mmm De Yankees mochten zich ééns laven Met één pint EXTRA van "DE GREEST,, Zijn drooge wet flie werd beyraven Den lande door was 't volle feest- De Ring van den Moordenaar Zelfstandig Oostenrijk Werkongeval ie Gavere Aanrijding te Minove rgreaaaszapa 30 Sept. H. Hieronymus, g-JJ. i.e Slridon in Dalmatie 342. Nadat iuj priester was gewijd legde hij zich voor al toe op de .studie van het H. Schrift. }Ji.j stierf in 420. 1. Okt. H. Rsmigius, geb. in 437 te f.aon. Als bisschop van Reims wijdde hij al z'n zongen aan de bekeering der heidenen. Hij doopte koning Clovis. Hij overleed in 533. Een echt goed werk. Gedenk de arme met tering bedreigde kindertjes. Koop aan den prijs van drie frank een kalender van het Natiojiaial Werk «De Berg Thabor», die U aan huis door een der medewerkers van dat Werk zal .worden aangeboden. Bij den Koning. Z. M. de Koning ontving Vrijdag morgen M. Pierre Ryckmans, goeverneur-generaal van Congo. Harerzijds ontving de Koningin den gezant van België bij den H. Stoel en Mad. Van Ypersele de Strihou. Ook Mad. May, weduwe van den onlangs overleden gezant van België te Was hington, werd.door de Vorstin ontvan gen. Ministerie van P.T.T. In Novem ber e.k. worden cén Nederlandseh en één Franseh vergelijkend examen in gericht onderscheidenlijk voor het be geven van 24 en 15 betrekkingen van opsteller. De candidaten die wensclien aan die proeven deel te nemen, gelieven de in spoorwegslat ie-s en P.T.T.-kantoren aangehangen berichten te raadplegen, vooraleer hun aanvraag in te zenden. De plannen van Prof. Piccard. Prof. Piccard, die te Lausanne ver blijft, heeft zijn plan om het volgend jaar tot 30.000 meter hoogte te stijgen bevestigd. Ilij houdt zich thans', bezig met de technische voorwaarden, waar aan een ballon voor deze- doeleinden gebouwd, moet beantwoorden. Prof. Piccard heeft liét inzicht liet vertrek in Zwitserland te doen plaats hebben. Do crisis in het cirkusbedrijf. Het gaat slecht in liet circus bedrijf. Sara- sani, waarvan de eigenaar, li. Sarasani, voor enkelen tijd gestorven is in Zuitt- Amerika, heeft met reusachtige moei lijkheden te kainpen. Uit Praag meldt, men dat ook liet cir- kus Gleieli de crisis moeilijk kan door slaan. Nationaal verbond der Herbergiers. Het verbond heeft dezer -da-gen be sloten alle medewerking aan de Brus- selsche Tentoonstelling te weigeren. Buiten de maatregelen waartoe vroe ger reeds besloten was om de regeling van het al kool regiem op grond van liet voorstel Legrand te bekomen, is nu beslist dat de leden van het verbond zich zullen onthouden van elke publiei teit voor de tentoonstelling. Zij zullen ook afwijzend antwoorden op elk ini tiatief van de regeering en door haar gesteund, om het even op welk domein. Dit alles dus in de hoop de regeering te kunnen dwingen de herziening van het alkoolregiem te bespoedigen. Er dient echter 'Oip gewezen dat 'ër- scheidcne gasthofliouders plaatsen hebben .gebuurd voor eetgelegenhed ?n in de Tentoonstelling. Er is tegenspraak tuaschen dit en liet liooger genoemd besluit. Weenen, 28 Sept. Bondskanselier Schuschnigg heeft in een groote rode aangekondigd dat Frankrijk, Engeland en Italië hun verklaring van 17 Fe bruari plechtig hebben vernieuwd, be treffende <le waai'borg voor de onaf hankelijkheid en zelfstandigheid van Oostenrijk. Die mededeeling werd langdurig toe- ge juic hl- Kanselier Schuschnigg wees daarna op de groote beteekenis van den "Vol kenbond, dien Oostenrijk steeds dank baar zal blijven. De Volkenbond is een levensbron voor de naties en den grondslag van alle samenwerking lus- schen de versichillende volkeren kan de wereld uit de huidige kr.isis redden. Weenen, 28 Sept. De li oog ere raad van de kristen-tsociale partij heeft in de aanwezigheid van bondskanselier Schusohniigg de ontbinding van de par tij uitgesproken. Een manifest werd openbaar ge maakt waarin het Vaderlandsche Front fle eenige logische politieke groepee ring in Oostenrijk wordt genoemd. P.an wordt hulde gebracht aan Dollfuss, evenals aan de vorige leiders van de thans ontbonden partij, dr. Luegër, ge wezen. burgemeester van Weenen, en den gewezen kanselier Mgr. Seipel. Tenslotte worden alle gewezen partij leden verzocht, mede te werken liet de bondsregeering, aan de stichting van een vrij Duitseh en kristen Oostenrijk. Weenen, 28 Sept. De leider van de Oostenrijksche keizersgezinden, von Wiesner, heeft in een rede verklaard, dat alleen de internationale politiek het herstel van de Habsburgers zal kunnen tegenhouden. Von Wiesner wees nogmaalis- op het gezegde van een politiek leider, die had verklaard dat 90 t.h. van de Oostenrij kers de voorkeur zouden geven aan de Habsburgers boven het na.tionaal-socia- lisme; en hij voegde daar aan toe: wan neer aartshertog Ótto bier zou verschij nen, zouden ook de overblijvende 10 t.li. zicli onder zijn vlag scharen. Rond 10 ure Donderdag avond werd hij onder eene groote massa aarde be dolven. Seffens is men met de reddings werken begonnen en hét is slechts om 3Vt ure Vrijdag morgend dat men hem uit zijnen netelige .toestand 'heeft kun nen verlossen. Hij heeft erge vei^tmdrngen over liet lichaam opgeloopén doch deze zijn naar liet oordeel def geneeslieeren met doodelijk. Na eene eerste Verzorging ter plaatse lieeft men liern voor verdere verpleging naar het St Elisabethgast- huiiS van Ressaix overgebracht. Het is liet tweede mijnongeval dal deze familie komt te treffen. Zijn; va der ook is slachtoffer geweest eener mijnramp. De eehlgenoote werd met de groote omzichtigheid van liet gebeurde op de hoogte gebracht. Wereldtentoonstelling van Brussel IS35 Belangrijke ve.reenigingen bezoeken de werken Van week tot week neemt liet aantal bezoeken op de terreinen toe. De be langrijke Belgische en vreemde veree- nigingen die alle een .groeiende belang stelling voor onze World's Fair aan den dag,leggen, richten gezamenlijke be zoeken in; in de laatste veertien dagen kwamen liet Iron and Steel Institute van Londen, de Koninklijke Vereeniging van Bouwkundigen van Antwerpen, de Rotary Club van België en de Belgische Vereeniging van Ingenieurs en ïïidus- trieelen. Zondag aanstaande, ,30 dezer, wordt het publiek op de terreinen toegelaten vanaf 13 uur 's namiddags tol 18u.45, mits een inkomgeld van één frank per pensoon. Een concert zal worden gegeven. Volgende trams leiden naar de Ten toonstelling Tramways Briixellois 16, 18 ui (Zuidstation)Buurtspoorwegen: G, H, S. W. (Noordstation) aatobus M (Fontainasplein) en Autobus-Beurs (Galhelyneplein-Dikke Linde) Het Parket op het Stadhuis te Gent Do akten van dsn burgerlijken stand sedert maanden door den socialistischen schepene niet onderteekend!... Vrijdagvoormiddag is een vertegen woordiger van liet Parket op het stad huis te Gent onderzoek'komen doen we gens de buitengewone .nalatigheid van den gewezen socialistischen schepene H. Anseele, junior. Er werd vastgesteld dat de h. Anseele sedert verscheidene maanden de akten van den Burgerlijken Stand niet meer onderteekend heeft. Aan de h. Anseele werd acht dagen tijd gegeven om deze akten te ondcrleekenen. Vrijdag voormiddag' was de genaam de De Maettcleire Georges, metser, wo nende te Naizerelli, aan het. werk in een in opbouw zijnde woning. Ten gevolge van een misstap vieb hij door de roos tering en kwam in den kelder terecht. Hij bekwam hierbij eene gapende'Won de aan het hoofd, en werd den rechter pols ontwricht. Het isJaehtoffer werd door dokter Van Wymeersch onmiddel lijk de nood-ige zorgen toegediend. Zonderling geval Een man wordt te Wllryck op den open baren weg dood gevonden. Hij heeft eene belangrijke som op zich. Vrijdagmorgen zagen voorbijgangsrs aan den zijkant van de Jivles Moretus- lei in het gras, tegen eenen hoop sloc- nen, oenen man zitten, die scheen te slapen. Daar men hem echter niet kon wakker krijgen werd er een dokter bij gehaald die vaststelde' dat hij do.odiwas. Uiterlijk werden geene teckens van. ge weld waargenomen, wat wel to vermoe den was, daar de dokter beweerde dat de man eene natuurlijke dood was ge stor veh. Bij nazicht bleek het dat de man ze kere Frans Jan Van Aken was, 54 jaar oud, woonachtig Rijnkaai, 47. De^ man, die boekhouder is, had eene belang rijke som ongeveer 30.000 Ir. op' zak, en was tevens nog in het bezit van al zijn juweeleri. Bewogen redding van een 13'jarigen Knaap te Neerpelt Vrijdag rond 4 uur reed de genaam de Scliepens, 13 jaar oud wonende Överpelt-fabriek, met een kameraadje langs de vaart en kwam al pratende in 't water terecht. Een monteur werkzaam aan de nieu we brug hiaid op 200 m. afstand het on geval gezien. Vliegensisnel ter plaatse sprong hij den drenkeling achterna en gelukte or in liern op te pikken toen hij voor do derde maal onderging. "Dadelijk werd bij hem de kunstmatige ademhaling- toegepast en na. tien minuten keerde het vliedende leven t^rug en kon later de jongen gezond huiswaarts keeéen. Hcfrde en dank aan den onversaagden redid er Mijster Lambert, wonende Je in eppe-sur-Meui.se, rue Gu&lave Bërg, 127, pas Donderdag te Neerpelt - toege komen. 31ste Vervolg. Hij stond: nog in mijmering verzon ken, toen een lichtschijnsel zijn oogen trof. Het was Moreno die een klein lamp je aangestoken had, dat hij in de keu ken had weggenomen. Van dit oogenblik af ging hij snel ler voort. Een enkelen keer werd Moreno's aandacht getrokken dioor het geluid van de voetstappen van Luigi. Hij keer de plotseling om. Maar alvorens hij zijn lantarentje op hem lvad kunnen richten, had Lu'igi zich in een schud- hoek verborgen. Moreno dacht dat het geluid, zooeven door hem waargenomen niets anders was dan de écho van zijn eigen voet klappen, en zoo zette hij dus' zijn tocht door zonder zich verder bezorgd te maken over het gebeurde. Luigi vroeg zich voor 'die honderdste maal af, waar Moreno zich heeft begaf, en of misschien Pamela ook opgeslo ten was in dit gedeelte van het kastal. Maar eindelijk hield zijn gids weder om stil. Luigi hoorde een sleutel in het slot glijden en zag een deur langzaam opengaan. Het was de toegang tot het. gevar. gen-hok van Agostino, die daar in zijn foodzwaren slaa.p gekweld werd doo angstwekkende droomen. Moreno keek met verdwaasde blikken £.aar hein. W erkongeval De genaamde Kamiel Sonck, wonen de Molenhoek te OultTe, 40 jaar oud, gehuwd en vader van familie, werkzaam '.s nachts in de koolmijnen der maat schappij «Gharhonnage de Ressaix» is in den nacht van Donderdag op Vrij dag, het slachtoffer geworden van eene ill storting. Een Bedrieger aan 7 werk In een garage aan de Groendreef te Brussel heeft een onbekende zich aan gemeld, zeggende dat hij de auto kwam halen van den h. Raymond Sion, wo nende Victor Allardstraiat. Om vertrou wen in te boezemen toonde hij het kaartje van een firnfti die de auto zou koopèn. De wagen was inderdaad te koop. Later bleek dat de. man een bedrie ger was en eenvoudig met de auto :s verdwenen. Hij schijnt een 25 jaar oud. De wa gen is een vier portiersauto, gesloten, nummerplaat 216162, Botsing tusschen tram en autovrachtwagen te Brussel Vrijdag voormiddag rond 11 uur had op den Viilv-dordischensteenweg te Brus- el een hotsing plaatis tusschen een tram en een autovrachtwagen. De auto gevoerd door M. Georges H., 33 jaar wonende Lambermontlaan te Schaarbeek wilde den Vilvoordschen steenweg oversteken, maar werd op liet zelfde oogenblik gévalt dpor een tram die in de richting van Vilvoorde reed. De schok was geweldig. De ruiten van de tram sprongen stuk en drie rei zigers werden gekwetst. Het zijn Emiel Van K..., wonende Koningiane- pla.ats; te Schaarbeek; Jan F., wonende Hermanstraat en Jeanne C., Wijnber- genstraat te Verst.* Na verzorging kon den de drie slachtoffers huiswaarts keeren. De politie heeft een onderzoek inge steld om de verantwoordelijkheid vast te slellen. Eensklaps schrikte Agostino over eind en riep Neen, neen, ik ben niet schuldig. Ik ben onschuldig, maar als ge dan bepaald een slachtoffer verlangt, tref mij dan Waarom aarzelt ge nog? vervolgdehij, terwijl hij zijn borst ontblootte en op Moreno to-elrad, dien hij in zijn droom voor Silvio hield. Moreno geraakte in de hoogste ver bazing, maar aangezien hij nog steeds onder den invloed van den drank ver keerde, deed hij geen stap voor- cf achterwaarts. Lafaard steek dan toch loe hernam Agostino. Het woord lafaard ontnuchterde Moreno eenigszins en deed hem een levendig gebaar slaan. Het instinct van den Corsicaan brengt liern er toe, zich aanstonds te wreken over deze belee- diging. Hij greep zijn dolk. Lafaard herhaalde Agostino nogmaals. De dolk glinsterde alreeds boven liet hoofd van Agostino-. Maar Luigi, die geen enkel beweging van Moreno uit het oog verloren had, was hem behoedzaam genaderd, en verlamde zijn arm door er liern een he vig,en slag op toe te brengen, waarbij hij tegelijkertijd een doordringenden kreet liet liooren om Agostino wakker te maken. Moreno had Luigi aanstonds herkend en richtte nu het moordend wapen op zijn nieuwen tegenstander. Gij moet er ook aan, schreeuwde 'iiij luidkeels, ik ontmoet u; overal op mijn weg. Agostino, die eindelijk uit zijn ake- ligcn droom ontwaakt was;, wist aan vankelijk niet, wat te denken van dezen strijd binnen zijn gevangenhok, loon eensklaps, verscheidene losbrandingen Weerklonken en':he.t kasteel deden da-, veren. v U'K Moreno, die geheel Yiit- het veld ge slagen was riep Genade, genade Ik ben verloren; hij is aangekomen en ik hen er niet. bij Wie vroeg Luigi* Hij. Wie is Ilij Ik durf het niet zeggen Wijs mij een schuilplaats, want hij zou mij dooden Wat gebeurde er toch in liet kasteel? XVI. iDE LIST Inwisseling van valsche Titels te Antwerpen In een bankinstelling aan de Lange Gasthuisstraat te Antwerpen bood zich op 4 Sept. een persoon, zich noemend Govaerts, aan met een partij titels ter inwisseling. Een bedrag van 20.000 frank werd 'hem betaald. Achteraf bleek het dat het valsche titels waren. Govaerts werd opgezocht doch aan bet 'opgegeven adres belde men vruchteloos. De dad3ft scheen op de vlucht. Dit was echter onjui-sit zooals nu uit kwam. Inderdaad heeft de kerel ge nieend nog een tvveede maal liet te kun nen wagen. Ilij gaf weer een partij ti tels voor een waarde van 16.000 fr. Nogmaals waren de titels waardeloos. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en de man werd ingerekend. Alsdan bleek het dat hij een valsclicn naam had opgegeven. Hij is; Frans G., 26 jaar oud, elektrieker, gelmisveist la Schooten. Korte Boomenstraat. Politieofficier Kennes van de derdo wijk onderwierp hem aan een streng, onderhoor tijdens hetwelk hij eerst verklaarde de waandelooze titels; van een onbekende te hebben ontvangen. Vlug kon uitgemaakt worden dat hier een gewezen wisselagent de hand iri het spel had, t. w. do 37-jarige Emiel P., woonachtig te Hove aan de Meyl- straat. Het onderzoek wees tevens uit dat de waardelooze papiertjes uit Turn hout afkomstig zijn. Het eerst ontvan gen bedrag werd ontdekt. Als spaarza me personen had de dader het reeds op de post geplaatst. Beide kerels werden naar de gevangenis overgebracht. Twee aanhoudingen te Turnhout De titels gestolen vijf jaar geleden In verband met de- zaak -van uitgifte van valsche wissels, waarvoor de 26- jarige elektrieker Frans G., uit Schoo ten, en de 37-jarige gewezen wissel- agent Emiel P., uit Hove, aangehouden werden, heeft het gerecht nog twee aanhoudingen gedaan te Turnhout. Ileti betreft liier H en E., die naar Antwer pen zullen overgebracht worden voori konfrontatie met de twee andere be trokkenen. Het onderzoek heeft, intusischen' reedis uitgewezen dat de ongestempelde titels voor vijf jaan te Antwerpen in een drukkerij gestolen werden. Vrijdagnamiddag kwam J. Do Smet' van Pamel op den steenweg van Aalst' naar Ninove gereden. Hij werd verrast door een autocamion uit tegenoverge stelde richting, verscheidene meters; mede.geslingcrd en gekwetst over ganscli het lichaam. Dr. Belin gaf hem de eer ste zorgen en deed hem naar het hos pitaal overbrengen. Wij hebben reeds verhaald hoe, op het bericht van de gevangenneming van Agostino de> verslagenheid algemeen was in het kasteel van Rafaelli, en dat de intendant een beroep had gedaan op de luilp van zijn broeder den ban diet. De bandieten, die bijeengekomen wa ren in de bouwvallen van het kasteel hadden geen oogenblik geaarzeld om hun hulp en tusschenkomist toe té zog gen aan de vazallen van Agostino. Zij die zelf lijden zijn altijd bereidvaardig om andere ongelukkigen bij te staan. Evenwel, zelfs met déze hulp waren de dienaren van Agostino niet talrijk genoeg om niet eenige kans op goed gevolg den strijd aan te gaan met Sil vio della Rocca, die achter zijn ver sterkte torens en te midden van zijn dappere vazallen aan de aanvallen zij ner vijand.en het hoofd kon bieden. Daarom moest men zijn toevlucht nemen tot een list. Maar een list alleen leidt niet altijd onmiddellijk tot sue- ees dikwijls mioeten ook de omstan- d i gh eden m ede we rk e n Aangezien de ridders der beide ka- steelen sinds onheugelijige tijden vrien den waren, benden de vazallen weder- keerig de zwakke punten der beide burchten. Des naohtis was. de intendant van Agostino's kasteel op verkenning uitge gaan, in gezelschap van slechts' twee' der stoutmoedigste en trouwste diena ren van zijn meester. Maar zij waren weldra tot, de overtuiging gekomen, dat van een nachtelijken aanval volstrekt geen heil te verwachten was!. De zwak ste punten,, zoo bleek hun, werden het best bewaakt. Wat hun het meest bedroefde, was, dat zij hun gevoelens van gehechtheid niet kenbaar konden maken aan hun heer. Agostino kende hen ongetwijfeld ge noeg om niet te twijfelen aan hunne genegenheid. Maar niettemin, in tegen spoed is de uitdrukking van gevoelens, zelfs wanneer men niet behoeft te twijfelen aan hun oprechtheid, toch altijd troostvol en aangenaam. Inmiddels Sjcihonk de aankondiging van het feegt, dat plaats moest heb ben in het kasteel van Silvio, nieuwe hoöp aan den intendant van Agostjno en aan de bandieten, die hem zouden bijstaan. Dienzelfden avond riep Tellafo, zon der eenig gedruisch te veroorzaken, alle. beschikbare soldaten onder de wape nen, verbood hen onder de strengste straffen zich te verwijderen en begaf zich nogmaals naar het kasteel della/ Rocca: Maar ook nu onderzocht en bespied de hij tevergeefs alle toegangen en alle punten, waarop een aanval zou kunnen' gericht worden. Te midden van de luid ruchtigheid van het. feest, waakten de schildwachten met de grootste nauw lettendheid. De intendant gevoelde zich pijnlijk' aangedaan door deze machteloosheid en ging naiar het -kanteel terug. - Het zou aanstonds elf ure slaan. Hij stond reeds op het punt om zijlij soldaten eenige rust te laten nemen, toen men een gemaskerden man bin nenbracht, die weigerde zijn naam te; zeggen aan ieder dan den intendant; zelf, a,an wien hij onder vier oogen een hoogst gewichtige mededeeling- had te; doen. De intendant was wij hebben herrij reeds aan het werk gezien een on versaagd man. Hij bevool den zonder lingen bezoeker binnen te leiden. i Toén ajlen zich uit hun omgeving; verwijderd hadden, maakte de gemas kerde zich bekend. liet was Mateo. i Gij hier, heer vroeg dc intendant) v,an Agostino in de hoogste verbazing, ri .Vervolgt»

De Volksstem | 1934 | | pagina 2