 uur. De Besturende Commissie. ti'issie-T entnonstelling Cerde Ordezaal, St Job Het Bestuur van den Franciscaanscben Missie Naaikring noodigt alle Missie-vrienden uit, om een bezoek le brengen aan de Tentoonstelling van Altaar- en Priesl erge waden en andere be- noodigdlïedeu der Missies, welke plaals heeft in de Derde Ordezaal ZONDAG, 23 SEPTEMBER, 's voormiddags, van 10 lot 12 uur. 's namiddags, van 3 tot 7 uur. MAANDAG, 24 SEPTEMBER, 's voormiddags, van 10 tot 12 uur, 's namiddags, van 4 lot 7 uur. Steunt de Missies JDiti was ie r oor zien Wat Dat reeds twee zalen uitverkocht zijn voor de opvoeringen van het overpraehtig, stijl- en kleurvol zangspel Drie Arme Kleine Meisjes te geven door 't «Land van Riem» in den Stads schouwburg. N a middag vertoon i ngeu Zondagen 23 en 30 Septend X en 7 October, te 3 1/2 uur. Avondvertooniug Maandag 1 October, te 6 1/2 uur. Voorziet U van plaatsbewijzen voor deze k unstop voeringen die bet Kritèrium roor het Tooneel danrslellen voor liet seizoen 1934-35. 0IRIO TOMATEN NAGEMAAKT HQQIX URKV5NAARB Bioniiikklije Harmonie Al Groeiend' Bloeiend' HET BESTUUR der Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend' beeft het genoegen aan zijne Bescherm-, Eere-en Werkende Leden, alsmede aan het kunstminnend publiek bekend te maken dat de volgende feestelijkheden zullen plants grijpen ter gelegenheid van het Sint. Ceeiliafeest. Op Donderdag 22 November a.s. Groot Kunslconcert. Zondag 25 November le 11 uur H. Mis met orgelaudilie in de Sint Martenskerk. Te 1 uur, Banket ten Lokale. Al de Leden der Maatschappij houden dus deze dagen vrij. Programma der Ontwikkelingsavonden en leesten, (seizoen 1934-35) 1. Donderdag, 4 October, om 7 1/2 ure, Mejufler Angcle Allarl, uit Oostende, harpiste en deklanmtrice, soliste aan liet N. I, R. en 1® prijs van liet Kon. Konservatorium le Brussel, draagt stukken voor uit onze Vlaamsche Meesters 2. Zondag 21 Octoberte 5 uur, Groot Winterfeest door de tooneelafdeeling, Wordt opgevoerd «HALLO MET MARS?» een kluchtige fantaisie in 3 bedrijven. 3. Donderdag8 November, tc 7 112 uur, Voordracht door den beer A. Vinek, bestuurs lid. Onderwerp "Film (gedokumenleerd) over de IJzerenwegen». 4. Donderdag, 6 December, te 7 1/2 uur, Voordracht door den heer G. Van den Bossche bestuurslid. Onderwerp Peter Benoit. 5. Zondag, 8 Januariom 5 uur. Groote Kabaret-avond, met medewerking eener gekende symphonie (waaronder bestuur- verkiezing^. Uiteenzetting werking Davids- l'onds door beer Am ter, algemeen secretaris. (i. Donderdag, 0 Februari, om 7 1/2 u., Kinderuurlje, onder de leiding van heer Jozef De Boiult, met medewerking van lib. Bogaert en J. Verhegge. 7. Zondag, 12 Februari, om o uur, Groot Winterfeest door de tooneelafdeeling Opvoering van DE ANARCHIST, drama in 4 bedrijven, en 4—0 klucht in 1 bedrijf. 8. Donderdag2 Maartom 7 1/2 uur Tot slot Voordracht door heer Kamiel Bo gaert. Onderwerp u Margarine, en haar bereiding. Zooals U ziet, een programma, waardig van heel groote Davidsfondsafdeeliiigcn, We hopen dan ook dat onze leden en ook de leden van andere Davidsfondsafdeelingen gretig van de geboden gelegenheid zullen gebruik maken, Dan beloven we nog meer en beter voorliet aanstaan de seizoen. Tijdelijke Tuinbouwschool te Aalst De opening tier school zal plaats heb ben op Zondag 7in October a.s. De lessen worden gegeven den Zondag van 9 tot 11 u. en den Donderdag van 17 1/2 u. tot 19 1/2 u. inde lokalen der Staatsmiddelbare Jongensschool, Graan markt. Voor programma en verdere inlichtin gen kan men zich wenden tot den Bestuur der der School Mr Frans D'Haese, Tuin bouwkundige, 51, Brusselbaan te Aalst. Participatie*Kas van Belgische Lotenwaarden GROL.O u Door «ene storting van 25 fr., 50 fr of 100 fr. wordt gij mede-eigenaar van 100 obligaties van Belgische Loten waarden, 25.000 frs nominale waarde, per jaar 100 trekkingen, 2976 loten voor 116.188,700 Frank. Dadelijk na uwe storting bekomt gij uw insclirljvingsbewjjs mek de nummers der obligaties waarvan gij mede-eigenaar zijl. Uw geld is nooit verloron Bij uitzondering worden 12 biljetten der Koloniale Loterij bij de Kas gevoegd, soo dat al wie inschrijft vöör de trekking dier Loterij, er kosteloos aan deel neemt. Inliehtinoen intehrijvingen Brussel «Grolo», Louisa-laan, 438. Gent J. Volkaert, Gentatraat, 28, Sint A.mandaberg. Poatch. 954,38, of F, Geeraert F, Burvenichiteaat, 169, Gefttbrugge. Postch. 4001.25. Aalst C. Goethais. 26, Kerkstraat, Andegem A. De Meorlesr. Beien, 19. 1113 Wij vernemen met genoegen dat de tooneelmaatschappij Arbeid en Kunst,, Groen Kruis ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan, op Zondag 14 en Maandag 15 October het zoo prachtig werk FliA ANGFLICO van onzen stadsgenoot Jef Crick op voert waarmede het over 8 jaar zulk 1 kolossaal succes oogstte. iMMMiiiiMii Vim geeft een nieuw uitzicht zoowel aan uwe geverfde voordeur als aan uwe pannen Stoep en trappen zijn zoo kraaknet als de keukentafel. Vim is even onmisbaar voor de spiegels uwer slaapkamer als voor het haardvuur uwer eetplaats. Gebruik Vim voor alles wat moet schoongemaakt worden, en ge zult ondervinden wat last en vermoeienis u bespaard blijven. Binnensbuis.In elke plaats moogt ge ponder onderscheid Vim gebruiken vooralle schilderwerk, porselein, verlakt goedceramiek withoutlinoleummetaalsteen of glas Buitenshuis. Gebruik Vim voor stoepenhandvatten, geschilderde ramen, ruitenbevloering. V 43-079 BFL. EEN LEVER PRODUCT Tweade Tentoonstelling der Handwerken van bet werkbuis der Medische Hulp aan de Missiën van Congo (Afdeeling Aalst) op Zondag 30° September 1934 van 10 u. lot 22 ii. en op Maandag 1® Oktober van 14 uur lot 21,30 ii, in de ruime zaal der Sint Jozefschool St Jozefstraat (nabij de Vrijheidstraat) Aalst.) Koslelooze ingang. Het zullen twee dagen zijn van vreugde en vanliefdadigheid. Dat niemand outbreke. Het College van Burgemeester en Schepenen der Slad Aalst laat weteu, dat er op Donderdag, 20 September, te 11 um- voormiddag, zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der Verfwerken van verschillige gebouwen Voorwaarden zijn ter inzage, alle werkdagen, van 9 tot 12 uur, ten Stadliuize, Bureel G. De Secretaris, De Burgemeester, O. REYNTENS. A. N1CHELS. IK ONDERGETEEK ENDE verklaar geen schulden meer te erkennen die mijne echtgenoo te Van de Voorde GabriClle nog zou maken daar zij het echtelijk dak verlaten beeft. 1338 AELBRECHT Nestor. Bericht, Het Stedelijk Sporlkomileit- teil zeerste ver heugd over den bijval die het eerste Kritèrium in onze stad genoten beeft, bedankt oprecht liet stadsbestuur voor den milden fhianlieelen steun aan de koers geschonken, alsmede al dezen die in eeniger wijze medegewerkt hebben tot het wellukkenvan dit grootsdie sporlfeest. Aan ons stedelijk Politiekorps en zijn Hoofd- kommissaris, Heer Van de Winckel, aan onze gendarmen, met den fleer Kommandant De Smedt, ons hartelijk dankwoord. Aan alle sportclubs, aan alle medewerkers, onze welgemeende dankbetuiging- Met dank hebben wc ook de volgende gitten aanvaard Belga Fr. 2.i>00 Brouwerij De Blieck, 700 Brouwerij De Glieest 700 Brouwerij Zeeberg 700 BiscuilS Parein 500 Volgende Premicn: Stadspremien 4,500 Mr. Nichels, Burgemeester, 100 Jean Steleman, 200 Land van Riem, 100 Vlaamsch Volkslooneel 100 De Gangsters Cafe Pompierken» 150 Café Celta 50 Vlaamsche Voetbalbond 100 Burgershuis 100 Chantier Houiller 100 Amand De Kegel 100 Duchüteau, Burgemeester, Weiteren, 100 Sigaren Helios, Appeltere 100 Radio Van Landuyt 50 Feestpaleis, 50 Premiën in Natura Kunstpalm De Vylder. Prachtbeker De Greve-De Dier. Kunstphólo van overwinnaar, O. Dhaese. Chronometer Huis Kinderen Praet. Regulateur, Huis Roggeman. Sportgilet in daim. L. Saey, Werf. Yelotuben, Huis Camu. We hopen «Int het publiek van de koers te vreden is geweest. Niettegenstaande vele sportmannen het stads feest tegengewerkt hebben, door hier of daar. onbetaald onder den draad te kruipen, toch is het eerste Kritèrium een succes geworden. Toe komend jaar zal alles nog heter afloopen. 't Is het doel, waarnaar van al ditoogenblik, gansch het Koniileit streeft. Een hijzonder woord ook lolde lieeren Mas- saert en Mertens, die alhoewel er laattijdig toe verzocht, er nog in gelukt zijn dank aan hunne bereidwilligheid, een onberispelijke telefoon- dienst te verzekeren, dank aan dewelke de ge beurtenissen der koers regelmatig en standvas tig medegedeeld werden aan al de sportieve toeschouwers zich bevindende in den omvang van liet Criterium. liet Stedelijk Sportkomiteit. VOETBAL BIJ EENDRACHT We kregen deze week, niet de minste gege vens, om, over de matchen van Eendracht, een overzicht te kunnen geven. We moeten er ons dan ook toe bepalen an de volgende uilslagen inêe le deelen Assa Ronse Eendracht (Promotie) 22 Zele—Eendracht (Reserven vriendenm) 6 1 Wilskr. Weiteren—Eendracht(4® spec.) 2-1 Eendracht—Aalst Sport 8—0 In puntjes uitgerekend, zouden we er slechts drie op acht tellen. Niet erg schil terend. We moeten er echter aan toevoegen dat ons promotie elftal op Assa Ronse een welverdiend punt ontstolen werd door den scheidsrechter, die gedurende de laalste seco«den, een middel had uitgevonden, om Assa een penally toe te kennen. Zelf de sportieve Ronsenaars noemden deze handelwijze oprecht walgelijk. U niet ontmoedigen, Eendrachlers, meer en meer wordt liet klaar dat ge in uwe reeks de besten waard zijl en dat ge dit jaar, als ge uilen eendrachtig wilt, een hoofdrol kunt spelen in promotie. Mankl n allen gereed Zondag komt Kortrijk Sport en die mogen ons zooals verleden jaar, op ons eigen plein niet komen afdroogen. OP ONS PLEIN. Onze super-kadeltenploeg won met8—0 legen deze van A. S. liet elftal van Aalst Sport, waarin ook een scholier oplrad, bepaalde zich van in 't begin der match hardnekkig verdedi ging le spelen. De strijd werd dan ook voortdu rend in hun kump gevoerd. Van schoon spel was er dus geen spraak, temeer daar Kendracht's ploeg niet het minste combinatiespel kon uit halen. Door zulke speelwijze leeren beide ploe- gei) piets, iutegeudeej I Wit en Zwart, BIJ ALOST SPORT Na de onregelmatigheden, die plaats hadden in onze provincie, herneemt Aalst Sport in lie Gewestelijke Afdeeling, en zet in met een schitterende occrtvinntng 11—0. Voor zijn eerste kampioenschnpsinatch begon Blauw-Wit legen de fairplayers van Brak'elf Sport. De lokalen loonden ons volgende vorming. D'Hondt, Schoonheydt, Delallre. Meerschaul, D'llaeseleer. De Brauw, Vlaminck, De Swael', Verbeeck, Van den Bruelle, J- Heymans, Voor een tamelijk (alrijk publiek, ging deze- ontmoeting door. Zeggen we aauslonds dat Aalst Sport overdonderend den baas was. Aan de rust nochtans was de stand slechts 3 9; punteu alle drie aangebracht door Y laminck. Na de poos, wordt Blauw-Wit's drukking nog; sterker en wordt de scoor op 11 0 gebracht langs Vlaminck (3), Van den Bruelle (1Fred (1), De Swaef (1), De Brauw (1), lteymans (li. Het elftal van Aalst Sport gaf over 'I alge meen voldoening, de lmlllijn bijzonder hield da tegenstrevers onder den knie. Onze knapen hielden zich tamelijk kras. Endrachl's veteranen »-kadellenelflaI ver-- sloeg zijn vorige tegenstrevers met 20 en 1-v punten verschil. Onze Blauw-Wille jeugd deed onder met 8—0, wat niettegenstaande den rug- byscoor toch hij vergelijking een knappe pres tatie mag genoemd worden. Oefent u regelmatig voort en bij de return matchen, jungens zult n er reeds de vruchten van oogsten. Blauw-Wil* Zaterdag 22 September, om 20 uur, he rope*-, ning van het seizoen, met «Meisjesin Uniform., een drama van Chrisla NVinsloe, uitsluitend vertolkt door vrouwen en waarin de nood van. een kinderziel, gevungen achter de tralies van de kostschooHiicht. met een buitengewone fijn heid wordt ontleed. De besle vrouwelijke krachten uit het gezel schap, dut onder de kundige leiding van Jef van. Oulryve. reeds zooveel schitterende bewijzen van- zijn artistiek kunnen heeft gegeven, worden er voor in liet vuur gejaagd. Voor een passend so bere tooneelschikking wordt gezorgd. Zoodal een. overweldigend succes zich alteekent voor stuk en voor speelsters. Terloops wenscheu wij er aan Ie herinneren- boe liet uitzicht van de zaal merkelijk is ver fraaid, hoe de inrichting ervan veel practiscber is opgevat e» hoe de technische toerusting is ver rijkt met een lichlorgel, zooals er waarschijnlijk, geen tweede in liet land beslaat. De voorstellingen van «Me sjes in Uniform» hebben, buiten den openingsavond, plaats, Zon dag 23 September, om 15,30 en 20 uur, Maandag 24 September, om 20 uur en verder de gewone avonden van de week, alsmede van de volgend»» week. Verwacht «Baby krijgt een Baby», een dolle klucht van Arnold. Plaatsbespreking leb 11,92,16 of aan 't

De Volksstem | 1934 | | pagina 3