WÏGOR VIGOR in de Waschmachine verschaft onvergelijk- zuiver linnen! DE GEMEENTERAADSZITTING An'woord op een aanval Koninki. VI. Schouwburg van Brussel GEMEENTE LEDE Hilaire-Jean THESIN Frangois BESOIT mém. BET ÖOEOKOOPST Katholieken IVliddensiandsbend Davidsfonds Mijlbeek VOETBAL v BraBOTESBBB Het indexcijfer Brussel, 25 Sept.. .liet indexcijfer is weerom enkele poj.nlen geslagen. Het lurdt thans (5GO voor liet Rijk, wat den verm eerder in,g van 0 punten be duidt ter vergelijking met dat van de vorige maand. In den Volkenbond Oenèvo, 25 .Sept. Burthou, Eden en Aloisi vergaderden om de vraagstuk ken in verband met de onafhankelijk heid van Oosterijk te besproken. Uit dit onderhoud zijn geen politieke resulta ten gevloeid. IVI. Jaspar onderhandelt Genève, 25 Sept. Na een bijeen komst der vertegenwoordigers van do goud-blok-Landen, lieeft de h. Jaspar, Belgisch minister van Buitcnlandsche Zaken een bezoek gebracht aan Eden, Engelse afgevaardigde en Berk, mi nister van Polen, om hen op de hoogte te brengen der besprekingen gevoerd onder de vertegenwoordigers der lan den waar de gouden standaard nog in eere gehouden is. De Gordon-Bennett-wedstrijd W arseihau, 25 Sept. Gisteren zijn 6 ballons, waaronder de Belgische «Brussel, 1935», op Russisch grondge bied- geland". VVV- Meisjes in Uniform is geen drama zooals de andere. Het is do noodkreet van de kinder ziel, gevangen achter de tralies van een verou derde, onmenschelijke koslschoolliichl. Hel kon wel een geroinanceerde autobiografie zijn, want Christa Winsloe. de schrijfster die met haar eerste werk zoo geweldig dé aandacht trok, heeft ervoor teruggeblikt naar haar eigen jeugd. Daardoor waarschijnlijk spreekt er zoo'n aan grijpende oprechtheid, zoo'n diep treffende levens!ragiek uil deze twaalf lafereelen. De'Koninklijke Vlaamsche Schouwburg, die dit meesterwerk uitkoos als programma voor de heropening van hel seizoenen eeu buitengewone zotg. besteedt aan de bevolking en de monteering ervan, houdt het nog een tweede week op zijn programma. Wie "Meisjes in Uniform» kent van de film, zal er opslaan, er nu ook de oorspronkelijke lezmg van Ie loeren kennen, die afwijkt van'de him, en trouwens veel tragischer is dun wat er op het doek van overbleef. En zij. die de film niet kennen, aarzelen niet om een van de ontroerend ste drama's uit de huidige wereldliteratuur te gaan bewonderen. De laatste voorstellingen hebben plaats Zater dag 29 September, om 20 uur. Zondag 30 Sep- tember, om 15.30 en om 20 uur. Maandag 1. Woenstlag.3 en Dondenlai; 4 Octolier, telkens om 20 uur. Plaatsbesprekingtel. tl 02.16 of aan 't loket -^VW- GEEN SPREEKKOOR Een massa-spel van drie groote koren die vertolken De Moderne Menschheid roml het Kruismysteric Spel van baat. van schuldbewustzijn, van berouw, van liefde. LEDE 14-15-21 22 October. Inlichtingen bij E.H. Bnyle, ondeipastoor. Men verzoekt ons bet overlijden te melden van MIJNHEER Adjudant- Vlieger der Militaire Luchtvaartinrleidingen Ridder der Leopoldsorde, Gouden Palm der Kroonorde, Gouden Medalie der Leopoldsorde, Militaire Eereleéken van 2° Klasse, Ridder der Kroonorde, geboren te Erenlbodegem den 9 November 1904 en in bevolen dienst gevallen te Perck den 22 September 1934 voorzien van do Troostmiddelen Onzer Moeder de H. Kerk. De solemncele Koor dienst gevolgd van de teraardebestelling, tot dewelke Ued. vriendelijk üitgenoodigd wordt zal plaats hebben op Don derdag 27 September 1931, om 10 u. in dt parochiale kerk van Erembodegem. De Vigiliën zullen gezongen worden daags te voren om 6 u. Te vergaderen ten sterfhuize Erembodegem Dorp, nr 49, te 9,30 u. De gezongen Dienst van wege zijn makkers- piloten zul plants hebben op Donderdag 4 October 1934. om 9 u. in voornoemde kerk. De persoonlijke Trienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht ontvangen heb ben worden verzocht dit als dusdanig te willen Men verzoekt ons het overlijden te melden van MIJNHEER geboren te Bellegem deu 2 April tS65 en overleden te Aalst den 24 September 1934 versterkt door de H.H. Sacramenten. Lijkdienst en Begrafenis Woensdag 26 Sep tember oin 8.30 u. in de kerk van het H. Hart. De Vrouwmis onder de Vigiliën. Men vergadere aan bet Hospitaal te 8 1/4 u. Dienst van Barmhartigheid Donderdag 27 September 1934, om 7,30 u. in dezelide kerk. Vriendeu en kennissen worden verzocht dit als doodsbericht le willen aanzien. Uw wasch zal nooif werkelijk zuiver zijn als ge enkel zeep in de waschmachine doet. Zij kan het vuil onmogelijk volledig losmaken, maar een Vigor-oplossing met eenige fijn. gesneden stukjes Sunlight geven het krachtig ste mengsel dat ge uitdenken kunt voor uw wasch. Vigor helpt het zeepsop dwars door de weefsels te dringen en verjaagt alle vuil en stof. En bij het drogen zult ge onmiddellijk de zuiverheid van uw linnen bemerken. Vigor is onschadelijk voor het waschgoed en voor de handen, goedkooper dan groene zeep of soda, omdat ge maar eene kleine hoeveel heid noodig hebt. Doe voor uw volgende wasch Vigor in dc machine. EEN LEVER PRODUCT VG 20-04 28 BFL De groote feestzaal van het Stadhuis was proppensvol. De politiecommissaris had 'n strenge en voortreffelijke orde dienst ingericht. Geen incidenten grepen plaats. Alleen de socialistische cn liberale gemeenteraadsleden waren aanwezig. Voor de doodstille zaal spreekt M. Niehels de volgende rede op gedempten toon uit Hoeren Raadsleden, Ik heb van de Heeren Katholieken schriftelijk bericht ontvangen dat ze de- j> zen avond de vergadering van den gc- meenlcraad niet zullen bijwonen. De Heeren Frontcrs hebben me in den na- middag mondelings verklaardook de zitting niet bij te wonen. We worden dus in de onmogelijkheid gesteld, zitting te houden. Nochtans, Mijnlieerenhet eerste punt dat op de dagorde staat, is voor de stad van het allergrootste belangnamelijk krediet- opening. Het stadsbestuur zal dus voor de n maand September over geen geld be n schikken. n Door persoonlijke voetstappen die ik aangewend heb in het Gemeentekrediet, heb ik bekomen, datniettegenstaande er eerst een Koninklijk Besluit van goed- keuring moet zijn, ik onmiddellijk een voorschot op de gestemde kredietopening zou kunnen bekomen. Wat gaat er nu gebeuren Wij zul- len aan onze agenten of bedienden hun n loon niet kunnen uitbetalen. Ons zieken- huis zal zonder geld zijn. Onze oude n mannekens en oude vrouwkens zullen er onder lijden. De dopperhens uit de Kat- testraatzullen zonder een cent moeten iveggczonden worden. Gansch de arme bevolking der stad zal er het slachtoffer van zijn. n Heeren Raadsleden, ik bedank U voor uwe aanwezigheid. Een nieuwe zitting van den Raad zal 'plaats hebben Zater- dag a. s. om 8 uurin dezelfde zaal. Ik n hoop dat ge er zult aan houden op post n te zijn. De zitting is geheven. Algemeeno stilte, en volslagen ont goocheling De menschen vragen zich af wat de liberalen indien warboel kwamen doen. Hebben die menschen dan geen waardig- heidsgevoel aantal vereischte leden is opgekomen, na een nieuwe en laatste bijeenroeping,welk ook het getal der aanwezige leden zij, geldig beraadslagen over de onderwerpen die voor de derde maal op de dagorde staan. De Burgemeester en Schepenen, A. NICHELS. De Gemeentesecretaris, Oscar REIJNTENS. Op Zaterdag 29 September 1934, te 8 u. 's avonds in de Groote Feestzaal ten Stad- huize, Openbare Gemeenteraadzitting. De bijeenroeping geschied voor de tweede maal met onderstaand Dagorde 1. Derile kredietopening in Gemeente krediet voor 1934. 2. Teeken- en Muziek cholen. Rekening 1933. Kerkfabriek. Begrooting 1935. 4. Plaatsing van de opbrengst van ver koop van een huis aan de Jan Bijlstraat 5. Aanbesteding herstellingswerken AI- brechtlaan en Désiré De Wolfstraat. G. Ontslag en benoeming van Schepenen. Art. 64 der Gemeentewet beschikt De Raad kan geen beslissing nemen, als niet de meerderheid van de in dienst zijnde leden aanwezig is. De Raad kan echter, indien hij twee maal bijeengeroepen werd zonder dat het «Vooruit», van Gent, had in een ve nijnig artikeltje M. Van Cauwenbergh Henri, breigoedfabrikant, te Aalst, aan gerand. Deze zond aan het socialisten- blad hiernavolgende terechtwijzing. Ofschoon liet schrijven zeer gematigd is, legde "Vooruit» het van kant. M. Van Cauwenbergh zal verplicht zijn andere maatregelen te nemen om zijn aan vallei- tot opname van zijn antwoord te dwingen. Daaraan erkent men de waarheids liefde der roode krant. Intussclien drukken wij de terechtwij zing over in De Vol^sAem t(i IJ} September 1934. Aan het dagblad'Vooruit Gent. Mijnheer dc Opsteller In uw nummer van 7 September jongst leden verscheen een lasterend artikel aan mijn adres, ik verzoek JJ beleefd in uw eerstkomend nummer devolgende terecht wijzing op te nemen. Het tarief der fabrikanten van Aalst werd reeds van in de Meimaand te Sint Niklaas zonder verzet toegepastte Aalst zou het invocge treden van op 13 Oogst. Ik paste dien tarief alleen niet toe, nog andere werkgevers verkeerden in hetzelfde geval. Nu de syndikatcn vroegen een uit stel tot 15 September waarmee de patroons 't akkoord gingen met dezen verstande dat het afgetrokken loon bij den cerstkomenden betaaldag zou terugbetaald worden (verga dering 29-8-1934). Den 3 September heb ik Mijnheer Bas- tiaens, leider der Kristene Sijndikaten uit dien hoofde ten mijnent ontvangen en bevestigde ik te doen gelijk mijne andere collegas. Dat is zooals gij valschelijk schrijft verre van mij kwaad te maken en mijn werkvolk als slaven te behandelen. Neem hier een enkel vpopbeeld Ik heb altoos de hoogste tarieven betaald, dat weten mijne werksters heel goeddat zij voor hetzelfde werk in sommige andere werkhuizen, bij mij minstens 2 fr. op een dozijn meer verdienen. Daarbij is de inrichting van mijn bedrijf (b. v. voor het maken der stalen) heelemaal ingericht ten voordecle der brcidsters, dit weten zij ook wel. Waarom heb ik nu enkele breidsters drij dagen doen verletten Niet uit gramschap zooals U beweert, doch om de stikster toe te laten een hoeveelheid kousen af te ma ken (ruim 100 dozijn) ten einde kontrool te kunnen uitoefenen op het afgewerkt goed, dus enkel een noodzakelijke kwestie van werkregeling (tusschen haakjes niet drij, doch tien werksters zijn aan het werk gebleven). Ten slotte wil ik er bijvoegen dat ik het vereenigingsrecht mijner werksters ten volle eerbiedig, doch van den anderen kant, als er een kwestie te bespreken is, kunnen dc werksters eerst hun werkgever kennen, vooraleer naar de syndikatcn leugens te gaan vertellen. Gij ziet dat uw redakteur zijn neus voorbij geklapt heeft. Èad hij inlichtingen gevraagd aan den leider der Kristene Syn dikatcn, met wien ik onderhandeld heb, hij zou wellicht meer en beter geweten hebben. Met mijne beleefdste groeten (Get.) H,VANGAUWENBERGU. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN Korte Zoutstraat, 40. UITNOODIGING. Geacht Medelid. "VVij hebben het genoegen U uit te noo- digen tot de Algcmeene Vergadering van den Katholreken Middenstandsbond, wel ke zal gehouden worden aanstaanden Donderdag, 27 dezer, te 7 1/2 nut 's avonds stipt, in liet lokaal, Korte Zoutstraat, 40. DAGORDE le) Voordracht door den Heer Bru- wiere, van St-Niklaas over a) het premiestelsel in den kleinhandel b) de kwestie der grootwarenhuizen. 2e) Goedkeuring der standregelen 3°) Verklaringen en mededeelingen door den Voorzitter, hij zal o. a. de ver gadering punt voor punt inlichten over de tailooze diensten welke onze leden, zeer gemakkelijk en op zeer bereidwil lige wijze, alle dagen, kunnen worden bewezen door ons bestendig secretariaat. De Voordracht van M, Bruwiere zal uiterst interessant zijn,eenerzijds wegens de bevoegdheid van den spreker en an derzijds doordat zijn onderwerp de bran dende kwesties van den dag zal behan delen. Al onze leden, zonder uitzondering, moeten absoluut aanwezig zijn - ze zul len dankbaar zijn om de voordracht en niet het minst om de kostbare mededee lingen van den Voorzitter. Gelieft geachte Medeleden uw gansche aandacht te wijden aan de vernieuwde aktie van onzen Katholieken Midden standsbond gij zult er elk uw eigen voordeel uit halen, en het bestuur zal verder zorgen voor de belangen van de algemeenheid. Wel verkleefd en hoogachtend. De Secretaris, De Voorzitter, Th. WILLEMS. Jozef BESSEMS. DOOR OVERVLOED VAN KOPIJ zien we ons verplicht het verder ingezon den Sport- en Tooncelnicuws te verschui ven tot een volgend nummer. Programma van den grooten E. H. Cyriel Verschaeve-avond op Donderdag 4 October te 7 u. zeer stipt, Volkskring Moorsclbaan 1) Prélude in do mineur, voor klavier door heer Renc Duniont, (laureaat Koninkl. Conserv. vau Gent), S. Rachmnnioff 2) Korte voordracht over «Verschaeve en zijn werk door heer Remy Ponjaert, uit Oostende. 3) Fragmenten uit «Zeesymphoniën,, voor te dragen door MejufT. Angèle Allaert, uit Oostende, deklamalrice aan het N.I.R, (laureate Kouserv. Brussel.) a) De Meeuw b) De Zee. c) Herbeginnen. d) Christus. e) Van Zee tot Zee. E.H.Cyriel Verschaeve 4) Fantaisie nr 3, voor klavier, Peter Benuit Fantaisie Impromptu, id. Chopin door b. René Duniont. 5) Gekostumeerde fragmenten uit «Jndas> en «Jacob Van Arteveide» a) Jacob Van Arteveide (11° en III® bedrijf). Geeraard Denys', Remy Ponjaert Gertrude, Angcle Allaert b) Judas (III® en IV® bedrijf.) Maria Magdalena, Angèle Allaert Judas Remy Ponjaert N.B. Gezien de hooge onkosten, die aan de werving van zoo'n allereerste rang altisten ver bonden zijn, zien we ons genoodzaakt één (1) arme crisisfrank toegangsgeld te vragen aan onze leden. De leden van andere afdeelingen be talen 1,50 lr. De niet-leden 2 fr. De lidknarlen zullen streng geëischt worden. Ook zal er stipt op uur worden begonnen daar de artisten nog tijdig bun trein moeten halen. Too- neel maatschappij en in groep 50 0/0 korting. Spectator Tyl I. GEVONDEN een deursleutel, terug te bekomen bij den vinder, O. L. Vrouw- strkat, 4, (Houtmarkt), tèr stede. BIJ EENDRACHT Eendracht 1Kortrijk Sport 3 Het publiek is zeer lalrijk^opgekoinen om dei» schok Eendracht-Korlrijk bij te wonen. De bezoekers krijgen het eerst zonsvoordcet en Eendracht leidt de eerste aanvallen. Van Zandbergen krijgt hoeksehop, ook Geubels moei een hoekschop toestaan die door onzen keeper afgeweerd wordt. Aan de 4e min. zijn wo weer weg en op corner door Jolv gegeven kopt Ver hulst Sebasliaan (cenlervoor) nummer één bin nen. We blijven steeds vooruit en dwingen nog 2 hoekschoppen af Op één dezer klopt Cornell'» tegen de uwarslut. Na 20 min. spel brengt Kort rijk evenwicht in 't spet en komt zelfs eeuigo- minuten in meerderheid. Aun de 30 min. komt dan ook de gelijkmaker ter wereld. Kortrijk dringt aan en Geubels kaï* op het nippertje een zeer gevaarlijk standje op klaren in corner. Aan de 26e min. kogelt Var» Zandbergen naar den linkerhoek. Keeper stopt. De laatste minuten zijn weer voor Eendracht' en aan laatste min. doet zich een schermutseling- in regel voor op een nieter van de lvortrijksclie- doelliin. Ten slotte wordt liet leder in corner ontzet, doch de scheidsrechter Iaat den hoek schop niet meer geven. Rust 1 1. Tweede time Kortrijk is het eerste in wer king, doch weldea neemt Aalst de teuge!s| van 't spel in handen. Een spijtig voorval. Bast Ver hulst (buitenspeler; wordt gekwetst eu zal ver der van weinig nut zijn voor zijn elftal. Daar is de buitenrechts van Kortrijk ontsnapt en onze doelwachter die ongepast uitgeloopen is- ziet liet Ieder in zijn net vliegen. Dus 1—2 na minuien spel. Van dit oogenblik af is er slechts een elftal op liet plein Eendracht is volop baas. Aan de 14» min, schiet Van Zandbergen hard naar doel. doch de keeper redt prachtig. Een minuutje la ter schiet Cornelis naar doel doch de paal staat in den weg. Meer en meer wordt Kortrijk inge drukt, doch de weg der metten blijft onvindbaar. Aan de 40e min. ontsnapt Kortrijk en lukt een echt kansgoaltje. Het einde Iaat de twee punten aan de bezoekers die een gevleide overwinning behalen. (1—3,) BIJ ALOST SPORT S. K. Haeltert 0 Aalst Sport 2. Blauw-Wit stelt zich als volgt in lijn D'Hondt Schoonheydt, Delalt re, Meerschaut, D'Haeseleer, De Brauw, Vlaminek, Borrenian, De Reuze, V. d. Bruelle, Verbeeck- Gedurende de 1® time was het spel tamelijk wel verdeeld, met nochtans een lichte meerder heid voor Aalst Sport. De scoor 0 1 gal dan ook een juiste weergave van het spel, Het doel punt werd gemaakt door Vlaminek op penally: een back van S. K. redde een zeker doelpunt, door den bal met de baud uit de kooi te zenden vandaar strafschop. Na de rust wordt de drukking van Aalst Sport veel heviger, doch er wordt slechts één maal meer gedoeld, opnieuw door strafschop voor penalty en wederom omgezet door Pot Vlaminek. S. K. bekwam 2 hoekschoppen A. S. 9. De uitslag van Aalst Sport is bevredigend, wanneer men rekening houdt van de begrijpe lijke voorzichtigheid der Blauw-Wit ten. BIJ DE KNAR EN. Aalst Sport 0 Volharden 6. Onze knapen voldeden niet aan onze hoop,, doch dienen daarom niet te wanhopen. Nog enkele wijzigingen aan ons elftal, de gewoonte» van in kampioenschappen op te treden en tegen liet einde van het seizoen moeten mooie uitsla gen geboekt worden. Blauw-Wit. KOMT TE VERSCHIJNEN Zondagmisboek (uitgever Proost) door* P. Flavianus O.F.M., percaline en gou den snede 12.00 fr., in leder 19,50 fr. te verkrijgen in den boekhandel J. VAN NUFFEL-DE GENDT, KERKSTRAAT, n. 21, AALST. TE KOOP Beschikbaar etn partij "och» kwaliteit 340.2,38 kleuren 3765 6212. Schrijven onder de letters A. B. C. ten bureele dezer, 1367

De Volksstem | 1934 | | pagina 3